BiH - Obala Slonovače / BiH - Mexico

Moderatori/ce: _dreamer_,ribery,Monolog,insider

Avatar
BadrHari
Postovi: 3730
Pridružen/a: 22 maj 2013, 23:54
Lokacija: Bilino Polje
Kontakt:

Re: BiH - Obala Slonovače / BiH - Mexico

Post Postao/la BadrHari » 04 jun 2014, 21:04

Miske nazalost nije zadovoljio. S obzirom da ce nam zadnji vezni ginuti protiv Argentine, poceo bi sa SALIHOVIC-BEŠĆ kombinacijiom. Pjanic ispred njih. Hajrovic i Lulic standardno da uzoru teren i da im ne damo disati :thumbup:
Two-time champion of Central European Cup, triple champion of Bosnia and Hercegovina, two-time cup winners, and one time winner of the international Intertoto cup.

Avatar
legenda reala
Postovi: 33800
Pridružen/a: 30 jun 2010, 00:53
Lokacija: Gorazde
Kontakt:

Re: BiH - Obala Slonovače / BiH - Mexico

Post Postao/la legenda reala » 04 jun 2014, 21:07

Kakvi ste vi navijači, da ne možete jednom u godini pogledati utakmicu u nezgodnom terminu :mrgreen: :mrgreen:
Španski bijeli vuk, neprevaziđeni El Matador. Anđeo Madrida. Šef lob udaraca. Njegovo istinsko kraljevsko visočanstvo. Raul Gonzalez Blanco.

Avatar
RockyMaivia
Postovi: 656
Pridružen/a: 07 jan 2014, 12:21
Lokacija: Kod RAje...
Kontakt:

Re: BiH - Obala Slonovače / BiH - Mexico

Post Postao/la RockyMaivia » 04 jun 2014, 21:11

legenda reala je napisao/la:Kakvi ste vi navijači, da ne možete jednom u godini pogledati utakmicu u nezgodnom terminu :mrgreen: :mrgreen:
Obe sam utakmice pogledao uzivo,stoga ne rise.
StarMo nije skutorija...

Avatar
Virtu4l
Postovi: 61295
Pridružen/a: 15 jun 2008, 23:21
Lokacija: Zvornička 27
Kontakt:

Re: BiH - Obala Slonovače / BiH - Mexico

Post Postao/la Virtu4l » 04 jun 2014, 21:39

"Naučio sam dosta toga o Hrvatskoj u ovom susretu jer BiH igra dosta sličan nogomet. Međutim, mislim da Hrvatska igra bolji nogomet od BiH koja je vrlo prljava iako su to dvije slične reprezentacije. Hrvatska ima vrlo jake napadače koji vole igrati po zemlji te također dvojicu sjajnih veznjaka u Luki Modriću i Ivanu Rakitiću. U obrani igraju dosta slično. Mislim da će nam ova utakmica dosta pomoći, vidio sam neke stvari koje moramo popraviti. Imamo u petak još utakmicu protiv Portugala i onda još četiri-pet dana za završnu pripremu", istaknuo je Herrera.
Ovaj još uvijek kuka.
Evribadi sej Željo
Željoooo

Avatar
DonCorleone
Postovi: 4176
Pridružen/a: 27 maj 2012, 00:43
Kontakt:

Re: BiH - Obala Slonovače / BiH - Mexico

Post Postao/la DonCorleone » 04 jun 2014, 21:42

Ovaj kuka li kuka, samo ne shvatam sta su mu reprezentativci krivi, koji su pogotovo u prvom poluvremenu rasuli njegovu momcad. Opcenito pravi paniku kao da smo igrali sa dvanaest igraca i na taj nacin zeli prikriti poraz.
Kirsten Schlewitz: That's a polite way of stating what most fans were thinking, which is that Sušić had more or less lost his mind.

