Superliga Portugal

Moderatori/ce: ribery,Monolog,hammers,geronimo

Superligu Portugala ove sezone osvaja:

Anketa je završila: 12 jun 2011, 02:47.

Sporting Lisabon
1
2%
Benfica
5
11%
Porto
37
79%
Nacional
3
6%
Braga
1
2%
 
Ukupno glasova: 47

Avatar
Los_Blanos2
Postovi: 2996
Pridružen/a: 19 okt 2010, 03:04
Lokacija: Sanski Most
Kontakt:

Superliga Portugal

Post Postao/la Los_Blanos2 » 13 jan 2011, 01:47

Sve vezano za Portugalsku ekipe, transfere itdd pisite na njihovoj temi 8-)

Prvi sezone, tabela:
1.Porto 15 13 2 0 41
2.Benfica 15 11 0 4 33
3.Sporting.L 15 8 3 4 27
4.Leiria 15 7 3 5 24
5.Nacional 15 7 3 5 24
6.Vitória.G 15 6 4 5 22
7.Braga 15 6 2 7 20
8.Beira 15 4 8 3 20
9.Olhanense 15 4 7 4 19
10.Académica 15 5 3 7 18
11.Marítimo 15 3 7 5 16
12.Ferreira 15 3 7 5 16
13.Vitória.S 15 4 4 7 16
14.Rio Ave 15 3 5 7 14
15.Portimonense 15 3 2 10 11
16.Naval de Maio 15 2 2 11 8
El mejor club del siglo XX Real Madrid C.F.

Raul artista siempre madridista

FK Željezničar

Podrška Papetu

Avatar
juznjak>
Postovi: 6397
Pridružen/a: 08 maj 2010, 16:49
Lokacija: Benidorm
Kontakt:

Re: Superliga Portugal

Post Postao/la juznjak> » 13 jan 2011, 14:25

Nesto slicno kao i Ruska liga samo sto su vodeci Portugalski timovi mnogo slavniji i veci klubovi . Gornji dio tabele ima jako kvalitetne klubove(Porto ,Benfica,Sporting,Braga) nekada je i Boavista bila tu u vrhu ,dok su ostali i nisu nesto . Vecina klubova ima odlicne stadione...zbog Eura koje je odrzano u Portugalu 2004 . Ne pratim je bas cesto pogledam ali pogledam na SK pokoju utakmicu . Bez sumnje najjaca Portugalska ekipa Porto ne samo sada trenutno nego u zadnjih 20-tak godina , meni licno najdrazi klub je Sporting . Mislim da sva tri kluba mogu daleko u Evropa ligi .
El Glorioso vuelve a ser un grande ! Rap sucks. Rap = Retards Attempting Poetry.
Ser del Madrid tiene precio,ser del barsa tiene precio,ser del atleti no tiene precio para todo lo demás ROJIBLANCO FORZA ATLETI!!!♡♥♡ Bosna Prkosna Od Sna !♥♡

Avatar
brazzo
Postovi: 4688
Pridružen/a: 21 avg 2009, 13:50
Lokacija: Tuzla
Kontakt:

