Eurobasket 2015

Moderatori/ce: _dreamer_,insider,ribery,Monolog

Kufur
Kontakt:

Re: Eurobasket 2015

Post Postao/la Kufur » 03 sep 2015, 11:01

Po meni favoriti ,Francuzi ,Spanci ,Litvanci ,Srbi.To je neki uzi krug uljez medju ove cetiri momcadi moze se pojaviti od repki kao sto su Italija, Grcka.Ovo ostalo tesko.

Nego momci zna li ko hoce li Avdic komentarisati.
Douglas Costa:"Danas je san postao stvarnost. Ponosan sam što ću igrati za Bayern, klub u kojem su igrali mnogi poznati Brazilci. Učinit ću sve da opravdam očekivanja"

Clutch
Kontakt:

Post Postao/la Clutch » 03 sep 2015, 12:04

Francuze (naravno) vidim kao glavne favorite. Parker&Gobert, prije svih, su strasni igraci za imati u timu, a nije da su sami; Diaw, Batum, Fournier i co. garantuju ozbiljnu rotaciju, sirinu, opcije, iskustvo. Vec dugo igraju skupa tako da je i hemija u timu na visokom nivou (uz reprezentaciju Srbije vjerovatno i najveca). S pomenutim Gobertom su izuzetno potentni defanzivno, a odbrana je uvijek bitan (nerijetko i presudan) faktor. Decko koji je imao strasan drugi dio prosle sezone u NBA i legitimno konkurisao za defanzivnog igraca godine.
Uz sve nabrojano, Francuzi su domacini, sto ih i prije pocetka prvenstva cini najozbiljnijim kandidatima za titulu.

O Spaniji ne znam sta da mislim dok ne pocne.. mogli bi imati velikih problema u odbrani, pogotovo u reketu gdje ce im Marc uzasno faliti. Ofanzivni potencijal je ogroman, ali u velikim utakmicama obicno odbrana bude kljuc, a tu su Francuzi (dokazano, jos su u posljednja dva susreta Spanci imali Marca), a po mom misljenju, i Grci u prednosti u pogledu matchupa.
S druge strane, na ovaj Eurobasket ne dolaze kao apsolutni favoriti kao na nekim prethodnim takmicenjima, sto ce im sigurno biti olaksanje.
Osveta Francuzima na njihovom tlu bi bila adekvatno revansiranje za prethodna dva takmicenja, a motivacije sigurno nece nedostajati.
Da li su u stanju da to naprave ostaje da vidimo. Moje misljenje je da nisu, ali ne otpisujem mogucnost da se to dogodi jer kad imas Paua, Rudya, Llulla, Chacha, Mirotica u rosteru, sve je moguce.

Grcka a.k.a favorit iz sjene. Imam neki osjecaj da bi mogli ukrasti slavlje i uzeti titulu ovdje. :mrgreen:
Gledao sam ih na pripremama i ono sto sam prvo primjetio je da su Giannisa odlicno integrisali u tim i cini mi se da ce izvuci ono najbolje iz njega. Zasto je to bitno, jednostavno jer je to atletski freak i igrac s kojim oni dobijaju dodatnu dimenziju koja im je dosad mozda i nedostajala. Ta dimenzija ce se prvenstveno ogledati u tranziciji, odbrani na perimetru i strasnoj mogucnosti prilagodbe jer je decko u stanju da igra 4 ili cak 5 u small-ball postavama. Sve 3 stvari koje sam nabrojao su izuzetno bitne za ovu reprezentaciju Grcke jer je dodatna doza atleticnosti upravo ono sto je nedostajalo ionako snaznom rosteru s Vasilijem, Koufosom, Printezisom, Papom.. Izuzetno opasna i neugodna reprezentacija.

