Scottish Premier League

Moderatori/ce: ribery,Monolog,hammers,geronimo

Ko ce biti novi/stari/ prvak Skotske Premier Lige?

Celtic
91
54%
Rangers
44
26%
Hearts
4
2%
Aberdeen
4
2%
Kilmarnock
6
4%
Dundee United
9
5%
Motherwell
5
3%
Hibernian
4
2%
 
Ukupno glasova: 167

Avatar
king1000
Postovi: 307
Pridružen/a: 03 jan 2011, 21:13
Kontakt:

Re: Scottish Premier League

Post Postao/la king1000 » 04 jan 2011, 20:46

Nema se novca u klubovima, ali ipak Old Firm derbi je nešto posebno. Nadam se da će Celtic biti prvak i tako opet zaigrati u Ligi prvaka[/quote]
Slažem se sa tvojom ovom rečenicom sada je doba recesije i naravno da klubovi nemaju para,ali se zbog toga dovode mladi jeftini igrači kako bi se što prije izašlo iz recesije ;) :) 8-)

Avatar
Ted Mosby
Postovi: 6366
Pridružen/a: 14 nov 2009, 18:47
Kontakt:

Re: Scottish Premier League

Post Postao/la Ted Mosby » 04 jan 2011, 20:50

Rezime prošlog kola Škotske premier league.

Hearts je na svome terenu teško slomio otpor gradskog rivala Hiberniana. Za pobjedu je pogodio Kyle u 86.min. Bodove su podijelili Hamilton i Motherwell( 0:0) kao i Aberdeen i Dundee United ( 1:1 ). St.Johnsone je pobijedio Invernessa 1:0, Kilmarnock je slavio kod St.Mirrena 2:0 a u velikom derbiju cijelog prvenstva Celtic je slavio kod najvećeg rivala Rangersa 2:0. Pobjednika je odlučio Samaras dvama pogocima
Only ONE UNITED
Kimi Raikkonen:"How does it feels to drive at 300 km/h? - It feels normal."
Srcu mome tiha patnja, oku mome radost i sjaj, Dinamo Zagreb najbolji si znaj
Podrška Jackyu

Avatar
drinin vuk
Postovi: 1717
Pridružen/a: 25 jun 2010, 13:47
Lokacija: " РС
Kontakt:

Re: Scottish Premier League

Post Postao/la drinin vuk » 04 jan 2011, 20:52

Meni škoti nikad nisu bili zanimljivi kada se radi o kvalitetu.Ipak naravno da na svijetu je svak čuo za Celtic i Rangers.Moje simpatije pak idu Hibernian,nisam neki fan već jednostavno volio sam pratit prije taj klub,a tu je i čuvena Gretna :D ;) .

Što se same lige tiče ne pratim nešto mnogo,osim na kladionici,koliko vidim u reportažama stadioni dobro popunjeni,al jbg Britanija ;) .
& $ - & " - & - &
ФСРС

Rizah
Postovi: 2488
Pridružen/a: 05 okt 2010, 13:15
Kontakt:

Re: Scottish Premier League

Post Postao/la Rizah » 04 jan 2011, 20:58

Svoj glas dajem Celticu jer to je naš Irski klub :-D
Irci su nam pomogli prije 119 godina i hvala im, da nije njih bilo danas ne bi bilo Liverpoola.
You will never walk alone ;-)
There got to be something for Liverpool big number nine ...

Avatar
Ted Mosby
Postovi: 6366
Pridružen/a: 14 nov 2009, 18:47
Kontakt:

Re: Scottish Premier League

Post Postao/la Ted Mosby » 04 jan 2011, 21:12

Rizah je napisao/la:Svoj glas dajem Celticu jer to je naš Irski klub :-D
Irci su nam pomogli prije 119 godina i hvala im, da nije njih bilo danas ne bi bilo Liverpoola.
You will never walk alone ;-)
Celtic, Hibernian, Everton i Manchester United su katolički klubovi na otoku, ostali su protestantski. Na Unitedovim utakmicama uvijek bude puno Irskih zastava
Only ONE UNITED
Kimi Raikkonen:"How does it feels to drive at 300 km/h? - It feels normal."
Srcu mome tiha patnja, oku mome radost i sjaj, Dinamo Zagreb najbolji si znaj
Podrška Jackyu

Rizah
Postovi: 2488
Pridružen/a: 05 okt 2010, 13:15
Kontakt:

Re: Scottish Premier League

Post Postao/la Rizah » 04 jan 2011, 21:17

Ted Mosby je napisao/la:
Rizah je napisao/la:Svoj glas dajem Celticu jer to je naš Irski klub :-D
Irci su nam pomogli prije 119 godina i hvala im, da nije njih bilo danas ne bi bilo Liverpoola.
You will never walk alone ;-)
Celtic, Hibernian, Everton i Manchester United su katolički klubovi na otoku, ostali su protestantski. Na Unitedovim utakmicama uvijek bude puno Irskih zastava
Zaboravio si spomenuti Sunderland.
A u pitanju je prva 11 Liverpoola, zbog zabrane da bilo ko iz Engleske zaigra za Liverpool.
Onda je tadašnji predsjednik doveo 11 Iraca koji su zaigrali za Liverpool.
There got to be something for Liverpool big number nine ...

Avatar
king1000
Postovi: 307
Pridružen/a: 03 jan 2011, 21:13
Kontakt:

Re: Scottish Premier League

Post Postao/la king1000 » 04 jan 2011, 21:18

Rizah je napisao/la:Svoj glas dajem Celticu jer to je naš Irski klub :-D
Irci su nam pomogli prije 119 godina i hvala im, da nije njih bilo danas ne bi bilo Liverpoola.
You will never walk alone ;-)
točno to Celtic je naš uz Liverpool jedan od najvećih klubova jer da nije bilo njih ne bi bilo nas(Liverpool) :D 8-)

Avatar
VELA
Postovi: 951
Pridružen/a: 03 nov 2010, 20:23
Kontakt:

Re: Scottish Premier League

Post Postao/la VELA » 04 jan 2011, 21:19

Otkad su Irci osnovali Liverpool to su Skoti. Celtic nije Irski klub
IN WEED WE TRUST!!!

Justice has never been done But their memory will carry on There'll be glory round the Fields of Anfield Road.

Kum sa stalnim ugovorom.

Avatar
king1000
Postovi: 307
Pridružen/a: 03 jan 2011, 21:13
Kontakt:

Re: Scottish Premier League

Post Postao/la king1000 » 04 jan 2011, 21:20

što mislite o utakmici Hamiltona-Celtica koji se igra 12. u ovom mjesecu ja bi odigrao čistu dvojku jer mislim da pobjeda uopće ne bi trebala doći u pitanje radi odmaka na tablici od vječnoga rivala Rangersa ;)

Avatar
Ted Mosby
Postovi: 6366
Pridružen/a: 14 nov 2009, 18:47
Kontakt:

Re: Scottish Premier League

Post Postao/la Ted Mosby » 04 jan 2011, 21:32

king1000 je napisao/la:što mislite o utakmici Hamiltona-Celtica koji se igra 12. u ovom mjesecu ja bi odigrao čistu dvojku jer mislim da pobjeda uopće ne bi trebala doći u pitanje radi odmaka na tablici od vječnoga rivala Rangersa ;)
0:1, zabit će Majstorović.
Only ONE UNITED
Kimi Raikkonen:"How does it feels to drive at 300 km/h? - It feels normal."
Srcu mome tiha patnja, oku mome radost i sjaj, Dinamo Zagreb najbolji si znaj
Podrška Jackyu

Avatar
king1000
Postovi: 307
Pridružen/a: 03 jan 2011, 21:13
Kontakt:

Re: Scottish Premier League

Post Postao/la king1000 » 04 jan 2011, 21:51

Ted Mosby je napisao/la:
king1000 je napisao/la:što mislite o utakmici Hamiltona-Celtica koji se igra 12. u ovom mjesecu ja bi odigrao čistu dvojku jer mislim da pobjeda uopće ne bi trebala doći u pitanje radi odmaka na tablici od vječnoga rivala Rangersa ;)
0:1, zabit će Majstorović.
heheeheheheeh Majstorović tko bi mogao drugi zabiti :D

Rizah
Postovi: 2488
Pridružen/a: 05 okt 2010, 13:15
Kontakt:

Re: Scottish Premier League

Post Postao/la Rizah » 04 jan 2011, 22:44

VELA je napisao/la:Otkad su Irci osnovali Liverpool to su Skoti. Celtic nije Irski klub
Nisu osnovali Liverpool nego je startnih 11 igrača Liverpoola došlo iz Irske, zbog zabrane da bilo ko iz Engleske zaigra za Liverpool. Everton je imao jake veze u vladi u to vrijeme.
Celtic je sve samo ne Škotski klub.
Osnovali su ga Irski građevinski radnici u Škotskoj.
There got to be something for Liverpool big number nine ...

