Fútbol Sudamericano

Moderatori/ce: ribery,Monolog,hammers,geronimo

Avatar
ultrasstyle_tz
Postovi: 9941
Pridružen/a: 17 nov 2008, 12:25
Lokacija: 075
Kontakt:

Re: Fútbol Sudamericano

Post Postao/la ultrasstyle_tz » 12 nov 2018, 11:13

ma ono je bila najbolja utakmica koju sam pogledao ne znam koliko dugo unazad.

ono je fudbal, zbog onog se pocinje pratiti i zavoli fudbal

hype je veliki, ali potpuno opravdan. Na momente se i najezis. Ne mogu pomisliti jos kako bi to izgledalo na nekon neutralnom terenu gdje su navijaci 50-50.

historijska utakmica, utakmica svih utakmica i oni se bace na glavu pa sta bude. Mu-da do poda i svaki respekt
crveno-crno srce kuca jace nego ikada!

Avatar
rio_Ferdy88
Moderator
Postovi: 41213
Pridružen/a: 16 avg 2011, 04:32
Lokacija: Tamni Vilajet
Kontakt:

Re: Fútbol Sudamericano

Post Postao/la rio_Ferdy88 » 12 nov 2018, 13:28

Sabinho je napisao/la::thumbup: treba naseliti Argentinu, ima jedan forumas sa familijom tamo :D .
Mora da su neki nacisti bili :mrgreen:
Keep the faith and never fear, We'll keep the Red flag flying high, Cuz Man United will Never Die!!!
The greater the challenge the more Glory in overcoming it!
________BOSTON_________
.BRUINS=CELTICS=RED SOX.
..NEW ENGLAND PATRIOTS..

Avatar
SF6
Postovi: 2019
Pridružen/a: 31 jul 2017, 23:56
Kontakt:

Re: Fútbol Sudamericano

Post Postao/la SF6 » 12 nov 2018, 16:54

Ali najjaca scena. Igraci pogidose a sudija pusta prednost, a oni odma nakon toga ustaju :bow:
Drugi sport u odnosu na evropu

Avatar
THEC
Postovi: 4494
Pridružen/a: 25 avg 2011, 21:25
Kontakt:

Re: Fútbol Sudamericano

Post Postao/la THEC » 12 nov 2018, 17:21

gruezi je napisao/la:
redbull93 je napisao/la:Najbolji nogomet se igra u juznoj americi, najbolji za gledati. Kakvu atmosferu prave ti ljudi za ne povjerovati. Ovo finale ko propusti imat ce kad da se kaje, nece se jos dugo ovo ponoviti.

Igra za 10, ovo u evropi mlitavoj necete nikad vidjeti. Nadam se Boca da ce pobijediti, njihov sam navijac dugo godina.
Atmosfera je jedna stvar tu su bez premca..interesantna i ziva tekma takodzer..ali kvalutet fudbala je nesto drugo...realno boca i river su na nivou benfice i porta.ako ne i losiji tj na nivou anderlechta i bruggea..daleko je to od evropskog vrha...igraci su im super tehnicki potkovani i brzi ali takticki polupismeni...zato se mnogi nisu ni mogli probit u evropi pocev od zuculinija pa dalje....jedan pinola kojeg jedan nuremberg nije htio zadrzat prije 3 4 godine je standardan u ovom riveru...a did haman...
nisu nivo liga petice niti mogu ikad biti bez obzira koliko talenta bilo, pa cak i takticki kad bi sve to usavrsili, finansijski se ne mogu nositi s tim ligama, ali recimo lige Brazila ili Meksika kvalitetom itekako mogu da se porede sa ostatkom evrope, kvalitetnije je to od Belgijanaca, pa recimo Lozano u PSV-u razvaljuje vec drugu sezonu i dominantniji je u holandskoj ligi nego li je bio u Meksiku, mozda je ovo i glup primjer al poenta je da se pocesto precjenjuju evropljani (izuzev najjacih liga i najjacih, najbogatijih klubova) a podcjenjuju Latinosi zbog tog nedostatka taktike
Pyro is not a crime !

