NBA Finals 2017

Moderatori/ce: _dreamer_,ribery,Monolog,insider

Avatar
alemsa
Postovi: 23818
Pridružen/a: 21 jul 2012, 19:27
Kontakt:

Re: NBA Finals 2017

Post Postao/la alemsa » 14 jun 2017, 02:23

S&t george u cavse, bolji im je od lovea, igra bolju odbranu, bolji je i suter. Defanzivno se on i bron mogu mjenjat na kd. Sa georgeom bi se mogli pobit s ovim gsw kvalitetno
Over thinking, over analyzing separates the body from the mind

It's not what you deserve, you get what you earn

Avatar
adriano_leite
Postovi: 10714
Pridružen/a: 01 jun 2010, 02:04
Kontakt:

Re: NBA Finals 2017

Post Postao/la adriano_leite » 14 jun 2017, 02:25

alemsa je napisao/la:S&t george u cavse, bolji im je od lovea, igra bolju odbranu, bolji je i suter. Defanzivno se on i bron mogu mjenjat na kd. Sa georgeom bi se mogli pobit s ovim gsw kvalitetno
Ma nece on kod nas, sumnjam da bi isao negdje gdje nece biti prva zvijezda. Definitivno bi imao najvece sanse za titulu kod nas, ali smatram da cemo praviti manje trejdove, iskljucivo Frye, JR, Shump ili TT.
CAVS BASKETBALL NEVER STOPS!!! BELIEVELAND

Mes Que Un Club!

Mi smo Horde Zla sa Sjevera...

Avatar
Epidaurus
Postovi: 21278
Pridružen/a: 15 maj 2014, 14:37
Kontakt:

Re: NBA Finals 2017

Post Postao/la Epidaurus » 14 jun 2017, 02:27

Ne govorim za Irvinga po pitanju 1 na 1 odbrane, tu fakat nije los jer zna pritisnut igraca. Govorim o konstantnim ispadanjima na rotacijama (u ovom finalu se to vrlo vrlo cesto desavalo) i to je za mene jedan od boljih pokazatelja kosarkaske inteligencije. Curry u odbrani 1 na 1 nije nesto (iako se drasticno popravio ove godine, ogromna razlika u odnosu na proslu, cak je i Irvinga u nekim situacijama fenomenalno znao ispratit) ali kod Curryja se lapsusi na defanzivnim rotacijama skoro nikad ne desavaju, momak sve isprati i maksimalno se trudi da izbjegne nepovoljan match up, razmislja kako ga izbjeci. Najbolji primjer je to kako je ove godine sprjecavao LeBrona da ostane 1 na 1 s njim. Izlazio je jako na hedge i tako omogucavao Iggyju/KDu/Greenu da se na vrijeme probiju kroz blok i vrate na Brona. Odlican pokazatelj inteligencije.

Takodjer igra u napadu. Svi znamo da Steph ima sposobnost da digne sut odakle i kada pozeli i da niko to ne smatra losim sutem ali momak u svakom napadu ide prije svega na to da pokrene ostatak ekipe. On nije cisti play kao Paul npr i nema tu inteligenciju (nema tu inteligenciju niko osim Jamesa) ali vidis jednsotavno kako napad izgleda s njim na terenu, pa makar i Green i Klay i KD bili na klupi. Samim svojim kretanjem s loptom generira ogroman prostor suigracima, pametno ceka trapove i salje dalje loptu stvarajuci dodatni prostor u napadu.

Kyrie je u napadu iskljucivo iso igrac. Svakako da nije krivica samo na njemu tu i da ima krivice do trenera ali s njim na parketu bez Jamesa, napad Cavsa je ziva katastrofa. To je pimplanje lopte i ganjanje izolacije citav napad skoro dok ostali statiraju oko njega. Ima on kvalitet da rijesi bilo koju izolaciju al to nije igra kojom ces odvest tim do titule kao prva opcija. Upravo je to po meni ono sto Stepha i Kyriea cini neuporedivim. To sto Steph svoje suigrace cini dosta boljim i otvara im strasan prostor dok Kyrie to nije u stanju. Zna on razigrati ali daleko je to od nivoa na kojem bi jedan toliko talentovan strijelac po mom misljenju trebao biti. Po ovome sto sam do sada vidio od njega, on ima vrhunsku percepciju poteza koji ce njegov primarni cuvar napraviti pa je zbog toga i toliko brutalan u izolacijama ali nema tu sposobnost da cita kompletne odbrane i diriguje igrom tima na nacin koji to Steph radi. Za basketa i kosarke 1 na 1 on je bolji od Stepha vjerovatno ali u 5 na 5, oni se ni poredit ne mogu.

Avatar
NEZALAGANJE
Postovi: 25200
Pridružen/a: 04 avg 2011, 23:03
Kontakt:

Re: NBA Finals 2017

Post Postao/la NEZALAGANJE » 14 jun 2017, 02:28

alemsa je napisao/la:S&t george u cavse, bolji im je od lovea, igra bolju odbranu, bolji je i suter. Defanzivno se on i bron mogu mjenjat na kd. Sa georgeom bi se mogli pobit s ovim gsw kvalitetno
A zasto da IND uzme Lovea i njegov veliki ugovor,te bukvalno ostanu na "nicijoj zemlji" ili jos gori?Znaci ocekivao bi se PO,koji bi mozda mogli i uhvatiti,a u realnosti bi bili ni tamo ni vamo par godina.Ako vec gube Georgea,onda ga je bolje dati za neke pikove i sacuvati cap prostor.

