22.05.2014: A-BiH vs U21 BiH

Moderatori/ce: _dreamer_,insider,ribery,Monolog

Virtu4l
Kontakt:

PostPostao/la Virtu4l » 22 maj 2014, 20:18

Misketa mijenja Hajrović, to je već uhodan šablon. Medunjanin ili će početi utakmicu, ili neće nikako ulaziti, treće ne postoji.
We are giants
Everyone is our prey
Our whole world
Is maroon coloured

Principatus
Kontakt:

PostPostao/la Principatus » 22 maj 2014, 20:19

Ovo je najverovatnije protiv Argentine:
---------------Begovic------------------
-Mujdza----Bico---Spahic--Kolasinac-
-----------Besic--Medunjanin---------
-----Pjanic---Misimovic----Lulic-----
-----------------Dzeko-------------------

Ovo bi mi se bolje svidjalo:

-----------Besic--Salihovic---------
----Hajrovic----Pjanic----Lulic-----

Ili ovo:

-------------Besic--Pjanic--------------
-----Lulic----Misimovic----Salihovic--

Sa ovom zadnjom postavom bi bekovi bili nenormalno zatvoreni, jer i Lulic i Salihovic znaju dobro defenzivno odraditi posao. Prva postava ce nam unistiti ofanzivu na desnoj strani i sve ce morati ici preko lijevo, vec vidjeno.
Freude, schöner Götterfunken, Tochter aus Elysium. Wir betreten feuertrunken, Himmlische, dein Heiligtum. Deine Zauber binden wieder, was die Mode streng geteilt: Alle Menschen werden Brüder, wo dein sanfter Flügel weilt.

IronMany

PostPostao/la IronMany » 22 maj 2014, 20:23

JackTheStripper WroteColon:puke: :puke:
IronMany WroteColonForumski strucnjaci postavljaju taktiku prema ekipi koju ne mozemo pobijediti, a usput su izgleda upisali po 3 boda protiv Nigerijaca i Irana..

Niko ziv otkako smo se plasirali, nije niti jednom postavio cini mi se ni sam sebi pitanje, kakvu postavu imaju Nigerijci ili Iran.

Po strucnjacima sa foruma, mi bi prosli ko bosi kroz trnje. Pripremaju se i razglabaju strucnjaci striktno za Argentinu, a tamo neku Nigeriju ili pak Iran, ma ko njih yebe. Treba ba Messija i Di Mariju zayebat, sa drugima cemo lahko.
:lol:

Kako bi o vama ispusili samo tako....

Sreca pa ima Safet i njegov strucni stab tu. :kafa:

Tesko nama s strucnjakom koji vodi bratica i druge antitalente poput Hadzica i Vrsajevica.Tesko nama s strucnjakom koji je sam po sebi hodajuca kontradikcija. A da o medijskim istupima, taktickom neznanju, naivnoscu i tvrdoglavoscu ne govorim. Tesko nama s selektorom koji ne prati igrace po Europi, tesko nama s selektorom koji trenira u raspaloj Hrasnici, a trening centar mu zjapi prazan.

Tesko nama s selektorom koji igra bez zadnjeg veznog i s Vedom na krilu. Isti si ko strucnjak svoj veleshtovani, samim time sto vec unaprijed upisujes poraz, iako se utakmica jos nije ni odigrala.

Da je selektor kako treba, i da radi po zakonima fizike, logike i matematike, Nigerija i Iran bi se podrazumijevali kao pobjede. Ovako nam i u tim utakmicama ne gine pusiona.

:puke: :puke: :puke: :puke: :puke: :puke: :puke: :puke: :puke: :puke: :puke:

Sa Ludima koji pozivaju na bojkot reprezentacije ne razgovaram. Aj mrs :kafa:
Never forgett that football is not just a game of the individual skills of players. It's about the teamwork and love for your country, especially in the world cup!

legenda reala
Kontakt:

PostPostao/la legenda reala » 22 maj 2014, 20:24

Virtu4l WroteColonMisketa mijenja Hajrović, to je već uhodan šablon. Medunjanin ili će početi utakmicu, ili neće nikako ulaziti, treće ne postoji.

