Eurobasket 2015

Moderatori/ce: _dreamer_,ribery,Monolog,insider

Bassha
Postovi: 8745
Pridružen/a: 01 dec 2013, 20:40
Kontakt:

Eurobasket 2015

Post Postao/la Bassha » 08 jun 2015, 17:35

slika
#Bosnianbeast

#DLOading



#WeGoHard

Avatar
alan_kardec
Postovi: 14555
Pridružen/a: 19 jul 2008, 11:19
Lokacija: Crazy North
Kontakt:

Re: Eurobasket 2015

Post Postao/la alan_kardec » 08 jun 2015, 17:56

bez Bosne, Srbije i Hrvatske. :lol:
Buka dobija nove decibele, bubne opne lete u komadiće, Crvena zvezda vodi sa 1:0!
RIP Adis Selmanović

Bassha
Postovi: 8745
Pridružen/a: 01 dec 2013, 20:40
Kontakt:

Re: Eurobasket 2015

Post Postao/la Bassha » 08 jun 2015, 21:22

#Bosnianbeast

#DLOading



#WeGoHard

Avatar
dscile
Postovi: 6170
Pridružen/a: 28 mar 2014, 00:19
Kontakt:

Re: Eurobasket 2015

Post Postao/la dscile » 08 jun 2015, 23:56

Grupa B = grupa smrti. Volio bih da Turci ispadnu zbog onog najmestanja na SP.. ali kontam da ce proci. Jedini koji sigurno ispadaju je Island.

Grupa D = grupa kosarkaskih liliputanaca (izuzev Litvanije).

Srbija i Litvanija ostaju jedine reprezentacije koje su u stvari reprezentacije, a ne klubovi sa crncima.. buduci da ce Slovenija valjda uzeti nekog stranca (a imala je valjda oko 2000. godine isto).

Avatar
Epidaurus
Postovi: 21278
Pridružen/a: 15 maj 2014, 14:37
Kontakt:

Re: Eurobasket 2015

Post Postao/la Epidaurus » 08 jun 2015, 23:59

dscile je napisao/la:Grupa B = grupa smrti. Volio bih da Turci ispadnu zbog onog najmestanja na SP.. ali kontam da ce proci. Jedini koji sigurno ispadaju je Island.

Grupa D = grupa kosarkaskih liliputanaca (izuzev Litvanije).

Srbija i Litvanija ostaju jedine reprezentacije koje su u stvari reprezentacije, a ne klubovi sa crncima.. buduci da ce Slovenija valjda uzeti nekog stranca (a imala je valjda oko 2000. godine isto).
Zar nisu i Francuzi skroz "cisti" ? Slovenci vec godinama uzmiaju strance od nas, kolko znam Begic i Omic su im igrali kao naturalizovani, nisam siguran fakat.

Avatar
andro234
Postovi: 3291
Pridružen/a: 10 okt 2012, 12:53
Lokacija: Mrkodol/Split
Kontakt:

Re: Eurobasket 2015

Post Postao/la andro234 » 09 jun 2015, 00:08

Inace sistem se promjenio nema vise 2. grupe nego 4 iz svake grupe idu u osminu finala
od Hrvatske ocekujem jos jedno polufinale jer do cetvrfinala je setnja gledajuci grupu D a BiH ce biti borba za prolazak grupe valjda uspiju ovaj put

Avatar
dscile
Postovi: 6170
Pridružen/a: 28 mar 2014, 00:19
Kontakt:

Re: Eurobasket 2015

Post Postao/la dscile » 09 jun 2015, 00:09

Imaju i Francuzi nekog iz Konga. Znam da im je igrao na proslom EP.. nije ga bilo na SP, a nisam siguran je li dobio poziv sada.

I da, u pravu si za Slovence.. skroz sam previdio to da imaju igrace iz BiH. Begic je Bijeljinac, a za Omica nisam siguran..

