EP Litvanija 2011

Moderatori/ce: ribery,Monolog,_dreamer_,insider

retro
Kontakt:

Re: EP Litvanija 2011

Post Postao/la retro » 02 feb 2011, 16:48

Naporan si malo znas.

Pusti ti nas i nase "levate" da se bavimo njima. Problem je sto se vama srbima ne moze reci nista, jer naravno uvijek ste upravu, u svemu najbolji, najjaci.

Samo je realno napisao kako stvari stoje, realnije ne moze i sam to ne mozes opovrgnuti i onda vadis podatke za Teodosica, kojeg niko nije spomenuo.
Genius, outrageous, the best ever! RF!

D1n0
Kontakt:

Post Postao/la D1n0 » 02 feb 2011, 17:00

Steta sto nije Njemacka i BIH u istu grupu, voli bi gledati duel Nowitzki vs Teletovic :D
DIRK NOWITZKI!!!

NBA Champion
NBA Finals MVP
NBA Regular Season MVP
10 x All Star
4 x NBA All-First team
FIBA World Championship MVP
Eurobasket MVP

Ronaldo_7
Kontakt:

Post Postao/la Ronaldo_7 » 02 feb 2011, 17:04

EdinTM87 je napisao/la:jes se frajer napalio, imas li nesto da kazes, a da nije u vezi srbije?

Imas li ti ista da kazes da nije provokacija,mozda neki argument ili nesto dobro cime se dicis,kao ja ovim sto malopre napisao ?!
Чувајмо се од нељуди, али се још више чувајмо да ми не постанемо нељуди. патријарх Павле

EdinTM87
Kontakt:

Post Postao/la EdinTM87 » 02 feb 2011, 17:13

Ronaldo_7 je napisao/la:
EdinTM87 je napisao/la:jes se frajer napalio, imas li nesto da kazes, a da nije u vezi srbije?

Imas li ti ista da kazes da nije provokacija,mozda neki argument ili nesto dobro cime se dicis,kao ja ovim sto malopre napisao ?!

Majmune jedan, meni govoris da provociram, a sta si upravo napiso na temi Grand Slam?
Zeljeznicar za zivot cijeli !

Roger, Manning, Kobe, Juninho Simply the Best !

neno#4
Kontakt:

Post Postao/la neno#4 » 02 feb 2011, 17:23

Ronaldo_7 je napisao/la:Znaci ovaj @neno tvrdi da mene oci varaju ?! Jbt pa zar jos ima takvih,navikao sam na ove politicare sto govore da je sve dobro a ja u istoj toj drzavi zivim tako da bolje znam. Sto se tice Krstica za njegovu centarsku poziciju procenat od 80% ubacenih poena sa linije slobodnih bacanja dovodi ga,ako ne na prvo,onda vjerovatno u top 3 igraca NBA.Sto se tice skokova, u odnosu na minutazu , dosta solidnih 5.Sto se tice postotka iz igre za 2 poena,veoma dobrih 50%,opet ponavljam za centra .Sto se tice Stefana,pa jel Duda uvijek izbacivao Miloša kada mu je jaka odbrana trebala,jel uvijek isti taj Marković zaustavljao protivnicke plejmejkere i dovodio ih do ludila na ovom nedavno zavrsenom SP. Jel mozda Teo bio u 5 najkorisnijih igraca SP ? Ko kaze da Milicic nece igrati ? Update se malo i procitaj par izjava njegovih i vidices sta je rekao,a to je da 99% igra za Srbiju na sledecem EP. Statistike njegove su 10 ubacenih poena po utakmici,6 skokova,57% za 1p , 48% za 2p,i 2.4 blokade po utakmici ! Kazes za Novicu,pa ne stoji mu dzaba nadimak "ubica",on ne igra u Realu zbog onog trenera,a jel igrao kod DUDE ?! Jeste,naravno da je igrao.Kako je odigrao,jel znas kako ?! Fantasticno ! Da nije bilo sudija i namjestanja protiv SRBIJE,bili bi u finalu 100%. A isto tako da Vas pitam ko od vasih igraca igra u NBA ?! Gdje su Vam te zvezde,izuzev Teletovica ?!

