AS Roma

Moderatori/ce: ribery,Monolog,hammers,geronimo,rio_Ferdy88,Puma

Avatar
Denno
Postovi: 3836
Pridružen/a: 20 nov 2012, 18:35
Kontakt:

Re: AS Roma

Post Postao/la Denno » 12 dec 2018, 20:07

Slazem se, prije ili poslije ce biti smijenjen jer je i vise nego ocito da nema ni ideju a ni kontrolu nad ekipom. Za klub bi bilo bolje da se ta promjena na klupi desi sto prije, jer mozda bi i mogli na kraju biti u top4 (ako dotegnu odbranu u januaru).
embrace the chaos

Avatar
Manuel
Postovi: 8171
Pridružen/a: 20 okt 2011, 01:17
Kontakt:

Re: AS Roma

Post Postao/la Manuel » 12 dec 2018, 20:50

Ma mora uprava odmah reagovati. Ovo sto su veceras odigrali nije vise ni horor nego nesto i gore.

Niti je Eusebio sta pripremio za veceras, niti kod igraca ima volje i strasti a jos su mu i okrenuli ledja.
Nadam se novom treneru vec sad za vikend ako misle da i iduce sezone igramo Ligu Sampiona.
Horde Zla ; Curva Sud Roma ; Los Borrachos Del Tablon

Este sentimiento nadie lo comprende

Avatar
rope11
Postovi: 17642
Pridružen/a: 05 okt 2012, 20:42
Lokacija: Ze
Kontakt:

Re: AS Roma

Post Postao/la rope11 » 12 dec 2018, 21:17

druže manuele, vi svakako nećete igrati LŠ bez obzira na trenera :mrgreen:


ali slažem se da treba doći do otkaza EDF-u, konekcija između njega i igrača je mrtva.
Ne volim zakone, morale, religije, pravila. Ne volim da me oblikuje društvo.


FORZA MILAN !

Avatar
Manuel
Postovi: 8171
Pridružen/a: 20 okt 2011, 01:17
Kontakt:

Re: AS Roma

Post Postao/la Manuel » 12 dec 2018, 22:30

Hocemo hocemo ako se ova ekipa dohaviza uz novog trenera. Ovaj je izlapio nazalost.
Horde Zla ; Curva Sud Roma ; Los Borrachos Del Tablon

Este sentimiento nadie lo comprende

Avatar
rope11
Postovi: 17642
Pridružen/a: 05 okt 2012, 20:42
Lokacija: Ze
Kontakt:

Re: AS Roma

Post Postao/la rope11 » 12 dec 2018, 23:20

nećete nećete, to što ste godinama profitirali od lošeg intera i milana, jednom je morao doći kraj :mrgreen:

bumo vidjeli :mrgreen:
Ne volim zakone, morale, religije, pravila. Ne volim da me oblikuje društvo.


FORZA MILAN !

Avatar
Manuel
Postovi: 8171
Pridružen/a: 20 okt 2011, 01:17
Kontakt:

Re: AS Roma

Post Postao/la Manuel » 16 dec 2018, 20:51

Roma zvana cir
Horde Zla ; Curva Sud Roma ; Los Borrachos Del Tablon

Este sentimiento nadie lo comprende

Avatar
Esport
Postovi: 4314
Pridružen/a: 06 avg 2016, 18:37
Kontakt:

Re: AS Roma

Post Postao/la Esport » 17 dec 2018, 12:34

Porto, se može proći

Avatar
Denno
Postovi: 3836
Pridružen/a: 20 nov 2012, 18:35
Kontakt:

Re: AS Roma

Post Postao/la Denno » 17 dec 2018, 12:38

Porto :!:
Isto kao prošli put, sve će ovisiti o nama samima i o onome šta će se desiti u naredna 2 mjeseca (EDF će preko noći postati Conte/smijenut će ga + januar i merkato) ili ako ovakvo stanje ostane ispadamo glat.
embrace the chaos

Avatar
Manuel
Postovi: 8171
Pridružen/a: 20 okt 2011, 01:17
Kontakt:

Re: AS Roma

Post Postao/la Manuel » 17 dec 2018, 12:59

Denno je napisao/la:Porto :!:
Isto kao prošli put, sve će ovisiti o nama samima i o onome šta će se desiti u naredna 2 mjeseca (EDF će preko noći postati Conte/smijenut će ga + januar i merkato) ili ako ovakvo stanje ostane ispadamo glat.
To je to
Horde Zla ; Curva Sud Roma ; Los Borrachos Del Tablon

Este sentimiento nadie lo comprende

Avatar
hurem
Postovi: 8611
Pridružen/a: 13 jul 2011, 21:28
Kontakt:

Re: AS Roma

Post Postao/la hurem » 17 dec 2018, 15:00

Monchi prodao Strootmana, Radju i Allisona kako bi za taj novac kupio najpovoljniji zdrijeb, zapravo jedini moguci a da je povoljan.
Jedini "slabi" protivnik i bas njega dobiju, gdje li su "sadake" dali?!

