AS Roma

Moderatori/ce: ribery,Monolog,hammers,geronimo,rio_Ferdy88,Puma

Avatar
Osim13
Postovi: 43672
Pridružen/a: 01 apr 2017, 23:06
Kontakt:

Re: AS Roma

Post Postao/la Osim13 » 16 apr 2018, 11:38

Pa jeste da je Barca veći protivnik ali malo je glupo kada nemas motiv protiv najveceg rivala...
MERCEDES - MISTRIJA - MIA SAN MIA

Evil Genius II
Postovi: 5495
Pridružen/a: 29 mar 2011, 07:12

Re: AS Roma

Post Postao/la Evil Genius II » 16 apr 2018, 12:03

Osim13 je napisao/la:Pa jeste da je Barca veći protivnik ali malo je glupo kada nemas motiv protiv najveceg rivala...
uvijek nakon higha kakav je bio pobjeda protiv barce slijedi low kao sto je ova utakmica. sreca pa je bio derbi jer bojim se da smo igrali protiv bologne ili nekoga slicnog uslijedio bi i gori rezultat.

Avatar
forgempp
Postovi: 6553
Pridružen/a: 07 jan 2018, 23:38
Kontakt:

Re: AS Roma

Post Postao/la forgempp » 18 apr 2018, 20:12

Ovi retardi sa Arene ne prenose Romu, ali zato prenose Sporting CP, mrtve im yeebem...
Rafa Nadal!

EDIN DŽEKO!!!

Avatar
Manuel
Postovi: 8187
Pridružen/a: 20 okt 2011, 01:17
Kontakt:

Re: AS Roma

Post Postao/la Manuel » 22 apr 2018, 01:06

Spal preslusan sa pola snage i to su jos sacuvani skoro svi vazniji igraci za veliki mec u utorak.

Shick napokon zabio.I to smo docekali :mrgreen:
Horde Zla ; Curva Sud Roma ; Los Borrachos Del Tablon

Este sentimiento nadie lo comprende

Avatar
FrancescoTotti
Postovi: 9819
Pridružen/a: 31 maj 2015, 21:35
Lokacija: Vorkuta-Russia
Kontakt:

Re: AS Roma

Post Postao/la FrancescoTotti » 23 apr 2018, 19:43

niko da se pofali :kafa:
slika
Dok smo živi stajaćemo iza bordo sotone!

Avatar
Denno
Postovi: 3844
Pridružen/a: 20 nov 2012, 18:35
Kontakt:

Re: AS Roma

Post Postao/la Denno » 24 apr 2018, 22:39

Šteta, moglo se dosta više. Odbrana nije trebala onako visoko stojati, plus morali smo biti agilniji naprijed.
embrace the chaos

Avatar
emir_
Postovi: 5754
Pridružen/a: 07 okt 2008, 16:13
Kontakt:

Re: AS Roma

Post Postao/la emir_ » 24 apr 2018, 22:59

EDF, Ünder, Jesus, Fazio imaju o cemu da razmisljaju do sljedece tekme.

Inace, dobija ovo Roma, 3:0 glat!

Avatar
Alen1987
Postovi: 849
Pridružen/a: 22 apr 2012, 21:46
Kontakt:

Re: AS Roma

Post Postao/la Alen1987 » 24 apr 2018, 23:12

Steta za ovako visok poraz. Ekipa Liverpoola jaca samo za Salaha. Roma odigrala sa previse respekta prema protivniku, a misljenja sam da smo igrali svoju igru u formaciji 4-3-3 da ne bi izgubili vise od 1 razlike. Jazuk !

Avatar
Manuel
Postovi: 8187
Pridružen/a: 20 okt 2011, 01:17
Kontakt:

Re: AS Roma

Post Postao/la Manuel » 25 apr 2018, 00:01

Pa zar je moguce da i Pep i EDF prave iste greske protiv Liverpula.Pa majku mu kako je moguce da obojica igraju sa tri stopera i da ostave onoliko prostora po krilu i jos zadnja linija izadje visoko i onda te ona tri geparda samo pretrce i napune.
Samo da je pogledao kako je Murinjo zatvorio ovu ekipu i da je bukvalno isto naredio vjerujem da bi dozivjeli najvise minimalan poraz a ne ovako se ofirati.
Protiv Barse mu uspjelo sa 3-5-2 i odmah hajmo tu formaciju siliti.Pa nije isto kad Barsini igraci jedva trckaraju a ovi lete i ne znas sa koje strane te vise napadaju.Totalno me EDF veceras razocarao.Citave sezone igras po krilu jer nemamo tehnicara u ekipi i odjednom veceras hajmo od Radje napraviti Iniestu .
Tek ulaskom Perotija pocelo je to na nesto liciti i tada se vidjelo kako je Roma trebala veceras igrati.
U revansu pokusati u prvih 15 minuta zabiti i nadati se jos jednom cudu ili se casno oprostiti.

