BARAŽ: Bosna i Hercegovina vs Portugal

Moderatori/ce: _dreamer_,ribery,Monolog,insider

Možemo li se osvetiti Portugalu i plasirati se na EP?

Anketa je završila: 16 nov 2011, 16:29.

1. Naravno da možemo
322
63%
2. Ne, ipak su prejaki za nas
83
16%
3. Možemo, al' UEFA nam to neće dozvoliti. Ronaldo je Ronaldo!
103
20%
 
Ukupno glasova: 508

TheDinoRules
Postovi: 320
Pridružen/a: 06 jul 2010, 22:08
Kontakt:

Re: BARAŽ: Bosna i Hercegovina vs Portugal

Post Postao/la TheDinoRules » 13 okt 2011, 18:17

ibrakadabra je napisao/la:
harishp je napisao/la:
sarajlija89 je napisao/la:@Probisvjet

Ne želim sad potencirati tu priču na relaciji Sarajevo-Zenica, ali dajte, molim vas, u Zenici nije ništa bolja atmosfera nego na Koševu. Naprotiv, protiv Grčke je par puta samo tako zagrmilo. E pa zamisli sad 40 000 ljudi kad zagrmi u jednoj nesumnjivo važnijoj tekmi. Neuporedivo je to...

Druga je stvar što nam treren možda više leži, ali da je atmosfera bolja, nema šanse. Pogotovo sa brojčane strane...ista ta atmosfera je izostala u Ze protiv Portugala, u baražu za SP...

Teren možda više odgovara, ali ta priča kako je bolja atmosfera u Zenici je iluzorna, u svakom slučaju. Pogotovo za ovako velike utakmice gdje se traži karta više...

Sjetimo se Danske...neponovljivo 8-)
Igraci se pitaju a oni su nam najvazniji.
Zasto ne kosevo
-Velicina terena odgovara vise portugalcima
-Kvalitetniji travnjak sto opet vise odgovara portugalcima
-Od navijaca do igraca ima kilometar
-Akustika 0%
Jao, jao, jao.
Ovako ćemo sad.
Ako ćemo gledati onu "ko zna igrati bolje lopte" onda je to sigurno BiH. Ona oranica bi više odgovarala Portugalcima! Oni nemaju nekih znalaca, imaju Ronalda i Nanija na bočnim pozicijima koji moogu svakog probiti. Tu treba obratiti pažnju. A sad vidi, na onom terenu se više igraju duge lopte NEMA ONDJE IGRE. I, normalno, te duge lopte idu na bokove i onda oni rade šta hoće. Francuzima smo očitali lekciju kako se spusti lopta i kako se igra (Medunjanin zna igrati - ima strašan pas u dubinu, Pjanke i Miske normalno da znaju, Lulić jedino služi da probijemo po boku)
Veličina terena? Ja mislim da i nama i njima to odgovara. Mi igramo takvu igru da imamo nekoliko pasova u sredini, onda se izvlači polušpic ili špic i tu pravi prostor za nekoga veznog igrača koji se ubaci iz drugog plana (Pjanke je to puna puta uradio protiv Francuske). A lakše ćemo to uraditi na većem terenu - logično. Njima odgovara iz razloga što će Nani i Ronaldo imati više prostora, ali valjda ćemo ih pametno zatvoriti! Salihović i Lulić po lijevoj strani i tu nema problema, ali desna škripi i to dobro. Tu će morati i jedan zadnji vezni pomagati.
Akustika 0%? Pa vidi ovako, 40 000 navijača sigurno može navijati kao i onih 15-20 hiljada. I da, ne znam kakve su to gluposti zenička ili sarajevska publika? Protiv Francuske nije bila sarajevska publika (pogledajte Željo - Newcastle i vidjet ćete šta je sarajevska publika). Na SVAKOJ tekmi reprezentacije je NAJVIŠE SELJAKA, i mi se moramo pomiriti s tim jer nam je država 70% seljačka. (Poštujem svako mjesto, ali kad vidim nekakve likove iz Bileće i sl. ježim se. Evo, naprimjer, na BP protiv Luxa šta su sve psovali, od uzavrelog graha, kuhanog mesa do uštegljenih (!?) čarapa!)
JEDINI PROBLEM jeste zapadna tribina stadiona AFH Koševo (Hadison :) ). Nek' postave stolice sa naslonjačima i to je to. :))
U mom svijetu važe moja pravila

