AS Roma

Moderatori/ce: ribery,Monolog,hammers,geronimo,rio_Ferdy88,Puma

Avatar
Raonffa
Postovi: 26280
Pridružen/a: 29 feb 2016, 17:18
Kontakt:

Re: AS Roma

Post Postao/la Raonffa » 31 jan 2019, 01:45

Iskreno, ja sam mislio da će Roma ljetos klepiti Šmajhela iz Lestera, momak već par godina brani na visokom nivou u Premiershipu, odradio je dobro Svjetsko u Rusiji, al' oni se zaletiše na Olsena koji je više profitirao iz odlične postavke igre Šveđana nego li što je nešto sam spašavao ekipu svojim intervencijama.

Mislim nije on loš golman, al' mislim da je bilo i boljih rješenja ljetos.
"Kako nemamo trofeja? Pa jel se druga liga igra za trofej? A i da nemamo trofeja,imamo vise navijaca. Jeste vidili utakmicu sa Jedinstvom?"

Avatar
rope11
Postovi: 17653
Pridružen/a: 05 okt 2012, 20:42
Lokacija: Ze
Kontakt:

Re: AS Roma

Post Postao/la rope11 » 31 jan 2019, 01:57

Ma nije toliko ni loš, čupao ih je on itekako ove sezone. Istina, neki vrhunski golman bi ih čupao još više i osvojio im nekoliko bodova, ali ovdje je najmanji problem u golmanu.

Odbrana je preloša i komična u rangu sa Arsenalovom, a u paketu sa njima i sredina, da prvenstveno oni rade svoj posao ne bi ni odbrana bila na ovolikoj vjetrometini. EDF se totalno izgubio i ovdje je najviše do njega, izgubio je ekipu, a ni na terenu više ne zna posložiti ništa što sve čini jedan začarani krug.
Jedino napad koliko-toliko funkcioniše, ali više na silu i na individualni kvalitet.
Ne volim zakone, morale, religije, pravila. Ne volim da me oblikuje društvo.


FORZA MILAN !

Avatar
Denno
Postovi: 3843
Pridružen/a: 20 nov 2012, 18:35
Kontakt:

Re: AS Roma

Post Postao/la Denno » 01 feb 2019, 05:41

Nerminovic je napisao/la: Davno objasnio, Olsen rupa :rol: Hvala vam za oni 12m ovaj ne vrijedi ni pola tih para :salut:
Nije baš rupa, do prije mjesec je bio i više nego odličan. Atmosfera i situacija u klubu su vjerovatno djelovale i na njega, motivacija radi svoje. Evo npr Manolas se bruka u posljednje vrijeme, a svi znamo da se radi o kvalitetnom igraču. Just Roma effect :zzz:
embrace the chaos

Evil Genius II
Postovi: 5495
Pridružen/a: 29 mar 2011, 07:12

Re: AS Roma

Post Postao/la Evil Genius II » 01 feb 2019, 07:58

nije bas olsen flop kakvim ga se pokusava predstaviti. sasvim solidan golman koji je sa par odbrana spasio nekoliko pobjeda i remija (genoa, inter, napoli, empoli), a protiv juventusa nas recimo spasio bruke koja je lagano mogla biti jednaka ovoj od prije neku noc.

medjutim, sta god da se desava u svlacionici i iza vrata trigorie ocigledno utice i na njega, jer kao sto denno rece cak i neki starosjedioci koji su davno pokazali i dokazali svoj kvalitet danas izgledaju kao amateri.

Evil Genius II
Postovi: 5495
Pridružen/a: 29 mar 2011, 07:12

Re: AS Roma

Post Postao/la Evil Genius II » 03 feb 2019, 22:48

nisam nista ocekivao od ove utakmice i opet sam ostao razocaran :nedam:

steta sto se nije iskoristio kiks intera i igranje sa direktnim rivalom odnosno milanom kuci, ali imajuci na umu okolnosti mozda ovo i nije toliko los rezultat. trenutno stanje je takvo da su svi timovi koji su borbi za plasman u LP podjednako dobri tj losi. najbolji od najgorih ce upasti u top 4 :mrgreen:

Avatar
Admir_Sa
Postovi: 13139
Pridružen/a: 31 mar 2008, 23:16
Kontakt:

Re: AS Roma

Post Postao/la Admir_Sa » 03 feb 2019, 23:05

Al kakav diletant je ovoliko dugo na klupi Milana, nerealno majke mi....

