Bosna i Hercegovina - Grčka

Moderatori/ce: _dreamer_,ribery,Monolog,insider

Rezultat?

Pobjeda BiH
304
70%
Nerijeseno
92
21%
Pobjeda Grcke
38
9%
 
Ukupno glasova: 434

Avatar
legenda reala
Postovi: 33808
Pridružen/a: 30 jun 2010, 00:53
Lokacija: Gorazde
Kontakt:

Re: Bosna i Hercegovina - Grčka

Post Postao/la legenda reala » 25 mar 2013, 12:46

Da je meni dobiti 10 hiljada, sigurno bi ih potrošio na šta pametnije, jbo Brazil pa ne bi mjenjao one usporene snimke ni za šta na svijetu :lol: :lol: :lol:
Španski bijeli vuk, neprevaziđeni El Matador. Anđeo Madrida. Šef lob udaraca. Njegovo istinsko kraljevsko visočanstvo. Raul Gonzalez Blanco.

Avatar
Cautinho
Postovi: 7247
Pridružen/a: 29 jan 2012, 09:04
Lokacija: Područje visoke dominacije
Kontakt:

Re: Bosna i Hercegovina - Grčka

Post Postao/la Cautinho » 25 mar 2013, 12:48

@legenda hajmo nas dvoje sa tih 10 milja 'vatat zenske po Karibima,ha :mrgreen:
Keep walking.

Avatar
legenda reala
Postovi: 33808
Pridružen/a: 30 jun 2010, 00:53
Lokacija: Gorazde
Kontakt:

Re: Bosna i Hercegovina - Grčka

Post Postao/la legenda reala » 25 mar 2013, 12:51

Sretan tebi put ja neću, ako gdje odem to bi bila Slovenija i Eurobasket, nekako sam privrženiji košarkaškoj reprezentaciji ;) A i daleko je taj Brazil
Zadnja izmjena: legenda reala, dana/u 25 mar 2013, 12:52, ukupno mijenjano 1 put.
Španski bijeli vuk, neprevaziđeni El Matador. Anđeo Madrida. Šef lob udaraca. Njegovo istinsko kraljevsko visočanstvo. Raul Gonzalez Blanco.

TRUST
Postovi: 972
Pridružen/a: 11 avg 2011, 17:53
Kontakt:

Re: Bosna i Hercegovina - Grčka

Post Postao/la TRUST » 25 mar 2013, 12:51

Ma imam neki komad zemlje valjda ga mognem prodat, svake godien nesto se tu malo raducka al kakva je ova klima sve vise stete donese neg dobra.Ovako prodat pa da i ja barem nekad vidim sta je zivot, dobro je meni rahmetli djed rekao sinko nepodcjenjuj zemlju kad tad ce ti koristiti.

Avatar
Bayern@heart
Postovi: 3667
Pridružen/a: 05 avg 2011, 15:57
Kontakt:

Re: Bosna i Hercegovina - Grčka

Post Postao/la Bayern@heart » 25 mar 2013, 13:00

Nakon što je ovo se iza nas i da je sve odlično prošlo okrećemo sada list prema Rigi i utakmici sa Latvijom.
Mislim ako ih ne odreremo barem 3:0 na njihovom terenu ekpa im je izgledala smješno protiv Lihtenštajna penal fulali čak i čist penal za Lihtenštaj nije sviran. Dakle imali su sreće.Što reče Marijan na FACE TV-u te ekipe nemogu više od jednog dati u tri utakmice dakle sad ide deranje.

Administratori zatvorite ovu temu sad su naše misli na Baltiku Helass-Helać prošao i to kako :D

Avatar
AzRimiRzA
Postovi: 1003
Pridružen/a: 02 jul 2012, 22:43
Kontakt:

Re: Bosna i Hercegovina - Grčka

Post Postao/la AzRimiRzA » 25 mar 2013, 13:07

Ja sam na Floridi i letovi nece biti tako skupi. Dok ce nas hoteli najvise oderat' pa kontam koji mi je bubreg draziji.

