Fútbol Sudamericano

Moderatori/ce: ribery,Monolog,hammers,geronimo

Torres_9
Postovi: 13426
Pridružen/a: 21 jan 2009, 15:11
Kontakt:

Re: Fútbol Sudamericano

Post Postao/la Torres_9 » 16 mar 2018, 00:07

Pablo jos ganja loptu, 39 kuka na ledjima jbt

Avatar
Effenberg
Postovi: 9259
Pridružen/a: 21 okt 2014, 12:42
Lokacija: Ravna i nepomicna Zemlja
Kontakt:

Re: Fútbol Sudamericano

Post Postao/la Effenberg » 18 mar 2018, 21:12

Kakvi su ovo pe.derski dresovi kod Estudiantesa br#co mila? :rol:

U zadnje vrijeme sve neke lijeve tekme i klubove gauchosa gledam, ovaj Estudiantes je negledljiv fakat, nikako da utrefim kad igra nezavisno ili Racing. I Boca isto postali pakashi. Nakupili se boba i sad dijele svima. Los fudbal skroz. Bolje gledat onog Arsenala! :lol:
Coronados de gloria vivamos,
O juremos con gloria morir!

Avatar
Vijadukt
Postovi: 2841
Pridružen/a: 10 jul 2016, 16:16
Lokacija: Visko
Kontakt:

Re: Fútbol Sudamericano

Post Postao/la Vijadukt » 18 mar 2018, 23:39

Jedva bod protiv fucking Tucumana
"Der Schlüssel zum Erfolg ist Kameradschaft und der Wille, alles für den anderen zu geben!"

Avatar
Chinaglia
Postovi: 31049
Pridružen/a: 16 jan 2014, 11:54
Kontakt:

Re: Fútbol Sudamericano

Post Postao/la Chinaglia » 31 mar 2018, 23:01

u toku je prva finalna tekma Campeonato Paulista (drzava Sao Paulo), Corinthians 0-1 Palmeiras

Corinthians u 1/2 F izbacio Sao Paulo na penale, a penale su izborili golom i pobjedom od 1-0 u sudijskoj nadoknadi...

Avatar
Vijadukt
Postovi: 2841
Pridružen/a: 10 jul 2016, 16:16
Lokacija: Visko
Kontakt:

Re: Fútbol Sudamericano

Post Postao/la Vijadukt » 01 apr 2018, 22:19

Raja, derbi za pola sata
"Der Schlüssel zum Erfolg ist Kameradschaft und der Wille, alles für den anderen zu geben!"

Avatar
HankMoody
Postovi: 6223
Pridružen/a: 01 jul 2015, 17:37
Kontakt:

Re: Fútbol Sudamericano

Post Postao/la HankMoody » 01 apr 2018, 23:18

Jaaaaaooooo Pavóna... :bow:
1992, 2006, 2009, 2011, 2015

Avatar
Vijadukt
Postovi: 2841
Pridružen/a: 10 jul 2016, 16:16
Lokacija: Visko
Kontakt:

Re: Fútbol Sudamericano

Post Postao/la Vijadukt » 01 apr 2018, 23:19

kakav doktor :bow:
"Der Schlüssel zum Erfolg ist Kameradschaft und der Wille, alles für den anderen zu geben!"

Avatar
Vijadukt
Postovi: 2841
Pridružen/a: 10 jul 2016, 16:16
Lokacija: Visko
Kontakt:

Re: Fútbol Sudamericano

Post Postao/la Vijadukt » 01 apr 2018, 23:42

:facepalm: iz vedra neba
"Der Schlüssel zum Erfolg ist Kameradschaft und der Wille, alles für den anderen zu geben!"

Avatar
Vijadukt
Postovi: 2841
Pridružen/a: 10 jul 2016, 16:16
Lokacija: Visko
Kontakt:

Re: Fútbol Sudamericano

Post Postao/la Vijadukt » 02 apr 2018, 00:41

:ljepota:
"Der Schlüssel zum Erfolg ist Kameradschaft und der Wille, alles für den anderen zu geben!"

Avatar
Effenberg
Postovi: 9259
Pridružen/a: 21 okt 2014, 12:42
Lokacija: Ravna i nepomicna Zemlja
Kontakt:

Re: Fútbol Sudamericano

Post Postao/la Effenberg » 16 apr 2018, 02:30

Kako nezavisno skoluje Bocu! :bow:
Coronados de gloria vivamos,
O juremos con gloria morir!

