FK Crvena zvezda

Crna Gora, Hrvatska, Makedonija, Slovenija, Srbija

Moderatori/ce: geronimo,dubrava,Trigger,VanBasten,Devil

Ko je Zvezdi u ovome trenutku najpotrebniji ?

Dragan Dzajic
16
13%
Nebojsa Covic
13
10%
Zoran Stojadinovic
6
5%
Gazprom
71
57%
Svi
19
15%

Ukupno glasova: 125

Devil
Moderator
Kontakt:

PostPostao/la Devil » 07 jan 2012, 16:03

Devil WroteColonBraco Delije,Zvezdasi,Cigani posebna cestitka za vas tradicionalnim pozdravom Mir Boziji,Hristos se rodi ! ;)

edit:Srecan rodjendan,najboljoj navijackoj grupi u regiji,da jos mnogo mnogo godina postavljate standarde i bodrite nas tim u svakoj utakmici.
DELIJE NEKA JE SRETNO !!!
Pozdravlja vas Cika Devil. Secajte me se. :)))

obannon
Kontakt:

PostPostao/la obannon » 09 jan 2012, 10:01

MIR BOŽIJI, HRISTOS SE RODI
SREĆAN ROĐENDAN DELIJE, SREĆAN TI ROĐENDAN REPUBLIKO
.
Dobro bi bilo kada bi za Mikića uzeli 1.5 mil. švabama kao što se piše, ako stvarno nude odma ga treba prodati(Zaslužio je svojim igrama i odnosom prema dresu- Srećno Mićko)
СРЕЋАН ТИ РОЂЕНДАН...

Devil
Moderator
Kontakt:

PostPostao/la Devil » 09 jan 2012, 15:49

Sutra krecu zimske pripreme,kasnije ili sutra cu da malo vise o tome napisem. ;)

Devil
Moderator
Kontakt:

PostPostao/la Devil » 10 jan 2012, 19:21

Dakle pocele su pripreme nasih fudbalera danas.
Sa zakasnjenjem ce da dodju nasi stranci Borja i Kadu koji su se Robiju javili sa aerodroma u Frankfurtu zbog kasnjenja letova te Pasheko i Asamoah koji ce da dodju do sutra uvece.
Igraci su odma' upoznati sa planom rada a pojedini su i odstranjeni,pa ce Vilotic,Reljic,Savio,Causic,Brigel,Jeremic da koriste gostujucu svlacionicu do okoncanja statusa.Sa ekipom treniraju i Kaludjerovic,Trifunovic i Mugosa,ali to ce ubrzo da se rastali do odlaska u Crnu Goru.Kasnije cu da se pozabavim tematikom odlazaka i dolazaka. ;)

Dakle sa pripremama su krenuli...
Bajkovic,Kirovski,Vesic,Dmitrovic,Cosic,Mikic,Petkovic,Stojkovic,Tosic,Mihajlovic,Mladenovic,Krneta,Maksimovic,Mijailovic,Lazovic,Dimitrijevic,Vesovic,Mugosa,Jankovic,Djurickovic,Perovic,Milivojevic,Evandro,Kaludjerovic,Ozegovic,Trifunovic,Kasalica, te vec pomenuti sto kasne i ovi koji su odstranjeni oni odvojeno treniraju.

Ekipa ce do 19.januara da trenira u Beogradu,kada sledi standardno odlazak na Primorje u hotel Splendid u Becicima gde cemo da odmerimo snage sa Grbljem(22.januar),Buducnosti(25.januar),Zetom (26.januar),Leotarom(28.januar).
Zatim sledi odlazak u Antaliju u hotel "Kalista" gde cemo da odmerimo snage sa WInterthurom(2.februar),pa onda sledi turnir gde prvo igramo sa Zilinom(4.februar),a onda u zavisnosti od rezultata igramo protiv Dinamo B/Litex(7.februar),pa onda ide Jiangsu (11.februar) i sve se zavsrava sa Dinamom iz Bukuresta 14.februara.

Par slika od danas:
slika
slika
slika

braoolyo
Kontakt:

PostPostao/la braoolyo » 10 jan 2012, 22:46

"Jeste pregovaramo o dolasku Reljića. On je jedna od naših želja tokom ovog prelaznog roka, s obzirom na potencijal, ljudski i profesionalni odnos. Želimo da mu pomognemo da dobrim partijama u narednih šest meseci na velika vrata kasnije ode u veliki evropski klub." - Stojic

Plakacemo mi za Stevicom. :(

Devil
Moderator
Kontakt:

PostPostao/la Devil » 10 jan 2012, 23:43

Samo ti placi. :lol:

braoolyo
Kontakt:

PostPostao/la braoolyo » 10 jan 2012, 23:53

A tebi kao nece faliti igrac koji podjednako lose igra i lijevom i desnom i isto tako podjednako lose moze odigrati na vise pozicija? :lol:

Sta ce biti na kraju sa Causicem? Nikako ga nisam ocekviao u drustvu 'odabranih'. :?

