NBA Finals 2017

Moderatori/ce: _dreamer_,ribery,Monolog,insider

Avatar
Epidaurus
Postovi: 21364
Pridružen/a: 15 maj 2014, 14:37
Kontakt:

Re: NBA Finals 2017

Post Postao/la Epidaurus » 14 jun 2017, 00:41

Brokula je napisao/la:Ja ne razumijem ljude koji govore da bi Melo dobrodošao Cavsima. 3 igrača koji ne znaju šta će bez lopte u napadu, to ne bi ni 10 Popoviča sastavilo da funkcioniše. GSW funkcioniše jer imaju 4 zvijezde kojima jednostavno ne treba lopta u rukama da bi bili to što jesu
Pa u ovom iso heavy napadu, sigurno bi bolje dosao nego Love. Missmatche protiv Klaya kojih je Love u ovom finalu imao koliko pozeli bi sasvim sigurno bolje rjeavao. Plus je tu taj faktor prijateljstva s Bronom, cisto sumnjam da bi se s njim u ekipi zaje.bavo ko u Knicksima.

Avatar
NEZALAGANJE
Postovi: 25337
Pridružen/a: 04 avg 2011, 23:03
Kontakt:

Re: NBA Finals 2017

Post Postao/la NEZALAGANJE » 14 jun 2017, 00:44

Brokula je napisao/la:Ja ne razumijem ljude koji govore da bi Melo dobrodošao Cavsima. 3 igrača koji ne znaju šta će bez lopte u napadu, to ne bi ni 10 Popoviča sastavilo da funkcioniše. GSW funkcioniše jer imaju 4 zvijezde kojima jednostavno ne treba lopta u rukama da bi bili to što jesu
Upravo to je kljucna razlika.Nije bit samo nabacati superzvijezde u jedan tim.Treba napraviti da se ,igrajuci zajedno,nadopunjuju.Svi ne mogu raditi sve,ma koliko talentovani bili.
@epi A sta bi bilo sa odbranom?Znaci opet taktika nadpucati i nadtrcati GS,a opet daleko slabija odbrana i klupa.Mozda bi dobili jednu utakmicu vise,ali je ishod duela isti.

Avatar
Epidaurus
Postovi: 21364
Pridružen/a: 15 maj 2014, 14:37
Kontakt:

Re: NBA Finals 2017

Post Postao/la Epidaurus » 14 jun 2017, 00:49

Pa svakako da nije idealno rjesenje (to bi bilo jedan George recimo, ni Butler nije lose rjesenje ali George je bolje svakako jer je kvalitetniji suter) ali od Lovea drasticno bolje. Melo je dosta bolji strijelac od Lovea svakako, a defanzivno kad je koncentrisan bolji od Lovea. Ovaj sam tim Cavsa je od samog starta bio pogresno koncipirat da se dobije Golden, nema teorije da ces ofanzivno najtalentovaniju ekipu ikad dobiti nadpucavanjem i trkom. Samo kazem da ako su vec imali u planu izolacijama i sutem dobiti Cavse, onda je Melo tu bio puno puno bolje rjesenje od Lovea. Na ljeto im svakako slijedi veliki remont, Lovea treba zamjeniti ili za Georgea (sto mislim da nema ni teoretske sanse) ili bar za nekoliko kvalitetnih igraca zadatka koji ce ginuti defanzivno, a u napadu ispogadjati otvorene suteve.

Avatar
adriano_leite
Postovi: 10714
Pridružen/a: 01 jun 2010, 02:04
Kontakt:

Re: NBA Finals 2017

Post Postao/la adriano_leite » 14 jun 2017, 00:55

Epidaurus je napisao/la:
Brokula je napisao/la:Ja ne razumijem ljude koji govore da bi Melo dobrodošao Cavsima. 3 igrača koji ne znaju šta će bez lopte u napadu, to ne bi ni 10 Popoviča sastavilo da funkcioniše. GSW funkcioniše jer imaju 4 zvijezde kojima jednostavno ne treba lopta u rukama da bi bili to što jesu
Pa u ovom iso heavy napadu, sigurno bi bolje dosao nego Love. Missmatche protiv Klaya kojih je Love u ovom finalu imao koliko pozeli bi sasvim sigurno bolje rjeavao. Plus je tu taj faktor prijateljstva s Bronom, cisto sumnjam da bi se s njim u ekipi zaje.bavo ko u Knicksima.
Mislim da Love, Irving i James definitivno ostaju, kao sto mislim i da ce LBJ da se podredi timu i instaliranju sistema. Takodjer ocekujem promjenu na klupi, te da se tu James nece pitati o svojim minutama ili sistemu (razgovor sa njim da, ali glumljenje serifa ne). James od pocetka playoffa govori kako je vrijeme da Irving dobija sve vecu ulogu te da mu on pomaze u vodjenju ekipe, kao i nosenjem ekipe na svojim ledjima kad je tesko, kao i individaulnom napretku Irvinga (trazeci od njega da bude agresivniji i da se ne boji da li ce failati, a Irving je sam po sebi takav i zaista prateci Cavse, vidim napredak u njihovoj hemiji), jer ce jednog dana (brze nego svi mislimo, to su njegove rijeci) Irving nositi tim do velikih uspjeha, te da ce na taj nacin James duze trajati, jer vjeruje u Irvinga (takodjer njegove rijeci).

Eh sad, da li su to samo slatke rijeci ili istina, to cemo vidjeti. Mislim da je James dovoljno kosarkaski inteligentan da vidi da sa ovako gradjenim rosterom ne moze protiv GSW, iako je to mislio. Licno mislim da ce ovaj poraz Jamesa dodatno motivirati i da cemo biti mnogo bolji nego smo u ovom trenutku.

Ne ocekujem trejd Lovea, ali ocekujem trejd Fryea (zavrsna godina ugovora), JR-a, Shumpa, pa mozda i Tristana. Ne bi me iznenadilo da se okrenemo old school kosarci, jer je jedini nacin za dobiti GSW da se igra sporo i jako. Trcanje i prijateljstvo tu ne donosi nikakve rezultate. Moja velika zelja je Jimmy Butler, a i sam je izjavio da bi volio igrati sa Irvingom.
CAVS BASKETBALL NEVER STOPS!!! BELIEVELAND

Mes Que Un Club!

Mi smo Horde Zla sa Sjevera...

Avatar
Lillard
Postovi: 26328
Pridružen/a: 28 mar 2013, 23:46
Kontakt:

Re: NBA Finals 2017

Post Postao/la Lillard » 14 jun 2017, 00:59

adriano

Prije će Pacersi pustit Georga u nekom trejdu nego što će Bullsi Butlera. Georgeu je naredna godina zadnja, a Pacersi će dobit ku.rac ukoliko ga ne trejdaju prije toga. E sada, Lakersi su prva opcija, ali who knows.
"Last time they count me out, what I do Game 6?"

Avatar
Epidaurus
Postovi: 21364
Pridružen/a: 15 maj 2014, 14:37
Kontakt:

Re: NBA Finals 2017

Post Postao/la Epidaurus » 14 jun 2017, 01:06

Ja mislim da je trejd Lovea neophodan ako zele parirati Goldenu. Curry i KD su busili Lovea na sve moguce nacine na preuzimanjima kad god se sjete. To nisu igraci kojima smijes ostajati u zoni na picku jer ce se podici u milisekundi i pocjepati mrezicu sa 8 metara. Nasao sam takodjeri podatak da su Cavsi u finalu imali 23,6 poena bolji timski rejting na 100 posjeda sa Loveom na klupi. Kad dodas tome i cinjenicu da su prosle godine proigrali tek kad je Love u prvoj petorci zamijenjen Jeffersonom, onda postaje jasno da Love nema sta traziti protiv GSWa na terenu. Svaka mu cast za onu zadnju odbranu na Curryju prosle godine ali sad smo vidjeli da je to puno vise bio plod Curryjeve nespremnosti i puke srece za Lovea nego nekakva otkrivena defanzivna sposobnost.

