Fútbol Sudamericano

Moderatori/ce: ribery,Monolog,hammers,geronimo

gruezi
Postovi: 3894
Pridružen/a: 30 jul 2010, 05:56
Kontakt:

Re: Fútbol Sudamericano

Post Postao/la gruezi » 12 nov 2018, 03:49

redbull93 je napisao/la:Najbolji nogomet se igra u juznoj americi, najbolji za gledati. Kakvu atmosferu prave ti ljudi za ne povjerovati. Ovo finale ko propusti imat ce kad da se kaje, nece se jos dugo ovo ponoviti.

Igra za 10, ovo u evropi mlitavoj necete nikad vidjeti. Nadam se Boca da ce pobijediti, njihov sam navijac dugo godina.
Atmosfera je jedna stvar tu su bez premca..interesantna i ziva tekma takodzer..ali kvalutet fudbala je nesto drugo...realno boca i river su na nivou benfice i porta.ako ne i losiji tj na nivou anderlechta i bruggea..daleko je to od evropskog vrha...igraci su im super tehnicki potkovani i brzi ali takticki polupismeni...zato se mnogi nisu ni mogli probit u evropi pocev od zuculinija pa dalje....jedan pinola kojeg jedan nuremberg nije htio zadrzat prije 3 4 godine je standardan u ovom riveru...a did haman...

Avatar
sehic96
Postovi: 1915
Pridružen/a: 01 dec 2015, 11:08
Lokacija: Gračanica, Tuzla Canton
Kontakt:

Re: Fútbol Sudamericano

Post Postao/la sehic96 » 12 nov 2018, 07:09

gruezi je napisao/la:
redbull93 je napisao/la:Najbolji nogomet se igra u juznoj americi, najbolji za gledati. Kakvu atmosferu prave ti ljudi za ne povjerovati. Ovo finale ko propusti imat ce kad da se kaje, nece se jos dugo ovo ponoviti.

Igra za 10, ovo u evropi mlitavoj necete nikad vidjeti. Nadam se Boca da ce pobijediti, njihov sam navijac dugo godina.
Atmosfera je jedna stvar tu su bez premca..interesantna i ziva tekma takodzer..ali kvalutet fudbala je nesto drugo...realno boca i river su na nivou benfice i porta.ako ne i losiji tj na nivou anderlechta i bruggea..daleko je to od evropskog vrha...igraci su im super tehnicki potkovani i brzi ali takticki polupismeni...zato se mnogi nisu ni mogli probit u evropi pocev od zuculinija pa dalje....jedan pinola kojeg jedan nuremberg nije htio zadrzat prije 3 4 godine je standardan u ovom riveru...a did haman...
A jbg sad, jel tebi bolje gledat ovakav fudbal ili Joseovo (i slicnih Joseu) taktiziranje?
Za Čelik i Zenicu, za crno i crveno...

Avatar
sljivo
Postovi: 14324
Pridružen/a: 28 sep 2016, 18:00
Kontakt:

Re: Fútbol Sudamericano

Post Postao/la sljivo » 12 nov 2018, 07:56

Taktiziralo bi se i tamo da ima love. Pobjednik Kope dobije para u rangu ekipa koje ispadaju iz grupa lige šampiona, a plata radi vjerujem da Alexis Sanchez ima veću platu nego 5 klubova u istom takmičenju.

Avatar
redbull93
Postovi: 14407
Pridružen/a: 27 jun 2018, 12:17
Kontakt:

Re: Fútbol Sudamericano

Post Postao/la redbull93 » 12 nov 2018, 08:50

gruezi je napisao/la:
redbull93 je napisao/la:Najbolji nogomet se igra u juznoj americi, najbolji za gledati. Kakvu atmosferu prave ti ljudi za ne povjerovati. Ovo finale ko propusti imat ce kad da se kaje, nece se jos dugo ovo ponoviti.