Devil
Moderator
Kontakt:

PostPostao/la Devil » 10 jan 2012, 23:58

braoolyo WroteColonA tebi kao nece faliti igrac koji podjednako lose igra i lijevom i desnom i isto tako podjednako lose moze odigrati na vise pozicija? :lol:

Sta ce biti na kraju sa Causicem? Nikako ga nisam ocekviao u drustvu 'odabranih'. :?

Istina bice mi se malo odreci takvog polivalentnog igraca koji jednako lose moze igrati na svakoj poziciji gde se nalazi,ali sta je tu je zivot ide dalje. :mrgreen:

Causic Robiju ne lezi nikako,to je pokazao kada je ubacio Djurickovica u prvi tim a njega poslao na listu prekobrojnih.Causic je talentovan igrac,ali jbg u kompoziciji igre koju mi igramo on nema mesta jer ne moze igrati zadnjeg veznog niti po strani a nije ni toliko ofanzivan da igra poluspica.Njegovo mesto je tacno na centralnom delu terena dakle ni napred ni nazad nego u centarskom krugu. :D

Trebao je biti jedan vid prebijanja za Milivojevica,ali se nesta izjalovilo,zato ja sada sa nestrpljenjem cekam koji ce to drugi igrac iz nase omladinske skole put Banjice. :roll:

braoolyo
Kontakt:

PostPostao/la braoolyo » 11 jan 2012, 00:24

Pa nisu ni nama ta trojica u sredini bas tako podijeljena na jednog zadnjeg i dvojicu prednjih veznih, pogotovo u ovoj polusezoni gdje su Evandro i Cava bili bas u tom centarskom krugu i izigravali plejmejkere na 40-50m od gola ili eventualno Kadu koji je pokrivao cijeli teren. Ako je njegovo mjesto u centarskom krugu, onda nema tog sistema u koji bi se on uklopio, mada po nekoj logici mislim da bi mu najlakse bilo u nasem, da bude igrac tipa Cavija.

Devil
Moderator
Kontakt:

PostPostao/la Devil » 11 jan 2012, 00:27

braoolyo WroteColonPa nisu ni nama ta trojica u sredini bas tako podijeljena na jednog zadnjeg i dvojicu prednjih veznih, pogotovo u ovoj polusezoni gdje su Evandro i Cava bili bas u tom centarskom krugu i izigravali plejmejkere na 40-50m od gola ili eventualno Kadu koji je pokrivao cijeli teren. Ako je njegovo mjesto u centarskom krugu, onda nema tog sistema u koji bi se on uklopio, mada po nekoj logici mislim da bi mu najlakse bilo u nasem, da bude igrac tipa Cavija.

Pa nisu,mada 70% utakmica mi igramo sa centralnim veznjakom jer Micko/Kovacevic preuzimaju celu ulogu zadnjeg veznog,te ostavljaju prostor Chavi da kombinuje sto je u mnogo slucajeva lose radio ove polusezone u centralnom delu i onda da distribuira loptu na krila ili napred prema Evandru ili Kaduu.

Devil
Moderator
Kontakt:

PostPostao/la Devil » 12 jan 2012, 01:36

Doktore fudbalske igre sretan ti 43.rodjendan i da zivis jos mnogo mnogo godina,osvajas trofeje i radujes se uspesima nase ZVEZDE.

Devil
Moderator
Kontakt:

PostPostao/la Devil » 12 jan 2012, 01:46

Veliko pojacanje pristiglo u nas klub.U vecernjim satima kofere sa Marakane spakovao je Stevica levica koji ce karijeru da nastavi u RAdu. 8-)

Tribalian
Kontakt:

PostPostao/la Tribalian » 12 jan 2012, 12:06

I Reljic i Causic :arrow: FK Rad .
.... nekad bol, nikad strah, nekad muk.....

DANTES

PostPostao/la DANTES » 12 jan 2012, 17:41

Greska vam je velika Causic
IGRAJMO TAJ TANGO SMRTI

sasagmp
Kontakt:

PostPostao/la sasagmp » 12 jan 2012, 17:43

Mislim da ste se zajebali u vezi Causica....nije mali los igrac,bolje da ste njemu pruzali sansu na prolece i da u buducnosti zaradite na njemu.Mogao je biti lagano back up opcija Evandru,Kadu-u,Cavi,Milivojevicu....pa da u buducnosti imate vezu Mijailovic,Milivojevic,Causic...a i u 4-4-2 moze igrati levog veznog - u reprezentaciji je tu obicno i igrao.Opet ce namazani Ranko da prejebe Zvezdu za igraca i da ucari koji euro.