Avatar
adriano_leite
Postovi: 10714
Pridružen/a: 01 jun 2010, 02:04
Kontakt:

Re: NBA Finals 2017

Post Postao/la adriano_leite » 14 jun 2017, 01:14

Lillard je napisao/la:adriano

Prije će Pacersi pustit Georga u nekom trejdu nego što će Bullsi Butlera. Georgeu je naredna godina zadnja, a Pacersi će dobit ku.rac ukoliko ga ne trejdaju prije toga. E sada, Lakersi su prva opcija, ali who knows.
Slazem se jer Jimmy ima duzi ugovor, ali isto tako Chicago je na prekretnici, ne znaju sta uraditi, a nezadovoljan glavni igrac je najgori scenario za njih. Medjutim, ne mora to biti ni George ni Jimmy, mogu jednostavno biti manji trejdovi gdje ces ciljano dovoditi ljude koji najbolje odgovaraju sistemu, kojeg trenutno nemamo, ali koji ce vjerovatno doci s novim trenerom.

@Epi, slazem se da Love u ovakvom rosteru je najgora moguca zvijezda koja je mogla doci u Cavsi. Medjutim, zamisli da trejdamo Tristana i nekog za recimo Drummonda, ne kazem da ce se desiti, ali govorimo hipoteticki, mislis li da ne bi Drummond bolje pokrivao Kevinovu losiju odbranu (koja se popravila, ne puno, ali bolje djeluje) nego sto to radi Tristan? Smatram da bi Drummond iako neinteligentan igrac, svojim fizikalijama i nenormalnim atletskim sposobnostima itekako dobro djelovao na nasu odbranu, jos ako znamo da bi nesto naucio od Jamesa. Ovo je naravno sbbkbb, ali smatram da postoji mogucnost za dovesti nekog ko bi nas unaprijedio bez da se trejda Love. Naravno, nisam protiv trejda Lovea, ali smatram da je malo vjerovatno da cemo ga trejdati.
CAVS BASKETBALL NEVER STOPS!!! BELIEVELAND

Mes Que Un Club!

Mi smo Horde Zla sa Sjevera...

Avatar
alemsa
Postovi: 24215
Pridružen/a: 21 jul 2012, 19:27
Kontakt:

Re: NBA Finals 2017

Post Postao/la alemsa » 14 jun 2017, 01:15

Ma cousinsa daj bronu
Over thinking, over analyzing separates the body from the mind

It's not what you deserve, you get what you earn

Avatar
NEZALAGANJE
Postovi: 25337
Pridružen/a: 04 avg 2011, 23:03
Kontakt:

Re: NBA Finals 2017

Post Postao/la NEZALAGANJE » 14 jun 2017, 01:17

Ja sam cuo da je Drummond itekako dostupan.Nije nedodirljiv kad je neki trejd u pitanju.
Sto se tice Jimmya i CHI,nedavno je imao sastanak sa celnicima koji su mu predocili svoj plan i viziju za buducnost,tako da je,za sada,on u CHI. ;)

Avatar
Lillard
Postovi: 26328
Pridružen/a: 28 mar 2013, 23:46
Kontakt:

Re: NBA Finals 2017

Post Postao/la Lillard » 14 jun 2017, 01:22

Lovea moraju trejdat i poprilično sam siguran da i hoće. Frajer ima samo šut, bez toga može kupit skokove, ali za igrača kojeg plaćaš toliko je to premalo. Ne može u postu dobit nikoga, obrana ne postoji, a nagodinu sigurno neće bit bolji.
"Last time they count me out, what I do Game 6?"

