PL BiH 2011/12

Moderatori/ce: _dreamer_,ribery,Monolog,insider

Avatar
avlami97
Postovi: 2514
Pridružen/a: 19 sep 2010, 10:33
Kontakt:

Re: PL BiH 2011/12

Post Postao/la avlami97 » 30 dec 2011, 11:19

pazzarac je napisao/la:Ovi sto su protiv se boje ispadanja svog kluba u drugu ligu :lol: ,od ovog procitanog u zadnje 2 stranice ovo je najbolji predlog
FCS je napisao/la:Smanjenjenje lige bi bio najbolji potez za naš fudbal. Najbolja varijanta 12 klubova liga za prvaka i za opstanak. Razlozi za:
- Veći broj utakmica 32, čime bi se smanjila zimska pauza koja je najduža u evropi
- Veći broj kvalitetnih utakmica
- Smanjena mogućnost manipulacije klubova kojima je jedini cilj zlatna sredina a onda trgovina na veliko i malo
- Prvak bi morao sa konkurentima igrati 4 puta, pa neka se onda vidi ko je bolji
- Zanimljivije za medije, navijače, sponzore....
Prvi rang takmičenja 12 klubova, a drugi 32 :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: niđe veze. U ovako, teritorijalno i brojčano malim državama podijeljen drugi rang takmičenja :mrgreen: Hej 32 kluba i još ne igraju međusobno. Za prvi rang takmičenja ideja je OK.
Goethe: "Zabludi korisnoj, uvijek pretpostavljam istinu štetnu. Ako i probudi bol istina nosi i lijek".

Avatar
Dule 078
Postovi: 868
Pridružen/a: 07 avg 2010, 22:13
Kontakt:

Re: PL BiH 2011/12

Post Postao/la Dule 078 » 30 dec 2011, 11:48

ako si apolitican,reci sta fali mom prijedlogu da PL broji 10 klubova a da pobjednici entitetskih liga igraju baraz za ulazak u PL? :D
SVE DOK VRBAS BANJALUKOM TECE,BORAC,BORAC,BORAC ZIVJECE!!!!!!

Avatar
pazzarac
Postovi: 533
Pridružen/a: 05 dec 2009, 18:36
Kontakt:

Re: PL BiH 2011/12

Post Postao/la pazzarac » 30 dec 2011, 12:32

avlami97 je napisao/la:
pazzarac je napisao/la:Ovi sto su protiv se boje ispadanja svog kluba u drugu ligu :lol: ,od ovog procitanog u zadnje 2 stranice ovo je najbolji predlog
FCS je napisao/la:Smanjenjenje lige bi bio najbolji potez za naš fudbal. Najbolja varijanta 12 klubova liga za prvaka i za opstanak. Razlozi za:
- Veći broj utakmica 32, čime bi se smanjila zimska pauza koja je najduža u evropi
- Veći broj kvalitetnih utakmica
- Smanjena mogućnost manipulacije klubova kojima je jedini cilj zlatna sredina a onda trgovina na veliko i malo
- Prvak bi morao sa konkurentima igrati 4 puta, pa neka se onda vidi ko je bolji
- Zanimljivije za medije, navijače, sponzore....
Prvi rang takmičenja 12 klubova, a drugi 32 :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: niđe veze. U ovako, teritorijalno i brojčano malim državama podijeljen drugi rang takmičenja :mrgreen: Hej 32 kluba i još ne igraju međusobno. Za prvi rang takmičenja ideja je OK.
ali ovako uredjena zemlja je jedinstvena da bi mogao da je poredis da bilo kojom u Evropi i sama organizacija drzave diktira ovakvu organizaciju ispod PL
Naravno da bi bolje bilo formiranje jednog jedinstvenog ranga ispod PL recimo naziva 'Prva liga' sa 16 timova ili 2 grupe Jug i Sjever zbog troskova jer koliko sam upratio i klubovi u Premijer L. imaju mizerne budzete a sta reci za one ispod,ali bi to dovelo do lomova i reorganizacije do opstinskih liga a gotovo sam siguran da tu nema sanse da se nadje kompromis bez kojeg nema nista

glavni cilj je podici kvalitet PL i ne vidim da bi se nesto drasticnije poboljsalo ako bi ostallo 16 +16 za razliku od 12 klubova

Борац Бања Лука 1926
Postovi: 98
Pridružen/a: 17 avg 2011, 16:56
Kontakt:

Re: PL BiH 2011/12

Post Postao/la Борац Бања Лука 1926 » 30 dec 2011, 15:06

Teško da će se još zadugo ova liga smanjiti. Ne odgovara to mnogima, a i problem bi bile enitetske lige, mada većina drugih liga ima više klubova nego prva, to i nije neki problem. Naravno iz te lige od 12 ekipa dvije bi ispadale prvaci RS i FBIH bi upadali, kao i dosad.