Avatar
adriano_leite
Postovi: 10714
Pridružen/a: 01 jun 2010, 02:04
Kontakt:

Re: NBA Finals 2017

Post Postao/la adriano_leite » 14 jun 2017, 02:42

Epidaurus je napisao/la:Ne govorim za Irvinga po pitanju 1 na 1 odbrane, tu fakat nije los jer zna pritisnut igraca. Govorim o konstantnim ispadanjima na rotacijama (u ovom finalu se to vrlo vrlo cesto desavalo) i to je za mene jedan od boljih pokazatelja kosarkaske inteligencije. Curry u odbrani 1 na 1 nije nesto (iako se drasticno popravio ove godine, ogromna razlika u odnosu na proslu, cak je i Irvinga u nekim situacijama fenomenalno znao ispratit) ali kod Curryja se lapsusi na defanzivnim rotacijama skoro nikad ne desavaju, momak sve isprati i maksimalno se trudi da izbjegne nepovoljan match up, razmislja kako ga izbjeci. Najbolji primjer je to kako je ove godine sprjecavao LeBrona da ostane 1 na 1 s njim. Izlazio je jako na hedge i tako omogucavao Iggyju/KDu/Greenu da se na vrijeme probiju kroz blok i vrate na Brona. Odlican pokazatelj inteligencije.

Takodjer igra u napadu. Svi znamo da Steph ima sposobnost da digne sut odakle i kada pozeli i da niko to ne smatra losim sutem ali momak u svakom napadu ide prije svega na to da pokrene ostatak ekipe. On nije cisti play kao Paul npr i nema tu inteligenciju (nema tu inteligenciju niko osim Jamesa) ali vidis jednsotavno kako napad izgleda s njim na terenu, pa makar i Green i Klay i KD bili na klupi. Samim svojim kretanjem s loptom generira ogroman prostor suigracima, pametno ceka trapove i salje dalje loptu stvarajuci dodatni prostor u napadu.

Kyrie je u napadu iskljucivo iso igrac. Svakako da nije krivica samo na njemu tu i da ima krivice do trenera ali s njim na parketu bez Jamesa, napad Cavsa je ziva katastrofa. To je pimplanje lopte i ganjanje izolacije citav napad skoro dok ostali statiraju oko njega. Ima on kvalitet da rijesi bilo koju izolaciju al to nije igra kojom ces odvest tim do titule kao prva opcija. Upravo je to po meni ono sto Stepha i Kyriea cini neuporedivim. To sto Steph svoje suigrace cini dosta boljim i otvara im strasan prostor dok Kyrie to nije u stanju. Zna on razigrati ali daleko je to od nivoa na kojem bi jedan toliko talentovan strijelac po mom misljenju trebao biti. Po ovome sto sam do sada vidio od njega, on ima vrhunsku percepciju poteza koji ce njegov primarni cuvar napraviti pa je zbog toga i toliko brutalan u izolacijama ali nema tu sposobnost da cita kompletne odbrane i diriguje igrom tima na nacin koji to Steph radi. Za basketa i kosarke 1 na 1 on je bolji od Stepha vjerovatno ali u 5 na 5, oni se ni poredit ne mogu.
Mislim da je najveci tu problem do trenera i nepostojanja defanzivnog niti bilo kojeg drugog sistema u nasoj ekipi, kao i nedostatak defanzivnih specijalista.

Evo Curry ne ispada, a koliko je zapravo Curry u situacijama da ga vrte u pick and rollu kao sti rade Irvingu? Evo ocigledan primjer, Curry cuva JR-a, koliko cesto imamo akcije za JR-a da trci oko blokova? Jako malo, jer igramo izolacije. Irving u odbrani ne moze odmoriti kako to Curry radi, jer iskljucivo Klay cuva iole opasne PG igrace protivnika. Zamisli da Currya Irving vrti u pick and rollu? Ja to ne smijem ni zamisliti, a samim tim bi opao i njegov ofanzivni ucinak. Jednostavno je.GSW bolje poslozena ekipa od nas. Kada bi stavili Irvinga u GSW da odmara u napadu ekipe koja igra izolacije, koliko bi zapravo bilo gresaka u rotacijama? Pa puno bolji defanzivci od Irvinga se gube protiv GSW.

Iz tog razloga mislim da se Irvingu desavaju defanzivni lapsusi, jer jednostavno nemamo defanzivce koji bi ga pokrivali, kao sto GSW pokriva Currya. Klay, Iggy, Green, pa sada i Durant, a ranije Barnes, jednostavno ginu u odbrani, a u napadu su jako dobri, jer su igraci u oba pravca. Ko kod nas moze da igra odbranu na tom nivou? James, koji je bolji sa slabe strane i pomaganju, donekle Shump s kojim ofanziva pati i Tristan, medjutim to nije ni blizu na nivou kakvu pomoc u odbrani ima Curry. Kad tome dodas koliko ga vrte u pick and rollu jer ga trener ne moze ili ne zna odmoriti i sakriti, onda dobijes to sto dobijes.

Iz tog razloga mislim da je malo pretjerano reci da Irving ne posjeduje kosarkasku inteligenciju.

Zasto Curry ne cuva Irvinga? Zato sto bi mu se desavale jako brutalne i bolne stvari. Uvijek bi bio korak iza ili zabijen u blok naseg igraca.

Samo se nadam da cemo protresti roster pa da imamo i two way igrace, kako bi i Irving mogao predahnuti, a ne da bude prvi u odbrani i uvijek u picku protivnika.

Kyrie od dolaska u ligu nije igrao u nekom sistemu. Bili smo lutrija, pa je dosao James i opet nismo imali sistem. Uostalom i u sporim napadima kad smo titulu uzeli, Irving je pokazao da moze biti koristan i kad ne igra stalno izolacije. Ne smijem ni zamisliti kako bi Kyrie brutalno izgledao u nekim semama Popovicha.
CAVS BASKETBALL NEVER STOPS!!! BELIEVELAND

Mes Que Un Club!

Mi smo Horde Zla sa Sjevera...