U nekom od ove 3 reprezentacije se izgledno krije novi (stari) sampion, a nije mala vjerovatnost da ce sve 3 ekipe uzeti medalju jer kvalitetom odskacu od ostatka timova (osim ukoliko ih zdrijeb ne spoji prije polufinala). Italija takodjer ima strasan roster, ali samo po imenima. Kao tim vec odavno ne pruzaju ono sto se od njih ocekuje, ali vidjecemo sta su spremili ovaj put. Oni i Srbija bi jedini mogli pomrsiti racune favoriziranoj trojci.

U svakom slucaju, ocekuje nas vrhunska kosarka i jos jedan odlican Eurobasket. :zviz:
Philly vs Everybody

#Madrid
#Sixers
#JoJoGOAT

Lillard
Kontakt:

Post Postao/la Lillard » 03 sep 2015, 13:02

Francuska, Grcka, Spanjolska, Srbija, Hrvatska, Italija..

tu treba trazit osvajaca :mrgreen: :mrgreen:
"Last time they count me out, what I do Game 6?"

Paradajz
Kontakt:

Post Postao/la Paradajz » 03 sep 2015, 13:14

Italija, jedino ako odrade neki vid "GSW positionless small ball" kosarke i da ih sut ne staje uopste, mogu biti osvajaci. To nije moguce.

Kufur
Kontakt:

Post Postao/la Kufur » 03 sep 2015, 13:49

Lillard je napisao/la:Francuska, Grcka, Spanjolska, Srbija, Hrvatska, Italija..

:hmmmmm: :shifty: :eh: tesko ali ko zna vidjet cemo nego jel momci avdic komentarsie ili ne
Douglas Costa:"Danas je san postao stvarnost. Ponosan sam što ću igrati za Bayern, klub u kojem su igrali mnogi poznati Brazilci. Učinit ću sve da opravdam očekivanja"

nvidia
Kontakt:

Post Postao/la nvidia » 03 sep 2015, 14:13

Ma, pobjednika treba tražit između Francuske ili Španije (šanse da neko drugi osvoji su minimalne). Teško će se ponoviti Rusija. Grci bi mogli da im zaprijete, ali malo vjerovatno (ipak neka oni budu glavni favorit za bronzu). E onda dolaze Srbija i Hrvatska. Po meni, doguraće jedna od ove dvije ekipe do polufinala, ali će i ta ekipa ostati bez medalje (neka se bore za ta mjesta što vode u Rio, to im je ionako glavni cilj), Što se tice Italije, mogli bi doći do četvrtfinala( i da sa time budu prezadovoljni). E, jedino ne znam za Litvaniju. Po meni i dalje nepoznanica kada je u pitanju krajnji domet. Eto neka se taj četvrti polufinalista odluči između Hrvatske/Srbije/ Litvanije. Od Turske nista ne ocekujem, kao ni od Njemacke, osim sto će vjerovatno ostvariti tu jednu ,veliku' pobjedu protiv Srbije, Turske ili Italije. BiH bi možda mogla da prođe grupu, mada ito je upitno, baš su oslabljeni. Što se tiče Mkd, prošao je onaj bum, i vraćaju se u svoje vode. Baš me zanima kako će proći Belgija i Gruzija, ima tu materijala da se prođe grupa.Totalni fenjeraši neka budu Holandija i Island.
Mogu proračunati kretanje nebeskih tijela, ali ne i ljudsko ludilo.

44Bertans
Kontakt:

Post Postao/la 44Bertans » 03 sep 2015, 15:02

Svašta će čovjek pročitati. Čuj Srbija favorit iz sjenke. Svjetski vicešampion, koji je pri tome jači nego na pomenutom SP-u...
A onda, glavni cilj plasman na OI...

Svako ima pravo navijati za koga hoće, ali ipak ponekada treba dobro razmisliti kada se slične karakterizacije pišu.
Na svetu ništa veće ne može da postoji nego što je naša ljubav prema crno beloj boji!