Meni lično liga od 10 klubova je malena, ja sam više za 12 klubova. To otiprilike znači da bi Borac igrao 4++kup utakmice godišnje sa SArajevo, Željezničarom, Zrinjskim....iz navijačkih , a i iz fudbaslkih razloga bi bilo zanimaljivo.

I ja sam zato da ima 12 klubova, ali opet kažem to za sad "nekom" ne odgovara i to je to.
"? ' & рано $,? ' " у / прође"

Avatar
slogauskoplje
Postovi: 1063
Pridružen/a: 17 avg 2011, 12:31
Kontakt:

Re: PL BiH 2011/12

Post Postao/la slogauskoplje » 30 dec 2011, 16:14

kakve vi svi skupa gluposti izvaljujete to je nevjerovatno
Sloga Uskoplje

Avatar
vidovitadjemila
Postovi: 1040
Pridružen/a: 30 avg 2011, 15:50
Lokacija: staklena kugla

Re: PL BiH 2011/12

Post Postao/la vidovitadjemila » 30 dec 2011, 16:32

Ma hajde da napravimo ligu sa 10 timova.Evo nek budu klubovi po trenutnom stanju na polusezoni.Hade molim vas da to uradimo...Pa molim vas nemoj da se lazemo sta cemo to dobiti.
Koliko ce gledalaca to gledati.1000 prosjek ponovo garantujem.Mozda sam i optimista. :D
Plate igraca bice mozda 600 maraka prosjek....
Liga ce opet biti po nacionalnom kljucu...
Svaki igrac koji imalo vrijedi otici ce u istocnoevropske drugoligase za 100000 k.m. ili sam mozda pretjerao sa cifrom.
Cim se desi kava medjuentitetska tekma potucicemo se bice prekid zato sto ne zelimo zajednicku ligu...
Timovi ce nam imati manje od par miliona dugova koji su nastali pranjem novca politicara koji su u vrhu klubova samo zbog pranja novca...
Izbacivacemo svake cetvrte godine po jednog kvalitetno igraca poput Djeke kojeg smo prodali za sitne pare u neku anonimnu ekipu popot drugog tima Teplica...
itd.itd itd. mogao bi do sutra nabrajati....
Ma dajte hajdemo molim vas otvoreno reci sta su pravi problemi nase lige nemojmo se lagati...
OTKAKO JE STARI TRAVNIK NASTAO,OVAKAV SVJET JOS NIJE RASTAO A MENE DUGO BILO NIJE...

Avatar
avlami97
Postovi: 2514
Pridružen/a: 19 sep 2010, 10:33
Kontakt:

Re: PL BiH 2011/12

Post Postao/la avlami97 » 30 dec 2011, 16:39

Dule 078 je napisao/la:ako si apolitican,reci sta fali mom prijedlogu da PL broji 10 klubova a da pobjednici entitetskih liga igraju baraz za ulazak u PL? :D
Drugi rang takmičenja 32 kluba. E to je ono što fali. Drugi rang takmičenja mora biti jedinstven i bilo bi idealno da i on broji 10 klubova, kao i prvi rang po tvom prijedlogu. Dijeliti fudbal po entitetima i sličnim administrativno-političkim jedinicama je na uštrb kvaliteta i sporta općenito. Ali kada hoćete entitetske lige, neka onda one budu treći rang.
Ako se već insistira da drugi rang takmičenja budu entitetske lige, može i tako, s tim što ukupan broj klubova u tom rangu ne bi prelazio broj 16. Znači po osam klubova i neka prvaci razigravaju za ulazak u PL. Po ovom prijedlogu ispade da taj drugi rang ima 6 klubova više od prvog, a bunimo se da nam je 16 klubova previše u PL, a u drugom 32 taman :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:

Ukoliko želimo kvalitet, ni 1 promil ne bi smjelo biti politike u tome. Nažalost, sada nije tako. Čim se brani postojanje entitetskih liga kao drugog ranga takmičenja.
Goethe: "Zabludi korisnoj, uvijek pretpostavljam istinu štetnu. Ako i probudi bol istina nosi i lijek".

