AFC Ajax

Moderatori/ce: ribery,Monolog,hammers,geronimo

Avatar
SamoZeljo
Postovi: 6820
Pridružen/a: 20 nov 2010, 09:52
Kontakt:

Re: AFC Ajax

Post Postao/la SamoZeljo » 06 mar 2014, 19:51

Malo smo otisli u off topic i mozda sam i ja malo zesce reagovao. Izvinjavam se ako je tako i ako si ti to tako shvatio. Ono sto sam ja shvatio je da ti pokusavas odvuci paznju od rezultata i to radis pricom kako je Amsterdam "gej" grad i tako to. :) Ajax, roza boja.... Hajde, sve je to moglo ostati na zezanciji da se nije spomenulo odmah poslije tekme. :)
Ono sto ti ja pokusavam reci je to da je Amsterdam u mnogim stvarima ispred, pa i u tome.

Broj jevreja kako u Amsterdamu tako i medju navijacima Ajaxa je "prenapuhan" ali ono bas.
Po procjenama ce u Amsterdamu negdje oko 2020 godine ili koju goinu kasnije Islam biti najbrojnija religija. Naravno, kad kriscane razdvojis na katolike i protestante, inace nece. Ono sto zelim reci da je vec sada muslimana u Amsterdamu vise od jevreja i da medju navijacima Ajaxa imas puno muslimana. Turaka, Marokanaca, Bosnjaka... masa ih navija za Ajax. Jevreja je procentualno mnogo manje nego sto se misli da ih ima. Ovo ne pricam jer ih ne volim nego zato sto mnogi namecu pricu kako ej Ajax jevrejski klub i tako to a ne znaju koliko malo njih ima.

Amsterdam svakako ima taj smek sto ti kazes, ja to zovem dusom. Svaki dan pijaca, svaki dan neko izvodi neke gluposti na Damu, svaki dan masa ljudi na ulicama....

Amsterdam je osim navedenog ispred kad je u pitanju npr. civilizacija, tolerancija, svaka vrsta tolerancije i tako to. Imaju i ostali gradovi institucije koje grad cine gradom ali to nije ono o cemu smo pricali.

Avatar
RK Gradacac
Postovi: 2171
Pridružen/a: 06 apr 2008, 17:43
Lokacija: -010-
Kontakt:

Re: AFC Ajax

Post Postao/la RK Gradacac » 08 mar 2014, 11:36

Ajax jeste jevrejski klub, to je cinjenica. Osnovan od jevreja koji su mu i dan danas vlasnici. Istrazi malo ko je u upravi ako ne vjerujes, to nije uopste nikakva tajna. I kad vec pocinjes tu temu, Ajax se ne moze poredit sa Feyenoordom sto se tice toga. Feyenoord je narodni klub i to zna svako ziv, zato i jest trn u oku ovima iz A'dama, jer nemaju to sto ima Feyenoord a to je neupitna podrska navijaca kao i mnogo drugih stvari. Prije dvije godine, naprimjer, igra se kup utakmica, hladno i kisovito vrijeme.. u Areni 22000 gledalaca (Ajax prvi na tabeli), a u Rotterdamu kao i uvijek krcato, hajde mozda nije krcato al nekih 43000 je bilo. Da napomenem jos da je Feyenoord tada bio 14. na tabeli :mrgreen:
Dakle, kako Amsterdam ima taj smek, tako isto Ajax nema. Jer je klub bez duse. Sve se vrti oko novca i njihovih jevrejskih vlasnika. 90% pjesama je posveceno njima.

Sto se tice tolerancije, pretjera ga ti al ono pravo. Kako to sad ispade da su turci i marokanci u Amsterdamu tolerantniji od holandjana u Utrechtu i Eindhovenu? Realnost je sasvim druga. A da ne pricamo o kriminalitetu u Amsterdamu koji je najveci u NL. Jedno je centar grada, a drugo je grad kao cjelina. I opet te pitam po cemu je to jos Amsterdam ispred drugih, jer po ovome sto si nabrojao definitivno nije.
010 ISN'T JUST A CODE

Avatar
SamoZeljo
Postovi: 6820
Pridružen/a: 20 nov 2010, 09:52
Kontakt:

Re: AFC Ajax

Post Postao/la SamoZeljo » 08 mar 2014, 17:09

Ajax nema vlasnika. Ima 30% dionica koje se u rukama mnogih ljudi ali planiraju ih otkupiti i klub biti u potpunosti samo svoj. Niko nije vlasnik Ajaxa, pa tako ni jevreji. Ne znam odakle ti takve gluposti?