Ovdje uopste nije rijec o kompleksima, o repki BiH, o Teletovicu, o ovom ili onom...
Da znas kao sto ne znas, ja sam bio jedan od rijetkih ljudi koji su u Poljskoj prognozirali da ce Srbija da dodje do finala..
Evo ti moj post prije tog prvenstva..
Srbija, sta reci Duda Ivkovic, vuk, majstor, po meni sigurno najbolji selektor od svih ovdje u Poljskoj. Zna znanje, zna sta, kako, kada uraditi (ko sam ja da sudim o ovoj velicini). Mlada ekipa, repka koja se trazila toliko godina, cini mi se poslije Indijanapolisa je sve bilo promasaj, a to je bilo davne 2002. Mnogo trcanja zahtjeva, mnogo pick igre. Centri: Krle, Perovic, Raduljica, Macvan i Novica su ima bolji dio tima. Standardna politika jugoslovenskih skola 7 niskih se vodi i 5 visokih....po mogucnosti centar koji moze igrat i na „4“ povremeno. Nemaju klasicno krilo ( Vlada Scepanovic bi im i sada dobro dosao, rutiner), ali ovdje se pravi nova mlada ekipa..prosjek oko 22,5 - 23 godine. Znaci negdje oko 2011 – 2015 ce d dostignu zenit. Imaju problem nesdostatka tog iskustva, ali imaju mladost zedni su i gladni uspjeha. Javnost im je podijeljena, cilj im je 5. Mjesto. Mogu daleko, po meni komotno u polufinale, ali im je najvaznija prva utakmica protiv Spanije, nisam siguran sta je za njih ovdje najbolje ili pobjeda ili poraz. Ako izgube puno padaju psihicki, ako dobiju lete visoko, najbolje je neki minimalni poraz od 5 – 10 razlike. Ovdje ce ja vjerujem biti presudno Dudino iskustvo, mada je Novica u losoj formi (ali je on klasa sam za sebe, i vjerovatno ce da bude odlican mada igra nesto losije), Teo presjedio citavu sezonu vecinom na klupi..Paunic moze da bude pozitivno iznenadjenje...Tepic treba da postane lider ove ekipe....Mogu li do polufinala???Zavisit ce od mnogo faktora, jer ce ova ekipa da oscilira, ali da li ce ova druzina da postane prvak u buducnosti, to hoce siguran sam. Nista nije iskljuceno kada su oni u pitanju, titula ili debakl kod njih to sve ide do krajnjih granica. “Najbolje sto Srbija ima u ovom trenutku je ovo sto ide u Poljsku“ – Duda Ivkovic. Mogu oni daleko, ne smijem da prognoziram, ali moj favorit za titulu.

Idemo redom, evo ti argumenti...
Haj ti meni objasni kako igrac od ovog prosjeka moze da bude medju tri najbolja u NBA
http://sports.espn.go.com/nba/players/p ... yerId=1719
Budi realan, pusti mi pristrasnost....
Igrac koji ima 7,7 poena u prosjeku da bude taj kojem ga ti smatras...

Sto se tice Markovica, ja sam Markovica vise uzivo puta gledao nego sto si ti Hemofarma...
Duda je majstor koji zna da nadje mjesto svakom igracu u ekipi, ali bas svakom...
Za Velickovica obuzdaj se malo..Naravno da je Mesina kriv, sto mu Novica da igra, jer naravno da mrzi Srbiju :roll: :roll: ...
Da nije bilo sudija 2002 u Indijanapolisu se zlato ne bi osvojilo, zar ne?!
Ali naravno, tada su sudije bile korektne iako je Argentina dala kos u regularnom toku(mozda se ti ne sjecas toga, jer si bio jos mlad)..

Nadji mi izjavu gdje je to Milicic izjavio...Pusti mi prosipanje suplje price...
Nenad Markovic & Drazen Petrovic

Ostalo je samo ime.....

neno#4
Kontakt:

Post Postao/la neno#4 » 02 feb 2011, 17:26

alfarouqaminu je napisao/la:
EdinTM87 je napisao/la:hvala neno :D

najobjektivniji forumas sto se kosarke tice..

