AS Roma

Moderatori/ce: ribery,Monolog,hammers,geronimo,rio_Ferdy88,Puma

Denno
Kontakt:

Re: AS Roma

Post Postao/la Denno » 25 sep 2019, 20:15

Meni djeluje kao da treba promjena. Zaniolo i Pellegrini ne bi trebalo da se oba nalaze na terenu istovremeno. Naprijed fali brzine.
Ide Jesus umjesto Spine. Vjerovatno uzima svoju poziciju a Kolarov se vraca na stranu.
embrace the chaos

Goalgetter
Kontakt:

Post Postao/la Goalgetter » 25 sep 2019, 20:23

Ne bih da ga hvalim prerano, ali Smalling je odlican danas. :clap:

Evil Genius II

Post Postao/la Evil Genius II » 25 sep 2019, 20:23

pellegrini je markiran van tekme i igra ocajno. po meni prvi kandidat za iducu izmjenu :thumbdown:

Goalgetter je napisao/la:Ne bih da ga hvalim prerano, ali Smalling je odlican danas. :clap:

i mene sve strah da ga ne ureknem :mrgreen:
''La maglia della Roma, anche da allenatore, te la togli, però ti rimane la pelle macchiata. Ci puoi mettere qualsiasi cosa sopra, ma il giallorosso sotto ti rimane sempre.'' Luciano Spalletti

Denno
Kontakt:

Post Postao/la Denno » 25 sep 2019, 20:26

I ja mislim da je Pelle trebao van a Zaniolo na amf. Ali hajde dajemo ga nekako :zzz:
embrace the chaos

Evil Genius II

Post Postao/la Evil Genius II » 25 sep 2019, 20:30

ljudi u ovom momentu igraju ono sto je fonseca zamislio da budemo mi: presing, agresivnost, brza tranzicija i pasovi naprijed ka dzeki i zaniolu tj armencu. ono sto mi radimo jeste neki lazni, skromni presing, pasivnost i ne mozemo se sastati sa loptom.

svaka cast atalanti, raskovali su nas ovaj put :bow:

Goalgetter je napisao/la:Ne bih da ga hvalim prerano, ali Smalling je odlican danas. :clap:

ti si kriv :mrgreen:
''La maglia della Roma, anche da allenatore, te la togli, però ti rimane la pelle macchiata. Ci puoi mettere qualsiasi cosa sopra, ma il giallorosso sotto ti rimane sempre.'' Luciano Spalletti

Denno
Kontakt:

Post Postao/la Denno » 25 sep 2019, 20:51

E moj Pau. Poraz na dušu trenera.
embrace the chaos

Evil Genius II

Post Postao/la Evil Genius II » 25 sep 2019, 20:57

mozemo pisati o selekciji igraca i formacijama do sutra, ali ljudi su u ovom trenutku jednostavno bolja ekipa i tu nema apsolutno nista lose. par godina su zajedno, igraju jedan te isti sistem i mijenjaju tek po jednog ili dva igraca, imaju iskusnog trenera koji savrseno poznaje ovu ligu, fitnes im je na jednom jako visokom nivou i presing koji rade odnosno igra bez lopte je nesto o cemu mozemo samo sanjati. tako da sve u svemu gledano izgubili smo od boljeg od sebe i da smo pametni priznali bi poraz, okrenuli se iducoj utakmici i nastavili kao da se nije nista desilo. na pocetku smo maratona i jos uvijek imamo vremena istrcati medju prva 4.

medjutim, ono sto ce se zapravo desiti je vjerovatno potpuni krah i pocetak kraja jer roma je to :mrgreen:

bombaysaphire
Kontakt:

Post Postao/la bombaysaphire » 25 sep 2019, 21:01

Nije bila loša igra , imali smo četiri kolosalne šanse , Zaniola kazniti za onu neozbiljnost , Džekina šansa je slika njegove karijere zašto nije rang Zlatana Ibrahimovića, imao je toliko vremena da bira kako će šutirati , ali čitav stadion i protivnički golman su znali kako će pokušati ....

