Stanje fudbala u Ex-Yu drzavama

Crna Gora, Hrvatska, Makedonija, Slovenija, Srbija

Moderatori/ce: geronimo,VanBasten,Devil,dubrava,Trigger

Avatar
Galion
Postovi: 2771
Pridružen/a: 06 jun 2010, 15:50
Lokacija: Široki Brijeg
Kontakt:

Re: Stanje fudbala u Ex-Yu drzavama

Post Postao/la Galion » 12 jul 2010, 17:32

Mislim da su Srbi dobro ispred ostalih, izuzev Dinama, Hrvati tu neđe sa nama, opet izuzev Dinama, malo ispod nas Slovenci i Makedonci, izuzev Rabotničkog koji je ravnopravan sa našim najjačim ekipama i daleko su najslablji Crnogorci.

Vuk pojeo slaninu
Postovi: 89
Pridružen/a: 20 sep 2009, 00:39
Lokacija: Vučji do
Kontakt:

Re: Stanje fudbala u Ex-Yu drzavama

Post Postao/la Vuk pojeo slaninu » 12 jul 2010, 17:34

ŠB_Fidelis je napisao/la:Vuk, precjenjujes malo te klubove i podcjenjujes ostatak. Dinamu treba priznati, kao i Partizanu, oni su sigurno iznad, ali ostatak? Daj bolan, uozbilji se, o cemu ti pricas i na osnovu cega temeljis zakljucke? Kakav Hajduk, pa Zelju nije mogao dobiti, nas dobio iz izmisljenog penala samo da izadju iz serije losih rezultata, Cibalia, Sibenik, i ostatak, sve klubovi koje redovito dobivaju naj momcadi iz premijer lige (Široki Šibenika na njegovom terenu, Zeljo Cibaliu, Sarajevo Slaven Belupo, itd. itd., sve unutar ove i prosle godine), mislim, ako su ti rezultati mjerilo, uzmi onda i to u obzir momak moj, a nemoj se provaljivati. BH klubovima je problem sto nitko nije u stanju na pravi nacin nabiti euro koeficijent da se napravi prava stvar, digne drzavni koeficijent i ugled lige, a gdje HNL klubovi imaju beneficije jednog Dinama koji redovito igra Europa League dok ostali jedva prolaze Maltezane, ili taj tebi opjevani Hajduk biva katastrofalno porazen od madjarskih klubova ne tako davno, a evo i sad nastupa u trecem pretkolu zahvaljujci kome, odnosno cemu, svojim rezultatima? Presmijesno. Mislim, o cemu ti pricas? Svaka cast svim tim klubovima, velika imena i sta vec ne, ali de se i ti malo uozbilji, razlika SIGURNO tolika nije, a to i rezultati medjusobnih susreta upravo pokazuju. Nastranu iznimke visoke dominacije poput spomenutog Partizana i Zrinjskog, kao sto rekoh, Dinamo i Partizan su nesto drugo, i njihove lige ubiru plodove njihovog rada, direktno, a realno su eventualno malo veci prosjek i nikakva ''visa klasa'' za BH klubove da bi im oni kao bili druga liga kako mislis. Samo medijski popracenija, razvikanija i samim time navodno regularnija liga za koju se onda automatski lijepe i sponzorstva i sta vec ne. Da BiH pored svojih talenata ima takvo sto u drzavi, 'ebala bi sve iz regije naveliko, ali politika i ekonomija je gadna stvar. Toliko.
Kako reče -iznimke-. Ja govorim iz ugla srpskih klubova i koliko znam to nikada nije bila iznimka, nego smo redovno, neretko ubedljivo pobeđivali bosanske klubove. Ni klupski ni reprezentativno nismo izgubili nikada za 15 godina!!!
A o ostalom, i moja je baba nekada bila najlepša devojka u kraju, pa je danas omatorila i nije više. Šta bi bilo kad bi bilo...
Rezultat je jedino merilo!!! I tu smo daleko ispred.
Ja navijam za reprezentaciju Senegambije! Senegal i Gambija se nakon dugogodišnjeg natezanja nisu ujedinili, ali 'emebliga opet navijam za Senegambiju (World of ilusion).

Avatar
sarajlija89
Postovi: 8613
Pridružen/a: 04 maj 2009, 15:23
Lokacija: Srce Sarajeva
Kontakt:

