AS Roma

Moderatori/ce: ribery,Monolog,hammers,geronimo,rio_Ferdy88,Puma

Denno
x 4
Kontakt:

Re: AS Roma

Post Postao/la Denno » 27 feb 2020, 21:06

20 godina pratim klub, nekad se hvatao net u gradu da bi se na mobu ispratila Roma i ne po baš tako dobrom vremenu, danas kući mogu u 4K gledati, ali radije House na RTL-u. Toliko tromo, sporo, nelogično, amaterski i **** dosadno igramo da ne može se više ovo pratiti. LASK, Škoti, Basel se mogu proći ovim što trenutno igramo, svi ostali bi nas eliminisali. Pa eto to neka budu neke želje za narednu fazu, a i nebitno kad se ionako ne može do trofeja.
embrace the chaos

Evil Genius II
x 18

Post Postao/la Evil Genius II » 01 mar 2020, 17:10

Villar od prve minute, zanimljivo :hmmmmm: Sa druge strane ne mogu nikako da svarim činjenicu da u 2020. Bruno Peres igra u prvih 11 Rome, a Florenzi je otjeran u Valenciju jer nema mjesta. Ne kažem da se ne slažem niti da je dobar potez, jednostavno je ... čudno.
''La maglia della Roma, anche da allenatore, te la togli, però ti rimane la pelle macchiata. Ci puoi mettere qualsiasi cosa sopra, ma il giallorosso sotto ti rimane sempre.'' Luciano Spalletti

Evil Genius II
x 18

Post Postao/la Evil Genius II » 02 mar 2020, 09:11

Mali Villar je za jednu utakmicu imao više preciznih pasova i istrčavanja naprijed nego Cristante cijelu sezonu. Postavlja se pitanje da li je mali esktra talenat koji savršeno radi ono što Fonseca zamisli ili je neko ko je odigrao mimo taktičkog sistema i samo je pitanje vremena prije nego postane Cristante broj 2? Iskreno se nadam da je ovo prvo jer Diawara + Villar kombinacija na sredini je dugoročno rješenje za najveći problem koji trenutno imamo. Što se ostatka tiče, Mkhitaryan odigrao poziciju desetke za desetku :salut:
''La maglia della Roma, anche da allenatore, te la togli, però ti rimane la pelle macchiata. Ci puoi mettere qualsiasi cosa sopra, ma il giallorosso sotto ti rimane sempre.'' Luciano Spalletti

Evil Genius II
x 18

Post Postao/la Evil Genius II » 02 mar 2020, 14:31

James Pallotta should only be formalities away from handing Roma over to Dan Friedkin, who will reportedly sign the purchase on Wednesday.

The representatives have been drawing up the 12 different contracts of the 12 companies of Pallotta and Corriere dello Sport reports that the signature should be in place within three days.

The preliminary contracts for the handover from Pallotta to the group owned by Friedkin should be in New York on Wednesday and the change of hands seems to be only one step away.

Friedkin will allegedly purchase the club for about €720m including a series of clauses, and the newspaper has claimed the parties are only days away from starting to conclude the deal.

The second phase will start after the signatures and should reportedly end by mid-April. Corriere dello Sport reveals that Pallotta may be looking to invest in a football club in England.
Denno je napisao/la:
21 feb 2020, 14:37
Jos malo pa si docekao i taj dan kada najdrazi amerikanac napusta tvoj najdrazi fudbalski klub :mrgreen:

Denno
x 4
Kontakt:

Post Postao/la Denno » 02 mar 2020, 17:51

Evil Genius II je napisao/la:
02 mar 2020, 14:31

Jos malo pa si docekao i taj dan kada najdrazi amerikanac napusta tvoj najdrazi fudbalski klub :mrgreen:
Ravnodušan sam u vezi Pallotte. Dobro da je preuzeo klub u onda kritičnim situacijama, napredovali smo u mnogim stvarima, ali maksimum mogućnosti se nije iskoristio. Nešto mrvu smo populariji nego prije njega, ali zamjeri mu se što se olako odricao pojedinih igračima, sa kojima bi na kraju svi došli do više dobiti.
Ovaj novi će dobru cifru dati, pa i ako nemam pojma o kome se radi, vjerovatno čovjek zna šta plaća i ima "ideju" šta kako dalje. U svakom slučaju organizacija se mora mnogo promjeniti, 60mil na osoblje dajemo a klub djeluje nekad baš raspušteno. Totti&De Rossi na nekim od funkcija, dozvola za stadion, pa i ako se nekako izbori ta lp, bi bilo odlično.
embrace the chaos

