AS Roma

Moderatori/ce: ribery,Monolog,hammers,geronimo,rio_Ferdy88,Puma

Avatar
Admir_Sa
Postovi: 13135
Pridružen/a: 31 mar 2008, 23:16
Kontakt:

Re: AS Roma

Post Postao/la Admir_Sa » 27 avg 2018, 23:02

Stvarno trebaš biti mađioničar pa smisliti šta ovoj Romi najviše odgovara, tj koja formacija i igrači. Jednu odigraju extra, drugu užas i sve tako. Za 433 realno imaš nedorečena krila, klojfert preslab fizički, under i šaraf toplo-hladno. Skontati nešto sa dva napadača i pastore iza po meni djeluje najpotentnije, stim da drugi napadač može biti šaraf ili turčin pored šika. Jednostavno nam treba čvrst vezni red pored one odbrane koja je prespora, nzonzi, ddr i recimo kristante ( najbolje strotman da ga kreteni nisu prodali) ispred bi bili bar malo sigurniji. Al definitivno mislim da nam 433 teško može biti od koristi
nema potpisa

Avatar
hurem
Postovi: 8593
Pridružen/a: 13 jul 2011, 21:28
Kontakt:

Re: AS Roma

Post Postao/la hurem » 28 avg 2018, 00:13

Vec u 2. kolu ti se zgade!
Iako je nerealno ocekivati Scudetto, o tome se ipak sanja. Ako kiksaju u petak protiv Milana, san o Scudettu vec nakon 3 kola ostaje samo san.
Zabrinjavajuce je da igraci nisu fizicki spremni ni za 60 minuta!

Zar nisu mogli naci nekog boljeg od Olsena, nevjerovatna kupovina?

Jos jedan veliki MINUS, ispustanje Lucasa Moure proslo ljeto samo zbog par milioncica vise.
Dovidjenja i prijatno.

Avatar
Manuel
Postovi: 8145
Pridružen/a: 20 okt 2011, 01:17
Kontakt:

Re: AS Roma

Post Postao/la Manuel » 28 avg 2018, 00:34

De ba kakav skudeto pored ovakvog Juventusa.Budimo ba nekad realni.

Sto se tice formacije mislim da bi nam najvise legla 3-5-2.Igrali bi sa 2 napadaca i uvijek bi Dzeko ili Shick napravili prostor i uposlili drugog tako sto bi navukli na sebe dva igraca jer su obojica jaki u duelu pogotovo Dzeko.Iza da igra Pastore i da ih pita loptama a iza njega DDR i Nzonzi dok bi krila bila Flo i Kolarov kad hocemo defanzivnije a Under i Kluivert kad igramo protiv slabijih ekipa i kad ganjamo rezultat.Zadnju liniju bi mi uvijek sacinjavali Fazio,Manolas i Marcano.Olsen golman i to je to.

Kad vec tehnicki nismo toliko jaki onda iskoristiti brzinu po krilu a gore imas dva napadaca i odbrane protivnickih ekipa bi bile na duplo vecem opterecenju nego ovako kad igramo 4-3-3 i kad se Under i Saravi zakucaju uz aut liniju a gore Dzeko sam.
Nazad bi opet bili sigurniji jer bi se branili sa 5 igraca.Sto se mene tice ovo je idealna formacija za Romu a to se vidjelo i u mecu sa Barsom.Proslo bi dobro i protiv Liverpula da nismo igrali ofsajd zamke protiv onih trkaca u napadu.Jednostavno tad se presing i ofsajd ne igra al haj bilo proslo.Valjda je Eusebio veceras skontao da daleko bolje igramo sa trojicom stopera i sa dva napadaca jer smo daleko ubitacniji.
Horde Zla ; Curva Sud Roma ; Los Borrachos Del Tablon

Este sentimiento nadie lo comprende

Avatar
Admir_Sa
Postovi: 13135
Pridružen/a: 31 mar 2008, 23:16
Kontakt:

Re: AS Roma

Post Postao/la Admir_Sa » 28 avg 2018, 10:55

Budimo realni da Juventus ama baš nikakve veze nema sa tim da te demolira b tim Atalante u prvom poluvremenu.
nema potpisa

Avatar
Manuel
Postovi: 8145
Pridružen/a: 20 okt 2011, 01:17
Kontakt:

Re: AS Roma

Post Postao/la Manuel » 28 avg 2018, 11:10

Normalno da nema veze al realno kakva ba prica o skudetu a svake godine prodajemo najbolje igrace.
Horde Zla ; Curva Sud Roma ; Los Borrachos Del Tablon

Este sentimiento nadie lo comprende

Avatar
hurem
Postovi: 8593
Pridružen/a: 13 jul 2011, 21:28
Kontakt:

Re: AS Roma

Post Postao/la hurem » 28 avg 2018, 12:39

Nije isto boriti se 3 kola, 15 ili 25...stvar je motiva, ma koliko realno ili nerealno bilo ocekivati takvo sto. Ljudski je boriti se i nadati. Inace u svaku tekmu ulazis bez nekog posebnog motiva, strasti...koji je smisao?
B tim Atalante ih je demolirao na Olimpicu - o cemu mi ovdje pricamo?
Izuzmimo Monchija koji je najveci krivac prije svega za golmana, ali sta EdF radi s Pellegrinijem, likom koji niti jednu jedinu minutu nije iskoristio kad god je priliku dobio, ali i dalje ga forsira...jel' to Nzonzi nije mogao igrati kao najvece pojacanje 60 minuta, nema snage? - aha, nije prosao pripreme s klubom koji je supersnazan pa se tesko uklopiti?
Gdje je bio Florenzi u par navrata, ko regulise ta stalna bezglava izlijetanja?
Jel postoji neka druga formacija osim 433,-pogotovo u situaciji kada u datom trenutku nemas igrace za to, ili imas ali ih ostavis na klupi.
Cuj on bi na poluvremenu izmijenio 8 igraca da je mogao, a ne shvata da je jednostavno lose pripremio taktiku i sebe uopce ne vidi kao krivca!

Evil Genius II
Postovi: 5495
Pridružen/a: 29 mar 2011, 07:12

Re: AS Roma

Post Postao/la Evil Genius II » 28 avg 2018, 12:49

nisam citao postove jer se dosta toga napisalo od kad sam zadnji put bio tu, ali pretpostavicu sta je na repertoaru:

goli smo K po ko zna koji put u zadnjih par godina, monchi ubleha, klub supermarket, los golman, odbrana presmijesna, nepostojeci vezni red, krila sebicna, dzeko lijen i fali mi jos nesto :hmmmmm: eh da, EDF je amater.

jesam li blizu? :mrgreen:

Avatar
hurem
Postovi: 8593
Pridružen/a: 13 jul 2011, 21:28
Kontakt:

Re: AS Roma

Post Postao/la hurem » 28 avg 2018, 13:46

Jesi Evile, blizu si. :)
Cekali smo na tebe, ti si glas razuma, kao tamo medju Juventinima @IlCapitano :)
Sad ces ti reci sacekajmo s golmanom i da se neke druge stvari posloze, treba vremena.
S Allisonom si bio u pravu, ali brate mili ovaj Olsen nije ni za Salernitane a kamoli za Romu...frajer brani samo ono sto ga pogodi!
Ovaj put ce vrijeme pokazati da je jako losa kupovina...nadam se da grijesim. Kad mu pogledas facu vidis da sam sebi ne vjeruje, kako onda saigraci da se pouzdaju u njega?
Sinoc se jednostavno morao pobijediti B tim Atalante jer slijedi tesko gostovanje u Milanu.