Avatar
alemsa
Postovi: 23818
Pridružen/a: 21 jul 2012, 19:27
Kontakt:

Re: NBA Finals 2017

Post Postao/la alemsa » 14 jun 2017, 02:51

NEZALAGANJE je napisao/la:
alemsa je napisao/la:S&t george u cavse, bolji im je od lovea, igra bolju odbranu, bolji je i suter. Defanzivno se on i bron mogu mjenjat na kd. Sa georgeom bi se mogli pobit s ovim gsw kvalitetno
A zasto da IND uzme Lovea i njegov veliki ugovor,te bukvalno ostanu na "nicijoj zemlji" ili jos gori?Znaci ocekivao bi se PO,koji bi mozda mogli i uhvatiti,a u realnosti bi bili ni tamo ni vamo par godina.Ako vec gube Georgea,onda ga je bolje dati za neke pikove i sacuvati cap prostor.
Pa ako PG kaze trade me u cle i dobijte nesto za mene (Love), ili odo djaba. Ne mogu timovi puno kontrolisati kad se radi o expiring ugovoru, bolje od Love dobit nece, osim da je sigurno da ce produzit s tim drugim timom, inace krompir.
Over thinking, over analyzing separates the body from the mind

It's not what you deserve, you get what you earn

Avatar
NEZALAGANJE
Postovi: 25200
Pridružen/a: 04 avg 2011, 23:03
Kontakt:

Re: NBA Finals 2017

Post Postao/la NEZALAGANJE » 14 jun 2017, 02:57

alemsa je napisao/la:
NEZALAGANJE je napisao/la:
alemsa je napisao/la:S&t george u cavse, bolji im je od lovea, igra bolju odbranu, bolji je i suter. Defanzivno se on i bron mogu mjenjat na kd. Sa georgeom bi se mogli pobit s ovim gsw kvalitetno
A zasto da IND uzme Lovea i njegov veliki ugovor,te bukvalno ostanu na "nicijoj zemlji" ili jos gori?Znaci ocekivao bi se PO,koji bi mozda mogli i uhvatiti,a u realnosti bi bili ni tamo ni vamo par godina.Ako vec gube Georgea,onda ga je bolje dati za neke pikove i sacuvati cap prostor.
Pa ako PG kaze trade me u cle i dobijte nesto za mene (Love), ili odo djaba. Ne mogu timovi puno kontrolisati lad se radi o expiring ugovoru, bolje od Love dobit nece, osim da je sigurno sa ce produzit s tim drugim timom, inace krompir.
George ima jos godinu garantovanog ugovora plus PO.Ako kaze da ide,zasto uzimati Lovea?Sigurno imaju puno boljih opcija za njegov trejd i to je poenta.Na kraju krajeva,nije se jednom desilo,kao sto vidimo u bliskoj proslosti,da vrhunski igrac ode za dz.I to je mnogim timovima bolje,jer tako mogu u full tank mode(to je realnost kad gubis fransiznog igraca osim ako ih nemas vise u rosteru).Zar IND treba da bude ni tamo ni vamo i placa Lovea jos 2-3 god?To nije pametan potez i to je potez koji samo odgovara CLE.

Avatar
alemsa
Postovi: 23818
Pridružen/a: 21 jul 2012, 19:27
Kontakt:

Re: NBA Finals 2017

Post Postao/la alemsa » 14 jun 2017, 03:00

NEZALAGANJE je napisao/la: George ima jos godinu garantovanog ugovora plus PO.Ako kaze da ide,zasto uzimati Lovea?Sigurno imaju puno boljih opcija za njegov trejd i to je poenta.Na kraju krajeva,nije se jednom desilo,kao sto vidimo u bliskoj proslosti,da vrhunski igrac ode za dz.I to je mnogim timovima bolje,jer tako mogu u full tank mode(to je realnost kad gubis fransiznog igraca osim ako ih nemas vise u rosteru).Zar IND treba da bude ni tamo ni vamo i placa Lovea jos 2-3 god?To nije pametan potez i to je potez koji samo odgovara CLE.
Nemaju puno boljih opcija, pa nece druge ekipe skinut gace s guzice za jednogodisnju rentu, nije niko lud. Da on ima 3-4 godina ugovora pa onda mos trazit ostrvo za njeg ako hos, ovako su ti ledja uza zid. ;)

Love-a Indy opet moze pomjerit sirom lige, neke ekipe bi ga docekale obe-rucke, kad Ryan Anderson ima 18 miliona, o cemu pricamo?
Over thinking, over analyzing separates the body from the mind

It's not what you deserve, you get what you earn

Avatar
Epidaurus
Postovi: 21278
Pridružen/a: 15 maj 2014, 14:37
Kontakt:

Re: NBA Finals 2017

Post Postao/la Epidaurus » 14 jun 2017, 03:07

Pa ono u vecini situacija gdje je Curry ostajao na Irvcingu, Steph je tu radio jako dobar posao. Nije bilo ni blizu kao prosle godine kad mu bukvalno nista nije mogao sto me dosta iznenadilo od Stepha da je odigrao tako kvalitetnu odbranu. Pokusavali su Cavsi konstantno (pogotovo u prve dvije utakmice) da izvlace Curryjevo preuzimanje Jamesa ili Kyriea ali je skoro svaki put fenomenalno izbjegavao. Nije bas da nije bio ukljucen u igru i samo coskario na JRu il kome vec.