Avatar
Epidaurus
Postovi: 21364
Pridružen/a: 15 maj 2014, 14:37
Kontakt:

Re: NBA Finals 2017

Post Postao/la Epidaurus » 14 jun 2017, 01:23

To za Drummonda nije losa opcija al opet bespotrebno je davati Tristana za njega jer TT obavlja sasvim dobro taj posao preuzimanja bekova i tu nema potrebe ista mijenjati. Sad jbg desi se ponekad da preuzme KDa i tu je nemocan totalno, kao uostalom i svaki visoki u ligi sem mozda Davisa i Embiida al s necim moras zivjet protiv ovakvog GSWa. Love je tu puno puno veci problem, cak bih rekao i nerjesiv problem protiv Goldena. Jamesa svakako dogodine treba presaltat primarno na cetvorku, pogotovo u seriji protiv Goldena i maksimalno ga skloniti s KDa, a dovesti na 3 ili Georgea (prilicno nerealno) ili Butlera (takodjer prilicno nerealno, a i losiji je fit od PG13) ili nekog specijalca koji ce sibat trojke i ginut u odbrani (najrealnije). Protiv GSWa treba sto vise defanzivno kvalitetnih tijela na bokovima sposobnih pogadjati otvorene trojke, jednosmjerni igraci poput Korvera, Lovea, Fryea, Derona i slicni su apsolutno beskorisni bez obzira na to koliko dobri suteri bili.

Avatar
NEZALAGANJE
Postovi: 25337
Pridružen/a: 04 avg 2011, 23:03
Kontakt:

Re: NBA Finals 2017

Post Postao/la NEZALAGANJE » 14 jun 2017, 01:34

I znaci slozni smo svi da za Lovea ne mogu dobiti nikakvog superstara vise ranga. ;)
Da li su onda ti igraci koji bi se dobili njegovim trejdom,a bolje uklopili u sistem,upgrade za iso stil igre CLE?
CLE bi morao igrati sasvim drugacijim stilom.Moze li to Irving?

Avatar
adriano_leite
Postovi: 10714
Pridružen/a: 01 jun 2010, 02:04
Kontakt:

Re: NBA Finals 2017

Post Postao/la adriano_leite » 14 jun 2017, 01:36

Epidaurus je napisao/la:To za Drummonda nije losa opcija al opet bespotrebno je davati Tristana za njega jer TT obavlja sasvim dobro taj posao preuzimanja bekova i tu nema potrebe ista mijenjati. Sad jbg desi se ponekad da preuzme KDa i tu je nemocan totalno, kao uostalom i svaki visoki u ligi sem mozda Davisa i Embiida al s necim moras zivjet protiv ovakvog GSWa. Love je tu puno puno veci problem, cak bih rekao i nerjesiv problem protiv Goldena. Jamesa svakako dogodine treba presaltat primarno na cetvorku, pogotovo u seriji protiv Goldena i maksimalno ga skloniti s KDa, a dovesti na 3 ili Georgea (prilicno nerealno) ili Butlera (takodjer prilicno nerealno, a i losiji je fit od PG13) ili nekog specijalca koji ce sibat trojke i ginut u odbrani (najrealnije). Protiv GSWa treba sto vise defanzivno kvalitetnih tijela na bokovima sposobnih pogadjati otvorene trojke, jednosmjerni igraci poput Korvera, Lovea, Fryea, Derona i slicni su apsolutno beskorisni bez obzira na to koliko dobri suteri bili.
James je to i shvatio, sudeci po njegovim izjavama. Sto se tice Lovea, kao sto rekoh ne bi mi bilo zao ni sekunde, ali mislim da se nece tome pribjeci. Takodjer smatram da LeBron mora igrati cetvorku, te da sto vise pick and rol i pick and pop igraju on i Kyrie. Jednostavno su tu nezaustavljivi.

Evo jedna ideja za jeftinu verziju Georgea, a to je Rudy Gay koji se vraca nakon povrede. Love za njega i WCS. Rudy bi mogao biti trojka, ima duzinu i solidan je suter, zna igrati odbranu kad hoce, sa Jamesom bi profitirao, a WCS je odlican defanzivac koji bi nam odlicno odmah popravio odbranu. Sacramento svakako nema PF (mislim i da vise vjeruju u Skala nego u Williea).

