AS Roma

Moderatori/ce: ribery,Monolog,hammers,geronimo,rio_Ferdy88,Puma

Avatar
Evil Genius
Postovi: 903
Pridružen/a: 20 jul 2009, 13:23
Kontakt:

AS Roma

Post Postao/la Evil Genius » 12 apr 2010, 12:18

Tema koja svakako zasluzuje da bude otvorena . . . primjetio sam da mnogi teme o klubovima otvaraju historijom i slicnim pricama, ja cu samo zalijepit dva linka koji opisuju sta je i ko je roma

" onclick="window.open(this.href);return false; ... re=related - himna rome
" onclick="window.open(this.href);return false; ... r_embedded - grazie roma ;)

bujrum
''La maglia della Roma, anche da allenatore, te la togli, però ti rimane la pelle macchiata. Ci puoi mettere qualsiasi cosa sopra, ma il giallorosso sotto ti rimane sempre.'' Luciano Spalletti

Avatar
Dirk
Postovi: 2038
Pridružen/a: 13 jan 2010, 11:37
Kontakt:

Re: AS Roma

Post Postao/la Dirk » 12 apr 2010, 12:20

Poslije Liverpoola najdrazi klub u europi :D

Radujem se njihovom prvom mjestu i nadam se tituli, Roma je ekipa koja zadnjih 10 godina igra najljepsi fudbal u Italiji !
Rafa Benitez : " Ja sam jedan celavi idiot, koji je dosao na svijet da bi se igrao sa velikim klubovima i od njih napravio nizerazredne. Do sada sam vodio dva takva kluba, Liverpool i Inter i uspio sam u namjeri da ih dobro upropastim."

Avatar
daffy
Postovi: 2643
Pridružen/a: 29 okt 2009, 09:31
Lokacija: Bratislava
Kontakt:

Re: AS Roma

Post Postao/la daffy » 12 apr 2010, 12:25

dodaj koju slikicu rome, malo koreografije.. ima dosta materijala sto mozes staviti, ne moras historiju :mrgreen:
Football Identity. Izaberite da li cete biti Manager, Igrac ili Novinar.

Nema botova, trenira vas onaj sto je manager, a manager kupuje vas igrace. BiH liga tek pocela.

Vise info na http://sportsport.ba/forum/viewtopic.php?f=44&t=2700

Avatar
Mirza_Hordas
Postovi: 4325
Pridružen/a: 08 jan 2009, 21:57
Lokacija: Sjever
Kontakt:

Re: AS Roma

Post Postao/la Mirza_Hordas » 12 apr 2010, 13:01

"Malo mi je hladno ovako visoko, na vrhu" :mrgreen:

Francesco Totti, kapetan nogometaša Rome, duhovito je komentirao dolazak svoje ekipe na vrh tabele Serije A i to samo pet kola prije kraja prvenstva.

Cijelu sezonu je milanski Inter uvjerljivo držao prvo mjesto, no Roma već dugo igra u odlično seriji, a sve su okrunili nedjeljnom pobjedom u 33. kolu protiv Atalante 2-1, što im je donijelo pomak na čelo karavane.

Roma sada ima 68 bodova, Inter jedan manje, a Milan na trećem mjestu 64.

"Malo se smrzavam. Nisam naviknut na ovo. Hladno je ovako visoko, na vrhu tabele", rekao je Totti i nastavio:

"Pred nama je još pet utakmica i svaku moramo odigrati kao da je finale svih finala. Moramo svaku utakmicu odigrati s ogromnim motivom i izgarati od želje da protiv svakoga pobijedimo."


samo naprijed rimljani :P 8-)
R.I.P. VEDRAN PULJIĆ....Neka danas lišticom odjekuje tvoj krik, neka im se srce zaledi,
jer uzeli su zivot od tebe a tebe od nas! 4.10.

"dok hasetu oduzmu loptu vi slušajte muziku iz našeg studija"

Avatar
Evil Genius
Postovi: 903
Pridružen/a: 20 jul 2009, 13:23
Kontakt:

Re: AS Roma

Post Postao/la Evil Genius » 12 apr 2010, 13:34

slika

svakako da je lijep pogled na tabelu i drago mi je vidjet romu na vrhu nakon katastrofalnog pocetka sezone, al' sta god da se desi na kraju (scudetto u koji vjerujem il' mozda 2., 3. mjesto) moram priznat da je ovo bila sezona za pamcenje . . .
otiso je spalletti - dolazi ranieri koji znamo svi kakav fudbal preferira, medjutim, iz utakmice u utakmicu poceo je kombinovat taktiku sa ljepotom (koju ni ovako tvrdokoran takticar ne moze ubit) i svaka mu cast za to sto je uspio uradit s romom (iako mi povlacenje nakon odredjenog vodstva skrati po dan, dva zivota). zatim smo dobili ponajboljeg golmana u ligi (trenutno), posljednji spallettijev poklon romi julio sergio bertagnoli - okaraterisan kao 'world's best 3rd goalkeeper' ili 'najbolji svjetski treci golman', covjek koji je 3 godine !? bio na tribinama uz pokoji izlet na klupu i jos rjedji medju stative sad nas, realno gledano, vadi svaku drugu utakmicu nekom vanzemaljskom odbranom (sjetite se nazia il' fiorentine). onda burdisso koji je se nekako transformisao iz problematicnog u jednog od najsigurnijih defanzivaca lige, njega moramo zadrzat po svaku cijenu mada mislim da ce 'incident' ispred svlacionice nakon 2-1 protiv intera dodatno otezat transfer. toni - da je ovakav igrac bio u doba spallettija mislim da bi sad ganjali 5. scudetto. pamticu sezonu i po pizarru, cassettiju, risseu - ljudima koji su podigli svoju igru na neki totalno drugi, visi nivo . . . sve u svemu - dobra godina za nas rimljane, opet kazem sta god da se desi na kraju, odigrali smo fantasticno al' vec kad smo na vrhu, ne vidim razlog zasto tu ne bi i ostali ;)
''La maglia della Roma, anche da allenatore, te la togli, però ti rimane la pelle macchiata. Ci puoi mettere qualsiasi cosa sopra, ma il giallorosso sotto ti rimane sempre.'' Luciano Spalletti

Avatar
cappy
Postovi: 409
Pridružen/a: 03 avg 2009, 21:02
Lokacija: SA
Kontakt:

Re: AS Roma

Post Postao/la cappy » 12 apr 2010, 13:45

cestitke Romi na pruzimanju prvog mjesta.......veliki napredak na tabeli....koliko bez poraza 23, 24 tekme svaka cast.....

Avatar
Evil Genius
Postovi: 903
Pridružen/a: 20 jul 2009, 13:23
Kontakt:

Re: AS Roma

Post Postao/la Evil Genius » 12 apr 2010, 13:48

hvala :) 23 tekme bez poraza, od oktobra i utakmice u udinama (1-2), fakticki jedini porazi su protiv panathinaikosa
slika
''La maglia della Roma, anche da allenatore, te la togli, però ti rimane la pelle macchiata. Ci puoi mettere qualsiasi cosa sopra, ma il giallorosso sotto ti rimane sempre.'' Luciano Spalletti

Avatar
GunnerS
Postovi: 9228
Pridružen/a: 20 maj 2008, 19:57
Lokacija: Sarajevo
Kontakt:

Re: AS Roma

Post Postao/la GunnerS » 12 apr 2010, 15:52

Stvarno mi je Roma najdraža u Italiji i volio bih da osvoje, jer imaju veliku šansu, samo da je ne ispuste... nadam se da neće...


slika
a b c č ć d dž đ e f g h i j k l lj m n nj o p r s š t u v z ž

Avatar
Admir_Sa
Postovi: 13134
Pridružen/a: 31 mar 2008, 23:16
Kontakt:

Re: AS Roma

Post Postao/la Admir_Sa » 12 apr 2010, 15:56

Poseban klub u svakom smislu. Klub koji nikada nije imao finansijsku podrsku kakvu su imali klubovi sa sjevera Italije, ali klub koji ima dushu i klub za koji se jednostavno zivi. Grad i klub igracima daje poseban shmek, pa je to razlog zasto se igraci tesko odlucuju da idu iz Rome. Svaki zivi transfer je bio prava drama, Emerson, Casano, Chivu, Mancini....

U Romi je oduvijek vishe vladalo "srce, fanatizam" nego zdrav razum i profesionalnost, pa je to jedan od razloga zasto Roma ima samo tri titule.

Dvije shampionske generacije koje zna svaki cestiti Romanista

Tancredija, Wjerhovod, Di Bartolomei, Nela, Maldera, Anceloti, Falcao, Prohaska, Iorio, Conti i Pruzzo

Antonioli, Zebina, Samuel, Zago, Cafu, Candela, Emersom, Tomasi, Totti, Montela i Batistuta
Zadnja izmjena: Admir_Sa, dana/u 12 apr 2010, 16:08, ukupno mijenjano 1 put.
nema potpisa

Avatar
GunnerS
Postovi: 9228
Pridružen/a: 20 maj 2008, 19:57
Lokacija: Sarajevo
Kontakt:

Re: AS Roma

Post Postao/la GunnerS » 12 apr 2010, 16:00

Admir_Sa je napisao/la:Poseban klub u svakom smislu. Klub koji nikada nije imao finansijsku podrsku kakvu su imali klubovi sa sjevera Italije, ali klub koji dushu i klub za koji se jednostavno zivi. Grad i klub igracima daje poseban shmek, pa je to razlog zasto se igraci tesko odlucuju da idu iz Rome. Svaki zivi transfer je bio prava drama, Emerson, Casano, Chivu, Mancini....