Avatar
FliX
Postovi: 4704
Pridružen/a: 13 nov 2011, 22:55
Kontakt:

Re: Bosna i Hercegovina - Grčka

Post Postao/la FliX » 25 mar 2013, 13:10

__EmIr__ je napisao/la:Ima li negdje snimak tekme ali sa BHT , ovaj neki sto ima ne valja slika nista pa ako neko zna nek okaci. :D
Imas ovdje snimak.. snimak nije sa BHT ali je odlicna slika u odnosnu na BHT

http://fr.proxfree.com/permalink.php?ur ... bVAj&bit=1

Meni treba snimak sa JSC HD1.. neko je objavljivo ali ne mogu naci.. neki legion

Avatar
hurem
Postovi: 8612
Pridružen/a: 13 jul 2011, 21:28
Kontakt:

Re: Bosna i Hercegovina - Grčka

Post Postao/la hurem » 25 mar 2013, 13:21

brzitesanj je napisao/la:
exbabilon je napisao/la:Kakve su sanse da se prilikom nekih novih kvalifikacija mi nadjemo u 2. jakosnoj grupi? Opasno popravljamo plasman na Fifinoj listi, valjda cemo i nesto vise hajrovat. :mrgreen:
Čitam po portalima, neko je već izračuao da na idućoj Fifinoj rang listi napredovati za 7-8 mjesta znači u aprilu ćemo biti navodno na 16-15 poziciji. Pa ako se palasiramo u Brazil još ćemo par pozicija napredovati. Valjda ćemo na idućim kvalifikacija biti u 1. jakosnoj skupini. ;)
vec smo za ovaj ciklus bili u 2.sesiru, iza grcke, ispred slovacke, ako se dobro sjecam :D
a sto se tice ovog drugog, to su izvale nekih, nemoguce je da budemo na tim pozicijama, maksimalno mozemo dogurati do 18,19 pozicije..jer cemo imati 896b posle pobjede nad grckom, a za 15,16 poziciju ti je neophodno da imas oko 950-1000b.,pa i vise, zavisi od drugih selekcija i njihovih rezultata

Avatar
legenda reala
Postovi: 33808
Pridružen/a: 30 jun 2010, 00:53
Lokacija: Gorazde
Kontakt:

Re: Bosna i Hercegovina - Grčka

Post Postao/la legenda reala » 25 mar 2013, 13:27

Bili smo treći šešir za ove kvalifikacije, SLovaci drugi, Grci prvi ;)

A sigurno da ćemo do kraja kvalifikacija doći tamo oko desete pozicije, jer nećemo imati poraza u ovoj godini 8-)
Španski bijeli vuk, neprevaziđeni El Matador. Anđeo Madrida. Šef lob udaraca. Njegovo istinsko kraljevsko visočanstvo. Raul Gonzalez Blanco.

Avatar
Rule_hz
Postovi: 5274
Pridružen/a: 02 jun 2010, 14:59
Kontakt:

Re: Bosna i Hercegovina - Grčka

Post Postao/la Rule_hz » 25 mar 2013, 13:34

legenda reala je napisao/la:Bili smo treći šešir za ove kvalifikacije, SLovaci drugi, Grci prvi ;)

A sigurno da ćemo do kraja kvalifikacija doći tamo oko desete pozicije, jer nećemo imati poraza u ovoj godini 8-)



trenutno smo deveti na rang listi
RODJEN SAM NA SJEVERU,
SLUSAJTE ME SVI,
VOLIM TEBE SARAJEVO,
ZIVOT SI MI TI.

Avatar
Bosniacum Lilium
Postovi: 18611
Pridružen/a: 31 jul 2011, 01:32
Lokacija: Nigerija
Kontakt:

Re: Bosna i Hercegovina - Grčka

Post Postao/la Bosniacum Lilium » 25 mar 2013, 14:13

Rule_hz je napisao/la:
legenda reala je napisao/la:Bili smo treći šešir za ove kvalifikacije, SLovaci drugi, Grci prvi ;)

A sigurno da ćemo do kraja kvalifikacija doći tamo oko desete pozicije, jer nećemo imati poraza u ovoj godini 8-)



trenutno smo deveti na rang listi
trenutno :mrgreen: Kako je krenulo, cini mi se da mozemo biti samo jos bolji 8-)
Uz tebe su tvoje Horde, Ti si opet šampion !

Osvajači ss.ba kupa 13. sezone - Green Dragons. Prva napadacka violina - moja malenkost. Kapiten i glavno smetalo - Legenda Reala.