Avatar
Admir_Sa
Postovi: 13135
Pridružen/a: 31 mar 2008, 23:16
Kontakt:

Re: AS Roma

Post Postao/la Admir_Sa » 28 avg 2018, 22:46

Al jedan Napoli za 5 godina proda samo dva bitna igrača, roma svake godine tri minimalno. Al ljudi imaju predsjednika koji osjeća fudbal i želi nešto, a roma nekoga koga boli qrac hoće li se nešto osvojiti ili neće. Još sad ima ovog trgovca od sd i taman su se našli...
nema potpisa

Evil Genius II
Postovi: 5495
Pridružen/a: 29 mar 2011, 07:12

Re: AS Roma

Post Postao/la Evil Genius II » 28 avg 2018, 22:53

mislim da si ovaj put ti blizi istini, hureme, jer ove prve utakmice olsena su pokazale vise loseg nego dobrog. to ne znaci da nece napredovati jer nas trener golmana je jedan od boljih u evropi i nije nikakvo cudo to sto smo redom imali MDS-a, woja i alissona kao jako korisne dijelove ekipe, pa se vodeci tom logikom nekako nadam da bi i od olsena moglo biti nesto.

medjutim, ono sto vidim trenutno je da mu je samopouzdanje bas poljuljano i nije mu svejedno braniti pod ovolikim pritiskom, a samim tim i performans nije na nekom nivou jer to ide jedno uz drugo i strasno se tesko vratiti u pravo stanje uma. upravo taj pritisak u kopenhagenu ili svedskoj i u romi je nebo i zemlja pa ce biti zanimljivo vidjeti kako ce se snaci.

no, nije bas da su mu drugari iz odbrane od neke bogzna pomoci tako da je on samo dio problema, a nikako glavni krivac.

Avatar
Manuel
Postovi: 8145
Pridružen/a: 20 okt 2011, 01:17
Kontakt:

Re: AS Roma

Post Postao/la Manuel » 29 avg 2018, 01:45

Kad nemas dobru odbranu dzaba ti i da si Neuer a malo je reci da nam je zadnja linija kriticna tako da Olsen i nije toliko kriv za ove golove.Solidan je a moze jos napredovati.

Admire zaboravio si reci i da pored prodaje najboljih igraca smo igrali polufinale Lige Sampiona i opet obezbjedili pomenuto takmicenje.

Jeste da smo supermarket al fakat znamo i iskoristiti dobar momenat i prodati igrace za fine pare.

Pa ko bi na svijetu odbio onaj novac za Alisona( do dolaska Kepe u Celzi najskuplji golman na svijetu).
Strootmana prodali za 28 miliona.Igraca koji je imao onakve dvije povrede i koji vise od ovoga ne moze napredovati.
Prodali Radju koji je bio u blagom padu forme i za kojeg su znali da nece moci vise uzeti vece pare s obzirom na godine a i zivot van fudbala.

Jedino mi je bas zao zbog Salaha jer sad sa njim bi bili duplo jaci al tad smo uzeli 50 miliona sto je do prodaje Alissona bio rekordni iznos za Romu.
Horde Zla ; Curva Sud Roma ; Los Borrachos Del Tablon

Este sentimiento nadie lo comprende

Avatar
Admir_Sa
Postovi: 13135
Pridružen/a: 31 mar 2008, 23:16
Kontakt:

Re: AS Roma

Post Postao/la Admir_Sa » 29 avg 2018, 23:23

Znači sutra lagano real ili Barcelona, iz trećeg ide 90 posto Liverpool, iz zadnjeg hofenhajm kao "najslabiji"....
nema potpisa

Evil Genius II
Postovi: 5495
Pridružen/a: 29 mar 2011, 07:12

Re: AS Roma

Post Postao/la Evil Genius II » 29 avg 2018, 23:29

Admir_Sa je napisao/la:Znači sutra lagano real ili Barcelona, iz trećeg ide 90 posto Liverpool, iz zadnjeg hofenhajm kao "najslabiji"....
lakse cemo iz takve grupe izaci nego sa lokomotivom, psv-om i slicnim ekipama ''osrednjeg'' renomea. naopak klub :mrgreen:

Avatar
hurem
Postovi: 8593
Pridružen/a: 13 jul 2011, 21:28
Kontakt:

Re: AS Roma

Post Postao/la hurem » 29 avg 2018, 23:32

Lokomotiv
Roma
Lyon
Galatasaray

malo se igrao i tako izvuce grupu. :)

Avatar
Manuel
Postovi: 8145
Pridružen/a: 20 okt 2011, 01:17
Kontakt:

Re: AS Roma

Post Postao/la Manuel » 30 avg 2018, 00:05

Evil Genius II je napisao/la:
Admir_Sa je napisao/la:Znači sutra lagano real ili Barcelona, iz trećeg ide 90 posto Liverpool, iz zadnjeg hofenhajm kao "najslabiji"....
lakse cemo iz takve grupe izaci nego sa lokomotivom, psv-om i slicnim ekipama ''osrednjeg'' renomea. naopak klub :mrgreen:
Ma daj opet najtezu grupu sta nas briga ha ya :mrgreen:
Horde Zla ; Curva Sud Roma ; Los Borrachos Del Tablon

Este sentimiento nadie lo comprende

Evil Genius II
Postovi: 5495
Pridružen/a: 29 mar 2011, 07:12

Re: AS Roma

Post Postao/la Evil Genius II » 30 avg 2018, 11:51

hurem je napisao/la:Lokomotiv
Roma
Lyon
Galatasaray

malo se igrao i tako izvuce grupu. :)
kod mene bayern, lyon i galata.

treci pot je :crazy:
Manuel je napisao/la:Ma daj opet najtezu grupu sta nas briga ha ya :mrgreen:
''The only way to get smarter is by playing a smarter opponent.'' - Fundamentals of Chess 1883. :kafa:
istim principom bi se trebali voditi i mi kao klub, pogotovo zbog cinjenice da sa slabijima igramo kao slabi, a sa jakima kao jednaki. osim kad ne puknemo i primimo sedam komada :mrgreen:

Avatar
Manuel
Postovi: 8145
Pridružen/a: 20 okt 2011, 01:17
Kontakt:

Re: AS Roma

Post Postao/la Manuel » 30 avg 2018, 19:18

Znaci odlicna grupa :mrgreen:

Cska smo vec razvaljivali i to 5:0 a i opet smo jaci a isto tako protiv Viktorije bi trebali uzeti ako nista 4 boda al ko ce ga s nama znati.

Kad vidim kako su prosle ostale Italijanske ekipe mi smo dobili najlakse ekipe iz treceg i cetvrtog sesira.Nisu sad Cska i Plzen lose ekipe al da smo bolji jesmo.

Protiv sampiona Evrope bit ce spektakl.
Horde Zla ; Curva Sud Roma ; Los Borrachos Del Tablon

Este sentimiento nadie lo comprende

Avatar
hurem
Postovi: 8593
Pridružen/a: 13 jul 2011, 21:28
Kontakt:

Re: AS Roma

Post Postao/la hurem » 31 avg 2018, 11:55

Odmah da upisem remi u Madridu u 1.kolu.
Malo me CSKA brine zbog niskih temperatura i domaceg terena.

Avatar
Denno
Postovi: 3819
Pridružen/a: 20 nov 2012, 18:35
Kontakt:

Re: AS Roma

Post Postao/la Denno » 31 avg 2018, 21:22

Ove god necemo u top4, mastermind je razyebao sve sto se moglo razyebati.
embrace the chaos

Avatar
Manuel
Postovi: 8145
Pridružen/a: 20 okt 2011, 01:17
Kontakt:

Re: AS Roma

Post Postao/la Manuel » 31 avg 2018, 21:24

Izborit cemo ba top 4 al ovo sto veceras igramo je ocajno.Znamo samo napadati po krilu i to je to.Ovo veceras nazalost nije proslo.Staviti Kluiverta i Undera i napasti ovaj Milan.
Horde Zla ; Curva Sud Roma ; Los Borrachos Del Tablon

Este sentimiento nadie lo comprende

Odgovori

Natrag na “Serie A”

Online

Trenutno korisnika/ca: Nema prijavljenih korisnika/ca. i 6 gostiju.