Re: Stanje fudbala u Ex-Yu drzavama

Post Postao/la sarajlija89 » 12 jul 2010, 17:41

ŠB_Fidelis je napisao/la:Vuk, precjenjujes malo te klubove i podcjenjujes ostatak. Dinamu treba priznati, kao i Partizanu, oni su sigurno iznad i to je ta razlika, ali ostatak? Daj bolan, uozbilji se, o cemu ti pricas i na osnovu cega temeljis zakljucke? Rezultata? Kakav Hajduk, pa Zelju nije mogao dobiti, nas dobio iz izmisljenog penala samo da izadju iz serije losih rezultata, Cibalia, Sibenik, Zagreb, Rijeka i ostatak, sve klubovi koje redovito dobivaju naj momcadi iz premijer lige (Široki Šibenika na njegovom terenu, prosle godine Rijeku, Zagreb se redovno rijesava, itd., Zeljo Cibaliu, Sarajevo Slaven Belupo, itd. itd., sve unutar ove i prosle godine), mislim, ako su ti rezultati mjerilo, uzmi onda i to u obzir momak moj, a nemoj se provaljivati. BH klubovima je problem sto nitko nije u stanju na pravi nacin nabiti euro koeficijent da se napravi prava stvar, digne drzavni koeficijent i ugled lige, a gdje HNL klubovi imaju beneficije jednog Dinama koji redovito igra Europa League dok ostali jedva prolaze razne Maltezane, ili taj tebi opjevani Hajduk biva katastrofalno porazen od madjarskih klubova ne tako davno, necu ni spominjati Shelbourne i sl., kad si se vec dovezao takvih stvari, a evo i sad nastupa u trecem pretkolu zahvaljujci kome, odnosno cemu, svojim rezultatima?! Presmijesno. Mislim, o cemu ti pricas? Svaka cast svim tim klubovima, velika imena i sta vec ne, ali de se i ti malo uozbilji, razlika SIGURNO tolika nije osim u gore dva navedena kluba, a to i rezultati medjusobnih susreta upravo pokazuju. Nastranu iznimke visoke dominacije poput spomenutog Partizana i Zrinjskog (sto je opet specificna situacija, klasicna bh neozbiljnost gdje ode cijela momcad na kraju sezone fakticki i uvjeti koji se tesko mogu ponoviti), kao sto rekoh, Dinamo i Partizan su nesto drugo, i njihove lige ubiru plodove njihovog rada, direktno, a realno su eventualno malo veci prosjek i nikakva ''visa klasa'' za BH klubove da bi im oni kao bili druga liga kako mislis. Samo medijski popracenija, razvikanija i samim time navodno regularnija liga za koju se onda automatski lijepe i sponzorstva i sta vec ne. Pa Široki da igra u sredjenijoj ligi, pa imali bi vise od duplo veci budzet, ja ti to garantiram milijun posto, jer znam koliko tko ima i koliko daje, ali sto bi to radio u BiH pored takvih malverzacija i cega vec ne i gubio na tome, kad ne mora, kad je i ovako sami vrh. Da BiH pored svojih talenata ima takvo sto u drzavi, 'ebala bi sve iz regije naveliko, ali politika i ekonomija je gadna stvar. Toliko.

upravo to....mi da bar malo imamo normalniju dzavu koja bar donekle podzava razvoj sporta i ulaze u isti...gdje bi bili....

vecina klubova je prepusteno sami sebi..al opet.....ima nekih rezultata...sarajevo je bilo na pragu grupne faze LP isto kao i uefa lige...gdje je bilo ravnopravno ako ne i bolje od jednog Cluja..koji je sa chelseaom igrao nerjeseno i dobio romu u rimu...a u istoj sezoni uzeo duplu krunu u rumuniji

zeljo isto tako..par dobrih rezultata u evropi..

pa bgm i ostali...slavija izbaci jednog allboraga koji je odigrao nerjeseno sa manchesterom...siroki uvijek dobar i konstantan....a osim dinama i partizana..niko od ostalih ex yu klubova nije napravio neki iskorak...da bi se moglo reci da su toliko bolji.....s tim uporediti ekonomsku i politicku situaciju u svim tim drzavama.....cak sta vise...nasi klubovi su imali dosta uspjeha...s obzirom na sve


uostalom...valjda znamo ko je u bivsoj drzavi imo najvise prvoligasa ;)
"The only real competition between us and the clubs from Milan will be among those who will come first: we to put the third star, they thier second."-GIANNI AGNELLI

★ 29 SCUDETTI VINTI SUL CAMPO ★

Vuk pojeo slaninu
Postovi: 89
Pridružen/a: 20 sep 2009, 00:39
Lokacija: Vučji do
Kontakt:

Re: Stanje fudbala u Ex-Yu drzavama

Post Postao/la Vuk pojeo slaninu » 12 jul 2010, 17:46

Za Fare Sa:

Piše u štampi i bruji po fudbalskim kuloarima. Cilj je dobiti Dinamo i Hajduk u konkurenciji (kao i Zvezdu i Partizan), a kao regionalka, onda i vi ulazite u kombinaciju, zbog duha nekadašnje lige, na koju su svi nostalgični. Problem je što će Bosanci, Makednonci, Crnogorci i Slovenci uvek tražiti više mesta nego što im po kvalitetu pripada, što radi smisla regionalke, što iz sopstvenog interesa jer im je regionalka jedini spas, naravno, dok Srbi i Hrvati u domaćoj ligi imaju kakvu-takvu alternativu. Velika četvorka je senka negdašnje, a ostali (na primer Sarajevo, Olimpija, Sloboda, Vardar) nisu ni to. To što Crna Gora nema kao interes, je jedino što Savićević ima zagarantovanu fotelju samo još u Podgorici, pošto je iz Beograda otpeljan, pa se boji da ni nju ne izgubi, jer bi osnivanjem regionalne lige, izgubio uticaj u crnogorskom fudbalu koji sada ima (pre svih nad klubovima).
Ja navijam za reprezentaciju Senegambije! Senegal i Gambija se nakon dugogodišnjeg natezanja nisu ujedinili, ali 'emebliga opet navijam za Senegambiju (World of ilusion).

