2017 NBA Playoffs

Moderatori/ce: _dreamer_,ribery,Monolog,insider

Avatar
Slatinash_7
Postovi: 3097
Pridružen/a: 20 jun 2009, 17:56
Kontakt:

Re: 2017 NBA Playoffs

Post Postao/la Slatinash_7 » 30 maj 2017, 18:05

Ma uvijek ce biti te rasprave da li je Jordan toliko dobar jer su mu protivnici bili losi ili je covjek jednostavno GOAT pa su spram njega ti protivnici losi u ocima posmatraca..Ja vise naginjem ka ovom drugome,pogotovo zbog Utaha koji je imao dva statisticki najdominantnija igraca u istoj ekipi pa opet covjeku nisu mogli nista..danas je ipak koncentracija talenta u dvije do tri ekipe pa su finala jaca nego ona sto je Jordan igrao(makar po meni) ali je put do finala smijesan pa treba i to uzeti u obzir..Za mene je Jordan bolji igrac od LBJ-a cija karijera ima odredjene mrlje(The Decision i izgubljena finala) !
Slatina Bog i batina

Fukare Slatina i Modra blatina

Avatar
dema
Postovi: 6892
Pridružen/a: 21 apr 2009, 17:58
Kontakt:

Re: 2017 NBA Playoffs

Post Postao/la dema » 30 maj 2017, 18:18

Jordan je najbolji ko nije pratio teško mu je. Konkurencija bila žestoka. Boston nije dobio ali im je sam utrpao u play offu 62 poena koliko se sjećam. Bio druga godina u nba tako nesto. Čim je dobio igrača s kojim će igrati i dobrog trenera. Uostalom Dream team je najbolji tad bio. Detroit ga je tukao samo tako kao i New York. Ko nije gledao lupa bezveze bez uvrede. Sa pipenom ostajao poslije treninga i radio čovjek nije kukao,nije se odmarao u regularnoj sezoni. Igrao pod temperaturom. Nije gubio finala.
Nije tražio treba mi play, treba mi centar. Ono što je imao sa tim je radio i izvlačio maksimum.
Nije otišao Magicu da uzme titulu sa njim ili Birdu, ili Barkleju

Jednostavno najbolji, LeBron je dobar ali i dalje mu gleda u leđa

Avatar
dema
Postovi: 6892
Pridružen/a: 21 apr 2009, 17:58
Kontakt:

Re: 2017 NBA Playoffs

Post Postao/la dema » 30 maj 2017, 19:17


Avatar
BuffonGigi
Postovi: 6383
Pridružen/a: 11 jun 2016, 19:52
Kontakt:

Re: 2017 NBA Playoffs

Post Postao/la BuffonGigi » 30 maj 2017, 19:37

Ne mozes biti NBA fan a dovoditi Jordana u pitanje u bilo kom smislu. To je covjek koji u najmanju ruku zasluzuje da se mirno stoji dok se prica o njemu. Ko god pokusava da ga omalovazava ili je kontras po prirodi, ili zaista ne zna puno o kosarci.
Allegri mozda nema igru, ali zato ima uzasne rezultate ;)

Avatar
artemis77
Postovi: 2476
Pridružen/a: 12 dec 2011, 01:07
Kontakt:

Re: 2017 NBA Playoffs

Post Postao/la artemis77 » 30 maj 2017, 19:38

Kareem je najbolji ikad, al mu ne daju tu titulu jer je musliman :mrgreen:
Walk on, with hope in your hearts.

Avatar
alemsa
Postovi: 23862
Pridružen/a: 21 jul 2012, 19:27
Kontakt:

Re: 2017 NBA Playoffs

Post Postao/la alemsa » 30 maj 2017, 19:54

BuffonGigi je napisao/la:Ne mozes biti NBA fan a dovoditi Jordana u pitanje u bilo kom smislu. To je covjek koji u najmanju ruku zasluzuje da se mirno stoji dok se prica o njemu. Ko god pokusava da ga omalovazava ili je kontras po prirodi, ili zaista ne zna puno o kosarci.
Ne osporava ga niko, niti ga dovodi u pitanje. Ali da je Lbj imo teze protivnike u osnovu na svoju ekipu, jeste, u 4 finala nije bio favorit, ni u ovom nije. Dok je jordan bio u svakom, to je cinjenica.