Avatar
arius
Postovi: 534
Pridružen/a: 21 avg 2009, 13:27
Kontakt:

Re: BiH - Obala Slonovače / BiH - Mexico

Post Postao/la arius » 04 jun 2014, 21:44

sto se tice formacije - hvala bogu i konacno licimo na ozbiljan sastav, samo sto sam pojeo pola zivaca i propisao krv dok sam ugledao istu . vedo srecom tanak u stutgartu inace bi mi i dalje gladali isto. kad se samo sjetim francuske na kosevu rahimic - 3 "desetke" (ibricic,pjanic,miske) i 2 "devetke" (dzeko,vedo)....rahimic se rastego ko zvaka od auta do auta jadan.....
uglavnom odlicno, ali necu da kazem neocekivano s ovom postavkom...s druge strane daleko od idealnog . 2 gola smo mi mogli fasovati a bez izrazitih sansi. jedno je stativa , greska sunjica naravno, koji ne moze cuvati nikog ozbiljnog i situacija minut poslije pjanicevog ofsajda , kada meksikanca poslije prekida lopta pogadja u glavu a da je nije dirao bio bi gol. ovo sto je beg odbranio pri kraju to se brani....dakle 2. stoper fali i daj boze da nas ne ukopa to...(sunjic taraba , seo mi nije za toga, bicakcic rovit, vranjes prosjek...) po meni fali nam stoper za skok igre ali toni to nije mada je preko 190 visok. zuku ne mogu prezaliti i dalje.....
pozitvno je sto svi vidimo , hajrovic , besic , visca .....samo se nadam da ce i miske proraditi . on je to u stanju naravno, a u igri bez, vjerovatno , puno sansi , protiv argentine , igrac poteza je mozda i kljucni.

a generalno ocekojem prolaz jer ni nigerija a ni iran nemaju disciplinu u igri koju smo mi konacno stvorili :bih:

Avatar
OnlyUnited
Postovi: 6018
Pridružen/a: 26 jan 2014, 10:32
Kontakt:

Re: BiH - Obala Slonovače / BiH - Mexico

Post Postao/la OnlyUnited » 04 jun 2014, 21:54

Bosnia came into June of this year with an abysmal 0-3 record on American Soil, two of those losses coming against Mexico. Two friendlies later and the Dragons got a lot done: they got that elusive first win in America, against the Ivory Coast (you can read what we learned from that match here: http://bhdragons.com/bosnia-vs-ivory-co ... e-learned/" onclick="window.open(this.href);return false;), and they finally exercised some demons with a 1-0 win against Mexico. Here are five things we learned from the Mexico friendly:

1) Muhamed Besic is an anchor: Against Ivory Coast, we learned that Besic was the real deal; against Mexico, we learned that he’s so much more. Muhamed was once again the player of the game, just like in the game against the Ivory Coast: he hustled, won the ball back for the Dragons at every turn, and once again established himself as a wall. In the press conference, Safet Susic declared that “Besic has it all, he’s won a spot in the starting lineup.” Susic showed massive confidence in the 21 year old when he declared that Besic is the only player on the team who can stop Messi: and while it may be wishful thinking that La Pulga will be stopped, it looks like Muhamed will be in the middle of it all if our defense does manage to tame the dangerous Argentina attack. If Besic keeps this play up in the World Cup, it will be shocking if he doesn’t transfer to an elite club after the tournament.

2) Izet Hajrovic is a deserving starter: The other player, along with Besic, who proved the most in the trio of friendly games (against Mexico, Ivory Coast, and the U-21 team) was Izet Hajrovic. Hajrovic was a menace on the right wing, flashing some pace and speed to make it very uncomfortable for the Mexican defense; his speed and long distance shooting capability will make him a valuable asset on counter attacks. Izet scored the only goal of the game against Mexico, but beyond just that, he exhibited a refreshing hunger and desire in all of the friendlies. In these three matches, nobody made a better case, other than Izet Harjrovic (and Muhamed Besic), for why they should be a starte. It would be a mistake on Susic’s part not to include Izet in the starting 11, for the match against Argentina.

