XXIII. Zimske olimpijske igre - Pyeongchang 2018

Moderatori/ce: _dreamer_,ribery,Monolog,insider

Avatar
rio_Ferdy88
Moderator
Postovi: 41150
Pridružen/a: 16 avg 2011, 04:32
Lokacija: Tamni Vilajet
Kontakt:

Re: XXIII. Zimske olimpijske igre - Pyeongchang 2018

Post Postao/la rio_Ferdy88 » 25 feb 2018, 13:56

Još malo pa neće htjeti niko da bude domaćin, morat će Arapi da ulete, troškovi su i kod Koreanaca uduplani :crazy:

Mi imamo strašnu podlogu, za ove zimske, uvjerljivo najbolju u regionu, treba par milion uložiti i ososobiti Igman za nordijske i Trebević za sankanje, mogli bi dobiti SK ako se malo potrudimo, Bjelašnica i Jahorina su već tu za skijanje. Još kakvu dvoranu za klizače, da ima preko cijele godine led i dovoljno. Bolje nego pumpati pare u sportove gdje je daleko veća konkurencija.
Keep the faith and never fear, We'll keep the Red flag flying high, Cuz Man United will Never Die!!!
The greater the challenge the more Glory in overcoming it!
________BOSTON_________
.BRUINS=CELTICS=RED SOX.
..NEW ENGLAND PATRIOTS..

Avatar
ASD
Postovi: 26176
Pridružen/a: 20 okt 2012, 12:26
Lokacija: Ciudad de carbón (Kohlenstadt)
Kontakt:

Re: XXIII. Zimske olimpijske igre - Pyeongchang 2018

Post Postao/la ASD » 25 feb 2018, 14:06

Previse disciplina i previse sportova se uvelo kako bi neke zemlje osvojile sto vise zemalja (hebeni birokrati i hebene radikalne feministkinje).
To su neki troskovi koji se mogu lako rezati.

Kada smo mi u pitanju, trebamo ulagati u skijanje, mozda i bijatlon ili kros kantri, nesto gdje bi mogli vratiti novac od turista.
Bob, skeleton i sankanje su preskupi, dvorana za klizanje takodje.

Avatar
jestamaji
Postovi: 16462
Pridružen/a: 04 apr 2013, 09:46
Kontakt:

Re: XXIII. Zimske olimpijske igre - Pyeongchang 2018

Post Postao/la jestamaji » 25 feb 2018, 15:12

rio_Ferdy88 je napisao/la:Još malo pa neće htjeti niko da bude domaćin, morat će Arapi da ulete, troškovi su i kod Koreanaca uduplani :crazy:

Mi imamo strašnu podlogu, za ove zimske, uvjerljivo najbolju u regionu, treba par milion uložiti i ososobiti Igman za nordijske i Trebević za sankanje, mogli bi dobiti SK ako se malo potrudimo, Bjelašnica i Jahorina su već tu za skijanje. Još kakvu dvoranu za klizače, da ima preko cijele godine led i dovoljno. Bolje nego pumpati pare u sportove gdje je daleko veća konkurencija.
kad se probudiš popij kafu i razmisli još jednom o svemu tome :mrgreen:

Avatar
branimir85
Postovi: 14853
Pridružen/a: 05 jul 2015, 20:17
Kontakt:

Re: XXIII. Zimske olimpijske igre - Pyeongchang 2018

Post Postao/la branimir85 » 26 feb 2018, 10:42

slika

Norveška i Njemačka izjednačili rekord Kanade po broju zlatni medalja na jednim ZOI.

Švedska i Francuska su imale najbolje igre u povijesti,Švedska(7g 6s 1b) Francuska(5,4,6)

Samo 10 sportaša je uspjelo uzeti 5 ili više medalja na jednim ZOI,Marit Bjoergen je to uradila po drugi put :tokralju: :tokralju:

Ledecka :tokralju: Zagitova :tokralju: Marit :tokralju: Sahaun White :tokralju: Klaebo :tokralju: Wust :tokralju: ........

