AS Roma

Moderatori/ce: ribery,Monolog,hammers,geronimo,rio_Ferdy88,Puma

Avatar
Manuel
Postovi: 8139
Pridružen/a: 20 okt 2011, 01:17
Kontakt:

Re: AS Roma

Post Postao/la Manuel » 20 jan 2020, 00:14

Mora se dovesti kvalitetna zamjena za Dzeku da Edin odmori kada ga ne ide ili kada mu se ne igra.
Veceras je bio odlican.

Dvije bitne pobjede nakon ona dva domaca poraza a sad mozda najvaznija sedmica ove sezone.
Prvo na Juve pa Lazio.
Horde Zla ; Curva Sud Roma ; Los Borrachos Del Tablon

Este sentimiento nadie lo comprende

Avatar
Denno
Postovi: 3811
Pridružen/a: 20 nov 2012, 18:35
Kontakt:

Re: AS Roma

Post Postao/la Denno » 20 jan 2020, 19:51

Ma treba nama dosta toga. Al nevjerovatno koliko supacki i neambiciozno je ovo od Amera. Ne daju centa a koliko su uzeli iz kluba. Nadati se da ce Atalanta pasti i da cemo se uspjeti ugurati u tu lp. Onda vec ljeto bi moglo biti zanimljivo, ima tu xy nepotrebnih koji bi se mogli naplatiti + novi vlasnici bi trebali uloziti sta na startu. Super da se dobila Genoa, al torinezi su ubili bilo kakav entuzijazam kod mene sto se tice ove trenutne ekipe. Iz kupa jos nek ispadnu i sve 5.
embrace the chaos

Evil Genius II
Postovi: 5495
Pridružen/a: 29 mar 2011, 07:12

Re: AS Roma

Post Postao/la Evil Genius II » 21 jan 2020, 02:57

Roger Ibañez potpisuje u srijedu. Na fudbal menadžeru talentovan ball playing defender koji može igrati i zadnjeg veznog, a u stvarnosti neko ko se nije naigrao u dresu Atalante ove sezone, ali i neko ko važi za velikog talenta. Bio je jako blizu Bologne gdje je Sabatini radio sve kako bi ga potpisao, međutim, mali se odlučo za Romu. Ono što mi se sviđa u cijeloj priči jeste da je Ibañez na papiru baš defanzivac koji bi trebao biti perfektan fit u Fonsecinom sistemu, prilično je mlad što ostavlja dosta prostora za napredak, a to što ga je Sabatini lično skautirao i htio potpisati je uvijek plus jer taj čovjek ne fula sa štoperima (Castan, Benatia, Marquinhos, Manolas, Romagnoli iz Primavere). Dolazi na posudbu sa obavezom otkupa ugovora, a finansije se raspoređuju na par idućih fiskalnih godina u jednoj formuli koju Petrachi i Fienga uveliko koriste od ljeta ka ovamo pokušavajući izbjeći ono što se desilo Milanu nakon što su se raspištoljili par transfer rokova, a i mi smo jedno vrijeme bili na putu da uradimo isto.

U spoileru imate standardni skauting video sa lošom muzikom:

Matteo Politano je ponovo u fazonu. Momak opasno gura transfer u Romu jer u Interu očigledno za njega nema mjesta, a kod nas bi kao davao 200% jer je fan od djetinjstva, san mu je ponovo trenirati u Trigoriji i nositi njemu najdraži dres, u Sassuolu kada je bio često su ga znali 'uhvatiti' kako gleda naše utakmice i šta sve ne već ide uz tu romantičnu priču. S obzirom na to da Petrachi i Ausilio vode medijski rat oko toga čija je trava zelenija, ovaj put će na transferu raditi njhovi nadređeni odnosno Fienga sa naše i Marotta sa njihove strane. Zasad nudimo posudbu sa opcijom otkupa, Inter želi obavezu, a vjerovatno će se naći kompromis koji kaže da opcija postaje obaveza nakon određenog broja utakmica. U svakom slučaju je Politano u ovom trenutku bolja solucija od Cengiza koga je povreda vratila na zadane postavke i od Susa koji takođe pokušava isposlovati transfer kod nas. Suštinski su to tri ista profila sa odličnom ljevicom koji vole napadati čuvare, uvlačiti se u sredinu i završavati akcije. Isto tako imaju diskutabilnu igru slabijom nogom i dva ili tri defaultna driblinga što ih čini prilično jednodimenzionalnim fudbalerima. Međutim, ono u čemu po meni Politano ima prednost jeste veći work rate odnosno preuzima više odgovornosti u odbrambenim zadacima plus nakon svega što mu se izdešavalo mogu samo pretpostaviti da će 'gristi' od samog starta, a i najjeftinija je opcija od svih dostupnih.