Zna li se kako bi otprilike trebala da izgleda zadnja linija?ima li nekih nagovestaja o Robijevim zamislima?Opet guzva na levom beku....

Sta ako ode Mikic?Vidim Dzomba(ako sam dobro procitao) je menadzer Pauljevicu i rekao je NE Zvezdi.

Gde je zapelo oko Kaludjerovica?

Ovo nije provokacija nego pitanje za Alana Kardeca(mislim da se tako zove clan)....da li mislis da je Robi sada licemer?Zbog nedavanja otkaza Borhi,Kadu-u i ko je vec sve kasnio....

Ko zakasni na prozivku, zbogom!
Robert Prosinečki više neće tolerisati kašnjenja na pripreme, u čemu je predvodio Li Adi.
- Ko se 10. januara ne pojavi na „Marakani“, reći ćemo mu zbogom. Kašnjenje ću tolerisati jedino novom strancu, ako uopšte angažujemo takvog - istakao je Prosinečki.

Nek ti bude za nauk da ubuduce ne gledas jednosmerno ;).

Devil
Moderator
Kontakt:

PostPostao/la Devil » 12 jan 2012, 18:37

Greska jeste sto je otisao bez dinara,ali da je velika greska i nije.Pogotovo sto sada na red polako dolazi '94,'95 generacija da se ubacuje.Tada ce tek nastati drama,koga prebaciti u prvi tim.
Ja sam davno ovde rekao da ne zelim da nam dodju ni Kojic ni Milivojevic ni niko iz Rada jer se upravo znalo da ce neki tal da bude,a ovde je Stojic po sve sudeci uzeo Causica,dakle nakon Mrkele,Prsa i Rogaca sada je na redu i cetvrto dete. :roll:,a o klauzuli za postotak da i ne pricam.

Zadnja linija ce verovatno da bude Tosic-Petkovic-Maksimovic-Mikic,s tim ako Mikic ode tamo ide dugo ocekivani Stojkovic a zamena ce negde da se nadje,mrzi me sada da se secam sta imamo u omladinskom pogonu od desnih pa mozda i od tamo nekoga da ubacimo.

Oko Kaludjerovica je zapelo pravo da ti kazem ne znam gde,verovatno su ovi kosooki skapirali kakav je napadac pa otezu. :lol: Ali otice on ovaj prelazni rok,bas kao i Vilotic a verovatno i Kadu.

I ovo zadnje vezano za Robija,Borha ne kasni,tacnije kasni ali ne kasni u smislu u kakvom je Robi ovde rekao.Akcenat je stavljen na kasnjenje kao sto je to bio slucaj sa Adyem kada se nikome nije javio.Borja se javio i on stize do petka(to mu dodje sutra valjda :? :lol: ,ne znam ni koji je dan jbt),a sa njim bi trebao i Pasheko.

p.s. Staja,Kule i Mici koordinatori omladinskih selekcija. :lol: :lol: :roll: :lol:

Rooney88
Kontakt:

PostPostao/la Rooney88 » 12 jan 2012, 22:59

Jel` me ovi varaju il` ga ovo Lekic zabi Barceloni? :mrgreen:
Ja skroz na njega zaboravio. :D
R.I.P

MIRZA RASCIC

Željezničar za život cijeli!

Devil
Moderator
Kontakt:

PostPostao/la Devil » 13 jan 2012, 02:25

INTERVJU:DULE SAVIC

Пре две године, наш сајт је објавио интервју са Душаном Савићем који је био поприлично неуобичајен и радо читан, па и цитиран у другим медијима. На жалост, тај интервју се изгубио у беспућима интернета па га, на многобројне захтеве, данас понављамо.

Уживајте...

Њуjорк, 15. фебруар, 2010. Излазим из куће око 5 послеподне и таксиjем крећем пут чувеног ресторана Петера Лугерa у Бруклину, где треба да се нађем са своjим цигањским приjатељем Цоjом (негде сам га већ описао као “циганин на куб”) и легендом ФК ЦЗ, човеком чиjе jе име ушло у JУ-митологиjу: ДУ-ЛЕ СА-ВИЋ!