Ali prije toga operacija Chievo :)
Horde Zla ; Curva Sud Roma ; Los Borrachos Del Tablon

Este sentimiento nadie lo comprende

Avatar
hurem
Postovi: 8623
Pridružen/a: 13 jul 2011, 21:28
Kontakt:

Re: AS Roma

Post Postao/la hurem » 25 apr 2018, 10:07

Pratim poprilicno Liverpool jer ih najvise simpatisem u Engleskoj, a pogotovo sada zbog Kloppa i njegovog fudbala.
Ako neko moze primiti 3,4 gola od bilo kakvog protivnika onda je to Liverpool, doduse nije ni Roma puno bolja po tom pitanju, ali znaju se nekad zatvoriti i disciplinovano braniti.
Golman i odbrana Liverpoola su sansa Rome i to trebaju maksimalno iskoristiti, naprijed neutralizivati nekako Salaha i to je to. Firminho(Suarez) i Mane(Dembele) nisu taj kalibar opasnosti od kojih se treba plasiti nesto.
Ako je moglo protiv jake Barce koja je u svim linijama prejaka, onda moze i protiv Liverpoola koji ima samo opasan napad.
Jos jedna historijska noc u Rimu, akoBogda.
Iako ne volim Perottijevo peglanje, ipak on mora igrati, nema ko drugi probiti i centrirati, izboriti faul u opasnoj zoni, eventualno penal kakav. :)

Samo da Roma povede 1:0, svima ce odmah u glavi biti pobjeda protiv Barcelone, Rominim igracima kao dodatna motivacija, Liverpoolovim kao strah da ih ne ceka isto..

Avatar
Monolog
Moderator
Postovi: 21296
Pridružen/a: 09 mar 2010, 10:20
Lokacija: Under the bridge
Kontakt:

Re: AS Roma

Post Postao/la Monolog » 25 apr 2018, 10:23

@hurem,

Firmino je mnogo važniji nego što to misliš. Pogledaj samo njegove kretnje i kako razumije igru; pogledaj kako prati Salahova (Maneova) utrčavanja i kad i gdje im daje pas. Salah jeste najopasniji igrač Liverpoola, ali glavni kreator igre, posebno po odlasku Coutinha, je Firmino. Plus, najjači je u vršenju presinga.

EDF je sinoć polomio zube, ali to se neće desiti u revanšu. Liverpool (kao uostalom svaka Kloppova ekipa) živi od ovakvih utakmica; kad protivnik mora zabiti i srljati.

Mene su sinoć razočarali Under i Radja. Posebno Belgijanac. K'o da nikad nije igrao ovako bitne utakmice. Izgubljen, spor, katastrofalan u duel igri. Ne može to tako.
"To repeat what others have said requires education. To challenge it requires brains.”

Avatar
hurem
Postovi: 8623
Pridružen/a: 13 jul 2011, 21:28
Kontakt:

Re: AS Roma

Post Postao/la hurem » 25 apr 2018, 10:41

Razumijem u potpunosti sta govoris za Firmina, gledao sam jedne prilike prilog koji je bio posvecen upravo njemu, njegovoj ulozi na terenu, kretnjama, presingu koji vrsi.
Ovdje sam prije svega mislio na to da visoki stoperi se s njim mogu tuci i trcati za njim, dok Salaha ako mu pruzis loptu u for ili ide 1:1 je skroz opasna situacija, a imajuci u vidu da ce se Liverpool na to oslanjati s obzirom da Roma (ne)mora napasti. Florenzi uz pomoc okretnog Manolasa moze zaustaviti Manea iako je ovaj sinoc imao par situacija, ali to je bilo onih 40 minuta totalnog rasula Rimljana, sumnjam da ce u uzvratu imati prostora.
Vidjet cemo.
Koliko god bilo tesko, isto toliko vjerujem da mogu nadoknaditi zaostatak upravo zahvaljujuci golmanu i odbrani gostiju...Roma moze zabiti 3,4 gola Liverpoolu u uzvratu...pitanje je samo koliko svoj gol mogu sacuvati!
Sinoc je Roma i pored katastrofalne predstave mogla zabiti jos koji gol, uz to imali su oko 10 losih centarsuteva iz dobrih pozicija. Sve to treba popraviti u revansu zajedno s odbranom i nista nije nemoguce.
Kazem, potrebno im je da na poluvremenu imaju samo 1:0, bar.
Roma nema potrebe da ide na sve ili nista, nisu ni protiv Barce srljali, presing jesu radili, ali nisu srljali. 90 minuta je dugo.
Mene od svega raduju ova 2 gola na kraju jer ce tekma opet biti zanimljiva koliko toliko...da je ostalo 5:0 uzvrat bi bio samo prijateljski mec.

Avatar
FrancescoTotti
Postovi: 9819
Pridružen/a: 31 maj 2015, 21:35
Lokacija: Vorkuta-Russia
Kontakt:

Re: AS Roma

Post Postao/la FrancescoTotti » 25 apr 2018, 11:27

Jaci su ljudi, igraju bolji fudbal i zasluzuju finale ma koliko bi ja volio romu tu, treba biti realan.