Avatar
Manuel
Postovi: 8171
Pridružen/a: 20 okt 2011, 01:17
Kontakt:

Re: AS Roma

Post Postao/la Manuel » 26 dec 2018, 20:11

Napokon dobra igra i lagana pobjeda ali i opet primljen gol i opet zadnja linija iz tekme u tekmu stoji visoko.

Sad pokusati dobiti odlicnu Parmu i ostati u borbi za 4 mjesto.

Zaniolo igra fenomenalno :salut:
Horde Zla ; Curva Sud Roma ; Los Borrachos Del Tablon

Este sentimiento nadie lo comprende

Avatar
Interista02
Postovi: 1043
Pridružen/a: 05 maj 2013, 20:37
Kontakt:

Re: AS Roma

Post Postao/la Interista02 » 26 dec 2018, 20:25

Radja + 15 milki za Zaniola? :pray:

Avatar
Denno
Postovi: 3836
Pridružen/a: 20 nov 2012, 18:35
Kontakt:

Re: AS Roma

Post Postao/la Denno » 27 dec 2018, 11:33

Šta učini Zaniolo :lol:
Ima tu finih igrača trenutno u timu i temelja za nešto ozbiljnije, al qrac očekuj sa upravom kakva je naša
embrace the chaos

Avatar
Denno
Postovi: 3836
Pridružen/a: 20 nov 2012, 18:35
Kontakt:

Re: AS Roma

Post Postao/la Denno » 29 dec 2018, 17:07

Patnja je gledati ovu Romu koju vodi Di Francesco :facepalm:
embrace the chaos

Evil Genius II
Postovi: 5495
Pridružen/a: 29 mar 2011, 07:12

Re: AS Roma

Post Postao/la Evil Genius II » 29 dec 2018, 17:38

Denno je napisao/la:Patnja je gledati ovu Romu koju vodi Di Francesco :facepalm:
ti si bas za smjenu di francesca?

sta ja znam, mozda imas pravo i mozda fakat jeste do trenera, ali ovo sto ja vidim su neobjasnjive greske i sumnjivi potezi pojedinaca odnosno igraca. pritom mislim na one najiskusnije, a rado cu ih i imenovati redom: kolarov, fazio (ruku na srce, dobru je partiju odradio danas), isus, florenzi, dzeko i manolas koji je tu negdje na margini. uz povrede i pallottino i monchijevo igranje football managera, po menu su glavni krivci za losu polusezonu. s druge strane, di francesco je taj koji je ipak skuckao jestivu pitu od govana, pa je na krilima par golobradih mladica, kojima ipak ne mogu uzeti za zlo greske koje rade jer znam kakav sam glupan ja bio u njihovim godinama, uspio koliko toliko okrenuti ekipu u pravom smjeru ka cetvrtom, a sto da ne i trecem mjestu jer ni inter ne igra nista bolje od nas, a 7 bodova nije neka nedostizna prednost. stavise, roma je klasican primjer kako lahko se to da prosuti.

imaj na umu ko je otisao, ko je dosao i kakve smo sve povrede imali od pocetka sezone pa evo do ovog trenutka i zapitaj se koji bi trener (a da je dostupan na trzistu i voljan doci u romu) uradio vise?

Avatar
Denno
Postovi: 3836
Pridružen/a: 20 nov 2012, 18:35
Kontakt:

Re: AS Roma

Post Postao/la Denno » 30 dec 2018, 11:45

To i jeste problem što Roma za trenera ne može si priuštiti ime sa autoritetom i vizijom. Ovako sa Di Francescom, barem meni lično, izgledamo dosta naivnije nego što zaista jesmo i bruku utakmica gubimo. I ove pobjede, kao jučer npr, užas smo bili čitavu utakmicu i ne bi iznenadilo da je na kraju x bio. Šta ja znam, odbrana nam je komična, loše stojimo u polju, naprijed često bezidejni, ne znam da smo 3 utakmice dobro odradili u polusezoni.