:roll:

Ti i ja se ne mozemo raspravljati jer jos nisi na mom nivou sto se tice znanja o kosarci...Drzi se svojih postova u kojim nista ne napises, i samo brojis postove unedogled...

A kad ponudis neki tekst, neki argument, onda mozemo da pisemo...
Do tada, lagano samo..

Ostalo je samo ime.....

jeremija

Post Postao/la jeremija » 02 feb 2011, 17:27

De ljudi spustite tenzije..do EP ima još pola godine....polako 8-) 8-) 8-)

Što se tićče selekcije Srbije mislim da bi ovaj sastav bio mnogo dobar za EP...

Miličić(Minesota)-C 9.5 p,5.5 sk,2.3 bl
Krstić (Oklahoma)-C 7.7 p,4.6 sk
Mačvan(Makabi) -K/C u Makabiju trenutno 4.0 p ,2.0 sk.Evroliga 7.0 p,1.5 sk
Teodosić (Olimpijakos)-P 8.9 p,2.0 sk,4.3 ass Evroliga 13.2 p,2.8 sk,4.3 as
Marković(Beneton)-P 5.0 p,3.5 sk,3.9 as Eurokup 4.8 p,4.3 sk,5.2 as
Erceg(Olimpijakos)-K 8.4 p,2.8 sk Evroliga 4.8 p,2.6 sk
Veličković(Real M)-K 3.6 p,2.6 sk, Evroliga 3.4 p,3.5 sk
Savanović(Valensija)-K 11.0 p,4.6 sk Evroliga 11.o p,4.5 sk
Bjelica Milko(Lijetvuos Rijas)-K/B 11.9 p,3.2 sk Evroliga 12.8 p,4.6 sk
Kešelj(Olimpijakos)-B 5.5 p,2.4 sk Evroliga 3.7 p,1.1 sk
Tripković (Unikaha)-B 8.0 p,1.2 sk Evroliga 9.0 p,1.5 sk,1.0 as
Rakočević (Efes Pilsen)-B 14.2 p,2.1 sk,1.7 ass Evroliga 16.5 p,2.5 sk,1.8 ass

to bi meni trenuno bilo 12 na EP

a tu su još Rašić,Tepić,Perović,Marjanović,Radenović,Paunić,Bjelica Nemanja,Raduljica,Raković....
Srbin sam i tim se ponosim...

PFC

neno#4
Kontakt:

Post Postao/la neno#4 » 02 feb 2011, 17:33

jeremija je napisao/la:De ljudi spustite tenzije..do EP ima još pola godine....polako 8-) 8-) 8-)

Što se tićče selekcije Srbije mislim da bi ovaj sastav bio mnogo dobar za EP...

Miličić(Minesota)-C 9.5 p,5.5 sk,2.3 bl
Krstić (Oklahoma)-C 7.7 p,4.6 sk
Mačvan(Makabi) -K/C u Makabiju trenutno 4.0 p ,2.0 sk.Evroliga 7.0 p,1.5 sk
Teodosić (Olimpijakos)-P 8.9 p,2.0 sk,4.3 ass Evroliga 13.2 p,2.8 sk,4.3 as
Marković(Beneton)-P 5.0 p,3.5 sk,3.9 as Eurokup 4.8 p,4.3 sk,5.2 as
Erceg(Olimpijakos)-K 8.4 p,2.8 sk Evroliga 4.8 p,2.6 sk
Veličković(Real M)-K 3.6 p,2.6 sk, Evroliga 3.4 p,3.5 sk
Savanović(Valensija)-K 11.0 p,4.6 sk Evroliga 11.o p,4.5 sk
Bjelica Milko(Lijetvuos Rijas)-K/B 11.9 p,3.2 sk Evroliga 12.8 p,4.6 sk
Kešelj(Olimpijakos)-B 5.5 p,2.4 sk Evroliga 3.7 p,1.1 sk
Tripković (Unikaha)-B 8.0 p,1.2 sk Evroliga 9.0 p,1.5 sk,1.0 as
Rakočević (Efes Pilsen)-B 14.2 p,2.1 sk,1.7 ass Evroliga 16.5 p,2.5 sk,1.8 ass

to bi meni trenuno bilo 12 na EP

a tu su još Rašić,Tepić,Perović,Marjanović,Radenović,Paunić,Bjelica Nemanja,Raduljica,Raković....