Igra za 10, ovo u evropi mlitavoj necete nikad vidjeti. Nadam se Boca da ce pobijediti, njihov sam navijac dugo godina.
Atmosfera je jedna stvar tu su bez premca..interesantna i ziva tekma takodzer..ali kvalutet fudbala je nesto drugo...realno boca i river su na nivou benfice i porta.ako ne i losiji tj na nivou anderlechta i bruggea..daleko je to od evropskog vrha...igraci su im super tehnicki potkovani i brzi ali takticki polupismeni...zato se mnogi nisu ni mogli probit u evropi pocev od zuculinija pa dalje....jedan pinola kojeg jedan nuremberg nije htio zadrzat prije 3 4 godine je standardan u ovom riveru...a did haman...
Ne bih se slozio sa tobom bas da su u tom rangu. Da su nivo u odnosu na evropu i nisu, ono sto sam rekao je da igraju najljepsi fudbal za gledati. Ne parkiraju "bus" i cekaju ili da igraju ko zabari.
Ono sto Čelik čeka
nije to tajna neka
opet ćeš biti Šampion
jer pjesma stati neće
doći će dani sreće
do kraja hrabro zajedno!!!

Avatar
Rooney88
Postovi: 16872
Pridružen/a: 06 nov 2010, 18:04
Kontakt:

Re: Fútbol Sudamericano

Post Postao/la Rooney88 » 12 nov 2018, 09:16

Neka su i takticki nepismeni (iako to nije ni blizu istina) ali bar ne gledam valjanje, plakanje sudiji, odmjeravanie snaga svako 10-15 minuta... bar uzivas u fudbalu, strasti i atmosferi. Zamisli da si tek tamo? :D
R.I.P

MIRZA RASCIC

Željezničar za život cijeli!

Fuerza
Postovi: 1880
Pridružen/a: 19 maj 2018, 20:51
Kontakt:

Re: Fútbol Sudamericano

Post Postao/la Fuerza » 12 nov 2018, 09:33

Ne bih ja tu nista mijenjao. Ljepse za oko mi je gledati te Juznoamerikance koji nisu takticki potkovani od takticki potkovanih Evropljana.
Maltene u Juznoj Americi igraju za raju i zanemaruju taktiku! :D

Avatar
ASD
Postovi: 26228
Pridružen/a: 20 okt 2012, 12:26
Lokacija: Ciudad de carbón (Kohlenstadt)
Kontakt:

Re: Fútbol Sudamericano

Post Postao/la ASD » 12 nov 2018, 09:48

Ima tu druga strana medalje ovog derbija.
Ova dva kluba kad gostuju u 500 kilometara udaljene gradove, u tim gradovima imaju vise fanova od domacina.
CInco Grandes, imaju 90% fanova u drzavi od preko 40 miliona stanovnika na svojoj strani.
To je uzasan problem argentinkog fudbala.

Avatar
Rooney88
Postovi: 16872
Pridružen/a: 06 nov 2010, 18:04
Kontakt:

Re: Fútbol Sudamericano

Post Postao/la Rooney88 » 12 nov 2018, 09:54

Racing, Inde, San Lorenzo, dvojac iz La Plate, Newelsi, Lanus, Tigre, Velez, AJ... da ne nabrajam dalje. Svi imaju ogromnu bazu navijaca, mozes to najbolje na njihovim tekmama vidjeti. Boca i River svakako imaju najvecu bazu ali nije bas da zbog toga ove ostale niko ne gleda. :D
R.I.P

MIRZA RASCIC

Željezničar za život cijeli!

Avatar
ASD
Postovi: 26228
Pridružen/a: 20 okt 2012, 12:26
Lokacija: Ciudad de carbón (Kohlenstadt)
Kontakt:

Re: Fútbol Sudamericano

Post Postao/la ASD » 12 nov 2018, 09:57

Napisao sam Cinco Grandes, to podrazumijeva pet najvecih klubova.
Statistike kazu oko 90% fanbaze Argentine, RIver i Boca oko 75%.

Ja pratim argentinsku ligu preko 10 godina i te neujednacenosti im ukopase fudbal.
Evo recimo, liga od 30 klubova je jedno od najdebilnijih uredjenja ikad, znaju to i oni, a morali su uvesti.

Avatar
Rooney88
Postovi: 16872
Pridružen/a: 06 nov 2010, 18:04
Kontakt:

Re: Fútbol Sudamericano

Post Postao/la Rooney88 » 12 nov 2018, 10:10

Kakva veze ima "neujednacenost" ako i ostali klubovi imaju armije vjernih navijaca? Ne kontam fkt, bez zezancije, u cemu je poenta? To isto kao da trazis da svi imaju isti broj ili da su "tu negdje". Znas I sam da to nije realno, ipak su ovo dva, i van Argentine, najpopularnija kluba. Meni taj zakljucak uopste nema logike. Svako ima svoje misljenje, valjda. :D

Nemoj bgti to koliko ko prati. :D pratimo svi, mogu i ja napisati da pratim cijelog zivota, to ne pije vode na forumu. :D
R.I.P

MIRZA RASCIC

Željezničar za život cijeli!