Evil Genius II
x 18

Post Postao/la Evil Genius II » 03 mar 2020, 05:55

Ovaj novi je švercer autima koji je ujedno i jedan od najvećih distributera Toyotinih vozila u Americi + je u slobodno vrijeme kaskader, režiser, producent i šta sve ne. Dakle, investitor koji ne zna šta da radi sa parama i vremenom kojeg ima, a Roma bi trebala biti najnovija igračka u njegovoj kolekciji. S obzirom na to da je adrenaline junkie došao je u pravu sredinu jerbo mene je infarkt zbog Rome svako malo znao opucati :thumbup:

Što se Pallotte tiče o njemu ću pisati malo detaljnije kada sve bude zvanično, ali mislim da nije sve tako crno odnosno bijelo jer u dosta situacija su mu ruke bile vezane, baš kao što će i novom vlasniku biti. Ne opravdavam ga jer sposoban čovjek se treba snaći u bilo kojoj situaciji i iskoristiti sve što mu je dostupno kako bi izvukao maksimum, ali ne treba očekivati neka čuda. Naime, Friedkin će mandat početi sa 90ak miliona minusa iz prošle godine i platnim spiskom koji uključuje Peresa, Jesusa, Pastorea, Gonalonsa, Nzonzija, Olsena, Perottija, Schicka, Florenzija i slične koji kod nas nemaju mjesta, a ne mogu si naći drugi klub. Ukoliko ove godine ne izborimo plasman u ligu prvaka (a sve su prilike da nećemo), taj minus postaje veći, a ljeto sve izvjesnije vuče ka novoj rasprodaji. Pitanje stadiona teško da će biti riješeno jerbo su birokratski aparati Italije jednaki onima u našoj zemlji, a znamo svi kako to ide. Tu je naravno i upravna struktura koja bi navodno trebala biti ponovo građena iz temelja pa ćemo umjesto Italijana imati sve Amerikance plus nekoliko bivših igrača. Koliko je to dobro? Nisam siguran jer teško da od njih bilo ko zna kako Serie A i famozna ''talijanština'' funkcionišu. Takođe, svaka čast Tottiju i De Rossiju, ali to što su bili vrhunski fudbaleri i veliki Romanisti ne znači da su kvalitetni poslovni ljudi. Ne kažem ni da nemaju mjesta u klubu, ali moraju biti stavljeni u pozicije u kojima zapravo mogu doprinijeti razvoju Rome, a ne da se po defaultu ušetaju u upravu kluba i donose bitne finansijske i slične odluke jer im to definitivno nije modus operandi.

Za početak bih bio zadovoljan ako bi uspjeli:
  • prodati sav otpad koji imamo u klubu
  • biti apsolutno transparentni sa navijačima i odmjereni u izjavama
  • konačno srediti teren odnosno podlogu u Trigoriji
  • smijeniti medicinski kadar
  • novčano kazniti svakoga ko izgovori ''Ni Rim nije izgrađen u jedan dan''
Mislim da ne tražim previše?

Denno
x 4
Kontakt:

Post Postao/la Denno » 03 mar 2020, 08:47

Realno sagledanje situacije i realna očekivanja (želje). Samo u praksi će to sve biti teže sprovesti, ja također ne vjerujem da možemo do lp, ne može se preko Atalante i sramota bi bilo, uzeli su nas 2x ove sezone kvalitetno. Le, baš bi se trebalo neke čudo desiti, tipa da pukne grom u Trigoriji i da odjednom proigraju. Totti i De Rossi def trebaju klubu, Pallotta i co. su baš tim debilskim izjavama udaljili dobar dio navijača od kluba, pored pametnijih i iskrenijih izjava, mislim da treba tu još neko navijačima preko kog bi mogli vjerovati upravi i vodstvu kluba. Totti&De Rossi, nema boljih za taj posao. Prvi će se vjerovatno još više posvetiti zastupanju nekih igrača, pa ne znam koliko bi mu Roma bila zanimljiva.
embrace the chaos

Denno
x 4
Kontakt:

Post Postao/la Denno » 05 mar 2020, 20:49

Eto @Evile, čitaju nas izgleda :D. Daniele od ljeta ponovo u klubu.
embrace the chaos

Evil Genius II
x 18

Post Postao/la Evil Genius II » 06 mar 2020, 06:23

Denno je napisao/la:
05 mar 2020, 20:49
Eto @Evile, čitaju nas izgleda :D. Daniele od ljeta ponovo u klubu.
Ne bi bilo prvi put :kafa:
Odbjegli sin se vraca i to u ulozi trenera Primavere, a ne na nekoj kvazi direktorskoj poziciji što je upravo ono o čemu smo pisali. Stariji De Rossi biva promovisan u koordinatora omladinskog pogona zajedno sa De Scantisom i Contijem :clap:

Alen1987
x 12
Kontakt:

Post Postao/la Alen1987 » 16 mar 2020, 09:40

Gdje ste Romanisti. Kako izdrzavate ovu pauzu. Tek sad vidim koliko sam ovisan o utakmicama Rome. Drhtim k'o pusac bez cigara.