Да одмах поjасним. Дуле и jа се познаjемо … па, децениjама! Боже, ово стварно звучи депримираjуће, али jе жива истина. Сплетом чудних околности упознали смо се и зближили захваљуjући Душановоj супрузи (и маjци Урошевоj и Вуjадиновоj), Марини Раjевић. Марина и jа смо били jако добри школски другови у XIII Београдскоj гимназиjи… И ето, тако…

Већ дуже време се носим мишљу да направим некакав “службени” интервjу/разговор са Дулетом, али “на дистанцу” ми jе то увек деловало безвезе (шта, да га позовем телефоном и онда да кренем да снимам разговор? Ниjе ми пасало).

Али, Богу хвала, Дуле се – изненадно - обрео у Њуjорку! Овде jе дошао на специjални позив ФК “Бели Орлови” из Њу Џерзиjа коjи су прошлог викенда славили годишњицу оснивања, а пожелели су да им баш Душан Савић буде почасни гост. Не могу а да не споменем да jе тренер Белих Орлова jош jедна Звездина легенда: Владислав Богићевић, чувени “Блеки”. Бићу до краjа субjективан па ћу рећи jош и то да jе Блеки за мене лично био и остао наjвећа Звездина легенда и луjка. А jа сам увек био слабашан на аутентичне, оригиналне луjке…Па jош капитен и наjбољи играч – штa ћеш боље!

Углавном, ето нас у Бруклину. Дуле Савић не може ни овде да прође неопажено. Троjица келнера у Лугеру су из наших краjева и свако би да се слика са Дулетом, да га потапше по рамену, одвали неко опште место (“Jа сам био на истоку Маракане када си дао гол против Жељезничара, главом уназад, са 16 метара”; “Као клинац, jа сам те обожавао”; “Сви смо скандирали твоjе име…”; “Еj, како си дао онаj гол Арсеналу?”… тра-ла-ла...)

РСБ: Чуj, jа нисам професионални новинар, тако да немам никакву унапред спремљену шему за оваj наш разговор. Хаjде да нормално причамо, а jа ћу на краjу да покушам да то преточим у колико-толико нормалан текст.
ДС: Ма, нема проблема.
/Истина жива, Господин Савић – аjмо мало да будемо формални – уопште ниjе поставио никакав услов, нити jе питао било шта о нашем саjту. Додуше, било ми jе мало криво да нас не прати – по сопственом признању , али брзо сам му обjаснио ко смо ми. “redstarbelgrade.info”, рекох му, ти jе нешто као “трећа трећина” у Звездиноj интернет галаксиjи. Имаш званични саjт коjи jе, сасвим логично, ИТ глас клуба. Други саjт су delije.com и они су ИТ глас Севера. Е, МИ смо ту да попунимо “трећу трећину” – да будемо глас свих оних коjима jе Звезда на срцу, а нису организовани у неку навиjачку групу. Наjважниjе од свега jе да се сви ми међусобно поштуjемо и уважавамо и да смо свесни да сваки од ова наша три саjта доприноси нешто сасвим оригинално одржавању Звездиног jединственог имиџа/

РСБ: Душане, бр’теееее, ево коначно ти и jа у омраженом Њуjорку!
ДС: Jесте, вала, нисам променио мишљење о овоj земљи…
РСБ: Чуj, имам овде већ нека унапред спремљена питања коjа су ми проследили ортаци са redstarbelgrade.info. Jе л’ могу да те питам?
ДС: Слободно, само распали!

РСБ: Па, ево, да почнем од категориjе “тривиа”, илити “небитни подаци”… Жика (наш админ) пита колико си укупно пенала промашио док си играо за Звезду? Он се сећа да си просуо пенал против Риjеке. Чак се сећа да си се сутрадан нешто “вадио” у новинама… Шта да му кажем?
ДС: Тачно jе. Већ смо водили 4:1 и негде пред краj досуде нам пенал. Њима (Риjеци, прим.) jе бранио неки резервни голман и добро се сећам да сам се оклизнуо приликом залета, тако да jе ударац на краjу био траљав, а голман лако ухватио лопту. Нисам се ни на шта друго “вадио”.
РСБ: Jе ли то био jедини пенал коjи си промашио?
ДС: У званичним утакмицама – да!