Ovu ligu prvaka zaslužuju samo juve i Napoli, donekle i lazio (jer su limitirana ekipa al igraju fudbal i dobro stoje pod inzagijem) ova tri ostala jada i čemera bogtipomogo....
nema potpisa

Avatar
Denno
Postovi: 3843
Pridružen/a: 20 nov 2012, 18:35
Kontakt:

Re: AS Roma

Post Postao/la Denno » 05 feb 2019, 04:35

Evil Genius II je napisao/la:nisam nista ocekivao od ove utakmice i opet sam ostao razocaran :nedam:

steta sto se nije iskoristio kiks intera i igranje sa direktnim rivalom odnosno milanom kuci, ali imajuci na umu okolnosti mozda ovo i nije toliko los rezultat. trenutno stanje je takvo da su svi timovi koji su borbi za plasman u LP podjednako dobri tj losi. najbolji od najgorih ce upasti u top 4 :mrgreen:
Kako nećeš biti, koliko god da smo loši toliko ni sreće nemamo. Ljudi nam ubace jednu jedinu šansu, a na drugoj strani Donnarumma vadi 3 gola, stativa i šta sve ne.

Generalno zadovoljan sam igrom i pristupom igrača u toj utakmici, nije bilo sreće i to je to. Tek nas čeka zanimljiv raspored, naredne 4 utakmice se moraju dobiti, a onda slijedi lazio, Napoli, uzvrat u Portugalu. Utakmice u kojima možemo mnogo dobiti, ali i utakmice u kojima se možemo oprostiti od lp (kako ove sezone tako i za narednu).
embrace the chaos

Evil Genius II
Postovi: 5495
Pridružen/a: 29 mar 2011, 07:12

Re: AS Roma

Post Postao/la Evil Genius II » 08 feb 2019, 07:53

veceras bez olsena i manolasa. na papiru ogroman nedostatak, ali na terenu mozda i ne bas s obzirom na formu jednog i drugog.

Avatar
Denno
Postovi: 3843
Pridružen/a: 20 nov 2012, 18:35
Kontakt:

Re: AS Roma

Post Postao/la Denno » 12 feb 2019, 07:21

Ne znam, pokušavam se onako standardno uz kafu nabrijati za utakmicu večeras :D, el ne ide. Neuravnotežena smo ekipa, i ako se nađemo u top8, mi to nismo. Bilo kakav ishod neće iznenaditi, rutinski prolaz može doći jer smo nešto kvalitetnija ekipa, a može i novo brukanje jer smo pored neuravnoteženosti i psihički nestabilna ekipa. 60-40 za nas, al nema šanse da bih pare na nas stavio :D
embrace the chaos

Evil Genius II
Postovi: 5495
Pridružen/a: 29 mar 2011, 07:12

Re: AS Roma

Post Postao/la Evil Genius II » 12 feb 2019, 07:40

sve zavisi od pristupa i takticke postavke tj koliko ofanzivno ulazimo u utakmicu i koliko visoko ce odbrana stajati na terenu. porto ima jako finu tranziciju i njihova igra na kontre je nesto s cime se nismo imali priliku susretati u serie a, tako da ako budemo gledali neku standardnu di francescovu formaciju sa visoko postavljenim faziom, kolarovom i ostalima ne ocekujem pozitivan rezultat. sto se pristupa tice jako je bitno ne zaboraviti da je ovo dvomec u kojem se svaka greska skupo placa, ali i u kojem imas vremena eventualno ispraviti istu. ovo pisem zbog toga sto cesto nakon jednog primljenog gola odustajemo od zivota, a to si u ovoj situaciji ne mozemo priustiti.

i naravno, bitno je da dzeko bude motivisan i razigran, kao i de rossi koji ce nam trebati u nekom "beast" mode-u.