Vuk pojeo slaninu
Postovi: 89
Pridružen/a: 20 sep 2009, 00:39
Lokacija: Vučji do
Kontakt:

Re: Stanje fudbala u Ex-Yu drzavama

Post Postao/la Vuk pojeo slaninu » 12 jul 2010, 17:55

sarajlija89 je napisao/la:
ŠB_Fidelis je napisao/la:Vuk, precjenjujes malo te klubove i podcjenjujes ostatak. Dinamu treba priznati, kao i Partizanu, oni su sigurno iznad i to je ta razlika, ali ostatak? Daj bolan, uozbilji se, o cemu ti pricas i na osnovu cega temeljis zakljucke? Rezultata? Kakav Hajduk, pa Zelju nije mogao dobiti, nas dobio iz izmisljenog penala samo da izadju iz serije losih rezultata, Cibalia, Sibenik, Zagreb, Rijeka i ostatak, sve klubovi koje redovito dobivaju naj momcadi iz premijer lige (Široki Šibenika na njegovom terenu, prosle godine Rijeku, Zagreb se redovno rijesava, itd., Zeljo Cibaliu, Sarajevo Slaven Belupo, itd. itd., sve unutar ove i prosle godine), mislim, ako su ti rezultati mjerilo, uzmi onda i to u obzir momak moj, a nemoj se provaljivati. BH klubovima je problem sto nitko nije u stanju na pravi nacin nabiti euro koeficijent da se napravi prava stvar, digne drzavni koeficijent i ugled lige, a gdje HNL klubovi imaju beneficije jednog Dinama koji redovito igra Europa League dok ostali jedva prolaze razne Maltezane, ili taj tebi opjevani Hajduk biva katastrofalno porazen od madjarskih klubova ne tako davno, necu ni spominjati Shelbourne i sl., kad si se vec dovezao takvih stvari, a evo i sad nastupa u trecem pretkolu zahvaljujci kome, odnosno cemu, svojim rezultatima?! Presmijesno. Mislim, o cemu ti pricas? Svaka cast svim tim klubovima, velika imena i sta vec ne, ali de se i ti malo uozbilji, razlika SIGURNO tolika nije osim u gore dva navedena kluba, a to i rezultati medjusobnih susreta upravo pokazuju. Nastranu iznimke visoke dominacije poput spomenutog Partizana i Zrinjskog (sto je opet specificna situacija, klasicna bh neozbiljnost gdje ode cijela momcad na kraju sezone fakticki i uvjeti koji se tesko mogu ponoviti), kao sto rekoh, Dinamo i Partizan su nesto drugo, i njihove lige ubiru plodove njihovog rada, direktno, a realno su eventualno malo veci prosjek i nikakva ''visa klasa'' za BH klubove da bi im oni kao bili druga liga kako mislis. Samo medijski popracenija, razvikanija i samim time navodno regularnija liga za koju se onda automatski lijepe i sponzorstva i sta vec ne. Pa Široki da igra u sredjenijoj ligi, pa imali bi vise od duplo veci budzet, ja ti to garantiram milijun posto, jer znam koliko tko ima i koliko daje, ali sto bi to radio u BiH pored takvih malverzacija i cega vec ne i gubio na tome, kad ne mora, kad je i ovako sami vrh. Da BiH pored svojih talenata ima takvo sto u drzavi, 'ebala bi sve iz regije naveliko, ali politika i ekonomija je gadna stvar. Toliko.

upravo to....mi da bar malo imamo normalniju dzavu koja bar donekle podzava razvoj sporta i ulaze u isti...gdje bi bili....

vecina klubova je prepusteno sami sebi..al opet.....ima nekih rezultata...sarajevo je bilo na pragu grupne faze LP isto kao i uefa lige...gdje je bilo ravnopravno ako ne i bolje od jednog Cluja..koji je sa chelseaom igrao nerjeseno i dobio romu u rimu...a u istoj sezoni uzeo duplu krunu u rumuniji

zeljo isto tako..par dobrih rezultata u evropi..

pa bgm i ostali...slavija izbaci jednog allboraga koji je odigrao nerjeseno sa manchesterom...siroki uvijek dobar i konstantan....a osim dinama i partizana..niko od ostalih ex yu klubova nije napravio neki iskorak...da bi se moglo reci da su toliko bolji.....s tim uporediti ekonomsku i politicku situaciju u svim tim drzavama.....cak sta vise...nasi klubovi su imali dosta uspjeha...s obzirom na sve


uostalom...valjda znamo ko je u bivsoj drzavi imo najvise prvoligasa ;)
Prvo: ni drugde nije mnogo bolje. Najlakše je reći -politika- i večito tražiti u tome izgovor. Ima tu još mnogo stvari. Profesionalnost u klubovima, rad fudbalskih škola, rad sa trenerskom strukom. To ako ne nemaš, badava ti i država i politika.