Ne znam, po meni je sve to sramota i pljuvanje po grbu svoje drzave. Skoro citam kako Turska hoce Dixona iz Karsijake.. bukvalno, isto ka da su klub. Svidio im se igrac, pa ajmo ga ubaciti u reprezentaciju iako vjerovatno nije ni znao na kojem je kontinentu Turska dok nije poceo igrati basket u Evropi.

Nadam se samo da moja reprezentacija nikada nece poceti takvu praksu..

Avatar
Interista
Postovi: 2758
Pridružen/a: 05 jul 2010, 19:16
Kontakt:

Re: Eurobasket 2015

Post Postao/la Interista » 09 jun 2015, 17:06

dscile je napisao/la:Imaju i Francuzi nekog iz Konga. Znam da im je igrao na proslom EP.. nije ga bilo na SP, a nisam siguran je li dobio poziv sada.

I da, u pravu si za Slovence.. skroz sam previdio to da imaju igrace iz BiH. Begic je Bijeljinac, a za Omica nisam siguran..

Ne znam, po meni je sve to sramota i pljuvanje po grbu svoje drzave. Skoro citam kako Turska hoce Dixona iz Karsijake.. bukvalno, isto ka da su klub. Svidio im se igrac, pa ajmo ga ubaciti u reprezentaciju iako vjerovatno nije ni znao na kojem je kontinentu Turska dok nije poceo igrati basket u Evropi.

Nadam se samo da moja reprezentacija nikada nece poceti takvu praksu..

Slovenci mislim da ove godine dovode Dunstona, Turci su zapeli za Farmara bili ali ovaj je previse trazio, ne znam hoce li talijani voditi Hacketa, Spanjolci vode Ibaku i Mirotica izgleda :mrgreen:

Avatar
djoleprijedor
Postovi: 2583
Pridružen/a: 20 jul 2012, 15:23
Kontakt:

Re: Eurobasket 2015

Post Postao/la djoleprijedor » 09 jun 2015, 23:09

Što se A grupe tiče Francuzi tu neće imati problema za 1.mjesto,mislim da će Rusi sa dobrim sastavom i ambicijama(OI) dokopati se mjesta broj 2.,a Poljaci su mi nekako najbliži poziciji broj 3.,dok bi BiH napokon mogla da skine to prokletstvo i plasira se u 2.fazu.Mislim da će Izrael i Finska ovde izvisti na kraju.Znači:1.Fra 2.Rus 3.Polj 4.BiH 5.Fin 6.Izr

B grupa najteža na turniru,čak 4 bivša Evropska prvaka u grupi.Ipak,kvalitetom se izdvajaju selekcije Španije i Srbije,tako da mislim da će se pitati oko 1.mjesta,a s obzirom da Srbija po pravilu ne briljira u grupnoj fazi,vidim Špance na 1.Srbija će vjerovatno sa 2.mjesta u 1/8f,dok Italijane vidim na poziciji broj 3.Turci i domaćini Švabe će odlučivati o još jednom mjestu,a nekako tu ipak vidim Švabove.dakle:1.Špa 2.Srb 3.Ita 4.Njem 5.Tur 6.Isl

C grupa,po kvalitetu vjerovatno 2.poslije B.Zanimljivi dueli komšija Hrv-Slo i Grč-Mkd,koji će biti više od košarke,definitivno.Trio Hrv-Grč-Slo,od kojih svaka može da bude 1.,a i 3.,ipak u tom trouglu dajem blagu prednost Grcima kao favoritima za 1.mjesto.Hrvate vidim na 2.,Slovence na 3.,a imam osjećaj da bi Gruzija da bude jedno od iznenađenja i uzme 4.poziciju i knock-out fazu.Dakle:1.Grč 2.Hrv 3.Slo 4.Gru 5.Mkd 6.Hol