Avatar
brazzo
Postovi: 4688
Pridružen/a: 21 avg 2009, 13:50
Lokacija: Tuzla
Kontakt:

Re: Scottish Premier League

Post Postao/la brazzo » 04 jan 2011, 23:42

Kad se već priča o kvalitetu ove lige u pravu su momci kada je uspoređuju sa Engleskom 3 ligom ili ti League One jer je uz Irsku ligu jedna od najnezanimljivijih i najlošijih barem po kvaliteti igre na cijelom poluotoku. Klubovi su priznati u Europi barem po historiji i tradiciji koju iza sebe imaju ali definitivno ne zaslužuju ovakve igrače i očajne rezultate.Aberdeen,Dundee,Hibernian,Hearts,Rangers i Celtic su sigurni institucije za jednu Škotsku i njihov fudbal pa bi možda rješenje za njihov napredak bilo još jedno smanjenje lige na nekih 8 klubova gdje bi se dobilo redovno igranje manjih i većih derbija pa time bi interes publike bio veći,time bi bilo više novca a onda bi se podigao kvalitet. Ali lako je to napisati i predložiti ali da li bi to tako na kraju i ispalo ne znam ni ja sam ali možda bi vrijedilo pokušati ionako ne mogu biti u lošijoj poziciji nego što su sad.
It was turned around so that right looked wrong
It was turned around so that up looked down
It was turned around so that those who marched in the streets with bibles and signs of peace became enemies of the state and risk to national security

Avatar
kalimero
Postovi: 616
Pridružen/a: 08 avg 2009, 18:07
Kontakt:

Re: Scottish Premier League

Post Postao/la kalimero » 04 jan 2011, 23:46

S obzirom na mnostvo idiotskih tema ne znam sta se bunite.Ima nas kojima je ova liga draga.Iskreno poslije engleske lige ova mi je najdraza naravno zbog Seltika.

Nezvanicno se smatra da je edinburski derbi(Harc-Hibernian)najstariji na svijetu.a Old Firm je nesto posebno ;)
AMAR OSIM!

Avatar
onoffon
Postovi: 792
Pridružen/a: 14 nov 2010, 23:48
Kontakt:

Re: Scottish Premier League

Post Postao/la onoffon » 06 jan 2011, 13:57

Simpatisem Dundee United od Škota, inače zanimljiva liga i naravno da nije visak ovdje na forumu. Sto se tice Celitca i Rangersa drazi su mi Rangersi.
Big club, great history, Nottm Forest.

Avatar
Unica_Liverpool_
Postovi: 4676
Pridružen/a: 06 okt 2008, 20:10
Kontakt:

Re: Scottish Premier League

Post Postao/la Unica_Liverpool_ » 11 jan 2011, 11:14

Paketi koji su sadržavali metke poslani su na kućne adrese Celticovog menadžera Neila Lennon te igrača Nialla McGinna, potvrđeno je danas iz kluba.

Odaslani iz pošte u Sjevernoj Irskoj paketi čiji je sadržaj otkriven zaustavljeni su u okrugu grada Antrim u srijedu.

"Sada je sve to stvar policije. Klub nema daljnjih komentara", napisano je na http://www.celticfc.net.
Pretpostavlja se da su prijetnje spomenutom dvojcu ostvarene na religijskoj bazi. Obojica su katolici. Inače, McGinn se s takvima susretao i ranije.

s.ource.ba

Avatar
kalimero
Postovi: 616
Pridružen/a: 08 avg 2009, 18:07
Kontakt:

Re: Scottish Premier League

Post Postao/la kalimero » 12 jan 2011, 00:25

LENON KAZNJEN!

"Bolje da sam šutio", sigurno u sebi sada ponavlja Celticov trener Neil Lennon čija se prvobitna suspenzija sa dvije utakmice povećala na čak šest!
Lennon je kažnjen sa dvije utakmice suspenzije zbog nedoličnog ponašanja u utakmici koju je još prošle godine njegov Celtic izgubio od Heartsa (2:0). Njemu je glavni sudac te utakmice Craig Thompson pokazao crveni karton jer je prigovarao četvrtom sudcu kako dosuđeni penal za Hearts, po njegovom mišljenju, nije postojao.

Škotski je klub uložio žalbu na suspenziju od dvije utakmice, a ista nije usvojena od strane Škotskog nogometnog saveza (SFA). Štoviše, suspenzija je povećana na čak šest utakmica, a starta od 18. januara.

