Fudbalska reprezentacija Srbije

Crna Gora, Hrvatska, Makedonija, Slovenija, Srbija

Moderatori/ce: geronimo,VanBasten,Devil,dubrava,Trigger

Avatar
EpateguiHuleteti
Postovi: 1925
Pridružen/a: 02 maj 2021, 16:55
Lokacija: Danas Conference Center
Kontakt:

Re: Fudbalska reprezentacija Srbije

Post Postao/la EpateguiHuleteti » 18 jan 2022, 15:49

Mislim da bi vec bio dvocifren i u EPL ove sezone. Gledao sam skoro sve meceve Fulama i Mitar je standardno opasan iz prekida i iz ubacenih povratnih lopti u sredinu sa boka. Uzima sut iz prve, ne komplikuje, odlicno se gradi. Njemu ostrvski fudbal lezi.
Fulam je ove sezone dosta ozbiljniji nego prethodnih takodje. U prethodna dva navrata kada su ulazili u EPL, bilo je to uz dosta muke, poslednji put i uz dosta srece, posto je u plej-ofu Brentford bio evidentno bolja ekipa od Fulama, ali sistem takmicenja gde jedna utakmica odlucuje putnika u visi rang isla je Fulamu u korist. Ove sezone ocekujem da bez problema cekiraju povratnu kartu u EPL. Mislim cak da bi ove godine da su u EPL i opstali pored Norica, Bernlija, Njukasla, Votforda, Lidsa...
Sto se tice Mitroviceve buducnosti ima dug ugovor na Kotidzu i ocigledno mu odgovara ta sredina. Ne bih se iznenadio da ga i iduce sezone gledamo u dresu londonskog kluba, iako ce biti sigurno novih ponuda. Mitar je po karakteru lik iz kraja, opusteni dobrica, nije alav na novac, ne glumi zvezdu. Ja mislim da on moze promeniti klub, ali teze ce promeniti grad. U EPL je pet platezno jacih klubova od Fulama, ako bi mu bilo ko od tih pet ponudio ugovor, odmah bi ga on prihvatio. I ne zaboraviti da Fulam insistira da mu Mitar daje redovno golove, ali i da mu donese veiku zaradu od prodaje. Zacepili su mnogo, odbili su prosli put Betis jel ono bese za 20 miliona €?
Pominje se sada i Borusija Dortmund ako ode Haland, dosta je spekulacija oko njega standardno.

Avatar
EpateguiHuleteti
Postovi: 1925
Pridružen/a: 02 maj 2021, 16:55
Lokacija: Danas Conference Center
Kontakt:

Re: Fudbalska reprezentacija Srbije

Post Postao/la EpateguiHuleteti » 18 jan 2022, 22:11

Fulam pretproslo kolo Redingu - 7 komada
Proslo kolo Bristolu - 6 komada
Veceras Birmingemu - 6 komada
Opstali bi ove godine u EPL lagano, u Cempionsipu nemaju konkurenciju.

Milos Pantovic terorise u nemackom kupu Majnca - dva komada za preokret Bohuma, pobeda donosi cetvrtfinale. Panta kuca na spisak reprezentacije. Igra najbolju sezonu u karijeri u Bohumu, 24 su mu, lagano stasava.

Pantovic za 2:1, nova majstorija: https://gorilla.cdnja.co/v/74/74eK4.mp4 ... 1642542910

Avatar
marconato
Postovi: 12161
Pridružen/a: 10 jan 2009, 11:33
Kontakt:

Re: Fudbalska reprezentacija Srbije

Post Postao/la marconato » 20 jan 2022, 21:17

Maksimović gol + asist u trijumfu Getafea.
Crveno-bela boja kad se razlije svud', suze mi jurnu u oči, a srce iz grudi nema kud'...