Lik brani titulu a nije favorit
Over thinking, over analyzing separates the body from the mind

It's not what you deserve, you get what you earn

Avatar
BijelaCokolada
Postovi: 926
Pridružen/a: 05 feb 2016, 15:58
Kontakt:

Re: 2017 NBA Playoffs

Post Postao/la BijelaCokolada » 30 maj 2017, 20:03

alemsa je napisao/la:
BuffonGigi je napisao/la:Ne mozes biti NBA fan a dovoditi Jordana u pitanje u bilo kom smislu. To je covjek koji u najmanju ruku zasluzuje da se mirno stoji dok se prica o njemu. Ko god pokusava da ga omalovazava ili je kontras po prirodi, ili zaista ne zna puno o kosarci.
Ne osporava ga niko, niti ga dovodi u pitanje. Ali da je Lbj imo teze protivnike u osnovu na svoju ekipu, jeste, u 4 finala nije bio favorit, ni u ovom nije. Dok je jordan bio u svakom, to je cinjenica.
Problem je u onom finalu u kojem je bio izraziti favorit i nacin na koji se sve to zavrsilo,a vidis i sam da se to Jordanu ne moze desiti zato i jeste najbolji.
Tako da opravdanje da nije favorit u finalu ne pije vode,jer je vec pokazao da zna podbaciti kad je favorit

Avatar
alemsa
Postovi: 23862
Pridružen/a: 21 jul 2012, 19:27
Kontakt:

Re: 2017 NBA Playoffs

Post Postao/la alemsa » 30 maj 2017, 20:06

BijelaCokolada je napisao/la:
alemsa je napisao/la:
BuffonGigi je napisao/la:Ne mozes biti NBA fan a dovoditi Jordana u pitanje u bilo kom smislu. To je covjek koji u najmanju ruku zasluzuje da se mirno stoji dok se prica o njemu. Ko god pokusava da ga omalovazava ili je kontras po prirodi, ili zaista ne zna puno o kosarci.
Ne osporava ga niko, niti ga dovodi u pitanje. Ali da je Lbj imo teze protivnike u osnovu na svoju ekipu, jeste, u 4 finala nije bio favorit, ni u ovom nije. Dok je jordan bio u svakom, to je cinjenica.
Problem je u onom finalu u kojem je bio izraziti favorit i nacin na koji se sve to zavrsilo,a vidis i sam da se to Jordanu ne moze desiti zato i jeste najbolji.
Tako da opravdanje da nije favorit u finalu ne pije vode,jer je vec pokazao da zna podbaciti kad je favorit
Jeste jedino finale koje he izgubio kao izraziti favorit je to Dallas, i jeste mu mrlja, ali je i dobio finale kao izraziti underdog, posebno nakon sto su gubili 3-1. Eo recimo Kobe i Shaq su izgubili ono finale protiv Detroita kao apsolutni favoriti 9.8 od 10, i to najmanje 8 od 10 ljudi je mislilo da ce biti metla. Pa im slabo ko to spominje, nego se mete pod tepih. Jebga desi se
Over thinking, over analyzing separates the body from the mind

It's not what you deserve, you get what you earn

Avatar
artemis77
Postovi: 2476
Pridružen/a: 12 dec 2011, 01:07
Kontakt:

Re: 2017 NBA Playoffs

Post Postao/la artemis77 » 30 maj 2017, 20:15

alemsa je napisao/la: Jeste jedino finale koje he izgubio kao izraziti favorit je to Dallas, i jeste mu mrlja, ali je i dobio finale kao izraziti underdog, posebno nakon sto su gubili 3-1. Eo recimo Kobe i Shaq su izgubili ono finale protiv Detroita kao apsolutni favoriti 9.8 od 10, i to najmanje 8 od 10 ljudi je mislilo da ce biti metla. Pa im slabo ko to spominje, nego se mete pod tepih. Jebga desi se
Al Jordanu se nije desilo. Zato ga ljudi smatraju bogom.

Glupo je uopće pokušavat dokazati ko je najbolji igrač ikad, kad ne postoji neki "mjerač" za to, sve se svodi na subjektivnu percepciju. Zašto ne bi Bill Russell bio najbolji ikad?
Walk on, with hope in your hearts.

Avatar
BuffonGigi
Postovi: 6383
Pridružen/a: 11 jun 2016, 19:52
Kontakt:

Re: RE: Re: 2017 NBA Playoffs

Post Postao/la BuffonGigi » 30 maj 2017, 20:17

alemsa je napisao/la:
BuffonGigi je napisao/la:Ne mozes biti NBA fan a dovoditi Jordana u pitanje u bilo kom smislu. To je covjek koji u najmanju ruku zasluzuje da se mirno stoji dok se prica o njemu. Ko god pokusava da ga omalovazava ili je kontras po prirodi, ili zaista ne zna puno o kosarci.
Ne osporava ga niko, niti ga dovodi u pitanje. Ali da je Lbj imo teze protivnike u osnovu na svoju ekipu, jeste, u 4 finala nije bio favorit, ni u ovom nije. Dok je jordan bio u svakom, to je cinjenica.

