AS Roma

Moderatori/ce: ribery,Monolog,hammers,geronimo,rio_Ferdy88,Puma

Avatar
Denno
Postovi: 3830
Pridružen/a: 20 nov 2012, 18:35
Kontakt:

Re: AS Roma

Post Postao/la Denno » 08 jul 2018, 12:39

Ziyech je još uvijek daleko od potpisa, barem po onome što sam ja čitao...
U Rim je navodno stigao https://www.transfermarkt.co.uk/daniel- ... ler/438682 i on bi nam trebao biti treći golman.

Sampdoria se interesuje za Defrela, Torino sad za Juan Jesusa, al jok neće niko iz Rome :facepalm:
embrace the chaos

Evil Genius II
Postovi: 5495
Pridružen/a: 29 mar 2011, 07:12

Re: AS Roma

Post Postao/la Evil Genius II » 09 jul 2018, 12:16

mislim da je odlazak defrela gotova stvar jer nema sanse da ce ostati u ovoj konkurenciji. u napadu su tu dzeko i schick, a na krilima je konkurecija nikad jaca tako da ce i tu tesko izboriti minutazu. na nekom licnom nivou stvarno mi je zao momka jer je roma trebala biti stepenica vise u njegovoj karijeri i sansa za probijanje na veliku scenu, a ovako je samo dobio hrpu povreda i uvrede od strane navijaca. s druge strane, ispostavilo se da si imao pravo @denno jer smo bacili pare na ovaj transfer.

sto se isusa tice, covjek zeli samo u bolju situaciju iz ove, a to nas dovodi do dvije mogucnosti:
1. odlazak u slabiji klub za istu ili priblizno istu platu sto je nemoguce
2. odlazak u bolji klub sto je takodje nemoguca misija

slika
jedino da ga posudimo nekome uz placanje odredjenog postotka ugovora, ali nisam bas siguran da ga se monchi zeli rijesiti tek tako kao recimo radje ili presa.

Avatar
Denno
Postovi: 3830
Pridružen/a: 20 nov 2012, 18:35
Kontakt:

Re: AS Roma

Post Postao/la Denno » 16 jul 2018, 15:03

Mogao bih sad navesti bar 15 imena na kojih smo bespotrebno bacili novac, ali jbg tako se valjda moralo poslovati. Evo Napoli uze 57m i bonuse za Jorginha, a mi toliko nismo uzeli za Rađu i Pjanića skupa. Da se razumijemo, također sam mišljenja da uprava radi dobar posao, iz godine u godinu se ostvaruje napredak, samo stoji i činjenica da mi jesmo dugo vremena bez trofeja i da postoji popriličan broj nelogičnih transfera.
embrace the chaos

Torres_9
Postovi: 13452
Pridružen/a: 21 jan 2009, 15:11
Kontakt:

Re: AS Roma

Post Postao/la Torres_9 » 18 jul 2018, 15:01

hvala za alissona romisti , da nas posluzi kao Mo

Avatar
Manuel
Postovi: 8163
Pridružen/a: 20 okt 2011, 01:17
Kontakt:

Re: AS Roma

Post Postao/la Manuel » 19 jul 2018, 07:07

Najskuplji transfer svih vremena sto se tice golmana tako da :wave:

Ove pare Roma ne odbija.Dzaba polufinale Lige Sampiona kad dodje ovakva ponuda i to je to.Sad dovesti Areolu i na desnom krilu Susa ili mrtvog Berardija i to je ta ekipa za novu sezonu ako u medjuvremenu ne prodamo i Undera Man.Sitiju :rol:
Horde Zla ; Curva Sud Roma ; Los Borrachos Del Tablon

Este sentimiento nadie lo comprende

Evil Genius II
Postovi: 5495
Pridružen/a: 29 mar 2011, 07:12

Re: AS Roma

Post Postao/la Evil Genius II » 19 jul 2018, 09:39

Manuel je napisao/la:ako u medjuvremenu ne prodamo i Undera Man.Sitiju :rol:
iduce sezone za 60+ :kafa:

GK: mirante, fuzato
RB: florenzi, karsdorp
CB: manolas, fazio, marcano
LB: kolarov, luca, santon
DM: DDR, gonalons
CM: pastore, strootman, lorenzo, cristante, coric
RW: under
CF: dzeko, schick
LW: kluivert, SES

prodati perottija, defrela i isusa, posuditi gersona, dovesti desno krilo koje nije berardi, boljeg stopera od isusa i naravno prvog golmana (vjerovatno areola). ako bi uspjeli iskoristiti SESa i kes za chiesu to bi bio vrh, ali onda perottija treba ostaviti jer kluivert nece biti spreman ownati tu poziciju jos par mjeseci.