Celtic je trenutno vodeći u škotskom Premiershipu s 45 bodova, četiri više od Rangersa, ali i dvije utakmice više od rivala iz Glasgowa, kojeg je 2. januara pobijedio na Ibroxu sa 2:0.
AMAR OSIM!

Avatar
Ted Mosby
Postovi: 6366
Pridružen/a: 14 nov 2009, 18:47
Kontakt:

Re: Scottish Premier League

Post Postao/la Ted Mosby » 12 jan 2011, 00:28

Unica_Liverpool_ je napisao/la:Paketi koji su sadržavali metke poslani su na kućne adrese Celticovog menadžera Neila Lennon te igrača Nialla McGinna, potvrđeno je danas iz kluba.

Odaslani iz pošte u Sjevernoj Irskoj paketi čiji je sadržaj otkriven zaustavljeni su u okrugu grada Antrim u srijedu.

"Sada je sve to stvar policije. Klub nema daljnjih komentara", napisano je na http://www.celticfc.net.
Pretpostavlja se da su prijetnje spomenutom dvojcu ostvarene na religijskoj bazi. Obojica su katolici. Inače, McGinn se s takvima susretao i ranije.

s.ource.ba
Niall McGinn je dao kratku izjavu: Zar je sramota biti katolik u današnjem svijetu? Ovo mi je još više produbilo vjeru i ništa me neće u tome spriječiti. Skoncentriran sam samo na nogomet.
Držite se Kelti
Only ONE UNITED
Kimi Raikkonen:"How does it feels to drive at 300 km/h? - It feels normal."
Srcu mome tiha patnja, oku mome radost i sjaj, Dinamo Zagreb najbolji si znaj
Podrška Jackyu

Avatar
kalimero
Postovi: 616
Pridružen/a: 08 avg 2009, 18:07
Kontakt:

Re: Scottish Premier League

Post Postao/la kalimero » 12 jan 2011, 00:37

Ted Mosby je napisao/la:
Unica_Liverpool_ je napisao/la:Paketi koji su sadržavali metke poslani su na kućne adrese Celticovog menadžera Neila Lennon te igrača Nialla McGinna, potvrđeno je danas iz kluba.

Odaslani iz pošte u Sjevernoj Irskoj paketi čiji je sadržaj otkriven zaustavljeni su u okrugu grada Antrim u srijedu.

"Sada je sve to stvar policije. Klub nema daljnjih komentara", napisano je na http://www.celticfc.net.
Pretpostavlja se da su prijetnje spomenutom dvojcu ostvarene na religijskoj bazi. Obojica su katolici. Inače, McGinn se s takvima susretao i ranije.

s.ource.ba
Niall McGinn je dao kratku izjavu: Zar je sramota biti katolik u današnjem svijetu? Ovo mi je još više produbilo vjeru i ništa me neće u tome spriječiti. Skoncentriran sam samo na nogomet.
Držite se Kelti
Nista novo i Megidi se susretao sa slicnim situacijama.Nije lahko biti irski drzavljanin u VB ;)

Kad smo vec kod skota procitao sam da Samaras ostaje u Seltiku,a Miler je presao kod Meklisa u Englesku.Ovaj rasplet ce puno vise odgovarati Seltiku + Ljungberg nadam se tituli :mrgreen:
AMAR OSIM!

Avatar
kalimero
Postovi: 616
Pridružen/a: 08 avg 2009, 18:07
Kontakt:

Re: Scottish Premier League

Post Postao/la kalimero » 12 jan 2011, 00:40

Miler iz Rendzersa u Birmingem


Napadač Glazgov Rendžersa Keni Miler, postaće član Birmingema. Škoti su prihvatili ponudu ekipe iz Premijer lige od 600.000 funti za centarfora čiji ugovor ističe na leto.

Ostalo je još da centarfor prihvati uslove koje mu je ponudio Birmingem pre nego što konačno odluči da li će da se preseli u Englesku. Ukoliko se odluči da nastavi karijeru na stadionu Sent Endrjuz ponovo će mu trener biti Aleks MekLiš kao ranije u Rendžersima.

Mileru ovo neće biti prvi put da nastupa u Premijer ligi pošto je već tresao mreže u dresu Vulverhemptona i Derbi Kauntija odakle je 2008. godine prešao u Glazgov. Napadač ima odličan učinak u reprezentaciji Škotske za koju je u protekloj deceniji odigrao 51 utakmicu i postigao 12 golova.
AMAR OSIM!

Odgovori

Natrag na “Ostale lige”

Online

Trenutno korisnika/ca: Nema prijavljenih korisnika/ca. i 9 gostiju.