Celtic FC

Moderatori/ce: ribery,Monolog,hammers,geronimo

Avatar
Lennon
Postovi: 247
Pridružen/a: 31 jul 2011, 09:20
Lokacija: Germany
Kontakt:

Celtic FC

Post Postao/la Lennon » 01 jun 2013, 17:26

Huh, pogledah teme u ovom dijelu pdf-a i začudih se što nema jedna posebna za ovaj popularni škotski brend. Lično sam simpatizer Bhoysa, i uvjeren sam kako nisam jedini. U pitanju je zaista jedan veliki klub!

Eh, da počnem:

Bhoysi su fudbalska momčad koja dolazi iz Škotske, tačnije iz Glasgowa. Naš najveći rival jesu tzv., Policajci. momčad Rangersa. Historijat ovog rivalstva je zaista velik, i odigran je veliki spektar međusobnih susreta. Klub je osnovan davne 1887. godine na dužnost jedne poznate irske porodice (Irish Marist Brother Walfrid).

slika
Jedna od prvih slika vezanih za Celtic, te prvi fudbaleri ovog kluba!

Dalje, klub trenutno domaće utakmice igra na jednom zaista prekrasnom stadionu imena Celtic Park (CP, kapacitet; 60,832). Trenutni vlasnik kluba je tajkun Ian Bankier, a menadžer velika legenda ovog kluba Neil Lennon.

Trenutačni roster Bhoysa izgleda ovako:

Golmani:
slika slika

Braniči:
slikaslikaslikaslikaslikaslikaslikaslika

Veznjaci:
slikaslikaslikaslikaslikaslikaslikaslikaslikaslika

Napadači:
slikaslikaslikaslikaslikaslika

Na posudbi:
slikaslikaslika

Just can't get enough! 8-)
Freude, schöner Götterfunken, Tochter aus Elysium. Wir betreten feuertrunken, Himmlische, dein Heiligtum. Deine Zauber binden wieder, was die Mode streng geteilt: Alle Menschen werden Brüder, wo dein sanfter Flügel weilt.

Avatar
Lennon
Postovi: 247
Pridružen/a: 31 jul 2011, 09:20
Lokacija: Germany
Kontakt:

Re: Celtic FC

Post Postao/la Lennon » 01 jun 2013, 17:29

Hey folks! Kao što već znate, još jedna sjajna sezona u režiji Celtica (dupla kruna), i jako dobra predstava u CL. Lično sam prezadovoljan sa prikazanim, te se nadam kako ćemo moći i naredne sezone uz par solidnih pojačanja pružiti i bolji rezultat u CL.

Eh, dakle da počnem. 8-)
Početak sezone. Au, kao da je jučer bilo. Bhoysi su od početka bili prvi favorit glede osvajanja PL, a u nastavku su to i dokazali, i vrlo lahko došli do duple krune. Naravno, nije mala stvar napraviti totalni remont u rosteru kluba i opet nakon toga pružiti tako dobar rezultat. NL je napravio jednu veliku instituciju od momčadi i spiritualnost je zaista vraćena, duh CP je ponovno tu i možemo uživatu u dobrim partijama nekih novih klinaca, kao što su: Matthews, Ambrose, Forrest, Wanyama, Miku, Watt, Hooper - skup potpuno novih igrača, uz naravno i dio `old schoola´. Hh, upravo su to navedena imena i koja su donijela toliku moguću sreću svim navijačima Bhoysa, i zaista sam ponosan!

Šta za narednu sezonu?
Huh, veliki nedostatak u ovom principu lige jeste neigranje Rangersa. Osjeća se nedostatak derbyja, zar ne? Upravo sam pregledao par highlightsa iz četvrte lige, i uvjeren sam u njihov brz povratak u društvo najboljih. Ybg, problemi su se samo nagomilavali i već se odavno znalo da će im se desiti relegacija, šteta. Uglavnom, poželio sam se čari derbyja i lično jedva čekam, pa makar i u kupu. :P

I, btw; ne vidjeh objavljene slike proslave titule Bhoysa, i probaću par da ih pronađem i objavim!

slika
slika
slika
slika
Freude, schöner Götterfunken, Tochter aus Elysium. Wir betreten feuertrunken, Himmlische, dein Heiligtum. Deine Zauber binden wieder, was die Mode streng geteilt: Alle Menschen werden Brüder, wo dein sanfter Flügel weilt.