Bjelica Milko ti igra za CG vec odavno :lol: :lol: :lol:
Nece Duda voditi 4 cetvorke u 12 ni slucajno...

Neki po meni logicni spisak

Teodosic, Markovic
Tripkovic, Tepic, Paunic
Bjelica, Keselj
Savanovic, Velickovic, Macvan
Krstic, Perovic

Nece se puno mijenjati spisak od Turske...
1-2 nova imena eventualno, zavisi ko ne bude spreman i slicno...

Ostalo je samo ime.....

jeremija

Post Postao/la jeremija » 02 feb 2011, 17:39

Nisam znao da igra za Crnu Goru... :shock: ...Šteta..bio bi nam od pomoći...igra itvrsno ove godine u Rijasu...

pa i ja ne vjerujem da će se radikalno mjenjati sastav,ali biće izmjena..npr...Tepića ne može voditi nikako...bar po meni

PFC

neno#4
Kontakt:

Post Postao/la neno#4 » 02 feb 2011, 17:40

Je li ti citas kada ti se nesto napise....
Nisam tebi napisao, nego ovom alfi sto nabija postove...

Sta si ti meni ponudio, da je Teodosic najbolji play Eurolige...
Nije, bolji su Mc Calleb i Dijamantidis u ovom trenutku..
Kad vec slijepo vjerujes u statistiku pogledaj njihove prosjeke...

Ostalo je samo ime.....

Ronaldo_7
Kontakt:

Post Postao/la Ronaldo_7 » 02 feb 2011, 17:42

Shvatio sam lafe da si onome napisao zato sam i izbrisao ;)
Чувајмо се од нељуди, али се још више чувајмо да ми не постанемо нељуди. патријарх Павле

neno#4
Kontakt:

Post Postao/la neno#4 » 02 feb 2011, 17:43

jeremija je napisao/la:Nisam znao da igra za Crnu Goru... :shock: ...Šteta..bio bi nam od pomoći...igra itvrsno ove godine u Rijasu...

pa i ja ne vjerujem da će se radikalno mjenjati sastav,ali biće izmjena..npr...Tepića ne može voditi nikako...bar po meni

Bolji su i Savanovic i Macvan od njega, jer Bjelica je jednodimenzionalan igrac, nema vanjskog suta uopste...Igra u ekipi koja nema velikih ambicija sa velikom mniutazom...

Tepica ce Duda voditi sigurno, jer mu treba takav jedan igrac, Tripkovic je suter, dok Tepic moze pomoci na sve tri pozicije vani...Da je on bio na samo solidnom nivou, Srbija bi igrala finale sigurno..

Ja sam ubijedjen da Rakocevic nece igrati ni ove godine, jer Duda savrseno zna da se on ne moze uklopiti u ekipu, nego on citav tim podredjuje sebi, dok Duda samo vjeruje u timsku igru..

Ostalo je samo ime.....

jeremija

Post Postao/la jeremija » 02 feb 2011, 17:45

neno#4 je napisao/la:
jeremija je napisao/la:Nisam znao da igra za Crnu Goru... :shock: ...Šteta..bio bi nam od pomoći...igra itvrsno ove godine u Rijasu...

Bolji su i Savanovic i Macvan od njega, jer Bjelica je jednodimenzionalan igrac, nema vanjskog suta uopste...Igra u ekipi koja nema velikih ambicija sa velikom mniutazom...

Tepica ce Duda voditi sigurno, jer mu treba takav jedan igrac, Tripkovic je suter, dok Tepic moze pomoci na sve tri pozicije vani...Da je on bio na samo solidnom nivou, Srbija bi igrala finale sigurno..

Ja sam ubijedjen da Rakocevic nece igrati ni ove godine, jer Duda savrseno zna da se on ne moze uklopiti u ekipu, nego on citav tim podredjuje sebi, dok Duda samo vjeruje u timsku igru..