TheDinoRules
Postovi: 320
Pridružen/a: 06 jul 2010, 22:08
Kontakt:

Re: PL BiH 2011/12

Post Postao/la TheDinoRules » 30 dec 2011, 16:40

vidovitadjemila je napisao/la:Ma hajde da napravimo ligu sa 10 timova.Evo nek budu klubovi po trenutnom stanju na polusezoni.Hade molim vas da to uradimo...Pa molim vas nemoj da se lazemo sta cemo to dobiti.
Koliko ce gledalaca to gledati.1000 prosjek ponovo garantujem.Mozda sam i optimista. :D
Plate igraca bice mozda 600 maraka prosjek....
Liga ce opet biti po nacionalnom kljucu...
Svaki igrac koji imalo vrijedi otici ce u istocnoevropske drugoligase za 100000 k.m. ili sam mozda pretjerao sa cifrom.
Cim se desi kava medjuentitetska tekma potucicemo se bice prekid zato sto ne zelimo zajednicku ligu...
Timovi ce nam imati manje od par miliona dugova koji su nastali pranjem novca politicara koji su u vrhu klubova samo zbog pranja novca...
Izbacivacemo svake cetvrte godine po jednog kvalitetno igraca poput Djeke kojeg smo prodali za sitne pare u neku anonimnu ekipu popot drugog tima Teplica...
itd.itd itd. mogao bi do sutra nabrajati....
Ma dajte hajdemo molim vas otvoreno reci sta su pravi problemi nase lige nemojmo se lagati...
Pa sad Željo prodaje igrače za pola miliona, a očekuju se neki milionski transferi, tako da ti priča o transferima pada u vodu. Plate 600 KM? Raspitaj se malo oko plata u Želji i Širokom Brijegu. 600 KM imaju juniori koji tek pređu u prvi tim, a neki i oko 800 KM. Dok neki imaju oko 5000 KM, čak i više. I ta ti priča pada u vodu. Pravi problemi naše lige? Parazitske ekipe koje su godinama u sredini tabele i koji prodaju utakmice non-stop na kraju sezone kad osiguraju opstanak. I, naravno, infrastruktura. Ostalo bi došlo vremenom, svakako iz godine u godinu sve više i više napredujemo. Pogledaj malo statistike. A što se gledalaca tiče, od klubova u bivšoj Jugi (sem Zvezde), svi imaju max 5000 gledalaca prosjek. Želji je oko 4600, što i nije tako loše za ovaj region.
U mom svijetu važe moja pravila

amertiger
Postovi: 1348
Pridružen/a: 25 feb 2009, 18:44
Kontakt:

Re: PL BiH 2011/12

Post Postao/la amertiger » 30 dec 2011, 16:49

Kad vec spominjemo temu oko smanjenja lige sto se mora desiti prije ili kasnije, a ja vjerujem prije :D

- premirer liga 10 ekipa ili eventulano 12 ekipa (zavisno od sistema, mozda bolje 12)
- 1. liga BIH sa 16 ekipa koje bi igrale normalano kao i premier liga sad
- iz premier lige u 1. ligu BIH bi ispadali dva a ulazila dva logicno, iako bi ja stavio da onaj 11 iz PL igra baraz sa 2. iz prve lige BIH
- ispod 1. lige BIH ostaviti sa jedne strane 1. ligu Federacije i 1. ligu RS-a.

Da se zna, ovdje pricam o tri nivoa ako neko nije skontao:

1. Premire liga BIH
2. 1. liga BIH
3. Podjeljen na dvije lige (1. liga FBIH i 1. liga RS)


Ovo se moze vrlo lako napraviti jer bukvalno samo treba napraviti ligu iznad nase premier lige trenutno i po zavrsetku sezone najboljih 10 ide na visi rang prelaze dvije ekipe iz entiteskih liga (prvaci obje) i eto lige na najvisem nivou sa 12 ekipa.

Onda onih ostalih 6 ekipa iz trenutne premier lige bi cinile 1. ligu BIH i dodalo bi im se po 5 ekipa iz entiteskih liga (to je sve skupa 10 + 6 iz PL = 16, o kvalitetu lige FBIH i RS necu da ulazim, najbolje bi bilo ovako i najbezbolnije za sve).