Avatar
KB-TM87
Postovi: 2270
Pridružen/a: 09 jul 2010, 14:51
Lokacija: Republika Bosna i Hercegovina
Kontakt:

Re: BARAŽ: Bosna i Hercegovina vs Portugal

Post Postao/la KB-TM87 » 13 okt 2011, 18:17

Baraž baraž, mi nikad nećemo proć'...
Željezničar - kult glavnog grada

I nostri cuori non finiranno mai di battere - Forza Lazio!

Avatar
Ad0
Postovi: 701
Pridružen/a: 20 avg 2010, 19:12

Re: BARAŽ: Bosna i Hercegovina vs Portugal

Post Postao/la Ad0 » 13 okt 2011, 18:17

Volio bih da nisam upravu ali nemamo se cemu nadat,znaci nikakva euforija jedino cudo da se desi :D! Valja igrat sa Portugalom i sudijama! A ovo tipa stize osveta kao neki naslovi na sax u su smjesni :lol: :lol: :lol: ;)
DRŽAVA ŽELJO!
FC BARCELONA! "Mes Que Un Club"
★Champions League 1991–92, 2005–06, 2008–09, 2010–11★
Lionel Messi Ballon d'Or ★2009,2010,2011★!

Avatar
BH Patriot
Postovi: 596
Pridružen/a: 09 jun 2011, 09:26
Lokacija: Sarajevo/Centar
Kontakt:

Re: BARAŽ: Bosna i Hercegovina vs Portugal

Post Postao/la BH Patriot » 13 okt 2011, 18:19

Veliki plus u prvom meču ove dvije selekcije će biti upravo teren Bilinog Polja koji će sigurno biti klizav i lopta će se sporo kretati, dok je to za goste iz Portugala ravno samoubistvu jer igrači kao što su Ronaldo & Nani navikli su na brzu loptu i širinu u igri, ali nijedan od tih uslova ne pomaže njima. Dakle, ovo će imati efekta za nas .
Livin' La Vida Loca ;)

AlemC85
Postovi: 7485
Pridružen/a: 08 maj 2010, 21:50
Kontakt:

Re: BARAŽ: Bosna i Hercegovina vs Portugal

Post Postao/la AlemC85 » 13 okt 2011, 18:20

"VJERUJEM DA RONALDO MORA IGRATI NA EP"


Koliko puta smo do sada čuli da Ronaldo mora igrati na velikom takmičenju. Fudbal je već odavno mnogo više od sporta, pa izjave slične ovima trebamo shvatati ozbiljno.

Podsjetimo, uoči baraža za Svjetsko prvenstvo, u kojem smo također igrali sa Portugalom, oglasio se i predsjednik FIFA-e, Sepp Blater.

"Svjetsko fudbalsko prvenstvo bez najboljih igrača svijeta Lionela Messija i Cristiana Ronalda ne bi imalo smisla, niti bi zapravo bilo zanimljivo", rekao je tada Blater, pa s pravom strahujemo uoči baraža za Evropsko prvenstvo.

Međutim, ne strahujemo samo mi, nego i naši igrači, bar ako je vjerovati njemačkom portalu Spox.com, koji prenosi izjavu Vedada Ibiševića.

"Nevjerovatno! Sada moramo dobro razmisliti kako ćemo igrati. Vjerujem da Ronaldo mora biti na Evropskom prvenstvu, rekao je za Spox.com Vedad Ibišević.

sve si rekao Vedo...

