Dajmo ime reprezentaciji BiH

Moderatori/ce: _dreamer_,ribery,Monolog,insider

Avatar
Eagles
Moderator
Postovi: 1741
Pridružen/a: 12 nov 2008, 10:37
Kontakt:

Re: Dajmo ime reprezentaciji BiH

Post Postao/la Eagles » 30 jan 2009, 02:10

lakiluk je napisao/la:Hajmo nešto novo---PLAVI VUKOVI:
Plavi međedi...

Avatar
GoRaN
Postovi: 1139
Pridružen/a: 01 jul 2008, 16:28
Kontakt:

Re: Dajmo ime reprezentaciji BiH

Post Postao/la GoRaN » 30 jan 2009, 02:43

"Banovi" zvuci pravo istorijski-ponosno!!! 8-)

Avatar
RiNo
Postovi: 5690
Pridružen/a: 09 jan 2009, 21:16
Kontakt:

Re: Dajmo ime reprezentaciji BiH

Post Postao/la RiNo » 30 jan 2009, 03:17

plavi vukovi i medjedi mozda za neku BiH reprezentaciju iz dzuda, ili karatea... ;)
a banovi za ove sto igraju sah, ne znam postoji li sahovska reprezentacija, njima bi ime banovi bas dobro doslo... :lol:
a jesu smjesni ovi srbi i hrvati, uvijek pricaju kako navijaju sa svoje maticne zemlje,da za bosnu navijaju samo kad igramo protiv turske, a cim je pocela rasprava o imenu reprezentacije Bosne i Hercegovine oni se osjecaju zapostavljeni, i oni bi svoja nekakva imena davali...
zlatni ljiljani, uvijek bili i ostali 8-)
100% sportski i krajnje opušten potpis

Avatar
Josip321
Postovi: 397
Pridružen/a: 09 jan 2009, 16:22
Kontakt:

Re: Dajmo ime reprezentaciji BiH

Post Postao/la Josip321 » 30 jan 2009, 03:30

ja bi je nazivao burek reprezentacija a igrače naši bureci, npr. večeras su naši bureci na gostovanju odigrali..

:mrgreen: :mrgreen:


ne može se dati nikome pa ni reprezentaciji nadimak tek tako. skoro svaki nadimak, dan čovjeku ili kolektivu, nastao je spontano.
u svakom slučaju ako bi se i davao nadimak nikako ne bi želio da bude nešto tipa pakleni, devil, zmajevi i te zle riejči.
zbog tih zlih nadimaka koji su kao popularni nikako neće igrati bolje, čak što više..

ima lokalni nadimaka da se ne moramo praviti prozapadni i davati nešto tipa gore navedenog.
Momče Hercegovče

Avatar
Cincinnatus
Postovi: 895
Pridružen/a: 02 dec 2008, 03:18
Kontakt:

Re: Dajmo ime reprezentaciji BiH

Post Postao/la Cincinnatus » 30 jan 2009, 03:36

Kakva je ovo glupost od teme?

Ime ili "nick name" nemoze se tak tako stvoriti, mora se zasluziti kroz akcije ili neku karakteristicnu epizodu


Koliko znam, uvjiek smo bili Zlatni Ljiljani, to i treba ostati..

Mozda sada i Lavovi nije lose, od kad je Ciro Era pocela. Igraci se bore kao lavovi, a lav je kraljevski simbol (ima konekciju sa bosanskom istorijom).