Fuerza
Postovi: 1880
Pridružen/a: 19 maj 2018, 20:51
Kontakt:

Re: Fútbol Sudamericano

Post Postao/la Fuerza » 12 nov 2018, 10:31

Stvarno je logicno da veci klubovi imaju vece armije navijaca i da dva najveca kluba imaju najvise. Istina taj broj jeste ogroman na strani Boke i Rivera, ali nije Argentina izuzetak u svijetu sto se toga tice!
Inace da se nadovezem na moj poslednji post, da me neko ne shvati pogresno, ne igraju svi Latinosi za raju, Brazilci ubijaju sa taktiziranjem. Ne znam kako je bilo ranije, ali od kad sam poceo da ih pratim rijetko koja ekipa igra zanimljiv fudbal.

Avatar
ASD
Postovi: 26228
Pridružen/a: 20 okt 2012, 12:26
Lokacija: Ciudad de carbón (Kohlenstadt)
Kontakt:

Re: Fútbol Sudamericano

Post Postao/la ASD » 12 nov 2018, 10:40

Rooney88 je napisao/la:Kakva veze ima "neujednacenost" ako i ostali klubovi imaju armije vjernih navijaca? Ne kontam fkt, bez zezancije, u cemu je poenta? To isto kao da trazis da svi imaju isti broj ili da su "tu negdje". Znas I sam da to nije realno, ipak su ovo dva, i van Argentine, najpopularnija kluba. Meni taj zakljucak uopste nema logike. Svako ima svoje misljenje, valjda. :D

Nemoj bgti to koliko ko prati. :D pratimo svi, mogu i ja napisati da pratim cijelog zivota, to ne pije vode na forumu. :D
Pa ima veze, ovdje se prica o nekoj navijackoj sceni u Argentini, a zapravo ta scena je razvijena samo na par mjesta, da podsjetim, radi se o drzavi koja je velicine pola Njemacke.
Meni je ta argentinska scena neujednacena kao scena u Srbiji (poredim po neujednacenosti) gdje recimo u Novom Sadu ili Nisu, Partizan i Crvena Zvezda imaju vise navijaca od lokalnih klubova, cak iako su ti klubovi poprilicno veliki.
Dok recimo u Engleskoj i Njemackoj se klubovi mnogo vise prate, cak i iz nizih liga, to je meni za puno vece pohvale, vidjeti pun stadion u trecoj ili cetvrtoj ligi i to su navijaci tih klubova, ne nekih bayerna, schalkea, Borrusia, Uniteda, Citya.

Poenta dijela posta je bila da kazem, da sam se nagledao svega u argentinskom fudbalu.
Meni je fakat smijesna cinjenica da se izdvajaju stotine miliona u korumpiranoj zemlji kako bi se pratio fudbal van Buenos Airesa.
Ja sam u postu gore napisao ne da je to u vezi derbija bilo lose, nego da ima i drugu stranu medalje.
u brazilskoj ligi je recimo ta izjednacenost puno bolja, svaka im cast na tome, ali se zato puno cesce vide praznine na stadionima.

Avatar
Sabinho
Postovi: 20804
Pridružen/a: 22 maj 2012, 00:54
Lokacija: Istocna trEbina
Kontakt:

Re: Fútbol Sudamericano

Post Postao/la Sabinho » 12 nov 2018, 10:43

ASD je napisao/la:
Rooney88 je napisao/la:Kakva veze ima "neujednacenost" ako i ostali klubovi imaju armije vjernih navijaca? Ne kontam fkt, bez zezancije, u cemu je poenta? To isto kao da trazis da svi imaju isti broj ili da su "tu negdje". Znas I sam da to nije realno, ipak su ovo dva, i van Argentine, najpopularnija kluba. Meni taj zakljucak uopste nema logike. Svako ima svoje misljenje, valjda. :D

