Super liga Srbije

Crna Gora, Hrvatska, Makedonija, Slovenija, Srbija

Moderatori/ce: geronimo,VanBasten,Devil,dubrava,Trigger

Novi sampion Srbije ce da bude

Partizan
62
48%
Crvena zvezda
66
52%
 
Ukupno glasova: 128

PatriceKwedi
Postovi: 1317
Pridružen/a: 03 avg 2021, 08:06
Kontakt:

Re: Jelen Super liga Srbije

Post Postao/la PatriceKwedi » 25 nov 2021, 21:22

marconato je napisao/la:
25 nov 2021, 21:20
PatriceKwedi je napisao/la:
25 nov 2021, 21:16
marconato je napisao/la:
25 nov 2021, 21:10


Ko je pisao? Ovaj momak odavno nije aktivan na forumu... ;)
marconato je napisao/la:
04 apr 2013, 01:31
Svaka cast koeficijentima i statistikama, ali ja ovde potpuno razumijem @Devila, kada prica o samom kvalitetu fudbala i konkurenciji koja prati i jednu i drugu ligu... ;)
Dakle, ti si pisao.
Da, ali gdje ja sada potezem koeficijent kao argument?!

Znaci, ti si bio ovaj @sock? :mrgreen:
Ne, ukucao sam koeficijent u search i ovo mi izbacilo. :urnebes: Pa me sad zivo zanima je li koeficijent bitan ili nije, je li pokazatelj jacine lige ili nije. Nemoj samo reci da ovisi o okolnosti kao ovaj matori drugar, sljedbenik Rista Đoga.
🔹

Avatar
EpateguiHuleteti
Postovi: 1925
Pridružen/a: 02 maj 2021, 16:55
Lokacija: Danas Conference Center
Kontakt:

Re: Jelen Super liga Srbije

Post Postao/la EpateguiHuleteti » 25 nov 2021, 21:37

marconato je napisao/la:
25 nov 2021, 21:20
Da, ali gdje ja sada potezem koeficijent kao argument?!
Pa sada jeste, vidis da smo dijagnostikovali problem :rol:
Ovo je bolesnik, ali ozbiljan slucaj. Paranoik sa kompleksom nize vrednosti koji ga danonocno muci :kafa:

Avatar
marconato
Postovi: 12159
Pridružen/a: 10 jan 2009, 11:33
Kontakt:

Re: Jelen Super liga Srbije

Post Postao/la marconato » 25 nov 2021, 21:41

PatriceKwedi je napisao/la:
25 nov 2021, 21:22
marconato je napisao/la:
25 nov 2021, 21:20
PatriceKwedi je napisao/la:
25 nov 2021, 21:16




Dakle, ti si pisao.
Da, ali gdje ja sada potezem koeficijent kao argument?!

Znaci, ti si bio ovaj @sock? :mrgreen:
Ne, ukucao sam koeficijent u search i ovo mi izbacilo. :urnebes: Pa me sad zivo zanima je li koeficijent bitan ili nije, je li pokazatelj jacine lige ili nije. Nemoj samo reci da ovisi o okolnosti kao ovaj matori drugar, sljedbenik Rista Đoga.
Pa ja sam tog stava bio i tada, kao i sada. SLS i HNL su tu negdje kvalitetom. Kod jednih sve sto valja su Zvezda i Partizan, a kod drugih Dinamo i donekle Rijeka i ajmo reci Osijek,barem po rezultatima u evropi. Jedina sustinska razlika je sto HNL ima koncentraciju kvaliteta u 10 ekipa, dok se u Superligi to razvodnilo na 16 klubova...sto je po meni lose. Treba to skresati na maks 12 ekipa.
Crveno-bela boja kad se razlije svud', suze mi jurnu u oči, a srce iz grudi nema kud'...

Avatar
EpateguiHuleteti
Postovi: 1925
Pridružen/a: 02 maj 2021, 16:55
Lokacija: Danas Conference Center
Kontakt:

Re: Jelen Super liga Srbije

Post Postao/la EpateguiHuleteti » 25 nov 2021, 21:55

@marconato

Daj pusti budalu sa tim poredjenjima. Upropastice psihopata i ovu temu.
Veceras cu izbaciti post relevantan za prvenstvo Srbije u fudbalu i druga nacionalna prvenstva pa nek se on i dalje preracunava ko Popaj u crtanom filmu.