Re: Superliga Portugal

Post Postao/la brazzo » 16 jan 2011, 00:11

juznjak> je napisao/la:Nesto slicno kao i Ruska liga samo sto su vodeci Portugalski timovi mnogo slavniji i veci klubovi . Gornji dio tabele ima jako kvalitetne klubove(Porto ,Benfica,Sporting,Braga) nekada je i Boavista bila tu u vrhu ,dok su ostali i nisu nesto . Vecina klubova ima odlicne stadione...zbog Eura koje je odrzano u Portugalu 2004 . Ne pratim je bas cesto pogledam ali pogledam na SK pokoju utakmicu . Bez sumnje najjaca Portugalska ekipa Porto ne samo sada trenutno nego u zadnjih 20-tak godina , meni licno najdrazi klub je Sporting . Mislim da sva tri kluba mogu daleko u Evropa ligi .
po kvalitetu su dosta iza ruske lige osim 4 kluba sve je to manje više europski prosjek ako nije i ispod tog prosječnog kvaliteta. Što se tiče stadiona u pravu si imaju stvarno dosta prekrasnih stadiona ali isto tako ima ih par koji ništa bolji nisu ni od naših premijer ligaških. Porto mislim ima najveće šanse da osvoji titulu iako su po mom sudu igrački slabija ekipa od Benfice a opet što se tiče mog favorita u ovoj ligi je takođe Sporting mada oni koliko god se trudili okupiti manje više dovoljno dobar kadar za osvajanje titule nikako u tome ne uspijevaju.Zaredaju par dobrih rezultata i kad pomisliš vraćaju se na stare staze slave oni padnu i počnu gubiti i od najslabijih,tako da su im i stadioni rijetko kad ispunjeni.I što se tiče navijača i kod njih se u zadnje vrijeme budi i širi navijačka scena, tako da ću se potruditi i da s vremena na vrijem ubacim i koju sliku sa njihovim tribina.
It was turned around so that right looked wrong
It was turned around so that up looked down
It was turned around so that those who marched in the streets with bibles and signs of peace became enemies of the state and risk to national security

Avatar
Devil
Moderator
Postovi: 24076
Pridružen/a: 13 jun 2009, 00:17
Lokacija: Grad Greha
Kontakt:

Re: Superliga Portugal

Post Postao/la Devil » 16 jan 2011, 00:52

Ne znam po meni su ove teme bespotrebne to sam odmah i rekao jedino da ostane ruska liga i to je to.Imamo temu Ostale lige koja po meni zjapi prazna a i dok nije bilo ovih tema na njoj se nista kvalitetno nije pisalo a tek sada nece.
Pozdravlja vas Cika Devil. Secajte me se. :)))

Avatar
don_burza
Postovi: 5198
Pridružen/a: 09 okt 2010, 00:42
Lokacija: Hellfire Peninsula
Kontakt:

Re: Superliga Portugal

Post Postao/la don_burza » 16 jan 2011, 00:55

Samo da iskoristim priliku da pozdravim ZENSKI KUCNI SAOBRACAJ svima u sportingu
Thomas Müller - Fußballgott

gruezi
Postovi: 3895
Pridružen/a: 30 jul 2010, 05:56
Kontakt:

Re: Superliga Portugal

Post Postao/la gruezi » 17 jan 2011, 06:49

sporting mi je najdrazi zbog ljepote dresova...a porto je medzu 10 najjacih ekipoau evropi...pogledajte samo sastav i gdje su sve prije igrali ti igraci ,sve ce vam biti jasno...

Avatar
Los_Blanos2
Postovi: 2996
Pridružen/a: 19 okt 2010, 03:04
Lokacija: Sanski Most
Kontakt:

Re: Superliga Portugal

Post Postao/la Los_Blanos2 » 17 jan 2011, 11:53

André Villas Boas mladi trener Porta, mnogi ga u Portugalu smatraju kao novi Mourinho..Zenat pekao uz tatu Mourinha u Portu, fura se na tatu :mrgreen: ove sezone bez poraza..

slika
slika
El mejor club del siglo XX Real Madrid C.F.

Raul artista siempre madridista

FK Željezničar

Podrška Papetu

Avatar
Los_Blanos2
Postovi: 2996
Pridružen/a: 19 okt 2010, 03:04
Lokacija: Sanski Most
Kontakt:

Re: Superliga Portugal

Post Postao/la Los_Blanos2 » 17 jan 2011, 12:01

Zbog novog neuspjeha abdicirao predsjednik lisabonskog Sportinga

Jose Eduardo Bettencourt više nije predsjednik nogometnog kluba iz Lisabona, Sportinga. Podnio je ostavku nakon samo godine i pol odrađenog mandata.