РСБ: Хаjдемо мало да одлетимо времепловом у 1980. годину. Тачниjе, на Пољуд и ону “повиjесну” утакмицу, Хаjдук – Црвена звезда, коjа jе била прекинута након што jе обjављено да jе “Наjвећи син” умро. Опиши нам таj тренутак. У ствари, почни, ако можеш, од тога зашто си тада седео на клупи – у оделу, а играла се jако битна утакмица?
ДС: Знаш да jе Стане (Бранко Станковић, тадашњи тренер ЦЗ, иначе наш бивши играч и репрезентативац из 1950их) био фанатик дисциплине. Радило се о томе да смо неколико дана пре те утакмице, ван плана, играли неку ревиjално-приjатељску и да смо се у Београд вратили тек иза 2 сата уjутро. Према распореду, требало jе да изађемо на jутарњи тренинг у 9, али jа сам припретио свима, “Немоj случаjно неко сутра /данас/ да се поjави на jутарњем тренингу!” Jедноставно, сматрао сам тада – као и данас – да то ниjе фер и да смо заслужили макар полудневни одмор. Углавном, уjутро се на тренингу поjавио само jедан играч – Бошко Ђуровски. Обзиром да jе био наjмлађи међу првотимцима, потпуно сам га разумео, односно, нисам уопште био љут на њега зато што ниjе стао уз тим. Али, оно што jе било битно за мене jе то да jе Стане тачно знао ко jе “коловођа боjкота” и због тога ме jе казнио неиграњем у Сплиту. Седео сам, у оделу, на самом краjу клупе.

Елем, играмо ми против Хаjдука на Пољуду, поведемо 1:0, много смо бољи, али они некако изjедначе, 1:1. Недуго након њиховог гола, долази до наше клупе М.Б. (извињавам се због инициjала, али човек jе jош увек жив и здрав… поштуjмо свачиjе право на приватност!) и каже, “Умро jе!” Jа га питам, ко бре? А он ту употреби реч коjа jе прилично погрдна – прескочимо jе! Рекао jе jош, “умро jе у фебруару, али тек су сад обjавили!” И као у поквареним телефонима, jа проследим вест низ клупу, према Станету. Сећам се, кад су му рекли, да jе љутито одмахнуо руком и гласно узвикнуо: “Ма, пусти ме, бре, зар не видиш да их имамо!” Jа сам се у том тренутку окренуо уназад, ка трибини, и са запрепашћењем констатовао да jе свечана ложа потпуно ПРАЗНА! А на почетку су ту били сви из руководства Хаjдука, на челу са (Титом) Киригином, као и водећи хрватски политичари, од Jосипа Врховеца на доле! Углавном, коjи минут касниjе, на терен упадаjу троjица мени потпуно непознатих људи, у цивилу, и рукама показуjу судиjи да свира краj! Судиjа jе и сам био потпуно збуњен, али jе ипак “успео” да одсвира краj.
РСБ: И онда настаjе она чувена сцена, када играчи jедног и другог тима стоjе на центру, а неки и плачу. Сећам се и jедног твог интервjуа, много година касниjе, у коjем си рекао: “Наравно, Вуjовићи су лежали на трави…” Да ли су неки од наших заиста плакали, или jе то био фол за камере?
ДС: Чуj, радило се о томе да смо сви осећали некакву фрку. Jер, нико ниjе знао шта ће бити даље са државом. Дакле, ниjе се толико радило о ‘жалу за Титом’, колико о реалном осећању опште нелагоде и неизвесности.

РСБ: ОК. Кики jе питала, зашто jе Вуjадин пребачен из напада у одбрану и да ли ти подржаваш ту прекоманду?
ДС: Тачно jе да jе он почео као нападач, чак jе постигао неколико голова, али мислим да jе то био неки помоћни тренер коjи га jе на jедноj утакмици прекомандовао у одбрану, након што jе Вуjадин већ постигао два гола. Одиграо jе jош боље на центархалф позициjи и то jе то. Jа лично мислим да jе то право место за њега. Има све предиспозициjе да успе на позициjи центархалфа или штопера.

РСБ: Где би ти лично волео да га видиш у иностранству jедног дана?
ДС: Ту нема дилеме - у Енглескоj! Уствари, наjвише бих волео да прво оде у Шкотску и то у Селтик или Ренџерс – да се тамо очеличи, уз њихову оштру и често прљаву игру. А онда, правац Премиершип!

РСБ: Вуjке jе, чини се, jош већи циганин од тебе – просто ми jе тешко да поверуjем?
ДС: Ма, он jе мене прешишао и уздуж и попреко. Имао jе само пет година када га jе Ћуре (Иван Ћурковић) jедном приликом поздравио са, „Где си, партизановац!“ На шта jе Вуjадин одговорио, „Jа сам лепо васпитан, иначе бих вас опсовао“!!! И то са ПЕТ година! Или, рецимо, наjсвежиjи пример – њега су пратили из Њукасла већ годину и по, значи заинтересовани су за њега. Али, Вуjадину jе наjвећи проблем да пређе у иностранство и заигра у црно белом дресу!!! Да ти сад не причам како ми jе подигао притисак на оноj утакмици када се догодио инцидент са Урошем Мишићем и полицаjцем. Лепо се договорим са Вуjадином да се нађемо 5 минута пред почетак на Западу – али њега нема. Позовем га на мобилни, кад он jе на Северу! И онда се догоди оно што се догодило... не, ниjе ми било нимало свеjедно. Али, не могу рећи да га осуђуjем.