A treci nivo ili sadasnji drugi bi se popunio po istom kriteriju iz trenutno nizih liga :D
Mes Que Un Club

Avatar
avlami97
Postovi: 2514
Pridružen/a: 19 sep 2010, 10:33
Kontakt:

Re: PL BiH 2011/12

Post Postao/la avlami97 » 30 dec 2011, 19:15

amertiger je napisao/la:Kad vec spominjemo temu oko smanjenja lige sto se mora desiti prije ili kasnije, a ja vjerujem prije :D

- premirer liga 10 ekipa ili eventulano 12 ekipa (zavisno od sistema, mozda bolje 12)
- 1. liga BIH sa 16 ekipa koje bi igrale normalano kao i premier liga sad
- iz premier lige u 1. ligu BIH bi ispadali dva a ulazila dva logicno, iako bi ja stavio da onaj 11 iz PL igra baraz sa 2. iz prve lige BIH
- ispod 1. lige BIH ostaviti sa jedne strane 1. ligu Federacije i 1. ligu RS-a.

Da se zna, ovdje pricam o tri nivoa ako neko nije skontao:

1. Premire liga BIH
2. 1. liga BIH
3. Podjeljen na dvije lige (1. liga FBIH i 1. liga RS)


Ovo se moze vrlo lako napraviti jer bukvalno samo treba napraviti ligu iznad nase premier lige trenutno i po zavrsetku sezone najboljih 10 ide na visi rang prelaze dvije ekipe iz entiteskih liga (prvaci obje) i eto lige na najvisem nivou sa 12 ekipa.

Onda onih ostalih 6 ekipa iz trenutne premier lige bi cinile 1. ligu BIH i dodalo bi im se po 5 ekipa iz entiteskih liga (to je sve skupa 10 + 6 iz PL = 16, o kvalitetu lige FBIH i RS necu da ulazim, najbolje bi bilo ovako i najbezbolnije za sve).

A treci nivo ili sadasnji drugi bi se popunio po istom kriteriju iz trenutno nizih liga :D
Odličan prijedlog.
Goethe: "Zabludi korisnoj, uvijek pretpostavljam istinu štetnu. Ako i probudi bol istina nosi i lijek".

Avatar
vidovitadjemila
Postovi: 1040
Pridružen/a: 30 avg 2011, 15:50
Lokacija: staklena kugla

