Kvalitet Lige Prvaka?

Moderatori/ce: _dreamer_,ribery,Monolog,insider

Odgovori

Mislite li da je kvalitet lige prvaka u silaznoj putanji?

Da
26
33%
Ne
53
67%
 
Ukupno glasova: 79

Avatar
Virtu4l
Postovi: 61295
Pridružen/a: 15 jun 2008, 23:21
Lokacija: Zvornička 27
Kontakt:

Kvalitet Lige Prvaka?

Post Postao/la Virtu4l » 03 apr 2014, 00:00

Pregledavši dvije utakmice četvrtfinala, a za dvije preostale sam gledao highlights, nekako sam stekao dojam da je kvalitet veoma opao. Ne znam jeli kvalitet prava riječ, ali čini mi se da nema one vatre, naboja i tempa kao nekad. Možda se nisu namjerili pravi protivnici jedan na drugog, ali ipak u prošlosti smo redovno u ovoj fazi takmičenja imali utakmice za anale.

Jeli to znak da taktika pobjeđuje ljepotu, ili je nešto drugo u pitanju?
Evribadi sej Željo
Željoooo

Avatar
amer991
Postovi: 796
Pridružen/a: 13 maj 2013, 22:11
Kontakt:

Re: Kvalitet Lige Prvaka?

Post Postao/la amer991 » 03 apr 2014, 00:02

Virtu4l je napisao/la:Pregledavši dvije utakmice četvrtfinala, a za dvije preostale sam gledao highlights, nekako sam stekao dojam da je kvalitet veoma opao. Ne znam jeli kvalitet prava riječ, ali čini mi se da nema one vatre, naboja i tempa kao nekad. Možda se nisu namjerili pravi protivnici jedan na drugog, ali ipak u prošlosti smo redovno u ovoj fazi takmičenja imali utakmice za anale.

Jeli to znak da taktika pobjeđuje ljepotu, ili je nešto drugo u pitanju?
Dobra tema,slazem se da je opao,prije bilo mnogo više klasika,boljih zanimljivijih mečeva,gdje se do zadnje sekunde nije znalo ko prolazi.

Avatar
Virtu4l
Postovi: 61295
Pridružen/a: 15 jun 2008, 23:21
Lokacija: Zvornička 27
Kontakt:

Re: Kvalitet Lige Prvaka?

Post Postao/la Virtu4l » 03 apr 2014, 00:05

Npr. ove sezone, najbolji meč knock out faze koji sam gledao je onaj između Uniteda i Olympiakosa. Mnogo šansi na obje strane, otvorena igra i neizvjesnost do zadnje sekunde, uz veličanstvenu atmosferu na OT.
Zadnja izmjena: Virtu4l, dana/u 03 apr 2014, 00:08, ukupno mijenjano 1 put.
Evribadi sej Željo
Željoooo

Avatar
amer991
Postovi: 796
Pridružen/a: 13 maj 2013, 22:11
Kontakt:

Re: Kvalitet Lige Prvaka?

Post Postao/la amer991 » 03 apr 2014, 00:07

Istina,u ostalim se skoro znalo nakon prve utakmice ko ide dalje. Kad se sjetim prijasnjih godina,strasne utakmice između Chelsea i Liverpoola,Chelsea i Barcee itd...

Avatar
darker10
Postovi: 10797
Pridružen/a: 20 nov 2012, 15:01
Kontakt:

Re: Kvalitet Lige Prvaka?

Post Postao/la darker10 » 03 apr 2014, 00:08

Gledaj klasika u utorak na Bridgeu :D

Avatar
mandraX
Postovi: 17689
Pridružen/a: 04 dec 2009, 21:52
Kontakt:

Re: Kvalitet Lige Prvaka?

Post Postao/la mandraX » 03 apr 2014, 00:12

Virtu4l je napisao/la: Jeli to znak da taktika pobjeđuje ljepotu
Definitivno.

Kad pogledaš kakve ekipe su došle 1/4-finala LP, ove i prethodne sezone, zaboli te glava koliko su kvalitetne, jake, moćne ekipe. Očekujemo svi naravno mega-utlra mečeve, za uživanje u fudbalu, a šta dobijemo? Klasično taktičko nadmudrivanje, bunkeri i slične za'ebancije.