mozda i ovo nekako mozemo iskoristiti za chiesu :hmmmmm:
Esclusiva - #Gerson della #Roma è a un passo della #Fiorentina

Avatar
DRHAUSE
Postovi: 2347
Pridružen/a: 02 avg 2011, 20:49
Lokacija: Century City
Kontakt:

Re: AS Roma

Post Postao/la DRHAUSE » 20 jul 2018, 11:26

Monchi je amater, uvijek nesto gradi a nikad da izgradi. Proslo ljeto je tjerao Edina u Chelsea a ovaj mu spasio sezonu, a da ne pricam o poklanjanju Salaha.
“You can think I'm wrong, but that's no reason to quit thinking.”

Dr. Gregory House

Avatar
Manuel
Postovi: 8163
Pridružen/a: 20 okt 2011, 01:17
Kontakt:

Re: AS Roma

Post Postao/la Manuel » 20 jul 2018, 13:08

I opet u top 3 i jos polufinale Lige Sampiona :kafa:
Horde Zla ; Curva Sud Roma ; Los Borrachos Del Tablon

Este sentimiento nadie lo comprende

Evil Genius II
Postovi: 5495
Pridružen/a: 29 mar 2011, 07:12

Re: AS Roma

Post Postao/la Evil Genius II » 20 jul 2018, 13:17

stize i malcolm izgleda :salut:

gerson u fiorentini :arrow:

Avatar
Denno
Postovi: 3830
Pridružen/a: 20 nov 2012, 18:35
Kontakt:

Re: AS Roma

Post Postao/la Denno » 20 jul 2018, 21:29

Jest da od toga nema ništa, al nek ostane upisano da bih volio da dovedemo Donnarummu, Ruganija & Barellu.
embrace the chaos

Evil Genius II
Postovi: 5495
Pridružen/a: 29 mar 2011, 07:12

Re: AS Roma

Post Postao/la Evil Genius II » 22 jul 2018, 09:51

dodaj chiesu i imas moju ekipu sa football managera :D

Avatar
Nerminovic
Postovi: 12592
Pridružen/a: 05 jun 2014, 01:21
Kontakt:

Re: AS Roma

Post Postao/la Nerminovic » 23 jul 2018, 00:58

k'o je god razgovarao i finansirao oko ovog transfera s Kopenhagenom, njega se morate rijesiti pod hitno! :urnebes:

Ne kazem ja da je Olsen toliko los golman ali lik ne vrijedi ni pola tih para, pa nama je najbolji igrac zadnjih 10 godina prosle godine otisao za 3m€ :lol:

Hvala vam za 12m€ i nadam se da cete dovesti jos jednog GK, ima se' moze se :kafa:
Champions of SportSport League 2017

BackSpace United

Evil Genius II
Postovi: 5495
Pridružen/a: 29 mar 2011, 07:12

Re: AS Roma

Post Postao/la Evil Genius II » 23 jul 2018, 08:33

meh, trziste je takvo da ako prodas jednog golmana za rekordnu cifru, njegova zamjena ce imati trostruko vecu vrijednost od realne s obzirom na to da svaki romin ulazni transfer do kraja ljeta ide kroz prizmu onih 70 i kusur miliona. danci su pametno iskoristili prodaju alissona i uzeli pare kakve su do jucer mogli samo sanjati, a monchi opet vjerujem da zadovoljno trlja ruke jer je golmana reprezentativnog kalibra koji iza sebe ima solidno SP uzeo tek za 12ak miliona.

sto se mene tice, mercato je do ovog trenutka bio skoro pa idealan, ali sada postaje jedan veliki upitnik jer otici sa alisson - skorupski kombinacije na golu na olsen - mirante i ne ulijeva pretjerano veliku sigurnost. dalje, jedna od stvari koje su alissonu pumpali statistiku prosle sezone jeste losa odbrana ispred njega, a ista ta odbrana ove sezone nije nista pojacana. naprotiv, kolarov i fazio dolaze sa svjetskog u pola pripremnog perioda, godinu dana stariji, sporiji i umorniji. kod takvih igraca motivacija igra glavnu ulogu i malo me strah kako ce oni uci u ovu sezonu svjesni cinjenice da im je rusija vjerovatno bila posljednje veliko takmicenje sa repkom i sve sto im ostaje jeste klupski fudbal. osjetim tu neki maicon vibe :hmmmmm:

no, grijesio sam ranije - mozda grijesim i ovaj put.