Re: PL BiH 2011/12

Post Postao/la vidovitadjemila » 31 dec 2011, 10:04

TheDinoRules je napisao/la:
vidovitadjemila je napisao/la:Ma hajde da napravimo ligu sa 10 timova.Evo nek budu klubovi po trenutnom stanju na polusezoni.Hade molim vas da to uradimo...Pa molim vas nemoj da se lazemo sta cemo to dobiti.
Koliko ce gledalaca to gledati.1000 prosjek ponovo garantujem.Mozda sam i optimista. :D
Plate igraca bice mozda 600 maraka prosjek....
Liga ce opet biti po nacionalnom kljucu...
Svaki igrac koji imalo vrijedi otici ce u istocnoevropske drugoligase za 100000 k.m. ili sam mozda pretjerao sa cifrom.
Cim se desi kava medjuentitetska tekma potucicemo se bice prekid zato sto ne zelimo zajednicku ligu...
Timovi ce nam imati manje od par miliona dugova koji su nastali pranjem novca politicara koji su u vrhu klubova samo zbog pranja novca...
Izbacivacemo svake cetvrte godine po jednog kvalitetno igraca poput Djeke kojeg smo prodali za sitne pare u neku anonimnu ekipu popot drugog tima Teplica...
itd.itd itd. mogao bi do sutra nabrajati....
Ma dajte hajdemo molim vas otvoreno reci sta su pravi problemi nase lige nemojmo se lagati...
Pa sad Željo prodaje igrače za pola miliona, a očekuju se neki milionski transferi, tako da ti priča o transferima pada u vodu. Plate 600 KM? Raspitaj se malo oko plata u Želji i Širokom Brijegu. 600 KM imaju juniori koji tek pređu u prvi tim, a neki i oko 800 KM. Dok neki imaju oko 5000 KM, čak i više. I ta ti priča pada u vodu. Pravi problemi naše lige? Parazitske ekipe koje su godinama u sredini tabele i koji prodaju utakmice non-stop na kraju sezone kad osiguraju opstanak. I, naravno, infrastruktura. Ostalo bi došlo vremenom, svakako iz godine u godinu sve više i više napredujemo. Pogledaj malo statistike. A što se gledalaca tiče, od klubova u bivšoj Jugi (sem Zvezde), svi imaju max 5000 gledalaca prosjek. Želji je oko 4600, što i nije tako loše za ovaj region.
Prva stvar . Zeljo je duzan milione maraka i ti to znas.To sto djecu prodaju u drugoligaske i istocnoevropske klubove sa 18 ak godina i ne sluzi im na cast.To ti transfer malog Visce smatras usplehom.Aferim onda.Prosjek gledanosti 4000 u gradu od lupam 800000 stanovnika.A taj klub je nemojmo zaboraviti klub sa najvise navijaca u drzavi.Svaka cast.I odmah se hvatas za Siroki.Pa kako vam vise nije jasno da je Siroki jedini svjetao primjer BiH nogometa ,svidjelo se to nekom ili ne.Iskljucivo zato sto dolje grupa pametnih i finansijski jakih privatnih poduzetnika ulaze godinama svoj novac u klčub i tim novcem i gazdinski raspolaze.A ne kao u Zelji i drugim velikim ekipama Uzmi Ago koliko ti drago pa kad se desi Sloboda onda svi dignu ruke od kluba .A desice se to i Zelji i jos mnogim velikim.Hajde se ti malo raspitaj kolike su plate u Slobodi npr.koji je itekako klub sa tradicijom.I u ostalim srednjm premijeligasima.
Sto se tice kluba iz mog grada na koji ocito aludiras mogu ti reci da ga nece od iduce sezone biti u ligi tako da vise necete imati komplekse od klubova koji kako ti kazes prodaju tekme non-stop, i godinama osiguravaju opstanak.Pa i to osigoravanje opstanka na taj nacin je itekako argument o trulosti ove lige .Jadni mi i nasa liga kad joj je problem klub koji ukljuci struju i vodu samo dok tekma traje i za koji na pocetku sezone dodje da igra ko god hoce ,pa se od takvih igraca napravi ekipa koja je vama velikima problem.Hajde nek i on nestane bice nam bolje .Valjda...
A zasto se iz ove jadne lige koja nema nikakav kvalitet u Evropska takmicenja nikad nije plasirao ni jedan klub i nece pa makar ona imala 2 kluba ili 10 svejedno,ne znam i za to su krivi klubovi o kojima ti pricas a ne nerad sa omladinskim kategorijama i samim tim nedostatak kvaliteta kojim bi se ostvarilo takvo nesto
A kad smo kog mladih momaka,kavvo je stanje navescu ti jedan primjer koji ce ti objasniti najbolje zasto ne mozemo naprjed.
Zadnja izmjena: vidovitadjemila, dana/u 04 jan 2012, 22:17, ukupno mijenjano 1 put.
OTKAKO JE STARI TRAVNIK NASTAO,OVAKAV SVJET JOS NIJE RASTAO A MENE DUGO BILO NIJE...

Avatar
vidovitadjemila
Postovi: 1040
Pridružen/a: 30 avg 2011, 15:50
Lokacija: staklena kugla