РСБ: Добро, да пређемо на тему, „Тренери“. Сећам се да си ми jедном, давно, рекао да си наjвише научио од Миљана - иако те jе он тренирао само jедну полусезону, ако не грешим? Шта jе то што си од њега научио – ти и сви остали играчи? .
ДС: Миљан jе био гениjалац. Човек jе први код нас увео „игру иза леђа“.
РСБ: Извини, шта ти jе па то?
ДС: Па, рецимо, то да нападач има иза себе потпору у беку или неком другом одбрамбеном играчу. Рецимо, крене у напад Жота (Антониjевић, прим.). Иза њега jе Ђора. Жота врати Ђори, Ђора њему, након чега се убаци у напад, Жота тачно зна где jе сад наш бек и убацуjе лопту напред у празан простор. До тада су наши клубови играли доста статично и предвидљиво. Крило jе крило, бек jе бек... Но, Миљан jе увео те промене места што jе било потпуно ново. Плус, код њега се тачно знало где ко треба да буде у сваком тренутку. Минимум задржавања лопте, брзи, прецизни и кратки пасови, стварно jе знао знање. Jесте да jе Џаjа у том систему био мало повлашћен – остали играчи су често играли за њега – али то jе било продуктивно jер jедан Џаjин добар центаршут или дриблинг у казненом простору противника jе значио и 50% шансе за нас. Треба рећи и то да jе Миљан био велики фанатик тренерског заната. Он jе знао да отпутуjе у Енглеску о свом трошку и да онда данима, недељама, студира њихову игру. Знам да jе често спавао у возу између Ливерпула и Лондона, Лондона и Манчестера. Живео jе на сендвичима, али то му уопште ниjе сметало. Толико jе био залуђен за фудбал!
Зато jе Звезда и успела да освоjи три првенства за редом (у ОНОJ лиги!) и да стигне до полуфинала КШ. Осталим тренерима у Jугославиjи jе требало 4-5 година да укапираjу Миљанов систем!

РСБ: Не могу да се сетим, ипак сам био балавац тада, КО jе држао средину у Миљановоj Звезди осим Кулета?
ДС: Жота.
РСБ: Жота?? Па, зар он ниjе био десно крило?
ДС: Jесте, али Жота jе био „прво ЛАЖНО крило код нас“!
РСБ: Како то мислиш?

ДС: Па, лепо, то му jе било место на папиру, али он jе много више играо у средини и ослобађао простор по десноj страни за Ђору или неког другог играча коjи се убацивао из позадине и онда десjтвовао по десном крилу. То jе баш била та Миљанова игра „иза леђа“. По левоj страни су то исто радили Куле и Џаjа.
Jош нешто. Миљан jе био први коjи jе увео „стручни штаб“ у наш фудбал, у смислу озбиљног, професионалног тима стручњака – од кондиционог и помоћног тренера, до тренера голмана, физиотерапеута, скаута, итд. Уопште, био jе испред свог времена.
РСБ: А Бата Стане?

ДС: Бата Стане jе пре свега био jедан велики човек и поштењачина до краjа. Људина. Као тренер, наjвише jе инсистирао на дисциплини и то смо стварно сви могли да научимо од њега.
РСБ: Остали тренери са коjима си радио? Михић? Зец? Ћирић?
ДС: Михић jе тренер коjи ме jе увео из подмлатка у први тим и на томе ћу му увек бити захвалан. Диван човек и одличан познавалац фудбала. Бог да му душу прости, недавно jе умро. Гоjко (Зец) jе био изузетан у томе да се ниjе бавио анализом противничког тима, колико противничких играча, значи поjединачно. Знао jе да до танчина сними слабости сваког играча и да нас онда, сходно томе, припреми за наступаjућу утакмицу. Рецимо, мени би знао да каже, „оваj центархалф што ће да те чува има повређено лево колено, искористи то!“ Или, „Оваj ти jе спор и лош у игри главом...“ итд. Он jе знао сваког играча понаособ и у томе jе био ненадмашан.

РСБ: Jа сам чуо неке приче (трачеве) да Гоjко Зец ниjе баш уживао некакав ауторитет међу играчима и да jе Блеки, рецимо, знао да га „прозове“ пред свима?
ДС: То апсолутно ниjе тачно, Гоjка смо сви поштовали, па и Блеки.