3) The 4-2-3-1 formation is gold: All throughout qualifiers, Susic was churning out the 4-4-2 formation. Although it worked at first, the formation was exposed late in qualifiers: in both Slovakia games (one a loss in Zenica and the other, a win but only because of Hajrovic’s miraculous brilliance), and in a bad friendly loss to Egypt, in February. Susic had to change something after that 2-0 defeat at the hands of the Egyptions, and he hit the nail on the head by changing the formation. The 4-2-3-1 gives Bosnia more speed by being able to play Lulic and Hajrovic on the wings, it doesn’t sacrifice play-making ability because it still lets Pjanic and Misimovic be in the thick of things on offense; and with Besic playing CDM, Pjanic is allowed to move forward and contribute in attack because he’ll know that Muhamed has him covered. Safet Susic found the formation which suits our team best, and needs to run with it, at the World Cup.

4) The injuries from the Ivory Coast game weren’t serious: The main story of the Ivory Coast game was injuries: Kolasinac, Begovic, Spahic, and Vranjes all suffered their own personal knock, and Bosnians everywhere held their breath after each injury happened. Fortunately: none of the injuries were serious at all, and all of the substitutions made in the Ivory Coast match because of the injuries, were mere precaution. Begovic, who was dealing with some back issues throughout the Ivory Coast game but didn’t come out, showed no signs of any injury as he made two acrobatic saves late in the Mexico game to help preserve the win. Spahic started the game and played all 90 minutes, Kolasinac and Vranjes both came in during the 2nd half and were key contributors in helping keep Mexico off the score sheet. Mensur Mujdza started the match and played a solid game, while Bicakcic is expected to re-join the team and be ready for the Argentina, match after his hand injury; the Dragons look to be fully healthy going into the World Cup (knock on wood).

5) This team is ready for the World Cup: Going into these friendlies (vs. U-21 team, Ivory Coast, and Mexico), it was questioned whether or not this team was ready for the World Cup, as the last match we had witnessed was that malfunction against Egypt. A lot of questions were answered, however, with three wonderful performances: and it’s clear now that this team is ready to represent their country in Brazil, in just a couple of weeks (yes, the World Cup is that close people!). The formation has been figured out, the players are showing a grit and desire like never before, Misimovic looks to have slimmed down, we’ve finally found our starting CDM (Besic), and the team just looks very confident. A lot of credit has to go to the often criticized Safet Susic, who coached circles around Sabri Lamouchi and Miguel Herrera in these friendlies, and who looks to have prepared this team for Mundial. Brazil is waiting boys, make our country proud!
- Ed Woodward for Prime Minister !

Avatar
Goalgetter
Postovi: 24480
Pridružen/a: 04 feb 2011, 12:48
Kontakt:

Re: BiH - Obala Slonovače / BiH - Mexico

Post Postao/la Goalgetter » 04 jun 2014, 21:59

Sve u svemu, 2:1 pobjeda protiv Obale Slonovace, i 1:0 protiv Mexika, jako uspjela Americka turneja, i mozemo sa sigurnoscu reci da je nas tim zreo da napravi dobar rezultat u Brazilu.

Mislim da se ova tema moze zakljucati, a da se diskusija prebaci na topic SP-a:

:arrow: :arrow: :arrow: 15.06.2014. BIH - ARGENTINA

Avatar
Unofficialpage
Moderator
Postovi: 21794
Pridružen/a: 22 feb 2013, 09:41
Lokacija: Niđe
Kontakt:

Re: BiH - Obala Slonovače / BiH - Mexico

Post Postao/la Unofficialpage » 04 jun 2014, 22:22

Idemo na pobjedu protiv Argentine, Messi i Di Maria ćeto da bojkotuju i pobjeda je tu. :mrgreen:
Momak je inače legenda, mislim na Sea!

Damir Dzumhur!!!!

Roger Federer the Best!!!!!!!