Ti bas pretjerujes. Nemas granica u svom pljuvanju po Ajaxu i Amsterdamu.
Govorim ti o toleranciji ljudi prema drugim ljudima koji nisu isti, npr. boja, religija ili bilo koje druge razlike. To je ta tolerancija. Najveci fasisti u Holandiji su ti ovi iz Rotterdama. Toliko o narodnom klubu na cijoj tribini se pozdravljalo sa Hitlerovim pozdravom. (ni ovi u Haagu nisu puno bolji)

Ajaxu se u posljednjih mnogo godina samo jednom desilo da bude 22000 gledalaca, inace minimala 40000.
Arena je procentualno i brojcano najispunjeniji stadion u Holandiji.

Reci ti meni, imas li ti vise od 15 godina, da ne gubim vrijeme?

Avatar
RK Gradacac
Postovi: 2171
Pridružen/a: 06 apr 2008, 17:43
Lokacija: -010-
Kontakt:

Re: AFC Ajax

Post Postao/la RK Gradacac » 08 mar 2014, 20:20

Imam 13 godina tako nek ovo bude zadnji post jer kako kazes ja pljujem po Amsterdamu i Ajaxu a samo sam ti odgovorio na to sto tvrdis da je Amsterdam u svemu ispred drugih sto je notorna glupost al eto nek ti bude.

Jevreji nisu vlasnici al su uvijek, pa i dan danas, u upravi imali svoje clanove i klub iskoristavali u svoje promidzbene svrhe.

Ovo sto tvrdis da su rotterdamci fasisti je malo bezobrazno s tvoje strane. Ne moj se ljutit, al grad koji je sravnjen sa zemljom od strane fasista da bude fasisticki? To sto debili koriste sve moguce nacine da isprovociraju suprotnu stranu, pa i fasisticke pozdrave, ne cini vecinu na stadionu a pogotovo ne u gradu.

Moj zadnji post, nek ostane na tome da je Amsterdam ispred svih a Ajax najpopularniji klub.

pozdrav
010 ISN'T JUST A CODE

Avatar
dr.van nostrand
Postovi: 12575
Pridružen/a: 21 jul 2010, 10:53
Lokacija: Dark side of the moon
Kontakt:

Re: AFC Ajax

Post Postao/la dr.van nostrand » 09 mar 2014, 21:16

Samo remi 1:1 protiv Cambuura.
Odnosile su ekipe bodove iz Amsterdama ove sezone, ali cini mi se da je ovaj Cambuur bila nekako najslabija koja je otkinula nesto Ajaxu. Ajaxov Lukoki ponajbolji pojedinac :mrgreen: .

Pocetak odlican, ranov odstvo, zatim komocija i opustanje, trazila se prednost ali falilo je one drskosti i zara za pobjedom.
Gosti su osjetili da bi mogli nesto napravit, nisu se predali, stvorili 2-3 dobre prilike prije kornera i izjednacenja.
Ajax je u nastavku krenuo po gol, ali tako se ne moze igrat, pa makar i protiv slabijeg...
Moglo se i pobijedit, ne bi bilo nezasluezeno, ali ovakve utakmice dobro dodju kako bi prodrmali i uozbiljili tim, komocije u igri pri minimalnom vodstvu nikada ne smije biti... takve obicno zavrse kao i ova danas, neuspjehom.
Za ekipu i Krkica slika

U Bredu po pobjedu, kad je mogao Arnhem... :mrgreen:
"When you look annoyed all the time, people think that you're busy." - George Costanza
http://www.youtube.com/watch?v=UhQSnDCPF10
silver & black

Edol
Postovi: 874
Pridružen/a: 05 feb 2012, 13:13
Kontakt:

Re: AFC Ajax

Post Postao/la Edol » 09 mar 2014, 22:34

Gradačac, nikako da pohvatam koja je poenta tvoje priče? Šta ako Ajax promoviše prava populacije drugačije seksualne orijentacije? Da kažeš - mrzim homoseksualce, pa barem bih razumio odakle dolazi tvoja kritika, ali kad već kažeš da ti ne smetaju - šta onda zapravo hoćeš reći?

Avatar
SamoZeljo
Postovi: 6820
Pridružen/a: 20 nov 2010, 09:52
Kontakt:

Re: AFC Ajax

Post Postao/la SamoZeljo » 11 mar 2014, 12:06

@RK Gradacac
Mislio sam da ti ne odgovorim ali moram se ograditi.
Nisam ja mislio na stanovnike Rotterdama nego sam mislio na navijace. Rekao sam oni iz Rotterdama i nastavio pricu o navijacima. Tako da, ono sto sam rekao stoji i zaista mislim da su od svih navijaca oni najgori po tom pitanju ali se odnosilo na navijace a ne sve stanovnike grada Rotterdama (iako i tu ima svega).