Konac :kafa:
"S jednim milijunom dolara ili s pet, deset ili sto, opet možeš samo jednom dnevno ručati i večerati. "

Avatar
rio_Ferdy88
Moderator
Postovi: 41150
Pridružen/a: 16 avg 2011, 04:32
Lokacija: Tamni Vilajet
Kontakt:

Re: XXIII. Zimske olimpijske igre - Pyeongchang 2018

Post Postao/la rio_Ferdy88 » 26 feb 2018, 11:20

ASD je napisao/la:Previse disciplina i previse sportova se uvelo kako bi neke zemlje osvojile sto vise zemalja (hebeni birokrati i hebene radikalne feministkinje).
To su neki troskovi koji se mogu lako rezati.
Uvode žensku nordijsku kombinaciju i ženski dubl u sankanju za Peking, a spominje se i mogućnost ženskog boba četverosjeda, još 3 zlata za Švabe :mrgreen:
ASD je napisao/la:Kada smo mi u pitanju, trebamo ulagati u skijanje, mozda i bijatlon ili kros kantri, nesto gdje bi mogli vratiti novac od turista.
Bob, skeleton i sankanje su preskupi, dvorana za klizanje takodje.
A dobro kad imamo tu stazu već zašto ne iskoristiti, obnoviti, napraviti tu regionalni centar za te sportove, jer nema te staze do Austrije ili Njemačke čini mi se. Isto za nordijske napraviti centar na Igmanu, ne bi trebali nešto puno love. Dvorana za klizanje je normalna stvar u svakom glavnom gradu, ima onih montažnih manjih sasvim dovoljnih za naše potrebe, svakako Zetra ne služi ni za šta osim za predizborne skupove i koncerte, a i Skenderiju ako bi kojim slučajem rušio može se ubaciti jedna manja za hokej i klizanje, normalno ne oval praviti :mrgreen:
Keep the faith and never fear, We'll keep the Red flag flying high, Cuz Man United will Never Die!!!
The greater the challenge the more Glory in overcoming it!
________BOSTON_________
.BRUINS=CELTICS=RED SOX.
..NEW ENGLAND PATRIOTS..

Avatar
ASD
Postovi: 26176
Pridružen/a: 20 okt 2012, 12:26
Lokacija: Ciudad de carbón (Kohlenstadt)
Kontakt:

Re: XXIII. Zimske olimpijske igre - Pyeongchang 2018

Post Postao/la ASD » 26 feb 2018, 11:57

rio_Ferdy88 je napisao/la:
ASD je napisao/la:Previse disciplina i previse sportova se uvelo kako bi neke zemlje osvojile sto vise zemalja (hebeni birokrati i hebene radikalne feministkinje).
To su neki troskovi koji se mogu lako rezati.
Uvode žensku nordijsku kombinaciju i ženski dubl u sankanju za Peking, a spominje se i mogućnost ženskog boba četverosjeda, još 3 zlata za Švabe :mrgreen:
ASD je napisao/la:Kada smo mi u pitanju, trebamo ulagati u skijanje, mozda i bijatlon ili kros kantri, nesto gdje bi mogli vratiti novac od turista.
Bob, skeleton i sankanje su preskupi, dvorana za klizanje takodje.
A dobro kad imamo tu stazu već zašto ne iskoristiti, obnoviti, napraviti tu regionalni centar za te sportove, jer nema te staze do Austrije ili Njemačke čini mi se. Isto za nordijske napraviti centar na Igmanu, ne bi trebali nešto puno love. Dvorana za klizanje je normalna stvar u svakom glavnom gradu, ima onih montažnih manjih sasvim dovoljnih za naše potrebe, svakako Zetra ne služi ni za šta osim za predizborne skupove i koncerte, a i Skenderiju ako bi kojim slučajem rušio može se ubaciti jedna manja za hokej i klizanje, normalno ne oval praviti :mrgreen:
Cestitke SVabama unaprijed na sportskom uspjehu. :guz:

To je preskupo, niko nebi bio sretniji od mene, ali takvih ima manje od 20 u Svijetu da bi mi kao najgora drzava Evrope to imali. :D
Sto se tice dvorane za hokej, to je pod must, sramota je da u decembru nemamo leda.