Avatar
ASD
Postovi: 26223
Pridružen/a: 20 okt 2012, 12:26
Lokacija: Ciudad de carbón (Kohlenstadt)
Kontakt:

Re: Fútbol Sudamericano

Post Postao/la ASD » 12 nov 2018, 19:53

Meksicka liga kvalitetnija od Belgijske? jako tesko.
Volim i ja Latinose gledati, ali treba biti realan.

Avatar
Rooney88
Postovi: 16872
Pridružen/a: 06 nov 2010, 18:04
Kontakt:

Re: Fútbol Sudamericano

Post Postao/la Rooney88 » 12 nov 2018, 20:00

A bgti sta je to Belgijska ? Pricamo o ligi cije timove Dinamo ponizava. Mislim hajde, Portugalci imaju tri odlicna kluba, Nizozemci I Turci takodjer. Ali Belgijanci su, po meni, ispod Meksikanaca. I po kvalitetu ali i po finansijskoj moci.
R.I.P

MIRZA RASCIC

Željezničar za život cijeli!

Fuerza
Postovi: 1857
Pridružen/a: 19 maj 2018, 20:51
Kontakt:

Re: Fútbol Sudamericano

Post Postao/la Fuerza » 12 nov 2018, 20:10

Mislim da je Rooney88 u pravu. Moze se reci da su ruska, portugalska, holandska, turska bolje od meksicke lige, ali sad i belgijska mislim da ipak nije, mada se opet da diskutovati o tome.

Torres_9
Postovi: 13456
Pridružen/a: 21 jan 2009, 15:11
Kontakt:

Re: Fútbol Sudamericano

Post Postao/la Torres_9 » 12 nov 2018, 20:39



ovako nesto ce ponoviti u uzvratu za svoju drugu copu, brat armani

Fuerza
Postovi: 1857
Pridružen/a: 19 maj 2018, 20:51
Kontakt:

Re: Fútbol Sudamericano

Post Postao/la Fuerza » 12 nov 2018, 20:55

Tacno, vrhunski golman pola trofeja. Trenutno je u fokusu Armani, ali kad se pominju vrhunske odbrane uvijek mi padne na pamet Marcelo Grohe sa svojom odbranom protiv Barcelone prosle godine, naravno Gremio uzeo trofej. Mozda nije bio neki momenat koji je odlucio utakmicu, ali mi je ovo ostalo u sjecanju!!!

gruezi
Postovi: 3895
Pridružen/a: 30 jul 2010, 05:56
Kontakt:

Re: Fútbol Sudamericano

Post Postao/la gruezi » 12 nov 2018, 21:47

Hoce li mi ko objasnit ovu debilanu sa 26 klubova u ligi...kako da drze kvalitet na nivou sa toliko klubova? Je li istina da su velez sarsfield osnovali bosnjaci ili bh hrvati iz hercegovine a otud i ime?
Kad pricamo o kvalitetu belgijska liga je dosta ojacala zadnjih godina neki kazu da je cak jaca i od holandske...samo zato sto nikad jaci dinamo pobjedi anderlechta neznaci da je liga losa...brugge i genk su jaci od anderlechta trenutno...pogledajte samo transfere zadnjih godina iz te lige ndidi, tielemans,dendonker prije toga lukaku sve 15 milki i iznad...po meni problem argentine je to sto svaki veci grad ima 2 ili 3 kluba a buenos aires metro zona najmanje 25 i to samo u prvoj i drugoj ligi...recimo da rosario ima samo newells old boyse ili santa fe samo union bili bi puno veci konkurent udarnom dvojcu ili da la plata ima samo estudiantes....trecina argentine zivi u metro buenos airesu a to je 3500 km povrsine od 2 miliona ukupne povrsine drzave..kad dodas santa fe , cordobu i rosario to je haman pola drzave u 4 grada...to je generalno problem juzne amerike osim brazila...u paragvaju od 100 titula 98 su uzeli klubovi iz asunsiona...bilo sta vise od 18 klubova za argentinu je ubijanje kvaliteta