Avatar
Rule_hz
Postovi: 5274
Pridružen/a: 02 jun 2010, 14:59
Kontakt:

Re: Bosna i Hercegovina - Grčka

Post Postao/la Rule_hz » 25 mar 2013, 14:18

do litvanije mozemo preskocit francusku i hrvatsku sve zavisi kako oni odigraju mi laksi raspored imamo to znaci ako bog da ako budemo prvi na kraju i odemo direktno hrvati 2gi mi smo 7 ili 8mi
RODJEN SAM NA SJEVERU,
SLUSAJTE ME SVI,
VOLIM TEBE SARAJEVO,
ZIVOT SI MI TI.

Avatar
FliX
Postovi: 4704
Pridružen/a: 13 nov 2011, 22:55
Kontakt:

Re: Bosna i Hercegovina - Grčka

Post Postao/la FliX » 25 mar 2013, 14:26

Rule_hz je napisao/la:
legenda reala je napisao/la:Bili smo treći šešir za ove kvalifikacije, SLovaci drugi, Grci prvi ;)

A sigurno da ćemo do kraja kvalifikacija doći tamo oko desete pozicije, jer nećemo imati poraza u ovoj godini 8-)



trenutno smo deveti na rang listi
Jesmo deveti na UEFA listi, ali na FIFA smo 23.mjesto, odnosno 14.mjesto zona europa. Kad se budu trebale izvlacit grupe za SP (na zimu poslije baraza) tad se gleda FIFA lista.

Chuckie
Postovi: 1517
Pridružen/a: 06 nov 2011, 13:43
Kontakt:

Re: Bosna i Hercegovina - Grčka

Post Postao/la Chuckie » 25 mar 2013, 14:26

FliX je napisao/la: Meni treba snimak sa JSC HD1.. neko je objavljivo ali ne mogu naci.. neki legion
Nemoguce jer JSC HD1 nije prenosio tekmu vec njihov +9 kanal koji je SD, vjerovatno je i snimak SD. Ako nadjes HD snimak salji i meni link molim te.

nidjeveze22
Postovi: 30
Pridružen/a: 22 feb 2013, 12:50
Kontakt:

Re: Bosna i Hercegovina - Grčka

Post Postao/la nidjeveze22 » 25 mar 2013, 14:27

ne znam zasto nije dogovorena prijateljska sad u ovom terminu da se probaju neki novi igraci e tu jedino savez grijesi ostalo je sve ok :) :)

Avatar
Bosniacum Lilium
Postovi: 18611
Pridružen/a: 31 jul 2011, 01:32
Lokacija: Nigerija
Kontakt:

Re: Bosna i Hercegovina - Grčka

Post Postao/la Bosniacum Lilium » 25 mar 2013, 14:41

evo asd nesto gledam, moguce je da cemo preskociti Ghanu, Chile i Svedsku...

A sto se tice prijateljske, mozda je i bolje ovako poslije pobjede da se ne desavaju neke komplikacije, nego da ostane ovako pozitivno raspolozenje medju narodom a Boga mi i medju reprezentativcima :D
Uz tebe su tvoje Horde, Ti si opet šampion !

Osvajači ss.ba kupa 13. sezone - Green Dragons. Prva napadacka violina - moja malenkost. Kapiten i glavno smetalo - Legenda Reala.

Avatar
Rule_hz
Postovi: 5274
Pridružen/a: 02 jun 2010, 14:59
Kontakt:

Re: Bosna i Hercegovina - Grčka

Post Postao/la Rule_hz » 25 mar 2013, 15:02

FliX je napisao/la:
Rule_hz je napisao/la:
legenda reala je napisao/la:Bili smo treći šešir za ove kvalifikacije, SLovaci drugi, Grci prvi ;)

A sigurno da ćemo do kraja kvalifikacija doći tamo oko desete pozicije, jer nećemo imati poraza u ovoj godini 8-)



trenutno smo deveti na rang listi
Jesmo deveti na UEFA listi, ali na FIFA smo 23.mjesto, odnosno 14.mjesto zona europa. Kad se budu trebale izvlacit grupe za SP (na zimu poslije baraza) tad se gleda FIFA lista.


ovo 9veto mjesto ti se racuna samo uefa tj zadnja 2 3 ciklusa kvalifikacije i barazi a fifa sabira zadnjih 5 god ukljucijuci i prijateljske tekme....
RODJEN SAM NA SJEVERU,
SLUSAJTE ME SVI,
VOLIM TEBE SARAJEVO,
ZIVOT SI MI TI.

