Serie A - ARHIVA POSTOVA

Moderatori/ce: ribery,Monolog,hammers,geronimo,rio_Ferdy88,Puma

Avatar
LegendKiller
Postovi: 2539
Pridružen/a: 14 dec 2012, 23:57
Kontakt:

Re: Serie A

Post Postao/la LegendKiller » 26 maj 2019, 23:19

SiamoNoi je napisao/la:
LegendKiller je napisao/la:Čestitke Empoliu na ispadanju u Seriju B, apsolutno zasluženo posle svih onih promašaja. Milan objektivno nije ni zaslužio tu LP, a ironija je što ni inter ni atalanta nisu nešto posebno. Ko god da je otišao od ova tri kluba u LP bio bi samo kanta za nabijanje. Ali opet bolje i kanta u LP nego kanta u EL :D
Ako se ove godine nije bilo kanta za nabijanje sa ekipom lošijom nego onom koja je prošle godine izborila LP što te navodi da pomisliš da će se biti iduce godine? :problem:
ma komentar je bio više onako pod utiskom utakmice protiv Empolia, a i inače predstava i Milana i Intera ove sezone. Vjerujem ja da će Inter puno ozbiljnije igrati ligu prvaka

Avatar
invincible1921
Postovi: 10133
Pridružen/a: 11 apr 2013, 19:30
Lokacija: Istocno od raja
Kontakt:

Re: Serie A

Post Postao/la invincible1921 » 26 maj 2019, 23:19

Da smo neka sila vala i nismo, cak mi je malo i zao Empolija, ali vala reci da je MILAN ZASLUZIO bilo sta je u najmanju ruku smijesno. Pa eo dvije godine ne znaju gdje udaraju i gdje su vise suplji. Od trenera preko promasenih trasnfera pa nadalje...

Ne znam ni po cemu to inter nije zasluzio? Veci dio godine smo bili u vrhu, igrali solidno i u LP, ali nismo imali ni tim za nesto vise. Kad se pogleda objektivno 4 ekipe koje treba da idu u LP su i otisle.

Sto se tice ispadanja jbg Genoa i Fiore su znali da ce empoli tesko do bod/ova pa sau se odlucili za najbezbolniju varijantu. Vjerovatno najsramotnija utakmica koju sam geldo godinama unazad.

Dalje kad smo kod ispadanja, realno da se mi ne lazemo od 20 klubova bar 10-12 da ih sutra ispadne ne bi bilo nezasluzeno. Jedini razlog zbog kojeg pojedini ostaju je sto uvijek ima neki Benveento ili Frosinone ili slicni....Dokle je god vako slaba sredina i donji dom lige nece ista napredovat.

Po meni ono sto me najvise baca u ocaj oko serije A je sto zaista ne vidim nacin da bar naredne tri godine iko ugrozi juvetnus. Znaci da im makar obzilijnije zaprijeti....tolko zaostaju ostali klubovi da je to smijesno pricat. Sto je najgore uglavnom su slabiji iz sezone u sezonu, a juve kao i vazda jak prejak....
ZELJEZNICAR volim ja, igru kratkih pasova, ludilo na tribinama

Nemoj da places zemljo svi cemo krenut' u boj....

SAVEZ NAPOLJE!

Avatar
SiamoNoi
Postovi: 25689
Pridružen/a: 04 maj 2012, 15:23
Lokacija: Zagreb
Kontakt:

Re: Serie A

Post Postao/la SiamoNoi » 26 maj 2019, 23:21

Kad će se liga smanjivat na 18?Zar nije to odlučeno već?Već odavno je vrijeme.

Avatar
Raonffa
Postovi: 26280
Pridružen/a: 29 feb 2016, 17:18
Kontakt:

Re: Serie A

Post Postao/la Raonffa » 26 maj 2019, 23:22

Biscione je napisao/la:
Raonffa je napisao/la:Pa znam, u tome i jeste fazon, ako je već svirao faul onda je morao i poništiti gol, jer fiktivno igra staje od momenta kada je faul napravljen, a napravljen je prije gola.