Avatar
EpateguiHuleteti
Postovi: 1925
Pridružen/a: 02 maj 2021, 16:55
Lokacija: Danas Conference Center
Kontakt:

Re: Fudbalska reprezentacija Srbije

Post Postao/la EpateguiHuleteti » 21 jan 2022, 11:05

Juventus ponudio Fiorentini 70 miliona € za Vlahovica. Daj prodajte ga vise, kupili ga od Partizana za milion, a sada im je i 70 malo. Decko hoce u Juve i nigde drugo, kakav Arsenal, kakvi bakraci.

Veceras Kostic sa Ajntrahtom docekuje Bilefeld u nadam se svojoj poslednjoj sezoni u Frankfurtu (pominje se u medjuvremenu i Vest Hem). Verona docekuje Bolonju.

Avatar
marconato
Postovi: 12161
Pridružen/a: 10 jan 2009, 11:33
Kontakt:

Re: Fudbalska reprezentacija Srbije

Post Postao/la marconato » 21 jan 2022, 14:55

slika

slika
Crveno-bela boja kad se razlije svud', suze mi jurnu u oči, a srce iz grudi nema kud'...

Avatar
EpateguiHuleteti
Postovi: 1925
Pridružen/a: 02 maj 2021, 16:55
Lokacija: Danas Conference Center
Kontakt:

Re: Fudbalska reprezentacija Srbije

Post Postao/la EpateguiHuleteti » 21 jan 2022, 18:45

Dovedan vec posle minut i po pogodio za Nirnberg u Diseldorfu. Bice dvocifren ove sezone u "cvajti". Mogao bi dogodine 'ladno i u bundesligu, dal' s klubom, dal' transferom.

Avatar
Arvid
Postovi: 17189
Pridružen/a: 06 feb 2021, 10:46
Kontakt:

Re: Fudbalska reprezentacija Srbije

Post Postao/la Arvid » 21 jan 2022, 19:23

EpateguiHuleteti je napisao/la:
18 jan 2022, 22:11


Opstali bi ove godine u EPL lagano, u Cempionsipu nemaju konkurenciju.
Ne bi. Uvijek ista priča, i sa njima i sa Norwichem.
I found freedom. Losing all hope was freedom.

Avatar
EpateguiHuleteti
Postovi: 1925
Pridružen/a: 02 maj 2021, 16:55
Lokacija: Danas Conference Center
Kontakt:

Re: Fudbalska reprezentacija Srbije

Post Postao/la EpateguiHuleteti » 22 jan 2022, 01:49

Arvid je napisao/la:
21 jan 2022, 19:23
EpateguiHuleteti je napisao/la:
18 jan 2022, 22:11


Opstali bi ove godine u EPL lagano, u Cempionsipu nemaju konkurenciju.
Ne bi. Uvijek ista priča, i sa njima i sa Norwichem.
Ako mislimo samo na Fulam stoji delom. Imaju ocajan skauting, bez koncepta su ulazili ranijih sezona u EPL, dovodili igrace sa strane s koca i konopca. I danas imaju problema defanzivno, a tek bi imali u EPL protiv ekipa koje drze loptu.
Medjutim ove sezone bi opstali jos zbog neceg i bitnijeg. Dosta je pacijenata pri dnu tabele EPL koji igraju ocajno. Navedoh ih. Ima 4-5 klubova koji su trenutno losiji od Fulama.
Veceras svi ocekivali od Votforda da potegne protiv tog Norica, pukose kuci 0:3 i gurnuse taj Noric na 17. mesto. Pored ove cetiri poslednje ekipe u EPL Fulam bi mirno spavao. Iduce sezone se vec menja prica. Ako Svrake iz Njukasla prezive ovu sezonu, iduce sezone bice automatski jedan kandidat manje za ispadanje, ulozice novac i resetovati igracki kadar.