Lik brani titulu a nije favorit
Vidi jarane, Lebron ima teske protivnike u finalima, ima ih od kako igra kosarku, ali s druge strane konstantno igra na istoku koji je ocajan vec 10 godina u odnosu na zapad, sto mu automatski omogucuje da igra ovoliko finala. Nemoj pogresno shvatiti, ni u kom slucaju ne bih da obezvrijedim Lebrona, ali mislis li da bi igrao u ovoliko finala da je kojim slucajem igrao na zapadu? Mislim nije ni ovo sto ja kazem sad neka teorija, sve je to ono sta ako...ali moze se posmatrati i tako. U svakom slucaju treba se pokloniti Jordanu kao najvecem ikad, i Lebronu kao najvecem igracu danasnjice, i zadnjih sigurno 6-7 godina. Na kraju karijere vjerujem da ce biti u top 3 svih vremena.
Allegri mozda nema igru, ali zato ima uzasne rezultate ;)

Avatar
alemsa
Postovi: 23862
Pridružen/a: 21 jul 2012, 19:27
Kontakt:

Re: 2017 NBA Playoffs

Post Postao/la alemsa » 30 maj 2017, 20:19

artemis77 je napisao/la:
Al Jordanu se nije desilo. Zato ga ljudi smatraju bogom.

Glupo je uopće pokušavat dokazati ko je najbolji igrač ikad, kad ne postoji neki "mjerač" za to, sve se svodi na subjektivnu percepciju. Zašto ne bi Bill Russell bio najbolji ikad?
Zato sto nije, Jordan ima sve i jeste goat, kakav Russell tad igraci imali poslove jebte, znaci odigra tekmu i ode na poso advokat, doktor, mehanicar itd. K'o ti sad sto igras termin zavrsis i u ponedeljak ustanes ujutru na poso.
Over thinking, over analyzing separates the body from the mind

It's not what you deserve, you get what you earn

Avatar
Epidaurus
Postovi: 21291
Pridružen/a: 15 maj 2014, 14:37
Kontakt:

Re: 2017 NBA Playoffs

Post Postao/la Epidaurus » 30 maj 2017, 20:20

Al meni je fakat zanimljivo što Kareema niko ne ferma u raspravama za najboljeg ikad a lik fakat ima slučaj za to čak i u poređenju s Jordanom. Mislim meni je Jordan najveći ikad nema priče al Kareem obzirom na sva postignuća (i u NCAA i u NBA) ima itekako slučaj da ga se smatra GOATom.

filip13
Postovi: 38007
Pridružen/a: 09 okt 2012, 18:26

Re: 2017 NBA Playoffs

Post Postao/la filip13 » 30 maj 2017, 20:21

artemis77 je napisao/la:
alemsa je napisao/la: Jeste jedino finale koje he izgubio kao izraziti favorit je to Dallas, i jeste mu mrlja, ali je i dobio finale kao izraziti underdog, posebno nakon sto su gubili 3-1. Eo recimo Kobe i Shaq su izgubili ono finale protiv Detroita kao apsolutni favoriti 9.8 od 10, i to najmanje 8 od 10 ljudi je mislilo da ce biti metla. Pa im slabo ko to spominje, nego se mete pod tepih. Jebga desi se
Al Jordanu se nije desilo. Zato ga ljudi smatraju bogom.

Glupo je uopće pokušavat dokazati ko je najbolji igrač ikad, kad ne postoji neki "mjerač" za to, sve se svodi na subjektivnu percepciju. Zašto ne bi Bill Russell bio najbolji ikad?

da,nije ovo atletika pa da se zna ko je najbrzi ili sta vec

filip13
Postovi: 38007
Pridružen/a: 09 okt 2012, 18:26

Re: 2017 NBA Playoffs

Post Postao/la filip13 » 30 maj 2017, 20:24

Epidaurus je napisao/la:Al meni je fakat zanimljivo što Kareema niko ne ferma u raspravama za najboljeg ikad a lik fakat ima slučaj za to čak i u poređenju s Jordanom. Mislim meni je Jordan najveći ikad nema priče al Kareem obzirom na sva postignuća (i u NCAA i u NBA) ima itekako slučaj da ga se smatra GOATom.

mozda zato što ga dosta ljudi ne smatra ni najboljim centrom zbog wilta

filip13
Postovi: 38007
Pridružen/a: 09 okt 2012, 18:26

Re: 2017 NBA Playoffs

Post Postao/la filip13 » 30 maj 2017, 20:27

ali stvarno odosmo u totalni off od teme

Avatar
Kawhi
Postovi: 24030
Pridružen/a: 04 nov 2013, 17:36
Kontakt:

Re: 2017 NBA Playoffs

Post Postao/la Kawhi » 30 maj 2017, 20:29

filip13 je napisao/la:ali stvarno odosmo u totalni off od teme
Deseti je dan da je u totalnom offu.
Danju hladna k'o Kazan, noću sija k'o Rubin

Avatar
BuffonGigi
Postovi: 6383
Pridružen/a: 11 jun 2016, 19:52
Kontakt:

Re: 2017 NBA Playoffs

Post Postao/la BuffonGigi » 30 maj 2017, 20:30

Ma kakve to ima veze kad dosadasnji naslov teme vise nema svrhu, kad je otvoren topic finale. Nece svastara nikad zazivjeti koliko god se bilo ko od moderatora trudio.
Allegri mozda nema igru, ali zato ima uzasne rezultate ;)

Avatar
alemsa
Postovi: 23862
Pridružen/a: 21 jul 2012, 19:27
Kontakt:

Re: RE: Re: 2017 NBA Playoffs

Post Postao/la alemsa » 30 maj 2017, 20:35

BuffonGigi je napisao/la:
alemsa je napisao/la:
BuffonGigi je napisao/la:Ne mozes biti NBA fan a dovoditi Jordana u pitanje u bilo kom smislu. To je covjek koji u najmanju ruku zasluzuje da se mirno stoji dok se prica o njemu. Ko god pokusava da ga omalovazava ili je kontras po prirodi, ili zaista ne zna puno o kosarci.
Ne osporava ga niko, niti ga dovodi u pitanje. Ali da je Lbj imo teze protivnike u osnovu na svoju ekipu, jeste, u 4 finala nije bio favorit, ni u ovom nije. Dok je jordan bio u svakom, to je cinjenica.

Lik brani titulu a nije favorit
Vidi jarane, Lebron ima teske protivnike u finalima, ima ih od kako igra kosarku, ali s druge strane konstantno igra na istoku koji je ocajan vec 10 godina u odnosu na zapad, sto mu automatski omogucuje da igra ovoliko finala. Nemoj pogresno shvatiti, ni u kom slucaju ne bih da obezvrijedim Lebrona, ali mislis li da bi igrao u ovoliko finala da je kojim slucajem igrao na zapadu? Mislim nije ni ovo sto ja kazem sad neka teorija, sve je to ono sta ako...ali moze se posmatrati i tako. U svakom slucaju treba se pokloniti Jordanu kao najvecem ikad, i Lebronu kao najvecem igracu danasnjice, i zadnjih sigurno 6-7 godina. Na kraju karijere vjerujem da ce biti u top 3 svih vremena.
Nebi igro ovoliko finala da je na zapadu, ali bi osvojio svako kad bi izaso sa zapada. Lbj nea konkyrencihe na istoku to je istina, ali je ima sa zapada, Bullsi je nisu imali. Isto k'o sto cle nebi imo da ne postoji gsw.
Over thinking, over analyzing separates the body from the mind

It's not what you deserve, you get what you earn

lumani
Postovi: 14868
Pridružen/a: 21 apr 2012, 10:15
Kontakt:

Re: 2017 NBA Playoffs

Post Postao/la lumani » 30 maj 2017, 20:37

Epidaurus je napisao/la:Al meni je fakat zanimljivo što Kareema niko ne ferma u raspravama za najboljeg ikad a lik fakat ima slučaj za to čak i u poređenju s Jordanom. Mislim meni je Jordan najveći ikad nema priče al Kareem obzirom na sva postignuća (i u NCAA i u NBA) ima itekako slučaj da ga se smatra GOATom.

zato sto se brzo zaborave igracine :salut: Embiid je vec sada novi Hakeem :mrgreen: Sa druge strane nije sve ni u titulama,Bron da uzme jos 3 meni licno nece biti kao M.J :!: Imas one igrace kada prime loptu :arrow: gdje cijela dvorana shuti i konta sta se sada napraviti M.J i imas ove poslije njega...

filip13
Postovi: 38007
Pridružen/a: 09 okt 2012, 18:26

Re: 2017 NBA Playoffs

Post Postao/la filip13 » 30 maj 2017, 20:42

lumani je napisao/la:
Epidaurus je napisao/la:Al meni je fakat zanimljivo što Kareema niko ne ferma u raspravama za najboljeg ikad a lik fakat ima slučaj za to čak i u poređenju s Jordanom. Mislim meni je Jordan najveći ikad nema priče al Kareem obzirom na sva postignuća (i u NCAA i u NBA) ima itekako slučaj da ga se smatra GOATom.

zato sto se brzo zaborave igracine :salut: Embiid je vec sada novi Hakeem :mrgreen: Sa druge strane nije sve ni u titulama,Bron da uzme jos 3 meni licno nece biti kao M.J :!: Imas one igrace kada prime loptu :arrow: gdje cijela dvorana shuti i konta sta se sada napraviti M.J i imas ove poslije njega...
iz tebe govori nostalgija,i danasnji klinci vjerovatno tako dozivljavaju jamesa ili currya

Odgovori

Natrag na “Arhiva”

Online

Trenutno korisnika/ca: Nema prijavljenih korisnika/ca. i 3 gosta.