U Romi je oduvijek vishe vladalo "srce, fanatizam" nego zdrav razum i profesionalnost, pa je to jedan od razloga zasto Roma ima samo tri titule.

Dvije shampionske generacije koje zna svaki cestiti Romanista

Tancredija, Wjerhovod, Di Bartolomei, Nela, Maldera, Anceloti, Falcao, Prohaska, Iorio, Conti i Pruzzo

Antonioli, Zebina, Samuel, Zago, Cafu, Candela, Emersom, Tomasi, Totti, Montela i Batistuta
Za ovu znam i ja :) Sjećam se igri i Batigola :)
a b c č ć d dž đ e f g h i j k l lj m n nj o p r s š t u v z ž

Avatar
harishp
Postovi: 19169
Pridružen/a: 28 feb 2009, 05:52
Kontakt:

Re: AS Roma

Post Postao/la harishp » 12 apr 2010, 16:22

Bruno Conti :mrgreen:
Sacuvaj me boze onih navijaca repke koji na domaci mec te repke moraju nositi putovnicu ili ti ga pasos, a uz to jos svoji na svom.
-----------
A Begovic sta je branio Spaniulusu?To je cudesna suma Jel?By @bhsport
-----------
Pravda za @Kurtmu

Avatar
Evil Genius
Postovi: 903
Pridružen/a: 20 jul 2009, 13:23
Kontakt:

Re: AS Roma

Post Postao/la Evil Genius » 12 apr 2010, 18:28

Admir_Sa je napisao/la: U Romi je oduvijek vishe vladalo "srce, fanatizam" nego zdrav razum i profesionalnost, pa je to jedan od razloga zasto Roma ima samo tri titule.
upravo tako, strast je na prvom mjestu kad je ovaj klub u pitanju i sve sto se desi (pobjede, porazi, usponi, padovi, transferi) prima se k srcu i naravno zbog toga i volim ovaj klub koji je po mnogo cemu poseban . . .
a sto se tice navijaca rome na forumu ja kolko sam skuzio ima nas trojica :D sasvim dovoljno
''La maglia della Roma, anche da allenatore, te la togli, però ti rimane la pelle macchiata. Ci puoi mettere qualsiasi cosa sopra, ma il giallorosso sotto ti rimane sempre.'' Luciano Spalletti

Avatar
daffy
Postovi: 2643
Pridružen/a: 29 okt 2009, 09:31
Lokacija: Bratislava
Kontakt:

Re: AS Roma

Post Postao/la daffy » 12 apr 2010, 21:23

kad citam komentare fkt. se vidi da ste strastveni navijaci.. bas kao i Juventini.. kapa dole..


posle pobjede intera ja sam bio temu otvorio, medjutim se zatvorila :roll:
Football Identity. Izaberite da li cete biti Manager, Igrac ili Novinar.

Nema botova, trenira vas onaj sto je manager, a manager kupuje vas igrace. BiH liga tek pocela.

Vise info na http://sportsport.ba/forum/viewtopic.php?f=44&t=2700

fera
Postovi: 12800
Pridružen/a: 19 okt 2008, 02:22
Kontakt:

Re: AS Roma

Post Postao/la fera » 12 apr 2010, 22:07

meni najdrazi klub poslije liverpoola...
You are someone else I am still right here

Huleee
Postovi: 114
Pridružen/a: 31 jan 2010, 19:51
Kontakt:

Re: AS Roma

Post Postao/la Huleee » 12 apr 2010, 22:15

fera je napisao/la:Poslije Liverpoola najdrazi klub u europi Radujem se njihovom prvom mjestu i nadam se tituli, Roma je ekipa koja zadnjih 10 godina igra najljepsi fudbal u Italiji !fera je napisao/la:meni najdrazi klub poslije liverpoola...đA što se vole ovi Liverpoolovci i Roma Boysi
zato sto Roma igra najljepsi nogomet u Italiji. Bez velikog budzeta ostvaruju sjajne rezultate. Svaka cast i samo tako nastavite