Avatar
nedim93
Postovi: 4471
Pridružen/a: 24 jan 2014, 13:02
Kontakt:

Re: BiH - Obala Slonovače / BiH - Mexico

Post Postao/la nedim93 » 04 jun 2014, 22:50

Eh pošto sam bio banovan za vrijeme ove dvije tekme da napišem samo, KONAČNO je safet počeo čitat forum, i konačno je počeo primjenjivat naš recept za uspjeh :kafa: .
Kritikovao sam ga mnogo kao i mnogi drugi jer se frajer bio totalno pogubio, i uvijek ću to reći i nisam nikakav miš koji se sakrio nakon pobjede Bosne.
Ovo je formacija koja se provlačila barem pola godine ovdje a sad vidimo kako to dobro djeluje.
Što se tiče utakmica, u prvom poluvremenu obje repke smo razmontirali prosipno, dok u drugom je bilo više pod ručnom i izmjene su činile svoje.
Što se tiče fudbalera, samo BiH spomenuo trojicu, a to su:
Bešić :shock: :shock: :tokralju: :tokralju: :tokralju:
Begović :bow:
Hajrović :cool: :thumbup:

Dakle ova trojica su po meni ubjedljivo najbolji iz ovog dvomeča i sasvim sigurno da moraju igrati prvu postavu, a što se tiče repke ko repke, ona stara tečnost i onaj stari dobri presing čine da je pravo zadovoljstvo gledat naše igrače kako lete po terenu :) .
Od Bešića očekujem velike stvari i moram priznat da me malac iznenadio jer nikad na njega nisam obratio posebnu pažnju, a svaka čast pojedincima koji su ga zapazili mnogo ranije. Ovaj forum se još jednom pokazao kao riznica blaga :P :cool:
@OfficialAgent jedini pravi insajder na forumu!!

drummer
Postovi: 2706
Pridružen/a: 14 feb 2011, 16:45
Kontakt:

Re: BiH - Obala Slonovače / BiH - Mexico

Post Postao/la drummer » 04 jun 2014, 23:22

Najveci dobitak je to sto konacno imamo ujednacenu ekipu u svim linijama,niko vise ne moze reci da eto imamo dobar napad i sredinu ali da nam odbrna nije nesto.Sad je zadnja linija jednako kvalitetna kao i sredina i napad a u buducnosti bi se lako moglo desiti i da bude najbolji dio naseg tima.
Bukvalno nam je samo nebo granica(ovaj stav sam uvijek i zastupao za razliku od nekih obozavalaca tudjih igraca,klubova i reprezentacija)i nemamo nikakvog razloga da se bojimo bilo koje reprezentacije na svijetu.
A sad Zmajevi idemo plesati sambu :salut: :bih:

mirzatele
Postovi: 11879
Pridružen/a: 07 feb 2013, 01:24
Kontakt:

Re: BiH - Obala Slonovače / BiH - Mexico

Post Postao/la mirzatele » 04 jun 2014, 23:26

Goalgetter je napisao/la: Mislim da se ova tema moze zakljucati, a da se diskusija prebaci na topic SP-a:

:arrow: :arrow: :arrow: 15.06.2014. BIH - ARGENTINA

Avatar
FliX
Postovi: 4693
Pridružen/a: 13 nov 2011, 22:55
Kontakt:

Re: BiH - Obala Slonovače / BiH - Mexico

Post Postao/la FliX » 04 jun 2014, 23:45

Virtu4l je napisao/la:
"Naučio sam dosta toga o Hrvatskoj u ovom susretu jer BiH igra dosta sličan nogomet. Međutim, mislim da Hrvatska igra bolji nogomet od BiH koja je vrlo prljava iako su to dvije slične reprezentacije. Hrvatska ima vrlo jake napadače koji vole igrati po zemlji te također dvojicu sjajnih veznjaka u Luki Modriću i Ivanu Rakitiću. U obrani igraju dosta slično. Mislim da će nam ova utakmica dosta pomoći, vidio sam neke stvari koje moramo popraviti. Imamo u petak još utakmicu protiv Portugala i onda još četiri-pet dana za završnu pripremu", istaknuo je Herrera.
Ovaj još uvijek kuka.
Pa mogo je skratit pricu i reci da smo ih dobili 1:0, a da ce ih Hrvati dobit 5:0. Nije sramota priznat da je los.