Cavsi su usli u seriju sa namjerom da preuzimanju sve i na svakom bloku. Dok su to radili, u prve dvije utakmice nakon kojih je promijenjen malo plan zbog Durantovih partija, Irving se nevjerovatno gubio u odbrani. Bukvalno je izgledao kao kakav rookie i ispadao na svakoj rotaciji. Djelom zbog toga, a djelom zbog toga sto napad lici na obicno smece kad ga on predvodi bez Jamesa i kazem da ne posjeduje neku zavidnu kosarkasku inteligenciju. Ono jbg nije ni da Clippersi imaju neki perfektan sistem kao GSW il Spursi nego je sve manje vise bazirano na protrcavanjima Reddicka kroz blokove, picku Paula s nekim od visokih ili picku Blakea sa DeAndreom na visokom postu pa opet vidis koliko je Paul tu inteligentan kosarkaski i koliko cini tim boljim.

Ono sto recimo Steph i Paul rade kad imaju missmatch s visokim, oni nece ici striktno na to da ga probiju ili izbore si neki sut s trice/poludistance. Naravno idu nekad i na tu opciju ali cesto se takodjer i desi da ljuljaju visokog dok se ne stvori neki prostor za pas suigracu na zicer (Paul to najcesce radi, jednostavno otvori lob za DeAndrea) ili ga natjeraju da ih brani bez lopte te si tako otvore skroz cist sut (Stephova specijalnost skoro). Rijetko ce se desit da Kyrie gleda u takmvim missmatch situacijama da mozda neki suigrac nema jos bolju situaciju i bacit mu loptu pa da izbori slobodna ili neki cist zicer. To je s jedne strane i pozitivno jer ima taj killer instinkt i u nekoj kosarci iz ranijeg doba bi bilo odlicno dok danas gdje su odbrane puno sofisticiranije i analiticki jace, to ne mora nuzno znaciti pozitivnu stvar.

Jednostavno po meni Kyrie ima puno previse "basketarenja" u sebi da bude u igri 5 na 5 rang jednog Stephena. Ima naravno i do sistema ali ne moze samo sistem biti kriv sto se napad bez Jamesa na terenu raspada i svodi na izolaciju Kyriea. On u pogledu prepoznavanja odbrana i citanja igre treba jos dosta da napreduje, trenutno je po mom misljenju u tom segmentu prilicno slab. Hoce li se to desiti ostaje da vidimo svakako ali u ovom trenutku on je neuporediv sa Stephom.

Avatar
Jeftha
Postovi: 2671
Pridružen/a: 08 okt 2015, 15:51
Kontakt:

Re: NBA Finals 2017

Post Postao/la Jeftha » 14 jun 2017, 03:17

Eselamu alejkum!

Ne znam da li je bilo, ali vrijedi postaviti. :arrow:
Most PPG by Duo, NBA Finals History- Won Title
2002 Shaq & Kobe 63.3
1993 Jordan & Pippen 62.2
2017 Durant & Curry 62.0
The Big Four get all the headlines, but Andre Iguodala had the best plus-minus of any Warrior in the Finals (+60)
https://twitter.com/Herring_NBA/status/ ... 5466902528
Warriors: 5th NBA title in franchise history, tying Spurs for 4th-most in NBA history.

Celtics (17), Lakers (16) and Bulls (6)
Stephen Curry joins Karl Malone as the only players with multiple MVP awards, three trips to the Finals and no Finals MVPs to their names
First NBA Finals in which 4 different players averaged at least 25 points per game

Kevin Durant
Stephen Curry
Kyrie Irving
LeBron James
Most losses in NBA Finals
Jerry West 33
Elgin Baylor 28
LeBron James 27
Kareem Abdul-Jabbar 27
slika

Kad porastem bicu Klay Thompson!
slika

slika

slika

Allahimanet!!
Remember, remember the 5th of November.

"On je nogometni Christoph Waltz – savršeni glumac za ulogu lošeg momka kojeg je lako voljeti i kad na terenu radi odvratne stvari."

Corruptio optimi cuiusque pessima.

Avatar
Clutch
Postovi: 13090
Pridružen/a: 14 maj 2014, 14:16
Kontakt:

Re: NBA Finals 2017

Post Postao/la Clutch » 14 jun 2017, 03:22

Odbrana Irvinga je bila bolna za gledat. Al vecinom nije stvar inteligencije nego volje jer tako cesto se desavalo da cim napravi neku glupost u odbrani odmah uzme loptu u ruke i napravi neku caroliju u napadu da se iskupi.

Irving je kroz cijelu karijeru poznat po katastrofalnoj odbrani, igrac kojem je najcesce dovoljno postavit jedan blok i ostavljen je u prasini. Citanje akcija, svjesnost situacije i anticipacija bloka za njega je oduvijek bila naucna fantastika.

Mada svakako da treba priznat da je ogroman faktor bio umor, i Jamesu se znao desiti poneki defanzivni kolaps ili ne trcanje nazad u tranziciji, sto je razumljivo s obzirom na potrosnju u napadu njega i Irvinga.
Philly vs Everybody

#Madrid
#Sixers
#JoJoGOAT

Avatar
adriano_leite
Postovi: 10714
Pridružen/a: 01 jun 2010, 02:04
Kontakt:

Re: NBA Finals 2017

Post Postao/la adriano_leite » 14 jun 2017, 03:29

@Epi, evo hajmo ovako, da li mislis da bi Curry unaprijedio ovakav Cleveland u napadu i u odbrani? Da li mislis da bi se igraci Cavsa vise kretali sa Curryem u ekipi, te da li bi se James bavio trcanjem oko blokova kako to rade Klay i ostali? Da li bi Curry kao primarni cuvar protivnickih PG igraca podigao odbranu Cavsa na visi nivo, jer je eto inteligentniji od Irvinga?

Dalje, ja sam te pitao zasto mislis da Irving nema kosarkasku inteligenciju, a kao odgovor ti ga konstantno poredis sa Curryem. Ja ga nisam uporedio sa Curryem prvi. Ali kad vec trazis, eto izjasni se da li bi Curry popravio odbranu Cavsa da trejdamo Irvinga za Currya i da li bi Curry popravio napad Cavsa, te da li bi zamjenom Curry Irving Cavsi osvojili tituli ove sezone?