jedina dilema Medo/Sejo ostalo se sve zna i raja opet nešto izmišlja, nema šanse da će Miske ili Pjana ostati na klupi ne znam u kakvoj formi da su
Španski bijeli vuk, neprevaziđeni El Matador. Anđeo Madrida. Šef lob udaraca. Njegovo istinsko kraljevsko visočanstvo. Raul Gonzalez Blanco.

barbarez
Kontakt:

PostPostao/la barbarez » 22 maj 2014, 20:24

Ja bih volio vidjeti besica I kolasinca kao zadnje vezne,mislim da bi argentinci imali problema probiti to.
VOLIM TE ZELJO

Dževad Hamzić, Sabahudin Delalić (kapiten), Asim Medić, Safet Alibašić, Adnan Manko, Ismet Godinjak, Mirzet Duran, Adnan Kešmer, Ejub Mehmedović, Ermin Jusufović, Nizam Čančar i Beniz Kadrić,selektor Mirza Hrustemovic.PONOS DRZAVE

Virtu4l
Kontakt:

PostPostao/la Virtu4l » 22 maj 2014, 20:25

Principatus WroteColonPrva postava ce nam unistiti ofanzivu na desnoj strani i sve ce morati ici preko lijevo, vec vidjeno.

Neće ako Pjanić bude desno, dobiće dodatne čuvare i lijeva strana će se još više rasteretiti, čime može biti puno opasnija.
We are giants
Everyone is our prey
Our whole world
Is maroon coloured

Claus
Kontakt:

PostPostao/la Claus » 22 maj 2014, 20:25

U globalu se svi slažemo oko početne postave protiv Argentine. Protiv druga dva protivnika ima više kombinacija, počev od pitanja da li krenuti s jednim ili dva napadača, do dileme Hajrović/Misimović ili obojica.

Vidim da se i dalje vodi sitna polemika o Pjanićevoj poziciji, koja je po mnogima još uvijek nedefinisana. Zapravo, on ni u Romi nema tačno određenu ulogu. Njega treba posmatrati kao "all-round midfieldera", tačnije mješavinu registe (deep-lying-playmakera koji voli iz pozadine dirigovati terenom) i box-to-box igrača, koji se bori i vraća na svoju polovinu da vrati loptu, ali istovremeno voli iz drugog plana utrčati u prostor i postići pogodak. Šuterske sposobnosti da ne spominjem, to je druga priča. On sam je rekao da voli igrati malo povučenije, a Garcija je to primijetio i pokušava ga prešaltati na tu poziciju. Pape bi mogao primijeniti sličan recept. Po mom mišljenju, ta nazvat ću je "svestranost" našeg glavnog igrača je prednost, nikako hendikep. Pogledajte šta Modrić igra u hrvatskoj reprezentaciji i sve će vam biti jasno. Takvi igrači se ne mogu vezati za određeni dio terena i gurati na isključivo jednu poziciju, jer im treba prostor i sloboda da sami odlučuju o svojoj igri i odrade akciju kako su je zamislili. I jedan Xavi je takav igrač. Nema ga nigdje, a u stvari se sve vrti oko njega. Eh, takav igrač je i naš Miralem.

Goalgetter
Kontakt:

PostPostao/la Goalgetter » 22 maj 2014, 20:27

Ja sam za ovo:

slika

PerryFred
Kontakt:

PostPostao/la PerryFred » 22 maj 2014, 20:28

Kolašinac i Bešić na poziciju defenzivnog veznog a Salihović na poziciju lijevog beka ;).

JackTheStripper

PostPostao/la JackTheStripper » 22 maj 2014, 20:29

IronMany WroteColon
JackTheStripper WroteColon:puke: :puke:
IronMany WroteColonForumski strucnjaci postavljaju taktiku prema ekipi koju ne mozemo pobijediti, a usput su izgleda upisali po 3 boda protiv Nigerijaca i Irana..

Niko ziv otkako smo se plasirali, nije niti jednom postavio cini mi se ni sam sebi pitanje, kakvu postavu imaju Nigerijci ili Iran.