Avatar
VanBasten
Moderator
Postovi: 6792
Pridružen/a: 27 nov 2008, 13:00
Kontakt:

Re: BARAŽ: Bosna i Hercegovina vs Portugal

Post Postao/la VanBasten » 13 okt 2011, 18:20

http://www.marca.com/2011/10/13/futbol/ ... omentarios" onclick="window.open(this.href);return false;

POrtugalci se u komentarima žale kako im je Uefa smjestila Bosnu da ispadnu, zvuči poznato? :lol:
glupost za hrabre je sebičan lijek

Dis tajm nekst jer, vil'bi čempions of Jurop

Avatar
sarajlija89
Postovi: 8613
Pridružen/a: 04 maj 2009, 15:23
Lokacija: Srce Sarajeva
Kontakt:

Re: BARAŽ: Bosna i Hercegovina vs Portugal

Post Postao/la sarajlija89 » 13 okt 2011, 18:21

Koliko ja znam mi sanse nismo napravili na utakmici u Zenici, gdje se Portugal lako obracunao sa nama, dok je na Luzu bila druga slika i mnogo bolje smo igrali. Tako da ne mislim, da je teren u tom smislu prednost.

Što se akustike tiče, 40 000 je dovoljno reći i ništa više ne treba...a Koševo nije baš tako "neakustično" uz prave navijače. Pitajte igrače Helsingborga, Cluja, Orebra... ;)

I to "kompleks" Koševa je čista glupost. To smo mi sami sebi napravili, tim besmislenim pričama. Zna se kad je i gdje bila najbolja atmosfera i gdje je reprezentacija igrala svoje najbolje tekme. Sjećaju se oni koji prate reprezentaciju od njenih početaka, tako da nema potrebe na tu temu, drugo je što mi sami pravimo neke mitove i slično..

Ali, to nije tema i nije toliko bitno fkt, samo sam dao svoje misljenje. Okrenimo se mi onome na samom terenu sto nas ocekuje..
"The only real competition between us and the clubs from Milan will be among those who will come first: we to put the third star, they thier second."-GIANNI AGNELLI

★ 29 SCUDETTI VINTI SUL CAMPO ★

Avatar
Goalgetter
Postovi: 24514
Pridružen/a: 04 feb 2011, 12:48
Kontakt:

Re: BARAŽ: Bosna i Hercegovina vs Portugal

Post Postao/la Goalgetter » 13 okt 2011, 18:21

Portugal mora proci, Ronaldo mora staviti tonu gela i paradirati za gay udruge u poljskoj i ukrajini sa jezikom u Platinijevoj guzici .. :roll:

Avatar
secer
Postovi: 3254
Pridružen/a: 19 okt 2008, 09:16
Kontakt:

Re: BARAŽ: Bosna i Hercegovina vs Portugal

Post Postao/la secer » 13 okt 2011, 18:22

salihovica na beka :?: otvori se zemljo da propa´nem :roll:
barem da nije igr´o na toj poziciji pa da ne znamo sta nas ceka :roll:
haj, nema veze, svakako imamo po´ tone boljih veznjaka :roll:
nas problem je sto tesko pamtimo a vrlo brzo zaboravljamo pa tako se jadna dzekina mati dobro nastucala u prvih pola sata protiv francuza da bi tog istog dzeku mnogi izabrali za igraca utakmice. :lol:
vido, lajkovo, da **** i mogu da umrem XD

film i kinematografija - tema gdje ne postoji vlastito misljenje, samo klaretovo i pogresno!

TheDinoRules
Postovi: 320
Pridružen/a: 06 jul 2010, 22:08
Kontakt:

Re: BARAŽ: Bosna i Hercegovina vs Portugal

Post Postao/la TheDinoRules » 13 okt 2011, 18:22

AlemC85 je napisao/la:"VJERUJEM DA RONALDO MORA IGRATI NA EP"


Koliko puta smo do sada čuli da Ronaldo mora igrati na velikom takmičenju. Fudbal je već odavno mnogo više od sporta, pa izjave slične ovima trebamo shvatati ozbiljno.