Što se novih vlasnika tiče očekujem neke vijesti krajem ove ili početkom iduće sedmice :pray:

Avatar
Denno
Postovi: 3811
Pridružen/a: 20 nov 2012, 18:35
Kontakt:

Re: AS Roma

Post Postao/la Denno » 22 jan 2020, 21:28

Ma ne brukamo se :D. Realno smijesan klub na svim nivoima.
embrace the chaos

Evil Genius II
Postovi: 5495
Pridružen/a: 29 mar 2011, 07:12

Re: AS Roma

Post Postao/la Evil Genius II » 26 jan 2020, 09:54

Politano ipak u Napoliju što vjerujem nije bila njegova primarna želja, ali s obzirom na to da je Inter sirotinja pod maskom gospode morali su utopiti Mattea bilo kome ko je spreman prihvatiti njihove uslove kako bi završili svoje ulazne transfere. Roma sa druge strane kao sirotinja bez maske (jerbo ni za nju nemaju finansija) niti je mogla niti je htjela pristati na ono što su Kinezi postavili tako da se okrećemo jeftinijoj varijanti u liku anonimusa iz Barcine škole. Ne znam ništa o malcu pa ne bih ni komentarisao :arrow:

Avatar
Riziko
Postovi: 5728
Pridružen/a: 21 okt 2017, 10:41
Lokacija: BANJA LUKA
Kontakt:

Re: AS Roma

Post Postao/la Riziko » 26 jan 2020, 09:56

Krilni igrač koji je bolji na desnoj strani iako lijevom igra, solidan potencijal, sad kako će se pokazati nemam pojma,
Meni se činio sasvim dobar ovo malo što je igrao u Barsi.
[quote=Convicts1988 post_id=7332615 time=1573391939 user_id=33799]
Da Bog da Borac popisa oba sarajevska kluba i osvoji titulu :pray:
[/quote]

Evil Genius II
Postovi: 5495
Pridružen/a: 29 mar 2011, 07:12

Re: AS Roma

Post Postao/la Evil Genius II » 26 jan 2020, 13:30

Riziko je napisao/la:
26 jan 2020, 09:56
Krilni igrač koji je bolji na desnoj strani iako lijevom igra, solidan potencijal, sad kako će se pokazati nemam pojma,
Meni se činio sasvim dobar ovo malo što je igrao u Barsi.
Hvala na ovome :thumbup:

S obzirom da Valverde nije gajio neki pretjerano ofanzivan fudbal, kakav je ovaj mali bio sa defanzivnim zadacima, presingom, pomaganjem beku i generalno u toj igri bez lopte? Za Florenzija ce morati trcati kao nikad u karijeri.

Avatar
hurem
Postovi: 8575
Pridružen/a: 13 jul 2011, 21:28
Kontakt:

Re: AS Roma

Post Postao/la hurem » 26 jan 2020, 17:45

Steta za Diawaru, jako mi se svidio u zadnje vrijeme, doduse nisam svaku utakmicu gledao, ali ono sto jesam uvijek mi je bio medju trojicom najboljih u Romi...i sama pomisao da je Cristante sada tu, hmm, muka mi vec.
Valjda i Dzeko napokon odigra nesto protiv Lazia.