Po strucnjacima sa foruma, mi bi prosli ko bosi kroz trnje. Pripremaju se i razglabaju strucnjaci striktno za Argentinu, a tamo neku Nigeriju ili pak Iran, ma ko njih yebe. Treba ba Messija i Di Mariju zayebat, sa drugima cemo lahko.
:lol:

Kako bi o vama ispusili samo tako....

Sreca pa ima Safet i njegov strucni stab tu. :kafa:

Tesko nama s strucnjakom koji vodi bratica i druge antitalente poput Hadzica i Vrsajevica.Tesko nama s strucnjakom koji je sam po sebi hodajuca kontradikcija. A da o medijskim istupima, taktickom neznanju, naivnoscu i tvrdoglavoscu ne govorim. Tesko nama s selektorom koji ne prati igrace po Europi, tesko nama s selektorom koji trenira u raspaloj Hrasnici, a trening centar mu zjapi prazan.

Tesko nama s selektorom koji igra bez zadnjeg veznog i s Vedom na krilu. Isti si ko strucnjak svoj veleshtovani, samim time sto vec unaprijed upisujes poraz, iako se utakmica jos nije ni odigrala.

Da je selektor kako treba, i da radi po zakonima fizike, logike i matematike, Nigerija i Iran bi se podrazumijevali kao pobjede. Ovako nam i u tim utakmicama ne gine pusiona.

:puke: :puke: :puke: :puke: :puke: :puke: :puke: :puke: :puke: :puke: :puke:

Sa Ludima koji pozivaju na bojkot reprezentacije ne razgovaram. Aj mrs :kafa:

Lud si samo ti i tata kojeg te takvog okoti. Jedno je razgovarati, a drugo siriti mentalni proliv, kao sto ti radis.
Tvrd je Bošnjak, voćka čudnovata,
ne slomi ga, al zube polomi.

kokakolas
Kontakt:

PostPostao/la kokakolas » 22 maj 2014, 20:30

Goalgetter WroteColonJa sam za ovo:

slika

I ja sam za takvu formaciju... Ali mi je šteta ne iskoristiti potencijal Hajrovića na krilu. Razvukli bi ih sasvim i sijevalo bi sa svih strana.
"...i zaista, Sušić je iznenadio. Ne samo Nigerijce, već i cijeli nogometni svijet tako što je u najvažnijoj utakmici u povijesti reprezentacije na travnjak poslao sastav bez lijevog beka..."

Don't raise your voice, improve your argument.

tuzlak1987
Kontakt:

PostPostao/la tuzlak1987 » 22 maj 2014, 20:30

Ja sam za sve opcije gdje nece biti Misimovic u prvih 11. Znaci Pjanic kao srednji, Hajrovic na desnu stranu...

Nije zasluzio po formi ali ce biti u prvih 11 ali eto..Mislim da Hajrovic moze vise dati iako nije puno igrao

Goalgetter
Kontakt:

PostPostao/la Goalgetter » 22 maj 2014, 20:31

kokakolas WroteColonI ja sam za takvu formaciju... Ali mi je šteta ne iskoristiti potencijal Hajrovića na krilu. Razvukli bi ih sasvim i sijevalo bi sa svih strana.

Hajrovic jos nije za najveceg nivoa, po mome misljenju. Da je u Galati bolje igrao, mozda bi se i dalo razmisliti, ali ovako ubaciti ga nakon 60te minute, friskog, sigurno moze vise pokrenuti.

Virtu4l
Kontakt:

PostPostao/la Virtu4l » 22 maj 2014, 20:31

slika

Svi smo za to :thumbup: Lijeva strana ubojita, ne znaš ko je bolji, desna strana Pjanić, čuvaće ga dvojica, više prostora za Misketa... iza Bešić i Sejo Kamikaza, pa ovi ima da izginu dok dođu do Spahića i Bičakčića...

Miske će jednu gurnuti do Džeke, ne znam kako, ali znam da hoće...
We are giants
Everyone is our prey
Our whole world
Is maroon coloured

PerryFred
Kontakt:

PostPostao/la PerryFred » 22 maj 2014, 20:34

Virtu4l WroteColon
slika

Svi smo za to :thumbup: Lijeva strana ubojita, ne znaš ko je bolji, desna strana Pjanić, čuvaće ga dvojica, više prostora za Misketa... iza Bešić i Sejo Kamikaza, pa ovi ima da izginu dok dođu do Spahića i Bičakčića...