Jer ne znam po kojem bi fudbalskom pravilu mogao dati crveni (drugi žuti, al' nije to ni bitno) a priznati gol, rekao bih ono "puštena prednost" pa naknadno dosuđeno al' ne možeš pustiti prednost ekipi čiji je igrač napravio faul prethodno, nema logike :mrgreen:

U onom momentu imao je dvije opcije, ili ne raditi ništa i priznati gol ili ovu drugu što je izabrao. Sad šta je prije trebao uraditi to ne znam, suština je da nije uticalo na krajnji rezultat kako god.
Nije on svirao faul odmah, neko nakon što smo mi zabili gol javili mu iz VAR sobe. Tako da po meni nije trebalo poništavat gol ali nebitno sad
Znam da nije, al' kad ga je svirao onda je morao i poništiti gol jer je gol pao nakon faula, ne možeš pustiti gol a prekinuo si igru i zamislio da nije bila ni nastavljena.

To isto lupam kad ono gledaju VAR je l' bio ofsajd "u začetku akcije" kako kažu oni komentatori, isto da kažeš priznaj gol al' eto sviraj taj ofsajd na početku akcije, ne može jbg, ili sviraj ili ne sviraj, nema sredine.
"Kako nemamo trofeja? Pa jel se druga liga igra za trofej? A i da nemamo trofeja,imamo vise navijaca. Jeste vidili utakmicu sa Jedinstvom?"

Avatar
akisarajevo92
Postovi: 17812
Pridružen/a: 16 mar 2014, 11:24
Kontakt:

Re: Serie A

Post Postao/la akisarajevo92 » 26 maj 2019, 23:30

Kao da skracivanje lige doprinosi porastu kvaliteta, onda smanjimo na 10 ekipa da bude mega kvalitetna :lol:

Italija treba da ima 20 timova u prvoj ligi
Don't believe the hype.

Avatar
rope11
Postovi: 17653
Pridružen/a: 05 okt 2012, 20:42
Lokacija: Ze
Kontakt:

Re: Serie A

Post Postao/la rope11 » 26 maj 2019, 23:34

Pa dobro, sad reći da je Inter zaslužio, a Milan nije iako je samo JEDAN bod ispod je smiješno. :mrgreen:

Ove sezone se može reći da su jedino Juventus i Napoli zaslužili. I Atalanta, uprkos ubjedljivo najmanjoj finansijskoj moći od svih klubova, a i igrali su najljepši fudbal u Italiji. Ovaj ostatak se takmičio ko će biti najmanje loš, što je za dlaku uspjelo Interu.
Ne volim zakone, morale, religije, pravila. Ne volim da me oblikuje društvo.


FORZA MILAN !

Avatar
SiamoNoi
Postovi: 25689
Pridružen/a: 04 maj 2012, 15:23
Lokacija: Zagreb
Kontakt:

Re: Serie A

Post Postao/la SiamoNoi » 26 maj 2019, 23:39

akisarajevo92 je napisao/la:Kao da skracivanje lige doprinosi porastu kvaliteta, onda smanjimo na 10 ekipa da bude mega kvalitetna :lol:

Italija treba da ima 20 timova u prvoj ligi
Naravno da donosi.Ekipe kao Udinese i slični ne mogu u tim slučajevima prestat igrat na pola sezone jer su sigurni u ostanak.Kao i što se moraju dodatno pojačat ako ne žele na kraju izvisit.Itekako bi donijelo porast kvalitete.20 ekipa je puno previše.
Zadnja izmjena: SiamoNoi, dana/u 26 maj 2019, 23:40, ukupno mijenjano 3 puta.

Avatar
muxa
Postovi: 11370
Pridružen/a: 01 nov 2011, 10:09
Kontakt:

Re: Serie A

Post Postao/la muxa » 26 maj 2019, 23:39

Zasluzili su ako ništa jer su direktnog konkurenta za LP (čitaj nas) u međusobnom duelu odučili od fudbala
Il Club più titolato al mondo!

lol89
Postovi: 903
Pridružen/a: 16 jan 2019, 00:48
Kontakt:

Re: Serie A

Post Postao/la lol89 » 26 maj 2019, 23:41

Captain4 je napisao/la:Pušite ga hejteriiiiiiiiiiii
Skidaj gace

Avatar
invincible1921
Postovi: 10133
Pridružen/a: 11 apr 2013, 19:30
Lokacija: Istocno od raja
Kontakt:

Re: Serie A

Post Postao/la invincible1921 » 26 maj 2019, 23:41

SiamoNoi je napisao/la:
akisarajevo92 je napisao/la:Kao da skracivanje lige doprinosi porastu kvaliteta, onda smanjimo na 10 ekipa da bude mega kvalitetna :lol:

Italija treba da ima 20 timova u prvoj ligi
Naravno da donosi.Ekipa kao Udinese i sličnu ne mogu u tom slučajevu prestat igrat na pola sezone jer su sigurni u opstanak.Kao i što se moraju dodatno pojačat ako ne žele na kraju izvisit.Itekako bi donijelo porast kvalitete.20 ekipa je puno previše.
Ljudi izgubise 10 utakmica zaredom prosle sezone i ostadose bez da su se nasekirali :D

Inter je dobio Milan oba puta, jednom Napolija i uzeo bod Juventusu. Ne znam po cemu nije zasluzio? Jedini razlog sto se Milan uopste nasao u ovoj poziciji je sto smo mi u jednom dijelu sezone u.s.rali i sefa i stanicu....
ZELJEZNICAR volim ja, igru kratkih pasova, ludilo na tribinama

Nemoj da places zemljo svi cemo krenut' u boj....

SAVEZ NAPOLJE!

Avatar
rope11
Postovi: 17653
Pridružen/a: 05 okt 2012, 20:42
Lokacija: Ze
Kontakt:

Re: Serie A

Post Postao/la rope11 » 26 maj 2019, 23:53

Koga briga što neko ima bolji međusobni omjer, gleda se čitava sezona i bilans u 38 odigranih utakmica. Ima i Milan 4 boda protiv Rome, Atalante, bod protiv Napolija i još par dobrih utakmica gdje nisu uzeli bodove, nije baš ni da je Milan podbacio protiv jakih protivnika.


Sjećam se kako je neko u derbiju Cutroneu skinuo loptu sa gol linije u zadnjoj minuti i to je između ostalog jedan od momenata koji je presudio u korist Intera. :mrgreen:
Ne volim zakone, morale, religije, pravila. Ne volim da me oblikuje društvo.


FORZA MILAN !

Avatar
SiamoNoi
Postovi: 25689
Pridružen/a: 04 maj 2012, 15:23
Lokacija: Zagreb
Kontakt:

Re: Serie A

Post Postao/la SiamoNoi » 26 maj 2019, 23:57

Ma Inter sam sebe upucao u nogu.Klasika.Garantiram da je ova ekipa realno 10ak bodova kvalitetom ispred Milana i ostalih.Jednaka razlika kao što je između Napolija i Intera.Iako nisam prvo vjerovao Magi kad je tako pisao,ali realno je.Zbog brain farta se došlo u situaciju u koju se došlo.Jbg,najvažnije se bilo na kraju izvuć iz blata.A i ne treba zaboravit mega krađu protiv Fiorentine kakva dugo nije viđena u ligi.Srećom na kraju taj događaj nije imao posljedice kakve je mogao imati.

Ovo ljeto je prvo nakon milijardu godina gdje će klub moci odraditi transfere bez tonu restrikcija jer se izašlo iz SA sa Uefom pa ćemo vidjet šta će Beppe sklopit.

Avatar
Reds1234
Postovi: 1336
Pridružen/a: 04 nov 2015, 18:49
Kontakt:

Re: Serie A

Post Postao/la Reds1234 » 27 maj 2019, 00:56

:opaopa:
SiamoNoi je napisao/la:
Reds1234 je napisao/la:Top igrac ,a naj ozbiljniji klub u cijem kontekstu se spominje je Inter :rol: :rol:
Ako misliš na Sergeja ne spominje se uopće u vezi Intera.
Ma na brata Dzeksona.

Avatar
jose
Postovi: 8564
Pridružen/a: 20 okt 2009, 17:19
Kontakt:

Re: Serie A

Post Postao/la jose » 27 maj 2019, 07:11

Reds1234 je napisao/la::opaopa:
SiamoNoi je napisao/la:
Reds1234 je napisao/la:Top igrac ,a naj ozbiljniji klub u cijem kontekstu se spominje je Inter :rol: :rol:
Ako misliš na Sergeja ne spominje se uopće u vezi Intera.
Ma na brata Dzeksona.
Džeko je završio sa "top" igrama.
Kad prevališ 33 godine imaš dvije opcije: ili ideš u neki osrednji klub tipa Sampdoria ili Sassuolo i pokušaš održavati formu kao prvi napadač (pa ti se poklopi kao Quagliarelli) ili odeš u jači klub da budeš džoker s klupe. Džeko je očigledno odabrao ovu drugu opciju.
Velež, Chelsea FC, LA Lakers, Scuderia Ferrari

jasko_juve
Postovi: 3855
Pridružen/a: 10 sep 2009, 10:56
Kontakt:

Re: Serie A

Post Postao/la jasko_juve » 27 maj 2019, 08:29

Pa dajte malo o penalima sinoc za Milan i Inter?? Pa gdje su naslovnice pune slika iz svih uglova? Pa dajte gdje je to??? Juve ba namjestio, ha ja..

