AS Roma

Moderatori/ce: ribery,Monolog,hammers,geronimo,rio_Ferdy88,Puma

Denno
Kontakt:

Re: AS Roma

Post Postao/la Denno » 12 sep 2019, 15:10

Na Perottija se valjda nije ni računalo, barem ja nisam. U zadnje dvije godine ne znam da li je uspio 3 utakmice u nizu odigrati. Cengiz je 5 sedmica "out", a sad dolaskom Henrikha i to također ne bi trebao biti hendikep. Kluivert>Cengiz
Sad ide onaj najljepsi period, igra se svako 3-4 dana :ljepota:
Vjerujem da će Fonseca uspjeti sve ovo fino uklopiti i da će "pojačanja" biti baš pojačanja.

My XI:
(4-3-1-2): Pau Lopez; Zappacosta, Mancini, Smalling, Kolarov; Florenzi, Veretout, Pellegrini; Zaniolo; Džeko, Mkhitaryan
embrace the chaos

Evil Genius II

Post Postao/la Evil Genius II » 13 sep 2019, 07:46

Denno je napisao/la:Na Perottija se valjda nije ni računalo, barem ja nisam. U zadnje dvije godine ne znam da li je uspio 3 utakmice u nizu odigrati. Cengiz je 5 sedmica "out", a sad dolaskom Henrikha i to također ne bi trebao biti hendikep. Kluivert>Cengiz
Sad ide onaj najljepsi period, igra se svako 3-4 dana :ljepota:
Vjerujem da će Fonseca uspjeti sve ovo fino uklopiti i da će "pojačanja" biti baš pojačanja.

My XI:
(4-3-1-2): Pau Lopez; Zappacosta, Mancini, Smalling, Kolarov; Florenzi, Veretout, Pellegrini; Zaniolo; Džeko, Mkhitaryan

zar nije zappacosta povrijedjen?

sto se ostatka tice, volio bih konacno vidjeti veretouta da zaigra. cisto da si potvrdim je li optimizam koji gajim u vezi njega osnovan ili ne. isus vjerovatno ostaje na klupi, gdje i pripada, a napad nadam se ide u ovom sastavu:

slika
''La maglia della Roma, anche da allenatore, te la togli, però ti rimane la pelle macchiata. Ci puoi mettere qualsiasi cosa sopra, ma il giallorosso sotto ti rimane sempre.'' Luciano Spalletti

Denno
Kontakt:

Post Postao/la Denno » 15 sep 2019, 17:12

(4-2-3-1): Pau Lopez; Florenzi, Mancini, Fazio, Kolarov; Cristante, Veretout; Mkhitaryan, Pellegrini, Kluivert; Džeko.
embrace the chaos

Manuel
Kontakt:

Post Postao/la Manuel » 15 sep 2019, 17:31

Denno je napisao/la:
(4-2-3-1): Pau Lopez; Florenzi, Mancini, Fazio, Kolarov; Cristante, Veretout; Mkhitaryan, Pellegrini, Kluivert; Džeko.

Bit ce svega. Hajmo Miki :mrgreen:
Horde Zla ; Curva Sud Roma ; Los Borrachos Del Tablon

Este sentimiento nadie lo comprende

Manuel
Kontakt:

Post Postao/la Manuel » 15 sep 2019, 18:26

Kakvo trpanje :kafa:

Euforija :mrgreen:

Denno
Kontakt:

Post Postao/la Denno » 15 sep 2019, 18:27

Odlično zaista. Valjda odrade ovo ozbiljno do kraja.
embrace the chaos

Manuel
Kontakt:

Post Postao/la Manuel » 19 sep 2019, 22:47

Lagano odradjeno :kafa:

Spinazzola mora vise igrati definitivno.