Re: PL BiH 2011/12

Post Postao/la vidovitadjemila » 31 dec 2011, 10:14

vidovitadjemila je napisao/la:
TheDinoRules je napisao/la:
vidovitadjemila je napisao/la:Ma hajde da napravimo ligu sa 10 timova.Evo nek budu klubovi po trenutnom stanju na polusezoni.Hade molim vas da to uradimo...Pa molim vas nemoj da se lazemo sta cemo to dobiti.
Koliko ce gledalaca to gledati.1000 prosjek ponovo garantujem.Mozda sam i optimista. :D
Plate igraca bice mozda 600 maraka prosjek....
Liga ce opet biti po nacionalnom kljucu...
Svaki igrac koji imalo vrijedi otici ce u istocnoevropske drugoligase za 100000 k.m. ili sam mozda pretjerao sa cifrom.
Cim se desi kava medjuentitetska tekma potucicemo se bice prekid zato sto ne zelimo zajednicku ligu...
Timovi ce nam imati manje od par miliona dugova koji su nastali pranjem novca politicara koji su u vrhu klubova samo zbog pranja novca...
Izbacivacemo svake cetvrte godine po jednog kvalitetno igraca poput Djeke kojeg smo prodali za sitne pare u neku anonimnu ekipu popot drugog tima Teplica...
itd.itd itd. mogao bi do sutra nabrajati....
Ma dajte hajdemo molim vas otvoreno reci sta su pravi problemi nase lige nemojmo se lagati...
Pa sad Željo prodaje igrače za pola miliona, a očekuju se neki milionski transferi, tako da ti priča o transferima pada u vodu. Plate 600 KM? Raspitaj se malo oko plata u Želji i Širokom Brijegu. 600 KM imaju juniori koji tek pređu u prvi tim, a neki i oko 800 KM. Dok neki imaju oko 5000 KM, čak i više. I ta ti priča pada u vodu. Pravi problemi naše lige? Parazitske ekipe koje su godinama u sredini tabele i koji prodaju utakmice non-stop na kraju sezone kad osiguraju opstanak. I, naravno, infrastruktura. Ostalo bi došlo vremenom, svakako iz godine u godinu sve više i više napredujemo. Pogledaj malo statistike. A što se gledalaca tiče, od klubova u bivšoj Jugi (sem Zvezde), svi imaju max 5000 gledalaca prosjek. Želji je oko 4600, što i nije tako loše za ovaj region.
Prva stvar . Zeljo je duzan milione maraka i ti to znas.To sto djecu prodaju u drugoligaske i istocnoevropske klubove sa 18 ak godina i ne sluzi im na cast.To ti transfer malog Visce smatras usplehom.Aferim onda.Prosjek gledanosti 4000 u gradu od lupam 800000 stanovnika.A taj klub je nemojmo zaboraviti klub sa najvise navijaca u drzavi.Svaka cast.I odmah se hvatas za Siroki.Pa kako vam vise nije jasno da je Siroki jedini svjetao primjer BiH nogometa ,svidjelo se to nekom ili ne.Iskljucivo zato sto dolje grupa pametnih i finansijski jakih privatnih poduzetnika ulaze godinama svoj novac u klčub i tim novcem i gazdinski raspolaze.A ne kao u Zelji i drugim velikim ekipama Uzmi Ago koliko ti drago pa kad se desi Sloboda onda svi dignu ruke od kluba .A desice se to i Zelji i jos mnogim velikim.Hajde se ti malo raspitaj kolike su plate u Slobodi npr.koji je itekako klub sa tradicijom.I u ostalim srednjm premijeligasima.
Sto se tice kluba iz mog grada na koji ocito aludiras mogu ti reci da ga nece od iduce sezone biti u ligi tako da vise necete imati komplekse od klubova koji kako ti kazes prodaju tekme non-stop, i godinama osiguravaju opstanak.Pa i to osigoravanje opstanka na taj nacin je itekako argument o trulosti ove lige .Jadni mi i nasa liga kad joj je problem klub koji ukljuci struju i vodu samo dok tekma traje i za koji na pocetku sezone dodje da igra ko god hoce ,pa se od takvih igraca napravi ekipa koja je vama velikima problem.Hajde nek i on nestane bice nam bolje .Valjda...
A zasto se iz ove jadne lige koja nema nikakav kvalitet u Evropska takmicenja nikad nije plasirao ni jedan klub i nece pa makar ona imala 2 kluba ili 10 svejedno,ne znam i za to su krivi klubovi o kojima ti pricas a ne nerad sa omladinskim kategorijama i samim tim nedostatak kvaliteta kojim bi se ostvarilo takvo nesto
A kad smo kog mladih momaka,kavvo je stanje navescu ti jedan primjer koji ce ti objasniti najbolje zasto ne mozemo naprjed.
Naime u nogomenoj skoli Bubamara iznikao je jedan od najvecih talenata nogometa u Travniku u zadnje vrijeme 16 o godisnji Admir Goloman koji je da nije igrao ni u jednom nasem klubu otisao u Dinamo te je neki dan potpisao za Grashopers gdje je bio na probi ,i gdje su ljudi jedva docekali da uloze novac u njega.Jos jedan decko izgubljen za nasu ligu...I pitamo se zasto nam liga ne valja.
OTKAKO JE STARI TRAVNIK NASTAO,OVAKAV SVJET JOS NIJE RASTAO A MENE DUGO BILO NIJE...