Avatar
Alen1987
Postovi: 848
Pridružen/a: 22 apr 2012, 21:46
Kontakt:

Re: AS Roma

Post Postao/la Alen1987 » 12 feb 2019, 22:01

Roma odavno nije bila ovako limitirana ekipa, prepuna staraca i prosjecnih igraca. Daj Boze da ne sijevne neka kontra Porta, jer smo tako spori I stari nazad. Haj sto su spori DDR, Fazio, Kolarov, ali ovaj Cristante mlad, a ovoliko spor, ne kontam.

Avatar
Manuel
Postovi: 8185
Pridružen/a: 20 okt 2011, 01:17
Kontakt:

Re: AS Roma

Post Postao/la Manuel » 12 feb 2019, 23:21

E moj Kostase :facepalm:

Dva puta frajer pokusava praviti offside zamku i dva puta grijesi u istoj akciji i primamo gol. Umjesto da odemo sa velikih 2:0 ovako ce biti bas tesko i ako je dobro da se nekako i dobilo jer smo bas limitirana ekipa.

Bravo Dzeko bravo Zaniolo :clap:
Horde Zla ; Curva Sud Roma ; Los Borrachos Del Tablon

Este sentimiento nadie lo comprende

Avatar
RollingPaper
Postovi: 3282
Pridružen/a: 11 avg 2016, 23:41
Kontakt:

Re: AS Roma

Post Postao/la RollingPaper » 12 feb 2019, 23:50

Može li neko upućen objasniti situaciju Kolarova i navijača Rome?

Evil Genius II
Postovi: 5495
Pridružen/a: 29 mar 2011, 07:12

Re: AS Roma

Post Postao/la Evil Genius II » 13 feb 2019, 07:25

Manuel je napisao/la: Dva puta frajer pokusava praviti offside zamku i dva puta grijesi u istoj akciji i primamo gol. Umjesto da odemo sa velikih 2:0 ovako ce biti bas tesko i ako je dobro da se nekako i dobilo jer smo bas limitirana ekipa.
ne znam bas da li bi manolasa krivio toliko jer da je florenzi ispratio kretnju, mozda bi se onaj portugalac uhvatio u zamku. plus mi djeluje da je pokusao ispratiti sut jer niko covjeka nije blokirao posto je fazio bio metar dva od njega, a kolarov je bio gdje vec kolarov bude u tim situacijama. no, bilo kako bilo. steta jeste sto se primio taj gol, ali nije porto neki bauk tj barem se nisu pokazali kao takvi, pa se nekako nadam da bi ako opet igraci daju sve od sebe i tamo mogli do pozitivnog rezultata.

nesto kontam, ako nije protiv zakona uefe, mi bismo trebali pustati himnu lige prvaka prije svake domace utakmice u prvenstvu jer roma u serie a i roma u lp su skoro dva razlicita tima :D
RollingPaper je napisao/la:Može li neko upućen objasniti situaciju Kolarova i navijača Rome?
prvo ga nisu docekali bas najbolje s obzirom na proslost ukaljanu dresom nazia, ali brzo se sve smirilo jer je covjek odigrao fantasticnu sezonu. ove to bas i ne izgleda najbolje pa su ga uzeli na zub, kao i ostatak odbrane u koju spada i florenzi koji je dojucerasnji miljenik i capitano futuro. sve je otprilike pocelo nakon blamaze u ceskoj protiv viktorije gdje je na kraju meca samo manolas otisao da pozdravi navijace, a svi ostali otisli pravo u svlacionicu (sto naravno nije proslo neprimjeceno kod navijaca). vecina igraca se kasnije izvinjavala preko twittera, instagrama i ostalih mreza, te pisala neke zalopojke o tome kako im je stalo do kluba i fanova, ali ne i kolarov. on je na sve to odgovorio nesto tipa kako je njihovo da navijaju jer ne razumiju fudbal i ono sto se desava na terenu :facepalm: nakon toga je dosao cagliari u gostima i ono prosipanje dva gola prednosti nakon cega ih je docekala rulja na zeljeznickoj koja je izmedju ostalog uputila zvizduke i povike prema kolarovu. jedan od fanova je dobacio ''koji vam je K, zasto igrate k'o amateri? probudite se'', a kolarov mu hladno rekao ''sveglia tu madre'' sto se moze prevesti kao ''neka ti se stara probudi'' ili nekim slobodnim, zargonskim prijevodom ''mater ti'' :facepalm: tu je logicno sve eskaliralo i od te veceri se pred njegovom kucom pojavljuju natpisi od onih standardnih ''kolarove odlazi'' do nacionalistickih ''kolarov hrvat'' i slicno. nesto kasnije protiv fiorentine su primili sedam komada, od kojih dobar broj ide na dusu upravo kolarovu sto je samo dolilo ulje na vatru i povecalo tenzije izmedju njega i ultrasa, ali i izmedju ultrasa i ostatka ekipe. nakon toga se uslo u seriju pozitivnijih rezultata, a chievu je dao i gol pa je odradio onaj famozni naklon za koji se pretpostavlja da je izvinjenje, medjutim, zasad to ultrasi ne priznaju.