@Nezalaganje, Irving je pokazao u repki da moze sta hoce. Imao bi on svakako svoje izolacije, a i jako dobar je suter da se nadje u spot up situacijama kada lopta kruzi.
CAVS BASKETBALL NEVER STOPS!!! BELIEVELAND

Mes Que Un Club!

Mi smo Horde Zla sa Sjevera...

Avatar
NEZALAGANJE
Postovi: 25337
Pridružen/a: 04 avg 2011, 23:03
Kontakt:

Re: NBA Finals 2017

Post Postao/la NEZALAGANJE » 14 jun 2017, 01:40

@adriano Reprezentacija je nesto drugo od tima u NBAu.Lopta vam ne kruzi bas tako cesto u CLE.Naravno,ne sumnjam da se on moze prilagoditi,ali onda moras imati dobre kreatore,pored Jamesa.Moras imati jaci sistem. ;)
Sto se tice Gaya,najavio je da ce opt out,tako da od trejda nema nista,a sumnjam da je spreman igrati za mid level.On i ovako povrijedjen vrijedi barem 12-13mil minimum.

Avatar
adriano_leite
Postovi: 10714
Pridružen/a: 01 jun 2010, 02:04
Kontakt:

Re: NBA Finals 2017

Post Postao/la adriano_leite » 14 jun 2017, 01:47

NEZALAGANJE je napisao/la:@adriano Reprezentacija je nesto drugo od tima u NBAu.Lopta vam ne kruzi bas tako cesto u CLE.Naravno,ne sumnjam da se on moze prilagoditi,ali onda moras imati dobre kreatore,pored Jamesa.Moras imati jaci sistem. ;)
Sto se tice Gaya,najavio je da ce opt out,tako da od trejda nema nista,a sumnjam da je spreman igrati za mid level.On i ovako povrijedjen vrijedi barem 12-13mil minimum.
Pa potpise i trejdaju ga nama u paketu za Lovea. Ne bi bio ni prvi ni zadnji koji bi to uradio (mislim da je to tehnicki izvodljivo da meciraju plate). Vec smo apsolvirali da je neophodan bilo kakav sistem ako zelimo dobiti GSW. Najgora moguca opcija po mom misljenju bi bila trejdati Irvinga za Paula. Tek tada ne bismo imali nikakve sanse. Mozda ne bismo otisli ni u finale :D . Kada igramo nesebicno, profitira i sam Irving od toga. Samoubistvo bi bilo ostaviti Luea i da se nastavi igrati kako se igra, sa nekim malim promjenama.
CAVS BASKETBALL NEVER STOPS!!! BELIEVELAND

Mes Que Un Club!

Mi smo Horde Zla sa Sjevera...

Avatar
NEZALAGANJE
Postovi: 25337
Pridružen/a: 04 avg 2011, 23:03
Kontakt:

Re: NBA Finals 2017

Post Postao/la NEZALAGANJE » 14 jun 2017, 01:51

adriano_leite je napisao/la:
NEZALAGANJE je napisao/la:@adriano Reprezentacija je nesto drugo od tima u NBAu.Lopta vam ne kruzi bas tako cesto u CLE.Naravno,ne sumnjam da se on moze prilagoditi,ali onda moras imati dobre kreatore,pored Jamesa.Moras imati jaci sistem. ;)
Sto se tice Gaya,najavio je da ce opt out,tako da od trejda nema nista,a sumnjam da je spreman igrati za mid level.On i ovako povrijedjen vrijedi barem 12-13mil minimum.
Pa potpise i trejdaju ga nama u paketu za Lovea. Ne bi bio ni prvi ni zadnji koji bi to uradio (mislim da je to tehnicki izvodljivo da meciraju plate). Vec smo apsolvirali da je neophodan bilo kakav sistem ako zelimo dobiti GSW. Najgora moguca opcija po mom misljenju bi bila trejdati Irvinga za Paula. Tek tada ne bismo imali nikakve sanse. Mozda ne bismo otisli ni u finale :D . Kada igramo nesebicno, profitira i sam Irving od toga. Samoubistvo bi bilo ostaviti Luea i da se nastavi igrati kako se igra, sa nekim malim promjenama.
Ne moraju se vise toliko mecirati plate po novom CBAu.Bitno je samo da imas dvoljno cap prsotora da primis odredjeni ugovor.Medjutim,da li vam je to pametno? Znaci trejdas Lovea za Gaya koji se jos uvijek oporavlja? :hmmmmm: WCSa sumnjam da ce dati,pokazao je znacajan napredak nakon odlaska Cousinsa.Ma kakav Irving za Paula.Pa to moze samo budala uraditi.Dati nadolazecu zvijezdu za drugu koja izlazi iz prajma. :roll:
Usput,stilovim Jamesa i Paula se poklapaju.I jedan i drugi trebaju loptu u rukama da bi bili efikasni.