Miske će jednu gurnuti do Džeke, ne znam kako, ali znam da hoće...

https://www.youtube.com/watch?v=dSxiH-ffJEA

1:27,3:37 ;)

Principatus
Kontakt:

PostPostao/la Principatus » 22 maj 2014, 20:35

barbarez WroteColonJa bih volio vidjeti besica I kolasinca kao zadnje vezne,mislim da bi argentinci imali problema probiti to.

I ta opcija postoji, no ne za Papeta, nije bas poznat za to da voli eksperimentisati. Tako se isto nemozemo nadati jednom igracu na desnom krilu koji nam je zesce potreban, jer mi ne igramo na desnoj strani nikako. Sve se zgusti po lijevoj i kroz sredinu. Sami sebi skacemo u stomak. Mujdza nije bas 100% da moze glumiti krilo ponovo i ne protiv Argentine.

Kako god Argentina je favorit, ja bih "riskirao" i izveo ovo:

-----------Besic--Salihovic---------
----Hajrovic----Pjanic----Lulic-----

Za mene Salihovic>Medunjanin. Igrao bih ofanzivnije i drsko, najbitnije je da se ne branimo 90 minuta i ne sakupimo zute ili ne daj boze crvene kartone. Protiv ovakve jedne postave ili slicne ce i Nigerija i Iran popusiti. Zato je stvarno bitno da nema povreda ili kartona protiv Argentine. Radije tu odigrati malo ludje sa rizikom da se izgubi, kreirati sanse, ici na sve ili nista, oni ce ionako biti pod pritiskom, ova postava bi im mogla zadati polijepu glavobolju i naprijed i pozadi, pred njihovim navijacima i velikim ocekivanjem.

Nece ovo biti setnja za njih, pa pogledajte ovu ekipu, skoro 50% Bundesliga (Bayer, Schalke, 2XHoffenheim), strasan golman i napadac iz EPL, jedni od najboljih igraca Serie A. Ne treba se uzdizati, ali mi imamo veoma jaku prvu postavu. A ako jos kojim slucajem prime gol kao Francuzi... :silent:
Zadnja izmjena: Principatus, dana/u 22 maj 2014, 20:36, ukupno mijenjano 1 put.
Freude, schöner Götterfunken, Tochter aus Elysium. Wir betreten feuertrunken, Himmlische, dein Heiligtum. Deine Zauber binden wieder, was die Mode streng geteilt: Alle Menschen werden Brüder, wo dein sanfter Flügel weilt.

Ajax
Kontakt:

PostPostao/la Ajax » 22 maj 2014, 20:36

kokakolas WroteColon
I ja sam za takvu formaciju... Ali mi je šteta ne iskoristiti potencijal Hajrovića na krilu. Razvukli bi ih sasvim i sijevalo bi sa svih strana.

A ovo:

slika

Ajax
Kontakt:

PostPostao/la Ajax » 22 maj 2014, 20:38

barbarez WroteColonJa bih volio vidjeti besica I kolasinca kao zadnje vezne,mislim da bi argentinci imali problema probiti to.

+1

Goalgetter
Kontakt:

PostPostao/la Goalgetter » 22 maj 2014, 20:39

Kolasinac po meni ne moze na zadnjeg veznog. Borbenost ima, ali fale mu ostali atributi. Uz to jos cesto grijesi kod dodavanja, nije za njega to po meni. ;)

Uz to, zlata nam je vrijedan na lijevom beku, ako tu vec pruza fenomenalne partije, sto ga trositi na poziciji zadnjeg veznog.

BIHfAnatiC86
Kontakt:

PostPostao/la BIHfAnatiC86 » 22 maj 2014, 20:40

Ja nisam za Salihovica na mjestu zadnjeg veznog, mislim da nam na toj poziciji treba jedan korpulentan igrac, razbijac, a zasad imamo 2 potvrdjena razbijaca, Spaha i Hulk... :mrgreen: ali niti jedan ne moze igrati na toj poziciji...

Natrag na “Arhiva”

Trenutno korisnika/ca: Nema prijavljenih korisnika/ca. i 2 gosta.