ABA Liga 2012/2013

Moderatori/ce: _dreamer_,ribery,Monolog,insider

Ko osvaja ABA ligu?

Anketa je završila: 26 jun 2013, 19:13.

Partizan
19
17%
Cedevita
13
12%
Crvena Zvezda
18
16%
Olimpija
3
3%
Buducnost
1
1%
Radnicki
0
Nema glasova.
Cibona
1
1%
Siroki
5
4%
Igokea
47
42%
MZT Skopje
6
5%
 
Ukupno glasova: 113

Avatar
Kevin
Postovi: 6104
Pridružen/a: 25 okt 2008, 00:54
Lokacija: Hercegovina
Kontakt:

ABA Liga 2012/2013

Post Postao/la Kevin » 22 maj 2012, 08:51

Idemo lagano na sljedeću sezonu....
HKK ŠIROKI - Ponos Hercegovine ® NK ŠIROKI BRIJEG

mnogo_smo_jaki
Postovi: 789
Pridružen/a: 04 jun 2011, 20:10
Lokacija: Grad Prijedor-Republika Srpska
Kontakt:

Re: ABA Liga 2012/2013

Post Postao/la mnogo_smo_jaki » 22 maj 2012, 17:12

Kako stvari stoje,a s obzirom da Makabi 99% odsto neće učetsvovati,ovo bi trebali biti timovi koje ćemo gledati u novoj sezoni:Hrvatska 4(Cibona,Cedevita;Split,Zadar)Srbija 4(Partizan,Radnički KG,Crvena Zvezda,Vojvodina(V.C.) )
Slovenija 2 (Olimpija,Krka) BiH 2(Široki Brijeg,Igokea) Makedonija 1 (MTZ Skoplje) Crna Gora 1 (Budućnost)...Bar što se mene tiče dobra je stvar što su se vratili Split i Zadar,jer to su ipak veliki klubovi ovog EX Yu regiona,a i šire (Split)...takođe je dobro da su se i Makedonci uključili u ligu prije svega zbog posjete i navijača,a i čujem da spremaju respektabilan tim za prvu sezonu....a drago mi je što će i Igokea igrati opet ABA ligu ,te ću moći da trknem do Laktaša i pogledam koju utakmicu :D
GLUPOM ČOVJEKU NEMA SMISLA OBJAŠNJAVATI...

Avatar
Rosas7
Postovi: 3998
Pridružen/a: 24 jul 2010, 10:07
Lokacija: Mostar
Kontakt:

Re: ABA Liga 2012/2013

Post Postao/la Rosas7 » 25 maj 2012, 16:57

znaju li se favoriti vec :D
Volim ZRINJSKI,volim MOSTAR,svaki kamen ovoga grada,nek se zna da u njemu vojska ULTRASA vlada
Prvak BiH- 2004/2005, 2008/2009, 2013/2014
Pobjednik Kupa BiH-2007/2008
http://youtu.be/eg6aEePF5B4

SirAlexFerguson
Postovi: 2863
Pridružen/a: 06 feb 2012, 20:41
Kontakt:

Re: ABA Liga 2012/2013

Post Postao/la SirAlexFerguson » 26 maj 2012, 13:25

Izraelski Maccabi potvrdio je kako sljedeće sezone neće nastupati u regionalnoj ABA ligi u kojoj je aktualni prvak. Kao najveći razlog navodi se zgusnut raspored.
Ono što se već neko vrijeme nagađalo, u petak je dobilo i službenu potvrdu. Maccabi je odustao od igranja u ABA ligi sljedeće sezone i neće imati prilike braniti naslov koji je osvojio na domaćem parketu u finalu protiv zagrebačke Cedevite.
"Kada smo razmotrili sve mogućnosti postalo je jasno da je praktički nemoguće sudjelovati u tri jake lige, a pogriješili bismo odustajanjem od domaćeg prvenstva. Sa žaljenjem donosimo odluku o povlačenju iz ABA lige za sljedeću sezonu, bila je to teška odluka za Maccabi, ali i za mene", rekao je vlasnik kluba David Federman.
Problem je nastao jer se sljedeće sezone u Euroligi mijenja koncept natjecanja u fazi Top 16, uvodi se dodatnih osam utakmica, te bi izraelskoj momčadi raspored bio prenatrpan. Stoga su odlučili prednost dati domaćoj ligi umjesto regionalnoj.
Istupanjem Maccabija ABA liga je ostala na 13 klubova, te će u skoro vrijeme biti potrebno pronaći novi klub za popunu natjecanja. Jedna od opcija je pridruživanje mađarskog Szolnokija, no vjerojatnija je mogućnost da će Srbija ponovno dobiti četvrtog predstavnika.
KING JAMES
RAFA NADAL
MANCHESTER UNITED
Hoće li Monolog uspiti dobiti okladu? WBA treba na tablici završiti ispred LFC

neno#4
Postovi: 7862
Pridružen/a: 10 apr 2009, 23:00
Kontakt:

Re: ABA Liga 2012/2013

Post Postao/la neno#4 » 28 maj 2012, 12:23

Iz neslužbenih, ali pouzdanih izvora **** saznaje da je Jasmin Repeša odlučio preuzeti klupu Unicaje i napustiti klupu zagrebačke Cibone. Veliki je to hendikep za ekipu iz Zagreba jer je Jasko radio odličan posao sa Cibonom. Impresivan je niz koji je napravio u prvenstvu Hrvatske i zasigurno je da će ga “vukovi” teško nadoknaditi. Ipak je Unicaja ponudila puno veći novac nego što to može Cibona i ne treba se čuditi zašto se hrvatski stručnjak odlučio za ACB ligu i momčad iz Malage. Također Jasko bi trebao odraditi kvalifikacije za EP sa Hrvatskom reprezentacijom nakon čega bi napustio klupu državnog tima.
***** - sport. net
Nenad Markovic & Drazen Petrovic

Ostalo je samo ime.....

Avatar
Rosas7
Postovi: 3998
Pridružen/a: 24 jul 2010, 10:07
Lokacija: Mostar
Kontakt:

Re: ABA Liga 2012/2013

Post Postao/la Rosas7 » 28 maj 2012, 13:58

Vujčić: "Nema nikakve euforije, čak bih rekao da vlada panika"


slika


Porazom u polufinalu od Cedevite košarkaši Splita završili su uspješnu sezonu i svi u klubu se sada okreću velikoj borbi s vremenom i financijama u želji da omoguće igračima nastup u ABA ligi.
Unatoč odličnoj sezoni koja je iza košarkaša Splita situacija u klubu je daleko od idealne. Financijski problemi pritišću upravu i veliko je pitanje hoće li momčad iduće sezone igrati ABA ligu.
"Nema nikakve euforije, čak bih rekao da vlada panika. U mjesec dana moramo riješiti sve što se nakupljalo godinama. Nemamo nikakva sredstva i jednostavno ne možemo pričati s igračima i trenerom oko ugovora i to je veliki problem," izjavio je za Radio Split Nikola Vujčić.
"Možemo biti zadovoljni i ponosni na sve što smo napravili tijekom sezone. Čestitam svim igračima i svima u klubu jer smo izborili nastup u ABA ligi unatoč teškom stanju koje vlada oko kluba."
Unatoč tome što mnogi govore da bez njegovog angažmana na parketu svi rezultati ne bi bili ostvarivi Vujčić zasluge pripisuje svojim suigračima: "Najzaslužniji za sve ovo su mladi igrači koji su maksimalno trenirali cijelu godinu iako sedam mjeseci nisu dobili plaću. Ja sam se pred kraj priključio da malo svojim iskustvom pomognem u završnici."
Potraga za sponzorima još uvijek traje i klub pod svaku cijenu želi izbjeći stečaj: "Stečaj je uteg oko vrata koji mi želimo izbjeći. U stečaj nas može gurnuti jedino država ako bude inzistirala na svojim potraživanjima. Potencijal Splita je jako podcijenjen tijekom zadnjih godina i siguran sam da bilo koji sponzor koji bi nam pomogao može svoje novce vratiti nazad."
Za kraj se Vujčić osvrnuo i na igrački kada s kojim će Split krenuti u novu sezonu: "Ako klub ne ode u ABA ligu onda ništa ovo nema smisla. Jer igrači moraju napraviti iskorak i onda ostajemo bez njih. Ne mogu ja kriviti igrače ako žele otići jer je to normalno. Zato moramo naći način da igramo ABA ligu da ti igrači napreduju kod nas," zaključio je Vujčić koji i iduće sezone na parketu planira pomagati mlađim igračima.
Volim ZRINJSKI,volim MOSTAR,svaki kamen ovoga grada,nek se zna da u njemu vojska ULTRASA vlada
Prvak BiH- 2004/2005, 2008/2009, 2013/2014
Pobjednik Kupa BiH-2007/2008
http://youtu.be/eg6aEePF5B4