Avatar
adriano_leite
Postovi: 10714
Pridružen/a: 01 jun 2010, 02:04
Kontakt:

Re: NBA Finals 2017

Post Postao/la adriano_leite » 14 jun 2017, 01:55

NEZALAGANJE je napisao/la:
adriano_leite je napisao/la:
NEZALAGANJE je napisao/la:@adriano Reprezentacija je nesto drugo od tima u NBAu.Lopta vam ne kruzi bas tako cesto u CLE.Naravno,ne sumnjam da se on moze prilagoditi,ali onda moras imati dobre kreatore,pored Jamesa.Moras imati jaci sistem. ;)
Sto se tice Gaya,najavio je da ce opt out,tako da od trejda nema nista,a sumnjam da je spreman igrati za mid level.On i ovako povrijedjen vrijedi barem 12-13mil minimum.
Pa potpise i trejdaju ga nama u paketu za Lovea. Ne bi bio ni prvi ni zadnji koji bi to uradio (mislim da je to tehnicki izvodljivo da meciraju plate). Vec smo apsolvirali da je neophodan bilo kakav sistem ako zelimo dobiti GSW. Najgora moguca opcija po mom misljenju bi bila trejdati Irvinga za Paula. Tek tada ne bismo imali nikakve sanse. Mozda ne bismo otisli ni u finale :D . Kada igramo nesebicno, profitira i sam Irving od toga. Samoubistvo bi bilo ostaviti Luea i da se nastavi igrati kako se igra, sa nekim malim promjenama.
Ne moraju se vise toliko mecirati plate po novom CBAu.Bitno je samo da imas dvoljno cap prsotora da primis odredjeni ugovor.Medjutim,da li vam je to pametno? Znaci trejdas Lovea za Gaya koji se jos uvijek oporavlja? :hmmmmm: WCSa sumnjam da ce dati,pokazao je znacajan napredak nakon odlaska Cousinsa.Ma kakav Irving za Paula.Pa to moze samo budala uraditi.Dati nadolazecu zvijezdu za drugu koja izlazi iz prajma. :roll:
Usput,stilovim Jamesa i Paula se poklapaju.I jedan i drugi trebaju loptu u rukama da bi bili efikasni.
Ma bitno je da imamo opcija i da imamo sta trejdati. Ovo za Irvinga je samo nesto sto se kao pricalo prosle sezone, tj. da ce se James i Chris udruziti. Ja se nadam da nece, a ako hoce, onda nek to bude u Clippersima :D .

Edit: kad smo vec kod Clippersa, ne znam da li bismo bolje izgledali sa Griffinom umjesto Lovea, ali i on je nacet povredama kao i Love. Opet je pitanje da li ga Clippe zele trejdovati. Nesto sumnjam da ce doci neka velika zvijezda u nekom trejdu, ali eto sve je moguce s Jamesom.
Zadnja izmjena: adriano_leite, dana/u 14 jun 2017, 02:06, ukupno mijenjano 1 put.
CAVS BASKETBALL NEVER STOPS!!! BELIEVELAND

Mes Que Un Club!

Mi smo Horde Zla sa Sjevera...

