Nogometna reprezentacija Hrvatske

Crna Gora, Hrvatska, Makedonija, Slovenija, Srbija

Moderatori/ce: geronimo,VanBasten,Devil,dubrava,Trigger

Ko je najbolji golman u povijesti reprezentacije

Ladić
10
19%
Pletikosa
16
30%
Subašić
28
52%
 
Ukupno glasova: 54

Avatar
Tritolone
Postovi: 12321
Pridružen/a: 12 apr 2011, 21:19
Lokacija: Croatia
Kontakt:

Re: Nogometna reprezentacija Hrvatske

Post Postao/la Tritolone » 28 sep 2022, 09:22

Ako zdravlje posluzi ove glavne igrace uvjeren sam da se mozemo potuci protiv ovih na papiru jacih reprezentacija, zapravo uvjeren sam da ce nam zbog naseg mentaliteta lako cemo vise problema napraviti Kanada, Maroko, nego Belgija. Roster je nikad bogatiji, jedino ostaje taj problem napada i desnog krila. Ja osobno ocekujem da prođemo grupu a poslije toga je sve moguce, trebat ce srece kao i Rusiji ali mislim da je cetvrtfinale najrealniji domet.
Io non rubo il campionato ed in Serie B non sono mai stato!

Urlando contro il cielo

Tu regina di milano
Io son pazzo di te

Go into a room too fast kid, the room eats you.

Cipiripiblicblic
Postovi: 5206
Pridružen/a: 06 jan 2021, 22:25
Kontakt:

Re: Nogometna reprezentacija Hrvatske

Post Postao/la Cipiripiblicblic » 28 sep 2022, 10:35

I ja mislim četvrtfinale

Avatar
Ouagadougou
Postovi: 117
Pridružen/a: 23 nov 2021, 23:13
Kontakt:

Re: Nogometna reprezentacija Hrvatske

Post Postao/la Ouagadougou » 28 sep 2022, 12:48

Odlična vijest da smo se plasirali na u-21 Euro, ali ovo što Bišćan radi sa sastavljanjem prvih 11 odavno nisam vidio. U kvalifikacijama je u stilu Otta Barića postavljao igru sa 5 stopera, a sad mu je iz nekog razloga u prvih 11 Šego i Pršir, a Biuk i Baturina ni na mapi,Čolina desni bek itd...Sučić klasa, Vušković bez problema može umjesto Vide već u A reprezentaciju. Pašalić je i mene oduševio, još uz to je desno krilo. Zanimljivo je da smo najači i najviše potencijala imamo u napadačkoj liniji, obično kod nas bude vezna linija ta koja je najkvalitetnija... Beljo, Šimić, Vidović, Ljubičić, Matanović, Biuk, Pašalić...

Ova bi se momčad sa nekim trenerom kvalitete tipa Jurić, Bilić bez problema mogla boriti i za plasman na seniorski Euro, toliko sam uvjeren u individualnu kvalitetu ovih igrača

Avatar
Epidaurus
Postovi: 21288
Pridružen/a: 15 maj 2014, 14:37
Kontakt:

Re: Nogometna reprezentacija Hrvatske

Post Postao/la Epidaurus » 28 sep 2022, 12:53

Meni djeluje da ce Hrvatska u buducnosti imati jos jacu reprezentaciju nego sad. Vrlo vjerovatno tu nece biti igraca ranga Modrica ali ocekujem veliki broj igraca koji ce biti faktor u najjacim svjetskim klubovima.

Avatar
L-Train
Postovi: 18245
Pridružen/a: 10 mar 2010, 23:56
Kontakt:

Re: Nogometna reprezentacija Hrvatske

Post Postao/la L-Train » 28 sep 2022, 13:13

Sve dok imaju Mamicev Dinamo ne trebaju se brinuti.
Okusi strah, bol, mrznju i barut
i zivi u toj nadi da ce sutra ipak svanut,
na sekund nosi teret mojih rana
dok grad ti sapce pricu jezikom oziljaka.

Avatar
Felixians4
Postovi: 7425
Pridružen/a: 09 apr 2020, 19:20
Kontakt:

Re: Nogometna reprezentacija Hrvatske

Post Postao/la Felixians4 » 28 sep 2022, 13:23

Jako teško će Hrvatska održavati se kamo je sada,a tek da se nadmaši. Dinamo,U21 i A selekcija,dakle ,od 2018. pa evo do 2023. daleko najuspješniji ciklus u povijesti najjačeg sporta na Zemlji,za Hrvatsku.