Eto, toliko od mene.
"On a football team, it's not the strength of the individual players, but it is the strength of the unit and how they all function."

redsejtan
Postovi: 10
Pridružen/a: 28 sep 2008, 10:42
Kontakt:

Re: Dajmo ime reprezentaciji BiH

Post Postao/la redsejtan » 30 jan 2009, 05:43

NEMA SE STA TU BIRAT ,dosad im se uvjek skandiralo "vi ste nasi ZLATNI LJILJANI " kao i ona prozivka "LJILJANI dal nas cujete". Pomeni je malo smjesno sto neki novinari hoce da daju ime reprezentaciji ,valjda je to nas poso,nas koji smo na tribini ,nas navijaca BiH .Sta god da izaberu ostace ZLATNI LJILJANI
I DUŠU PRODAM AL BOSNU NE DAM
BHS

Kemo
Postovi: 239
Pridružen/a: 05 dec 2008, 09:15
Kontakt:

Re: Dajmo ime reprezentaciji BiH

Post Postao/la Kemo » 30 jan 2009, 08:50

Mijenjaju nam himnu, mijenjaju nam ime reprezentacije, jos malo pa se drzava nece zvati Bosna i Hercegovina.

Avatar
elvid
Postovi: 134
Pridružen/a: 08 okt 2008, 15:35
Kontakt:

Re: Dajmo ime reprezentaciji BiH

Post Postao/la elvid » 30 jan 2009, 09:51

*D-i-N-O-V-i-Ć* je napisao/la:Ma eto ljudi ako niko neće prijedlog Bosanski Mornari šta mislite onda o prijedlogu: žutu/plavi – Faraoni? :D :D :D

Treba malko sačekat da se piramida u Visokom odkopa pa će mo onda dati tako ime!
Da mi je samo doživjeti ljeto u kojem će ljudi ostavljati televizor u dvorištu do dva ujutro i gledati utakmice naše reprezentacije!

planning
Postovi: 3
Pridružen/a: 21 sep 2008, 23:24
Kontakt:

Re: Dajmo ime reprezentaciji BiH

Post Postao/la planning » 30 jan 2009, 11:01

sveje to gllupo do bola "ko biva "vatreni" hrvatska:):) i slicno meni licno je mnogo pristojnije i normalije bez brukanja "plavi" ili "bjeli" a ne lavovi zmlajevi i ostale zivotinje

Avatar
ZELJO DO GROBA
Postovi: 2739
Pridružen/a: 16 jan 2009, 20:04
Lokacija: Antananarivo, Madagaskar
Kontakt:

Re: Dajmo ime reprezentaciji BiH

Post Postao/la ZELJO DO GROBA » 30 jan 2009, 11:01

redsejtan je napisao/la:NEMA SE STA TU BIRAT ,dosad im se uvjek skandiralo "vi ste nasi ZLATNI LJILJANI " kao i ona prozivka "LJILJANI dal nas cujete". Pomeni je malo smjesno sto neki novinari hoce da daju ime reprezentaciji ,valjda je to nas poso,nas koji smo na tribini ,nas navijaca BiH .Sta god da izaberu ostace ZLATNI LJILJANI
potpisujem
"Pobjednik nije uvijek dobar kao što ni gubitnik nije uvijek loš. U sportu postoji mnoštvo stvari koje nemaju veze s pobjeđivanjem i gubljenjem." - Pep Guardiola
Meho Kodro
Mes Que Un Club

Avatar
ZELJO DO GROBA
Postovi: 2739
Pridružen/a: 16 jan 2009, 20:04
Lokacija: Antananarivo, Madagaskar
Kontakt:

Re: Dajmo ime reprezentaciji BiH

Post Postao/la ZELJO DO GROBA » 30 jan 2009, 11:17

http://****/index.php?opt ... &Itemid=33

evo ovdje pise naslov
Ljiljani bez protivnika...znaci nama ne treba nadimak...mi ga vec imamo...
"Pobjednik nije uvijek dobar kao što ni gubitnik nije uvijek loš. U sportu postoji mnoštvo stvari koje nemaju veze s pobjeđivanjem i gubljenjem." - Pep Guardiola
Meho Kodro
Mes Que Un Club

Avatar
Nerko_Juventino
Postovi: 557
Pridružen/a: 04 okt 2008, 01:37
Kontakt:

Re: Dajmo ime reprezentaciji BiH

Post Postao/la Nerko_Juventino » 30 jan 2009, 13:04

Kemo je napisao/la:Mijenjaju nam himnu, mijenjaju nam ime reprezentacije, jos malo pa se drzava nece zvati Bosna i Hercegovina.
Upravu si Kemo,i opet na kraju nece da navijaju za BiH,sam nek nije onako kako mi,koji volimo BiH,hocemo. Eto promijenili smo himnu,u mnogim gradovima uvijek bude izvizdana,promijenili zastavu - ja je rijetko vidim gdje sem u Federaciji.
Zato ovo mogu rec sa sigurnoscu da ce me 90% bosanaca i hercegovaca s ovog foruma podrzat: Za one kojima je BiH u srcu postoji samo himna ''Jedna si jedina'' i uvijek cemo zvat nasu repku ''zlatni ljiljani''. I to ce uvijek bit tako.Sto se mene tice, ja bih vratio i zastavu ljiljanku jer ovima koji mrze BiH je svejedno,nikad nece prihvatit nijednu kombinaciju. Pozz svim bosancima i hercegovcima.
BE A JUVE FAN OR PRAY THAT YOUR TEAM WINS!!!!!!!!

Avatar
ZELJO DO GROBA
Postovi: 2739
Pridružen/a: 16 jan 2009, 20:04
Lokacija: Antananarivo, Madagaskar
Kontakt:

Re: Dajmo ime reprezentaciji BiH

Post Postao/la ZELJO DO GROBA » 30 jan 2009, 14:11

Nerko_Juventino je napisao/la:
Kemo je napisao/la:Mijenjaju nam himnu, mijenjaju nam ime reprezentacije, jos malo pa se drzava nece zvati Bosna i Hercegovina.
Upravu si Kemo,i opet na kraju nece da navijaju za BiH,sam nek nije onako kako mi,koji volimo BiH,hocemo. Eto promijenili smo himnu,u mnogim gradovima uvijek bude izvizdana,promijenili zastavu - ja je rijetko vidim gdje sem u Federaciji.
Zato ovo mogu rec sa sigurnoscu da ce me 90% bosanaca i hercegovaca s ovog foruma podrzat: Za one kojima je BiH u srcu postoji samo himna ''Jedna si jedina'' i uvijek cemo zvat nasu repku ''zlatni ljiljani''. I to ce uvijek bit tako.Sto se mene tice, ja bih vratio i zastavu ljiljanku jer ovima koji mrze BiH je svejedno,nikad nece prihvatit nijednu kombinaciju. Pozz svim bosancima i hercegovcima.
potpisujem.....a evo najvise prijedloga je ljiljani...
"Pobjednik nije uvijek dobar kao što ni gubitnik nije uvijek loš. U sportu postoji mnoštvo stvari koje nemaju veze s pobjeđivanjem i gubljenjem." - Pep Guardiola
Meho Kodro
Mes Que Un Club

adnan_k
Postovi: 1
Pridružen/a: 30 jan 2009, 14:12
Kontakt:

Re: Dajmo ime reprezentaciji BiH

Post Postao/la adnan_k » 30 jan 2009, 14:19

moguli predloziti ime nasoj repki:

Moje rijesenje je:

Meraklije
zasto?

1. vole da dernece poslije pobjede iz kafane nebi nikad izlazili.
2 sjetite se kad je barbarez pjevao i ostali po restoranima nakon pobjeda
3. uprincipu volimo da aksamlucimo
4. to se zaista veze za nasu zemlju ( volimo da se pusemo, da smo najbolji i puni smo euforije).