Avatar
branimir85
Postovi: 14853
Pridružen/a: 05 jul 2015, 20:17
Kontakt:

Re: XXIII. Zimske olimpijske igre - Pyeongchang 2018

Post Postao/la branimir85 » 26 feb 2018, 13:06

eto nek si nam rekao :rol:
"S jednim milijunom dolara ili s pet, deset ili sto, opet možeš samo jednom dnevno ručati i večerati. "

Avatar
invincible1921
Postovi: 10049
Pridružen/a: 11 apr 2013, 19:30
Lokacija: Istocno od raja
Kontakt:

Re: XXIII. Zimske olimpijske igre - Pyeongchang 2018

Post Postao/la invincible1921 » 26 feb 2018, 13:20

rio_Ferdy88 je napisao/la:Još malo pa neće htjeti niko da bude domaćin, morat će Arapi da ulete, troškovi su i kod Koreanaca uduplani :crazy:

Mi imamo strašnu podlogu, za ove zimske, uvjerljivo najbolju u regionu, treba par milion uložiti i ososobiti Igman za nordijske i Trebević za sankanje, mogli bi dobiti SK ako se malo potrudimo, Bjelašnica i Jahorina su već tu za skijanje. Još kakvu dvoranu za klizače, da ima preko cijele godine led i dovoljno. Bolje nego pumpati pare u sportove gdje je daleko veća konkurencija.
Kao prvo i osnovno gdje su aerodorm i smjestajni kapaciteti? Kao drugo gdje je nesportska infrastruktura drzave? Kao trece da drzava koja ima najmanje 1001 sferu gdje moze te milione korisnije ulozit, ulaze u sportska borilisita? Kao trece to je totalno pogresno misljenje da ako imas snijeg da bi bio dobar za olimpijade...

Uostalom cemu ulagat te pare, da nam se desi ko sa stadionima u brazilu? Neka fala. Nije skijanje, bob, sankanje poput fudbala kojeg mozes igrat gdje hoces sa dva kamena i flasom.
ZELJEZNICAR volim ja, igru kratkih pasova, ludilo na tribinama

Nemoj da places zemljo svi cemo krenut' u boj....

SAVEZ NAPOLJE!

Avatar
rio_Ferdy88
Moderator
Postovi: 41150
Pridružen/a: 16 avg 2011, 04:32
Lokacija: Tamni Vilajet
Kontakt:

Re: XXIII. Zimske olimpijske igre - Pyeongchang 2018

Post Postao/la rio_Ferdy88 » 26 feb 2018, 13:56

Nisam govorio za OI, nego za SK, ako je jedan Zagreb mogao na onom brdašcu organizovati onda možemo i mi vala. Za početak taj EYOF da je odraditi. Aerodrom imaš, smještaj isto tako, jer zimi i nema toliko turista u Sarajevu tako da je puno lakše naći,a to bi bio odličan način da privučeš ljude, obogatiš ponudu takvim jednim događajem, jer svakako fali takvih stvari. Iako smo daleko od toga, ali imamo tu osnovu i potrebno je samo da se nađu pare, a ne bi bilo potrebno sad neke aman zaman cifre, sa par miliona bi mogao napraviti velik posao, mislim da ima i projekat za obnovu skakaonica već gotov, nedavno sam slušao, u planu je bila i ta sa umjetnom travom manja, da se može tokom cijele godine skakati, za početak. Jer bi lakše bilo doći do medalja u tim sportovima negoli do nekog značajnijeg uspjeha u ovim timskim, gdje je vrhunac plasman na neko veliko takmičenje.
Keep the faith and never fear, We'll keep the Red flag flying high, Cuz Man United will Never Die!!!
The greater the challenge the more Glory in overcoming it!
________BOSTON_________
.BRUINS=CELTICS=RED SOX.
..NEW ENGLAND PATRIOTS..