Clutch
Kontakt:

Post Postao/la Clutch » 03 sep 2015, 15:19

A ko je napisao da je Srbija favorit iz sjene? Ja to ne vidim. :eh:
Zadnja izmjena: Clutch, dana/u 03 sep 2015, 15:56, ukupno mijenjano 2 puta.
Philly vs Everybody

#Madrid
#Sixers
#JoJoGOAT

44Bertans
Kontakt:

Post Postao/la 44Bertans » 03 sep 2015, 15:31

Između redova i ti. Ukusi su razlčiti, ali ipak u prognozama se moramo voditi isključivo sportskim rezultatima, pa i imenima na papiru.
Na svetu ništa veće ne može da postoji nego što je naša ljubav prema crno beloj boji!

Epidaurus
Moderator
Kontakt:

Post Postao/la Epidaurus » 03 sep 2015, 15:54

44Bertans je napisao/la:Svašta će čovjek pročitati. Čuj Srbija favorit iz sjenke. Svjetski vicešampion, koji je pri tome jači nego na pomenutom SP-u...
A onda, glavni cilj plasman na OI...

Svako ima pravo navijati za koga hoće, ali ipak ponekada treba dobro razmisliti kada se slične karakterizacije pišu.

Ako mislis da su Srbi sa centarskim parom Raduljica-Kuzmic, rovitim Bogdanom i Milosavljevicem kao prvom rezervom na trojki ispred Spanaca, Francuza i Grka onda se debelo varas. Ne kazem da ne mogu uzeti medalju kao na proslom SP gdje su najvise zahvaljujuci Teovom ludilu u knock-out fazi dosli do finala al za to im je potreban opet ludi Teo i ludi Bjelica naravno. Sale Djordjevic je po meni najjaci adut Srbije odmah iza ovog dvojca. Njima ce najvise problema po meni zadat Spanci koji su ofanzivno toliko potentni da je to strasno i s Mirotom dobijaju totalno novu dimenziju u napadu, jos da su tu Marc i Rubio prije svih, za mene bi bili apsolutni favoriti. O FRancuzima se vec sve zna i zastrasujuce izgleda njihova odbrana sa Gobertom pod kosem i Batumom na boku dok su Grci taj treci favorit zbog ogromne sirine, prekaljenih majstora Vase i Printezisa, bedema pod kosem s Koufusom i atletskim manijakom Giannisom. Italijani bi mogli isto tako daleko otici ako ostvare napadacki potencijal koji imaju, oni apsolutno svakoga mogu sutem ubiti.
#MambaOut
#HalleLuka
#ShineonYoucrazyDiamond
#NCŠ

"Neću zatvoriti vrata kluba makar halalio sve, a meni su dužni duplo više nego njima svima zajedno"

Clutch
Kontakt:

Post Postao/la Clutch » 03 sep 2015, 15:57

44Bertans je napisao/la:Između redova i ti. Ukusi su razlčiti, ali ipak u prognozama se moramo voditi isključivo sportskim rezultatima, pa i imenima na papiru.

Srbija je nema sumnje jedan od favorita prvenstva. Po snazi svog rostera su 3. ili 4. reprezentacija prvenstva (diskutabilno s Grckom).
Ipak, Francusku i Spaniju smatram glavnim kandidatima za zlato, i u tom najuzem krugu favorita. Srbiju ne, bez obzira sto su svjetski vicesampioni. Uz Grcku su, odmah iza.

Dakle cisto po snazi rostera:

1. Spanija i Francuska
2. Srbija i Grcka
3. Hrvatska, Italija i Litvanija.
Zadnja izmjena: Clutch, dana/u 03 sep 2015, 15:58, ukupno mijenjano 1 put.
Philly vs Everybody

#Madrid
#Sixers
#JoJoGOAT

Kufur
Kontakt:

Post Postao/la Kufur » 03 sep 2015, 18:21

Clutch je napisao/la:A ko je napisao da je Srbija favorit iz sjene? Ja to ne vidim. :eh:

ja ,ako si drug pratio prosle godine Mundobasket 2014 u turskoj, ni tad ih niko nije svrstavo u bilo kakve favorite ,ono samo da prodju grupnu fazu,korz grupu se provukli ,a ostalo orali i momacki odigrali sve do finala.