Dufresne
Postovi: 750
Pridružen/a: 08 maj 2012, 13:33
Kontakt:

Re: Bosna i Hercegovina - Grčka

Post Postao/la Dufresne » 25 mar 2013, 15:44

Eh da i ja napisem malo svoj dozivljaj utakmice... 8-)

Sjedio sam i gledao utakmicu sa drustvom, u jednom lokalu, i kad je Dzeko zabio za 3:0, kad cijela kafana ustade i poce: "Pet komada, pet komada, to je nasa nada, pet komada, pet komada to je nasa nada... :D :D

Dalo bi se dosta toga reci za ovu utakmicu, dosta nekih poredjenja izvuci, ali po mom nekom misljenju, do sada sam smatrao da je pobjeda protiv Danaca na Parkenu, bila najveca pobjeda, jer smo im napravili dvije prilike, dali dva gola i ostatak utakmice, im nismo dali da predju centra, ali tu utakmicu mi smo otisli gore rastereceni, bez nekog pritiska, jer nismo imali neka velika ocekivanja i sa tako hladnom glavom smo ih stavili u dzep, ali utakmica u petak, je bila ista takva (sto se tice igre na terenu), jer smo Grke isto tako sto se tice igre na terenu tako spustili na zemlju, a njihovom taktikom (prekidi) smo zabili golove, i ono cega sam se pribojavao, a to je da cemo imati dosta prilika za gol, a da ih necemo iskoristiti, medjutim nismo imali uopce nekih ogromnih prilika i izgradjenih akcija, nego je svaka mala sansa iskoristena i pretvorena u gol, to je za mene dokaz, da postajemo velika reprezentacija... Ovoliko dominantna pobjeda, cvrsta, sigurna, bez ikakvog straha da ce kraljni cilj doci u pitanje, mislim nevjerovatno... Svi su bili tu, svi su bili maksimalno koncentrisani, svi trcali, svi su radili, kad jedan pogrijesi, uvijek su dvojica bila tu, da mu pomognu, jednostavno jacina TIMA je bila nevjerovatna... 8-)

Eh sad kako je isla utakmica, ja sam bio pravo zabrinut prvih 15-20 minuta utakmice, jer smo na samo pocetku (prvih 7-8 minuta) krenuli silovito, svi vukli naprijed, to je malo i Grke iznenadilo, jer nisu imali odgovor na to...Kada je Ogi imao priliku iz kornera, tada sam pomislio da Grci okrecu na svoj mlin, i to je se desilo...Krenuli su njihovi pasovi, oni njihovi napadi, one osvojene lopte, nakon sto se lopta odbije od trojicu nasih igraca...Sudija je poceo da svira svaki kontakt sa njima, a oni su poceli u svom stilu da bacaju, kotrljaju po terenu i samo cekao kad ce hinje, na osnovu nekog bezveznog faula, progurati loptu u napad i sloziti nam gol, ja sam izbrojao da je u tih 6-7 minuta grckog presinga, Dzeki svirana 3 faula u napadu... Medjutim, u tom kriticnom periodu, na osnovu prethodnog iskustva u slicnim utakmicama, kad sam ocekivao da ce Grci iskoristiti takvu situaciju na terenu, desilo je se upravo suprotno, gdje smo mi preuzeli inicijativu na terenu, uzeli loptu i njihovim oruzjem (prekidima) iskoristili svaku loptu i svaku sansu i dali golove u veoma bitnim trenucima, i tako zakljucili utakmicu, to je u biti nasa pobjeda u ovoj utakmici, gdje smo konacno pokazali znanje, zrelost i strpljivost u onim trenucima kad je to trebalo pokazati i to protiv ekipa, koja ima toliko iskustva u igranju ovakvih teskih bitnih utakmica... U ovom slucaju je pobijedila nasa glava i to je veoma bitno...