Avatar
Manuel
Postovi: 8139
Pridružen/a: 20 okt 2011, 01:17
Kontakt:

Re: AS Roma

Post Postao/la Manuel » 26 jan 2020, 18:05

Kakva posjeta :clap:

Hajmo momci
Horde Zla ; Curva Sud Roma ; Los Borrachos Del Tablon

Este sentimiento nadie lo comprende

Avatar
Manuel
Postovi: 8139
Pridružen/a: 20 okt 2011, 01:17
Kontakt:

Re: AS Roma

Post Postao/la Manuel » 26 jan 2020, 18:28

Edineeeeee
Horde Zla ; Curva Sud Roma ; Los Borrachos Del Tablon

Este sentimiento nadie lo comprende

Evil Genius II
Postovi: 5495
Pridružen/a: 29 mar 2011, 07:12

Re: AS Roma

Post Postao/la Evil Genius II » 26 jan 2020, 18:48

Nemaju ljudi suta na gol i tek 20ak procenata posjeda lopte, ali imaju gol, bod i momentum. Da se ovo prvi put desava iznenadio bih se, medjutim, ovako samo mogu dati duboki naklon za sve gluposti koje radimo iz sezone u sezonu :bow:

Avatar
Manuel
Postovi: 8139
Pridružen/a: 20 okt 2011, 01:17
Kontakt:

Re: AS Roma

Post Postao/la Manuel » 26 jan 2020, 18:50

Prebijes ih zivotom i onda primis onako glupi gol. Daj Boze da nas ne zgaze u drugom jer nesto ne vjerujem da Roma moze ovako dobro odigrati cijelu tekmu.
Horde Zla ; Curva Sud Roma ; Los Borrachos Del Tablon

Este sentimiento nadie lo comprende

Avatar
Denno
Postovi: 3811
Pridružen/a: 20 nov 2012, 18:35
Kontakt:

Re: AS Roma

Post Postao/la Denno » 26 jan 2020, 18:58

Umjesto 3-0 imas egal utakmicu, treba i to znati :bow:
embrace the chaos

Evil Genius II
Postovi: 5495
Pridružen/a: 29 mar 2011, 07:12

Re: AS Roma

Post Postao/la Evil Genius II » 26 jan 2020, 19:55

Ocekivao sam poraz, dobili smo bod, a zasluzili sva tri.

Avatar
Manuel
Postovi: 8139
Pridružen/a: 20 okt 2011, 01:17
Kontakt:

Re: AS Roma

Post Postao/la Manuel » 26 jan 2020, 19:57

Fonseca je doktorski postavio taktiku ali kako veceras tako tokom cijele sezone imamo problema sa zavrsnicom. Treba gurnuti u vatru nekog omladinca kakav god da je jer ovo sto igra Kluivert je za amaterskog fudbala.

Nije mi jasno zasto nisu doveli nekoga barem na posudbu umjesto Kalinica jer Dzeko i ako je zabio nije u formi a i ne moze igrati svaku tekmu 90 minuta.
Veretout i Under prekucali kao i cijela odbrana.

Nerealan rezultat svakako i samo bod prednosti u odnosu na Atalantu.
Horde Zla ; Curva Sud Roma ; Los Borrachos Del Tablon

Este sentimiento nadie lo comprende

Avatar
Denno
Postovi: 3811
Pridružen/a: 20 nov 2012, 18:35
Kontakt:

Re: AS Roma

Post Postao/la Denno » 26 jan 2020, 20:10

Under danas odlican, jos da mu je imao ko gurnuti loptu kad se nudio u prostor, ili rasteretiti ga malo ali jbg. Dzeko nekad bas zna biti prespor, onu jednu sansu je trebao brze reagovati i slati loptu u stranu. Pellegrini prosjek, to ne bi trebalo biti dovoljno za prvu postavu Rome. Za Kluiverta je suvisan bilo kakav komentar. Steta, ali idemo dalje. Nadati se da ce Atalanta dosta kiksati i u nastavku, jos uvijek imaju tu lp.
embrace the chaos

Avatar
hurem
Postovi: 8575
Pridružen/a: 13 jul 2011, 21:28
Kontakt:

Re: AS Roma

Post Postao/la hurem » 26 jan 2020, 21:36

Denno je napisao/la:
26 jan 2020, 20:10
Nadati se da ce Atalanta dosta kiksati i u nastavku, jos uvijek imaju tu lp.
Pa ima i Roma EL :)
Dok ce Atalanta odigrati 2 evro utakmice, Roma ce 4 (pretpostavljam da ce proci Belgijance)...tako da Roma tu nikako nije u prednosti.