to je otprilike to, ali ako te bas zanima ova prica, imas jos po redditu detaljnija objasnjenja od strane ljudi koji su direktno ucestvovali u gore nabrojanim dogadjajima :thumbup:

Avatar
Denno
Postovi: 3843
Pridružen/a: 20 nov 2012, 18:35
Kontakt:

Re: AS Roma

Post Postao/la Denno » 13 feb 2019, 08:42

Šteta zbog jeftino primljenog gola, 2-0 bi bila baš ugodna prednost, ovako nas čeka otvorena utakmica.

Mislim da je kod Kolarova problem i njegova nezainterovanost za defanzivu, vrlo često odbija da markira čovjeka i da se troši u igri nazad. To smeta meni koji ovo sve pratim kraj TV-a, a mogu misliti koliko teže to podnose ljudi koji putuju km i km da bi klub pratili svake sedmice uživo.
embrace the chaos

Avatar
Virtu4l
Postovi: 61415
Pridružen/a: 15 jun 2008, 23:21
Lokacija: Zvornička 27
Kontakt:

Re: AS Roma

Post Postao/la Virtu4l » 13 feb 2019, 18:49

Ma nedavno su i Nzonzija bili uzeli na zub, protiv Reala mu je čitav stadion zviždao kad je izlazio.

Navijači Porta su im sinoć održali lekciju iz navijanja, odavno nisam vidio da su gostujući navijači ovako izdominirali domaće.
Evribadi sej Željo
Željoooo

Avatar
Manuel
Postovi: 8185
Pridružen/a: 20 okt 2011, 01:17
Kontakt:

Re: AS Roma

Post Postao/la Manuel » 23 feb 2019, 20:40

Mrtvi Nzonzi

Bravo debilu
Horde Zla ; Curva Sud Roma ; Los Borrachos Del Tablon

Este sentimiento nadie lo comprende

Avatar
FrancescoTotti
Postovi: 9819
Pridružen/a: 31 maj 2015, 21:35
Lokacija: Vorkuta-Russia
Kontakt:

Re: AS Roma

Post Postao/la FrancescoTotti » 23 feb 2019, 20:41

hahahhaahhahahhahahaha
kakvi klocevi majko mila
Dok smo živi stajaćemo iza bordo sotone!

Avatar
Manuel
Postovi: 8185
Pridružen/a: 20 okt 2011, 01:17
Kontakt:

Re: AS Roma

Post Postao/la Manuel » 23 feb 2019, 20:44

Ovo ako se ne dobije bye bye Liga Sampiona. Svaka tekma patnja. Bolonju dobili ne znaju ni oni kako a igraci Frosinonea nahajcani maksimalno.

Umalo 2:0
E Boze sacuvaj
Horde Zla ; Curva Sud Roma ; Los Borrachos Del Tablon

Este sentimiento nadie lo comprende

Avatar
Goalgetter
Postovi: 24510
Pridružen/a: 04 feb 2011, 12:48
Kontakt:

Re: AS Roma

Post Postao/la Goalgetter » 23 feb 2019, 20:45

Nzonzi je grozan igrac, na ljeto odmah noga u guzicu

Odgovori

Natrag na “Serie A”

Online

Trenutno korisnika/ca: koeficijent i 10 gostiju.