Avatar
Sportfanatik
Postovi: 3271
Pridružen/a: 03 dec 2012, 22:56
Kontakt:

Re: Celtic FC

Post Postao/la Sportfanatik » 01 jun 2013, 19:31

Odlično, svaka čast na trudu
Super Bowl champions: 2001, 2003, 2004 Let's go Pats
IN MOYES WE TRUST
RAFA NADAL
LeBRON JAMES
KIMI RAIKKONEN

Avatar
Lennon
Postovi: 247
Pridružen/a: 31 jul 2011, 09:20
Lokacija: Germany
Kontakt:

Re: Celtic FC

Post Postao/la Lennon » 01 jun 2013, 23:02

Hh, hvala druže, mnogo znači. 8-)

Inače, upravo pročitah informaciju kako je vrlo izgledno da će Wanyama i naredne sezone igrati u dresu Bhoysa. Odlična vijest. Radi se o jako dobrom igraču, s predispozicijama da postane jedan od boljih veznjaka u Europi.
Freude, schöner Götterfunken, Tochter aus Elysium. Wir betreten feuertrunken, Himmlische, dein Heiligtum. Deine Zauber binden wieder, was die Mode streng geteilt: Alle Menschen werden Brüder, wo dein sanfter Flügel weilt.

Avatar
Sportfanatik
Postovi: 3271
Pridružen/a: 03 dec 2012, 22:56
Kontakt:

Re: Celtic FC

Post Postao/la Sportfanatik » 14 jun 2013, 20:26

Amino Balde, 22-godišnji portugalski napadač novi je član Celtica. U Celtic je došao iz Vitorie Guimares gdje je u 27.kola u ligi postigao 9 golova
Super Bowl champions: 2001, 2003, 2004 Let's go Pats
IN MOYES WE TRUST
RAFA NADAL
LeBRON JAMES
KIMI RAIKKONEN

Avatar
Sportfanatik
Postovi: 3271
Pridružen/a: 03 dec 2012, 22:56
Kontakt:

Re: Celtic FC

Post Postao/la Sportfanatik » 21 jun 2013, 23:51

Dosadašnji stoper Groningena, Virgil van Dijk(21), pristupio je za 2.5.mil u Celtic
Super Bowl champions: 2001, 2003, 2004 Let's go Pats
IN MOYES WE TRUST
RAFA NADAL
LeBRON JAMES
KIMI RAIKKONEN

Avatar
Celtic
Postovi: 3329
Pridružen/a: 12 dec 2012, 19:39
Kontakt:

Re: Celtic FC

Post Postao/la Celtic » 06 nov 2013, 15:23

Na danasnji dan, Celtic FC osnovan.

Klub slavi 126 godina postojanja.

http://www.celticfc.net/newsstory?item=4822" onclick="window.open(this.href);return false;

Avatar
Andrej
Postovi: 6729
Pridružen/a: 10 avg 2012, 16:22
Lokacija: PrileP
Kontakt:

Re: Celtic FC

Post Postao/la Andrej » 20 maj 2016, 18:09

Celtic FC is delighted to announce that it has appointed Brendan Rodgers as the Club's new manager.
"Si può far tutto ma la famiglia non si può lasciare. E la Juve fa parte della mia famiglia" - Giovanni Agnelli

Avatar
Cooper
Postovi: 166
Pridružen/a: 19 avg 2012, 13:16
Kontakt:

Re: Celtic FC

Post Postao/la Cooper » 02 jun 2016, 21:16

Listah forum, i naiđoh na komičan tekst, dok je Rodgers šefirao u Liverpoolu. Transfer-meta, i "budući" svjetski igrač - Efe Ambrose. :mrgreen: Zašto šaljivog? Iole ko prati škotski fudbal, i općenito Celtic, u biti, shvatiće teoriju:

Kod: Označi sve

http://metro.co.uk/2013/02/22/who-is-liverpool-target-efe-ambrose-the-low-down-3510076/
However, kao i uvijek, tračevi su pokrenuti. Pročitah eventualni comeback Snoddyja iz Hulla. :pray: S trenutačnom formom odmah bih potpisao dugogodišnju suradnju. Magičan igrač.