Avatar
Denno
Postovi: 3811
Pridružen/a: 20 nov 2012, 18:35
Kontakt:

Re: AS Roma

Post Postao/la Denno » 26 jan 2020, 22:11

Racunam na to da cemo mi kiksati i ovako i onako, pa nam to ne igra ulogu. Spominjem obaveze Atalante, tako da ocekujem i od njih da nastave prosipati bodove i dalje, pa ce biti trka za to mjesto valjda do sam kraj sezone.
embrace the chaos

Evil Genius II
Postovi: 5495
Pridružen/a: 29 mar 2011, 07:12

Re: AS Roma

Post Postao/la Evil Genius II » 29 jan 2020, 07:20

Izgleda da je Florenzi odlučio dići sidro i otploviti put Španije odnosno u Valenciju. Ne mogu ga kriviti jer Euro je za par mjeseci, a on je u ovom trenutku 4. izbor na beku iza Kolarova, Spinazzola i Santona jerbo sva trojica od njega, nažalost, igraju bolju sezonu. Kažem ''nažalost'' jer ipak pričamo o kapitenu i nekome ko je trebao nastaviti tu tradiciju lokalnih momaka koji predvode klub, međutim, Florenzi si je sam pucao u nogu konstantnim guranjem na poziciju za koju jednostavno nema ni fizičke ni tehničke predispozicije. Sada je sa 28 godina neko ko je izgubio barem 4, 5 sezona igrajući na totalno neprirodnoj poziciji i razvijajući ništa od talenata koje je pokazivao na početku karijere.

Valencia zasad nudi posudbu sa obavezom otkupa ugovora u slučaju da Florenzi ispuni određene što timske što individualne uslove, dok Roma i njegov agent ciljaju čistu prodaju za negdje oko 20ak miliona bez ikakvih klauzula. Tu je naravno i pitanje sedmičnih primanja jer sa trenutnim ugovorom Florenzi bi bio najplaćeniji igrač Valencije pa je transfer još uvijek daleko od realizacije, no gdje ima dima ima i vatre tako da me ne bi iznenadilo da momak konačno ode negdje gdje će koliko toliko vratiti staru formu.

Što se tiče našeg šopinga, Petrachi je nakon štopera Ibaneza završio omladince veznjaka Villara (Valencia - Elche) i krilnog igrača Pereza (Barcelona - Barcelona B) o kojima ne znam apsolutno ništa osim da dolaze za siću i da se od njih pokušava napraviti neki Adama Traore, Keita Balde ili Luiz Alberto tip igrača odnosno oni koji su iz španskih B timova došli za siću, a postali su bitni kotačići u trenutnim klubovima i vrijedan eksponat u izlogu. Pitanje je samo u kojem kapacitetu će ih Fonseca koristiti je recimo Riccardi, Cetin i Antonucci su takođe pod etiketom talentovanih momaka, ali nisu se naigrali ove sezone. Isto tako je ogroman upitnik oko njhovog instant uticaja na naš roster odnosno da li ih možemo smatrati pojačanjima koja su tu da poguraju trenutni roster ka sigurnijm vodama u top 4 ili su ulaganje u budućnost što nam trenutno i neće biti od pretjerane pomoći?

Eh da, umalo da zaboravim. Ako niste upratili klub je prodan, a 16. februara navodno ide i zvanična objava.

Evil Genius II
Postovi: 5495
Pridružen/a: 29 mar 2011, 07:12

Re: AS Roma

Post Postao/la Evil Genius II » 29 jan 2020, 19:18

Florenzi ipak "suha" posudba do kraja sezone u Valenciji kako bi pronasao formu za Euro. Statisticki smo bolje izgledali bez njega na terenu tako da ne gubimo puno, ali bez obzira na sve zao mi je sto odlazi.
#ASRoma 2019/20 with and without #Florenzi

WITH:
1245 min played
26 Goals scored (1.88 p90)
21 Goals conceded (1.45 p90)

WITHOUT
1365 min
27 Goals scored (1.78 per 90 min)
11 Goals conceded (0.72 per 90 min)

Odgovori

Natrag na “Serie A”

Online

Trenutno korisnika/ca: Nema prijavljenih korisnika/ca. i 7 gostiju.