SirAlexFerguson
Postovi: 2863
Pridružen/a: 06 feb 2012, 20:41
Kontakt:

Re: ABA Liga 2012/2013

Post Postao/la SirAlexFerguson » 07 jun 2012, 23:15

Čelnici ABA lige doneli su odluku da upražnjeno mesto u regionalnom takmičenju posle odustajanja Makabija popuni mađarski Solnok.

Skupština ”Sidra” koja upravlja regionalnom košarkaškom ligom donela je odluku da od naredne sezone u ovom takmičenju učestvuje i mađarski Solnok, četvorostruki šampion ove zemlje.
Mađarski klub je mesto u ABA ligi dobio zahvaljujući odustajanja Makabija, a iako se najavljivala mogućnost da Izraelce zameni Vojvodina, čelnici ABA lige su jednoglasno odlučili u korist Solnoka.

”Kandidatura Solnoka je bila finansijski najjača i zato je Solnok bio logičan izbor. Dogovorili smo se o višegodišnjem učešću ovog kluba, ali taj rok još treba da bude preciziran”, izjavio je predstavnik ABA lige Radovan Lorbek.

Solnok je titule šampiona Mađarske osvajao 1991, 2007, 2011. i 2012. godine, a može se pohvaliti i velikom podrškom navijača.
KING JAMES
RAFA NADAL
MANCHESTER UNITED
Hoće li Monolog uspiti dobiti okladu? WBA treba na tablici završiti ispred LFC

mnogo_smo_jaki
Postovi: 789
Pridružen/a: 04 jun 2011, 20:10
Lokacija: Grad Prijedor-Republika Srpska
Kontakt:

Re: ABA Liga 2012/2013

Post Postao/la mnogo_smo_jaki » 08 jun 2012, 12:27

SirAlexFerguson je napisao/la:Čelnici ABA lige doneli su odluku da upražnjeno mesto u regionalnom takmičenju posle odustajanja Makabija popuni mađarski Solnok.

Skupština ”Sidra” koja upravlja regionalnom košarkaškom ligom donela je odluku da od naredne sezone u ovom takmičenju učestvuje i mađarski Solnok, četvorostruki šampion ove zemlje.
Mađarski klub je mesto u ABA ligi dobio zahvaljujući odustajanja Makabija, a iako se najavljivala mogućnost da Izraelce zameni Vojvodina, čelnici ABA lige su jednoglasno odlučili u korist Solnoka.

”Kandidatura Solnoka je bila finansijski najjača i zato je Solnok bio logičan izbor. Dogovorili smo se o višegodišnjem učešću ovog kluba, ali taj rok još treba da bude preciziran”, izjavio je predstavnik ABA lige Radovan Lorbek.

Solnok je titule šampiona Mađarske osvajao 1991, 2007, 2011. i 2012. godine, a može se pohvaliti i velikom podrškom navijača.

Mađari i košarka :roll: :roll: :roll: bolje da su dali vajld kartu Vojvodini,Zagrebu ili Heliosu..Kao da gledam da će ovi kao Nimburk ili Makabi,odigrat jednu sezonu i adio,ispašće da im se ne isplati igrati.Počeli su stvarno kenjati ovi iz Sidre...ova liga treba biti na uzoru ilge SFRJ tako da igraju timovi iz ovih naših 6 republika,a ne da razigravamo Čehe,Mađare i Izraelce :roll: :x
GLUPOM ČOVJEKU NEMA SMISLA OBJAŠNJAVATI...

Avatar
badblueboylivno
Postovi: 8700
Pridružen/a: 01 jul 2010, 17:57
Lokacija: EU :rolajz:
Kontakt:

Re: ABA Liga 2012/2013

Post Postao/la badblueboylivno » 08 jun 2012, 12:54

Meni su dobro. Lokalna momčad, bogati, neće odustati sigurno, bliži su nego Česi.

Nego, više me razljutila vijest da se ukidaju izravna mjesta ligama u EL, odnosno da će se preko ove lige gledati putnici u EL, 1. i 2. izravno, 3. u kvalifikacije, a sve zbog dva izravna mjesta za VTB ligu.