Ne znam kako poslije onakve utakmice analizirati igrace pojedinacno, ali cu izdvojiti neke...

Dzeko – On je igrac utakmice, cijelu utakmicu imao je Papadopulosa na ledjima, ali je opet zabio dva gola, proradila je stara veza iz Wolsburga, prvi gol je maestralno odreagovao, i okrenut golmanu ledjima i opet je zavukao loptu u sami ugao gola... Kod sudjenja penala, on je sa lijeve strane loptu prebacio na desnu stranu, gdje je naletio Mujdza i tad je sviran penal... Treci gol, opet je uspio da se nadskoci sve Grke i postigne gol... Statisticki gledano, definitivno igrac utakmice...

Sto se tice sredine terena, Medunjanin i Zahirovic imaju moj duboki naklon...Kako su se njih dvojica nadopunjavali i kako je veza izmedju njih dvojice funkcionisala to je bilo strasno... Haris je malo vise vukao naprijed, dok je Zahirovic mu cuvao ledja... Njih dvojica su po meni fantasticni bili...

Ognjen Vranjes – nije imao toliko posla, pa da se narocito istakne, imao je par intervencija, gdje je smekerski odigrao, medjutim nevjerovatno mi je drago, jer je su u utakmici vidjelo, koliko mu je onaj prolaz Samarasa u Atini ostao u sjecanju, pa ga je zato u petak u 3-4 duela „otreso sa zemljom“ i dobio te duele... Svidja mi se ovaj momak, ona faca mrcine i zajebanog kretanja po terenu...

Misimovic – Svi smo bili zabrinuti za njega, kako ce uraditi posao, medjutim covjek je pokazao da zna i da moze da igra... Covjek je trcao citavu utakmicu, gurao loptu, borio se, dokazao je da jos uvijek se na njega moze racunati...

Eh sad bi volio da izdvojim dvojicu igraca, koji su u dvije situacije na terenu sa svojim potezima po mom misljenju okrenuli tok utakmice i psiholoski je trasirali ka ovoj konacnoj pobjedi...

Znaci prvo Emir Spahic,
Jednostavno je reci kapiten i vodja.... Ja sam jednom pricao sa prijateljem, i tako mi uzeli filozofirati „face“ i obicni ljudi... I sjecam se da je on dao tada jedan primjer, koga se vrlo rado sjecam... „Imas ljudi, koji su jednostavno rodjeni da budu vodje, da budu najjaci, sjecas se kad Al Pacino filmu Scarface, udje u onu sobu, niko ga ne zna, ali ga svi gledaju i svi strepe, svi ga gledaju i strepe zato sto znaju da je covjek glavni“ I kako vrijeme prolazi Spahica jednostavno dozivljvam kao Al Pacina, covjek koji jednostavno kad izadje na teren, on je vodja, i preuzima tu odgovornost kao vodja... Mi smo prije Spahica, imali Barbareza koji je bio isto tako taj vodja, ali ono sto se sjecam Barbareza, on je bio onaj koji je volio da prica, da se posvadja sa sudijom, da brani svog igraca, da napada protivnickog, Barbarez je znao verbalno da izbaci iz takta protivnicku stranu, ali Spahic nije bas takav, on to radi direktno, bez taktiziranja, on nece se svadjati toliko i pricati, Spahic ce ti jednostavno uletiti klizeci, polomiti ti noge i nece ti vise past napamet, da pokusas nesto napraviti, on je jednostavno onaj krvnik, koji kad nesto tako napravi, i protivnicki igrac i sudija, ce reci, sklonij se od „budale“...Znam da je bilo njegovih nepromisljenih poteza, koji su nas znali kostati, i rezultata, i da ga izgubimo u bitnim utakmicama radi kartona, ali on i da je sekundu meksi i da je neki takticar, to ne bi imalo onu čar, koji Spahic nudi na terenu... U sustini, ja mislim da ga je taj mentalitet kostao da ne napravi jacu i zvucniju klupsku karijeru, jer ja mislim da je on mogao igrati u puno jacim klubovima od Sevilje i Monpeljea, ali hajd... Ono sto nam je bio Nenad Markovic u kosarci, to nam je Emir Spahic u fudbalu i to je jednostavno to... Eh sad da spomenem, po mom misljenju prvi od dva bitna trenutka, koji je na odredjeni nacin napravio mali zaokret u nasu korist... Znaci, period od 10-25 minute, Grci su preuzeli kontrolu nad loptom, prolazilo im je par pasova, sudija svaki kontakt svira u njihovu korist, Grci padaju, valjaju se, kotrljaju se po terenu, sam kad neko Grka pogleda, on odmah se uhvati za nogu i jauce....Iz takve situacije, sam samo cekao kad ce se neka lopta podkrasti u nasem sesnestercu, medjutim tad je se desio jedan duel izmedju Samarasa i Spahica, isla je visoka lopta, Samaras i Spahic su bili u zracnom duelu, i nakon tog duela Spahic je pao k'o pokosen i nije se dizao 1-2 minute... Na usporenom snimku, je se vidjelo, da je Samaras zakacio u predjelu prsa ili stomaka, medjutim Spaha je tako genijalno odglumio da ga je Samaras udario laktom u glavu, toliko je bio uvjerljiv da je se i Samaras pomislio da ga je udario tako jako i prisao mu da vidi sta mu je... Nakon toga duela, sudija je poceo da sudi Grcima dosta strozije, a mi smo od tog trenutka opet vratili inicijativu u nasu korist, a ne dugo zatim smo postigli prvi gol....