Mene drzi neka nada da ce Monchi sa ovim silnim parama i rijesenim ffpom napraviti ekipu na ljeto koja ce se opet borit za sami vrh a da to ne bude iznenadjenje
Dok smo živi stajaćemo iza bordo sotone!

Avatar
Alen1987
Postovi: 849
Pridružen/a: 22 apr 2012, 21:46
Kontakt:

Re: AS Roma

Post Postao/la Alen1987 » 25 apr 2018, 13:16

U revansu, ja bih ovako:

----------Dzeko--------
Perotti---------El Sharawy
------Kevin---Florenzi----
----------Radja--------
Kolar--Fazio--Mano--Peres
---------Alisson-------

Avatar
Goalgetter
Postovi: 24513
Pridružen/a: 04 feb 2011, 12:48
Kontakt:

Re: AS Roma

Post Postao/la Goalgetter » 26 apr 2018, 19:27

Roma - Chelsea 3:0
Roma - Barcelona 3:0
Roma - Liverpool .. :mrgreen:

Sto se tice revansa, ocekujem bolju tekmu Rome, ali tesko da ce moci ponoviti ono protiv Barcelone - Liveprool sigurno nece biti tako naivan i bice jako dobro pripremljeni na svaki scenarij. Nezamisljivo mi je da Roma pobjedi sa 3 gola razlike, a da pri tome ne primi nijedan protiv ovog super-brzog napada.

Avatar
Denno
Postovi: 3844
Pridružen/a: 20 nov 2012, 18:35
Kontakt:

Re: AS Roma

Post Postao/la Denno » 28 apr 2018, 23:51

Primarni cilj postavljen za ovu sezonu je skoro pa ostvaren, mjera. U lp smo nadmašili očekivanja i prihodi su viši nego se planiralo, došao je konačno i taj sponzor na dres, valjda se konačno ne budu prodavale centralne figure iz ekipe i onda bi se moglo reći da je ovo najbolja sezona nakon 2001.
Što se tiče uzvrata, nznm, mislim da smo previše zabrljali u prvoj utakmici. Neki rani gol Rome ili neka glupost nekog njihovog Jesusa bi donijele neizvjesnost u ovaj dvomeč. Šteta zbog prvog meča, moglo se dosta više.
embrace the chaos

Avatar
Manuel
Postovi: 8187
Pridružen/a: 20 okt 2011, 01:17
Kontakt:

Re: AS Roma

Post Postao/la Manuel » 28 apr 2018, 23:57

Ma da smo se zatvorili u prvom mecu mogli bi proci a ovako jako tesko.
Danas rutinska pobjeda i jos jedan veliki korak ka top 4.
Horde Zla ; Curva Sud Roma ; Los Borrachos Del Tablon

Este sentimiento nadie lo comprende

Avatar
Gefufna
Postovi: 5406
Pridružen/a: 22 jul 2014, 12:14
Kontakt:

Re: AS Roma

Post Postao/la Gefufna » 29 apr 2018, 00:00

Denno je napisao/la:Primarni cilj postavljen za ovu sezonu je skoro pa ostvaren, mjera. U lp smo nadmašili očekivanja i prihodi su viši nego se planiralo, došao je konačno i taj sponzor na dres, valjda se konačno ne budu prodavale centralne figure iz ekipe i onda bi se moglo reći da je ovo najbolja sezona nakon 2001.
Što se tiče uzvrata, nznm, mislim da smo previše zabrljali u prvoj utakmici. Neki rani gol Rome ili neka glupost nekog njihovog Jesusa bi donijele neizvjesnost u ovaj dvomeč. Šteta zbog prvog meča, moglo se dosta više.
Dobit cete 4:1.
Idi sad tamo baci pogled na sliku Mandzine potkoljenice. :mrgreen:
Cuj kaze meni se cini sa ga nije pipnuo. :urnebes:
37 SCUDETTI VINTI SUL CAMPO

"Every morning when I wake up I see the sun, even if there is the rain." Max Allegri

Avatar
Denno
Postovi: 3844
Pridružen/a: 20 nov 2012, 18:35
Kontakt:

Re: AS Roma

Post Postao/la Denno » 29 apr 2018, 00:05

Gefufna je napisao/la: Idi sad tamo baci pogled na sliku Mandzine potkoljenice. :mrgreen:
Cuj kaze meni se cini sa ga nije pipnuo. :urnebes:
Fino ga je načeo. Meni se na tom klipu učinilo da nije bilo baš nekog ekstremnog kontakta, a ni namjere/neopreznosti Vecina, pa ne znam
Nebitno uostalom, Colerosi ako dobiju 4/4, titulu gubite u Rimu :salut:
embrace the chaos

Avatar
hurem
Postovi: 8623
Pridružen/a: 13 jul 2011, 21:28
Kontakt:

Re: AS Roma

Post Postao/la hurem » 02 maj 2018, 11:37

Poluvrijeme 2:0 ili 2:1.
Kraj 4:1 :mrgreen:

Odgovori

Natrag na “Serie A”

Online

Trenutno korisnika/ca: Nema prijavljenih korisnika/ca. i 21 gost.