РСБ: А Ћирић?
ДС: Ћира jе био „стари лисац и шмекер“. Већ jе био у годинама када нас jе преузео, а његов наjвећи квалитет jе било одлично вођење утакмице са клупе. У право време jе правио измене, рокаде, мењао и прилагођавао тактику. Он jе знао десног бека да стави на центархалфа, центархалфа на лево крило, лево крило на центарфора... био jе маjстор у томе да у току утакмице „промеша“ тим. А рад на тренинзима jе углавном препуштао помоћницима, Милићевићу и другима.

РСБ: А од тренера коjи нису никада били у Звезди, ко ти jе остао у лепоj успомени?
ДС: Вуjадин Бошков, без премца. Он ме jе тренирао у Спортингу (Хихон) и имао jе невероватну моћ да те инспирише, запали... (мало тривиа: Вуjадин Савић jе - „добрим делом“ – добио име по Вуjадину Бошкову, док jе први унук Бошкова добио име... шта мислите по коме? !) Уосталом, сети се оне утакмице на ЕП, када jе Jугославиjа губила на полувремену од Словениjе 0:3, а онда смо их у другом стисли и то са играчем мање (Михаиjловић добио црвени!) и на краjу изjедначили, 3:3. Таj преокрет jе био наjвише његова заслуга (Вуjдаина Бошкова, прим.) . Он jе увек имао огроман ентузиjазам коjи jе знао да пренесе и на играче.
Такође сам ценио (Томислава) Ивића. И он jе унео неке новине коjе су биле револуционарне у оно време. Баш као што jе Миљан увео игру „иза леђа“, тако jе и Ивић лансирао „игру на офсаjд“. Хаjдук jе то увежбао до савршенства и било нам jе ужасно тешко да их пробиjемо, посебно на Маракани где су играли дефанзивно и на контре. Не знам колико ти jе познато, али Ивић jе био невероватно отворен за нове идеjе, па jе чак ишао код колега-тренера коjи су радили у сасвим другим спортовима не би ли од њих купио неке форе! Тако jе, рецимо, знао да дође на утакмице Звездиних кошаркашица и да кроз разговоре са нашим тренером учи како се игра пресинг одбрана!!!

РСБ: А Ћиро?
ДС: Ћиро jе наjвећи хохштаплер коjи се икада поjавио међу домаћим тренерима! Нисам рекао и да jе лош тренер! Али, невероватно колико jе таj човек умео да искористи политичке везе као своjе адуте. Такође, мислим да jе њему био животни сан да буде тренер Црвене Звезде, jош тамо раних 1980их.

РСБ: А коjе играче си посебно ценио ван Звезде?
ДС: Било их jе пуно. Боро Приморац (Вележ – Хаjдук) jе био сjаjан центархалф, па онда и они стариjи Вележовци – Баjевић и Владић, као и голман Марић. Од Динамоваца сам наjвише ценио Заjеца, мада jе и Цицо Крањчар био одличан. У Хаjдуку сам ценио Jурицу Jерковића. Ипак, мислим да jе наjбољи наш играч коjи икада заиграо ван земље Сафет Сушић. Он jе недавно проглашен за наjбољег играча у историjи ПСЖ! За њега у Францускоj и дан данас кажу да jе прве две године одиграо врло добро, следеће две одлично, а онда последњих пет година – феноменално! Био jе вансериjски играч. Ненада Стоjковића сам такође ценио, иако jе играо у Партизану, као и његов претходник на тоj позициjи, Благоjе Пауновић…

РСБ: А кога си мрзео наjвише?
ДС: Нисам стварно мрзео никога, али никако нисам волео да играм(о) против Моце Вукотића! Ниско тежиште, кратке ноге, сjаjна техника и преглед игре, увек нам jе задавао много проблема.

РСБ: За краj, имаш ли ти икакву идеjу како да наш клупски фудбал изађе из овог блата?
ДС: Озбиљно говорећи, тренутно нема решења. Jер, просто речено, статус клубова jош увек ниjе решен. Како уопште да кренемо у некакво решавање кризе кад се не зна шта ће бити сутра?! Ко ће бити власник Звезде – или било коjег другог клуба? Какав ће бити закон? Треба неко да финансира – а не знаш ни ко jе то нити какви су му интереси! Шта jе то што уопште може некога да мотивише да уђе у клуб са парама? Страшна jе и сама помисао на то да неко може сутра да се поjави и да понуду за куповину клуба, а његов стварни интерес jе да постане власник земљишта коjе може да буде супер профитабилно, док му jе сам клуб на последњем месту?! Jа лично нисам за то да се Звезда приватизуjе.