Evil Genius II

Post Postao/la Evil Genius II » 19 sep 2019, 23:12

slika
:kafa:
''La maglia della Roma, anche da allenatore, te la togli, però ti rimane la pelle macchiata. Ci puoi mettere qualsiasi cosa sopra, ma il giallorosso sotto ti rimane sempre.'' Luciano Spalletti

hurem
Kontakt:

Post Postao/la hurem » 22 sep 2019, 12:53

S obzirom da je Edin na kraju ostao moram priznati da sam se obradovao transferu Mikitarijana... za razliku od Pastorea i nekih drugih koji kad su dolazili bio sam ravnodušan u potpunosti i bez ikakvih ocekivanja.
Takodjer Spinazola je odlicna kupovina za Romu, i nadam se ovaj iz Uniteda...nek se bar jedan nametne u vezi od Veretuta i Diaware i mogla bi to napokon biti dobra ekipa,dobro izbalansirana...
Jedino mi ovaj golman ne ulijeva nikakvo povjerenje za sada, ali tesko da moze biti gori od Olsena... istina nemam pojma ko je ovaj novi.
Protiv Bologne teska utakmica danas...ako tu pobjede onda moraju iskoristiti povoljan raspored u narednih nekoliko utakmica da drze priključak za vrhom a samim tim i motivaciju.

S obzirom kakvom se situacijom cinilo do prije 2,3 mjeseca ovo je na kraju na dobro izaslo.
pogledajte "Dolasci (The arrivals)" na youtube

Denno
Kontakt:

Post Postao/la Denno » 22 sep 2019, 13:50

Sasvim dobro, a bit će još bolje kad se riješe baš tog Pastorea, Jesusa i sl. Plaće koje Roma njima daje može davati nekim ozbiljnim igračima koji mogu koristiti.

#Ufficiale ⚽
4-2-3-1
Pau Lopez

Florenzi
Mancini
Fazio
Kolarov

Cristante
Veretout

Kluivert
Pellegrini
Mkitaryan

Dzeko.
embrace the chaos

Denno
Kontakt:

Post Postao/la Denno » 22 sep 2019, 16:59

Zasluženo. Nadam se da je ovom mongloidu ovo posljednja utakmica koju je sudio. Penal nigdje veze, čak ni VAR nije htio gledati. Poslije isključi nam igrača bzvz.
embrace the chaos

NEZALAGANJE
Kontakt:

Post Postao/la NEZALAGANJE » 22 sep 2019, 17:26

Denno je napisao/la:Zasluženo. Nadam se da je ovom mongloidu ovo posljednja utakmica koju je sudio. Penal nigdje veze, čak ni VAR nije htio gledati. Poslije isključi nam igrača bzvz.

Druze,ne odlucuje on da ide gledati VAR.Svaki sudija je siguran u svoju odluku,a da je bilo nesto sto nesumnjivo dovodi u pitanje njegovu odluku,onda bi ga suci iz VAR sobe pozvali da pogleda situaciju i razmisli o svojoj odluci jos jednom.

U svakom slucaju,jako vrijedna pobjeda Rome i konacno mi ekipa djeluje nekako sigurnije. :thumbup:

Evil Genius II

Post Postao/la Evil Genius II » 23 sep 2019, 08:16

zasluzena pobjeda protiv motivisane bologne protiv koje ce se rijetko ko naigrati fudbala ove sezone, pogotovo na njihovom stadionu. sto se tice penala, mislim da smo osteceni jer start je bio cisto na loptu, medjutim, iz ugla iz kojeg je sudac gledao + nacin na koji je ovaj pao bilo je sumnjivo i meni na prvu. no, to je fudbal, dinamika i brzina kojom se stvari odvijaju jednostavno ne dozvoljavaju da pohvatas sve detalje odmah. zato i jeste uveden VAR, ali o tom potom. danas smo zakinuti mi, sutra ce to biti neko drugi jer ne postoji savrseno odsudjena utakmica.

uostalom, da nije bilo tog penala, dzekin gol i sama pobjeda ne bi bili ovako slatkog okusa :salut:

Evil Genius II

Post Postao/la Evil Genius II » 24 sep 2019, 07:39

jahao sam neki val optimizma od dzekinog gola pa sve do jutros kad sam se sjetio da nam dolazi atalanta i da isus igra u prvoj :mrgreen:

Denno
Kontakt:

Post Postao/la Denno » 24 sep 2019, 07:53

Znači Smalling i dalje van pogona, a ovo bi mu bila odlična šansa da se prezentuje publici. Atalanta je vjerovatno najkvalitetniji protivnik do sada, a moguće i odgovor na rad Fonsece do sada. Očekujem ozbiljan pristup, zalaganje i tri boda, ali Roma je oduvijek nepredvidiva. So :kafa:
embrace the chaos

Evil Genius II

Post Postao/la Evil Genius II » 24 sep 2019, 18:01

Denno je napisao/la:Znači Smalling i dalje van pogona, a ovo bi mu bila odlična šansa da se prezentuje publici. Atalanta je vjerovatno najkvalitetniji protivnik do sada, a moguće i odgovor na rad Fonsece do sada. Očekujem ozbiljan pristup, zalaganje i tri boda, ali Roma je oduvijek nepredvidiva. So :kafa:

izgleda da ipak igra smalling. hajde da vidimo i to cudo :D

Manuel
Kontakt:

Post Postao/la Manuel » 25 sep 2019, 14:15

Evil Genius II je napisao/la:jahao sam neki val optimizma od dzekinog gola pa sve do jutros kad sam se sjetio da nam dolazi atalanta i da isus igra u prvoj :mrgreen:

S remijem smo zadovoljni :mrgreen:

Denno
Kontakt:

Post Postao/la Denno » 25 sep 2019, 17:46

Nismo. Nakon Atalalante slijedi Lecce vani i Cagliari kući. Odlična prilika da se zareda serija pobjeda do reprezentativne pauze. Odlična bodovna zaliha a isto tako i vjetar u leđa za neke buduće mečeve, ali o tom po tom.

Jesus bi prema nekim najavama ipak trebao držati zadnju liniju, skupa rame uz rame sa Faziom i Smallingom.

edit: ipak ne. Florenzi na krilu :crazy:
https://twitter.com/angelomangiante/sta ... 5864408064
embrace the chaos

Evil Genius II

Post Postao/la Evil Genius II » 25 sep 2019, 18:40

kao da se mene pitalo za ovih prvih 11 jer je ovo po meni najbolje sto imamo uz minimanlne korekcije i rotacije u odbrani (mancini - smalling - fazio) u zavisnosti od forme.

Denno je napisao/la:Florenzi na krilu :crazy:

gol i asistencija veceras :kafa:

Evil Genius II

Post Postao/la Evil Genius II » 25 sep 2019, 20:05

zanimljivo je da smo poceli sa 4-2-3-1 i kada se nismo mogli sastati sa loptom okrenuli smo na neku varijaciju 3-5-2 (kolarov, smalling, fazio u odbrani, spina i florenzi bekovi, ostalo je valjda jasno). ova druga formacija daleko bolje kontrira atalantinoj igri i odmah je rezultirala sansama spinazzole i dzeke. smallingovu ne racunam jer je bila iz prekida. sto se same tekme tice nije neka ljepotica za one koji ocekuju da veretout uzme loptu i sam predribla cijeli vezni red protivnika prije nego sto zabije gol, ali zanimljiva svakako pogotovo iz takticke perspektive.

atalanta kao i uvijek igra prilicno agresivno na ivici faula, a u odbrani igraju covjek na covjeka i konstantno mijenjaju pozicije. bice tesko do bod(ova), ali nije nemoguce.

Odgovori

Natrag na “Serie A”

Trenutno korisnika/ca: Nema prijavljenih korisnika/ca. i 1 gost.