Naravno, niko nikom ne brani niti govori kako treba da igra, svak' ima svoje, igra kako hoće, samo hoću da kažem da je upravo to razlog ovog "pada kvalitete" LP-a.

Doduše, opet sa druge strane vjerovatno postoje neki i koji uživaju u tome, iako mislim da su manjina.

Avatar
A_d_0
Postovi: 3223
Pridružen/a: 19 dec 2008, 14:03
Kontakt:

Re: Kvalitet Lige Prvaka?

Post Postao/la A_d_0 » 03 apr 2014, 00:13

Po mom misljenju definitivno previse taktike. Previse je igraca danas tipa Matuidi. Svaka cast tim igracima, takticki perfektni,trkacki superiorni, ali evo veceras se moglo vidjeti koliko su ti igraci tehnicki sposobni. Primi loptu, prvom do sebe, preori teren uz duz i poprijeko i posao zavrsen. Nema tu ljepote fudbala. Defanzivna kretanja dovedena haman do savrsenstva, igra u napadu uz veliki strah kod 95% ekipa, mnostvo ekipa igra i bez klasicne desetke, sve se svodi na to da se pokrije trkacki sto veci dio terena. Pokusaj nekog atraktivnog poteza skoro je pa i zabranjen od strane trenera (sem velikim igracima), u dribling u ekipi ide 3-4 igraca ostalim ne pada napamet, ili lopta unazad ili u stranu. Stvarno covjek ne moze biti pametan. Prevelik je i ulog u svemu, novac, marketing i slicno. Svaka cast onom ko otvori temu, dobra tema za kvalitetnu raspravu i razmjenu misljenja.

Avatar
Virtu4l
Postovi: 61295
Pridružen/a: 15 jun 2008, 23:21
Lokacija: Zvornička 27
Kontakt:

Re: Kvalitet Lige Prvaka?

Post Postao/la Virtu4l » 03 apr 2014, 00:28

Ne mogu da se otmem dojmu da se ide iz krajnosti u krajnost. Sa jedne strane imaš Guardiolu koji mrcvari loptu do besvijesti, a recimo da sa druge strane imaš Murinja koji radi sve suprotno parolom 'cilj opravdava sredstva'. Ekipe koje pokušavaju igrati lijepo, tipa Borussia Dortmund nemaju kvalitet da idu daleko i njihov maksimum postane jedan bljesak dok ostali ne skontaju kako da ih neutrališu.

Ne znam za vas, ali meni fali onaj lepršavi Arsenal, nepredvidivi Liverpool, ili Barcelona sa početka Guardioline ere, da ne nabrajam dalje, neko će me već nadopuniti.

Još da dodam da italijanski klubovi itekako nedostaju, znam da nisu oličenje ljepote, ali u prošlosti su itekako znali odigrati mnogo mečeva za anale.
Evribadi sej Željo
Željoooo

Avatar
BavaracZenica
Postovi: 1518
Pridružen/a: 11 dec 2011, 18:26
Kontakt:

Re: Kvalitet Lige Prvaka?

Post Postao/la BavaracZenica » 03 apr 2014, 00:35

Ideja predstavlja jedan kvalitet, jer ima svoje bitne karakteristike. Međutim, u svakoj fazi se događaju promjene. Količina tih promjena se naziva kvantitet. Nagomilavanjem kvantitativnih promijena nužno dolazi do preobražaja u novi, viši kvalitet. Hegel je to davno sve objasnio, i realno sa ulaganjima i sve jacim klubovima, te nekim novinama, bice to zanimljivo.. A Ideja je ovdje da fudbal se prikaze sto boljim, i da bude ljudima zanimljvo te puno naboja..

Sto se tice samih utakmica i naboja na istim, ne znam kakve ste vi prije utakmice gledali pa vam ovo sad lose, da li mislite na klasik Manche-Bayerna 99' godine, ili Liverpool-Milan 2005..

Prosle sezone tekma puna naboja Arsenal-Bayern prije toga Bayern sa Realom, pa i finale sa chelseaom, ovo sto sam navijac Bayerna pa prvo gledam svoj klub kak je igrao, ali realno utakmice pune naboja i Barca-Chelsea.. i Manchester-Chelsea donedavno.