Avatar
jestamaji
Postovi: 16462
Pridružen/a: 04 apr 2013, 09:46
Kontakt:

Re: XXIII. Zimske olimpijske igre - Pyeongchang 2018

Post Postao/la jestamaji » 26 feb 2018, 14:11

rio_Ferdy88 je napisao/la:Nisam govorio za OI, nego za SK, ako je jedan Zagreb mogao na onom brdašcu organizovati onda možemo i mi vala. Za početak taj EYOF da je odraditi. Aerodrom imaš, smještaj isto tako, jer zimi i nema toliko turista u Sarajevu tako da je puno lakše naći,a to bi bio odličan način da privučeš ljude, obogatiš ponudu takvim jednim događajem, jer svakako fali takvih stvari. Iako smo daleko od toga, ali imamo tu osnovu i potrebno je samo da se nađu pare, a ne bi bilo potrebno sad neke aman zaman cifre, sa par miliona bi mogao napraviti velik posao, mislim da ima i projekat za obnovu skakaonica već gotov, nedavno sam slušao, u planu je bila i ta sa umjetnom travom manja, da se može tokom cijele godine skakati, za početak. Jer bi lakše bilo doći do medalja u tim sportovima negoli do nekog značajnijeg uspjeha u ovim timskim, gdje je vrhunac plasman na neko veliko takmičenje.
SK ne možeš dobiti da se naku.rac nasadiš, imaš toliko skijaških centara u alpama koji plaču i kume FIS da im daju trku a ne dobijaju je, a oni koji uđu u kalendar onda moraju da se bore protiv lobista da to mjesto i zadrže. samo par jako velikih tipa kitzbila i vengena su tu sigurni. evo ti najbolji primjer: šladming, mjesto koje po atmosferi i derneku ima najbolju trku svjetskog kupa uopšte, 15 godina su rovili i kopali i nogama i rukama da se vrate u kalendar, i onda im se opet desi da poneku godinu moraju propustiti! pored toga npr. bormio, jedan od najboljih spustova se vozi tu i tamo.

kad se kod nas rodi neka janica i odluči da ne vozi za nekoga drugoga onda možemo sanjati o tome, do tada ni sanjati

Avatar
rio_Ferdy88
Moderator
Postovi: 41150
Pridružen/a: 16 avg 2011, 04:32
Lokacija: Tamni Vilajet
Kontakt:

Re: XXIII. Zimske olimpijske igre - Pyeongchang 2018

Post Postao/la rio_Ferdy88 » 26 feb 2018, 14:16

Ne mora bit u alpskom skijanju, može i nordijsko, mogu i skokovi, može i biatlon, ili sankanje.
Keep the faith and never fear, We'll keep the Red flag flying high, Cuz Man United will Never Die!!!
The greater the challenge the more Glory in overcoming it!
________BOSTON_________
.BRUINS=CELTICS=RED SOX.
..NEW ENGLAND PATRIOTS..

Avatar
branimir85
Postovi: 14853
Pridružen/a: 05 jul 2015, 20:17
Kontakt:

Re: XXIII. Zimske olimpijske igre - Pyeongchang 2018

Post Postao/la branimir85 » 26 feb 2018, 15:03

a čini se da će dragi naš Pita nastaviti da nas oduševljava :mrgreen: najavljuje da u Tokyu ide na natjecanje u plivanju :kralj:
"S jednim milijunom dolara ili s pet, deset ili sto, opet možeš samo jednom dnevno ručati i večerati. "

Avatar
ASD
Postovi: 26176
Pridružen/a: 20 okt 2012, 12:26
Lokacija: Ciudad de carbón (Kohlenstadt)
Kontakt:

Re: XXIII. Zimske olimpijske igre - Pyeongchang 2018

Post Postao/la ASD » 26 feb 2018, 15:30

branimir85 je napisao/la:a čini se da će dragi naš Pita nastaviti da nas oduševljava :mrgreen: najavljuje da u Tokyu ide na natjecanje u plivanju :kralj:
Bijatlon i skijanja su najbolje sanse ljudi sa ovih prostora.