Drugo: Srbi! Zvezda, Partizan, OFK, Vojvodina, Radnički Niš standardni, Proleter, Spartak, Bor, Kragujevac, Rad povremeni. U poslednjoj sezoni 1990/91 koja se smatra najboljom ikada po kvalitetu: Zvezda, Partizan, Vojvodina, Radnički Niš, Rad, Zemun, Proleter, Spartak, čak 8! Ubedljivo najviše! Ubedljivo najviše titula prvaka, evro-nastupa, sezona, bodova, u svemu su srpski klubovi na vrhu eks-ju tabele!
Ja navijam za reprezentaciju Senegambije! Senegal i Gambija se nakon dugogodišnjeg natezanja nisu ujedinili, ali 'emebliga opet navijam za Senegambiju (World of ilusion).

Avatar
sarajlija89
Postovi: 8613
Pridružen/a: 04 maj 2009, 15:23
Lokacija: Srce Sarajeva
Kontakt:

Re: Stanje fudbala u Ex-Yu drzavama

Post Postao/la sarajlija89 » 12 jul 2010, 18:09

sarajevo,zeljo,velez,borac,sloboda,celik,iskra..nije ni to lose... ;) ...mislio sma da smo mi imali najvise...a ipak ste vi, sto je logicno kao najveca drzava zajednice u kojoj je bila skoncentrisana sva politicka i druga moc....

7 nasih timova nije malo i to veoma konstanti prvologasi..

od toga ovih prvih 6 klubova spada na listu 20 najuspjesnijih timova bivse drzave zakljucno sa borecem koji je 17 na toj listi...sto svakako u odnosu na srbiju i hrvatsku predstavlja uspijeh...da se ne vracam na politiku...zna se kakav je polozaj BiH bio i prije a i sad a i ko je bio povlasten...tako da je suvisno komentarisati i usporedjivati...

u svakom slucaju..imamo se cim ponosit ;)

a vi bujrum..dokazite se na evropskoj sceni kad ste tako superiorni :D ;)
"The only real competition between us and the clubs from Milan will be among those who will come first: we to put the third star, they thier second."-GIANNI AGNELLI

★ 29 SCUDETTI VINTI SUL CAMPO ★

Avatar
Fare_Sa
Postovi: 176
Pridružen/a: 02 jan 2010, 17:12
Kontakt:

Re: Stanje fudbala u Ex-Yu drzavama

Post Postao/la Fare_Sa » 12 jul 2010, 18:15

Vuk pojeo slaninu je napisao/la:Za Fare Sa:

Piše u štampi i bruji po fudbalskim kuloarima. Cilj je dobiti Dinamo i Hajduk u konkurenciji (kao i Zvezdu i Partizan), a kao regionalka, onda i vi ulazite u kombinaciju, zbog duha nekadašnje lige, na koju su svi nostalgični. Problem je što će Bosanci, Makednonci, Crnogorci i Slovenci uvek tražiti više mesta nego što im po kvalitetu pripada, što radi smisla regionalke, što iz sopstvenog interesa jer im je regionalka jedini spas, naravno, dok Srbi i Hrvati u domaćoj ligi imaju kakvu-takvu alternativu. Velika četvorka je senka negdašnje, a ostali (na primer Sarajevo, Olimpija, Sloboda, Vardar) nisu ni to. To što Crna Gora nema kao interes, je jedino što Savićević ima zagarantovanu fotelju samo još u Podgorici, pošto je iz Beograda otpeljan, pa se boji da ni nju ne izgubi, jer bi osnivanjem regionalne lige, izgubio uticaj u crnogorskom fudbalu koji sada ima (pre svih nad klubovima).
Ma vi ste najbolji !
Kada vidim ovakve komentare, izgubim i ono malo zelje sto imam za Regionalnu ligu ! :cry:
...a ne kao u zadnjih četiri-pet godina misliti samo na dvije utakmice derbija, odnosno na to kako pobijediti Sarajevo ili u krajnjem slučaju kako im odmoći da oni ne bi nešto osvojili !