A vidite sljedece sezone povratkom Liverpoola te mozda da neki italijhanski klub vise uradi.. opet ce to doci na svoje :D
Sigurno da koja god 4 tima prodju u polufinale da ce se povecat taj naboj i kvalitet tekmi.

Tema :clap: :clap:
Zadnja izmjena: BavaracZenica, dana/u 03 apr 2014, 00:36, ukupno mijenjano 1 put.
FC Bayern !!!!!

let3
Postovi: 28691
Pridružen/a: 20 dec 2013, 12:46
Kontakt:

Re: Kvalitet Lige Prvaka?

Post Postao/la let3 » 03 apr 2014, 00:35

Virtu4l je napisao/la:Pregledavši dvije utakmice četvrtfinala, a za dvije preostale sam gledao highlights, nekako sam stekao dojam da je kvalitet veoma opao. Ne znam jeli kvalitet prava riječ, ali čini mi se da nema one vatre, naboja i tempa kao nekad. Možda se nisu namjerili pravi protivnici jedan na drugog, ali ipak u prošlosti smo redovno u ovoj fazi takmičenja imali utakmice za anale.

Jeli to znak da taktika pobjeđuje ljepotu, ili je nešto drugo u pitanju?
naravno da sam odgovorio sa NE u anketi...nema tu nikakvog pada u kvaliteti, vec naprotiv

za podvuceno - ako nisi primjetio, taktika je vec odavno pobjedila ljepotu fudbala ;) ...Čelzi (pogotovu onaj sa Über trenerom Di Mateom koji uze LP i expresno dobi nogu iz kluba nakon tog podviga :lol: ) i Inter (sa Jozom) su najbolji primjeri.

Avatar
Paradajz
Postovi: 4555
Pridružen/a: 12 feb 2013, 20:28
Kontakt:

Re: Kvalitet Lige Prvaka?

Post Postao/la Paradajz » 03 apr 2014, 00:54

Nije ovo pad kvaliteta, vec jednostavno fudbal evolvira svake godine. Mislim, lepota fudbala, to je sve stvar ukusa.

Ja recimo volim ovo sto BR radi sa Liverpoolom, covek radi sjajne stvari, ali docice vreme kada ce i on morati da se adaptira na postojece uslove, tj na jaci klub u LS recimo, gde nece moci otvoreno igrati, pa ce tako morati da taktizira, da igra zatvorenije, da prilagodi igrace tim uslovima, gde ce ta lepota igre mozda izvisiti, ali da bi se doslo do rezultata, to mora da trpi. Jer cilj je na kraju uvek isti, pozitivan i dobar rezultat, u zavisnosti od visine tih ciljeva.
A Brendan je to vec radio ove sezone, taktizirao, nije se igrao lep fudbal pocektom lige, ali je bilo rezultata. Tako da ce covek znati da natera svoje igrace da odstupe od svoje slobodne igre i to je disciplina.

Pogledajte Atletico. Je li oni igraju los fudbal ? Ne lep, nego los, nekvalitetan ? Naravno da ne igraju, ljudi imaju jednu od jacih odbrana u Evropi, koncept im se zasniva na radnoj etici i taktickoj disciplini, fizickoj spremi. Ljudi na svakom mecu imaju drugaciji pristup igri, ali cilj ostaje isti.
E to je raznovrsnost i to je po meni lepota fudbala, jedna od, naravno.

Meni uopste nema neke razlike, u odnosu na proslu ili pretproslu, ovo je samo jednostavno privid na prosla vremena, da je nekad bio bolji fudbal, ali nije, samo se fudbal od tad promenio 3 puta.

Avatar
Consigliere
Postovi: 9815
Pridružen/a: 06 mar 2012, 23:31
Lokacija: ★ Kingdom of Bosnia ★
Kontakt:

Re: Kvalitet Lige Prvaka?