Avatar
Effenberg
Postovi: 9259
Pridružen/a: 21 okt 2014, 12:42
Lokacija: Ravna i nepomicna Zemlja
Kontakt:

Re: Fútbol Sudamericano

Post Postao/la Effenberg » 21 apr 2018, 05:59

E nek sam se probudio rano da odgledam veliki derbi Gvadalahare. Emocionalni oprostaj Marqueza! Nisam ni znao da jos igra, da sam znao da se oprasta keca bi osino u pm. :D
Coronados de gloria vivamos,
O juremos con gloria morir!

Avatar
arelinho
Postovi: 16398
Pridružen/a: 19 jan 2012, 00:13
Kontakt:

Re: Fútbol Sudamericano

Post Postao/la arelinho » 22 apr 2018, 18:50

Večeras od 21h se igra gradski derbi u Montevideu. Sastaju se Penarol i Nacional.
Četiri kola do kraja Nacional ima dva boda prednosti ispred Penarola. Gostima je od svega najbitnije da ne izgube i vjerovatno su osvojili titulu.

Ja se nadam da će ovaj momak večeras donijeti tri boda Penarolu.
slika

Avatar
Vijadukt
Postovi: 2841
Pridružen/a: 10 jul 2016, 16:16
Lokacija: Visko
Kontakt:

Re: Fútbol Sudamericano

Post Postao/la Vijadukt » 23 apr 2018, 01:29

slika
"Der Schlüssel zum Erfolg ist Kameradschaft und der Wille, alles für den anderen zu geben!"

Avatar
invincible1921
Postovi: 10049
Pridružen/a: 11 apr 2013, 19:30
Lokacija: Istocno od raja
Kontakt:

Re: Fútbol Sudamericano

Post Postao/la invincible1921 » 25 apr 2018, 11:08

Imam jendo pitanje nez gdje bi drugo napisao pa cu ovdje :D

Koja je razlika izmedju ovih Apertura i Clasura mislim u argentini toga nema vise , ali znam da je prije bilo? Jsul oboje ravnopravna takmicenja ili sta?

Onda u brazilu jel ova Seria A glavno takmicenje, a ove ostale tipa Carioca i Paulista sporedne lige ?
ZELJEZNICAR volim ja, igru kratkih pasova, ludilo na tribinama

Nemoj da places zemljo svi cemo krenut' u boj....

SAVEZ NAPOLJE!

Avatar
Chinaglia
Postovi: 31049
Pridružen/a: 16 jan 2014, 11:54
Kontakt:

Re: Fútbol Sudamericano

Post Postao/la Chinaglia » 25 apr 2018, 14:00

sto se tice Argentine, Apertura i Clausura su ti u principu jesenji i proljetni dio sezone, ko je domacin u Aperturi, gost je u Clausuri, al se gledaju kao dvije zasebne lige, tj za za obje lige se dodjeljuje titula... to su oni napravili cisto da ligu ucine zanimljivom, da bude kompetentnija itd

kao sto si rekao, oni su promijenili sistem takmicenja, krenuli su sa ligom od 30 klubova i onda ce to postepeno, odnosno svake sezone smanjivat dok ne dodju do optimalnog broja klubova (ne znam koliko su zamislili), tako da se kod njih trenutno ispada iz lige tako sto se zbroji koeficijent bodova, ne ispadaju posljednje ekipe na tabeli

sto se tice Brazila, Brazil je federativna republika (nisu drzava kao druge) koja se sastoji od 26 "drzava" i federalnog distrikta gdje se nalazi glavni grad (Brazilija), tako da je Brasileirão (Serie A) glavna (federativna) liga gdje igraju najbolji klubovi, isto tako ima i druga liga itd, a postoje i ove "drzavne lige" koje si ti naveo kao sporedne lige i one i dodju kao sporedne lige, al su itekako bitne, trofej je trofej

Paulistão (drzava São Paulo) i Carioca (drzava Rio de Janeiro) su dvije najjace sporedne lige, zbog klubova koji igraju tim ligama, npr u Paulistão-u igraju (São Paulo, Corinthians, Palmeiras, Santos), dok u Carioca-i igraju (Flamengo, Fluminense, Vasco da Gama, Botafogo), tu jos nesto vrijedi Gaúcho (Gremio, Internacional) iz drzave Rio Grande do Sul, ove ostale lige su talasika