Prvo sam ti htio FINO objasniti ali kad nije pomoglo, onda sam ti uzvratio istom mjerom. Zasto bi se neko ovdje branio tvojim napadima kad moze i obratno, da se ti branis.

Ako te vec zanima, ja se zgrozavam na takve ljude, misli na one koji nekog nazovu zidovom ili muslimanom i onda misle da su ga tim nazivom uvrijedili ili ponizili ili ismijali, svejedno. Ti ako mislis da ces nekog ismijati ili poniziti nazivom "jevrej" ili bilo kako drugo, onda je to dokaz kakvo ti misljenje imas o tom narodu.

Nije nimalo cudno jer na utakmicama u Rotterdamu (opet mislim na Feyenoord) se navija "ko ne skace zidov je" i onda 99% ljudi skace. Pa se onda spominje protijerivanje jevreja, spominje se cak nekad i plin, a kao slag na tortu se dizu ruke, pozdravlja se onako kako se to radilo za vrijeme Hitlera. Ti vrlo dobro znas da je sve ovo istina i onda dodjes sa pricom o jevrejima i mislis da si Ajax ponizio ili sta vec? Kakve veze ima sve i da jesu vlasnici? A nisu, to je notarna laz.

Meni nije jasno sta si mislio postici pricom o homoseksualcima i jevrejima?

Avatar
RK Gradacac
Postovi: 2171
Pridružen/a: 06 apr 2008, 17:43
Lokacija: -010-
Kontakt:

Re: AFC Ajax

Post Postao/la RK Gradacac » 11 mar 2014, 19:26

Fakat ides u krajnost i sad s price o Ajaxu i boji dresa ides na pricu o muslimanima i jevrejima samo da bi dokazao svoj stav i da bi mene ocrnio ovdje. Ja nit mrzim muslimane, nit jevreje a vala ni homoseksualce. To sto se pjeva protiv jevreja u Rotterdamu nema veze s pravim jevrejima nego sa vama iz Amsterdama, nemoj da se pravis blesav kad znas da je tako. Dizali smo i mi Manijaci ruke u Modrici i drugim mjestima, bilo jedno vrijeme furka takva, pa jesmo li zbog toga fasisti? Mislim, ako imalo poznajes navijacki svijet onda su ti ove stvari valjda jasne. Nego je problem sto navijaci Ajaxa nisu ni do koljena Feyenoordovim i to ti je jednostavno trn u oku, ne samo tebi nego vecini tamo, i onda na sve moguce nacine pokusavate da ih ocrnite. A zna cijela Europa (oni koji prate navijacka desavanja) da su Feyenoordovi navijaci daleko daleko ispred svih ostalih u Holandiji pa tako i ispred Ajaxovih i nemoj molim te pocinjat vise tu pricu o fasistima, samo sam ti zbog toga odgovorio inace ne bih. Vas inace ne voli niko, ne samo ovi u Rotterdamu.

PS. HAMAS HAMAS JODEN AAN HET GAS! Evo ti razlog da me bar nazoves fasistom, ionako smo mi svi isti ;)
010 ISN'T JUST A CODE

Avatar
dr.van nostrand
Postovi: 12575
Pridružen/a: 21 jul 2010, 10:53
Lokacija: Dark side of the moon
Kontakt:

Re: AFC Ajax

Post Postao/la dr.van nostrand » 16 mar 2014, 22:00

U Bredi osvojen samo bod, bod po bod blize se tituli ali se trebalo pobijedi.
Brine realizacija, napadacki Ajax djeluje neuvjerljivo, De Jong se povrijedio, Sigthorsson daleko od sanse, ostali ionako nisu neka ozbiljna prijetlnja... nije dobro.
Dolazi Twente, u slucaju faila nastala bi velika kriza u najavaznijem momentu prvenstva.
Da nije bodovne prednosti i ispadanja iz EL, titula bi bila samo opcija, ovako je ipak situacija u korist Ajaxa ali se moraju koristit sanse i pobjedjivat.
Lagano se mozda uvlaci nervoza u ekipu :|
"When you look annoyed all the time, people think that you're busy." - George Costanza
http://www.youtube.com/watch?v=UhQSnDCPF10
silver & black

Avatar
SamoZeljo
Postovi: 6820
Pridružen/a: 20 nov 2010, 09:52
Kontakt:

Re: AFC Ajax

Post Postao/la SamoZeljo » 18 mar 2014, 13:22

Ajax nije motivisan, to je i vise nego ocigledno.
Ovj bod je ipak bod vise u odnosu na drugo mjesto. Prije vikenda je Ajax imao 6 bodova prednosti u odnosu na drugoplasiranu ekipu, poslije vikenda je prednost 7 bodova.