KODRO
Postovi: 304
Pridružen/a: 23 sep 2008, 19:52
Kontakt:

Re: Dajmo ime reprezentaciji BiH

Post Postao/la KODRO » 30 jan 2009, 14:23

ma nek pobjeđuju i igraju dobro a mi čemo se na tribinama nekako snači kako da ih zovemo i bodrimo

fifa09
Postovi: 171
Pridružen/a: 08 jan 2009, 20:36
Kontakt:

Re: Dajmo ime reprezentaciji BiH

Post Postao/la fifa09 » 30 jan 2009, 14:30

ma zlatni ljiljani nema se sta tu pricati uvijek su bili ljiljani neznam sto izmisljate toplu vodu beze


p.s cuj prijedloga medzedi plavi vukovi masine lokomotive bmw audi merahkije haveri jarani :o


p.s.s nije los ni prijedlog zmajevi od bosne dobro zvuci ili zmajevi od bosne ili zlatni ljiljani ta dva imena nas svakako vezu i historijski a i mocno zvuce ..... ;)

den
Postovi: 7
Pridružen/a: 09 sep 2008, 12:33
Kontakt:

Re: Dajmo ime reprezentaciji BiH

Post Postao/la den » 30 jan 2009, 14:33

nek se zovu Igraci, a ne pi.cke. Malo prde kako im je savez los, pa je onda dobar, odjednom im je i Munib ok, samo ne ljuljaj. A kad ga popuse i umjesto pripremne tekme sjede u vukojebini u Medjunozju i igraju PlayStation nadajuci se da ce im se Gospa ukazati i ponuditi taktiku da se pobijedi Belgija a da se ku.rcem ne mrdne odjednom ponovo savez ne valja....pi.cka im macka i njima i svima kojima je Ciro idol.
Cujemo se 2. Aprila, kada cemo puknuti na zemlju k'o cigle i naci se na 4.mjestu nase tebele.
den

Kemo
Postovi: 239
Pridružen/a: 05 dec 2008, 09:15
Kontakt:

Re: Dajmo ime reprezentaciji BiH

Post Postao/la Kemo » 30 jan 2009, 14:34

Nerko_Juventino je napisao/la:
Kemo je napisao/la:Mijenjaju nam himnu, mijenjaju nam ime reprezentacije, jos malo pa se drzava nece zvati Bosna i Hercegovina.
Upravu si Kemo,i opet na kraju nece da navijaju za BiH,sam nek nije onako kako mi,koji volimo BiH,hocemo. Eto promijenili smo himnu,u mnogim gradovima uvijek bude izvizdana,promijenili zastavu - ja je rijetko vidim gdje sem u Federaciji.
Zato ovo mogu rec sa sigurnoscu da ce me 90% bosanaca i hercegovaca s ovog foruma podrzat: Za one kojima je BiH u srcu postoji samo himna ''Jedna si jedina'' i uvijek cemo zvat nasu repku ''zlatni ljiljani''. I to ce uvijek bit tako.Sto se mene tice, ja bih vratio i zastavu ljiljanku jer ovima koji mrze BiH je svejedno,nikad nece prihvatit nijednu kombinaciju. Pozz svim bosancima i hercegovcima.
razumijemo se, fino si sve rekao. ma mogu mijenjati sta hoce, mi znamo koja je nasa himna i koju cemo uvijek pijevati, i znamo za koga cemo navijati

Avatar
brazzo7
Postovi: 51
Pridružen/a: 27 mar 2008, 19:39
Lokacija: Sjever
Kontakt:

Re: Dajmo ime reprezentaciji BiH

Post Postao/la brazzo7 » 30 jan 2009, 15:07

BANOVI mi zvuci odlicno ;)

nije los ni BLUE STORM - plava oluja ;)

INSULA2
Postovi: 17
Pridružen/a: 07 jan 2009, 21:37
Kontakt:

Re: Dajmo ime reprezentaciji BiH

Post Postao/la INSULA2 » 30 jan 2009, 15:34

LJILJANI
ako neko smatra da je ovo nacijonalno nešto neka da objašnjenje zašto dobro mi znamo svi da nije ali znam da će neki reći da jeste pa onaj ko kaže neka obrazloži nama svima zašto

Zaključano

Natrag na “Arhiva”

Online

Trenutno korisnika/ca: Nema prijavljenih korisnika/ca. i 22 gosta.