Avatar
invincible1921
Postovi: 10049
Pridružen/a: 11 apr 2013, 19:30
Lokacija: Istocno od raja
Kontakt:

Re: Fútbol Sudamericano

Post Postao/la invincible1921 » 25 apr 2018, 14:44

Chinaglia je napisao/la:sto se tice Argentine, Apertura i Clausura su ti u principu jesenji i proljetni dio sezone, ko je domacin u Aperturi, gost je u Clausuri, al se gledaju kao dvije zasebne lige, tj za za obje lige se dodjeljuje titula... to su oni napravili cisto da ligu ucine zanimljivom, da bude kompetentnija itd

kao sto si rekao, oni su promijenili sistem takmicenja, krenuli su sa ligom od 30 klubova i onda ce to postepeno, odnosno svake sezone smanjivat dok ne dodju do optimalnog broja klubova (ne znam koliko su zamislili), tako da se kod njih trenutno ispada iz lige tako sto se zbroji koeficijent bodova, ne ispadaju posljednje ekipe na tabeli

sto se tice Brazila, Brazil je federativna republika (nisu drzava kao druge) koja se sastoji od 26 "drzava" i federalnog distrikta gdje se nalazi glavni grad (Brazilija), tako da je Brasileirão (Serie A) glavna (federativna) liga gdje igraju najbolji klubovi, isto tako ima i druga liga itd, a postoje i ove "drzavne lige" koje si ti naveo kao sporedne lige i one i dodju kao sporedne lige, al su itekako bitne, trofej je trofej

Paulistão (drzava São Paulo) i Carioca (drzava Rio de Janeiro) su dvije najjace sporedne lige, zbog klubova koji igraju tim ligama, npr u Paulistão-u igraju (São Paulo, Corinthians, Palmeiras, Santos), dok u Carioca-i igraju (Flamengo, Fluminense, Vasco da Gama, Botafogo), tu jos nesto vrijedi Gaúcho (Gremio, Internacional) iz drzave Rio Grande do Sul, ove ostale lige su talasika
To za aperturu i clasuru glupost obicna...ako nema nekog krajnjeg trofeja?
ZELJEZNICAR volim ja, igru kratkih pasova, ludilo na tribinama

Nemoj da places zemljo svi cemo krenut' u boj....

SAVEZ NAPOLJE!

Avatar
arelinho
Postovi: 16398
Pridružen/a: 19 jan 2012, 00:13
Kontakt:

Re: Fútbol Sudamericano

Post Postao/la arelinho » 25 apr 2018, 15:05

invincible1921 je napisao/la: To za aperturu i clasuru glupost obicna...ako nema nekog krajnjeg trofeja?
Ako su različiti pobjednici aperture i clausure igra se utakmica između dva pobjednika za konačnog pobjednika. Bar ja mislim da se to igra ako se ne varam.

Avatar
Chinaglia
Postovi: 31049
Pridružen/a: 16 jan 2014, 11:54
Kontakt:

Re: Fútbol Sudamericano

Post Postao/la Chinaglia » 25 apr 2018, 15:38

da, tako je...

treba skresat ligu na 20 klubova, 38 kola i bog te veselio

Avatar
arelinho
Postovi: 16398
Pridružen/a: 19 jan 2012, 00:13
Kontakt:

Re: Fútbol Sudamericano

Post Postao/la arelinho » 26 apr 2018, 02:02

Ne mogu da vjerujem da arena ne prenosi Boca - Palmeiras...

Torres_9
Postovi: 13426
Pridružen/a: 21 jan 2009, 15:11
Kontakt:

Re: Fútbol Sudamericano

Post Postao/la Torres_9 » 27 apr 2018, 02:18

cileanci smijesni,kakvo skolovanje cruzeira.

jel at nacional sve ove godine vodi isti trener,pa nisam znao da su i armanija prodali riveru wtf.Ljudi izgube sve najbolje igrace svake godine i opet dominiraju

Odgovori

Natrag na “Ostale lige”

Online

Trenutno korisnika/ca: Nema prijavljenih korisnika/ca. i 5 gostiju.