Post Postao/la Consigliere » 03 apr 2014, 01:03

Gluposti. Sta je falilo sinoc utakmici United- Bayern ili veceras PSG- Chelsea? Covjek ima naviku da stvari i dogadjaje iz proslosti malo vise uzdize u svom sjecaju pa nam je prije 5-10 godina hrana bila ukusnija, muzika bolja, piva hladnija itd. Tako se i od nekih utakmica u glavi stvaraju klasici... Ipak treba i reci da je osmina finala ove godine bila specificna, jer je svaki par imao izrazitog favorita koji je na kraju i prosao. Ipak reci da kvalitet Lige Prvaka pada nema smisla, jer to jednostavno nije istina.
Fit Tony: I keep my friends close...
Homer: But your enemies closer?
Fit Tony: No! Why would I do that? If I kept my enemies close, they would kill me!

Avatar
Paradajz
Postovi: 4555
Pridružen/a: 12 feb 2013, 20:28
Kontakt:

Re: Kvalitet Lige Prvaka?

Post Postao/la Paradajz » 03 apr 2014, 01:08

Consigliere je napisao/la: Covjek ima naviku da stvari i dogadjaje iz proslosti malo vise uzdize u svom sjecaju pa nam je prije 5-10 godina hrana bila ukusnija, muzika bolja, piva hladnija itd. Tako se i od nekih utakmica u glavi stvaraju klasici...
E to je cela istina, to je ta "nostalgija" koja se javlja kod ljudi, ne samo u fudbalu, nego upravo u svim sferama zivota bukvalno. Kad pocnu starije generacije pricati kako je nekad bilo bolje. :)

Avatar
geoxx
Postovi: 4284
Pridružen/a: 27 avg 2012, 19:21
Lokacija: Bihać
Kontakt:

Re: Kvalitet Lige Prvaka?

Post Postao/la geoxx » 03 apr 2014, 01:32

Consigliere je napisao/la:Gluposti. Sta je falilo sinoc utakmici United- Bayern ili veceras PSG- Chelsea? Covjek ima naviku da stvari i dogadjaje iz proslosti malo vise uzdize u svom sjecaju pa nam je prije 5-10 godina hrana bila ukusnija, muzika bolja, piva hladnija itd. Tako se i od nekih utakmica u glavi stvaraju klasici... Ipak treba i reci da je osmina finala ove godine bila specificna, jer je svaki par imao izrazitog favorita koji je na kraju i prosao. Ipak reci da kvalitet Lige Prvaka pada nema smisla, jer to jednostavno nije istina.
+1 :clap:

Avatar
LenBias
Postovi: 14165
Pridružen/a: 09 nov 2011, 19:30
Kontakt:

Re: Kvalitet Lige Prvaka?

Post Postao/la LenBias » 03 apr 2014, 08:47

apsolutno ne, opala je (mozda) atrakcija ali kvalitet ni slucajno :nene: previse nostalgicna tema, kao da si sjeo u vremeplov pa je otvorio iz vremena dok je jos tito bio ziv :mrgreen:
Closed mouths don't get fed on this boulevard.

Avatar
Bayern@heart
Postovi: 3659
Pridružen/a: 05 avg 2011, 15:57
Kontakt:

Re: Kvalitet Lige Prvaka?

Post Postao/la Bayern@heart » 03 apr 2014, 09:01

Razlog što je opao u nekoj mjeri kvalitet LP je
slika

Novac sve određuje na svijetu toga smo svjesni zato i u LP više nema atraktivnih utakmica. U vrhu LP su oni koji imaju više novca zato se i taktike koje koriste treneri su takve da cilj opravdava sredstvo.

tale07
Postovi: 1794
Pridružen/a: 12 avg 2013, 12:48
Kontakt:

Re: Kvalitet Lige Prvaka?

Post Postao/la tale07 » 03 apr 2014, 10:02

Po mom misljenju tu fale neke velike evropske ekipe kao sto su liverpool,milan,juventus da vrate draz ovom takmicenju

Avatar
mandraX
Postovi: 17689
Pridružen/a: 04 dec 2009, 21:52
Kontakt:

Re: Kvalitet Lige Prvaka?