PatriceKwedi
Postovi: 1317
Pridružen/a: 03 avg 2021, 08:06
Kontakt:

Re: Jelen Super liga Srbije

Post Postao/la PatriceKwedi » 25 nov 2021, 22:00

EpateguiHuleteti je napisao/la:
25 nov 2021, 21:55
@marconato

Daj pusti budalu sa tim poredjenjima. Upropastice psihopata i ovu temu.
Veceras cu izbaciti post relevantan za prvenstvo Srbije u fudbalu i druga nacionalna prvenstva pa nek se on i dalje preracunava ko Popaj u crtanom filmu.
Nemoj ga samo ti savjetovat da me ignorira hahaha
🔹

Avatar
EpateguiHuleteti
Postovi: 1925
Pridružen/a: 02 maj 2021, 16:55
Lokacija: Danas Conference Center
Kontakt:

Re: Jelen Super liga Srbije

Post Postao/la EpateguiHuleteti » 25 nov 2021, 22:57

Anortozis - Gent 1:0

Kakav je zicer danas Partizan propustio :roll:
Mogli su i na 1. mesto u grupi (vodi direktno u 1/8 finala LK) i da se kao Srbija dodatno odlepimo Belgijancima i priblizimo Ukrajincima.

Avatar
Mokes
Postovi: 14858
Pridružen/a: 26 mar 2012, 15:09
Kontakt:

Re: Jelen Super liga Srbije

Post Postao/la Mokes » 25 nov 2021, 23:02

EpateguiHuleteti je napisao/la:
25 nov 2021, 22:57
Anortozis - Gent 1:0

Kakav je zicer danas Partizan propustio :roll:
Mogli su i na 1. mesto u grupi (vodi direktno u 1/8 finala LK) i da se kao Srbija dodatno odlepimo Belgijancima i priblizimo Ukrajincima.
Nakon poraza Partizana, Gent je prošao dalje. Nije ova utakmica igrala nikakvu ulogu.
League winners
Yugoslavia - ★★
Bosnia&Herzegovina - ★★★★★
Cup winners
Bosnia&Herzegovina - ★★★★★★★

London Paris Rome London Berlin
1992 2006 2009 2011 2015

Avatar
EpateguiHuleteti
Postovi: 1925
Pridružen/a: 02 maj 2021, 16:55
Lokacija: Danas Conference Center
Kontakt:

Re: Jelen Super liga Srbije

Post Postao/la EpateguiHuleteti » 25 nov 2021, 23:54

Sta reci, koju posluku porati? Idemo redom.

U zaostaloj ligaskoj utakmici "stara dama" je rutinirala Lucance sa 2:0 u gostima. Rezultatski ubedljivo, ali domacini su u finisu lovili izjednacenje i pritiskali. U Mladosti dosta povratnika iz inostranstva koji su igrali u top10 ligama, ali to iskustvo ne uspevaju da valorizuju adekvatno. Borba za opstanak im je i dalje realnost. Vojvodina "nit smrdi, nit mirise". Pobedili su cini se i zahvaljujuci nesposobnosti domacih, tj. pripomogli su im. Nadam se da Vosa nece ove sezone u Evropu iz hiljadu razloga. Ovo je daleko od renomea kluba. Uprava i dalje forsira Slavoljuba Djordjevica, ne zele da menjaju trenere kao carape, ali on sa defanzivnim fudbalom (i sam bio stoper) tesko ce daleko dogurati. U Mladosti je iskocio mladjani Gordic, "lucanski Kukurelja" :mrgreen:

slika

Tabela, nepotpuna, ostalo je samo jos da Zvezda i Vozdovac odigraju svoj zaostali mec:

slika

U Talinu - sramota. Novo "samrokovanje". Florijan Stanojevic, FK Flora i fauna iz Humske i slicni epiteti krase od danas FK Partizan i njegovog sefa (ne)strucnog staba. Partizan je doduse odigrao korektno kada je zalaganje, htenje u pitanju, ali ovo danas je bio rastimovan orkestar. Kod gola ocajna reakcija i stoperskog para i golmana, nedostatak komunikacije, niko da krene na loptu, na kraju estonski napadac neometen izmedju tri balvana sprovodi loptu glavom u mrezu. Markovic povredjen, Rikardo van elementa, Zdjelar ruku na srce danas pretucen od strane protivnickih igraca. Gomila teskih startova je pocinjeno na njemu i Markovicu. Domacini dali gol iz prve sanse, u nastavku igrali klasican bunker i sacuvali gol. Partizan je izmedju 75. i 80. minuta propustio da izjednaci kada su i najjace stiskali, kasnije je vreme curilo, voda usla u usi i tu je bio kraj. Da tragedija bude veca, Anortozis je na Kipru savladao Gent sa 1:0. Partizan je danas ne samo 3 boda prosuo, nego i 1. mesto u grupi pred mec u Humskoj protiv Kiprana. Steta koja ce po svemu sudeci biti nenadoknadiva. Crno-belima se obila o glavu i njihova dugogodisnja praksa vracanja u klub starih i isluzenih bivsih igraca koji nikako ne mogu doprineti igri ekipe. Partizan je pun Lola. Danas je Nemanja "celavi" Miletic igrao kao lola. Reakcija kod gola ocajna (uz Sanicanina koji nije znao gde se nalazi), vise puta pozadi nesiguran, tehnicki limitiran, jednostavno igrac koji svojom pojavom i nacinom igre uliva nesigurnost. Vujacic koji je cesto bio osporavan ove sezone zbog nekih slabijih defanzivnih rola je Ramos za doticnog. Njegov izostanak se danas najvise osetio. Miljkon standardno beskoristan. Za razliku od njega Jojic danas jedan od najboljih, retkih koji nisu podbacili. Pokusavao, sutirao, ali sam nije mogao da trgne letargicnu ekipu. Pantic u nekim trenucima neozbiljan, bezidejan, ni sam sebe nije mogao razumeti. Kako god, posle dva startna trijumfa Partizan je usao u crnu seriju. Poraz-remi-poraz. Sada mu i prezimljavanje visi o koncu.
Gent vodi sa 10 bodova. Partizan ima 7. Flora i Anortozis po 5. Poraz u poslednjem kolu kuci od Kiprana bi predstavljao sraman kraj ove jeseni i eliminaciju. Nadajmo se da ce se ekipa trgnuti. Vise prava na kiks nemaju.

slika

Zvezda s druge strane prava. Obezbedjeno je evropsko prolece. Ostaje samo jos da se vidi takmicenje i faza koji ce biti. Protiv Bugara slabo prvo poluvreme. Igrao je samo Ivanic, uz Pavkova koji se usamljen u vrhu napada bezrezervno fizicki trosio, ali bez prave podrske saigraca. Katai najslabija karika, jednostavno odsutan. Na poluvremenu zamenjen Benom i tada je Zvezda i profunkcionisala. Zvezda je slavila sa 1:0 evrogolom Ivanica, a bila je bolja za 2-3 gola od Bugara. Dosta sjajnih suteva sa distance nije uslo, mali Lazetic je u finisu promasio takodje zamalo stopostotnu sansu. Dosta trke, dosta igre prema napred, borbe, bez oklevanja. Zvezda je igrala moderan fudbal, kako i koliko je mogla. Ivanic je bio maestralan, Kanga takodje odlican. Dosta je pretrcao, svugde ga je bilo, i to uvek sa loptom ili tamo gde je ona. Radovan Pankov na stoperu - mozda i najbolja partija u Zvezdinom dresu. Odlican u duelu, u skoku, u postavljanju, sjajan dug pas, na momente je podsecao na Sinisu Mihajlovica sa svojim dugim loptama. Ludogorec nije odigrao nimalo los mec, ali Zvezda ih je dobro zatvorila, izuzev jedne situacije u prvom poluvremenu kada je Borjan sjajno odbranio sut sa ivice sesnaesterca. Definitivno pojacanje za Zvezdu je bilo neigranje (suspenzija) Gobeljica. Tog momka jednostavno nema smisla forsirati. Njegos Petrovic podbacio (kola carsijom teorija da treba da se proda), uglavnom sa rekonvalsecentom Sanogom je to izgledalo zategnutije u finisu. Takodje jedno retoricko pitanje, zasto nema vise na terenu Nenada Krsticica? Kada god je ulazio odradjivao je jako dobro sve svoje zadatke (uloga razaraca u sredini). U Bragi je ispit ove generacije. Osluskivace se i stanje sa terena u Bugarskoj. Zvezda igra dobru evropsku jesen, red bi bio da bude i nagradjena rezultatski.