Modrić kako stvari stoje bi mogao i do Europskog 2024. izbori li se,kao i Perišić. Da,po dubini "Talent poola" smo nikad ozbiljniji,no bez 2-3 top klase u sredini/navali teško da ćeš opstati u vrhu,a najrealnije šanse da to postanu imaju braniči mladi koji ipak manji utjecaj nose od ofanzivnijih kolega,osim kad je možda riječ o Talijanima.

Danska je zapravo kvalitetnija u početnom sastavu od Hrvatske od onih koji su jučer se u Vejleu sučelili i Bišćan niže uspjeh za uspjehom u karijeri.

Baturina je van forme,pritom bolestan,nije bio u kadru,desnog beka su pokrivali Šverko,B.Šutalo,Fruk,ČolinamStanišić ovaj ciklus,bilo je puno problema s ozljedama,davanjima igrača Daliću,no izboren je plasman i to na način koji je iskalio momke idealno.

Treba cijeniti i uživati u momentu jer poslije će sušna,teža,gora vremena stići,nije realno da smo ovako uspješni u sportu,a sve nas je manje

Avatar
Tritolone
Postovi: 12321
Pridružen/a: 12 apr 2011, 21:19
Lokacija: Croatia
Kontakt:

Re: Nogometna reprezentacija Hrvatske

Post Postao/la Tritolone » 28 sep 2022, 14:00

Takve stvari je jako tesko prognozirati, tko je mogao znati nakon one 2008 u kojoj su vođe ekipe bile vec u godinama, igrac koji nas je nosio kroz kvalifikacije (Eduardo) se ozbiljno ozljedio i nikad vise nije zaigrao ni priblizno na toj razini da ce se opet sklopiti reprezentacija koja uzima skalp velikim.

Ja sam uvjeren da nema straha za reprezentaciju iducih 10-12 godina, odonosno da ce se uvijek izboriti glavni turnir, a za nesto dalje ipak treba imati srece. Evo i mladi Dinamo, i mladi Hajduk prosle sezone su uspjesno igrali protiv najjacih klubova na svijetu, znaci da materijala uvijek ima.
Io non rubo il campionato ed in Serie B non sono mai stato!

Urlando contro il cielo

Tu regina di milano
Io son pazzo di te

Go into a room too fast kid, the room eats you.

Avatar
Seaman
Postovi: 4289
Pridružen/a: 07 mar 2013, 06:30
Kontakt:

Re: Nogometna reprezentacija Hrvatske

Post Postao/la Seaman » 28 sep 2022, 14:13

čitajući pojedine komentare,čovjek bi pomislio da su ovi mladi igrali protiv malte :rol:,a ne protiv danske koja je bila i favorit u tome susretu,ekipa koja u proljeće prošle godine tukla mlade francuze u sastavu sa koundeom,fofanom,camavingom,eduardom,guenduzijem,lafontom,tchouamenijem., kolko neznanja da je za nepovjerovati :rol: bišćan je sjebo šta nije sve već završio osvajanjem prvog mjesta u skupini,ostalo su priče za djecu,odveo reprezentaciju na dva velika natjecanja, izborio četvrfinale EP i ispao od Španjolske :kafa: gdje god je radio ima rezultate iza sebe,vjerojatno bi joey klokan koji nemože završiti trenersku akademiju ili neki klaun koji sjede na klupi uz dalića bolje

Avatar
Felixians4
Postovi: 7425
Pridružen/a: 09 apr 2020, 19:20
Kontakt:

Re: Nogometna reprezentacija Hrvatske

Post Postao/la Felixians4 » 28 sep 2022, 14:19

Tritolone je napisao/la:
28 sep 2022, 14:00
Takve stvari je jako tesko prognozirati, tko je mogao znati nakon one 2008 u kojoj su vođe ekipe bile vec u godinama, igrac koji nas je nosio kroz kvalifikacije (Eduardo) se ozbiljno ozljedio i nikad vise nije zaigrao ni priblizno na toj razini da ce se opet sklopiti reprezentacija koja uzima skalp velikim.

Ja sam uvjeren da nema straha za reprezentaciju iducih 10-12 godina, odonosno da ce se uvijek izboriti glavni turnir, a za nesto dalje ipak treba imati srece. Evo i mladi Dinamo, i mladi Hajduk prosle sezone su uspjesno igrali protiv najjacih klubova na svijetu, znaci da materijala uvijek ima.
zapravo je bilić odmah u livornu po dolasku nagovijestio da ide smjena i da nova generacija stiže. to je bila ekipa srne,modrića,rakitića koliko i petrića,kovača,šimunića. uvedeni su kalinić,vukojević,ćorluka, a znali smo da nadolaze lovren,mandžukić.

