Stanje fudbala u Ex-Yu drzavama

Crna Gora, Hrvatska, Makedonija, Slovenija, Srbija

Moderatori/ce: geronimo,VanBasten,Devil,dubrava,Trigger

Avatar
marconato
Postovi: 12159
Pridružen/a: 10 jan 2009, 11:33
Kontakt:

Re: Stanje fudbala u Ex-Yu drzavama

Post Postao/la marconato » 28 jun 2022, 08:52

Viduka99 je napisao/la:
28 jun 2022, 06:24
marconato je napisao/la:
27 jun 2022, 22:02
Viduka99 je napisao/la:
27 jun 2022, 16:25
Tko ima ovakvu konkurenciju na stoperskoj poziciji? :bale:

Gvardiol (20) - Leipzig
Caleta Car (25) - Marseille (povezuje se sa Sevillom)
Sutalo (22) - Dinamo Zagreb (Dinamo trazi 15m)
Pongracic (24) - Borussia Dortmund
Uremovic (25) - Hertha Berlin
Erlic (24) - Sassuolo
Lovren (32) - Zenit
Jedvaj (26) - Lokomotiv Moskva
Smolcic (21) - Frankfurt
Vuskovic (20) - Hamburger SV
Vida (33) - Besiktas (istice mu ugovor i navodno ide u Italiju)
Oooo, evo nam "nema koji nick nisam bio"... :)

Jbt, ti ove gore predstavi kao da su u najmanju ruku stoperi Srbije iz perioda 2002-2004:

Mihajlović, Dragutinović, Krstajić, Gavrančić, Bunjevčević, Vitakić, Stefanović, Nenad Đorđević :roll:
Dragutinovic iz Standard Liegea, Bunjevcevic koji je skupljao lopte u Tottenhamu, Djordjevic iz Obilica, Stefanovic iz Vitessea? Salis se?

Ciljao sam na sirinu kadra, znaci 11 stopera koji igraju u jakim ligama i klubovima. To nitko danas nema izuzev ovih par najjacih koji su svijet za sebe tipa Francuska, Brazil i slicni s kojima se nikad necemo moci usporedjivati.
Recimo vama je najbolji stoper Veljkovic iz druge njemacke lige, a nama Vuskovic nije ni medju 10 najboljih stopera.
Mihajlović tada: Lazio/Inter
Dragutinović: Standard, vec 2005 Sevilla
Krstajić: Werder/Shalke
Gavrančić: Dinamo Kiev
Bunjevčević: Tottenham
Vitakić: Lille
Stefanović: Portsmouth

Znam ja poentu tvog upisa, ali ti ne kapiras moju. Cak i nabacajuci ovako bzvz igrace (sigurno sam neke propustio) dolazimo do toga da to sto si ti gore naveo nije nista posebno. Zato sam i napisao "u najmanju ruku". Da sam ozbiljnije pisao, naveo bih period 2011-2012:

Vidić: United
Ivanović: Chelsea
Subotić: Dortmund
Biševac: PSG
Luković: Zenit
Rajković: HSV
Tošić: Betis
Tomović: Lecce
...

Pa bi tek onda to tvoje ispalo smijesno.

Sto se sadasnjosti tice. Pa ajde da vidimo kakva je to situacija kod nas, analizirajuci je na tvoj nacin:

Milenković: (24) - Fiorentina (zainteresovani svi najjaci Italijanski timovi i najvjerovatnije prelazi ovo ljeto u neki od)
Pavlović: (21) - Bazel (na pozajmici iz Monaca)
Veljković: (26) - Werder (koji je btw sada Bundesliga)
Mitrović: (32) - Getafe
Mašović: (23) - Bochum
Eraković: (21) - Zvezda (Zenit nudi 10 mil.)
Nastasić: (29) - Fiorentina
Sedlar: (30) - Mallorca
Babić: (26) - Almeria
Radovanović (33) - Salernitana
...

Imamo najjadniji stoperski izbor od kada pratim fudbal (a pratim preko 20 godina) i opet to vase nije nesto wow u odnosu na ovo nase...