Avatar
Nerminovic
Postovi: 12592
Pridružen/a: 05 jun 2014, 01:21
Kontakt:

Re: AS Roma

Post Postao/la Nerminovic » 23 jul 2018, 21:52

Champions of SportSport League 2017

BackSpace United

Avatar
rope11
Postovi: 17635
Pridružen/a: 05 okt 2012, 20:42
Lokacija: Ze
Kontakt:

Re: AS Roma

Post Postao/la rope11 » 23 jul 2018, 22:09

ali meni nije jasno odakle iskopaše tog olsena pored toliko golmana na dunjaluku, pa ja nisam ni znao da taj čovjek postoji dok ga nisam vidio da brani za šveđane :mrgreen:
mirante i on su baš klimave opcije s obzirom da si do nedavno imao alisona, pitanje ko će tu uopšte i biti prva opcija.

ali najveća ironija je što se kutarisaše skorupskog prije nekih mjesec-dva, a čovjek bi hladno mogao stati među stative kao prvi golman, uvijek mi je nešto bio gotivan :mrgreen:
Ne volim zakone, morale, religije, pravila. Ne volim da me oblikuje društvo.


FORZA MILAN !

Evil Genius II
Postovi: 5495
Pridružen/a: 29 mar 2011, 07:12

Re: AS Roma

Post Postao/la Evil Genius II » 23 jul 2018, 22:36

rope11 je napisao/la:ali najveća ironija je što se kutarisaše skorupskog prije nekih mjesec-dva, a čovjek bi hladno mogao stati među stative kao prvi golman, uvijek mi je nešto bio gotivan :mrgreen:
navodno je problematican momak i ne bas omiljen lik u svlacionici. nedavno je predsjednik empolija pricao o tome i ako cijela stvar sadrzi i trunku istine onda nije cudo sto su ga dali za sicu i mirantea. mislim, ako su jednog radju istjerali iz kluba, zasto ne bi skorupskog.

defrel u sampdoriji :salut:
malcolm i olsen zavrseni :thumbup:
nzonzi? :hmmmmm:

Avatar
rope11
Postovi: 17635
Pridružen/a: 05 okt 2012, 20:42
Lokacija: Ze
Kontakt:

Re: AS Roma

Post Postao/la rope11 » 23 jul 2018, 22:41

pa na stranu sve, bolji je golman od mirantea i olsena skupa pa su se mogle zatvoriti oči na ponašanje, ali gotovo sad :mrgreen:


je li realno da je malcom otkazao let za rim večeras jer se barselona uključila u posao :salut:

koji šupci svi skupa.
Ne volim zakone, morale, religije, pravila. Ne volim da me oblikuje društvo.


FORZA MILAN !

Evil Genius II
Postovi: 5495
Pridružen/a: 29 mar 2011, 07:12

Re: AS Roma

Post Postao/la Evil Genius II » 23 jul 2018, 22:47

od mirantea sigurno jeste, a olsena tek trebamo da vidimo. covjek jos nije ni sutnuo loptu u rominom dresu.

evo citam i ja sad to za malcolma. barca i brazilci, sta drugo ocekivati :salut:

Avatar
Rule_hz
Postovi: 5272
Pridružen/a: 02 jun 2010, 14:59
Kontakt:

Re: AS Roma

Post Postao/la Rule_hz » 23 jul 2018, 22:51

Dobro smo se pojacali imamo drama dobre mlade igrace. Nadam se da ce se sve fino posloziti
RODJEN SAM NA SJEVERU,
SLUSAJTE ME SVI,
VOLIM TEBE SARAJEVO,
ZIVOT SI MI TI.

Avatar
rope11
Postovi: 17635
Pridružen/a: 05 okt 2012, 20:42
Lokacija: Ze
Kontakt:

Re: AS Roma

Post Postao/la rope11 » 23 jul 2018, 23:02

ovo je vjerovatno bordo zakuhao i stopirao jer im barselona nudi veću lovu, baš su šupci :problem:

doduše negdje sam pročitao da njima ide samo 50% para od transfera jer je tako sklopljen ugovor, vjerovatno zato pokušavaju izmusti što veće pare.


moram biti malo zajedljiv... :mrgreen:


slika
Ne volim zakone, morale, religije, pravila. Ne volim da me oblikuje društvo.


FORZA MILAN !

Odgovori

Natrag na “Serie A”

Online

Trenutno korisnika/ca: Nema prijavljenih korisnika/ca. i 6 gostiju.