Molim te samo konkretne odgovore posto nisi mogao odoliti da ne poredis Kyriea i Currya. Plus Curry je 4 godine stariji i s 25 godina nije bio igrac kakav je sada Irving. To je cinjenica. MVP je postao sa 27 godina, a sa 26 je bio prvi puta All Star igrac (a koliko je vec Irving puta All Star? Znam da All Star nije sve, ali eto da malo i to uporedimo). Gdje mu je ranije bila ta kosarkaska inteligencija koja ce pokretati GSW ka uspjesima? Dakle, svojim odgovorima si me natjerao da ih krenem i ja porediti, ali bicu zadovoljan ako mi odgovoris na pitanja prije ovog mog poredjenja njih dvojice.
CAVS BASKETBALL NEVER STOPS!!! BELIEVELAND

Mes Que Un Club!

Mi smo Horde Zla sa Sjevera...

Avatar
Epidaurus
Postovi: 21278
Pridružen/a: 15 maj 2014, 14:37
Kontakt:

Re: NBA Finals 2017

Post Postao/la Epidaurus » 14 jun 2017, 03:56

Poredio sam ga sa Curryjem jer to je taj ideal kako jedan scoring first play treba da izgleda i kako svojim sposobnostima da trpa odakle pozeli treba puno vise otvarati prostora suigracima. To je ono sto je Curry doktorirao i razlog zbog kojeg je tolika razlika izmedju napada GSWa kad je Curry na terenu i kad je na klupi. Jednostavno percipiranje akcija, citanje kako ce ga odbrana "napasti", gdje ce se stvoriti pukotina i slicno. Jedino sto Curryju donekle zamjerim je sto precesto zna biti previse lezeran pa praviti neke glupe greske.

Sto se tice zamjene Stepha i Irvinga, pa Steph je valjda jedini play u ligi koji je kompaktibilniji s LeBronom od Kyriea. Bukvalno savrsena kombinacija skoro jer bi Steph u LeBronu fakticki dobio drasticno poboljsanu verziju Draymonda Greena. Za napad Cavsa sa Stephom umjesto Kyriea sam apsolutno siguran da bi bilo bolji bas zbog tih offball kvaliteta i otvaranja prostora tim kretnjama. Sam napad Cavsa ne bi isto izgledao sa Stephom umjesto Kyriea jer Steph nije takav iso strijelac kao Kyrie nego bi bilo puno vise picka s njim i LeBronom kao i otvaranja kroz blokove. Govorimo o jedina dva igraca u ligi na koje su protivnicke odbrane fokusirane apsolutno u svakom trenutku, nebitno imali oni loptu ili ne. Ovakav strasan napad Cavsa bi to diglo na jedan novi nivo sigurno.

Sto se odbrane tice, Kyrie nije osnovni problem odbrane Cavsa nego samo jedan od problema. Kao sto sam ti vec rekao, nijedan od njih dvojice nije neki defanzivac ali Steph u samim rotacijama ne ispada toliko koliko Kyrie jer jednostavno bolje cita igru. Samom zamjenom njih dvojice ne bi nista unaprijedio odbranu Cavsa jer ti jos uvijek ostaje mozda i najveci problem odbrane Cavsa Kevin Love. Svakako da Steph nije defanzivni game changer ali od Kyriea je osjetno bolji u timskoj odbrani.

GSW bi s druge strane bio slabiji da im stavis u ekipu Kyriea umjesto Stepha jer kao sto sam vec rekao, gubis igraca koji otvara toliki prostor suigracima, a dobijas vrhunskog iso strijelca. Samim tim bi napad GSWa bio predvidljiviji jer znas su ti onda dva glavna napadaca KD i Kyrie vise fokusirani na trpanje iz izolacija i missmatcha nego na pokretanje citavog napada ekipe sto Steph radi konstantno. Green bi tad podnosio jos veci teret kreacije nego sad sto bi se ili odrazilo na odbrani ili na vecem broju izgubljenih. Samim time napad GSWa ne bi bio ovako revolucionaran kakvim ga najvise Steph cini ali svakako i dalje odlican. Odbrana bi losija bila, ne drasticno ali ne bi bas bila 1. odbrana citave lige. Top 5 bi ostali vjerovatno.

U slucaju te zamjene njih dvojice, mislim da bi serija puno puno gusca bila. Da li bi bas Cavsi uzeli titulu tu nisam siguran ali nema teorije da bi izgubili ovako glatko. Vjerovatno bi to islo u 6 ili 7 utakmica jer bi GSW izgubio onaj sastojak koji njihov napad cini ovakvim kakav jeste i bio bi puno vise baziran na izolacijama. Cavsi nemaju ljudstvo da brane ovakve motion napade kao sto je ovaj GSWa jer im se veci dio rostera prelako gubi u rotacijama dok bi se u odbrani izolacija to mozda i moglo na neki nacin istrpiti. Cavsi bi u Stephu dobili tu dodatnu nepredvidljivost u napadu i vise prostora za Jamesa i ostatak sutera. Da moram prognozirati ishod takve serije, rekao bih GSW u 7 cisto jer je i dalje to talentovanija ekipa.

Avatar
adriano_leite
Postovi: 10714
Pridružen/a: 01 jun 2010, 02:04
Kontakt:

Re: NBA Finals 2017

Post Postao/la adriano_leite » 14 jun 2017, 08:11

Evo @Epi da i ja malo kazem svoje vidjenje toga, da je Korver pogadjao ono sto je inace u karijeri pogadjao, ovo bi otislo u 7 utakmica.