P.S. i ja sam strastveni navijac LIVERPOOL-a

amadeus21
Postovi: 1203
Pridružen/a: 07 avg 2008, 11:26
Lokacija: Tu je negdje..
Kontakt:

Re: AS Roma

Post Postao/la amadeus21 » 12 apr 2010, 22:23

Roma...najljepsi fudbal u Italiji...svaka cast na preuzimanju vodstva...ovo kazem vise sto ne volim Inter nego sto volim Romu...al definitivno Mirka Vucinica itekako volim...
AMUNT VALENCIA!
1Domenech 2Correia 3Lato 4Mangala 5Paulista 6Ferro 7Guedes 8Soler 9Gameiro 10Oliva 11Cutrone 12Diakhaby 13Cillessen 14Gaya 15Guillamon 16Blanco 17Cheryshev 18Wass 19Racic 20Lee 21Vallejo 22Maxi 23Jason 25Rivero 30Musah

Avatar
LFC_LAVOV
Postovi: 724
Pridružen/a: 30 jun 2009, 19:53
Lokacija: teska vremena
Kontakt:

Re: AS Roma

Post Postao/la LFC_LAVOV » 12 apr 2010, 22:34

Bice igracima Rome sada tesko zadrzati vrh, jer slijedece kolo po meni igra se najveci gradski derbi na svijetu, uz naravno ove standardne.

Lazio - Roma, nista nije potrebno pisati.. :mrgreen:
TM '87
Zeljeznicar za zivot cijeli

Avatar
Admir_Sa
Postovi: 13134
Pridružen/a: 31 mar 2008, 23:16
Kontakt:

Re: AS Roma

Post Postao/la Admir_Sa » 12 apr 2010, 22:44

PIKAMER je napisao/la:
Dirk je napisao/la:Poslije Liverpoola najdrazi klub u europi :D

Radujem se njihovom prvom mjestu i nadam se tituli, Roma je ekipa koja zadnjih 10 godina igra najljepsi fudbal u Italiji !
fera je napisao/la:meni najdrazi klub poslije liverpoola...
đ
A što se vole ovi Liverpoolovci i Roma Boysi :D
Meni isto, samo je Roma broj 1, a Liverpool 2. Kad su igrali medjusobno, ja sheto sam po nekakvim brdima, pravo mi loshe bilo :cry:
nema potpisa

Avatar
Google
Postovi: 1043
Pridružen/a: 30 jan 2009, 19:54
Kontakt:

Re: AS Roma

Post Postao/la Google » 12 apr 2010, 23:50

E,napokon i da najbolji tim Italije dobije svoju temu!!!!
Da polahko pocnemo pripreme za sledecu tekmu...ceka nas tezak posao,igramo gradski derbi i samo po sebi ta tekma se razlikuje od drugih...sigurno imamo kvalitetni tim od Lazia al to valja pokazati na terenu....ceka nas jos 90 minuta strepnje i branjenja jednog gola :D.....!!!!

slika

Avatar
Evil Genius
Postovi: 903
Pridružen/a: 20 jul 2009, 13:23
Kontakt:

Re: AS Roma

Post Postao/la Evil Genius » 13 apr 2010, 08:49

ako je ista ova sezona pokazala to je da ranieri na vrijeme shvati koje je greske napravio i da odlicno igra protiv 'velikih' tj ako se nazio moze nazvat 'velikim' klubom 8-) dacu samo jedan primjer a to je protiv milana, kad smo dobro igrali na san siru (porazeni golom suca rossettija iz penala), kod kuce se branili (losa partija) i mislim da je ranieri tu uvidio svoju gresku i odma protiv intera odigro lavovski (sto je dalo rezultata) tako da slicno ocekujem i u derbiju (barem se nadam i primjeticete da poprilicno vjerujem u trenerske sposobnosti Tinkermana) . . . kako mi samo nedostaju delvecchio i montella kad su tekme protiv nazia u pitanju al' mislim da ce mirko odlucit ovaj derbi i izvest striptiz (sjecate se cagliarija 3-2) pred jugom olimpica

preview utakmice :D

edit:izgleda da ce utakmica bit pomjerena sa 20:45 na 18:00 zbog vece sigurnosti kako rece gradonaclenik rima, medjutim trenutno nije nista sigurno
''La maglia della Roma, anche da allenatore, te la togli, però ti rimane la pelle macchiata. Ci puoi mettere qualsiasi cosa sopra, ma il giallorosso sotto ti rimane sempre.'' Luciano Spalletti

Odgovori

Natrag na “Serie A”

Online

Trenutno korisnika/ca: Nema prijavljenih korisnika/ca. i 6 gostiju.