Avatar
ASD
Postovi: 26223
Pridružen/a: 20 okt 2012, 12:26
Lokacija: Ciudad de carbón (Kohlenstadt)
Kontakt:

Re: Fútbol Sudamericano

Post Postao/la ASD » 13 nov 2018, 12:01

gruezi je napisao/la:Hoce li mi ko objasnit ovu debilanu sa 26 klubova u ligi...kako da drze kvalitet na nivou sa toliko klubova? Je li istina da su velez sarsfield osnovali bosnjaci ili bh hrvati iz hercegovine a otud i ime?
Kad pricamo o kvalitetu belgijska liga je dosta ojacala zadnjih godina neki kazu da je cak jaca i od holandske...samo zato sto nikad jaci dinamo pobjedi anderlechta neznaci da je liga losa...brugge i genk su jaci od anderlechta trenutno...pogledajte samo transfere zadnjih godina iz te lige ndidi, tielemans,dendonker prije toga lukaku sve 15 milki i iznad...po meni problem argentine je to sto svaki veci grad ima 2 ili 3 kluba a buenos aires metro zona najmanje 25 i to samo u prvoj i drugoj ligi...recimo da rosario ima samo newells old boyse ili santa fe samo union bili bi puno veci konkurent udarnom dvojcu ili da la plata ima samo estudiantes....trecina argentine zivi u metro buenos airesu a to je 3500 km povrsine od 2 miliona ukupne povrsine drzave..kad dodas santa fe , cordobu i rosario to je haman pola drzave u 4 grada...to je generalno problem juzne amerike osim brazila...u paragvaju od 100 titula 98 su uzeli klubovi iz asunsiona...bilo sta vise od 18 klubova za argentinu je ubijanje kvaliteta
Vecina klubova bila iz Buenos Airesa i okolice, ppv prenosi utakmica, nedostupni vecini gledaoca i uglavnom se gledali ovi najveci klubovi iz Buenos Airesa, ostali sastavljali jedva kraj s krajem.

Vlada rekla dosta i izdvojila ogromne novce i pokrenula futbolparatodos program sa fta prenosima utakmica i uspostavila novi sistem tv prava.
Znaci, liga je prosirena kako bi klubovi iz drugih gradova, koji uopste nisu mali dobili neke sigurne izvore prihode.
Vremenom ce se skracivati.
Ovo je pokusaj spasavanja fudbala van tih nekoliko klubova, pitanje je da li ce se ovaj program zadrzati do kraja, ipak je ovo program koji je pokrenula vlada, a znamo kako je stabilna vlada Argentine.
Debilno jeste, ali mora se.

Avatar
ASD
Postovi: 26223
Pridružen/a: 20 okt 2012, 12:26
Lokacija: Ciudad de carbón (Kohlenstadt)
Kontakt:

Re: Fútbol Sudamericano

Post Postao/la ASD » 13 nov 2018, 12:08

Rooney88 je napisao/la:A bgti sta je to Belgijska ? Pricamo o ligi cije timove Dinamo ponizava. Mislim hajde, Portugalci imaju tri odlicna kluba, Nizozemci I Turci takodjer. Ali Belgijanci su, po meni, ispod Meksikanaca. I po kvalitetu ali i po finansijskoj moci.
Belgija je super liga, pogledaj kako su im manji klubovi organizovani, imaju jako puno organizovanih klubova.
Portugalci imaju te velike razlike u kvaliteti, sve se slilo na 3 kluba.
Pogledaj kako klubovi u Belgiji rade s mladim igracima i dosta klubova ima Reprezentativce raznih zemalja, pa recimo i zvijezda meksickog fudbala brani tamo, ni iskusnih igraca koji su igrali lige petice ne nedostaje.
S obzirom na velicinu zemlje, to je mozda i najbolji model fudbala trenutno.