Ništa..moraću pitati Dudu koga će zvati :lol:

PFC

Ronaldo_7
Kontakt:

Post Postao/la Ronaldo_7 » 02 feb 2011, 17:47

Eh posto ja "ne razumijem" se u kosarku volio bih cuti onog covjeka iz Prijedora sto je bio na ovom forumu,ako to nije jeremije :mrgreen:

neno#4
Kontakt:

Post Postao/la neno#4 » 02 feb 2011, 17:56

jeremija je napisao/la:
neno#4 je napisao/la:

Ja sam ubijedjen da Rakocevic nece igrati ni ove godine, jer Duda savrseno zna da se on ne moze uklopiti u ekipu, nego on citav tim podredjuje sebi, dok Duda samo vjeruje u timsku igru..[/quote
Ništa..moraću pitati Dudu koga će zvati :lol:

Ovo sto sam ti napisao ce da vodi sigurno...Osim u slucaju nekih ozljeda i slicno....Vjerovatno u 14 ce da budu jos Rasic i Raduljica, zavisi sve ko se odazove i slicno...

Ali ja i dalje stojim da niti Milicic ni Rakocevic nece vidjeti Viljnusa i Kaunasa, mozda jedino na karti :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:

Nece Duda dopustiti da ima i Teodosica i Rakocevica u vanjskoj liniji, a Milicica i Krstica unutra, jer zna on da tim dobija utakmicu...Savrseno je svjestan da ce Paunic manje da se buni sto ne igra nego Rakocevic, i da ce posluziti u nekoj utakmici sigurno....Jer niko ne rotira svih 12 igraca, svaka ozbiljna ekipa ima podijeljene uloge...

Nece se desiti kao u Beogradu 2005 gdje se nije znalo ko pije, a ko placa..

Ostalo je samo ime.....

jeremija

Post Postao/la jeremija » 02 feb 2011, 18:09

neno#4 je napisao/la:[

Ovo sto sam ti napisao ce da vodi sigurno...Osim u slucaju nekih ozljeda i slicno....Vjerovatno u 14 ce da budu jos Rasic i Raduljica, zavisi sve ko se odazove i slicno...

Ali ja i dalje stojim da niti Milicic ni Rakocevic nece vidjeti Viljnusa i Kaunasa, mozda jedino na karti :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:

Nece Duda dopustiti da ima i Teodosica i Rakocevica u vanjskoj liniji, a Milicica i Krstica unutra, jer zna on da tim dobija utakmicu...Savrseno je svjestan da ce Paunic manje da se buni sto ne igra nego Rakocevic, i da ce posluziti u nekoj utakmici sigurno....Jer niko ne rotira svih 12 igraca, svaka ozbiljna ekipa ima podijeljene uloge...

Ma BG 2005 se neće desiti...tad smo možda imali najjaču ekipu ,a doživjeli fijasko..smatarm da je to bilo zbog velikog broja NBA igrača u toj ekipi..jer svakii grač koji igra u NBA smatra sebe velikom zvjezdom u većini sločajeva...Ali smatram da ovaj dvojac NBA centara Miičić-Krstić bio taman...I jedan i drugi se mogu podrediti ekipi i podjeliti minutažu..jer i u NBA je dijele o sa kvalitetnijim suigračima...Obadvojica igraju dobru odbranu...Miličić je popravio i napad ove godine...i ako budu njih dvojica na EP ,Srbija će imati najjaču centarsku liniju na turniru...A ja sam uvjeren da će Duda pozvati Darka.

Ovo za Rakočevića stoji...ali on je ipak sada dosta iskusniji...33 su mu godine..možda trenutno igra najbolji basket u životu...Ja ipak mislim da bi nJega Duda dobro uklopio,,,sa nekom pristojnom minutažom..ali ne s tolikom slobodom da može poremetiti tim...A i treba nam jedan iskusan bek,koji može kad zatreba igrati 1 na 1...Vidjećemo još..