Vuk pojeo slaninu
Postovi: 89
Pridružen/a: 20 sep 2009, 00:39
Lokacija: Vučji do
Kontakt:

Re: Stanje fudbala u Ex-Yu drzavama

Post Postao/la Vuk pojeo slaninu » 12 jul 2010, 18:19

sarajlija89 je napisao/la:sarajevo,zeljo,velez,borac,sloboda,celik,iskra..nije ni to lose... ;) ...mislio sma da smo mi imali najvise...a ipak ste vi....7 nasih timova nije malo i to veoma konstanti prvologasi..

od toga ovih prvih 6 klubova spada na listu 20 najuspjesnijih timova bivse drzave zakljucno sa borecem koji je 17 na toj listi...sto svakako u odnosu na srbiju i hrvatsku predstavlja uspijeh...da se ne vracam na politiku...zna se kakav je polozaj BiH bio i prije a i sad a i ko je bio povlasten...tako da je suvisno komentarisati i usporedjivati...

u svakom slucaju..imamo se cim ponosit ;)

a vi bujrum..dokazite se na evropskoj sceni kad ste tako superiorni :D ;)
Da imali ste dosta dobrih klubova, naravno, ali mi smo ipak skoro uvek imali jedan više, ako ne i dva :D Samo treba biti iskren i priznati, ne treba širiti dezinformacije. Prištinu nisam ni računao, ili neke ranije klubove poput Novog Sada, Radničkog sa Novog Beograda koji je svojevremeno spadao u najbolje, Mačvu, Napredak iz Kruševca (isto igrao u Kupu UEFA)... Hrvati su isto bili dobri i prisutni. Ostali po jedan tim otprilike. Ipak sve je to prašina i prošlost. Nema više nikakvu vrednost. Ne postoji! Samo sadašnjost se broji.
Ja navijam za reprezentaciju Senegambije! Senegal i Gambija se nakon dugogodišnjeg natezanja nisu ujedinili, ali 'emebliga opet navijam za Senegambiju (World of ilusion).

Avatar
juznjak>
Postovi: 6397
Pridružen/a: 08 maj 2010, 16:49
Lokacija: Benidorm
Kontakt:

Re: Stanje fudbala u Ex-Yu drzavama

Post Postao/la juznjak> » 12 jul 2010, 18:20

nije u Srbiji bio rat i unazadio sve zivo tako i sport za 20 godina ;) polahko sve ce doci na svoje :roll: 8-) a regionalna liga bi bila spas za sve ;)
Zadnja izmjena: juznjak>, dana/u 12 jul 2010, 18:22, ukupno mijenjano 1 put.
El Glorioso vuelve a ser un grande ! Rap sucks. Rap = Retards Attempting Poetry.
Ser del Madrid tiene precio,ser del barsa tiene precio,ser del atleti no tiene precio para todo lo demás ROJIBLANCO FORZA ATLETI!!!♡♥♡ Bosna Prkosna Od Sna !♥♡

Vuk pojeo slaninu
Postovi: 89
Pridružen/a: 20 sep 2009, 00:39
Lokacija: Vučji do
Kontakt:

Re: Stanje fudbala u Ex-Yu drzavama

Post Postao/la Vuk pojeo slaninu » 12 jul 2010, 18:21

Fare_Sa je napisao/la:
Vuk pojeo slaninu je napisao/la:Za Fare Sa:

Piše u štampi i bruji po fudbalskim kuloarima. Cilj je dobiti Dinamo i Hajduk u konkurenciji (kao i Zvezdu i Partizan), a kao regionalka, onda i vi ulazite u kombinaciju, zbog duha nekadašnje lige, na koju su svi nostalgični. Problem je što će Bosanci, Makednonci, Crnogorci i Slovenci uvek tražiti više mesta nego što im po kvalitetu pripada, što radi smisla regionalke, što iz sopstvenog interesa jer im je regionalka jedini spas, naravno, dok Srbi i Hrvati u domaćoj ligi imaju kakvu-takvu alternativu. Velika četvorka je senka negdašnje, a ostali (na primer Sarajevo, Olimpija, Sloboda, Vardar) nisu ni to. To što Crna Gora nema kao interes, je jedino što Savićević ima zagarantovanu fotelju samo još u Podgorici, pošto je iz Beograda otpeljan, pa se boji da ni nju ne izgubi, jer bi osnivanjem regionalne lige, izgubio uticaj u crnogorskom fudbalu koji sada ima (pre svih nad klubovima).
Ma vi ste najbolji !
Kada vidim ovakve komentare, izgubim i ono malo zelje sto imam za Regionalnu ligu ! :cry:
Pa i ne treba ti onda regionalna liga! Ako ne možeš da podneseš činjenicu da ima boljih od tebe, koji ce ti **** regionalka ;)
Ja navijam za reprezentaciju Senegambije! Senegal i Gambija se nakon dugogodišnjeg natezanja nisu ujedinili, ali 'emebliga opet navijam za Senegambiju (World of ilusion).