slika

Nacionalni koeficijent:

slika

Ispustili smo u Talinu veliku sansu. Stice se utisak. Ali jos ima kako stvari stoje dosta da se igra.
Odlicne vesti su stigle iz Rima i Norveske. Zarija je izgubila od Rome, Bodo/Glim je savladao CSKA Sofiju. Zarija iz Luganska je eliminisana iz Evrope. Ukrajinski klubovi imaju jos tri meca u decembru i njihov evropski put se ove sezone zavrsava! Sa pobedom Partizana u Talinu bismo ih 99% do kraja prestigli, ovako treba cekati, pratiti, racunati.
Belgijanci nam i dalje duvaju za vratom. Dobra vest: Antverpen je 99% eliminisan! Tesko ce preteci Fenerbahce. Ostaje da vidimo sta ce u poslednjem kolu uraditi u LS Briz i u LE Genk koji je danas odneo bod iz Zagreba. Gent je takodje srecom porazen. Partizane, Partizane...
I moskovska Lokomotiva je porazena. Opstaju samo pobedom u Marseju u poslednjem kolu. Sa Svajcarcima - ista meta, isto odstojanje. Jang bojs je pred eiminacijom u LS. I to je to. Mogli smo biti najveci dobitnici ovog kola, zbog talinskog samrokovanja nam je izgleda sudjeno da se patimo do kraja.
Od 15. mesta ne bi smela da pripreti nikakva opasnost. Turci ostaju bez Besiktasa. Danci i Cesi imaju dva medjusobna okrsaja: Sparta protiv Brondbija i Jablonec protiv Randersa. Slabiji iz tih duela se oprastaju od Evrope. Kod Ceha i Slavija "visi" u Berlinu kod direktnog rivala Uniona.
Zadnja izmjena: EpateguiHuleteti, dana/u 26 nov 2021, 00:01, ukupno mijenjano 2 puta.

Avatar
Mokes
Postovi: 14858
Pridružen/a: 26 mar 2012, 15:09
Kontakt:

Re: Jelen Super liga Srbije

Post Postao/la Mokes » 25 nov 2021, 23:58

Amtwerpen je ispao, jer imaju lošiji međusobni skor od Fenerbahcea.
League winners
Yugoslavia - ★★
Bosnia&Herzegovina - ★★★★★
Cup winners
Bosnia&Herzegovina - ★★★★★★★

London Paris Rome London Berlin
1992 2006 2009 2011 2015

Avatar
EpateguiHuleteti
Postovi: 1925
Pridružen/a: 02 maj 2021, 16:55
Lokacija: Danas Conference Center
Kontakt:

Re: Jelen Super liga Srbije

Post Postao/la EpateguiHuleteti » 26 nov 2021, 00:02

Mokes je napisao/la:
25 nov 2021, 23:58
Amtwerpen je ispao, jer imaju lošiji međusobni skor od Fenerbahcea.
Zar se ne gleda vise medjusobni duel, vec samo gol-razlika kao prvi parametar? S obzirom da je ukinuto pravilo gola u gostima.

Edit: da, evo pogledah, u pravu si. Antverpen je out (inace po imenima sasvim pristojna ekipa)
Lajger je napisao/la:
25 nov 2021, 23:13
Taj uspeh korespondira sa dolaskom naprednjačkog Eliot Nesa na vlast i trajaće tačno onoliko koiko on bude na vlasti , srpska verzija Dinama iz Berlina
Srbija je na svetskom prvenstvu u Kataru, a klupski u top15 99,9%. Ugini, crkni, krepi, lipsi :kafa:
U fudbalu jednu generaciju stvaras na fudbalskom terenu kroz 10-15 godina rada, a ovaj o Vucicu, Djilasu, Miki, Joci, Peri. Nije bolest sve sto boli. Lobotomija.