Smalling odličan , iznenadio me , valjda nema pritiska kao u MUTD...

Pellegrini užasan , bezvoljan , ubjedljivo najgori. Ne mogu da vjerujem da ga i Fonseca drži tako dugo kada loše igra , kao i njegovi prethodnici.

Tješi me dobra igra , vrlo lako smo mogli voditi 2:0 , nervira me što Džeko odlične šanse propušta olako ....
"Printeeeeeezis
Evo šanse Aguero gooolll
Na kraju će Pedrosa osvojiti, kakva trkaaaaaa
To je ta njegova levica, šut iz kolena koji se ne brani
Ejjj "

Denno
Kontakt:

Post Postao/la Denno » 25 sep 2019, 21:08

Evil Genius II je napisao/la:mozemo pisati o selekciji igraca i formacijama do sutra, ali ljudi su u ovom trenutku jednostavno bolja ekipa i tu nema apsolutno nista lose. par godina su zajedno, igraju jedan te isti sistem i mijenjaju tek po jednog ili dva igraca, imaju iskusnog trenera koji savrseno poznaje ovu ligu, fitnes im je na jednom jako visokom nivou i presing koji rade odnosno igra bez lopte je nesto o cemu mozemo samo sanjati. tako da sve u svemu gledano izgubili smo od boljeg od sebe i da smo pametni priznali bi poraz, okrenuli se iducoj utakmici i nastavili kao da se nije nista desilo. na pocetku smo maratona i jos uvijek imamo vremena istrcati medju prva 4.

medjutim, ono sto ce se zapravo desiti je vjerovatno potpuni krah i pocetak kraja jer roma je to :mrgreen:

Ne bih se složio. Jednostavno loša postava od starta, bez pravog krila. Zaniolo van pozicije i zadržavanje Pellegrinija (danas je on bio taj igrač manje na terenu), Florenzi koji je danas bio bespomoćan je također morao van a Spinna desno. Kao što već rekoh, poraz na dušu trenera.
Sreća iduće kolo je Lecce pa bi se brzo mogao zaboraviti ovaj poraz.
embrace the chaos

bombaysaphire
Kontakt:

Post Postao/la bombaysaphire » 25 sep 2019, 21:13

Denno je napisao/la:
Evil Genius II je napisao/la:mozemo pisati o selekciji igraca i formacijama do sutra, ali ljudi su u ovom trenutku jednostavno bolja ekipa i tu nema apsolutno nista lose. par godina su zajedno, igraju jedan te isti sistem i mijenjaju tek po jednog ili dva igraca, imaju iskusnog trenera koji savrseno poznaje ovu ligu, fitnes im je na jednom jako visokom nivou i presing koji rade odnosno igra bez lopte je nesto o cemu mozemo samo sanjati. tako da sve u svemu gledano izgubili smo od boljeg od sebe i da smo pametni priznali bi poraz, okrenuli se iducoj utakmici i nastavili kao da se nije nista desilo. na pocetku smo maratona i jos uvijek imamo vremena istrcati medju prva 4.

Ne bih se složio. Jednostavno loša postava od starta, bez pravog krila. Zaniolo van pozicije i zadržavanje Pellegrinija (danas je on bio taj igrač manje na terenu), Florenzi koji je danas bio bespomoćan je također morao van a Spinna desno. Kao što već rekoh, poraz na dušu trenera.

Meni nije jasno ko gura Pellegrinija , lik je u većini utakmica igrač manje na terenu , evo na SofaScore lik dobio 7.1 ocjenu , jedino Spinazolla bolji od njega 7.2 !?!?
"Printeeeeeezis
Evo šanse Aguero gooolll
Na kraju će Pedrosa osvojiti, kakva trkaaaaaa
To je ta njegova levica, šut iz kolena koji se ne brani
Ejjj "

rope11
Kontakt:

Post Postao/la rope11 » 25 sep 2019, 21:32

Vjerovatno radi dvije velike kreirane prilike i još par usputnih ubačaja iz kornera, to se dobro rangira na sofi. Dovoljno da malo okrzneš loptu, a tebi se piše da si stvorio šansu. :mrgreen:

Vjerovatno tu računaju one šanse Smalinga i Zaniola, iako nijedan pas nije bio bog zna kakva prilika.
Ne volim zakone, morale, religije, pravila. Ne volim da me oblikuje društvo.

