Ostale lige

Moderatori/ce: Monolog,ribery,hammers,geronimo

akisarajevo92
Kontakt:

Re: Ostale lige

Post Postao/la akisarajevo92 » 12 sep 2020, 19:09

da, i ovo je moguce :rol:

Don't believe the hype.

Drape
Kontakt:

Post Postao/la Drape » 22 sep 2020, 00:55

Izjave Nenada Bjelice o poljskoj ligi.

"Plaće su dobre i redovite. Imaju dva-tri kluba koja imaju malo financijskih problema, ali ovdje ako ne platite igraču tri mjeseca, odmah budete kažnjeni, oduzimaju vam se bodovi."

"Ja sam u Poljskoj imao VAR dok tu nisu ni znali što je VAR, odnosno dok Liga prvaka nije znala što je VAR."

"Evo, mi smo u nedjelju igrali s Osijekom. To je bio derbi kola, a znate li koliko je trajao izvještaj? Tri minute. Nisu pokazali sigurno šest ili sedam zanimljivih situacija. Izjave trenera su izrezane ili skraćene na jedno pitanje. Nema izjava igrača. To sve može biti puno interesantnije i mislim da se može i mora napraviti višer jer je ovo što imamo sad vrlo skromno. Najbolje od svega je da se ne mora izmišljati topla voda. Dovoljno je samo pogledati kako to rade Talijani ili Nijemci pa čak i Poljaci, ako baš hoćete. U Poljskoj se prvenstvo igra petkom, subotom, nedjeljom i ponedjeljkom. Petkom - emisija. Subotom - emisija. Nedjeljom - emisija. Ponedjeljkom - dvije emisije! Njihova liga izgleda kao mala Bundesliga, a kvalitetom je daleko iza HNL-a."

"Vratit ću se opet na Poljake. OK, to je golemo tržište, ali od 16 prvoligaša čak 14 ima novi stadion! Sad ga gradi i Pogon Sczczecin, a uskoro će i Wisla Plock. Dakle, svi klubovi imat će nove stadione plus nacionalni stadion u Varšavi na kojem igra samo reprezentacija i igra se finale kupa."

"Kvaliteta nogometa je najmanji problem, ali jest sve ostalo. Radio sam u Austriji i Poljskoj i sigurno mogu reći da je HNL jači od poljske lige, a s austrijskom je tu negdje. Austrijski nogomet je jako podcijenjen, a njihovi klubovi redovito igraju skupine Europa lige, a nekad i Lige prvaka. No, i oni su organizacijski iza Poljaka koji rade fantastičan posao. Izvještaji traju po deset minuta, ponavljaju se stalno golovi i akcije, imate izjave igrača i sve skupa je sjajno upakirano. U takvoj organizaciji lakše je i klubovima. Gledajte, Lech Poznan u kojem sam radio ima budžet 18 milijuna eura. Četiri i pol dobije od TV prava, četiri i pol od ulaznica, četiri i pol od sponzora. Od 18 milijuna, oni unaprijed imaju isfinancirano 17,5 milijuna. Moraju namaknuti samo 500 tisuća eura."

Odgovori

Natrag na “Ostale lige”

Trenutno korisnika/ca: Nema prijavljenih korisnika/ca. i 1 gost.