Mislim generalno po meni prvi favorit je francuska .Tu bi jos volio litavaniju vidjeti ciji sam veliki simpatizer ,tj.njihove kosarke.pored franucza odmah se nalazi "krnja"spanija,ranjena spanija sa proslogodisnjeg 2014 FIBA Basketball World Cupa kod kuce .

Paradajz
Kontakt:

Post Postao/la Paradajz » 03 sep 2015, 19:08

Epidaurus je napisao/la: Ne kazem da ne mogu uzeti medalju kao na proslom SP gdje su najvise zahvaljujuci Teovom ludilu u knock-out fazi dosli do finala

Ne.

Najvise zahvaljujuci fantasticnoj odbrani koju cini mi se nikad nismo igrali ovako dobro kao sad, i pogotovo tada u tom periodu knock-out faze, to je onaj adut koji je Sale prvi unapredio daleko.
I nervira me ta prica "Teovo ludilo" ili "ovaj mora da bude lud" da bi negde stigli daleko, kakva je fora ? Postavljajuci se pomenutim razmisljanjem, mozemo reci za svaki tim i odredjene pojedince, da ako ne budu "ludi" nece nigde dogurati ili obrnuto. Maksimalno smesna konstatacija.

Drugo, da li neko ozbiljan misli da su Spanci toliko mocni, kao sto neko pokusava da ih predstavi ? Zasto se indirektno spominje Milosavljevic kao "neka losa rezerva" na poziciji 3, a Spancima ce vrlo verovatno jedan dugogodisnji mahac peskira u repci, Victor Claver, biti prva rezerva na istoj ? To vise nije ona reprezentacija sa onom dubinom kvaliteta, jesu medju favoritima, ali nikad manji favoriti nisu bili nego sad.

Jedino realno na ovom Eurobasketu i o cemu ne moze da se polemise, to je da su Francuzi jednostavno ispred svih, ali i kao takvi, nisu ni blizu neke nepobedive ekipe.

dubrava
Moderator
Kontakt:

Post Postao/la dubrava » 03 sep 2015, 20:35

Hrvatska ako izgubi prvu protiv Slovenije, dajem obje ruke u vatru da osvaja medalju...
Inače, ako sve bude u redu ključna će biti ona tekma u četvrtfinalu. Italija, Srbija, Turska...

evo otvorenje prvenstva na HRT2, sad će nam i predcjednica otvoriti prvenstvo...
"Stvarna veličina kluba ne mjeri se trenutnim rezultatima, trofejima ili novcem, nego time koliko ga ljudi doživljava kao svoj – kao nešto bitno u svojim životima"

DANTES
Kontakt:

Post Postao/la DANTES » 03 sep 2015, 20:51

@dubrava je li u bikini izdanju? :mrgreen:

inače koliko god ja volio da srbija uspije nisam baš siguran. ne volim ovaj prećerani optimizam
IGRAJMO TAJ TANGO SMRTI

dubrava
Moderator
Kontakt:

Post Postao/la dubrava » 03 sep 2015, 20:57

DANTES je napisao/la:@dubrava je li u bikini izdanju? :mrgreen:

inače koliko god ja volio da srbija uspije nisam baš siguran. ne volim ovaj prećerani optimizam

nije :( došla u nekoj haljini...al što se zna napudrat, nema mi ružnije nego vidjet ženu koja stavi tonu šminke....

evo sad priča njen stranački kolega iz zločinačke organizacije, onaj debeli šuker....evo i banditosa...sve redom uglednici...

ne brini ti za srbiju, daleko ćete vi...
"Stvarna veličina kluba ne mjeri se trenutnim rezultatima, trofejima ili novcem, nego time koliko ga ljudi doživljava kao svoj – kao nešto bitno u svojim životima"

dubrava
Moderator
Kontakt:

Post Postao/la dubrava » 03 sep 2015, 21:09

sva sreća pa je ovaj Turčin Demirel podsjetio da je Zagreb već jednom bio domaćin 1989.god., za razliku od domaćih idiota (ili ih je sram ili ne znaju, mislim ovo prvo)...

evo i predCjedniceeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeee

Epidaurus
Moderator
Kontakt:

Post Postao/la Epidaurus » 03 sep 2015, 21:47

Paradajz je napisao/la:
Epidaurus je napisao/la: Ne kazem da ne mogu uzeti medalju kao na proslom SP gdje su najvise zahvaljujuci Teovom ludilu u knock-out fazi dosli do finala

Ne.