Avatar
EpateguiHuleteti
Postovi: 1925
Pridružen/a: 02 maj 2021, 16:55
Lokacija: Danas Conference Center
Kontakt:

Re: Fudbalska reprezentacija Srbije

Post Postao/la EpateguiHuleteti » 22 jan 2022, 02:11

marconato je napisao/la:
21 jan 2022, 14:55
slika
Zanimljiva tabela, ali i pokazatelj koliko brojke ponekada mogu da zavaraju.
Kada pogledas ovu listu igraca, prvo se zapitas zar je moguce da je jedan Ljajic drugi i da je dao toliko golova?
A kada ga uporedis sa drugima jedini utisak je da je generalno i tada, a i danas je - prevara od igraca. Jankovic malo manja, povrede su ga unakazile, ali i on mi je bio poput Ljajica naduvan igrac, iako je bio tehnicki izuzetno nadaren. Ni Ljajic, ni Jankovic objektivno nikada nisu imali kvalitet za prvih 11 reprezentacije, cesto ni za prvih 20, i uzivali su mnogo veci hajp nego sto su objektivno svojim kvalitetima zasluzivali.

Avatar
marconato
Postovi: 12161
Pridružen/a: 10 jan 2009, 11:33
Kontakt:

Re: Fudbalska reprezentacija Srbije

Post Postao/la marconato » 22 jan 2022, 10:41

EpateguiHuleteti je napisao/la:
22 jan 2022, 02:11

Zanimljiva tabela, ali i pokazatelj koliko brojke ponekada mogu da zavaraju.
Kada pogledas ovu listu igraca, prvo se zapitas zar je moguce da je jedan Ljajic drugi i da je dao toliko golova?
A kada ga uporedis sa drugima jedini utisak je da je generalno i tada, a i danas je - prevara od igraca. Jankovic malo manja, povrede su ga unakazile, ali i on mi je bio poput Ljajica naduvan igrac, iako je bio tehnicki izuzetno nadaren. Ni Ljajic, ni Jankovic objektivno nikada nisu imali kvalitet za prvih 11 reprezentacije, cesto ni za prvih 20, i uzivali su mnogo veci hajp nego sto su objektivno svojim kvalitetima zasluzivali.
Pa ne bih se bas slozio.
Bosko je neko ko je imao ogroman potencijal, ali su ga povrede unakazile. Cak mislim da mu je odlazak iz Spanije i to u mrtvi Palermo bio ogroman kiks u karijeri...
Ne znam kakav je to hajp bio oko Ljajica :roll: Njegove limite smo vidjeli kada je zaigrao u Italiji. Sasvim korektan, ali i nekonstantan igrac bio. Brojka i ne cude obzirom koliko dugo je igrao u Italiji...
Sto se reprezemtacije tice, tada,nakon 2010. i nismo imali bolje od njega, tako da mu je itekako mjesto bilo medju 23. Onaj Ljajić iz Fiorentine i Rome bi imao i sada mjesta u reprezentaciji :kafa:
Crveno-bela boja kad se razlije svud', suze mi jurnu u oči, a srce iz grudi nema kud'...

Avatar
EpateguiHuleteti
Postovi: 1925
Pridružen/a: 02 maj 2021, 16:55
Lokacija: Danas Conference Center
Kontakt:

Re: Fudbalska reprezentacija Srbije

Post Postao/la EpateguiHuleteti » 22 jan 2022, 12:11

Jankovic nikada nije bio kljucni igrac, lider u ekipi, nije mogao da udje u te cipele. Spisak klubova u kojima je igrao pokazuje da je bio prosecan igrac, ne vise od toga, a stalno se nesto kao uzdali u njega kada bude zdrav. Slican je Luki Milivojevicu po profilu s tim sto mislim da je Luka za nijansu bolji igrac, ali isti je to kalibar u principu. Racimo Djuricic je dosta jaci igrac od Jankovica, slican profil, ali lucidnost i osecaj za igru su na Djurinoj strani.
Adem Ljajic je u Partizanu dizan u nebesa, pa onda prelazak u Mancester junajted kada je taj klub bio na vrhuncu moci u svojoj istoriji, a u reprezentaciji nije odigrao dve krstene utakmice da valjaju (u Elbasanu protiv Albanije i treba da se setim gde jos). Na otvaranju mundijala protiv Kostarike u Rusiji bio u prvoj postavi, a nije dosao na utakmicu. Decko koji odigra jednu vrhunsku sezonu, pa ga nema nigde naredne 3-4.
Bilo je jos nekoliko slicnih precenjenih igraca poput Sulejmanija, Zorana Tosica, oba Lazovica, pomenutog Milivojevica.
Na ovoj tabeli Ljajic je ispred Mihajlovica i Jugovica, a razlika u klasi je visestruka u korist ove dvojice starijih. Za mene Mihin i Jugin gol u odnosu na njega duplo vredi, jer su bili i defanzivniji igraci i jer su igrali na "cizmi" kada je bilo teze postici gol, manje golova padalo, jake odbrane bile, klubovi, liga.