Odbrana GSW bi bila top 5, znaci opala za 4 mjesta, dok bi se pojacala odbrana Cavsa za 4 pozicije, jer je Curry bolji i pametniji defanzivac, jel? Ako je tako, kad pogledas kolik osmo losi, da li je to uopste ista bolje? Eh iako se ne slazem s tim, pretpostvimo da, je tako, zanima me kako i na koji nacin bi se poboljsala kada bi cuvao Irvinga i kada ne bi cuvao Irvinga? Znamo svi sta mu Irving radi kada ga cuva? Znaci krio bi se Curry kao sto se i sada krije, ali na kome? Ako James cuva Duranta, Kyriea cuva JR, Greena cuva Trisran, Zazu cuva Love, Curry cuva Klaya? Zaista mislis da bi to bilo lijepo za gledati u odbrani? Curry se ne bi gubio od silne trke i ilegalnih screenova Greena? Popravila bi se nasa odbrana? Mislim da ni sam ne vjerujes u to, ali dobro.

U napadu, LBJ bi se podredio Curryu? Pa nije se podredjivao Wadeu koji mu je jaran i koji je za mene veci igrac od Currya (kada je James dosao kod njega, vazio je za jednog od najboljih igraca lige, a sjecamo se kakav je bio igrac prije povreda). Opet ne bi bilo sistema, James bi bio primarni kreator, sekundarni Curry, Deron treci i ko jos? Ovamo imas Iggya koji zna kreirati, Klaya, Duranta, Livingstona, Greena, znaci u svakom momentu su tri kreatora na terenu i puno je lakse igrati od lopte nego u iso sistemu koji mi igramo, dok mi treceg nismo imali dok nije dosao Deron.

Dalje, sjeti se nase titule i kako je Irving igrao. Samo cu reci Delly. On je bio Irvingov Klay u tih 15ak minuta na parketu u prosjeku. Zamisli da je Delly pravi Klay i da su skupa po 30 minuta bili na parketu ;) .

Jednostavno to nije kosarkaska inteligencija. Evo ako jest, opet pitam, gdje je bila do 25e godine jer ako poredimo njihovih 25 godina kao NBA kosarkasa, Irving puno vise ostvarenja ima. Nije bas da je Curry poceo naglo da postaje kosarkaski inteligentan. McGee je kosarka budala pa izgleda kao koristan u ovom GSW ;) .

Slazemo se da se ne slazemo, ali samo malo razmisli o ovim stvarima koje sam napisao.
CAVS BASKETBALL NEVER STOPS!!! BELIEVELAND

Mes Que Un Club!

Mi smo Horde Zla sa Sjevera...

Avatar
miki_92
Postovi: 21593
Pridružen/a: 07 jun 2010, 19:41
Kontakt:

Re: NBA Finals 2017

Post Postao/la miki_92 » 14 jun 2017, 08:29

Epidaurus je napisao/la:Sumnjam da bi Kingsi, ako su imalo inteligentniji postali, dali WCSa i Gaya za Lovea.
Gay je slobodan igrac, prije 2 dana je odbio PO
"This whole thing is pretty much done. We're more ghosts than people."

Avatar
Tracy3McGrady
Postovi: 8122
Pridružen/a: 12 feb 2012, 02:47
Kontakt:

Re: RE: Re: NBA Finals 2017

Post Postao/la Tracy3McGrady » 14 jun 2017, 08:42

Epidaurus je napisao/la:Poredio sam ga sa Curryjem jer to je taj ideal kako jedan scoring first play treba da izgleda i kako svojim sposobnostima da trpa odakle pozeli treba puno vise otvarati prostora suigracima. To je ono sto je Curry doktorirao i razlog zbog kojeg je tolika razlika izmedju napada GSWa kad je Curry na terenu i kad je na klupi. Jednostavno percipiranje akcija, citanje kako ce ga odbrana "napasti", gdje ce se stvoriti pukotina i slicno. Jedino sto Curryju donekle zamjerim je sto precesto zna biti previse lezeran pa praviti neke glupe greske.

Sto se tice zamjene Stepha i Irvinga, pa Steph je valjda jedini play u ligi koji je kompaktibilniji s LeBronom od Kyriea. Bukvalno savrsena kombinacija skoro jer bi Steph u LeBronu fakticki dobio drasticno poboljsanu verziju Draymonda Greena. Za napad Cavsa sa Stephom umjesto Kyriea sam apsolutno siguran da bi bilo bolji bas zbog tih offball kvaliteta i otvaranja prostora tim kretnjama. Sam napad Cavsa ne bi isto izgledao sa Stephom umjesto Kyriea jer Steph nije takav iso strijelac kao Kyrie nego bi bilo puno vise picka s njim i LeBronom kao i otvaranja kroz blokove. Govorimo o jedina dva igraca u ligi na koje su protivnicke odbrane fokusirane apsolutno u svakom trenutku, nebitno imali oni loptu ili ne. Ovakav strasan napad Cavsa bi to diglo na jedan novi nivo sigurno.

Sto se odbrane tice, Kyrie nije osnovni problem odbrane Cavsa nego samo jedan od problema. Kao sto sam ti vec rekao, nijedan od njih dvojice nije neki defanzivac ali Steph u samim rotacijama ne ispada toliko koliko Kyrie jer jednostavno bolje cita igru. Samom zamjenom njih dvojice ne bi nista unaprijedio odbranu Cavsa jer ti jos uvijek ostaje mozda i najveci problem odbrane Cavsa Kevin Love. Svakako da Steph nije defanzivni game changer ali od Kyriea je osjetno bolji u timskoj odbrani.