& ako me pitaš bi li EDF-a mijenjao za Montellu i sl, ne bi, ne vidim razliku jer bi i Montella bio samo nova marioneta kao i EDF; za Contea, to je već druga priča, priča koja isključuje transfere tipa Defrel, Moreno, Marcano, Gonalons i sl, i ne bi morao čitati po Rominim temama stvari kao što su npr Defrel ima bolji work rate od Salaha, Gonalons ima odličan ball holding i sl :lol:

Conte je svakako nerealna opcija za Romu, tako da u ovoj pauzi spremiti živce za nastavak, bit će guravo za top4.
embrace the chaos

Evil Genius II
Postovi: 5495
Pridružen/a: 29 mar 2011, 07:12

Re: AS Roma

Post Postao/la Evil Genius II » 01 jan 2019, 17:45

igracki kadar je takav da su proslosezonski nosioci igre ove godine daleko ispod nivoa na kojem su bili (to je ova gore ekipa koju sam nabrojao), tako da si od situacije gdje dzeko zabija gol svaku, svaku drugu utakmicu dosao do toga da ima dva za polusezonu, a recimo fazio koji je bio stub jedne od boljih odbrana lige sada izgleda kao amater. kolarov ide istom tom putanjom.

dalje, mozemo pricati sta bi bilo kad bi bilo, ali evo recimo ni radja ni strootman se nisu proslavili u novim klubovima tako da bi se vrlo vjerovatno i oni nasli u tom odabranom drustvu nosilaca igre koji igraju debelo ispod svog nivoa. doduse, tajming prodaje strootmana je bio katastrofalan, ali da ih se prodalo na vrijeme gledajuci siru sliku - jeste.
Denno je napisao/la:za Contea, to je već druga priča, priča koja isključuje transfere tipa Defrel, Moreno, Marcano, Gonalons i sl, i ne bi morao čitati po Rominim temama stvari kao što su npr Defrel ima bolji work rate od Salaha, Gonalons ima odličan ball holding i sl :lol:
nisam siguran kojom linijom si ovdje isao? ako mislis da bi conte dobio neka veca imena, imaj na umu da pricamo o covjeku koji je u chelsea-u guzicom zatvorio vrata ponajvise zbog toga sto su mu dovodili i odvodili igrace bez nekih pretjeranih konsultacija, a isto to bi mu monchi radio ovdje. takodje ne treba zaboraviti da su defrel, moreno + jeftini(ji) mladi prospekti realnost ovog kluba koji se organizacijski i finansijski ne moze nositi sa vecim ribama u bari, a i historijski gledano mi nemamo sta pretjerano za ponuditi osim rima kao grada jer u vitrini sa trofejima stoji tek par achievementa i tottijeve slike. nije bas da igraci svjetske klase i najveci svjetski / evropski talenti trce igrati za romu.

ne znam jesi li gledao groundhog day, ali to smo mi svake sezone. ista prica, isti reset, ista nekompletna i nedorecena ekipa koja bi da je ostala na okupu mozda mogla napraviti nesto. ali nije. niti ce. di fra slabo da ima ista s tim.

sretna nova i sve najbolje :salut:

Avatar
Denno
Postovi: 3836
Pridružen/a: 20 nov 2012, 18:35
Kontakt:

Re: AS Roma

Post Postao/la Denno » 02 jan 2019, 11:14

Sretna nova godina prijatelju tebi i svim posjetiteljima ove teme čije srce kuca za giallorose :thumbup:.

EDF gubi od ekipa koje imaju mnogo lošiji igrački kadar od Rome i nije to jednom se desilo, desilo se više puta i očito postoji razlog za to. Jednostavno ne umije da postavi ekipu, česte promjene formacija govore o tome da on pojma ni ideju nema šta želi da igra i kakav sistem uspostaviti (priznam, teško ga je uspostaviti kad svake godine gubiš minimum 3 igrača iz prve postave). Komunikacija u Romi sd-trener ne postoji, ali mislim da bi potpis svakog ozbiljnijeg trenera promijenio stvari, jer bi mu to bio preduslov za primiti se posla. Da bi dobijali SPAL i slične nam ne trebaju Salah, Hazard i sl, al nije ni prijeko potrebno da se bacaju pare na Schicka, Defrela i ima tu još 15ak imena koji nisu imali nikakav doprinos a Roma je finu cifru utukla za njih.
embrace the chaos

Evil Genius II
Postovi: 5495
Pridružen/a: 29 mar 2011, 07:12

Re: AS Roma

Post Postao/la Evil Genius II » 12 jan 2019, 01:41

miran januarski mercato koji mirise na jos jedno aktivno ljeto.
Roma sporting director Ramon Monchi was interviewed in today’s edition of La Gazzetta dello Sport. These are his words:

A judgment after your first 20 months in Rome?
Judgments can be made when a project ends and mine is still quite long. If I think of last season, it is positive, while this season hasn’t been good so far. But a few results will not change my way of thinking and or have the enthusiasm fade that I get from working here.