D guroa;Vjerovatno najneatraktivnija sa jednim izrazitim favoritom-Litvanijom,koja će vjerovatno sa "metlom" 5-0 da se prošeta kroz ovu grupu i uzme 1.poziciju.Ukrajinci su u napretku,ambiciozni i mislim da će se "pobiti" sa Letoncima za poziciju broj 2.U daljoj fazi vidim još i selekciju Češke.Dakle:1.Litvanija 2.Ukrajina 3.Letonija 4.Češka 5.Belgija 6.Estonija

1/8f:
Francuska-Njemačka
Ukrajina-Slovenija
Srbija-Poljska
Grčka-Češka
Španija-Bosna&Hercegovina
Hrvatska-Letonija
Rusija-Italija
Litvanija-Gruzija

Predikcija 3 mjeseca unaprijed :D
Mens sana in corpore sano.

Avatar
Interista
Postovi: 2758
Pridružen/a: 05 jul 2010, 19:16
Kontakt:

Re: Eurobasket 2015

Post Postao/la Interista » 10 jun 2015, 00:29

Ja to vidim na ovaj nacin :D

U grupi A Francuzi na prvom mjestu tu nema dileme Rusi su blizu te druge pozicije lude Fince i nas vidim u borbi za poziciju 3 i 4 dok mislim da Poljaci i Izrael zavrsavaju ovdje..

Grupa B Island jedini ne moze nista da napravi dok ce ostali voditi bitku namjestu jedan ocekujem Spance zatim posto Srbija ide tezim putem uvijek nekako su mi Italijani zreli za druge pozicije Srbiju vidim na trecem mjestu a domacina na cetvrtom

Grupa C Hrvatska ce furiozno krenuti i njih vidim na mjestu broj 1 na poziciji 2 vidim Grcku na poziciji 3 Slovenija dok sasvim dobre Gruzijce sa Shengeliom , Markoishviliem ako tu bude i i Hickman na poziciji 4

U D grupi Litva,Latvija,Ukrajina i prolaz jedne reprezentacije sa skorom 1/4 :D

Avatar
Tribalian
Postovi: 10759
Pridružen/a: 18 apr 2011, 02:35
Lokacija: Sever Marakane
Kontakt:

Re: Eurobasket 2015

Post Postao/la Tribalian » 13 jun 2015, 19:48

Izgleda da ce Pau Gasol da igra za Spaniju na Eurobasketu.

Dok Rubio, Kalderon, Mark Gasol i Ibaka verovatno nece.
.... nekad bol, nikad strah, nekad muk.....

Avatar
andro234
Postovi: 3291
Pridružen/a: 10 okt 2012, 12:53
Lokacija: Mrkodol/Split
Kontakt:

Re: Eurobasket 2015

Post Postao/la andro234 » 13 jun 2015, 20:42

Tribalian je napisao/la:Izgleda da ce Pau Gasol da igra za Spaniju na Eurobasketu.

Dok Rubio, Kalderon, Mark Gasol i Ibaka verovatno nece.
Ibaka se ponudio

http://www.sportando.com/en/national-te ... asket.html
http://www.basketme.net/news/nikola-mir ... t-for-a-sp

Avatar
JoseMourinho
Postovi: 6248
Pridružen/a: 02 apr 2014, 00:36
Kontakt:

Re: Odg: Eurobasket 2015

Post Postao/la JoseMourinho » 13 jun 2015, 20:45

Ako igra mirotic onda ne može ibaka jel tako?

Avatar
Lillard
Postovi: 26269
Pridružen/a: 28 mar 2013, 23:46
Kontakt:

Re: Odg: Eurobasket 2015

Post Postao/la Lillard » 13 jun 2015, 23:05

JoseMourinho je napisao/la:Ako igra mirotic onda ne može ibaka jel tako?
Tako bi trebalo.

i da se jos jednom po.serem na Mirotica :puke:
kakav je to smrad od covjeka.
"Last time they count me out, what I do Game 6?"