Drugi igrac je naravno Vedad Ibisevic...Covjek se jednostavno zna naci naci u pravom vrijeme i na pravom mjestu, zna da koristi sesnesterac, zna osjetiti gdje ce lopta doci, lisac pravi... Njegova situacija je naravno – penal... Da smo kojim slucajem, ostali na tome da nam penal bude odbranjen, imam osjecaj da bi Grci smogli snage da se vrate, jer situacija koja je bila oko penala, je bila cista igra psihe, koja je inace Grckoj jaca strana, u toj utrci nerava, Grci su na trenutak uspjeli da nas pobjede kad su odbranili penal, ali onda smo mi dobili taj rat, tako sto je Vedo uspio nekako da ugura tu loptu u gol i slomi jos vise Grke, nego da im je Miske cisto zabio gol... Poslije onakvog drugog gola, bio sam poprilicno siguran da Grci nece moci se vratiti...

Na kraju, iako ga svi kritikuju (i ja sam jedan od njih), jer mi stvarno nekad zna biti nejasan, ali ne spomenuti Papeta u ovoj utakmici, to bi bila uvreda za njega... Ja cu reci na kraju da je ovo Papetova pobjeda, jer postavio dobru formaciju, vjerovao je svim igracima i oni su mu svi opravdali to povjerenje...Ja sam bio skeptican malo pred pocetak meca, Pape i suvise nego smiren, fale Pjanic i Salihovic, ali Pape je sa spustenom loptom na zemlji uspio da postavi sve i da izvuce najbolje od igraca u ovoj utakmici...

Od svih igraca, Asmir bio „najgori“, ja ga nisam vidio cijelu utakmice...:D

Zalim u utakmici, radi dvije stvari, a to je prvenstveno primnjeni gol... Koliko god smo pokazali da smo zreli u ovoj utakmici, ne bi mi bili Bosanci, kad ga ne bi makar malo ukakili, pa makar i to beznacajno bilo... Gol koji smo primili na kraju, nista nije znacio za ekipu, apsolutno nista, ali ako je istina da su na BP bili skauti koji su pratili Begovica, nisu mogli vidjeti Asmira u svom punom sjaju, jer covjek nije imao bukvalno nikakvog posla (osim par uhvacenih visokih lopti) 92 minute i 40 sekundi, i onda na kraju je primio gol, za koji nije mogao nista da uradi i na taj nacin je pokvario neku statistiku kod tih skauta, taj primljeni gol ne mora nista da znaci za njegov slijedeci transfer, ali ako je moglo citava utakmica da bude bez ijedne dobre prilike za Grke, moglo je se i bez tog primljenog gola... Mi moramo nauciti, za neke druge prilike, koje budu ozbiljnije, za neke kriticne situacije, da utakmica ne traje 90 minuta, da utakmica ne traje 90 minuta + nadoknada izgubljenog vremena, nego da utakmica traje sve dok sudija ne svira kraj...