GSW bi s druge strane bio slabiji da im stavis u ekipu Kyriea umjesto Stepha jer kao sto sam vec rekao, gubis igraca koji otvara toliki prostor suigracima, a dobijas vrhunskog iso strijelca. Samim tim bi napad GSWa bio predvidljiviji jer znas su ti onda dva glavna napadaca KD i Kyrie vise fokusirani na trpanje iz izolacija i missmatcha nego na pokretanje citavog napada ekipe sto Steph radi konstantno. Green bi tad podnosio jos veci teret kreacije nego sad sto bi se ili odrazilo na odbrani ili na vecem broju izgubljenih. Samim time napad GSWa ne bi bio ovako revolucionaran kakvim ga najvise Steph cini ali svakako i dalje odlican. Odbrana bi losija bila, ne drasticno ali ne bi bas bila 1. odbrana citave lige. Top 5 bi ostali vjerovatno.

U slucaju te zamjene njih dvojice, mislim da bi serija puno puno gusca bila. Da li bi bas Cavsi uzeli titulu tu nisam siguran ali nema teorije da bi izgubili ovako glatko. Vjerovatno bi to islo u 6 ili 7 utakmica jer bi GSW izgubio onaj sastojak koji njihov napad cini ovakvim kakav jeste i bio bi puno vise baziran na izolacijama. Cavsi nemaju ljudstvo da brane ovakve motion napade kao sto je ovaj GSWa jer im se veci dio rostera prelako gubi u rotacijama dok bi se u odbrani izolacija to mozda i moglo na neki nacin istrpiti. Cavsi bi u Stephu dobili tu dodatnu nepredvidljivost u napadu i vise prostora za Jamesa i ostatak sutera. Da moram prognozirati ishod takve serije, rekao bih GSW u 7 cisto jer je i dalje to talentovanija ekipa.
Moram se složiti od a do ž, osim da bi GSW na kraju uzeli. Durant je već igrao sa igračem tipa Irving i znamo šta mu je plafon bio. Sa druge strane savršen duo sa Kingom i Curryem, to bi bio vrh Što se može zamisliti trenutno u svijetu košarke. Cavsi imaju odlične sutere koji bi iskoristili dupliranje Ove dvojice i nema te ekipe koja bi ih dobila na 4 tekme. Uostalom Curry je uzeo titulu sa KDom, zašto misliš da je ne bi uzeo sa Kingom.

PS. Adriano, i sam znaš kroz šta je Curry prolazio do svoje 25. Godine jbg. I je li ti sa ovim hoćeš reći da Cavsi ne bi bili bolji kad bi se taj trejd desio?

Penny Hardaway #1
Zadnja izmjena: Tracy3McGrady, dana/u 14 jun 2017, 08:46, ukupno mijenjano 1 put.
Anfernee "Penny" Hardaway #1

Avatar
rio_Ferdy88
Moderator
Postovi: 41149
Pridružen/a: 16 avg 2011, 04:32
Lokacija: Tamni Vilajet
Kontakt:

Re: NBA Finals 2017

Post Postao/la rio_Ferdy88 » 14 jun 2017, 08:42

alemsa je napisao/la:S&t george u cavse, bolji im je od lovea, igra bolju odbranu, bolji je i suter. Defanzivno se on i bron mogu mjenjat na kd. Sa georgeom bi se mogli pobit s ovim gsw kvalitetno
Čuj :o :mrgreen:

Nisam znao da su ovo želje i pozdravi :kafa:

Najbolje da niko drugi ništa ne radi samo gleda kako će pokloniti svoje najbolje igrače Cavsima i Dubsima da bi bilo finale zanimljivije :mrgreen:
Keep the faith and never fear, We'll keep the Red flag flying high, Cuz Man United will Never Die!!!
The greater the challenge the more Glory in overcoming it!
________BOSTON_________
.BRUINS=CELTICS=RED SOX.
..NEW ENGLAND PATRIOTS..

Avatar
Epidaurus
Postovi: 21278
Pridružen/a: 15 maj 2014, 14:37
Kontakt:

Re: NBA Finals 2017

Post Postao/la Epidaurus » 14 jun 2017, 08:58

Do 25. godine je Curryju zbog povreda bilo upitno hoce li uopce imati normalnu kosarkasku karijeru obzirom na probleme sa zglobovima. Zbog toga je uostalom i potpisao ovako mal ugovor koji je omogucio GSWu da sastavi ovo sto je sastavio.

Ja sam ti fino napisao da Curry ne bi unaprijedio nesto posebno obranu Cavsa ali da bi napad GSWa s Irvingom umjesto Curryja izgubio posebnost koju ima, te da bi on napadu s Jamesom dao jednu novu, posebnu dimenziju koju sada nema. Imaju oni strasnu ekipu i sve to, al kako to da s Curryjem na terenu imaju historijski mocan napad, a bez Curryja na terenu uzasan ? Bit je u tom prostoru koji Curry svojom igrom otvara svima oko sebe. Ljudi ne shvataju sta znaci imati sposobnost pogadjanja trica s 9-10 metara vrhunskim procentima i razvlacenje odbrane do te mjere. Kad jos na takve suterske sposobnosti dodas nesebicnost i sposobnost razigravanja, dobijes fakticki savrsenog scoring playa. To otvaranje prostora i kreacija bilo kroz puko kretanje bez lopte, bilo kroz direktni asist, bilo kroz onaj "hokejaski" (Curry je po tome vodeci u ligi cini mi se) je to sto Curryja cini posebnim na ovaj nacin.

Da, James bi ostao primarni kreator ali bi odbrane vecu paznju posvecivale Curryju bez lopte nego sto je posvecuju Irvingu iz tih vec navedenih razloga. James je dovoljno inteligentan kosarkas da vidi tu posebnost Stepha. To vide i svi treneri sirom lige pa zato i koncipiraju citave odbrane prvenstveno da njega zaustave iako u ekipi ima jos jednog takvog klasnog strijelca poput KDa i jednog od 5 najboljih sutera ikad Klaya. Curry ce u svom ludilu strpati 30-40 poena i jos uz to pokrenuti citavu ekipu i stvorit prostor suigracima samim svojim prisustvom na parketu i kretanjem dok Kyrie kad krene on trpa 30-40 al koga jos pokrene osim samog sebe ? Apsolutno nikog, ostali stoje i gledaju kako on trpa.