Avatar
marconato
Postovi: 12161
Pridružen/a: 10 jan 2009, 11:33
Kontakt:

Re: Fudbalska reprezentacija Srbije

Post Postao/la marconato » 22 jan 2022, 12:16

Pa niko to i ne spori...To je isto kao kad poredis igracke kvalitete Vidića i Mitrovića i konstatujes da bez obzira sto Mitar ima vise golova, Vidić je bolji igrac... :roll:

Samo statistika, informacija, kako god...
Crveno-bela boja kad se razlije svud', suze mi jurnu u oči, a srce iz grudi nema kud'...

Avatar
EpateguiHuleteti
Postovi: 1925
Pridružen/a: 02 maj 2021, 16:55
Lokacija: Danas Conference Center
Kontakt:

Re: Fudbalska reprezentacija Srbije

Post Postao/la EpateguiHuleteti » 22 jan 2022, 12:25

Nisam tebi nista rekao, i ja naznacih kako statistika moze da zavara ovako na prvu, a da recimo ne znas ko su doticni sa tabele i kakvi su bili.

Zanimljivsot: "Popusi ga purgeru" je dao samo 21 gol u Seriji A! U evropskim utakmicama i kao asistent je bio daleko ucinkovitiji.
1993/94 nijedan gol u Seriji A! A u cetvrtfinalu, polufinalu i finalu Lige sampiona drzao cas fudbala, davao golove, namestao, driblao protivnike ko volove.
1992/93 kada je bio u sukobu sa Kapelom samo 10 nastupa, ali i 4 gola. 1994/95 i 1995/96 je vec trpao redovno. Nakon toga je vise bio u ambulanti nego na terenu.

Avatar
marconato
Postovi: 12161
Pridružen/a: 10 jan 2009, 11:33
Kontakt:

Re: Fudbalska reprezentacija Srbije

Post Postao/la marconato » 22 jan 2022, 12:46

U prevodu, bio je nekonstantan, iako se njegovo majstorstvo ne dovodi u pitanje!
Crveno-bela boja kad se razlije svud', suze mi jurnu u oči, a srce iz grudi nema kud'...

Avatar
EpateguiHuleteti
Postovi: 1925
Pridružen/a: 02 maj 2021, 16:55
Lokacija: Danas Conference Center
Kontakt:

Re: Fudbalska reprezentacija Srbije

Post Postao/la EpateguiHuleteti » 22 jan 2022, 12:54

marconato je napisao/la:
22 jan 2022, 12:46
U prevodu, bio je nekonstantan, iako se njegovo majstorstvo ne dovodi u pitanje!
Nije igrao cesto. Sukobi sa trenerima i povrede koje su u njegovom slucaju redovno bile posledica slabije fizicke spreme. U reprezentaciji je trpao od 87. do 97. redovno, u Zvezdi bio takodje efikasan. U Italiji nije hteo da se podredi svima, bio je ne slucajno "Il Genio".

Inace ova tabela pokazuje i kakva je igracina bio Vlada Jugovic! Covek je bio zadnji vezni, ali je i igrao u top klubovima. Dosao u Sampdoriju koja je bila aktuelni vicesampion Evrope, potom sa Juventusom uzeo usati pehar i bio u dva finala, u smiraju karijere igrao u Interu.
Zadnja izmjena: EpateguiHuleteti, dana/u 22 jan 2022, 12:56, ukupno mijenjano 1 put.