Povod mu je bio subotnji domaći prvenstveni poraz u 16. kolu Lige Sagres, u kojem su njegovi nogometaši poklekli (3-2) od Pacos Ferreire.

- Vjerujem da je moj odlazak najbolji mogući rasplet za dobrobit ovoga velikog kluba – kazao je Bettencourt, koji je u 2009. godine pobijedio na predsjedničkim izborima s 90 posto dobivenih glasova.

Lisabonski velikan odradio je vrlo dobro jesen u Europa ligi, ali u nacionalnom prvenstvu za Portom će, pobijedi li vodeća momčad lige posljednjepalsirani Naval danas na Dragauu, zaostajati 16 bodova.

Ispala je momčad trenera Paula Sergija također i iz Portugalskog kupa.
El mejor club del siglo XX Real Madrid C.F.

Raul artista siempre madridista

FK Željezničar

Podrška Papetu

Avatar
Devil
Moderator
Postovi: 24076
Pridružen/a: 13 jun 2009, 00:17
Lokacija: Grad Greha
Kontakt:

Re: Superliga Portugal

Post Postao/la Devil » 17 jan 2011, 15:30

Los_Blanos2 je napisao/la:André Villas Boas mladi trener Porta, mnogi ga u Portugalu smatraju kao novi Mourinho..Zenat pekao uz tatu Mourinha u Portu, fura se na tatu :mrgreen: ove sezone bez poraza..
Sve dok mu nije dosao cika Predrag Jokanovic i objasnio neke stvari. :lol:

Inace Villas Boas je fenomen u svetu fudbala,mozda i jedini trener koji iza sebe nema igracku karijeru vec je odmah usao u trenerske vode i za sada mu sjajno ide.
Pozdravlja vas Cika Devil. Secajte me se. :)))

Avatar
Los_Blanos2
Postovi: 2996
Pridružen/a: 19 okt 2010, 03:04
Lokacija: Sanski Most
Kontakt:

Re: Superliga Portugal

Post Postao/la Los_Blanos2 » 30 jan 2011, 01:57

Saviola najbolji igrač portugalskog prvenstva

slika

Argentinski napadač Javier Saviola (29) imenovan je najboljim igračem portugalskog nogometnog prvenstva za sezonu 2009/10 u izboru uglednog portugalskog sportskog dnevnika A Bola.

Saviola je prošle sezone predvodio Benficu do naslova portugalskog prvaka s učinkom od 11 postignutih golova i 5 asistencija.

Bivši napadač River Platea, Barcelone, Monaca, Seville i Real Madrida ove je sezone dosad skupio šest golova u portugalskom prvenstvu, te je na diobi osmog mjesta tablice najboljih strijelaca.
El mejor club del siglo XX Real Madrid C.F.

Raul artista siempre madridista

FK Željezničar

Podrška Papetu

Avatar
Los_Blanos2
Postovi: 2996
Pridružen/a: 19 okt 2010, 03:04
Lokacija: Sanski Most
Kontakt:

Re: Superliga Portugal

Post Postao/la Los_Blanos2 » 03 feb 2011, 03:25

Portugalski kup: Benfici prva runda protiv Porta

Nogometaši Benfice savladali su Porto s 2-0 na stadionu Dragao u prvoj polufinalnoj utakmici Portugalskog kupa.

U velikom portugalskom derbiju presudili su golovi Fabia Coentraoa iz 5m i J.Garcije iz 25. minute. Portu nije pomogla niti činjenica da je od 59. minute igrao s igračem više nakon isključenja strijelca prvog gola Coentraoa.
Porto je ove sezone neporažen u portugalskom prvenstvu (16 pobjeda i dva remija), ali je u posljednjih mjesec dana izgubio dvije domaće utakmice nakon prethodno 307 dana neporaženosti u svim natjecanjima (u službenim utakmicama). Podsjećamo, početkom siječnja Porto je izgubio od Nacionala u Liga kupu s 2-1.