Avatar
EpateguiHuleteti
Postovi: 1925
Pridružen/a: 02 maj 2021, 16:55
Lokacija: Danas Conference Center
Kontakt:

Re: Jelen Super liga Srbije

Post Postao/la EpateguiHuleteti » 26 nov 2021, 11:39

18. kolo

27.11. 13:00 Radnicki (K) - Napredak / Dvica. Kragujevcani sa Kizom na klupi debituju na Cika Daci, Napredak ima jacu ekipu, domacini poverovali nakon jednog meca da su izasli iz krize, Krusevljani ce tesko opet promasivati prazan gol sa metar udaljenosti
27.11. 17:00 Metalac - Cukaricki / Jedinica. Metalac ako sada ne udje u seriju, nece nikada. Cuka u krizi forme, u GM produbljenje
28.11. 13:00 Kolubara - TSC Backa Topola / Iksonja. Kolubara opet na borbenost, zapinjace. Gosti jaci, ali nemaju trenera
28.11. 13:00 Radnicki (N) - Radnik / Kec u Nisu. Radnicki bi mogao dobro da finisira ovu jesen, Radnik ce se uljuljkati nakon serije dobrih rezultata, malo i kompleks Nisa ce odraditi svoje
28.11. 14:25 Crvena zvezda - Spartak / 1. Ocekujem dobar mec i da obe ekipe tresu protivnicku mrezu. Spale ce doci da igra fudbal na Rajku
28.11. 16:30 Vozdovac - Partizan / X. Zmajevi ce sigurno boje odigrati nego u prethodnom kolu koje im je prekinulo niz bez poraza. Partizan je doziveo najvecu sramotu u poslednjih 10 godina, u klubu i svlacionici mira nema narednih dana, ne mora da bude nikakvih sukoba, ali apatija posle talinske epizode im ne gine
29.11 15:00 Novi Pazar - Proleter / X. Vredni Novi Pazar skuplja bod po bod, vredan je ko pcelica Maja. Razumem da ostvaris 5 uzastopnih pobeda ili poraza, ali 5 uzastopnih remija, to je vec umece! :mrgreen: Novi Pazar lovi 6. uzastopni remi, Novosadjani ce da pripomognu
29.11. 17:00 Vojvodina - Mladost / 2. Tipujem na iznenadjenje kola. Mladostasi nisu umeli juce da pogode u lucanskom blatu, na lepom travnatom Karadjordju imace bolje uslove za igru

Avatar
alan_kardec
Postovi: 14562
Pridružen/a: 19 jul 2008, 11:19
Lokacija: Crazy North
Kontakt:

Re: Jelen Super liga Srbije

Post Postao/la alan_kardec » 26 nov 2021, 12:15

tačno sam znao da će doći na temu, a znao sam i šta će da piše.
Lik je predvidljiv ko Jorginho kad šuta penale :lol: :rol:
Buka dobija nove decibele, bubne opne lete u komadiće, Crvena zvezda vodi sa 1:0!
RIP Adis Selmanović

Avatar
EpateguiHuleteti
Postovi: 1925
Pridružen/a: 02 maj 2021, 16:55
Lokacija: Danas Conference Center
Kontakt:

Re: Jelen Super liga Srbije

Post Postao/la EpateguiHuleteti » 26 nov 2021, 12:33

alan_kardec je napisao/la:
26 nov 2021, 12:15
tačno sam znao da će doći na temu, a znao sam i šta će da piše.
Lik je predvidljiv ko Jorginho kad šuta penale :lol: :rol:
Ovo mu je bio prvi komentar nakon sto je sudac odfuckao konacnicu na Marakani (a i u ZG), mozda pet minuta nakon toga :urnebes:
PatriceKwedi je napisao/la:
25 nov 2021, 21:01
U roku dvije sezone hrvatska liga ce biti ondje gdje je bila 30 godina - ispred srpske.
Inace danas odgledah prvi put pregled kola u hrvatskoj ligi. Rekoh, bas da vidim.
Utisci:
- stadioni u rangu srpskih, ali ipak za nijansu losiji, u svakom slucaju imaju manje objekata od Srbije i grade trenutno dosta manje nego Srbi, u drugoj ligi su im seoski tereni i igralista, bolje stadione imaju 15-ak srpskih treceligasa, zapravo oni imaju stadione (Cacak, Uzice, Kula, Smederevo, Zemun itd.), ovo su igralista bez tribina, tri srpska treceligasa imaju bolje stadione od 5-6 klubova 1. HNL (a gradi se jos novih 4-5 stadiona po UEFA-standardima u nizim srpskim rangovima)
- podloga za igru, ista u principu. U Hrvatskoj na 1 od 5 terena blato. U Srbiji na 1-2 od 8
- publike jos manje nego u Srbiji. Stadioni su im bukvalno prazni, na 3 meca od 5 ako videh 50-ak gledalaca, ne vise. Na Rijeka - Hajduk jedino fudbalska atmosfera (i to zbog Hajduka pretpostavljam)
- VAR imaju i jedni i drugi
- Srbija trenutno drzi to 12. mesto na UEFA-listi, Hrvatska se sinoc strmopizdila na 19. mesto, sa tendencijom da "napreduju" i na 20.
- jedina prednost Hrvatske je okvir, imaju 10 klubova, Srbija bi trebala sa 16 da krati na 12, da koncentrise kvalitet