РСБ: Добро, Душане, али одакле онда треба да потекне инициjатива…?
ДС: Инициjатива за шта?
РСБ: Па, за доношење некаквог закона коjи би регулисао приватизациjу у спорту и статус клубова/тимова, jер се овако даље не може?
ДС: Нама треба нови закон коjи би барем омогућио какву такву здраву основу за решавање свих нагомиланих проблема, али проблем jе у томе што би jедан такав закон требало да иде на руку клубовима, а не таjкунима коjи су дебело умешали прсте у фудбал. Нажалост, исти ти таjкуни контролишу и Скупштину, тако да од свега тога нема ништа! Jер, њихов циљ jе сасвим супротан, рецимо, твоjоj и моjоj жељи да наш клуб напредуjе. Чак, потпуно супротно, таjкун жели да се вредност клуба сроза на наjмањи могући ниво, након чега га он купуjе и онда ради са том имовином/своjином шта хоће.
Замисли да неки Пера Перић дође и каже, ево имам 20 милиона коjе бих да уложим у клуб. Али, ти не знаш ко jе он, како jе стекао новац, нити какве су му стварне намере! Да ли он купуjе клуб због земљишта и обjеката (коjе може дебело да уновчи) или му jе стварно искрено стало до клуба? Стварно, питам се, шта jе то што може некога данас да мотивише да уђе у клуб са великим парама, као Абрамович, на пример?

РСБ: Да ипак завршимо оваj разговор jедним лепим сећањем. Кики пита, да ли jе на Хаjбериjу стварно завладао мук након оног феноменалног гола?

ДС: Jесте! (Овде jе моj приjатељ Цоjа злурадо добацио, „Па, на Хаjбериjу jе увек био мук!“) Али, кад већ спомињеш таj гол, треба рећи да му jе претходила сjаjна акциjа готово читавог тима. Почело jе на нашоj половини, Кери, па Jовановић – све у свему, везали смо 18 додавања, а да Арсеналови играчи нису били НИ БЛИЗУ лопте! И то су све била додавања на прву или другу. Jедини су Неђа (Милосављевић) и Благоjе имали по три додира!

РСБ: На краjу, како су Марина и Урош?
ДС: Хвала на питању, одлучно. Урош ће ускоро дипломирати, а Марина jе опет активна у свом послу обзиром да jе из штампе управо изашла књига (у 2 тома) наjбољих интервjуа из ТВ емисиjе коjу jе успешно водила годинама , „Док Анђели спаваjу“.

РСБ: Баш лепо. Поздрави их обоjе и пренеси Марини честитке у име свих нас са саjта.
ДС: Хоћу, хвала.

РСБ: А на Хаjбериjу.... мук! Хвала, легендо. И видимо се у Београду.
ДС: Боже здравља

Devil
Moderator
Kontakt:

PostPostao/la Devil » 13 jan 2012, 02:34

Jos jedno pojacanje stize sutra.Po svemu sudeci kofere ce da spakuje i Brigel koji ce sporazumno da raskine ugovor. 8-)
Izgleda da ce i Cosic da se vrati odakle je dosao.I to mi se svidja. ;)

Devil
Moderator
Kontakt:

PostPostao/la Devil » 13 jan 2012, 17:43

Preminula jos jedna nasa legenda. :cry:

Miljan Miljanic,rodjen 1930.godine u Bitolju preminuo je danas.
Covek za koga se veze moderno shvatanje fudbalske igre,koji je u svoje vreme dok je bio trener Crvene Zvezde uveo ono sto ce ostali treneri tek kasnije da uvedu,nekih 15-ak godina posle,modernu igru bekova i ubacivanja u prazan prostor.Covek koji je stvorio jaku,modernu,super jaku Crvenu Zvezdu koja je bila osnova za ono kasnije sto sledi.
Covek koga i dan danas sa postovanjem spominju u Madridu,a kako i ne bi kada je prvi stranac koji je doneo duplu krunu Kraljevskom klubu.
Fantastican covek,kao trener isto tako,a srecom uspeo sam za zivota da ostavim autogram i sliku sa ovom legendom.

Pocivaj u miru legendo,otisao si ali tvoje ime i licnost ce zauvek ostati urezani u srcima svih navijaca Zvezde i ljubitelja fudbala. ;) :cry: :cry: :cry:

Natrag na “Fudbal u regionu”

Trenutno korisnika/ca: Nema prijavljenih korisnika/ca. i 11 gostiju.