Kazes, najbolji nam stoper iz druge njemacke lige (sto nije tacno, ali i da jeste) kakve to veze ima. Pa nas napadac iz Championshipa (prosle godine) je Lewandowski i Benzema u jednom za sve vase centarfore! Dali bi pola ovih WC ( :mrgreen: ) stopera koje si naveo za jednog takvog!
Crveno-bela boja kad se razlije svud', suze mi jurnu u oči, a srce iz grudi nema kud'...

Avatar
alan_kardec
Postovi: 14562
Pridružen/a: 19 jul 2008, 11:19
Lokacija: Crazy North
Kontakt:

Re: Stanje fudbala u Ex-Yu drzavama

Post Postao/la alan_kardec » 28 jun 2022, 09:07

Viduka99 je napisao/la:
27 jun 2022, 16:39
Pozdravljam,

Stanje na forumu otkako me nije bilo?

ma standardno :cool:
Buka dobija nove decibele, bubne opne lete u komadiće, Crvena zvezda vodi sa 1:0!
RIP Adis Selmanović

Avatar
Viduka99
Postovi: 13
Pridružen/a: 26 jun 2022, 18:55
Kontakt:

Re: Stanje fudbala u Ex-Yu drzavama

Post Postao/la Viduka99 » 28 jun 2022, 10:35

Ok, pisem s moba pa cu se zadrzati samo na sadasnjosti.
Imamo stopere Leipziga, Marseja, kapetane Besiktasa i Zenita, stopera Dinama koji uskoro ide za 15-20m, nove stopere Frankfurta, Herthe, Sassouola + ovi nesto slabiji koji igraju za Hsv i Lokomotiv Moskve ili su na klupi Dortmunda... I ti kazes da to nije osjetno bolje od Basel-Getafe-Almeria klape? To se zove nerealnost.

I sto si se uopce osjetio prozvanim toliko? Napisi mi radije tko ima ovakav izbor stopera DANAS. Sutalo i Erlic su, da te podsjetim, izdominirali Francuze i Dance.

Pavlovic se recimo nije mogao nametnuti u Monacu pa ga salju svako malo na posudbe, zadnja u Baselu gdje je opet vecinu vremena proveo na klupi.
Veljkovic se napokon izvukao iz druge lige.

Avatar
marconato
Postovi: 12159
Pridružen/a: 10 jan 2009, 11:33
Kontakt:

Re: Stanje fudbala u Ex-Yu drzavama

Post Postao/la marconato » 28 jun 2022, 11:47

Viduka99 je napisao/la:
28 jun 2022, 10:35
Ok, pisem s moba pa cu se zadrzati samo na sadasnjosti.
Imamo stopere Leipziga, Marseja, kapetane Besiktasa i Zenita, stopera Dinama koji uskoro ide za 15-20m, nove stopere Frankfurta, Herthe, Sassouola + ovi nesto slabiji koji igraju za Hsv i Lokomotiv Moskve ili su na klupi Dortmunda... I ti kazes da to nije osjetno bolje od Basel-Getafe-Almeria klape? To se zove nerealnost.

I sto si se uopce osjetio prozvanim toliko? Napisi mi radije tko ima ovakav izbor stopera DANAS. Sutalo i Erlic su, da te podsjetim, izdominirali Francuze i Dance.

Pavlovic se recimo nije mogao nametnuti u Monacu pa ga salju svako malo na posudbe, zadnja u Baselu gdje je opet vecinu vremena proveo na klupi.
Veljkovic se napokon izvukao iz druge lige.
Kralju, veca je referenca danas igrati za Zvezdu i Dinamo, nego za Lokomotivu Moskvu ili Bešiktaš!
Dinamo 34., Zvezda 36. na Uefa listi. Lokomotiva 48., Bešiktaš 52.
Ne kazem naravno da su ova 2 kluba nuzno bolja, nego da nije neki ultra mega uspjeh igrati za takve klubove i to predstavljati kao nesto veliko.
Ti novi stoperi tek treba da se dokazu u Frankfurtima, Herthama itd...Eto ti primjer Pavlović kojeg si pomenuo koji ke btw izdominirao Portugalce, ali jos nije "kliknuo" preko grane.
Imacemo i mi "sutra" Milenkovića u Interu/Juventusu/Milanu i jel to sad odmah znaci da je on igracina u odnosu na kvalitet koji posjedije sada, a igra za "neku" Fiorentinu?!