PFC

B o X
Kontakt:

Post Postao/la B o X » 02 feb 2011, 20:43

Ma pustite to, nije važno ko ima bolje igrače nego ko je iskusniji a moja prognoza je da ako bude sve uredu sa igračmia da će se u finalu sastati Litvanija i Srbija, danas dvije natalentovanije reprezentacije u Evropi a rezultat je teško prognozirati možda je prednost na strani Litvanije.
FK Drina Zvornik - 66. godina tradicije!

alfarouqaminu
Kontakt:

Post Postao/la alfarouqaminu » 02 feb 2011, 20:50

B o X je napisao/la:Ma pustite to, nije važno ko ima bolje igrače nego ko je iskusniji a moja prognoza je da ako bude sve uredu sa igračmia da će se u finalu sastati Litvanija i Srbija, danas dvije natalentovanije reprezentacije u Evropi a rezultat je teško prognozirati možda je prednost na strani Litvanije.

Ma ima puno kandidata sto se tice evrposkog prvenstva... ,mada ovo je sve glupo sada prognozirati jer sve zavisi ko ce u kakvom sastavu doci...Naravno medju favoritima su Srbija,Spanija,Litbanija...Mada tu postoje i ostale ekipe koje vrebaju sansu pre svega mislim na francuze koji mogu biti jakko opasni ako dodju u punom sastavu (jos ako im dodje i najbolji centar noah :lol: ) bice ludi,ne mozemo zaboraviti i grcku kao ni tursku... ma ovo je bzvz pisati ,ali msm da ce srbija osvojiti 8-)

neno#4
Kontakt:

Post Postao/la neno#4 » 02 feb 2011, 23:43

jeremija je napisao/la:

Ma BG 2005 se neće desiti...tad smo možda imali najjaču ekipu ,a doživjeli fijasko..smatarm da je to bilo zbog velikog broja NBA igrača u toj ekipi..jer svakii grač koji igra u NBA smatra sebe velikom zvjezdom u većini sločajeva...Ali smatram da ovaj dvojac NBA centara Miičić-Krstić bio taman...I jedan i drugi se mogu podrediti ekipi i podjeliti minutažu..jer i u NBA je dijele o sa kvalitetnijim suigračima...Obadvojica igraju dobru odbranu...Miličić je popravio i napad ove godine...i ako budu njih dvojica na EP ,Srbija će imati najjaču centarsku liniju na turniru...A ja sam uvjeren da će Duda pozvati Darka.

Ovo za Rakočevića stoji...ali on je ipak sada dosta iskusniji...33 su mu godine..možda trenutno igra najbolji basket u životu...Ja ipak mislim da bi nJega Duda dobro uklopio,,,sa nekom pristojnom minutažom..ali ne s tolikom slobodom da može poremetiti tim...A i treba nam jedan iskusan bek,koji može kad zatreba igrati 1 na 1...Vidjećemo još..

Cini ti se..Milicic je veliki egoista, covjek koji je bio drugi pik drafta, i koji da nije imao ludu glavu bi napravio dva puta vise...On se tesko moze podrediti timu..U NBA da, zato sto mora....

Rakocevic je covjek koji ce uvijek da nabije svoju statistiku prije nego da tim dobije utakmicu...
A to Duda ne voli..

Vidjet cemo na kraju ko ce da bude upravu 8-) 8-) 8-)

Ostalo je samo ime.....

alfarouqaminu
Kontakt:

Post Postao/la alfarouqaminu » 02 feb 2011, 23:46

neno#4 je napisao/la:
jeremija je napisao/la:

Cini ti se..Milicic je veliki egoista, covjek koji je bio drugi pik drafta, i koji da nije imao ludu glavu bi napravio dva puta vise...On se tesko moze podrediti timu..U NBA da, zato sto mora....

Rakocevic je covjek koji ce uvijek da nabije svoju statistiku prije nego da tim dobije utakmicu...
A to Duda ne voli..

Vidjet cemo na kraju ko ce da bude upravu 8-) 8-) 8-)

ma sigurno nece ici milicic i rakocevic... bice u konkurenciji isti sastav kao i prosle godine,samo sto ce se za mesto boriti i tripkovic,kojeg nije bilo prosle svetsko prvenstvo zbog povrede

Zaključano

Natrag na “Arhiva”

Trenutno korisnika/ca: Nema prijavljenih korisnika/ca. i 2 gosta.