Avatar
Epidaurus
Postovi: 21364
Pridružen/a: 15 maj 2014, 14:37
Kontakt:

Re: NBA Finals 2017

Post Postao/la Epidaurus » 14 jun 2017, 02:06

Sumnjam da bi Kingsi, ako su imalo inteligentniji postali, dali WCSa i Gaya za Lovea. Njima jos uvijek nasusno treba talenta. Za sada im je osovina Hield-Skal-WCS na 2-4-5 i jos im fali play i trojka. Vjerovatno ce ovim 5. pickom ici po nekog playa il mozda Tatuma dok sa 10. imaju vise mogucnosti. Ako bi uzeli Lovea, prvo bi izgubili fin potencijal u WCSu, a i uskratili bi minute Skalu na cetvorci jer on u ovom stadiju karijere nema sanse da moze igrati na 5. Uz to bi se jos i pojacali dovoljno da ne dobiju top 5 pick dogodine ali nedovoljno da se izbori PO. Time bi propustili fenomenalnu priliku da pokupe jedan elitni potencijal dogodine koji im nasusno treba. Naredna generacija se za sada cini jos jacom od ove, a posebno se po meni izdvajaju Ayton, Bamba, Porter (ovaj mali pogotovo, izgleda kao da moze biti upgradeovana verzija Georgea), Knox (nikako ne mogu shvatiti sto je ovaj mali po ovim ranim mockovima ovoliko nisko plasiran) pa i Sexton (dosta na Irvinga podsjeca, bar po ovome sto sam gledao na onom U17 prvenstu i po highlightsima) i naravno Doncic. Al opet Kingsi i Divac su u pitanju, s njima nista nije nemoguce.

Sto se tice Kyriea i neke drugacije uloge, ja msilim da on jednostavno nema inteligenciju da bude ista vise od vrhunskog iso strijelca. Za trpanje je talentovan abnormalno ali mislim da nema u sebi to da pokrece citav tim i otvara prostor ostalma na nacin na koji to Curry radi. Defanzivno je takodjer u timskim konceptima apsolutna katastrofa. Totalno se gubi na rotacijama, ispada svako malo. Kad treba stisnuti protivnickog playa, to moze solidno ali po meni je danas za playa u odbrani puno bitnije da ne ispada na rotacijama. Jednostavno svaki tim ce ti to eksploatisat jer je velika vecina startnih playmakera suterski kvalitetna i Irving ce il ispast il zavrsit na nekom missmatchu pod kosem gdje mu preostaje samo da pravi faul. Ovo sto trenutno igra uz Jamesa je njegova idealna uloga. Opet kazem, kao iso strijelac je toliko talentovan i skoro savrsen da je to uzitak gledati kad udje u ritam ali to nije po meni igra prvog igraca sampionske ekipe. Ima Mamba mentality ali nema ni blizu Kobeovu kosarkasku inteligenciju. Negdje sam procitao da je on bekovska verzija Mela sto je meni najsavrseniji opis njegove igre koji sam do sada cuo.

Avatar
adriano_leite
Postovi: 10714
Pridružen/a: 01 jun 2010, 02:04
Kontakt:

Re: NBA Finals 2017

Post Postao/la adriano_leite » 14 jun 2017, 02:13

Epidaurus je napisao/la:Sumnjam da bi Kingsi, ako su imalo inteligentniji postali, dali WCSa i Gaya za Lovea. Njima jos uvijek nasusno treba talenta. Za sada im je osovina Hield-Skal-WCS na 2-4-5 i jos im fali play i trojka. Vjerovatno ce ovim 5. pickom ici po nekog playa il mozda Tatuma dok sa 10. imaju vise mogucnosti. Ako bi uzeli Lovea, prvo bi izgubili fin potencijal u WCSu, a i uskratili bi minute Skalu na cetvorci jer on u ovom stadiju karijere nema sanse da moze igrati na 5. Uz to bi se jos i pojacali dovoljno da ne dobiju top 5 pick dogodine ali nedovoljno da se izbori PO. Time bi propustili fenomenalnu priliku da pokupe jedan elitni potencijal dogodine koji im nasusno treba. Naredna generacija se za sada cini jos jacom od ove, a posebno se po meni izdvajaju Ayton, Bamba, Porter (ovaj mali pogotovo, izgleda kao da moze biti upgradeovana verzija Georgea), Knox (nikako ne mogu shvatiti sto je ovaj mali po ovim ranim mockovima ovoliko nisko plasiran) pa i Sexton (dosta na Irvinga podsjeca, bar po ovome sto sam gledao na onom U17 prvenstu i po highlightsima) i naravno Doncic. Al opet Kingsi i Divac su u pitanju, s njima nista nije nemoguce.