Avatar
branimir85
Postovi: 14853
Pridružen/a: 05 jul 2015, 20:17
Kontakt:

Re: XXIII. Zimske olimpijske igre - Pyeongchang 2018

Post Postao/la branimir85 » 26 feb 2018, 16:36

evo za kraj igara 18+
"S jednim milijunom dolara ili s pet, deset ili sto, opet možeš samo jednom dnevno ručati i večerati. "

Avatar
KingJamesMVP
Postovi: 14038
Pridružen/a: 30 mar 2016, 17:25
Kontakt:

Re: XXIII. Zimske olimpijske igre - Pyeongchang 2018

Post Postao/la KingJamesMVP » 27 feb 2018, 01:17

Simpsoni 2010.godine

slika
LeBron James
3x NBA Champion 2012, 2013,2016; 3x NBA Finals MVP 2012, 2013,2016; 4x NBA MVP 2009, 2010, 2012, 2013; Rookie of the year 2004; NBA scoring champion 2008; 14x NBA All-star; 3x NBA All-star MVP

DINAMO ZAGREB - Iznad svih

Avatar
branimir85
Postovi: 14853
Pridružen/a: 05 jul 2015, 20:17
Kontakt:

Re: XXIII. Zimske olimpijske igre - Pyeongchang 2018

Post Postao/la branimir85 » 25 jan 2022, 19:29

Daj netko nek otvori poseban pdf za ZOI,nema zaje.bancije 9 dana do igara. :kafa:
"S jednim milijunom dolara ili s pet, deset ili sto, opet možeš samo jednom dnevno ručati i večerati. "

Avatar
ASD
Postovi: 26176
Pridružen/a: 20 okt 2012, 12:26
Lokacija: Ciudad de carbón (Kohlenstadt)
Kontakt:

Re: XXIII. Zimske olimpijske igre - Pyeongchang 2018

Post Postao/la ASD » 25 jan 2022, 19:50

Šta se čeka s Bandije na igrama?

Avatar
branimir85
Postovi: 14853
Pridružen/a: 05 jul 2015, 20:17
Kontakt:

Re: XXIII. Zimske olimpijske igre - Pyeongchang 2018

Post Postao/la branimir85 » 25 jan 2022, 20:13

ASD je napisao/la:
25 jan 2022, 19:50
Šta se čeka s Bandije na igrama?
Vjerovatno sam znaš odgovor ,jednostavno jako slaba konkurencija ,a i raširenost sporta,osim rusa ne vjerujem da postoji još jedna profesionalna liga možda Šveđani nešto plaćaju,a ostalo je sve na amaterskoj razini vjerovatno.
"S jednim milijunom dolara ili s pet, deset ili sto, opet možeš samo jednom dnevno ručati i večerati. "

Avatar
ASD
Postovi: 26176
Pridružen/a: 20 okt 2012, 12:26
Lokacija: Ciudad de carbón (Kohlenstadt)
Kontakt:

Re: XXIII. Zimske olimpijske igre - Pyeongchang 2018

Post Postao/la ASD » 25 jan 2022, 20:22

branimir85 je napisao/la:
25 jan 2022, 20:13
ASD je napisao/la:
25 jan 2022, 19:50
Šta se čeka s Bandije na igrama?
Vjerovatno sam znaš odgovor ,jednostavno jako slaba konkurencija ,a i raširenost sporta,osim rusa ne vjerujem da postoji još jedna profesionalna liga možda Šveđani nešto plaćaju,a ostalo je sve na amaterskoj razini vjerovatno.
Znam. Samo bih volio još jedan timski sport na ZOI :D

Odgovori

Natrag na “Arhiva”

Online

Trenutno korisnika/ca: Nema prijavljenih korisnika/ca. i 2 gosta.