Naravno da jos nije gotovo, Twente i Vitesse mogu pobijediti i onda u najgorem slucaju samo bod prednosti. Znaci bez prava na kiks. Ipak, ja sumnjam da ce Ajax izgubiti obje tekme. Ne vjerujem da ce ijednu.

Avatar
dr.van nostrand
Postovi: 12575
Pridružen/a: 21 jul 2010, 10:53
Lokacija: Dark side of the moon
Kontakt:

Re: AFC Ajax

Post Postao/la dr.van nostrand » 18 mar 2014, 13:54

Fali i igraca, nedvojbeno, sto zbog povrede sto zbog slabe forme i neiskustva, ali o tome se moralo razmisljat.
De Jong cijelu sezonu nikakav, malo igra, pa povreda, i to sto igra daleko od igre i nivoa na kojem objektivno moze i treba igrat, ponajbolji igrac.
Fischer povrijedjen, Bojan nikakav igrac, Andersen dobio sansu ali ipak prerano, jedino Kishna se pokazao kao dobitak u napadu, Sana u Ajax Jong, vjerovatno i on nije u tako dbroj formi da bi ga prekomandovali u prvi tim.
Znaci oslanjat se na Sigthorssona i Klaassena iz drugog plana pa i Schonea.

Dobra stvar je igra odbrane, bas ulijeva povjerenje, golman je vrhunski, bekovi odlicni...
Poulsen i Serero na nivou, odradjuju svoj posao korektno.
Valja se oslonuti na cvrstocu i borbenost u igri jer trenutno Ajax napadacki prosjek.


Evo vidim dogovorili sa Richairom iz Groningena, po meni je bolji izbor Ziyech iz Heerenveena ali eto... vidjecemo.
Ovaj je ipak mladji 3 godine :mrgreen:
slika
"When you look annoyed all the time, people think that you're busy." - George Costanza
http://www.youtube.com/watch?v=UhQSnDCPF10
silver & black

Avatar
rio_Ferdy88
Moderator
Postovi: 41157
Pridružen/a: 16 avg 2011, 04:32
Lokacija: Tamni Vilajet
Kontakt:

Re: AFC Ajax

Post Postao/la rio_Ferdy88 » 18 mar 2014, 22:57

Sretan 114 rođendan 8-)

[youtube][/youtube]
Keep the faith and never fear, We'll keep the Red flag flying high, Cuz Man United will Never Die!!!
The greater the challenge the more Glory in overcoming it!
________BOSTON_________
.BRUINS=CELTICS=RED SOX.
..NEW ENGLAND PATRIOTS..

Avatar
SamoZeljo
Postovi: 6820
Pridružen/a: 20 nov 2010, 09:52
Kontakt:

Re: AFC Ajax

Post Postao/la SamoZeljo » 19 mar 2014, 04:24

Nek je sa srecom...

slika

Avatar
dr.van nostrand
Postovi: 12575
Pridružen/a: 21 jul 2010, 10:53
Lokacija: Dark side of the moon
Kontakt:

Re: AFC Ajax

Post Postao/la dr.van nostrand » 27 mar 2014, 21:52

Utakmica 1/2 Bekera obiljezena iskljucenjima.
Prvo Veltman kod Ajaxa, penal i crveni :x , Vermeer brani sut 8-) , poluvrijeme zavsilo 0:0.
Nastavak ssureta isklucenje za Johanssona kod AZ, faul pravi na Lesleyu, iz prekida Schone zabija domacima za vodstvo. :D
"When you look annoyed all the time, people think that you're busy." - George Costanza
http://www.youtube.com/watch?v=UhQSnDCPF10
silver & black

Avatar
dr.van nostrand
Postovi: 12575
Pridružen/a: 21 jul 2010, 10:53
Lokacija: Dark side of the moon
Kontakt:

Re: AFC Ajax

Post Postao/la dr.van nostrand » 27 mar 2014, 22:55

Ostalo u Alkmaaru do kraja 0:1. Ajax u finalu bekera.
20 april, 18:00: PEC Zwolle - Ajax
"When you look annoyed all the time, people think that you're busy." - George Costanza
http://www.youtube.com/watch?v=UhQSnDCPF10
silver & black

Avatar
Polo
Postovi: 1729
Pridružen/a: 19 okt 2011, 16:43
Kontakt:

Re: AFC Ajax

Post Postao/la Polo » 29 mar 2014, 00:25

dr.van nostrand je napisao/la:Utakmica 1/2 Bekera obiljezena iskljucenjima.
Prvo Veltman kod Ajaxa, penal i crveni :x , Vermeer brani sut 8-) , poluvrijeme zavsilo 0:0.
Nastavak ssureta isklucenje za Johanssona kod AZ, faul pravi na Lesleyu, iz prekida Schone zabija domacima za vodstvo. :D
Samo ovo drugo kod AZ ono nije ni vidjelo slobodnjaka sudija kikso pravo. Ali eto u finalu ste.