Možda bi mogla krenuti i druga regionalna liga, sa protokom u prvu, jer tim potezom (ako se ostvari, a siguran je) domaće lige praktički gube svrhu.

:(
Hayley <3

mnogo_smo_jaki
Postovi: 789
Pridružen/a: 04 jun 2011, 20:10
Lokacija: Grad Prijedor-Republika Srpska
Kontakt:

Re: ABA Liga 2012/2013

Post Postao/la mnogo_smo_jaki » 08 jun 2012, 14:43

badblueboylivno je napisao/la:Meni su dobro. Lokalna momčad, bogati, neće odustati sigurno, bliži su nego Česi.

Nego, više me razljutila vijest da se ukidaju izravna mjesta ligama u EL, odnosno da će se preko ove lige gledati putnici u EL, 1. i 2. izravno, 3. u kvalifikacije, a sve zbog dva izravna mjesta za VTB ligu.

Možda bi mogla krenuti i druga regionalna liga, sa protokom u prvu, jer tim potezom (ako se ostvari, a siguran je) domaće lige praktički gube svrhu.

:(

Od EL se postepeno pravi Evropska verzija NBA i to traje od onog famoznog odvajanja 2000 ili 2001,kada smo imali FIBA i ULEB Evroligu,pravi se zatvorena liga ,prvo su počeli sa ovim A licencama , a nastavljaju sa sve većim i većim zahtjevima(finansijskim) koje u dogledno vrijeme ni jedan tim iz bivše nam države (EX YU) neće moći ispratiti,tako da nam se ne piše dobro i uopšte mi se ne sviđa ovo što rade ovi iz ULEB-a.... :roll: :x
GLUPOM ČOVJEKU NEMA SMISLA OBJAŠNJAVATI...

RajKoothrappali
Postovi: 328
Pridružen/a: 06 jun 2012, 14:25
Kontakt:

Re: ABA Liga 2012/2013

Post Postao/la RajKoothrappali » 08 jun 2012, 15:15

mnogo_smo_jaki je napisao/la:
badblueboylivno je napisao/la:Meni su dobro. Lokalna momčad, bogati, neće odustati sigurno, bliži su nego Česi.

Nego, više me razljutila vijest da se ukidaju izravna mjesta ligama u EL, odnosno da će se preko ove lige gledati putnici u EL, 1. i 2. izravno, 3. u kvalifikacije, a sve zbog dva izravna mjesta za VTB ligu.

Možda bi mogla krenuti i druga regionalna liga, sa protokom u prvu, jer tim potezom (ako se ostvari, a siguran je) domaće lige praktički gube svrhu.

:(

Od EL se postepeno pravi Evropska verzija NBA i to traje od onog famoznog odvajanja 2000 ili 2001,kada smo imali FIBA i ULEB Evroligu,pravi se zatvorena liga ,prvo su počeli sa ovim A licencama , a nastavljaju sa sve većim i većim zahtjevima(finansijskim) koje u dogledno vrijeme ni jedan tim iz bivše nam države (EX YU) neće moći ispratiti,tako da nam se ne piše dobro i uopšte mi se ne sviđa ovo što rade ovi iz ULEB-a.... :roll: :x
Bojim se da ta natjecanja vise postaju korporacije, a ne ligaska takmicenja, pa su finasijski kriteriji mnogo vazniji od kosarkaskih. Zato cemo jos godinama gledati istih 5-6 ekipa na final four-u(CSKA, PAO, Olympiakos, Maccabi, Barcelona, Real), uz prikljucak turskih klubova (prvenstveno finansijska ekspanzija). Isti je slucaj i sa ABA ligom, tako da su Madjari logicna posljedica takvih kretanja.

Avatar
badblueboylivno
Postovi: 8700
Pridružen/a: 01 jul 2010, 17:57
Lokacija: EU :rolajz:
Kontakt:

Re: ABA Liga 2012/2013

Post Postao/la badblueboylivno » 08 jun 2012, 16:08

Ma sve je meni to jasno, i žalosti me. Raspašoj, rusvaj, vlada u europskoj košarci. Kad vidim da se želi na silu dati mjesto Velikoj Britaniji u EL, pa još jedno Poljskoj, Njemačkoj, Francuskoj, plače mi se. Umjesto da rade kao u nogometnoj Ligi prvaka, gdje bi bio veći profit, oni nešto svoje guraju i polako postaju nerazumljivi. Gadi mi se. :(
Hayley <3

nerminh74
Moderator
Postovi: 7546
Pridružen/a: 22 mar 2008, 19:31
Kontakt:

Re: ABA Liga 2012/2013

Post Postao/la nerminh74 » 09 jun 2012, 01:07

badblueboylivno je napisao/la:Meni su dobro. Lokalna momčad, bogati, neće odustati sigurno, bliži su nego Česi.