Najvise zahvaljujuci fantasticnoj odbrani koju cini mi se nikad nismo igrali ovako dobro kao sad, i pogotovo tada u tom periodu knock-out faze, to je onaj adut koji je Sale prvi unapredio daleko.
I nervira me ta prica "Teovo ludilo" ili "ovaj mora da bude lud" da bi negde stigli daleko, kakva je fora ? Postavljajuci se pomenutim razmisljanjem, mozemo reci za svaki tim i odredjene pojedince, da ako ne budu "ludi" nece nigde dogurati ili obrnuto. Maksimalno smesna konstatacija.

Drugo, da li neko ozbiljan misli da su Spanci toliko mocni, kao sto neko pokusava da ih predstavi ? Zasto se indirektno spominje Milosavljevic kao "neka losa rezerva" na poziciji 3, a Spancima ce vrlo verovatno jedan dugogodisnji mahac peskira u repci, Victor Claver, biti prva rezerva na istoj ? To vise nije ona reprezentacija sa onom dubinom kvaliteta, jesu medju favoritima, ali nikad manji favoriti nisu bili nego sad.

Jedino realno na ovom Eurobasketu i o cemu ne moze da se polemise, to je da su Francuzi jednostavno ispred svih, ali i kao takvi, nisu ni blizu neke nepobedive ekipe.

Evo odma razlika izmedju vas i Dpanaca je u tomesto oni imaju 5 ekstra klasa od kojih jedna bas odudara od svih igraca na prvenstvu (Pau). Vi u rangu njihovih 5 udarnih imate samo Bjelicu i Tea a meni licno su Mirotic i Llull/Chaco bolji igraci od njih. Da ne pominjem Rudyja kao ograca kakvog vi ni na vidiku nemate. Sto se sirine tice, tu ste vi i Spanci tu negdje, ni jedni ni drugi nemate neku ekstra sirinu. Sto se SPa tice, Teodosic ietekao zasluzan tu jer ste svaku ekipu momacki zatrpali. Ne sporim da je protiv Grka i Brazilaca odbrana bila odlicna al vas je protiv Francuza Teovo napadacko ludilo itekako izvuklo.
#MambaOut
#HalleLuka
#ShineonYoucrazyDiamond
#NCŠ

"Neću zatvoriti vrata kluba makar halalio sve, a meni su dužni duplo više nego njima svima zajedno"

dubrava
Moderator
Kontakt:

Post Postao/la dubrava » 03 sep 2015, 21:52

ma Srbija je imala i ima tim, nekad manje, nekad više uspješan, ali uvijek je to bio TIM. I zato je uvijek i dobra i uspješna.
Mogao je taj Teodosić trpati ne znam kolko, ali i obrana je morala nešto uraditi ;) u obrani igra TIM.

meni ih je uvijek bilo užitak gledati. Pogotovo onu Bodiroginu generaciju. bemti sunce kako su tada derali. Ja skako ko veliki. Umalo me ovi moji nisu upucali :D :D

filip13
Kontakt:

Post Postao/la filip13 » 03 sep 2015, 21:56

Kufur je napisao/la:
Lillard je napisao/la:Francuska, Grcka, Spanjolska, Srbija, Hrvatska, Italija..

:hmmmmm: :shifty: :eh: tesko ali ko zna vidjet cemo nego jel momci avdic komentarsie ili ne

da,komentarise

Zaključano

Natrag na “Arhiva”

Trenutno korisnika/ca: Nema prijavljenih korisnika/ca. i 3 gosta.