Druga situacija za koju zalim, jeste sto Stevanovic nije dao gol, to bi mu dalo sigurno vjetar u ledja, i mogao bih se vratiti sa velikim osmjehom u Sevilju, a sigurno da bi taj pogodak indirektno uticao na njegovu situaciju u Sevilji....

Sve u svemu, velika i znacajna pobjeda, aspolvirali smo Grke u grupi, u dvomecu sa njima smo izvukli maksimum, pobjegli smo im na tri boda, povecali gol razliku, Slovaci igrali nerijeseno, sve je se poslozilo ... Pored reprezentacije kao kolektiva, eto kazu da su dolazili skauti da gledaju Begovica, bili su skauti Fenera, dosli gledati Lulica (samo se nadam da ce Lulic, ako bude isao iz Lacia, otici u neki zvucniji klub od Fenerbahcea), znaci dosli gledati Lulica, a zapazili Zukanovica, nadam se da je neko gledao u petak Medunjanina, Zahirovica i Vranjesa, posto bih njih volio da vidim u jacim i stabilnijim klubovima, znaci s druge strane profitirali su igraci individualno, jednostavno su bili svi na dobitku....

Ali opet cu sad biti realniji i spustiti lopticu na zemlju...

Naprimjer, veoma mi je drago da utakmicu protiv Latvije, igramo za 3 mjeseca, a ne odmah sad, zasto? Pokazali smo da znamo, pokazali da mozemo, i to smo pokazali kad je bio pritisak nad nama, ali sa ovakvim vrucim glavama i zaneseni sa ovom pobjedom, imao bih sumnje, da bi nam se desila neka greska i da bi mozda prosuli bodove slijedecu utakmicu, jer bi sigurno u tu utakmicu usli potcjenjivacki... Ovo je super, pobjedili, svi proslavili i svako bugija u svoje klubove, vrati se svakodnevnim obavezama, a do slijedece utakmice imati jos oporavljene Pjanica i Salihovica, i opet hladne glave osvojiti bodove u Latviji...

Iako, ce me radi ovog slijedeceg pasusa, mnogi „ukoriti“, volio da nam ova pobjeda, ne udari u glavu i da se opet pocnemo bahato ponasati prema potencijalnim reprezentativcima... Ne bih volio da vidim komentare tipa, dokazali smo da smo jaki, dokazali smo da mozemo pobjediti i odigrati extra, bez Pjanica i Salihovica, nama ne treba niko, ne trebamo nikog da molimo i slicno... Nadam se da cemo po i ovom pitanju ostati hladne glave, te da cemo pitanje o svih potencijalnih reprezentativac rjesavati racionalno i na to gledati kao ulaganje u buducnost... Poprilicno, sam siguran da ce mnogi potencijalni koji „vagaju“ BiH ili neko drugi, da ce poslije ove utakmice, donekle podviti repove i ako su igrali „prljavo“, da ce uvidjeti da BiH koraca sigurnim koracima prema Brazilu, ne bih volio da se ti igraci docekaju rasirenih ruku, ali isto tako ne bih volio da radi bahatosti i vruce glave od petka, ih otjeramo od reprezentacije i da im zatvorimo vrata, jer zapamtite nikad ne znamo sta nam donosi sutrasnji dan, nikad ne znamo kojem od sadasnjih reprezentativaca ce pasti forma, koji ce imati tesku povredu, koji ce dobiti duple kartone i faliti nam u slijedecoj utakmici... Ja bih volio, da sad u ovom periodu, do utakmice sa Latvijom maksimalno iskoristimo vrijeme i da se opet uspostave kontakti sa tim potencijalnim igracima, da u ovom periodu od 2,5 mjeseca, probamo zavrsiti papirologiju za odredjene potencijalne i da ih poslije utakmice sa Latvijom, isprobamo protiv Omana, to prvenstveno mislim na Hadzica, Bicakcica i Kolasinca, ako bi nam oni bili na raspolaganju protiv Omana, to bi bilo extra, jer bi u toj utakmici probali njih i savez bi digao solidne pare od Arapa, ali opet ne bih zaaboravio i ostale potencijalne, znaci probajmo ohladiti malo glave i ne dici nos poslije Grcke, nego probati razmisljati, racionalno i dugorocno....