Nemoj bgti to koliko ko prati. :D pratimo svi, mogu i ja napisati da pratim cijelog zivota, to ne pije vode na forumu. :D
Pa ima veze, ovdje se prica o nekoj navijackoj sceni u Argentini, a zapravo ta scena je razvijena samo na par mjesta, da podsjetim, radi se o drzavi koja je velicine pola Njemacke.
Meni je ta argentinska scena neujednacena kao scena u Srbiji (poredim po neujednacenosti) gdje recimo u Novom Sadu ili Nisu, Partizan i Crvena Zvezda imaju vise navijaca od lokalnih klubova, cak iako su ti klubovi poprilicno veliki.
Dok recimo u Engleskoj i Njemackoj se klubovi mnogo vise prate, cak i iz nizih liga, to je meni za puno vece pohvale, vidjeti pun stadion u trecoj ili cetvrtoj ligi i to su navijaci tih klubova, ne nekih bayerna, schalkea, Borrusia, Uniteda, Citya.

Poenta dijela posta je bila da kazem, da sam se nagledao svega u argentinskom fudbalu.
Meni je fakat smijesna cinjenica da se izdvajaju stotine miliona u korumpiranoj zemlji kako bi se pratio fudbal van Buenos Airesa.
Ja sam u postu gore napisao ne da je to u vezi derbija bilo lose, nego da ima i drugu stranu medalje.
u brazilskoj ligi je recimo ta izjednacenost puno bolja, svaka im cast na tome, ali se zato puno cesce vide praznine na stadionima.
:?: :hmmmmm:
Yeferson Soteldo, Roger Guedes!
https://www.youtube.com/watch?v=NKN24rPArL4
https://www.youtube.com/watch?v=_RvX-5si_3Q

Avatar
ASD
Postovi: 26228
Pridružen/a: 20 okt 2012, 12:26
Lokacija: Ciudad de carbón (Kohlenstadt)
Kontakt:

Re: Fútbol Sudamericano

Post Postao/la ASD » 12 nov 2018, 10:49

Fuerza je napisao/la:Stvarno je logicno da veci klubovi imaju vece armije navijaca i da dva najveca kluba imaju najvise. Istina taj broj jeste ogroman na strani Boke i Rivera, ali nije Argentina izuzetak u svijetu sto se toga tice!
Inace da se nadovezem na moj poslednji post, da me neko ne shvati pogresno, ne igraju svi Latinosi za raju, Brazilci ubijaju sa taktiziranjem. Ne znam kako je bilo ranije, ali od kad sam poceo da ih pratim rijetko koja ekipa igra zanimljiv fudbal.
Zavisi, kako koji klub, Corinthians ne igra za raju, zato i jest tata lige, a imali su period kad su zeljeli igrati za raju pa doveli Ronalda i Roberta Carlosa.
Nisu uzeli titulu, a ispali rano u Copa Libertadoresu.
U zadnje vrijeme se vise taktizira, ali prije 5-10 godina je toga manje bilo, doduse, bilo je boljih igraca koji su se vratili iz Evrope da zavrse karijere.
Ronaldinho, Juninho, Deco...
Nema igraca tog nivoa koji ce se vratiti iz Evrope.
Sabinho je napisao/la: :?: :hmmmmm:
Stanovnistvo.

Avatar
Rooney88
Postovi: 16872
Pridružen/a: 06 nov 2010, 18:04
Kontakt:

Re: Fútbol Sudamericano

Post Postao/la Rooney88 » 12 nov 2018, 10:52

Misli na populaciju, ne na povrsinu. Tu je mislim Argentina veca.

Ne znam, opet se vracamo na tezu da taj disbalans nije kostao ostale klubove da imaju mnogo navijaca. Ne smije se iskljuciti cinjenica da su Boca i River daleko najpopularniji Argentinski klubovi. Ne mozemo stvari posmatrati tako povrsno. Pa praznih tribina ima sijaset po Spaniji ili Italiji, Juventus ima problema popuniti sva mjesta na tribini pobogu. Mislim da smo poceli diskutovati i ponavljati jedno te isto.

Brazilci su vec nesto drugo. U njihovoj ligi se vrti i dosta veca lova nego u ARG, klubovi su bogatiji prilicno. To donosi i pozitivne i negativne strane. Vjerovatno je sada stvar ukusa i preferencije, sta vise volis.
R.I.P

MIRZA RASCIC

Željezničar za život cijeli!