Avatar
marconato
Postovi: 12161
Pridružen/a: 10 jan 2009, 11:33
Kontakt:

Re: Fudbalska reprezentacija Srbije

Post Postao/la marconato » 22 jan 2022, 12:56

Jugović je bio 1 od nasih najboljih igraca ikada. Ne mogu zamisliti nijednu idelnu postavu bez njega. Kao covjek mi se takodje cini da je na nivou.
Crveno-bela boja kad se razlije svud', suze mi jurnu u oči, a srce iz grudi nema kud'...

Avatar
EpateguiHuleteti
Postovi: 1925
Pridružen/a: 02 maj 2021, 16:55
Lokacija: Danas Conference Center
Kontakt:

Re: Fudbalska reprezentacija Srbije

Post Postao/la EpateguiHuleteti » 22 jan 2022, 13:01

marconato je napisao/la:
22 jan 2022, 12:56
Jugović je bio 1 od nasih najboljih igraca ikada. Ne mogu zamisliti nijednu idelnu postavu bez njega. Kao covjek mi se takodje cini da je na nivou.
Ne gura se u prvi plan. Menadzerise, ali iskreno radi sa polovnjacima. Znam kada je dosao u Zvezdu, odmah ga je uprava Dzaja-Cvele ozenila :mrgreen: To im je bila taktika, igrace su odmah zenili, da ne bi hodali po kafanama, diskacima, lumperajkama. Jedino ludog Binu nikada nisu mogli iskontrolisati.
U Sampdoriji je znao kod Eriksona igrati i po krilu, bio je polivalentan igrac. Bio i u Atletiku u Madridu jednu sezonu, igrali su mislim Kup UEFA, dao gol makazicama u stilu rasnih centarfora, posle taj gol proglasen za najbolji u toj sezoni. Kompletan igrac bio. Atipican za nase prostore, cutljiv, hladnokrvan, smiren, kao da je bio neki German, Skandinavac...

Avatar
EpateguiHuleteti
Postovi: 1925
Pridružen/a: 02 maj 2021, 16:55
Lokacija: Danas Conference Center
Kontakt:

Re: Fudbalska reprezentacija Srbije

Post Postao/la EpateguiHuleteti » 22 jan 2022, 14:25

Silja Pesic nije uopste u protokolu Fatih Karagumruka danas, izgleda da je vec sve dogovorio sa Hal sitijem, clanom Cempionsipa.
Milan ponudio Zvezdi 5.000.000 € za Marka Lazetica, dva miliona vise nego Torino pre koju nedelju.

Avatar
marconato
Postovi: 12161
Pridružen/a: 10 jan 2009, 11:33
Kontakt:

Re: Fudbalska reprezentacija Srbije

Post Postao/la marconato » 23 jan 2022, 13:49

Radunović odbranio penal Biraghiu. Vlahovića nema zbog korone.

Juce je Mitar iz istog razloga propustio mec Fulhama.
Crveno-bela boja kad se razlije svud', suze mi jurnu u oči, a srce iz grudi nema kud'...

Avatar
alan_kardec
Postovi: 14564
Pridružen/a: 19 jul 2008, 11:19
Lokacija: Crazy North
Kontakt:

Re: Fudbalska reprezentacija Srbije

Post Postao/la alan_kardec » 23 jan 2022, 16:55

Tadić danas asistent u pobjedi Ajaxa u gostima derbiju protiv PSV-a. 14. asistencija u sezoni.


Buka dobija nove decibele, bubne opne lete u komadiće, Crvena zvezda vodi sa 1:0!
RIP Adis Selmanović

Odgovori

Natrag na “Fudbal u regionu”

Online

Trenutno korisnika/ca: Nema prijavljenih korisnika/ca. i 30 gostiju.