Također, spominje se i pozajmica Joe Gomeza iz Liverpoola, koji je upravo i došao u navedeni klub pod palicom Rodgersa. Vjerovatno miljenik, pa nastavlja putem bivšeg šefa. Iskreno, protiv ovakvog sam transfera, pošto se radi o loan opciji, a tako se baš i ne gradi tim na više staze. :roll:

Will Grigg done deal? :hmmmmm: Ništa više komentarisati. Molitve nek' budu uslišene. Momak je čudo. Pravi goleador. :cool:

I za kraj, iznenađujući pad kvote o transferu Ibrahimovića u idući klub, navodeći Celtic. U nastavku pročitajte podatak:
Paddy power have slashed the odds of us signing zlatan from 80/1 to 5/2....

Avatar
Cooper
Postovi: 166
Pridružen/a: 19 avg 2012, 13:16
Kontakt:

Re: Celtic FC

Post Postao/la Cooper » 07 jun 2016, 20:32

U čast 10. godišnjice navijačke grupe obznanjeni su izvanredni stickeri kreirani prema najmodernijim ultra šablonima. Definitivno odlučih da naručim, ponajviše što je cijena sitniš a biti će zanimljiv suvenir.

slika

Partnership sa Cityjem i trgovanje mlađahnim igračima vrlo lahko da se nastavi. Sudeći po štampi moguće da ekipu pojača akademski igrač Nwakali. Prethodnu sezonu boravio u Norveškoj, a po vokaciji najčešće nastupa na DM/F poziciji. Denayer, Boyata i Roberts ukazaše dragulj upravo u Celticu, kad je već krenulo, nek' se tradicija i nastavi. :cool:

Započeo sam s defanzivom, pa nastavih o idućem igraču. Rodgers locira braniča Wisdoma, kojeg je prije trenirao na Anfieldu a posljednju godinu nastupa za WBA. Također, poprilično mlađahan prospekt, tko zna, kad bi nisko koštao, zašto ne? 2-3m.

However, bombastičnih imena ovih dana ipak ništa... Saga glede Ibrahimovića nastavljena, međutim prema posljednjem tweetu, sve slabiji interes od strane škotskog kluba. Nažalost. ManU vodi trku trenutačno.

0123456
Postovi: 151
Pridružen/a: 02 jul 2012, 20:54
Kontakt:

Re: Celtic FC

Post Postao/la 0123456 » 09 jun 2016, 01:05

30.6. Celje - Celtic (Celje)
3.7. Sturm - Celtic (Graz)
6.7. Olimpija - Celtic (Ljubljana)
9.7. Maribor - Celtic (Maribor)

Avatar
Cooper
Postovi: 166
Pridružen/a: 19 avg 2012, 13:16
Kontakt:

Re: Celtic FC

Post Postao/la Cooper » 09 jun 2016, 08:07

Baš pročitah, većina vrlo zadovoljna zbog lokacije. Odličan termin čak i za ljetni odmor. :thumbup:

Vjerovatno bi se moglo isplanirati bar jedno gostovanje, najrealnije izgleda Celje, međutim lično najviše razmišljam o meču s Mariborom, jer će vjerovatno Kop na obje strane izgledati fantastično, sudeći po prethodnim epizodama Viola. :cool:

Will Grigg izgleda done deal nakon Eura. 3-4m otkupna klauzula. Presretan zbog dolaska ovog napadača. :cool:

Avatar
Lineker
Postovi: 105
Pridružen/a: 14 dec 2012, 09:58
Lokacija: Essex
Kontakt:

Re: Celtic FC

Post Postao/la Lineker » 09 jun 2016, 08:45

[youtube][/youtube]

:cool:
Up to our knees.

Avatar
Cooper
Postovi: 166
Pridružen/a: 19 avg 2012, 13:16
Kontakt:

Re: Celtic FC

Post Postao/la Cooper » 30 jun 2016, 16:56

[youtube][/youtube]

nah, nah, nah, nahh, heeeeeeey Moussa Dembele!