da će baš uvijek izboriti nisam siguran,nije ni problem propustiti tu i tamo,sasvim logično. uvijek ima i uvijek ćemo biti nadareni,svi na ovim prostorima balkana,sustav isto nije tako loš,no izgleda da ljudi ne znaju cijeniti i nisu svjesni aktualno fenomenalnog trenutka ne samo u vezi ovog o čem raspravljamo konkretno pa kasnije kad nastupi blaža ili dulja kriza,e tada shvate koliko nisu znali nekog i nešto poštivati i odati priznanje. nije normalno da su slovenija,srbija i hrvatska ovako konzistentno uspješni kao ni BiH neuspješna i to će se sporadično i mijenjati.

zadnjih 5-6 godina najslabije produciramo zapravo ozbiljan potencijal na desnom beku kao i u vezi što je valjda slučajan trend. prije smo kaskali s lijevom stranom i napadom,a bili obdareni u sredini(i sada smo još neko vrijeme,no palaversa,franjić,duvnjak,bulat itd. nisu se razvili očekivanom brzinom,još su U21 mladići jasno,a uskočit će netko osmi po običaju).

no to je srednja budućnost,na redu su mundijal i final four lige nacija,hrvatska je top5-10 sila i dok je tako,valjda dati zadnji trzaj iz sebe

Kenonan
Postovi: 395
Pridružen/a: 18 okt 2012, 18:47
Kontakt:

Re: Nogometna reprezentacija Hrvatske

Post Postao/la Kenonan » 30 sep 2022, 16:27

Sutalo Josip i Gvardiol su top klasa, sukladno sa godinama (jos su igraci U21) za sezonu dvije oba ce igrati u najboljim klubovima svijeta. To je skoro pa sigurno.

Tako da nije bas da nemamo u obrani vrhunske igrace.

Avatar
Felixians4
Postovi: 7425
Pridružen/a: 09 apr 2020, 19:20
Kontakt:

Re: Nogometna reprezentacija Hrvatske

Post Postao/la Felixians4 » 30 sep 2022, 16:57

Kenonan je napisao/la:
30 sep 2022, 16:27
Sutalo Josip i Gvardiol su top klasa, sukladno sa godinama (jos su igraci U21) za sezonu dvije oba ce igrati u najboljim klubovima svijeta. To je skoro pa sigurno.

Tako da nije bas da nemamo u obrani vrhunske igrace.
Citiram sebe: Da,po dubini "Talent poola" smo nikad ozbiljniji,no bez 2-3 top klase u sredini/navali teško da ćeš opstati u vrhu,a najrealnije šanse da to postanu imaju braniči mladi koji ipak manji utjecaj nose od ofanzivnijih kolega,osim kad je možda riječ o Talijanima.


Dakle,da, J.Šutalo,Gvardiol,braća Vušković,Sosa,vratari... Nikad istovremeno toliko mladih super opcija Hrvatska nije u zadnjoj liniji posjedovala. No ipak na gro primjera kroz povijest vidimo da uglavnom ćeš prije do velikih ostvarenja kad ti ključnu prevagu rade veznjaci i sami ofanzivci nego braniči. Naveo sam Italiju kao iznimku koja se često krpala gore i na dosta prljav,dekadentan,eto i ružan način dolazila do vele uspjeha ,a da su nositelji bili stoperi,vratar,bek.

Josip Šutalo još nije top klasa,makar ne do Mundijala,tamo će se već moći donijeti ili odnijeti takav sud. Top talent i klasa mala,a velika razlika. Top klasa mora se dokazati na najvišem klupskom i/ili reprezentativnom levelu. Baš naredna 2 i pol mjeseca Dinamo i reprezentacija love opet sjajna ostvarenja,a mali je startni stoper tako da ima svu šansu svijeta nametnuti se do kraja i postati rekordni transfer iz Hrvatske. Isto kao što to nije recimo Majer,a Kovačić jest. Jer Majer je ove sezone u rotaciji Rennesa. I da,sad je recentno odigrao super za Rennese i reprezentaciju,raspituju se top klubovi za njega,spominju 60-70 milijuna eura... No tek kad igraš u kontinuitetu u top klubu,ligi te isporučuješ makar dvaput mjesečno vrhunsku predstavu tamo,e onda si top klasa.


Kao što je Gvardiol podbacio na Euru lani,a bilo je jasno da samo slučajni splet će ga spriječiti da ne postane crem de la creme,no nije ga se moglo nazvati top klasom dok nije odigrao takvu sezonu u RB Leipzigu i s reprezentacijom super u kvalama/ligi nacija.



Za Hrvatsku nisu sretna bila SP van Europe. 2010. bez plasmana, 2014. i 2002. onu drugu partiju smo bili izvrsni,prvu i treću podbačaj i to sve protiv van euro selekcija. I to uzeti u obzir,a sama grupa uopće nije pizdarija iako smo s Belgijom kao ESP i GER s kojima se križamo pred Japanom i Kostarikom,tako mi i BEL čvrsti favoriti prolaska.