So you will not leave at the end of the season.
Every day I feel that as if I will resign or that they will send me away. But no, I’ve already said that, I’m staying in Rome. My goal is to achieve success gradually but continuously. I understand that right now the first need of the fans is to win, but it is also important to always be competitive at a high-level and close to success. It’s better that way rather than just winning once and then nothing. Rome is the capital and in the city, the vast majority are Romanisti. I knew it would be challenging and difficult: there’s huge support, loads of pressure, even the media — but the ups and downs of the environment are not an excuse for me. It’s not only here that there’s a crisis when you lose, it happens at City, Juventus, Bayern, in every big club. And Roma, even though they haven’t won much, is still a big club because of its importance. Of course, sometimes you need to learn to see gray and not just white or black. Beyond a certain result or a right or wrong purchase in the market, for me our club is a model one. It’s a shame that sometimes judgments on myself and Di Francesco are constantly swirling in the background but Roma is more than what one reads or feels.

Speaking of Di Francesco, did you struggle to defend him (during the crisis)?
It was not difficult because there was 100% confidence in my idea of keeping him — and everyone agreed. When we went to Boston to meet Pallotta, Eusebio was talked about for 15-20 seconds. Roma has an important president and management. I am responsible for my area and if Monchi is convinced, it is not discussed. Then the judgments will be made at the end of the season. Of course, though, there are certain moments: losing in Udine or Bologna or drawing in the manner we did to Cagliari — I, too, want to kill the manager and even myself, that’s where the fans are right. But my confidence in him was huge when I brought him here and after having working with him, it’s even stronger today.

Is your perception that Roma has emerged from the crisis?
I would like to think so, there are signs that we are growing. We are re-discovering important players, especially on a physical level. We’re getting back on track to hit our targets.

De Rossi, his injury and contract renewal: what is the situation?
Knowing Daniele and his Romanism, it is not good for him to talk about the future either. We all have to hope for his recovery. Fortunately we have had good news and now we need to understand what will happen when he returns to training on the pitch. Two days ago, I saw Daniele differently: he was optimistic and positive, because he had no pain.

As for renewals, Manolas, Ünder, El Shaarawy and Lorenzo Pellegrini: when will those be discussed?
They are all different situations. Some will be evaluated at the end of the market, others at the end of the season. And there is Zaniolo that, given the performance, maybe he will be the first renewal that we will face.

The question that all the fans want to know: will Zaniolo stay at Roma for a long time?
We have sold important players in order to balance the books because a model club must respect the rules. Then we all know that in Italy and abroad, there are clubs that pretend or take different paths. But today, our idea is to build a great team, so I say that Zaniolo is the future of Roma will not be sold. He will have a long and important path in this club. He is like a building that we are building slowly, but if we do not do so well enough, then he could collapse at any second. I have seen so many talents that have been wasted.

Speaking of self-criticism: was it wrong to buy Pastore and Schick?
These are two different questions. Pastore is a strong player, the question is re-finding the player from Palermo and PSG, and I think we still have time. I thought of him as a mezz’ala. For Schick, the problem is not the player. In training, Patrik is very strong – everyone says this, but unfortunately, those skills are not seen continuously in the match. So you have to work on the person. We could send him on loan to help, but there is no perfect and safe formula. I think Patrik is a fruit and we still have to squeeze him to the end and spend time and energy on him. I believe in him. He’s talented, but adaptation is sometimes complicated. Think of Immobile. If you talk about him in Dortmund or in Sevilla, they would like to kill him, but at Lazio he is an idol.

What will you do in the January market?
Roma invested a lot last summer, the important things are already done. We are only looking for players who raise the level of the team. It is not easy, but we will try until the end. But as far as quality and quantity we are ready, I’m sure of it.

Let’s finish with a game: we will say names, and you tell us only if they are possible or impossible for Roma. Let’s start with Piatek.
It would be possible if they did not ask for €70 million. For me he is strong, but he is at Genoa.

Malcom in Barcelona does not play, would you take him if they offered him?
No, when one is sporting director of a club, he must understand that he represents also the heart and the feelings of the fans. He made fools of Roma and I care about the image of the club.

Herrera?
Impossible.

Tonali?
He is one of the most important youngsters in Italian football, but I could say the same about Barella.

Mancini?
Now it is impossible, but in summer it’s different.

Rugani?
Impossible, now and later. They turned down an offer from Chelsea for €40 million. We can not spend that much for a central defender.

Thiago Mendes?
Impossible.

Ziyech and Belotti?
I like them both.

Bennacer?
We like it, but we’ll talk about him in June.

Dendocker and Ozyakup?
Impossible, just like Herrera.

Avatar
Manuel
Postovi: 8171
Pridružen/a: 20 okt 2011, 01:17
Kontakt:

Re: AS Roma

Post Postao/la Manuel » 19 jan 2019, 15:28

Zaniolo brat :kafa:

Kako ce ga prodati za 40 miliona :mrgreen:
Grazie Inter :rol:
Horde Zla ; Curva Sud Roma ; Los Borrachos Del Tablon

Este sentimiento nadie lo comprende

Odgovori

Natrag na “Serie A”

Online

Trenutno korisnika/ca: Nema prijavljenih korisnika/ca. i 6 gostiju.