Avatar
Bistrik
Postovi: 1468
Pridružen/a: 26 maj 2011, 08:22
Kontakt:

Re: PL BiH 2011/12

Post Postao/la Bistrik » 04 jan 2012, 14:09

mi ako hočemo neki kvalitet konačno moramo nešto mjenjati a ne samo pričati. naravno za poečtak smanjiti prmjer ligu na 12 klubova ujedini drugu ligu a od treče nek bude entiteska. pa onda recimo da se uvede da u privih 11 mora igrati 1 ili 2 igrača ispod 21 godine. i tako krenuti dalje pa onda slijdeče i tako redom. pa onda popraviti situaciju u juniorskim ligama BiH itr

Avatar
mačak u čizmama
Postovi: 140
Pridružen/a: 27 maj 2010, 23:41
Kontakt:

Re: PL BiH 2011/12

Post Postao/la mačak u čizmama » 10 jan 2012, 19:56

Ova premijer liga je penzionerska liga. Tko god više nema gdje dolazi u ovu ligu i još slovi kao veliko pojačanje.

gollum
Postovi: 1446
Pridružen/a: 23 jan 2010, 00:31
Kontakt:

Re: PL BiH 2011/12

Post Postao/la gollum » 11 jan 2012, 13:53

Izbacite uljeza.

slika

slika

slika
Seks je užitak, a gol je ekstaza.

"Taktika je bila ne primiti gol. Funkcionirala je odlično sve dok nismo primili gol."

domorocki
Postovi: 606
Pridružen/a: 12 avg 2009, 11:28
Lokacija: malta
Kontakt:

Re: PL BiH 2011/12

Post Postao/la domorocki » 11 jan 2012, 13:56

gollum je napisao/la:Izbacite uljeza.

slika

slika

slika
:lol: :lol: :lol: :lol: svaka čast
Einigkeit und Recht und Freiheit

Avatar
Sarajlijc@
Postovi: 11031
Pridružen/a: 10 jul 2011, 02:39
Lokacija: Koševo Republika!
Kontakt:

Re: PL BiH 2011/12

Post Postao/la Sarajlijc@ » 11 jan 2012, 17:52

Sta je smijesno? :roll: Vecina ovih momaka je na probi.
NA KRAJU SVIJETA ILI SUNČEVOG SISTEMA
PRATIĆE TE NAŠA PJESMA IL' IMA DA NAS NEMA!

domorocki
Postovi: 606
Pridružen/a: 12 avg 2009, 11:28
Lokacija: malta
Kontakt:

Re: PL BiH 2011/12

Post Postao/la domorocki » 11 jan 2012, 18:04

Sarajlijc@ je napisao/la:Sta je smijesno? :roll: Vecina ovih momaka je na probi.
:o :o
hahahahahaha
Einigkeit und Recht und Freiheit

Avatar
Elegant
Postovi: 13805
Pridružen/a: 22 jun 2010, 21:41
Lokacija: Sarajevo, BiH.
Kontakt:

Re: PL BiH 2011/12

Post Postao/la Elegant » 11 jan 2012, 18:31

Krenule pripreme.

[youtube][/youtube]
× Željezničar - Manijaci TM87 ×

Avatar
Crveni Barun
Postovi: 285
Pridružen/a: 28 apr 2011, 00:25
Lokacija: NEBO
Kontakt:

Re: PL BiH 2011/12

Post Postao/la Crveni Barun » 11 jan 2012, 19:58

pl se pod hitno treba smanjiti pa stvarno je sramota da smo od 100 svjetski liga na tom zadnjem mjestu :o :o :o stvarno ako ovo ne pokrene ljude u savezu da već za sezonu 2012/13 najave smanjenje na 10 ili (MAX) 12 klubova i podigne kvalitetu jer bez toga nema smisla dalje igrati ako stalno tonemo sve dublje i dublje a svi klubovi koji ne ispunjavanju uvjete da se presele u niži rang
Manfred Albrecht Freiherr von Richthofen
"... samo jednim metkom uništilo se sve ni na obična hulja ne umire tako a ne jedan od najvećih onaj kojemu svako duguje poštovanje ... " N.York Times 1917
HKK Široki - PONOS Hrvata BiH
PRIKAZE - KISELJAK

Zaključano

Natrag na “Arhiva”

Online

Trenutno korisnika/ca: Nema prijavljenih korisnika/ca. i 17 gostiju.