Avatar
ASD
Postovi: 26223
Pridružen/a: 20 okt 2012, 12:26
Lokacija: Ciudad de carbón (Kohlenstadt)
Kontakt:

Re: Fútbol Sudamericano

Post Postao/la ASD » 13 nov 2018, 12:26

Kada je u pitanju Velez Sarsfield, naravno da nema veze s nasim Velezom, ni ime im nije isto, zadnje slovo se razlikuje.
Druga stvar, argentinski Velez je prije osnovan.
Ime je dobio po gradskom okrugu ili po njihovom barriu koje se zove Velez Sarsfield, a taj barrio je dobio ime po argentinskom pravniku i politicaru, a njegovo porijeklo je mislim mijesano, prezime mu je irsko, a ime spansko.

Avatar
jestamaji
Postovi: 16499
Pridružen/a: 04 apr 2013, 09:46
Kontakt:

Re: Fútbol Sudamericano

Post Postao/la jestamaji » 13 nov 2018, 16:10

naravno da kvalitet fudbala nije kao u ligi šampiona ili najjačim ligama evrope, ali to je u principu drugi svijet. argentinski igrači igraju u argenitini samo na početku i kraju karijere, fluktuacija igrača je velika i nijedan tim ne može zadržati konstantu jer svako malo gubi ključne nosipce igre! naravno da je velikima lakše nego malima ali to je problem argentinske (kao npr i brazilske) lige. ipak to sve nema veze, fudbal se tamo ne gleda nego živi, a to se vidi ne samo na tribinama nego svuda. ovo finale je do sada ispunilo više nego što se moglo očekivati. ako i revanš bude na sličnom nivou onda bi to stvarno moglo biti najveće klupsko finale ikad, ako nije već i sada!

a što se tiče toga da big 5 imaju 90% navijača to je samo djelimično tačno, ali tako je skoro svuda u svijetu. ako se gleda navijanje za lokalni klub bez obzira na ligu onda te cifre ne važe. u argentini je lokalni klub svetinja, ali su nivoi različiti. ko jednom ode u la paternal, velez, sarandi ili lanus odma mu je jasno da su tamo svi samo za lokalni klub i da ih neke boke i riveri ne interesuju ni pišljiva boba, dok se u mjestima gdje se igra treća ili četvrta liga ljudi već drugačije izjašnjavaju, tu je za očekivati da se pored lokalnoga tima još usput preferira i neko od velikih. pa i cijeli hadžići navijaju za radnik, ali svi ti isti navijači navijaju pored radnika i ili za želju ili za one druge :mrgreen:

Avatar
ASD
Postovi: 26223
Pridružen/a: 20 okt 2012, 12:26
Lokacija: Ciudad de carbón (Kohlenstadt)
Kontakt:

Re: Fútbol Sudamericano

Post Postao/la ASD » 13 nov 2018, 16:39

U Brazilu je nesto drugacija slika, tamo ima puno velikih klubova.
Imaju ih bar 20-30 levela Racinga (po broju pratioca) samo eto skuplje ulaznice i tradicija odlaska na stadion nije kao u Argentini.
Kod njih je ta slika poprilicno heterogena i netipicna za Juznu Ameriku, razlog lezi u cinjenici sto imaju savezne drzave koje i dan danas imaju svoje lige, a te lige su u proslosti bile znacajnije nego danas, relativno nedavno nije bilo federalne lige vec se igralo u drugacijem sistemu od ligaskog.
Sjecam se kad sam pred svjetsko gledao reportazu uz Recifea, kaze lik, ja sam iz Recifea, mi ovdje imamo 3 velika kluba Sport, Nautico i Santa Cruz. :D
U tom momentu Santa Cruz igrao mislim 4.ligu.

Avatar
THEC
Postovi: 4494
Pridružen/a: 25 avg 2011, 21:25
Kontakt:

Re: Fútbol Sudamericano

Post Postao/la THEC » 13 nov 2018, 16:44

Boga mi bih volio vidjeti kako bi to Anderlecht dobio TIgresa ili Americu a Dinamo ih dobije u sred Belgije, ili Spartak Trnava :mrgreen:
Pyro is not a crime !