FORZA MILAN !

Evil Genius II

Post Postao/la Evil Genius II » 25 sep 2019, 21:47

Denno je napisao/la:Ne bih se složio. Jednostavno loša postava od starta, bez pravog krila. Zaniolo van pozicije i zadržavanje Pellegrinija (danas je on bio taj igrač manje na terenu), Florenzi koji je danas bio bespomoćan je također morao van a Spinna desno. Kao što već rekoh, poraz na dušu trenera.

sve okej, imas pravo rezonovati kako god zelis, ali imaj na umu da kluivert nije 100% spreman zato nije ni igrao, cengiz i perotti su povrijedjeni vec duze vrijeme, kao i spina koji je igrao rovit i na kraju i izasao zbog povrede, a zappacosta je van takodje. sta ti onda ostane? zaniolo koji je na desnom krilu odigrao najbolju tekmu sezone, pellegrini kome je bivsi igrac pastore jedina konkurencija, florenzi koji igra sve i na svakoj poziciji je podjednako osrednje prosjecan + mkhitaryan koji je igrao proslu pa je rotiran ovu utakmicu.

da se razumijemo, ne branim fonsecu, ali JEDINO sto se moglo mijenjati veceras jeste da mkhitaryan udje umjesto pellegrinija, ali kao neko ko je izmislio dzekin gol proslo kolo vjerovatno ga se ostavilo do kraja ne bi li nesto slicno napravio opet. osim toga smo bili prilicno limitirani izborom igraca.

uostalom, nije sramota izgubiti protiv ove atalante.

Fordinjo
Kontakt:

Post Postao/la Fordinjo » 25 sep 2019, 22:15

Evilr sramota je promasiti kod 0:0 ono sto je zaniolo ukakio a imao je ispred sebe i dzeku i jos jednog igraca rpme sami bili ,ono je bio i vise nego zicer,da je Roma povela bilo bi dosta drugacije igrati tekmu ,ovako pusiona a moglo je drugacije.....

Alen1987
Kontakt:

Post Postao/la Alen1987 » 25 sep 2019, 22:21

U ovom trenutku treba biti realan i priznati da je Atqlanta nazalost jaca ekipa. I da smo poveli 1-0, cisto sumnjam da bi pobijedili utak. Nema Roma tu cvrstinu da moze zadrzati 1-0.

Manuel
Kontakt:

Post Postao/la Manuel » 26 sep 2019, 22:56

Ne mozemo mi sa ovom Atalantom to je cudo jedno. Zato sam i bio zadovoljan prije tekme nerijesenim rezultatom al eto Gasperini i dalje maltretira Romu evo vec koji put sa svojim presingom na koji Roma standardno nema odgovor.

Nikako ne mogu da shvatim da je Ale igrao lijevogkrila al haj ga vise znaj sta se desava sa trenerima koji vode Romu.
Horde Zla ; Curva Sud Roma ; Los Borrachos Del Tablon

Este sentimiento nadie lo comprende

Evil Genius II

Post Postao/la Evil Genius II » 29 sep 2019, 17:01

Rutinska pobjeda, ali ne zahvaljujući Kluivertu, Zaniolu i Veretoutu. Kakva partija ovog trojca :facepalm:

Sa druge strange Mancini - Smalling i mali Diawara ispred njih odlični. Volio bih kada bi se taj trougao isprofilisao u startnu odbrambenu postavu, ali nešto imam osjećaj da će Cristante ušetati u prvih 11 ponovo.