Ono sinoc je toliko smijesno i toliko providno da je fuuuuj. Al je ok sve, vama i kad je svirano nesto sto ne bi Cikalo sudio za Banovice to je ok. Da li je Juventusu, kako bi se copor milanski aktivirao ( ovim mislim na obje ekipe iz Milana ).
★ 36 SCUDETTI VINTI SUL CAMPO ★

Avatar
muxa
Postovi: 11370
Pridružen/a: 01 nov 2011, 10:09
Kontakt:

Re: Serie A

Post Postao/la muxa » 27 maj 2019, 08:46

Decko dosadan si ko tvor!
Il Club più titolato al mondo!

J1897
Postovi: 3940
Pridružen/a: 15 jul 2017, 22:17
Kontakt:

Re: Serie A

Post Postao/la J1897 » 27 maj 2019, 08:51

Pa upravu je gospodin. Nedaj boze da se Juvetu ono sviralo .. nebi mogo ostati ziv, a ovako kao da nista nije ni bilo :roll: :puke:
38 SCUDETTI VINTI SUL CAMPO

jasko_juve
Postovi: 3855
Pridružen/a: 10 sep 2009, 10:56
Kontakt:

Re: Serie A

Post Postao/la jasko_juve » 27 maj 2019, 08:52

muxa je napisao/la:Decko dosadan si ko tvor!
Fino izrazavanje. Sam skontao ili ti je neko pomogao? Znam da je gorak osjecaj, ali polako, doce sunca malo i za Milan.

A fakat fin penal vam je sviran, ono bas domacinski a da pri tom niste igrali kuci. Poyy.
★ 36 SCUDETTI VINTI SUL CAMPO ★

Avatar
muxa
Postovi: 11370
Pridružen/a: 01 nov 2011, 10:09
Kontakt:

Re: Serie A

Post Postao/la muxa » 27 maj 2019, 08:56

Kad si toliko pametan de onda nam reci koliko puta ove sezone su bile greške na našu štetu?
Naravno da su penali smiješni, al nama to nije problem priznati kad je greška u našu korist, dok vi sudijske greške u vašu korist pokušavate opravdati.
Il Club più titolato al mondo!

jasko_juve
Postovi: 3855
Pridružen/a: 10 sep 2009, 10:56
Kontakt:

Re: Serie A

Post Postao/la jasko_juve » 27 maj 2019, 09:38

muxa je napisao/la:Kad si toliko pametan de onda nam reci koliko puta ove sezone su bile greške na našu štetu?
Naravno da su penali smiješni, al nama to nije problem priznati kad je greška u našu korist, dok vi sudijske greške u vašu korist pokušavate opravdati.
Ne vidim ja da je ko od vas rekao da je penal smijesan, ni vi ni interisti. Vi ste nebitni navijacima Juventusa i "mi" kao prvi nemamo potrebu komentarisati smijesne penale koji se godinama isto sviraju za vas kao i za Juve. Nije vise problem niko od ekipa, problem su sudije koje su lose, koji ne znaju. O tom se radi. I Juventus su isto toliko puta ove godine ostetili ali to niko ne spominje jer je Juventus prvi pa nebitno je to svima vama. Vec prvi put kad se za Juve nesto sudi i to protiv svih vas eh to je odma show zivi, od medija i svega. Grijese ljudi i to nevjerovatno i na stetu svih ekipa ali niste realni i niste nikad bili. Pa ono sinoc je presmijesno, onakva 2 penala sudit pa to je za kaznu pola godine minimalno. A gledaj jutros, nista nigdje o sudijama. Nebitno svima, ok pogrijesili, suti desava se... Da je Juventusu zadnje kolo nesto trebalo i da je onakav penal sviran, pa jutros bi i u veseloj svesci bio glavni naslov SCANDAL, itd.. Niste realni i naravno da je ovo vec kompleks, duzi period sve isto i trazite opravdanje u ovom, u onom.. I Inter i Atalanta ako budu ikako teze ekipe imale u grupi, ispast ce odma. Jadna je Seria A.
★ 36 SCUDETTI VINTI SUL CAMPO ★

Zaključano

Natrag na “Serie A”

Online

Trenutno korisnika/ca: Nema prijavljenih korisnika/ca. i 17 gostiju.