Citajuci ovu mostarsku nesrecu covek da pomisli da on govori o nemackoj bundesligi. Pogledah taj njegov "svemirski brod" od lige i razocarah se :kafa:

Avatar
EpateguiHuleteti
Postovi: 1925
Pridružen/a: 02 maj 2021, 16:55
Lokacija: Danas Conference Center
Kontakt:

Re: Jelen Super liga Srbije

Post Postao/la EpateguiHuleteti » 27 nov 2021, 19:11

Danas se gosti gostili :kafa:

Radnicki (K) - Napredak 1:2
Metalac - Cukaricki 0:3

U oba meca suvi kvalitet presudio. Drugi mec daleko kvalitetniji bio od prvog.

Nislije sutra imaju na Cairu sansu da se pobedom popnu na 6. mesto. Nadam se da oni i Krusevljani mogu malo da "zakuvaju" pored Cuke i Vose.

slika

Avatar
EpateguiHuleteti
Postovi: 1925
Pridružen/a: 02 maj 2021, 16:55
Lokacija: Danas Conference Center
Kontakt:

Re: Jelen Super liga Srbije

Post Postao/la EpateguiHuleteti » 29 nov 2021, 17:47

Odlican mec na Karadjordju :kafa:

Avatar
Kristijan
Postovi: 740
Pridružen/a: 26 maj 2019, 10:40
Kontakt:

Re: Jelen Super liga Srbije

Post Postao/la Kristijan » 30 nov 2021, 14:29

Katastrofa ce biti ako RKG ispadne, a udje fckg Mladost GAT.

Avatar
EpateguiHuleteti
Postovi: 1925
Pridružen/a: 02 maj 2021, 16:55
Lokacija: Danas Conference Center
Kontakt:

Re: Jelen Super liga Srbije

Post Postao/la EpateguiHuleteti » 30 nov 2021, 16:55

Kristijan je napisao/la:
30 nov 2021, 14:29
Katastrofa ce biti ako RKG ispadne, a udje fckg Mladost GAT.
Zasto?
Radnicki Kragujevac ce tesko ispasti. Usli su u krizu rezultata, ali iz prvog dela jesenje sezone su to bile dosta dobre igre, bolje i od tada zadovoljavajuceg bodovnog salda. Trenutno Radnicki igra kao drugoligas. Konsolidovace se oni tokom zimske pauze, pojacace se sigurno. Mislim da ce pre i Novi Pazar i Metalac i lucanska Mladost i Kolubara i Radnik ispasti nego Radnicki. Skeptican sam samo prema Kizi Milinkovicu. Ne deluje mi da ih on moze prodrmati.
Mladost GAT ako zasluzuje - treba da udje. Mada ivanjicki Javor i sabacka Macva nece se tek tako predati. Ako udju igrace pretpostavljam u Palanci. Novi Sad, fudbal u Novom Sadu i fudbal u Vojvodini su u ekspanziji. 6 prvoligasa za njih nije previse. Novi Sad se skoro izjednacio sa Beogradom. Vojvodina, Proleter, sutra opet Indjija i moguce Mladost GAT - sve je to jedan konglomerat. Vojvodina je u sve te klubove slala igrace na kaljenje. Do juce i u Kabel, ali oni nisu usli u najvisi rang zbog cirkusa u Smederevu. Ta utakmica ih je kostala buducnosti. Sada su na sigurnom putu u 3. ligu i ponovo u zaborav (Vojvodina povukla sve svoje klince iz Kabela). Na celom tlu Srbije trenutno je na prostoru FSV produkcija igraca na vodecem nivou.
Mladost GAT je iskusna ekipa sa nekoliko odlicnih talenata. Pre svega imaju napadaca Vojvodine na kaljenju - Milana Vidakova, jednog od najboljih igraca cele lige. Prosao skolu Partizana i Vojvodine, decko iz Rume, bice sasvim solidan igrac.
Pre 10-ak godina je jedan drugi decko iz okoline Novog Sada, Mirko Ivanic iz Backog Jarka, bio na kaljenju u Proleteru kao posudjeni igrac Vojvodine, takodje tada u drugoj ligi. Danas je Ivanic mozda i ponajbolji igrac lige. Jedan od najboljih je nesumnjivo.