Sto se ostalih "manjih" reprezentacija tice, a koje imaju slican ili mozda i bolji kadar na stoperu od vas:

Danska:

Christensen - Chelsea
Andersen - Palace
Vestergaard - Leicester
Nellson - Galatasaray (ako moze Vida...)
Kjaer - Milan
Sorensen - Brentford
Nicolaisen - Toulouse
Winther - Augsburg
....

Urugvaj:

Gimenez - Atletico M.
Arauho - Barca
Coates - Sporting
Vina - Roma
Cabrera - Espanjol
Cabaco - Getafe
...

Austrija:

Alaba - Real
Wöber - Salzburg
Lienhart - Freiburg
Poch - Hoffenheim
Hintereger - Frankfurt
Danso - Lens
Daniliuc - Nizza
Dragović - Zvezda
Trauner - Feyenoord
Friedl - Werder

Eto onako neki "na prvu"....
Crveno-bela boja kad se razlije svud', suze mi jurnu u oči, a srce iz grudi nema kud'...

Avatar
Viduka99
Postovi: 13
Pridružen/a: 26 jun 2022, 18:55
Kontakt:

Re: Stanje fudbala u Ex-Yu drzavama

Post Postao/la Viduka99 » 28 jun 2022, 12:03

Cristiansen, Vestergaard, Kjaer, Winther uopce ne igraju u svojim klubovima. Toulouse igra drugu ligu. Ovo tebi jace od Hrvatske?

Vina i Cabaco ne igraju nikako. Gimenez i Araujo kapa dole. Cabrera presao 30, bori se za ostanak. Coates srednja zalost.

Kazem opet, ovako mlade, kvalitetne i perspektivne stopere nema bas puno zemalja. Gvardiol i Sutalo ce biti ponajbolji stoperski tandem u Europi u blizoj buducnosti.
Vida i Lovren su nebitni. To su danas kvalitativno sedmi i osmi stoper Hrvatske, ako i to.

Avatar
marconato
Postovi: 12159
Pridružen/a: 10 jan 2009, 11:33
Kontakt:

Re: Stanje fudbala u Ex-Yu drzavama

Post Postao/la marconato » 28 jun 2022, 12:12

Pola ovih tvojih sto si naveo nisu standardni ili tek treba da predju ili su tek presli u neki od liga 5 klubova!

Sta sad ja treba da pisem za Lazetića npr? Momak tek presao u Milan, nije kako treba ni debitovao ili Erakovića koji je poslednju godinu explodirao u Zvezdi i odlicno odigrao Ligu Nacija, a tek treba da predje u jaci klub?!
Mozda bude bolji i od Gvardiola i od Šutala?! Ko to moze znati?

Vidić je s 24 bio u Spartaku iz Moskve, a Mikel Silvestre, Brown i ekipa sa po 20 u Unitedu...
Crveno-bela boja kad se razlije svud', suze mi jurnu u oči, a srce iz grudi nema kud'...

Avatar
Viduka99
Postovi: 13
Pridružen/a: 26 jun 2022, 18:55
Kontakt:

Re: Stanje fudbala u Ex-Yu drzavama

Post Postao/la Viduka99 » 28 jun 2022, 12:18

Svi igraju standardno osim Pongracica!
Erlic odigrao odlicnu sezonu u Speziji, nametnuo se u reprezentaciji i sad dolazi u Sassuolo.
Smolcic iz Rijeke ide u Frankfurt, Uremovic iz Rusije bjezi u Herthu. Tamo bio kapetan Rubina.