LeeJunFan
Postovi: 134
Pridružen/a: 12 feb 2021, 14:15
Kontakt:

Re: Nogometna reprezentacija Hrvatske

Post Postao/la LeeJunFan » 12 okt 2022, 14:45

Josip Mišić zaslužuje biti pozvan u reprezentaciju, kao back up za Brozovića. Hrvatska ima 6,7 defanzivni/zadnji veznih u ligama 5 -ice koji trenutno nisu u reprezentaciji i koji konkuriraju za to 1 mjesto zamjene za Broza (Jakić,Franjić,Bistrović,Bašić,Šunjić,Moro... ), ali mislim da je Mišić bolji od svih njih i to pišem kao netko ko navija za Hajduk.
Niko Kristian Sigur! 🇨🇦

Avatar
Ouagadougou
Postovi: 117
Pridružen/a: 23 nov 2021, 23:13
Kontakt:

Re: Nogometna reprezentacija Hrvatske

Post Postao/la Ouagadougou » 13 okt 2022, 11:18

LeeJunFan je napisao/la:
12 okt 2022, 14:45
Josip Mišić zaslužuje biti pozvan u reprezentaciju, kao back up za Brozovića. Hrvatska ima 6,7 defanzivni/zadnji veznih u ligama 5 -ice koji trenutno nisu u reprezentaciji i koji konkuriraju za to 1 mjesto zamjene za Broza (Jakić,Franjić,Bistrović,Bašić,Šunjić,Moro... ), ali mislim da je Mišić bolji od svih njih i to pišem kao netko ko navija za Hajduk.
Dvojba je vjerojatno Jakić ili Mišić i jedan od njh će sigurno ići kao taj posljednji 26. igrač. Ostali nisu ni blizu nekom predpozivu. Obojica igraju Ligu Prvaka, ali u tom slučaju radije bi da ide Mišić. Jakić igra trenutno više desnog beka nego zadnjeg veznog, a i da igra zadnjeg veznog Mišić je meni daleko tehnički jači i otporan je na presing.

Srebrenko
Postovi: 436
Pridružen/a: 15 feb 2022, 23:49
Kontakt:

Re: Nogometna reprezentacija Hrvatske

Post Postao/la Srebrenko » 14 okt 2022, 16:30

Zna se kako se prodaju dinamovi igrači,ako ne može kroz klub onda kroz "našu repku".Kad je mogao Sammir obući kockice može onda i Mišić :oops:

Cipiripiblicblic
Postovi: 5206
Pridružen/a: 06 jan 2021, 22:25
Kontakt:

Re: Nogometna reprezentacija Hrvatske

Post Postao/la Cipiripiblicblic » 15 okt 2022, 15:14

Jakić igra wingbacka tamo.

U svakom slučaju, Brozović je daleko bolji od svih nabrojanih.


Avatar
Tritolone
Postovi: 12321
Pridružen/a: 12 apr 2011, 21:19
Lokacija: Croatia
Kontakt:

Re: Nogometna reprezentacija Hrvatske

Post Postao/la Tritolone » 09 nov 2022, 12:07

Manje vise ocekivano, drago mi je sta je Sucic tu, zasluzio je. mozda bi ja samo ubacio Misica ispred Jakica ali iskljucivo zato sta je on jedina prava zamjena za Brozovica.
Io non rubo il campionato ed in Serie B non sono mai stato!

Urlando contro il cielo

Tu regina di milano
Io son pazzo di te

Go into a room too fast kid, the room eats you.

Avatar
Arvid
Postovi: 17018
Pridružen/a: 06 feb 2021, 10:46
Kontakt:

Re: Nogometna reprezentacija Hrvatske

Post Postao/la Arvid » 10 nov 2022, 19:35

Kako bi izgledalo najboljih 11 po vama od ovog rostera? Gledam sad, dalo bi se više super zanimljivih kombinacija iskemijati.
I found freedom. Losing all hope was freedom.

Avatar
CROtorious
Postovi: 1534
Pridružen/a: 10 apr 2016, 19:42
Kontakt:

Re: Nogometna reprezentacija Hrvatske

Post Postao/la CROtorious » 10 nov 2022, 20:12

Livakovic
Juranovic-Sutalo-Gvardiol-Sosa
Brozovic
Kovacic Modric
Vlasic Livaja Perisic
Zadnja Klupa

Everyday it seems we're wasting away

Odgovori

Natrag na “Fudbal u regionu”

Online

Trenutno korisnika/ca: Nema prijavljenih korisnika/ca. i 3 gosta.