Kyrie se upravo zbog toga treba ugledati na Curryja i njegov stil igre ako zeli da se digne na jedan novi nivo. Lijepo je gledati sve kako on zatrpava i plese al to nece prolaziti jednom kad ne bude Jamesa. Bit ce mozda dovoljno za 1. il 2. rundu PO al za vise je upitno. Jednostavno, u ovom trenutku njih dvojica su neuporedivi igraci. Curry sve oko sebe cini boljim, navlaci na sebe redovno 2, a zna se cak deist i 3 igraca sto otvara nevjerovatan prostor svima oko njega. Kyrie to nema jos uvijek, a pitanje je hoce li ikad i imati. Mislim jednsotavno da on nema neku inteligencij kosarkasku i ne prepoznaje akcije kako bi se ocekivalo od igraca za kojeg se ocekuje da postane sama elita lige (to on trenutno nije, to su u ovom trenutku samo James, Curry, KD, Kawhi, Harden i Wess s tim da su ova zadnja dvojica malo osjetnije iza ovih prvih), sad vidjet cemo vremenom koliko je to tacno ustvari.

Nije mi jasno zasto vjerujes u mit da je Delly igrao neku specijalnu odbranu na Curryju. Prosle godine je bio na rosteru i dobio je samo 25 minuta u 6 tekmi. Ta "njegova odbrana" na Stephu u finalu 2015. je bila plod konstantnog udvajanja na svakom picku i ignoriranja Boguta te ostavljanja Iggyja samog na trici kad je Kerr zaigrao s niskom petorkom. Iggy je upravo zbog toga i odbrane na Jamesu i dobio taj MVP finala, opet jer je glavni i osnovni cilj odbrane Cavsa bio cilj da se zaustavi Steph (sto opet nije pomoglo da ne utrpa 38 il koliko vec poena u 5. kljucnoj tekmi).

Da gledas ko bi bio bolji u basketu 3 na 3 ili 1 na 1, Kyrie bi vjerovatno zbog nevjerovatnih iso sposobnosti bio bolji igrac ali u kosarci 5 na 5 oni su neuporedivi u ovom trenutku. Curry je jedini igrac u ligi uz LeBrona na kojeg je odbrana fokusirana u apsolutno svakoj sekundi i segmenti u kojima on briljira (ta otvaranja prostora i to) Kyrie jos uvijek nema u svom repertoaru. Jos jednom cu ti ponoviti, ne moze biti samo i iskljucivo do sistema to sto napad Cavsa bez Brona na terenu izgleda urnebesno. Kyrie u ovom trenutku karijere ima apsolutno savrsenu ulogu za svoj stil igre, a da li ce nekada u karijeri dovoljno prosiriti svoju igru i razviti se u ovakvog igraca kakav je Steph danas ostaje da se vidi. Ja mislim da on jednostavno nije kosarkaski toliko inteligentan igrac ali da isto tako ima i nevjerovatan instinkt ubice koji osjeti svaku malu greskicu direktnog cuvara.

Avatar
adriano_leite
Postovi: 10714
Pridružen/a: 01 jun 2010, 02:04
Kontakt:

Re: NBA Finals 2017

Post Postao/la adriano_leite » 14 jun 2017, 09:16

@Epi, zivi bili pa vidjeli sve. Postujem sve napisano ali ostavljam prostora da dam svoje vidjenje, koje sam vec dao i time bih stao s uporedbama, koje nisam ni poceo ja, nego mi je jednostavno cudno procitati da je Kyrie kosarkaski neinteligentan. A sto se tice Dellya, nije Delly mit, Delly je savrsen primjer korisnog igraca bez ludila koje ima JR Smith i puno je bolji Kyrieu nego JR. Ja bih sad potpisao povratak Dellya, a eto im JR i jos gratis neko. Predobro bi mi bilo vidjeti Johna Hensona u nasoj ekipi, kad smo vec kod Bucksa :D .

@Sanele, Westbrook ni na Nba 2k nije suter kao Kyrie ;) .
CAVS BASKETBALL NEVER STOPS!!! BELIEVELAND

Mes Que Un Club!

Mi smo Horde Zla sa Sjevera...

Avatar
Tracy3McGrady
Postovi: 8122
Pridružen/a: 12 feb 2012, 02:47
Kontakt:

Re: RE: Re: NBA Finals 2017

Post Postao/la Tracy3McGrady » 14 jun 2017, 09:37

adriano_leite je napisao/la:@Epi, zivi bili pa vidjeli sve. Postujem sve napisano ali ostavljam prostora da dam svoje vidjenje, koje sam vec dao i time bih stao s uporedbama, koje nisam ni poceo ja, nego mi je jednostavno cudno procitati da je Kyrie kosarkaski neinteligentan. A sto se tice Dellya, nije Delly mit, Delly je savrsen primjer korisnog igraca bez ludila koje ima JR Smith i puno je bolji Kyrieu nego JR. Ja bih sad potpisao povratak Dellya, a eto im JR i jos gratis neko. Predobro bi mi bilo vidjeti Johna Hensona u nasoj ekipi, kad smo vec kod Bucksa :D .

@Sanele, Westbrook ni na Nba 2k nije suter kao Kyrie ;) .
Ajd recimo da se slažem, ali zašto mi ne odgovoriš na pitanje ?

Penny Hardaway #1
Anfernee "Penny" Hardaway #1

Zaključano

Natrag na “Arhiva”

Online

Trenutno korisnika/ca: Nema prijavljenih korisnika/ca. i 3 gosta.