Pola danasnje Zvezde je iz srpskih sela oko Novog Sada. Ivanic je iz Backog Jarka, Katai je iz Srbobrana, Pavkov je iz Begeca, Pankov je iz Tovariseva, Vukanovic je iz Gajdobre, Meleg je bio iz Backog Jarka (Slovak inace), nekog sam sigurno i zaboravio. Uvek ih je i u Partizanu bilo. Sergej Milinkovic-Savic je Novosadjanin (odrastao u Podbari). Reprezentacija nam je puna Vojvodjana (i ranije bila: Bane Ivanovic je iz Sremske Mitrovice, Kolarov je iz Vojke kod Pazove). Dusan Tadic je iz Backe Topole. Ta mesavina dinarskog i panonskog gena pokazala se kao savrsen spoj u sportu.

Kragujevac sa okolinom deset godina nije dao igraca. Pre 10-ak godina su dali dva reprezentativca: Luku Milivojevica (gradsko dete) i Filipa Kostica (iz Grosnice), poslednjih godina slabo. Nedostatak talenta, losiji rad, verovatno je oboje uticalo. Odrazava se to i na danasnji Radnicki.

Vise bih voleo sabacku Macvu da vidim u prvoj ligi, nego Radnicki iz Kragujevca. Macvani su bas talentovani za fucu. Sasa Lukic je iz Varne, Marko Arnautovic je iz Badovinaca, Dzigi Ninkovic je iz Klenja, macvanska sela, Strahinja Pavlovic je bas Sapcanin. Ima ih jos. Ranije Miroslav Djukic iz Stitara i mnogi drugi. Macva ima malo jace od 100.000 stanovnika, a imaju 10-ak igraca u ligama petice pod ugovorom.

Nama je bukvalno pola reprezentacije iz tog pojasa Macva-Donje Podrinje-Semberija.
Odatle su i Stefan Mitrovic, Nemanja Maksimovic, Luka Jovic, Mihailo Ristic, Dejan Joveljic, ranije na golu Vladimir Stojkovic. Mnoge nisam ni naveo. A to je geografski prostor na kome zivi oko 250-300.000 Srba, ne vise. Ja bih Novom Sadu dao 5 prvoligasa odmah, a sabacku Macvu, Loznicu i bogaticku Macvu bih takodje dekretom uveo u najvisi rang. Sa tog malog prostora je 30-ak igraca u ligama petice. Vrelo fudbalskog talenta.

Avatar
EpateguiHuleteti
Postovi: 1925
Pridružen/a: 02 maj 2021, 16:55
Lokacija: Danas Conference Center
Kontakt:

Re: Jelen Super liga Srbije

Post Postao/la EpateguiHuleteti » 05 dec 2021, 05:31

Napredak - Crvena zvezda - 2
Partizan - Novi Pazar - 1
Spartak - Mladost - 1
Radnik - Radnicki (K) - 2
Cukaricki - Kolubara - 1
TSC Backa Topola - Radnicki (N) - X
Vozdovac - Vojvodina - X

TheChief
Postovi: 8111
Pridružen/a: 15 avg 2013, 17:32
Kontakt:

Re: Jelen Super liga Srbije

Post Postao/la TheChief » 06 dec 2021, 19:39

Stadion TSCa. :tokralju: :tokralju: :salut: :salut:

Avatar
marconato
Postovi: 12159
Pridružen/a: 10 jan 2009, 11:33
Kontakt:

Re: Jelen Super liga Srbije

Post Postao/la marconato » 06 dec 2021, 19:43

TheChief je napisao/la:
06 dec 2021, 19:39
Stadion TSCa. :tokralju: :tokralju: :salut: :salut:
Jedva cekam da gledam Zvezdu na ovoj ljepotici :cool:
Crveno-bela boja kad se razlije svud', suze mi jurnu u oči, a srce iz grudi nema kud'...

Odgovori

Natrag na “Fudbal u regionu”

Online

Trenutno korisnika/ca: Nema prijavljenih korisnika/ca. i 6 gostiju.