Nego, više me razljutila vijest da se ukidaju izravna mjesta ligama u EL, odnosno da će se preko ove lige gledati putnici u EL, 1. i 2. izravno, 3. u kvalifikacije, a sve zbog dva izravna mjesta za VTB ligu.

Možda bi mogla krenuti i druga regionalna liga, sa protokom u prvu, jer tim potezom (ako se ostvari, a siguran je) domaće lige praktički gube svrhu.

:(
domace lige sada dobijaju svhru samo kao filter za ABA ligu, kao sto je to kod nas vec godinama
KK Bosna - EL: 1979, Yu NC: 1978, 1980, 1983, Yu Cup: 1978, 1984, B&H NC: 1999, 2005, '06, '08, B&H Cup: 2005, '09, '10

Robertmkd
Postovi: 206
Pridružen/a: 06 sep 2011, 06:31
Kontakt:

Re: ABA Liga 2012/2013

Post Postao/la Robertmkd » 25 jul 2012, 19:02

Eve Neno o akcijonerski drustva
http://basketball.org.mk/?ItemID=899C0A ... 9247DA7363" onclick="window.open(this.href);return false;

neno#4
Postovi: 7862
Pridružen/a: 10 apr 2009, 23:00
Kontakt:

Re: ABA Liga 2012/2013

Post Postao/la neno#4 » 25 jul 2012, 19:45

Hvala puno...
Nenad Markovic & Drazen Petrovic

Ostalo je samo ime.....

nerminh74
Moderator
Postovi: 7546
Pridružen/a: 22 mar 2008, 19:31
Kontakt:

Re: ABA Liga 2012/2013

Post Postao/la nerminh74 » 25 jul 2012, 19:49

za ostalo imate PP
KK Bosna - EL: 1979, Yu NC: 1978, 1980, 1983, Yu Cup: 1978, 1984, B&H NC: 1999, 2005, '06, '08, B&H Cup: 2005, '09, '10

Robertmkd
Postovi: 206
Pridružen/a: 06 sep 2011, 06:31
Kontakt:

Re: ABA Liga 2012/2013

Post Postao/la Robertmkd » 26 jul 2012, 12:28

Dobi je PM. Nek proveri.

Sta se tice MZT Skopje ocekuvam pozicija 5 do 7 i ulaska u Uleb cup.

Ocekujem dominacija u Skoplje u Skopje ce bide tesko dobiti MZT. U gosti ekipa ce ima problema ali valda 3-4 tkma ce moze dobiti u gosti.

Ocekujem skoro 15/11 ili 16/10.

Najeci deo ce biti centarska pozicija tu imaju Dhalman, Gecevski i Cekovski. A se ima jos jedan amerikanac na centarska pozicija a on ce bide iskusan biti predstaven uskoro.

Plej pozicija Mijaoilovic, Mirakovski, Ognen Stojanovski i Markovski a ce ima i jedan iskusan amerikanac sa EL iskustvo i on ce bide prestaven uskoro.

Shutera Amere Davis i Damjan Stojanovski.

Avatar
Rosas7
Postovi: 3998
Pridružen/a: 24 jul 2010, 10:07
Lokacija: Mostar
Kontakt:

Re: ABA Liga 2012/2013

Post Postao/la Rosas7 » 26 jul 2012, 14:57

Robertmkd je napisao/la:Dobi je PM. Nek proveri.

Sta se tice MZT Skopje ocekuvam pozicija 5 do 7 i ulaska u Uleb cup.

Ocekujem dominacija u Skoplje u Skopje ce bide tesko dobiti MZT. U gosti ekipa ce ima problema ali valda 3-4 tkma ce moze dobiti u gosti.

Ocekujem skoro 15/11 ili 16/10.

Najeci deo ce biti centarska pozicija tu imaju Dhalman, Gecevski i Cekovski. A se ima jos jedan amerikanac na centarska pozicija a on ce bide iskusan biti predstaven uskoro.