Sto se tice Kyriea i neke drugacije uloge, ja msilim da on jednostavno nema inteligenciju da bude ista vise od vrhunskog iso strijelca. Za trpanje je talentovan abnormalno ali mislim da nema u sebi to da pokrece citav tim i otvara prostor ostalma na nacin na koji to Curry radi. Defanzivno je takodjer u timskim konceptima apsolutna katastrofa. Totalno se gubi na rotacijama, ispada svako malo. Kad treba stisnuti protivnickog playa, to moze solidno ali po meni je danas za playa u odbrani puno bitnije da ne ispada na rotacijama. Jednostavno svaki tim ce ti to eksploatisat jer je velika vecina startnih playmakera suterski kvalitetna i Irving ce il ispast il zavrsit na nekom missmatchu pod kosem gdje mu preostaje samo da pravi faul. Ovo sto trenutno igra uz Jamesa je njegova idealna uloga. Opet kazem, kao iso strijelac je toliko talentovan i skoro savrsen da je to uzitak gledati kad udje u ritam ali to nije po meni igra prvog igraca sampionske ekipe. Ima Mamba mentality ali nema ni blizu Kobeovu kosarkasku inteligenciju. Negdje sam procitao da je on bekovska verzija Mela sto je meni najsavrseniji opis njegove igre koji sam do sada cuo.
Sto se tice Kingsa, slazem se, bacio sam neki primjer trejda koja bi nas unaprijedio. Medjutim, na osnovu cega mislis da Irving nije kosarkaski inteligentan? Momak igra ono sto se od njega trazi. Pokazao je i da zna asistirati kada treba, nije neko ko je bas sebican. Mislim da se previse razbacujemo pojmom inteligencije. Sto se tice odbrane, popravlja je iz godine u godinu, a ove sezone je eto cuvao Currya i mislim da je dosta dobro to radio. Da je bolje konstruiran roster, imali bismo nekog sto je kao Klay u odbrani, pa da svojom duzinom smeta protivnickim playmakerima, a Irving konstantno cuva playmakere, s tim da s vremena na vrijeme uskoce JR i Shump kada Irving odmara ili kada treba njegova ofanziva. Vidjeces da si ga potcijenio, samo polako, ali postujem to sto mislis. Da Curry cuva protivnicke PG igrace, bila bi ista prica kao za Irvinga, samo sto je ovako dovoljno sakriven u odbrani.
CAVS BASKETBALL NEVER STOPS!!! BELIEVELAND

Mes Que Un Club!

Mi smo Horde Zla sa Sjevera...

Avatar
NEZALAGANJE
Postovi: 25337
Pridružen/a: 04 avg 2011, 23:03
Kontakt:

Re: NBA Finals 2017

Post Postao/la NEZALAGANJE » 14 jun 2017, 02:18

@adriano Opcija za trejd imate,ali je zaista pitanje za sta konkretno?Mozda je bolje sacekati 2018 kad James moze opt out i imacete capa,ali sumnjam da je on spreman protraciti sezonu. ;)
Ma kakav Griffin,njega su povrede dobrano nacele.Nije to taj vise atletski freak od prvih nekoliko sezona,a i post up igra mu je sve smijesnija kad ne dominira fizicki, sto mu Green svaki put dokaze.

Zaključano

Natrag na “Arhiva”

Online

Trenutno korisnika/ca: Ahrefs [Bot] i 1 gost.