Osim13
x 1493
Kontakt:

Post Postao/la Osim13 » 16 mar 2020, 10:34

Denno je napisao/la:
02 mar 2020, 17:51

Ovaj novi će dobru cifru dati, pa i ako nemam pojma o kome se radi, vjerovatno čovjek zna šta plaća i ima "ideju" šta kako dalje.
Ameri svakako nemaju blage veze o fudbalu ali imaju itekako kad su pare u pitanju, ja nekako uvijek vučem paralelu sa Liverpoolovim jenkijevcima, nemaju veze o životu sa sportske strane ali to nadoknađuju dobrom kontrolom novca + dovođenjem provjerenih imena koji znaju nešto o fudbalu i ujedine snage. Možda i ne bude loše.
Sarmelino † (29.08.2015-20.10.2019.) ⚜

Treći šuter Pivopija.

Admir_Sa
x 3
Kontakt:

Post Postao/la Admir_Sa » 21 mar 2020, 19:01

Alen1987 je napisao/la:
16 mar 2020, 09:40
Gdje ste Romanisti. Kako izdrzavate ovu pauzu. Tek sad vidim koliko sam ovisan o utakmicama Rome. Drhtim k'o pusac bez cigara.

Kako su izgledali u zadnje vrijeme sekunde mi ne fale. Još kad vidim tabelu nije mi dobro....
nema potpisa

hurem
x 53
Kontakt:

Post Postao/la hurem » 22 mar 2020, 22:34

Spominje i hvali Radja vezni red Rome: Pjanić, Strootman, De Rossi.
Samo da su zehru bili odlučniji i jos jednu godinu ili dvije zadrzali Pjanića i neke druge titula bi uz Džeku, Salaha i ekipu vrlo moguce bila tu.

Manuel
x 2
Kontakt:

Post Postao/la Manuel » 23 mar 2020, 12:26

hurem je napisao/la:
22 mar 2020, 22:34
Spominje i hvali Radja vezni red Rome: Pjanić, Strootman, De Rossi.
Samo da su zehru bili odlučniji i jos jednu godinu ili dvije zadrzali Pjanića i neke druge titula bi uz Džeku, Salaha i ekipu vrlo moguce bila tu.
U Romi je uvijek eh da smo. Nikako da urade nesto konkretno i kazu pravit cemo ekipu za titulu i najvaznije igrace cemo zadrzati. A jok kod nas samo daj uvali uzmi kesa i to je to. Sad je sljedeci Under za nekih 40 do 50 miliona ako se ovo i nastavi.

@Alen

Nikako brate bas depresija teska.
Horde Zla ; Curva Sud Roma ; Los Borrachos Del Tablon

Este sentimiento nadie lo comprende

Evil Genius II
x 18

Post Postao/la Evil Genius II » 27 mar 2020, 06:49

Pozdrav iz bunkera, ekipa! :salut:

Kako je počelo sve ovo trudim se da izbjegavam portale, forume, senzacionalističke ispade kvazi novinara što sportskih što onih ostalih, kao i govor mržnje onih koji ne znaju drugačije odgovoriti na ovaj koronazatvor. Okrenuo sam se football manageru, osvojio sam scudetto sa Romom, EL, a u kupu izgubio finale od Torina - halal im bilo :mrgreen: Doveo sam Tsimikisa na lijevog beka, potpisao Belottija, Verschaerena iz Anderlechta i dodao Castrovillija u vezni red, a riješio sam se svih stari(ji)h igrača, kao i onih za koje vjerujem da nisu vrijedni ovog dresa. Tako da ako bismo pričali o tome šta bih volio da se desi sa Romom preko ljeta to je upravo ovo gore što sam ja uradio.

Što se ove sezone tiče, nebitna je apsolutno. Neka svi izađu živi i zdravi iz svega ovoga i to će biti sasvim dovoljno.

JarnoTrulli
x 291

Post Postao/la JarnoTrulli » 27 mar 2020, 09:28

Jel Ciru bio capocannoniere? :kafa:
38 SCUDETTI VINTI SUL CAMPO

Formula 1: 1997-2011
Formula FK: 2020-

Marbula 1: Go Hornets!

Odgovori

Natrag na “Serie A”

Trenutno korisnika/ca: Nema prijavljenih korisnika/ca. i 6 gostiju.