Jos jednom, majstori hvala vam za petak vecer! 8-)
Pravda za Papeta!

gruezi
Postovi: 3895
Pridružen/a: 30 jul 2010, 05:56
Kontakt:

Re: Bosna i Hercegovina - Grčka

Post Postao/la gruezi » 25 mar 2013, 15:47

Evo ovako...ja sam licno protiv safeta I smatram da je ispodprosjecan trener ali za ovu pobjedu mu treba skinut kapu jer igrali smo bez 2 kljucna igraca ali uprkos tome mislim da smo jaci od grka I bez njih tako da ovu pobjedu I nesmatram nekim uspjehom jer je realno jaci pobjedio realno slabijeg... Previse smo preskakali igru igrali na duge lopte medunjanin se dosta skrivao I izbjegavao je da preuzme odgovornost na sredini zato smo cesto lopte iz zadnje linije nabijali prema naprijed...ovaj put je to islo jer su dzeko I ibisevic dobili vecinu duela...drugo mi nismo imali ni 2 akcije izradzene kako treba nego su svi golovi I sanse I polusanse osim one stevanoviceve bile nakon prekida...odbrana je funkcionisala odlicno mora se priznat ali isto tako treba biti iskren I priznati da je ova grcka potrosena ekipa I da su to vecinom prosjecni igraci koji u ovakvoj formi kakvoj su sad su u rangu ovih prosjecnih u nasoj repci tipa medunjanin...samaras je izuzetak...zahirovic je bio odlican u odbrani u napadu kao I uvijek ...prenosenje lopte je osim jednog ili 2 izuzetka misaona imenica...ali nebitno ,misimovic je u boljoj formi nego prije vidi se to u super je backup za pjanica jer realno osim njega nemamo nikog ko moze donekle zamjeniti mireta...definitivno prestati pozivati ibricica I ostale od kojih nema fajde... I forsirat besica umjesto zahirovica jer bi to olaksalo prenosenje lopte I bilo bi puno manje nabijanja I teze bi bilo za protivnika da napravi pritisak na vezni red...

Avatar
DzoleZeljo
Postovi: 2844
Pridružen/a: 18 jul 2012, 15:18
Kontakt:

Re: Bosna i Hercegovina - Grčka

Post Postao/la DzoleZeljo » 25 mar 2013, 16:56

gruezi je napisao/la:Evo ovako...ja sam licno protiv safeta I smatram da je ispodprosjecan trener ali za ovu pobjedu mu treba skinut kapu jer igrali smo bez 2 kljucna igraca ali uprkos tome mislim da smo jaci od grka I bez njih tako da ovu pobjedu I nesmatram nekim uspjehom jer je realno jaci pobjedio realno slabijeg... Previse smo preskakali igru igrali na duge lopte medunjanin se dosta skrivao I izbjegavao je da preuzme odgovornost na sredini zato smo cesto lopte iz zadnje linije nabijali prema naprijed...ovaj put je to islo jer su dzeko I ibisevic dobili vecinu duela...drugo mi nismo imali ni 2 akcije izradzene kako treba nego su svi golovi I sanse I polusanse osim one stevanoviceve bile nakon prekida...odbrana je funkcionisala odlicno mora se priznat ali isto tako treba biti iskren I priznati da je ova grcka potrosena ekipa I da su to vecinom prosjecni igraci koji u ovakvoj formi kakvoj su sad su u rangu ovih prosjecnih u nasoj repci tipa medunjanin...samaras je izuzetak...zahirovic je bio odlican u odbrani u napadu kao I uvijek ...prenosenje lopte je osim jednog ili 2 izuzetka misaona imenica...ali nebitno ,misimovic je u boljoj formi nego prije vidi se to u super je backup za pjanica jer realno osim njega nemamo nikog ko moze donekle zamjeniti mireta...definitivno prestati pozivati ibricica I ostale od kojih nema fajde... I forsirat besica umjesto zahirovica jer bi to olaksalo prenosenje lopte I bilo bi puno manje nabijanja I teze bi bilo za protivnika da napravi pritisak na vezni red...
Dobra analiza prijatelju... ;)

Zaključano

Natrag na “Arhiva”

Online

Trenutno korisnika/ca: Nema prijavljenih korisnika/ca. i 11 gostiju.