Avatar
dr.van nostrand
Postovi: 12575
Pridružen/a: 21 jul 2010, 10:53
Lokacija: Dark side of the moon
Kontakt:

Re: AFC Ajax

Post Postao/la dr.van nostrand » 30 mar 2014, 16:39

Veliki korak napravljen ka novom naslovu prvaka.
Ajax posao odradio lakse nego sto se ocekivalo, trener gostiju Michel Jansen tvrdi da je presudilo raspolozenje i kvalitet.
Pocetak susreta je nagovijestio dobar rez. za Ajax, Denswil svojim prvjencom dovodi Ajax u vodstvo.
slika

Twente se nije nikako uspio izdici i oporavit od loseg ulaska u utakmicu.
Vec nakon 60-tak minuta igre su priznali poraz, Ajax u vodstvu od dva gola prednosti.
Van Rhijn nesebicno dodao do Schonea koji lagano zabija.
Bojan je dotukao Twente prelijepim golom, odlican udarac izvan 16 m, neodbranjivo za Marsmana.

Komotna situacija do kraja, 8 bodova ispred Feyenoorda, za naslov bi trebalo otprilike jos dvije pobjede, ko zna mozda i manje.
:thumbup:
"When you look annoyed all the time, people think that you're busy." - George Costanza
http://www.youtube.com/watch?v=UhQSnDCPF10
silver & black

Avatar
SamoZeljo
Postovi: 6820
Pridružen/a: 20 nov 2010, 09:52
Kontakt:

Re: AFC Ajax

Post Postao/la SamoZeljo » 30 mar 2014, 17:19

Skoro pa i sigurna titula ali naravno, teoretski nije ni blizu.
Sad je opet najveci konkurent Feyenoord (ako se to uopste moze nazvati konkurentom).

Toliko klubova se izredalo na tom drugom mjestu da prosto vise ne znas ko ti prijeti i da li uopste iko prijeti? Mislim da je ovo drugo. :D

Avatar
SamoZeljo
Postovi: 6820
Pridružen/a: 20 nov 2010, 09:52
Kontakt:

Re: AFC Ajax

Post Postao/la SamoZeljo » 30 mar 2014, 17:44

Jedan od najboljih momenata danas, desio se prije pocetka utakmice.
Svakako za svaku pohvalu!

Bravo Ajax! :clap: :clap: :clap: :clap: :clap:

slika


P.S. Produzio se ugovor sa Aegonom. ;)

Avatar
dr.van nostrand
Postovi: 12575
Pridružen/a: 21 jul 2010, 10:53
Lokacija: Dark side of the moon
Kontakt:

Re: AFC Ajax

Post Postao/la dr.van nostrand » 03 apr 2014, 11:36

Nakon lagane pobjede sinoc u Waalwijku, Ajax jos blize 33. naslovu prvaka. :clap:
Titula bi se mogla ovjeriti cak u Arnhemu za vikend, u nedjelju protiv Vitessea, ko zna, ali ako ne tada onda je sljedeca sansa u u Amsterdamu protiv ADO Haaga. :njanjanja:
Uglavnom protiv RKC prilicno lagano steceno sigurno vodstvo od 2 gola prednosti, do kraja i sacuvano.
U 14. minuti Veltman strijelac a 14 minuta kasnije Klaasen svojim golom odlucio susret i donio bodove Ajaxu.
Pred kraj prvog pol. je bilo malo krize i pada u igri ali generalno se ima utisak da ni u kom momentu Ajax ne bi ispustio bodove u Sj. Brabantu.

Jos samo malo do stizanja PSV-ovog uspjeha od 4 osvojene titule u nizu.
"When you look annoyed all the time, people think that you're busy." - George Costanza
http://www.youtube.com/watch?v=UhQSnDCPF10
silver & black

Odgovori

Natrag na “Ostale lige”

Online

Trenutno korisnika/ca: Nema prijavljenih korisnika/ca. i 1 gost.