Plej pozicija Mijaoilovic, Mirakovski, Ognen Stojanovski i Markovski a ce ima i jedan iskusan amerikanac sa EL iskustvo i on ce bide prestaven uskoro.

Shutera Amere Davis i Damjan Stojanovski.
dobro ste se pojacali,samo hrabro naprijed
Volim ZRINJSKI,volim MOSTAR,svaki kamen ovoga grada,nek se zna da u njemu vojska ULTRASA vlada
Prvak BiH- 2004/2005, 2008/2009, 2013/2014
Pobjednik Kupa BiH-2007/2008
http://youtu.be/eg6aEePF5B4

Avatar
djoleprijedor
Postovi: 2580
Pridružen/a: 20 jul 2012, 15:23
Kontakt:

Re: ABA Liga 2012/2013

Post Postao/la djoleprijedor » 27 jul 2012, 15:37

Robertmkd je napisao/la:Dobi je PM. Nek proveri.

Sta se tice MZT Skopje ocekuvam pozicija 5 do 7 i ulaska u Uleb cup.

Ocekujem dominacija u Skoplje u Skopje ce bide tesko dobiti MZT. U gosti ekipa ce ima problema ali valda 3-4 tkma ce moze dobiti u gosti.

Ocekujem skoro 15/11 ili 16/10.

Najeci deo ce biti centarska pozicija tu imaju Dhalman, Gecevski i Cekovski. A se ima jos jedan amerikanac na centarska pozicija a on ce bide iskusan biti predstaven uskoro.

Plej pozicija Mijaoilovic, Mirakovski, Ognen Stojanovski i Markovski a ce ima i jedan iskusan amerikanac sa EL iskustvo i on ce bide prestaven uskoro.

Shutera Amere Davis i Damjan Stojanovski.

Imate solidnu ekipu,ali nemoj pretjerivati ;) Nije baš lako uzeti 15 tekmi u ABA ligi,naročito to neće biti lako ove godine..Partizan,Cedevita,Cibona,Crvena Zvezda,Budućnost,Olimpija,Radnički KG,Široki,Igokea,a tek povratnici Split i Zadar koji su puni motiva ove godine,kao i vi naravno...Ambiciozna ste ekipa,i drago mi je što je MKD dobila predstavnika i što je Jadran dobio još jedan "vruć teren" ali mislim da biste ovu prvu sezonu trebali biti zadovoljni sa 8-12 pozicijom,jer realno debitanti ste i koliko god imali jak roster ,ipak niste imale utakmice i približne kvalitete u prvenstvu MKD kao timovi na Jadranu zadnjih 10 godina ;) Uglavnom biće zanimljivo..
Mens sana in corpore sano.

Robertmkd
Postovi: 206
Pridružen/a: 06 sep 2011, 06:31
Kontakt:

Re: ABA Liga 2012/2013

Post Postao/la Robertmkd » 27 jul 2012, 18:24

MZT i Lukoil lani igrale 2 test tekma jedan je dobio MZT sa 6 poena drugi je izgubio sa 2 poena. Tuknale i Hemofarm sa 12 poena.

Lukoil po kvalitet negde oko mesto 5 do 8 u ABA ligu.

Brendon Wod pdopisa sa MZT
http://www.ekipa.mk/News.aspx?newsId=10128" onclick="window.open(this.href);return false;

Ce ima jos jedno zasiluvanje i to an centarska pozicija:
во $ $ " ќе " % $ ", " тоа & ".

Tako da na centarska pizicija cemo bidit voema jaki.

Nisam siguran u bekovima Wood, Mijalovic, Mirakovski, Davis, Ognen Stojanovski i Damjan Stojanovski.

Ovaj Wood mene malo nesiguran karta, ali uprava kaze da su ga pratile zadnjim 3 meseca i zadovolni.

Mirakovski je podcenat igrac, on je igrao i za repku. On pored mene ima solidan ABA kvalitet. Shutera se OK ali nista spektakularno.

Jasno je da cemo pokusati koristit centrima sta vise, Gecevski, Dhalman, Cekovski i jos ovaj amerikanac koj uskoro ce bide predstavan.

Odgovori

Natrag na “Arhiva”

Online

Trenutno korisnika/ca: Nema prijavljenih korisnika/ca. i 1 gost.