Post Postao/la mandraX » 03 apr 2014, 10:43

tale07 je napisao/la:Po mom misljenju tu fale neke velike evropske ekipe kao sto su liverpool,milan,juventus da vrate draz ovom takmicenju
Ništa protiv tih klubova nemam, al' šta to fali ovim sadašnjim koji su tu umjesto navedenih (tako da se izrazim), Dortmund, Atl. Madrid, PSG? Jesu to oni manje kvalitetni, il' bi možda klubovi trebali zaslužit' svoje mjesto u 1/4-finalu onako prema imenu, na lijepe oči?

tale07
Postovi: 1794
Pridružen/a: 12 avg 2013, 12:48
Kontakt:

Re: Kvalitet Lige Prvaka?

Post Postao/la tale07 » 03 apr 2014, 11:03

mandraX je napisao/la:
tale07 je napisao/la:Po mom misljenju tu fale neke velike evropske ekipe kao sto su liverpool,milan,juventus da vrate draz ovom takmicenju
Ništa protiv tih klubova nemam, al' šta to fali ovim sadašnjim koji su tu umjesto navedenih (tako da se izrazim), Dortmund, Atl. Madrid, PSG? Jesu to oni manje kvalitetni, il' bi možda klubovi trebali zaslužit' svoje mjesto u 1/4-finalu onako prema imenu, na lijepe oči?
daleko od toga, ali eto ti cist primjer susreta izmedju bayerna i manchestera.Bez obzira sto je mancho u krizi i mozda u zadnjih 20 godina nikad losiji,a bayern isto tako u zadnjih 20 godina nikad bolji, utakmice izmedju ovakvih rivala donose neizvjesnost.

Avatar
MaGiCa
Postovi: 11337
Pridružen/a: 04 dec 2010, 20:27
Kontakt:

Re: Kvalitet Lige Prvaka?

Post Postao/la MaGiCa » 03 apr 2014, 11:49

tale07 je napisao/la:Po mom misljenju tu fale neke velike evropske ekipe kao sto su liverpool,milan,juventus da vrate draz ovom takmicenju
:thumbup:

U danashnjem fudbalu, postoji 7 (PSG, Monaco, Barca, Real, Bayern, City i Chelsea) klubova za koje chovek mozhe da kazhe: hej, ovi mogu da kupe svakog igracha, sem ako taj igrach ne igra za klub, koji je jedan od njih. Svi ostali klubovi u Evropi su praktichno njihovi feederi, pa vidimo kako BvB prodaje igrache najvecem rivalu u Nemachkoj, Arsenal svojim engleskim konkurentima, u Francuskoj naftashi prave dream teamove :o , a u Shpaniji vechiti cherupaju konkurenciju (i ovakvog Atletica ima da gledaju da syebu, jer im ne odgovara).

Kapital se jednostavno ukrupnio.

Druga stvar je shto su neki velikani prestali da prate sve to i postali automatski i oni 2. klasa, pre svih Italijani, pa Lpool, Arsenal, sada to radi i MUTD, ostali Shpanci (Valencia, Depor...). Vishe jednostavno nema mogucnosti da neko sa manjim budzetom bude u kontinuitetu u vrhu.

Treca pojava je pad nekadashnjih giganata iz fudbalskih zemalja, koje su manje ekonomije - nema vishe konkurentnih Ajaxa, PSVa, Porta, Benfice, Anderlechta, Panathinaikosa, Cheha...

Treba se pomiriti sa chinjenicom da ce u narednih 5-10 godina, manje-vishe, isti ovi timovi, koji su sada u 1/4 finalu biti i dalje tu (sa mogucim izuzetkom BvBa, Atletica i UTDa), a svi ostali ce moci da se hvale "uspeshnim sezonama" AKA prezimljavanjima u Evropi, shto u 1/8 finala LS, shto u EL.

I normalno je da kvalitet takvog fudbala mora da bude ispodprosechan, jer ultra jake ekipe sa 20+ vrlo skupo placenih igracha igraju redovno defanzivnije i kalkulantskije od ponekog cinderella story cluba poput Villarreala iz 2006e., Monaca iz 2004. ili BvBa iz proshle sezone.

Odgovori

Natrag na “Arhiva”

Online

Trenutno korisnika/ca: Nema prijavljenih korisnika/ca. i 5 gostiju.