Podsjetimo, uoči baraža za Svjetsko prvenstvo, u kojem smo također igrali sa Portugalom, oglasio se i predsjednik FIFA-e, Sepp Blater.

"Svjetsko fudbalsko prvenstvo bez najboljih igrača svijeta Lionela Messija i Cristiana Ronalda ne bi imalo smisla, niti bi zapravo bilo zanimljivo", rekao je tada Blater, pa s pravom strahujemo uoči baraža za Evropsko prvenstvo.

Međutim, ne strahujemo samo mi, nego i naši igrači, bar ako je vjerovati njemačkom portalu Spox.com, koji prenosi izjavu Vedada Ibiševića.

"Nevjerovatno! Sada moramo dobro razmisliti kako ćemo igrati. Vjerujem da Ronaldo mora biti na Evropskom prvenstvu, rekao je za Spox.com Vedad Ibišević.

sve si rekao Vedo...
GLUPOST GLUPOST GLUPOST! AKO ENGLESKA NIJE IGRALA PROŠLO EP, ONDA NE MORA SAD NI RONALDO! A pogledajte engleske igrače + publiku englesku - bez njih ništa nije isto!
U mom svijetu važe moja pravila

Avatar
Valencia
Postovi: 5407
Pridružen/a: 10 dec 2008, 17:47
Kontakt:

Re: BARAŽ: Bosna i Hercegovina vs Portugal

Post Postao/la Valencia » 13 okt 2011, 18:28

sarajlija89 je napisao/la:Koliko ja znam mi sanse nismo napravili na utakmici u Zenici, gdje se Portugal lako obracunao sa nama, dok je na Luzu bila druga slika i mnogo bolje smo igrali. Tako da ne mislim, da je teren u tom smislu prednost.

Što se akustike tiče, 40 000 je dovoljno reći i ništa više ne treba...a Koševo nije baš tako "neakustično" uz prave navijače. Pitajte igrače Helsingborga, Cluja, Orebra... ;)

I to "kompleks" Koševa je čista glupost. To smo mi sami sebi napravili, tim besmislenim pričama. Zna se kad je i gdje bila najbolja atmosfera i gdje je reprezentacija igrala svoje najbolje tekme. Sjećaju se oni koji prate reprezentaciju od njenih početaka, tako da nema potrebe na tu temu, drugo je što mi sami pravimo neke mitove i slično..

Ali, to nije tema i nije toliko bitno fkt, samo sam dao svoje misljenje. Okrenimo se mi onome na samom terenu sto nas ocekuje..
U revans u Zenici smo usli sa bijelom zastavicom. Sukobi u i oko reprezentacije su ucinili svoje.

Ne znam da Kosevo ima 40 000 sjedecih mjesta (mislio sam malo jace od 30 000, al' dobro, mozda grijesim),.. Al' evo, da li vecu buku mogu proizvesti ja koji ti se derem na uhu sa pola metra ili 5 ljudi koji se deru 10 metara od tebe :mrgreen: . Cista logika.

Ti kompleksi vjerovatno jesu gluposti,.. Al' se ne moze reci da ne postoje!? Jbg, takav smo narod...
Nikad za nista ne krivi druge. Cim si u situaciji da ti sudbina zavisi od drugih, nesto si pogrijesio.

Avatar
Dylan Dog
Postovi: 6799
Pridružen/a: 01 jul 2009, 04:10
Kontakt:

Re: BARAŽ: Bosna i Hercegovina vs Portugal

Post Postao/la Dylan Dog » 13 okt 2011, 18:28

Sta mislite ako ovo uradi u Zenici jesu li vece sanse da sudija svira penal ili zuti karton Ronaldu cime bi propusito revans?
[youtube][/youtube]
Tragedija!Bosna i Hercegovina gubi svog najvećeg dragulja??Pogibljeni start znači kraj potencijalno velike karijere?? Pogledati na:
http://www.pohrani.com/f/1h/RC/SsrCfkJ/dajv.gif

spizz
Postovi: 416
Pridružen/a: 29 jun 2011, 04:26
Kontakt:

Re: BARAŽ: Bosna i Hercegovina vs Portugal

Post Postao/la spizz » 13 okt 2011, 18:29

Ne znam šta se sad raspravlja o stadionu i oko toga bezveze pravi prica, kad je sam Sušić rekao : "Nećemo mijenjati stadion, ostajemo vjerni Zenici".

http://www.****/sport/fudbal/5 ... enici.html" onclick="window.open(this.href);return false;

Dakle ,zaboravimo Koševo i 40.000 ljudi i slicne price...tu je Zenica i 15.000 navijaca koji ce nas voditi do pobjede, ako Bog da.
I najpoštenije je tako, citave kvalifikacije (osim one blamaže protiv Francuza) igramo u Zenici, na tom stadionu smo ostvarili brojne pobjede pogotovu u ovim kvalifikacijama i logicno je ovo što Pape kaže da ostajemo dosljedni i vjerni Zenici...nema smisla sad izmišljati toplu vodu i nešto mjenjati, pogotovu jer B.Polje više odgovara našim momcima ....dok bi Koševo radi širine odgovaralo više Naniju i Ronaldu....vec su portugalci zakukali na travnjak B.Polje, vrše pritisak da se utakmica prebaci na Koševo...ali nismo ni frajeri da se prilagođavamo njihovim željama i zahtjevima.
Neka se portugalski heroji pripreme za 90 minuta paklene atmosfere u Zenici...znaju oni to iz prošlog baraža, kako je tamo igrati ;)
Zadnja izmjena: spizz, dana/u 13 okt 2011, 18:30, ukupno mijenjano 1 put.

Avatar
Goalgetter
Postovi: 24514
Pridružen/a: 04 feb 2011, 12:48
Kontakt:

Re: BARAŽ: Bosna i Hercegovina vs Portugal

Post Postao/la Goalgetter » 13 okt 2011, 18:29

Dylan Dog je napisao/la:Sta mislite ako ovo uradi u Zenici jesu li vece sanse da sudija svira penal ili zuti karton Ronaldu cime bi propusito revans?
[youtube][/youtube]
Ako je faul uradjen 17-18 ispred gola, daje zuti karton Spahicu i svira penal za Portugal.

Avatar
don_burza
Postovi: 5198
Pridružen/a: 09 okt 2010, 00:42
Lokacija: Hellfire Peninsula
Kontakt:

Re: BARAŽ: Bosna i Hercegovina vs Portugal

Post Postao/la don_burza » 13 okt 2011, 18:30

slika


OVAJ COVJEK IMA MOTIVA
Thomas Müller - Fußballgott

Avatar
avenija
Postovi: 13645
Pridružen/a: 31 mar 2009, 12:53
Lokacija: Zenica
Kontakt:

Re: BARAŽ: Bosna i Hercegovina vs Portugal

Post Postao/la avenija » 13 okt 2011, 18:32

sanse da cemo ronalda isprovocirati za drugi zuti karton je 99 % :lol:

mesiiiiii mesiiii :mrgreen:
Dva najcrnija dana u historiji Grada Zenica.
21.10.1697 Eugen Sevojski spalio cijeli grad do temelja.
02.10.2016 Lokalni izbori

Avatar
bumerang5
Postovi: 94
Pridružen/a: 20 mar 2008, 23:39
Kontakt:

Re: BARAŽ: Bosna i Hercegovina vs Portugal

Post Postao/la bumerang5 » 13 okt 2011, 18:32

kod portugalaca zute kartone imaju :

C.Ronaldo,Tiago , Hugo Almeida , Raul Meireles ,Rolando, Carlos Martins ,Ruben Micael ,Eduardo

TheDinoRules
Postovi: 320
Pridružen/a: 06 jul 2010, 22:08
Kontakt:

Re: BARAŽ: Bosna i Hercegovina vs Portugal

Post Postao/la TheDinoRules » 13 okt 2011, 18:32

secer je napisao/la:salihovica na beka :?: otvori se zemljo da propa´nem :roll:
barem da nije igr´o na toj poziciji pa da ne znamo sta nas ceka :roll:
haj, nema veze, svakako imamo po´ tone boljih veznjaka :roll:
nas problem je sto tesko pamtimo a vrlo brzo zaboravljamo pa tako se jadna dzekina mati dobro nastucala u prvih pola sata protiv francuza da bi tog istog dzeku mnogi izabrali za igraca utakmice. :lol:

Lulić i Salihović na lijevoj strani, NJIH DVOJICA NA LIJEVOJ STRANI! Vidi ovako, na početku utakmice zaista može biti "stavljeno" da je Salihović lijevi bek, a Lulić lijevi vezni. Eh sad, znaš na čemu se zasniva moderni fudbal i zašto bh klubovi "meda" ne mogu? Kretanje bez lopte i izmjena pozicija. Ako misliš da pričam gluposti, pogledaj malo evropske tekme i obrati pažnju.Bale dok je igr'o na lijevom beku, sad Evra dok igra itd, itd. Imaju 3 solucije!
1. Da krenu i bek i vezni naprijed i prave situaciju 2 na 1 (ako ne znaš šta je ovo malo se informiši, ovo se traži svugdje!) i da vezni ostane nazad (vidjeli smo nekoliko puta Misketa ili Medu na toj poziciji)
2. Da krene bek, a ostane vezni
3. Da vezni krene, a bek ostane
Pogledaj malo te situacije i shvatit ćeš. Nemoj samo gledati šta je Džeko, Ronaldo, Messi ili neko četvrti uradio.
A što se igre u odbrani tiče, danas je napadač prvi odbrambeni igrač, valja doći do lijevog beka...
U mom svijetu važe moja pravila

Avatar
Edin TM87
Postovi: 9978
Pridružen/a: 21 apr 2011, 21:05
Lokacija: Sarajevo
Kontakt:

Re: BARAŽ: Bosna i Hercegovina vs Portugal

Post Postao/la Edin TM87 » 13 okt 2011, 18:33

Evo:

---------------------------------------------Begovic----------------------------------------------------
------Jahic*---------------Mravac----------------------------Spahic---------------------Lulic--------
-------------------------------Rahimic----------------------Medunjanin---------------------------------
---------------Pjanic-----------------------Misimovic---------------------------Salihovic-------------
-----------------------------------------------Dzeko--------------------------------------------------------

* - Jahic ce biti defanzivni bek koji ce cuvati Ronalda, a pomagat ce mu Mravac i Rahimic. Sa druge strane totalno suprotno, Lulic ce ici naprijed, a za Nani je dovoljan Spaha i mala pomoc Mede i Seje da krpe rupe Lulica! To je lijek za Portugalske kontre, a mi trebamo drzat loptu sto je vise moguce (Pjanic, Misimovic, Medunjanin)!

PAPE NEMOJ REC DA NISAM DOBRO POSTAVIO!
Zadnja izmjena: Edin TM87, dana/u 13 okt 2011, 18:36, ukupno mijenjano 1 put.
Roger Federer the greatest of all time!
Peyton Manning - the greatest QB of all time!

spizz
Postovi: 416
Pridružen/a: 29 jun 2011, 04:26
Kontakt:

Re: BARAŽ: Bosna i Hercegovina vs Portugal

Post Postao/la spizz » 13 okt 2011, 18:33

avenija je napisao/la:sanse da cemo ronalda isprovocirati za drugi zuti karton je 99 % :lol:

mesiiiiii mesiiii :mrgreen:
Samo mu to vikati i skandirati u Zenici i kompleksaš ce poluditi...zagarantovan recept ;)

Zaključano

Natrag na “Arhiva”

Online

Trenutno korisnika/ca: Nema prijavljenih korisnika/ca. i 23 gosta.