Uzvratni dvoboj polufinala Portugalskog kupa Benfica i Porto odigrat će 19.4 na Estadio da Luzu. Drugi polufinalni par čine Academica i Vitoria Guimaraes.

Portugalski kup, polufinale:

Porto – Benfica 0-2 (Coentrao 5, Garcia 25).
El mejor club del siglo XX Real Madrid C.F.

Raul artista siempre madridista

FK Željezničar

Podrška Papetu

Avatar
brazzo
Postovi: 4688
Pridružen/a: 21 avg 2009, 13:50
Lokacija: Tuzla
Kontakt:

Re: Superliga Portugal

Post Postao/la brazzo » 07 feb 2011, 18:24

Los_Blanos2 je napisao/la: slika
može li neko objasniti zašto većina (ako ne i svi,nisam baš ni najbolje primijetio ali u Portu su je nosili svi) trenera u Portugalu imaju ovu traku, kakav je povod za to ?
It was turned around so that right looked wrong
It was turned around so that up looked down
It was turned around so that those who marched in the streets with bibles and signs of peace became enemies of the state and risk to national security

ever
Postovi: 982
Pridružen/a: 13 jan 2011, 08:45
Lokacija: ovejaraS
Kontakt:

Re: Superliga Portugal

Post Postao/la ever » 07 feb 2011, 18:29

Devil je napisao/la:
Los_Blanos2 je napisao/la:André Villas Boas mladi trener Porta, mnogi ga u Portugalu smatraju kao novi Mourinho..Zenat pekao uz tatu Mourinha u Portu, fura se na tatu :mrgreen: ove sezone bez poraza..
Sve dok mu nije dosao cika Predrag Jokanovic i objasnio neke stvari. :lol:

Inace Villas Boas je fenomen u svetu fudbala,mozda i jedini trener koji iza sebe nema igracku karijeru vec je odmah usao u trenerske vode i za sada mu sjajno ide.

Star post,ali tek sad ga vidim.Kako mislis jedini trener koji iza sebe nema igracku karijeru? Pa njegov tata Mou je prvi primjer toga,i ne smijes njega zaboraviti nikako..

Avatar
Devil
Moderator
Postovi: 24076
Pridružen/a: 13 jun 2009, 00:17
Lokacija: Grad Greha
Kontakt:

Re: Superliga Portugal

Post Postao/la Devil » 07 feb 2011, 18:42

ever je napisao/la:
Devil je napisao/la:
Los_Blanos2 je napisao/la:André Villas Boas mladi trener Porta, mnogi ga u Portugalu smatraju kao novi Mourinho..Zenat pekao uz tatu Mourinha u Portu, fura se na tatu :mrgreen: ove sezone bez poraza..
Sve dok mu nije dosao cika Predrag Jokanovic i objasnio neke stvari. :lol:

Inace Villas Boas je fenomen u svetu fudbala,mozda i jedini trener koji iza sebe nema igracku karijeru vec je odmah usao u trenerske vode i za sada mu sjajno ide.

Star post,ali tek sad ga vidim.Kako mislis jedini trener koji iza sebe nema igracku karijeru? Pa njegov tata Mou je prvi primjer toga,i ne smijes njega zaboraviti nikako..
Jose Mournho je igrao za Rio Ave,Belenenses i jos jednog nizeligasa.
Pozdravlja vas Cika Devil. Secajte me se. :)))

ever
Postovi: 982
Pridružen/a: 13 jan 2011, 08:45
Lokacija: ovejaraS
Kontakt:

Re: Superliga Portugal

Post Postao/la ever » 07 feb 2011, 18:46

Nije bio profesionalni nogometas,nego je samo trenirao u ocevoj ekipi i igrao za podmlatke.Vjerovatno je i Boas ganjao loptu kao klinac,kao i svi klinci..