Lazetic je pola godine u Milanu i u to vremena je stigao samo prodavati kokice na tribini.

Avatar
Viduka99
Postovi: 13
Pridružen/a: 26 jun 2022, 18:55
Kontakt:

Re: Stanje fudbala u Ex-Yu drzavama

Post Postao/la Viduka99 » 28 jun 2022, 12:21

Viduka99 je napisao/la:
27 jun 2022, 16:25
Tko ima ovakvu konkurenciju na stoperskoj poziciji? :bale:

Gvardiol (20) - Leipzig
Caleta Car (25) - Marseille (povezuje se sa Sevillom)
Sutalo (22) - Dinamo Zagreb (Dinamo trazi 15m)
Pongracic (24) - Borussia Dortmund
Uremovic (25) - Hertha Berlin
Erlic (24) - Sassuolo
Lovren (32) - Zenit
Jedvaj (26) - Lokomotiv Moskva
Smolcic (21) - Frankfurt
Vuskovic (20) - Hamburger SV
Vida (33) - Besiktas (istice mu ugovor i navodno ide u Italiju)
Ukupna vrijednost: 95m
Prosjek: 8,6m
Milenković: (24) - Fiorentina (zainteresovani svi najjaci Italijanski timovi i najvjerovatnije prelazi ovo ljeto u neki od)
Pavlović: (21) - Bazel (na pozajmici iz Monaca)
Veljković: (26) - Werder (koji je btw sada Bundesliga)
Mitrović: (32) - Getafe
Mašović: (23) - Bochum
Eraković: (21) - Zvezda (Zenit nudi 10 mil.)
Nastasić: (29) - Fiorentina
Sedlar: (30) - Mallorca
Babić: (26) - Almeria
Radovanović (33) - Salernitana
Ukupna vrijednost: 42m
Prosjek: 4,2m

Avatar
marconato
Postovi: 12159
Pridružen/a: 10 jan 2009, 11:33
Kontakt:

Re: Stanje fudbala u Ex-Yu drzavama

Post Postao/la marconato » 28 jun 2022, 12:44

Viduka99 je napisao/la:
28 jun 2022, 12:18
Svi igraju standardno osim Pongracica!
Erlic odigrao odlicnu sezonu u Speziji, nametnuo se u reprezentaciji i sad dolazi u Sassuolo.
Smolcic iz Rijeke ide u Frankfurt, Uremovic iz Rusije bjezi u Herthu. Tamo bio kapetan Rubina.

Lazetic je pola godine u Milanu i u to vremena je stigao samo prodavati kokice na tribini.
Pa u pravu si, nije nikakva razlika. Erlić s 24 izdominirao u gigantu kao sto je Spezia, a Lazetić s 18 nije mogao meda u tamo nekom Milanu.. :kafa:
Viduka99 je napisao/la:
28 jun 2022, 12:21
Viduka99 je napisao/la:
27 jun 2022, 16:25
Tko ima ovakvu konkurenciju na stoperskoj poziciji? :bale:

Gvardiol (20) - Leipzig
Caleta Car (25) - Marseille (povezuje se sa Sevillom)
Sutalo (22) - Dinamo Zagreb (Dinamo trazi 15m)
Pongracic (24) - Borussia Dortmund
Uremovic (25) - Hertha Berlin
Erlic (24) - Sassuolo
Lovren (32) - Zenit
Jedvaj (26) - Lokomotiv Moskva
Smolcic (21) - Frankfurt
Vuskovic (20) - Hamburger SV
Vida (33) - Besiktas (istice mu ugovor i navodno ide u Italiju)
Ukupna vrijednost: 95m
Prosjek: 8,6m
Milenković: (24) - Fiorentina (zainteresovani svi najjaci Italijanski timovi i najvjerovatnije prelazi ovo ljeto u neki od)
Pavlović: (21) - Bazel (na pozajmici iz Monaca)
Veljković: (26) - Werder (koji je btw sada Bundesliga)
Mitrović: (32) - Getafe
Mašović: (23) - Bochum
Eraković: (21) - Zvezda (Zenit nudi 10 mil.)
Nastasić: (29) - Fiorentina
Sedlar: (30) - Mallorca
Babić: (26) - Almeria
Radovanović (33) - Salernitana
Ukupna vrijednost: 42m
Prosjek: 4,2m
Sergej 70 mil > Kovačić 42 mil > Brozović 40 mil > Pašalić 28 mil > Modrić 10 mil....