Denno
Kontakt:

Post Postao/la Denno » 29 sep 2019, 17:09

Jesu ovi druga liga, ali stoperi danas perfektni. Dosta toga su izblokirali i presjekli. Nakon dugo vremena ta zadnja linija je dobro izgledala kako defanzivno, tako se naprijed bez problema lopta iznosila. Diawara također ok, ali vezni red meni djeluje dosta nepovezano, ja ne znam šta oni rade na treninzim ali ovo šta gledamo ne izgleda dobro. Zaniolo nije mnogo igrao jbg, ali u onoj situaciji je trebao brže reagovati i asistirati. Ponavlja mu se evo drugu za redom. Kluivert dosta brz i opasnost za protivnika, al je šeprtljav, gori je od Gervinha. Džeko gol, ali imao je još jednu situaciju gdje je trebao bolje reagovati. Armenac je kvalitetan igrač, ja njega ne bi otpisivao kao što to radi nekolicina navijače Rome (komentari).

Rađa Nainggolan i Cagliari :arrow:
embrace the chaos

Alen1987
Kontakt:

Post Postao/la Alen1987 » 29 sep 2019, 17:22

Morali smo ranije rijesiti utakmicu. Dobro drugo poluvrijeme pogotovo pocetak kad smo ih pritisli. Zaniolo ima ono nesto i mora biti prva postava, bez obzira na mladost i neiskustvo u tim nekim situacijama, ali vremenom ce sigurno nadoci, sto ne bih mogao reci za Cristantea ili Kluiverta (moze postati jos bolji, ali tesko da ce dostici nivo krila koji Romi treba).

Denno
Kontakt:

Post Postao/la Denno » 30 sep 2019, 11:12

Alen1987 je napisao/la:Morali smo ranije rijesiti utakmicu. Dobro drugo poluvrijeme pogotovo pocetak kad smo ih pritisli. Zaniolo ima ono nesto i mora biti prva postava, bez obzira na mladost i neiskustvo u tim nekim situacijama, ali vremenom ce sigurno nadoci, sto ne bih mogao reci za Cristantea ili Kluiverta (moze postati jos bolji, ali tesko da ce dostici nivo krila koji Romi treba).

Baš tako. Nekad smo i mi nerealni, Zaniolo i Kluivert imaju tek po 20 godina a od njih se očekuje da budu nosioci Rome. I jedan i drugi pokazuju ogroman potencijal i tu je još dosta prostora za napredak, koji će nadam se obojica ostvariti. Obojica nekako imaju najviše problema sa tom završnicom, ali to će sve nadoći vremenom i pravilnim radom. Zaniolo djeluje zaista nezaustavljiv, nepobjediv u duelu, dao je prošle sezone nekoliko važnih golova i sad navijači očekuju da radi to svake nedelje ali ne ide jbg. Sasvim ok obojica za svoje godine.
embrace the chaos

Evil Genius II

Post Postao/la Evil Genius II » 01 okt 2019, 07:28

Slažem se da je pretjerano očekivati od dva golobrada mladića da na leđima nose ekipu koja bi se trebala boriti za top 4 pozicije na nivou jedne Serie A. Međutim, postoji i druga strana priče, a ona kaže da ukoliko igraš u prvih 11 iste te ekipe na istom tom nivou postoje i određeni parametri koje bi trebao ispuniti kao što su timska igra, što manje soliranja uz dosta trke i zalaganja. Da se razumijemo, za dvojicu pubertetlija Kluivert i Zaniolo su odlični igrači, ali bez obzira na godine neke stvari koje su se radile protiv Leccea se jednostavno ne smiju ponoviti i iskreno se nadam da su Fonseca i onaj stariji dio svlačionice već ukazali na to.

Pellegrini je van dva mjeseca što znači da će Zaniolo postati taj defaultni kreator iza Džeke što je još jedna prilika za napredak, solidnu minutažu i nova dokazivanja.

Odgovori

Natrag na “Serie A”

Trenutno korisnika/ca: Nema prijavljenih korisnika/ca. i 1 gost.