PS. Večeras kontra Celja. Prvi pripremni meč. GL. :cool:

Avatar
branimir85
Postovi: 14853
Pridružen/a: 05 jul 2015, 20:17
Kontakt:

Re: Celtic FC

Post Postao/la branimir85 » 30 jun 2016, 20:51

Pozz od jednog Celticova simpatizera,čak sam bio na jednoj prijateljkoj tekmi 2006,ja mislim igrali su sa Evertonom,igrao je tada nakamura,bio sam to ljeto u Belfastu kod prijatelja, a Irci katolici u Sj.irskoj navijaju pretežno za Celtic, pa me je čovjek u kojeg sam bio pitao bili želio da idemo gledati celtic-a.Bio sam u Glasgowu tri dana,pogledali tekmu ,mislim da Celtic dobio,malo razgledavao grad,čak sam imao i neke slike sa tekme i grada,ali slikao onim jeftinim za jednokratnu uporabu i nemam pojma gdje sam ja to stavio.ništa ove godine se vraća Old firm pa će to vjeravtno potaknut klub na veća ulaganja i vraćanje Celtic-a kao ozbiljnog kluba LP-a :kafa:
"S jednim milijunom dolara ili s pet, deset ili sto, opet možeš samo jednom dnevno ručati i večerati. "

Avatar
Cooper
Postovi: 166
Pridružen/a: 19 avg 2012, 13:16
Kontakt:

Re: Celtic FC

Post Postao/la Cooper » 04 jul 2016, 12:50

Uz St. Pauli najsimpatičniji klub u Europi, počevši od ogromne historije, razvoja famoznih navijačkih kultova, velikih revolucionarnih bitki kontra Škotske, kao države, već nepodnošljive policijske represije nad Bhoysima, pa do jednog od najvećih, i najopasnijih fudbalskih derbija u svijetu - famoznog Old Firma. Sve u svemu, klub za orden. YNWA

A što se tiče državnog sistema, već je općepoznato da navijači Celtica bodre pretežno Irsku, te nemaju niti jednu udarnu tačku sa Škotskom. Realno gledajući, najveći protivnik države. U posljednjih par godina se dosta piše o mogućem prelasku u Premiership, što bih iskreno ODMAH potpisao, pogotovo zbog vrlo loše trenutačne konkurencije u domaćem rangu.

Remi u Celju protiv istoimenog protivnika, rezultatom 2:2. Dok su jučer krunisali match-win kontra Sturma iz Graza, uz jedini pogodak na utakmici, čiji je kreator mlađahni Christie. U nastavku uživajte u sažetku:

[youtube][/youtube]

PS. Vrijedi istaći posjet komšija iz Hrvatske na jučerašnjem meču skupa s BBB, primjetih krpicu Mamića s prekriženim likom, već poznata s mečeva Dinama. Upratih fotke, pa odlučih da par najzanimljivijih sherujem:

Croatian Bhoys on tour:

slika
slika
slika

fera
Postovi: 12801
Pridružen/a: 19 okt 2008, 02:22
Kontakt:

Re: Celtic FC

Post Postao/la fera » 13 jul 2016, 11:32

Rodgers vec poceo da pokazuje majstorije
You are someone else I am still right here

Avatar
Celtic
Postovi: 3329
Pridružen/a: 12 dec 2012, 19:39
Kontakt:

Re: Celtic FC

Post Postao/la Celtic » 13 jul 2016, 12:19

fera je napisao/la:Rodgers vec poceo da pokazuje majstorije
Ma to se malo za kladionica odigralo :D Ovamo će ih pobjediti glatko,ali eto glup poraz što jest.

fera
Postovi: 12801
Pridružen/a: 19 okt 2008, 02:22
Kontakt:

Re: Celtic FC

Post Postao/la fera » 13 jul 2016, 13:22

Celtic je napisao/la:
fera je napisao/la:Rodgers vec poceo da pokazuje majstorije
Ma to se malo za kladionica odigralo :D Ovamo će ih pobjediti glatko,ali eto glup poraz što jest.
Sreca pa ima revanš. Al ako stvari ne budu dobro isle ove sezone rodgersu se ovaj poraz nece zaboraviti tako lako.
You are someone else I am still right here

Avatar
kumkalesic
Postovi: 2124
Pridružen/a: 19 sep 2010, 16:54
Kontakt:

Re: Celtic FC

Post Postao/la kumkalesic » 17 avg 2016, 21:32

Lijepo ovo izgleda u prvom poluvremenu protiv Izraelaca...
Moram reći da sam baš iznenađen kako je prodavač magle dobro postavio igru u defanzivi, ali valjda je i on počeo učiti na prošlim greškama...valjda :shifty:
Al' čovječe atmosfere na stadionu...i kako čovjek da ne voli ovaj klub :)
Joint_fc

Odgovori

Natrag na “Ostale lige”

Online

Trenutno korisnika/ca: Nema prijavljenih korisnika/ca. i 3 gosta.