Avatar
ASD
Postovi: 26223
Pridružen/a: 20 okt 2012, 12:26
Lokacija: Ciudad de carbón (Kohlenstadt)
Kontakt:

Re: Fútbol Sudamericano

Post Postao/la ASD » 13 nov 2018, 16:51

Od kakvih ekipa su gubili Juznoamericki velikani, o tome se moze naveliko.
Corinthians sa Ronaldom i Carlosom izgubio od Deportes Tolime, ne izgubio, ispao u dvomecu.
Ima tih primjera koliko hoces.
Jorge Wilstermann prosle sezone izbacio Atletico Mineira.
Nije rijetkost da ekipe iz Paragvaja ili Urugvaja ili Bolivije izbace par takvih klubova.

U sezoni 2016/2017 Arabe Unido izbacio Monterreya u Concacaf Ligi Prvaka.

Avatar
THEC
Postovi: 4494
Pridružen/a: 25 avg 2011, 21:25
Kontakt:

Re: Fútbol Sudamericano

Post Postao/la THEC » 13 nov 2018, 17:00

ASD je napisao/la:Od kakvih ekipa su gubili Juznoamericki velikani, o tome se moze naveliko.
Corinthians sa Ronaldom i Carlosom izgubio od Deportes Tolime, ne izgubio, ispao u dvomecu.
Ima tih primjera koliko hoces.
ma vidi brate ne zelim ja da uzdizem latinose ali moze se naci mana i belgijancima, holandjanima, turcima itd itd, ispadali su i njihovi klubovi od svakakvih, ja samo hocu da kazem da ove evropske lige nisu kvalitetom toliko jace da se latinosi s njima ne bi mogli nositi, jer vjerujem da bi bez obzira na to sto su takticki u zaostatku u odnosu na te lige i klubove, a barem Brazilci i Meksikanci finansijski ne zaostaju za njima, tacnije mozda su Turci i Rusi ispred, a sa Belgijom, Holandijom, Portugalom(izuzev 3 najjaca kluba) su vjerujem u pet deka
Pyro is not a crime !

Avatar
ASD
Postovi: 26223
Pridružen/a: 20 okt 2012, 12:26
Lokacija: Ciudad de carbón (Kohlenstadt)
Kontakt:

Re: Fútbol Sudamericano

Post Postao/la ASD » 13 nov 2018, 17:07

Ma iskreno, meni bi brazilska liga bila draza da je manje kvalitetna, ali da se klubovi i treneri vrate cuvenoj formaciji.
Hebo Corinthianse, Palmeirase i Cruzeire.
Iako sam i sam fan Corinthiansa kluba zbog nekih drugih razloga.

Avatar
Rooney88
Postovi: 16872
Pridružen/a: 06 nov 2010, 18:04
Kontakt:

Re: Fútbol Sudamericano

Post Postao/la Rooney88 » 13 nov 2018, 17:11

ASD je napisao/la:U Brazilu je nesto drugacija slika, tamo ima puno velikih klubova.
Imaju ih bar 20-30 levela Racinga (po broju pratioca) samo eto skuplje ulaznice i tradicija odlaska na stadion nije kao u Argentini.
Kod njih je ta slika poprilicno heterogena i netipicna za Juznu Ameriku, razlog lezi u cinjenici sto imaju savezne drzave koje i dan danas imaju svoje lige, a te lige su u proslosti bile znacajnije nego danas, relativno nedavno nije bilo federalne lige vec se igralo u drugacijem sistemu od ligaskog.
Sjecam se kad sam pred svjetsko gledao reportazu uz Recifea, kaze lik, ja sam iz Recifea, mi ovdje imamo 3 velika kluba Sport, Nautico i Santa Cruz. :D
U tom momentu Santa Cruz igrao mislim 4.ligu.
Da ne spominjemo to sto Brazil ima 200+ miliona stanovnika. :D
R.I.P

MIRZA RASCIC

Željezničar za život cijeli!

Odgovori

Natrag na “Ostale lige”

Online

Trenutno korisnika/ca: Nema prijavljenih korisnika/ca. i 3 gosta.