Vuk pojeo slaninu
Postovi: 89
Pridružen/a: 20 sep 2009, 00:39
Lokacija: Vučji do
Kontakt:

Re: Stanje fudbala u Ex-Yu drzavama

Post Postao/la Vuk pojeo slaninu » 12 jul 2010, 18:23

juznjak> je napisao/la:nije u Srbiji bio rat i unazadio sve zivo tako i sport za 20 godina ;) polahko sve ce doci na svoje :roll: 8-)
Grešiš!!! I to dobro! Bio je rat 1999. a bile su i sankcije godinama. Za fudbal i sport ista vrsta hendikepa! Ali Srbima to ne sme da bude izgovor, mora da se radi! I kvalitetnije radi! Na talenat i fudbalsku logistiku politika nema uticaja! Ma koliko se trudila.
Ja navijam za reprezentaciju Senegambije! Senegal i Gambija se nakon dugogodišnjeg natezanja nisu ujedinili, ali 'emebliga opet navijam za Senegambiju (World of ilusion).

Avatar
Fare_Sa
Postovi: 176
Pridružen/a: 02 jan 2010, 17:12
Kontakt:

Re: Stanje fudbala u Ex-Yu drzavama

Post Postao/la Fare_Sa » 12 jul 2010, 18:25

Ma vi ste najbolji !
Kada vidim ovakve komentare, izgubim i ono malo zelje sto imam za Regionalnu ligu ! :cry:[/quote]

Pa i ne treba ti onda regionalna liga! Ako ne možeš da podneseš činjenicu da ima boljih od tebe, koji ce ti **** regionalka ;)[/quote]
Pa priznamo mi svi da ima klubova koji su bolji od nasih, to je nepobitna cinjenica, ali TOLIKO bolja, ma daaj ? :)
...a ne kao u zadnjih četiri-pet godina misliti samo na dvije utakmice derbija, odnosno na to kako pobijediti Sarajevo ili u krajnjem slučaju kako im odmoći da oni ne bi nešto osvojili !

Avatar
Urban
Postovi: 359
Pridružen/a: 21 avg 2009, 12:57

Re: Stanje fudbala u Ex-Yu drzavama

Post Postao/la Urban » 12 jul 2010, 18:25

Vuk pojeo slaninu je napisao/la:
juznjak> je napisao/la:nije u Srbiji bio rat i unazadio sve zivo tako i sport za 20 godina ;) polahko sve ce doci na svoje :roll: 8-)
Grešiš!!! I to dobro! Bio je rat 1999. a bile su i sankcije godinama. Za fudbal i sport ista vrsta hendikepa! Ali Srbima to ne sme da bude izgovor, mora da se radi! I kvalitetnije radi! Na talenat i fudbalsku logistiku politika nema uticaja! Ma koliko se trudila.


dosadan si ko proljev vise idi u srbiju i palamudi koji si djavo dosao ovdje i vazis ko papagaj
IVICA OSIM :" ONAJ KO NE MOŽE DA TRČI , NE MOŽE NI DA IGRA , PADA I TAKTIKA , PADA SVE U VODU "

Vuk pojeo slaninu
Postovi: 89
Pridružen/a: 20 sep 2009, 00:39
Lokacija: Vučji do
Kontakt:

Re: Stanje fudbala u Ex-Yu drzavama

Post Postao/la Vuk pojeo slaninu » 12 jul 2010, 18:30

Fare_Sa je napisao/la:Ma vi ste najbolji !
Kada vidim ovakve komentare, izgubim i ono malo zelje sto imam za Regionalnu ligu ! :cry:
Pa i ne treba ti onda regionalna liga! Ako ne možeš da podneseš činjenicu da ima boljih od tebe, koji ce ti **** regionalka ;)[/quote]
Pa priznamo mi svi da ima klubova koji su bolji od nasih, to je nepobitna cinjenica, ali TOLIKO bolja, ma daaj ? :)[/quote]

Al ja ne znam koliko ti misliš ;) Ja ne smatram da bismo vas redovno kidali sa 5:0, to je neozbiljno, i da ne bismo nijednu utakmicu od vas izgubili isto tako, ali srpske klubove smatram kvalitetnijim od vaših. To nije preterivanje. Gledao sam od vaših taj Zrinjski, kako su igrali, još dajem blage ocene, verujem u vaš potencijal, ali kvalitet treba tek dokazati. Rezultatima.
Ja navijam za reprezentaciju Senegambije! Senegal i Gambija se nakon dugogodišnjeg natezanja nisu ujedinili, ali 'emebliga opet navijam za Senegambiju (World of ilusion).

Avatar
steve-o
Postovi: 3187
Pridružen/a: 08 jun 2009, 21:24
Lokacija: 61°14′32″N 7°3′18″E
Kontakt:

Re: Stanje fudbala u Ex-Yu drzavama

Post Postao/la steve-o » 12 jul 2010, 18:31

i ne cudim se hrvatima sto nece da igraju regionalnu ligu, dovoljno je pogledati samo s kim bi imali posla(zna se o kome pricam)..