Avatar
Sabinho
Postovi: 20804
Pridružen/a: 22 maj 2012, 00:54
Lokacija: Istocna trEbina
Kontakt:

Re: Fútbol Sudamericano

Post Postao/la Sabinho » 12 nov 2018, 10:53

:thumbup: treba naseliti Argentinu, ima jedan forumas sa familijom tamo :D .
Yeferson Soteldo, Roger Guedes!
https://www.youtube.com/watch?v=NKN24rPArL4
https://www.youtube.com/watch?v=_RvX-5si_3Q

Avatar
Rooney88
Postovi: 16872
Pridružen/a: 06 nov 2010, 18:04
Kontakt:

Re: Fútbol Sudamericano

Post Postao/la Rooney88 » 12 nov 2018, 10:56

Naucit Spanski za pocetak i na avion. :D
R.I.P

MIRZA RASCIC

Željezničar za život cijeli!

Avatar
ASD
Postovi: 26228
Pridružen/a: 20 okt 2012, 12:26
Lokacija: Ciudad de carbón (Kohlenstadt)
Kontakt:

Re: Fútbol Sudamericano

Post Postao/la ASD » 12 nov 2018, 11:01

Rooney88 je napisao/la:Misli na populaciju, ne na povrsinu. Tu je mislim Argentina veca.

Ne znam, opet se vracamo na tezu da taj disbalans nije kostao ostale klubove da imaju mnogo navijaca. Ne smije se iskljuciti cinjenica da su Boca i River daleko najpopularniji Argentinski klubovi. Ne mozemo stvari posmatrati tako povrsno. Pa praznih tribina ima sijaset po Spaniji ili Italiji, Juventus ima problema popuniti sva mjesta na tribini pobogu. Mislim da smo poceli diskutovati i ponavljati jedno te isto.

Brazilci su vec nesto drugo. U njihovoj ligi se vrti i dosta veca lova nego u ARG, klubovi su bogatiji prilicno. To donosi i pozitivne i negativne strane. Vjerovatno je sada stvar ukusa i preferencije, sta vise volis.

Sto se tice love, Boca i River su se ozbljno priblizili Brazilcima, pa mogu dovoditi dosta talentovane igrace, prije nije bilo tako.
Pamim vrijeme, kada su bili u ozbiljnim problemima, prije nego sto ce River ispasti, i jedan i drugi klub su se oslanjali na individualni kvalitet Riquelmea, odnosno Gallarda, a ostali igraci su bili ili djeca ili neki prosjeci nista bolji od ostalih argentinskih klubova.
Nije bilo rijetkost da sloze bunkercinu u Libertadoresu protiv Brazilaca, a sad se mogu i nadigravati.
Sad imas taj luksuz da mozes Teveza na klupu staviti, prije 10 godina nebi na klupi bio sigurno, u kakvoj god formi bio.
Sabinho je napisao/la::thumbup: treba naseliti Argentinu, ima jedan forumas sa familijom tamo :D .
Pored Njemacke? :lol:

Avatar
Rooney88
Postovi: 16872
Pridružen/a: 06 nov 2010, 18:04
Kontakt:

Re: Fútbol Sudamericano

Post Postao/la Rooney88 » 12 nov 2018, 11:05

Naravno, situacijs je bolja ali je to vise, po meni, nus pojava finansijskog napredovanja fudbala u Brazilu ili Meksiku. Kasnije se taj novac i sama struktura "prelila" i u Argentinu. Bilo je i za ocekivati. Ali jos uvijek je velika razlika, mozda istu popravi ovaj novi val transfera u Evropu, vidjet cemo. Ali su Brazilci I Meksikanci jos uvijek vidno bogatiji.

Bilo kako bilo Juzna Amerika ostaje zadnje uporiste protiv svega sto moderan fudbal nosi. Zbog toga ih raja i gotivi ovoliko.
R.I.P

MIRZA RASCIC

Željezničar za život cijeli!

Avatar
ASD
Postovi: 26228
Pridružen/a: 20 okt 2012, 12:26
Lokacija: Ciudad de carbón (Kohlenstadt)
Kontakt:

Re: Fútbol Sudamericano

Post Postao/la ASD » 12 nov 2018, 11:12

Mogao bih noces gledati drugu ligu ARgentine, Nueva Chicago protiv Gimnasia Mendoze, nisam gledao dugo vremena, da vidim kakvo je tu stanje.

Odgovori

Natrag na “Ostale lige”

Online

Trenutno korisnika/ca: Nema prijavljenih korisnika/ca. i 19 gostiju.