vedator
Postovi: 1325
Pridružen/a: 16 okt 2013, 16:05
Lokacija: fb.me/BHtubeTV
Kontakt:

Re: BiH - Obala Slonovače / BiH - Mexico

Post Postao/la vedator » 04 jun 2014, 23:46


Avatar
JoeCelt
Postovi: 6398
Pridružen/a: 26 maj 2012, 22:05
Lokacija: Seattle
Kontakt:

Re: BiH - Obala Slonovače / BiH - Mexico

Post Postao/la JoeCelt » 05 jun 2014, 00:12

pohvale za Zmajeve za sinocnju partiju (1:03:50s)
http://www.youtube.com/watch?v=lUMRBsgu ... &t=1h2m39s
Google Prevodilac - https://translate.google.com/?hl=bs

vedator
Postovi: 1325
Pridružen/a: 16 okt 2013, 16:05
Lokacija: fb.me/BHtubeTV
Kontakt:

Re: BiH - Obala Slonovače / BiH - Mexico

Post Postao/la vedator » 05 jun 2014, 00:36


Avatar
MP8
Postovi: 377
Pridružen/a: 03 sep 2013, 21:01
Kontakt:

Re: BiH - Obala Slonovače / BiH - Mexico

Post Postao/la MP8 » 05 jun 2014, 00:39

To Vedatore. :D Nego da pitam i ovdje, prati li neko gaucose protiv Trinidada, kako igraju ?

Avatar
Bosniacum Lilium
Postovi: 18607
Pridružen/a: 31 jul 2011, 01:32
Lokacija: Nigerija
Kontakt:

Re: BiH - Obala Slonovače / BiH - Mexico

Post Postao/la Bosniacum Lilium » 05 jun 2014, 00:40

daj neka neko izdvoji od Sea "fak of" :rol:
Uz tebe su tvoje Horde, Ti si opet šampion !

Osvajači ss.ba kupa 13. sezone - Green Dragons. Prva napadacka violina - moja malenkost. Kapiten i glavno smetalo - Legenda Reala.

Avatar
1988risha
Postovi: 1272
Pridružen/a: 13 apr 2014, 00:59
Lokacija: Čair,Skopje (FYR of Macedonia)
Kontakt:

Re: BiH - Obala Slonovače / BiH - Mexico

Post Postao/la 1988risha » 05 jun 2014, 00:45

MP8 je napisao/la:To Vedatore. :D Nego da pitam i ovdje, prati li neko gaucose protiv Trinidada, kako igraju ?
29 MINUTA 0-0

Argentina igra 4-3-3

Sergio Romero
Pablo Zabaleta
Federico Fernandez
Marcos Rojo
Martin Demichelis

Angel Di Maria
Fernando Gago
Javier Mascherano

Lionel Messi
Gonzalo Higuain
Sergio Aguero


evo ako neko želi gledat http://zonasports.to/canal-1.shtml" onclick="window.open(this.href);return false;
Zadnja izmjena: 1988risha, dana/u 05 jun 2014, 00:48, ukupno mijenjano 1 put.
Ti nisi više san.
Ti si suza iz sna Bossanium moja Bossnium moja.
Bolna mi ne bila.
Ti privjesak ničiji nisi.Ni čest. Ni prćija.
Bosna si bila.Bosna ćeš biti.Bosna bosanska sva.
Osvajača tvojih silnih tko više i imena zna?

Amar Dzeko
Postovi: 4120
Pridružen/a: 26 jan 2010, 23:02
Lokacija: Parken Stadium
Kontakt:

Re: BiH - Obala Slonovače / BiH - Mexico

Post Postao/la Amar Dzeko » 05 jun 2014, 00:47

Igra im je zaista loša. Šanse mogu stvoriti samo kada se Trinidad otvori i ostavi prostor.
Ronaldo - Isco - Bale

"U svakom porazu ja sam video deo slobode. I kad je gotovo, za mene znaj tek tad je počelo." M.M.

Odgovori

Natrag na “Arhiva”

Online

Trenutno korisnika/ca: Nema prijavljenih korisnika/ca. i 3 gosta.