Avatar
Devil
Moderator
Postovi: 24076
Pridružen/a: 13 jun 2009, 00:17
Lokacija: Grad Greha
Kontakt:

Re: Superliga Portugal

Post Postao/la Devil » 07 feb 2011, 19:00

ever je napisao/la:Nije bio profesionalni nogometas,nego je samo trenirao u ocevoj ekipi i igrao za podmlatke.Vjerovatno je i Boas ganjao loptu kao klinac,kao i svi klinci..
Ne Jose je igrao za nabrojane timove profesionalno,nije puno ali je igrao,sada ne znam u kakvom su tada stanju bile ove ekipe dali profesionalne ili amaterske ali igrao je.
Mrzi me da trazim neki bolji izvor,evo ti sa wiki deo.
Mourinho wanted to follow in the footsteps of his father by becoming a footballer and he joined the Belenenses youth team. Graduating to the senior level, he played at Rio Ave (where his father was coach), Belenenses, and Sesimbra, but it became evident that he would not excel as a professional due to a lack of the requisite pace and power.[8][9] Acceding to his shortcomings, he chose to pursue the dream of becoming a professional football coach instead.
Pozdravlja vas Cika Devil. Secajte me se. :)))

ever
Postovi: 982
Pridružen/a: 13 jan 2011, 08:45
Lokacija: ovejaraS
Kontakt:

Re: Superliga Portugal

Post Postao/la ever » 07 feb 2011, 19:40

Pa ne moras mi dokazivati,nisam apostol :P , vjeruj ti..Stvarno sam mislio da je igrao samo kao podmladak..Sad se sjetih josh jednog "trenera" koji je bez igracke karijere trenirao tim,ali ovo spada vise pod "Vjerovali ili ne ",jer je taj lik preko ebaya otkupio trenersko mjesto nekog Njemackog treceligasa ( ne sjecam se kojeg ) koji je bio u finansijskoj krizi :)..Ovo je bilo brije 2-3 godine..Only in Deutschland :lol:

Avatar
king1000
Postovi: 307
Pridružen/a: 03 jan 2011, 21:13
Kontakt:

Re: Superliga Portugal

Post Postao/la king1000 » 13 feb 2011, 12:26

Porto ove sezone sve redovno rastura najjača ekipa u ligi zasigurno 8-) 8-)

Roemello89
Postovi: 22
Pridružen/a: 04 jan 2011, 06:48
Lokacija: Sarajevo
Kontakt:

Re: Superliga Portugal

Post Postao/la Roemello89 » 22 feb 2011, 06:07

Benfica Lissabon klub koji volim..... al fakat nikog na ovoj temi......

a bas smo veceras pobijedili Sporting 0:2 Benfica....
kad li ce porto kiksati izgleda njima ove sezone liga......
Željezničar Za Život Cijeli 19TM87

gruezi
Postovi: 3895
Pridružen/a: 30 jul 2010, 05:56
Kontakt:

Re: Superliga Portugal

Post Postao/la gruezi » 22 feb 2011, 07:41

porto je ubjedljivo najjaci nema sanse da ce izgubit 4 tekme do kraja a da benfica sve pobijedi...danas sam gledao sat vremena derbija, kod sportinga nije igrao carico i evaldo a oni su obicno standardni tako da se osjetio taj nedostatak pozada...u sredini meni samo nije jasno sta onaj mendes radi u prvoj postavi dok zapater koji je dokazan igrac i ima iskustvo igranja u spanskoj i italijanskoj ligi sjedi na klupi...plus je i 6 godina mladzi...janick djalo je nesto pokusavao u napadu ali postiga mu nije bas pomagao...kod 0:1 fernandez je imao supersansu maltene sa 8 metara pucao u golmana iz ciste situacije i nedugo zatim uslijedio je i drugi gol benfice i to sa igracem manje...

Odgovori

Natrag na “Ostale lige”

Online

Trenutno korisnika/ca: Nema prijavljenih korisnika/ca. i 3 gosta.