Avatar
Devil
Moderator
Postovi: 24076
Pridružen/a: 13 jun 2009, 00:17
Lokacija: Grad Greha
Kontakt:

Re: Stanje fudbala u Ex-Yu drzavama

Post Postao/la Devil » 12 jul 2010, 19:04

Ja vase rasprave jbt. :roll:
JSL:Po meni najkvalitetnija liga,ne znam da li zato sto je najvise gledam ali je zaista tako,sto pokazuje veliko interesovanje stanih ekipa za igrace iz prosecnih klubova.
Partizan,Zvezda i Vosa po meni spadaju u vrh Ex-Yu klubova.Veoma kvalitetni igraci,u poslednje vreme odlicno poslovanje klubova.Ispod njih sledeci je OFK-a,odlican rad sa mladjim kategorijama kada su dobri odnosi u klubu konstantno su u vrhu oko 3-4 pozicije.Ostali su manje vise tu kao i vecina regionalnih ekipa ali kada bi se gledao kvalitet tih klubova u odnosu na kvalitet klubova koji su u istom delu tabele kao i oni u regionu siguran sam da su jaci.
PL BIH:
Liga koju posle JSL najvise pratim,Zeljeznicar i Siroki su odlicno organizovani i trenutno verujem da bi odmah bili tu iza Dinama,Zvezde,Partizana,Hajduka,Vose.Dalje slede Sarajevo,Zrinjski,Borac koji su tu negde u rangu sa OFK-a.Ostali klubovi su manje vise slicni kao i ostatak regiona.
Hrvatska:
Slabo pratim ovu ligu osim poneku tekmu kada imam vremena.Dinamo je daleko od svojih rivala i bez premca je u Hrvatskoj.
Jaci je zasigurno od Partizana i Zvezde ali ne puno.
Hajduk je dosta oslabio poslednjih godina ali je i dalje u vrhu regiona no po igrama je iza ova 4 tima.Sibenik je prosle godine bio jak ali je ove godine postao slabi nego prosle sezone pa se i on utapa u kvalitet.Hrvatska liga je po meni odmah iza JSL kvalitetom igre,ali sto se tice infrastrukture oni su daleko ispred.Gotovo citava liga im stadione sa reflektorima,koliko sam cuo i sa grejacima ispod trave.
Slovenci:Slovenci su jedna od najujednacenih liga regiona.Od prvog do zadnjeg im 15 bodova razlika konstantno.Ali kvalitetom su ispod BIH lige koja je po meni na trecem mestu.No i oni kao i Slovenci imaju strasno dobru infrastrukturu bar ovi jaci klubovi.Maribor je nekako najjaci tamo ali odmah tu iza njega su Gorica,Kopar,Domzale,Olimpija...
Makedonci:Ova liga je jedna od najlosih u regionu uz Crnogorce,nizak kvalitet lige,stalne malverzacije izbacivanja u nize lige,suspenzije,infrastruktura veoma losa.Rabotnicki je tamo ubedljivo najjaci ostali kako im inspiracija nadodje.
Crna Gora:Najmladja liga i jedna od losih.Infrastruktura nikakva.Jedva da stadion u Niksicu i Podogrici ispunjavaju uslove(za ovaj drugi nisam ni 100%siguran).kvalitet strasno los,jedino sto imaju neke dobre mlade igrace koji sve vise idu u Zvezdu i Partizan.Jaci timovi su sto bi rekli u 5 deka,Buducnost,Zeta,Mogren,Rudar,Sutjeska sve je to tu negde.

DAkle moj konacni raspored sto se tice kvalieteta(ali samo kvaliteta ne racunam uslove i ostalo)fudbala je:

1.JSL
2.HNL
3.PL BIH
4.Slovenska liga
5.Makedonija
6.Crna GOra
Pozdravlja vas Cika Devil. Secajte me se. :)))

Avatar
Galion
Postovi: 2771
Pridružen/a: 06 jun 2010, 15:50
Lokacija: Široki Brijeg
Kontakt:

Re: Stanje fudbala u Ex-Yu drzavama

Post Postao/la Galion » 12 jul 2010, 19:12

Slažem se sa Devilom

Vuk pojeo slaninu
Postovi: 89
Pridružen/a: 20 sep 2009, 00:39
Lokacija: Vučji do
Kontakt:

Re: Stanje fudbala u Ex-Yu drzavama

Post Postao/la Vuk pojeo slaninu » 12 jul 2010, 19:21

Devil je napisao/la:Ja vase rasprave jbt. :roll:
JSL:Po meni najkvalitetnija liga,ne znam da li zato sto je najvise gledam ali je zaista tako,sto pokazuje veliko interesovanje stanih ekipa za igrace iz prosecnih klubova.
Partizan,Zvezda i Vosa po meni spadaju u vrh Ex-Yu klubova.Veoma kvalitetni igraci,u poslednje vreme odlicno poslovanje klubova.Ispod njih sledeci je OFK-a,odlican rad sa mladjim kategorijama kada su dobri odnosi u klubu konstantno su u vrhu oko 3-4 pozicije.Ostali su manje vise tu kao i vecina regionalnih ekipa ali kada bi se gledao kvalitet tih klubova u odnosu na kvalitet klubova koji su u istom delu tabele kao i oni u regionu siguran sam da su jaci.
PL BIH:
Liga koju posle JSL najvise pratim,Zeljeznicar i Siroki su odlicno organizovani i trenutno verujem da bi odmah bili tu iza Dinama,Zvezde,Partizana,Hajduka,Vose.Dalje slede Sarajevo,Zrinjski,Borac koji su tu negde u rangu sa OFK-a.Ostali klubovi su manje vise slicni kao i ostatak regiona.
Hrvatska:
Slabo pratim ovu ligu osim poneku tekmu kada imam vremena.Dinamo je daleko od svojih rivala i bez premca je u Hrvatskoj.
Jaci je zasigurno od Partizana i Zvezde ali ne puno.
Hajduk je dosta oslabio poslednjih godina ali je i dalje u vrhu regiona no po igrama je iza ova 4 tima.Sibenik je prosle godine bio jak ali je ove godine postao slabi nego prosle sezone pa se i on utapa u kvalitet.Hrvatska liga je po meni odmah iza JSL kvalitetom igre,ali sto se tice infrastrukture oni su daleko ispred.Gotovo citava liga im stadione sa reflektorima,koliko sam cuo i sa grejacima ispod trave.
Slovenci:Slovenci su jedna od najujednacenih liga regiona.Od prvog do zadnjeg im 15 bodova razlika konstantno.Ali kvalitetom su ispod BIH lige koja je po meni na trecem mestu.No i oni kao i Slovenci imaju strasno dobru infrastrukturu bar ovi jaci klubovi.Maribor je nekako najjaci tamo ali odmah tu iza njega su Gorica,Kopar,Domzale,Olimpija...
Makedonci:Ova liga je jedna od najlosih u regionu uz Crnogorce,nizak kvalitet lige,stalne malverzacije izbacivanja u nize lige,suspenzije,infrastruktura veoma losa.Rabotnicki je tamo ubedljivo najjaci ostali kako im inspiracija nadodje.
Crna Gora:Najmladja liga i jedna od losih.Infrastruktura nikakva.Jedva da stadion u Niksicu i Podogrici ispunjavaju uslove(za ovaj drugi nisam ni 100%siguran).kvalitet strasno los,jedino sto imaju neke dobre mlade igrace koji sve vise idu u Zvezdu i Partizan.Jaci timovi su sto bi rekli u 5 deka,Buducnost,Zeta,Mogren,Rudar,Sutjeska sve je to tu negde.

DAkle moj konacni raspored sto se tice kvalieteta(ali samo kvaliteta ne racunam uslove i ostalo)fudbala je:

1.JSL
2.HNL
3.PL BIH
4.Slovenska liga
5.Makedonija
6.Crna GOra
Uslovi na stadionu Sutjeske :lol: :lol: :lol: Znaš bre kako je bilo kad su naši klubovi gostovali tamo? Fudbaleri Vojvodine se zagrevaju pred utakmicu, i odjednom leti kamen u tom pravcu, prema fudbaleru Voše i proleće mu tik pored glave. Da ga je pogodio, lik bi završio verovatno u bolnici. No ovaj lik ne sme ni da pisne, jer baje na tribinama su i naoružane. Sa takvima smo mi igrali ligu :roll: I s takvima da pravim regionalnu? S Hrvatima (sa organizacijom utakmica i kod nas i kod njih) da, s ostalima, pogotovo Crnogorcima, ni pod razno!
Ja navijam za reprezentaciju Senegambije! Senegal i Gambija se nakon dugogodišnjeg natezanja nisu ujedinili, ali 'emebliga opet navijam za Senegambiju (World of ilusion).

Avatar
Devil
Moderator
Postovi: 24076
Pridružen/a: 13 jun 2009, 00:17
Lokacija: Grad Greha
Kontakt:

Re: Stanje fudbala u Ex-Yu drzavama

Post Postao/la Devil » 12 jul 2010, 19:24

To nije do uslova to je do navijaca,veoma jednostavno,bar je kamen leteo to je svakodnevnica na stadiona sirom regiona ne samo u Niksicu.
Pozdravlja vas Cika Devil. Secajte me se. :)))

Vuk pojeo slaninu
Postovi: 89
Pridružen/a: 20 sep 2009, 00:39
Lokacija: Vučji do
Kontakt:

Re: Stanje fudbala u Ex-Yu drzavama

Post Postao/la Vuk pojeo slaninu » 12 jul 2010, 19:30

Devil je napisao/la:To nije do uslova to je do navijaca,veoma jednostavno,bar je kamen leteo to je svakodnevnica na stadiona sirom regiona ne samo u Niksicu.
Ma Nikšić je poseban, bio sam tamo. Indijanci... A i organizacija utakmice ti spada pod uslove.
Ja navijam za reprezentaciju Senegambije! Senegal i Gambija se nakon dugogodišnjeg natezanja nisu ujedinili, ali 'emebliga opet navijam za Senegambiju (World of ilusion).

Odgovori

Natrag na “Fudbal u regionu”

Online

Trenutno korisnika/ca: Nema prijavljenih korisnika/ca. i 19 gostiju.