Avatar
Donnie Darko
Postovi: 36499
Pridružen/a: 01 jan 2011, 19:51
Lokacija: Gej Lobi Inc. ©®™
Kontakt:

Re: Odg: Eurobasket 2015

Post Postao/la Donnie Darko » 13 jun 2015, 23:08

JoseMourinho je napisao/la:Ako igra mirotic onda ne može ibaka jel tako?
Da.

Avatar
alan_kardec
Postovi: 14555
Pridružen/a: 19 jul 2008, 11:19
Lokacija: Crazy North
Kontakt:

Re: Eurobasket 2015

Post Postao/la alan_kardec » 16 jun 2015, 14:16

Goran Dragić ne igra za Slovence na Evrobasketu. :shock: Možda nekima nije novost, meni jeste.
Slabiji su 40% bez njega.
Hrvatima grupa smiješna, a ova litvanska sve same evropske velesile :urnebes: :urnebes:
Buka dobija nove decibele, bubne opne lete u komadiće, Crvena zvezda vodi sa 1:0!
RIP Adis Selmanović

Avatar
andro234
Postovi: 3291
Pridružen/a: 10 okt 2012, 12:53
Lokacija: Mrkodol/Split
Kontakt:

Re: Eurobasket 2015

Post Postao/la andro234 » 16 jun 2015, 16:04

alan_kardec je napisao/la:Goran Dragić ne igra za Slovence na Evrobasketu. :shock: Možda nekima nije novost, meni jeste.
Slabiji su 40% bez njega.
Hrvatima grupa smiješna, a ova litvanska sve same evropske velesile :urnebes: :urnebes:
pa jedino je B grupa jaca od nase ali imamo srece da se krizamo sa buranijom iz D grupe

Avatar
Interista
Postovi: 2758
Pridružen/a: 05 jul 2010, 19:16
Kontakt:

Re: Eurobasket 2015

Post Postao/la Interista » 20 jun 2015, 01:02

Turci vode Dixona ili sad kako se zove Muhamed Ali :D Slovenci izgleda ocekivano Dunstona vode

Avatar
insider
Moderator
Postovi: 5049
Pridružen/a: 27 mar 2008, 20:30
Lokacija: Tu negdje okolo.
Kontakt:

Re: Eurobasket 2015

Post Postao/la insider » 20 jun 2015, 01:12

Interista je napisao/la:Turci vode Dixona ili sad kako se zove Muhamed Ali :D Slovenci izgleda ocekivano Dunstona vode
Bobby razvaljuje ove sezone, MVP je u Turskoj, veliko pojačanje za njihovu reprezentaciju.

Šteta što Goran neće igrati za Sloveniju, očito mu je važnija NBA karijera i Miamiju je potreban naredne sezone odmoran i bez povrede.

Bo McCalebb ili Richard Hendix će igrati za Makedoniju.
Moje su slutnje bile uvijek malo čudne, tesko je mene preći je l' znaš?

Avatar
Interista
Postovi: 2758
Pridružen/a: 05 jul 2010, 19:16
Kontakt:

Re: Eurobasket 2015

Post Postao/la Interista » 20 jun 2015, 01:18

insider je napisao/la:
Interista je napisao/la:Turci vode Dixona ili sad kako se zove Muhamed Ali :D Slovenci izgleda ocekivano Dunstona vode
Bobby razvaljuje ove sezone, MVP je u Turskoj, veliko pojačanje za njihovu reprezentaciju.

Šteta što Goran neće igrati za Sloveniju, očito mu je važnija NBA karijera i Miamiju je potreban naredne sezone odmoran i bez povrede.

Bo McCalebb ili Richard Hendix će igrati za Makedoniju.
I Dunston je odigrao svoju najbolju sezonu u Olympiacosu..

Mislim da Bo vise nece da igra za Makedoniju Hendrix je odigrao kvale mislim da ce i Eurobasket Pero je izjavio da se oprostio ali evo ga opet na spisku ne znam situaciju s njim

Zaključano

Natrag na “Arhiva”

Online

Trenutno korisnika/ca: Nema prijavljenih korisnika/ca. i 5 gostiju.