AS Roma

Moderatori/ce: Monolog,ribery,hammers,geronimo,rio_Ferdy88,Puma

Manuel
x 5
Kontakt:

Re: AS Roma

Post Postao/la Manuel » 11 maj 2020, 03:56

Evo ziv brate al dosadno zivotom. Nema posla, nema Rome i onog zivciranja iz tekme u tekmu :)

Postao sam zombi :mrgreen:
Horde Zla ; Curva Sud Roma ; Los Borrachos Del Tablon

Este sentimiento nadie lo comprende

Alen1987
x 12
Kontakt:

Post Postao/la Alen1987 » 18 maj 2020, 10:26

E pozdrav Romanisti. Evo skoro 2 mjeseca ne radim. Imao sam vremena natenane pregledati veliki broj utakmica iz nekih ljepsih vremena...
kada su nas dres nosili Delvechio, Batistuta, Aldair, Tomasi, pa onda Chivu, Mexes, Juan, Vucinic, Perrotta, Pizarro... pa sve do prije 4-5 god kad smo mozda dostigli i vrhunac sa Salahom, Nainggolanom, Pjanicem...

Evil Genius II
x 22

Post Postao/la Evil Genius II » 20 maj 2020, 08:12

Drago mi je čuti da ste živi i zdravi :salut:

Kod mene je radno, ali u pauzama obavezno odigram koju partiju Championship Managera sa zlatnom generacijom koja je osvojila Scudetto. I tako kada krenem redom od 2000. pa ovamo i pogledam kakve smo sve rostere imali i kako smo ih se tek tako lahko riješili za apsolutno ništa ne mogu a da se ne zapitam ''pa šta ovi ljudi u upravi misle?''

Ovaj klub je toliko puta bio na rubu osvajanja trofeja, ali kad god nam je falio jedan ili dva djelića da popunimo tu puzlu mi bismo si po defaultu pucali u nogu i rasprodali pola ekipe kako bismo krenuli iznova u rebuilding. Shvatam finansijska ograničenja i sve, ali neke odluke su bile... diskutabilne, da ne pišem neku grublju riječ.

Meni lično najdraža generacija je ona za vrijeme Spallettijevog prvog mandata. Upravo je skoro Luciano i dao par izjava vezanih za taj period:
“My first Roma team was touched by the light of the Roman sunshine, made of players who could pass the ball without ever creating difficulty for their teammates,” said the 61-year-old.

“It takes a lot of quality to do that and they had it, as those passing moves made the difference and formed a team that played beautiful football.”

As part of those tactics, Spalletti transformed Totti into a False 9 leading a non-stop wave of attacking players.

“What I do is talk to the players, find out what their strengths are and make them the protagonists. I tried to find the hidden capabilities of these players.

“I remember Simone Perrotta who started out at Chievo as a defensive midfielder, but I saw he always timed his runs right in the decisive moments. He’s similar to Matias Vecino now, who needs space to run into and then becomes very difficult to stop, whereas Perrotta perhaps was a little more versatile in his movements. Both could finish well, had good shots from distance, like Radja Nainggolan.

“At the time, I had the Zero in front, who was Totti, who’d create spaces and make sure he always got away from the opposition defenders. He was a master in occupying the space.”
Ali slažem se da je ona za vrijeme njegovog drugog mandata, kada su oborili mnoge klupske rekorde, vjerovatno individualno najkvalitetnija generacija od one koja je osvojila Scudetto. Naravno, i to smo rasprodali odmah idućeg ljeta :mrgreen:
''La maglia della Roma, anche da allenatore, te la togli, però ti rimane la pelle macchiata. Ci puoi mettere qualsiasi cosa sopra, ma il giallorosso sotto ti rimane sempre.'' Luciano Spalletti

Denno
x 4
Kontakt:

Post Postao/la Denno » 26 maj 2020, 18:30

Evil Genius II je napisao/la:
20 maj 2020, 08:12
Ali slažem se da je ona za vrijeme njegovog drugog mandata, kada su oborili mnoge klupske rekorde, vjerovatno individualno najkvalitetnija generacija od one koja je osvojila Scudetto. Naravno, i to smo rasprodali odmah idućeg ljeta :mrgreen:
I pored rasprodaje opet polufinale lp. Jutros baš pustio one duže sažetke tog polufinala, zlo dođe svakog puta. Imali smo kriminalno suđenje u tom dvomeču, ali opet sami sebi krivi. Na Anfieldu naivna i promašena postava, Salaha i Manea zaustavljati visokom odbranom :tokralju: .

Nego pratite li ovo za prodaju kluba? Koliko sam upratio sad se cjenkaju za 50ak miliona, a nije isključeno da nam ostane Pallotta i dovede neke nove investitore u klub? Valjda sav posao ovisi o tom stadionu, a ona gradonačelnica kaže stadion Rome joj nije prioritet. Čekamo 8 godina može još toliko. Isto još što sam površno uspio pročitati, hvatamo ove igrače kojima ističu ugovori. Pedro, Götze, Bonaventura, Vertonghen. Hajd ok, nisu idealna pojačanja, ali ako to znači da neće dirati Pellegrinija i Zaniola, sasvim ok.
embrace the chaos

Evil Genius II
x 22

Post Postao/la Evil Genius II » 26 maj 2020, 20:19

Denno je napisao/la:
26 maj 2020, 18:30
Nego pratite li ovo za prodaju kluba? Koliko sam upratio sad se cjenkaju za 50ak miliona, a nije isključeno da nam ostane Pallotta i dovede neke nove investitore u klub? Valjda sav posao ovisi o tom stadionu, a ona gradonačelnica kaže stadion Rome joj nije prioritet. Čekamo 8 godina može još toliko. Isto još što sam površno uspio pročitati, hvatamo ove igrače kojima ističu ugovori. Pedro, Götze, Bonaventura, Vertonghen. Hajd ok, nisu idealna pojačanja, ali ako to znači da neće dirati Pellegrinija i Zaniola, sasvim ok.
Imam osjećaj da je samo pitanje vremena kada će prodati klub jer da se ne lažemo od stadiona nema ništa tako da je Roma za Pallottu trenutno ništa više od neuspjelog poslovnog plana u inače finansijski prilično uspješnom portfoliju. Vjerujem da je i jednima i drugima u cilju da se desi ovaj deal, tako da očekujem neke pomake u narednih par mjeseci odnosno u narednom tromjesečju, a možda i ranije. Jedini način na koji vidim da Pallotta ostaje jesu upravo dodatni investitori preko kojih bi potencijalno podigao vrijednost klubu prije nego opet počne slušati ponude.

Šta to znači za Romu? Mislim da je neizbježna prodaja par bitni(ji)h igrača od kojih je po meni samo Zaniolo siguran. Što se ulaznih transfera tiče, ostanak Smallinga, Mkhitaryana i Zappacoste na produžene posudbe je najjeftinija opcija kada su njihove pozicije u pitanju. Tu su kao što si i naveo razmjene, slobodni igrači i bagatele što bi za taj neki potencijalni prelazini period sa jednog vlasnika na drugog trebalo biti dovoljno, a onda restart. Opet :yawn:
''La maglia della Roma, anche da allenatore, te la togli, però ti rimane la pelle macchiata. Ci puoi mettere qualsiasi cosa sopra, ma il giallorosso sotto ti rimane sempre.'' Luciano Spalletti

Manuel
x 5
Kontakt:

Post Postao/la Manuel » 30 maj 2020, 04:20

Da se pogleda :kafa:
Horde Zla ; Curva Sud Roma ; Los Borrachos Del Tablon

Este sentimiento nadie lo comprende

Odgovori

Natrag na “Serie A”

Trenutno korisnika/ca: Nema prijavljenih korisnika/ca. i 3 gosta.