Ili moze ovako: Sergej+Lukić+Ilić = 99 mil. > od Kovačić+Brozović+Modrić = 92 mil.

So what? :roll:
Crveno-bela boja kad se razlije svud', suze mi jurnu u oči, a srce iz grudi nema kud'...

Avatar
Viduka99
Postovi: 13
Pridružen/a: 26 jun 2022, 18:55
Kontakt:

Re: Stanje fudbala u Ex-Yu drzavama

Post Postao/la Viduka99 » 28 jun 2022, 12:55

Ti imas neki ozbiljan problem. Razlog zasto sam ja napisao prvi post je da "pokazem" svu sirinu koju Hrvatska ima trenutno na stoperskoj poziciji. Tu je 10-ak imena koji igraju u ozbiljnim klubovima i ligama, a niti nisam sve nabrojao. Apsolutno nitko od njih ne provodi vrijeme na tribini, jedino Pongracic uglavnom sjedi na klupi - u Dortmundu jer ima boljih, u Wolfsburgu jer je posvadjan s cijelim klubom i ide vec ovo ljeto.
Dakle, ovako sirok roster stopera Srbija nema. To je cinjenica. Ne znam zasto ti ego ne dozvoljava da to priznas. Ja nigdje nisam napisao da je ovo na razini obrane Ivanovic-Subotic-Vidic-Kolarov. Stovise, davno sam pisao da to vjerojatno nikad nitko nece imati van ovih par najjacih. Govorim o dojmu na papiru, o tome koliko su oni i kako igrali zajedno necemo.
Ponasas se poput bijesnog psa i predstavljas kao da sam izjavio da je Caleta Car bolji od Vidica, a ne ono sto je vidljivo svima - Srbi, Danci, Finci - nitko nema ovakvih 10 stopera.

Avatar
marconato
Postovi: 12159
Pridružen/a: 10 jan 2009, 11:33
Kontakt:

Re: Stanje fudbala u Ex-Yu drzavama

Post Postao/la marconato » 28 jun 2022, 13:12

Viduka99 je napisao/la:
28 jun 2022, 12:55
Ti imas neki ozbiljan problem. Razlog zasto sam ja napisao prvi post je da "pokazem" svu sirinu koju Hrvatska ima trenutno na stoperskoj poziciji. Tu je 10-ak imena koji igraju u ozbiljnim klubovima i ligama, a niti nisam sve nabrojao. Apsolutno nitko od njih ne provodi vrijeme na tribini, jedino Pongracic uglavnom sjedi na klupi - u Dortmundu jer ima boljih, u Wolfsburgu jer je posvadjan s cijelim klubom i ide vec ovo ljeto.
Dakle, ovako sirok roster stopera Srbija nema. To je cinjenica. Ne znam zasto ti ego ne dozvoljava da to priznas. Ja nigdje nisam napisao da je ovo na razini obrane Ivanovic-Subotic-Vidic-Kolarov. Stovise, davno sam pisao da to vjerojatno nikad nitko nece imati van ovih par najjacih. Govorim o dojmu na papiru, o tome koliko su oni i kako igrali zajedno necemo.
Ponasas se poput bijesnog psa i predstavljas kao da sam izjavio da je Caleta Car bolji od Vidica, a ne ono sto je vidljivo svima - Srbi, Danci, Finci - nitko nema ovakvih 10 stopera.
Ne, zapravo ti imas problem. Ja kad god pisem na ovoj temi iznosim cinjenice koje idu u prilog i jednima i drigima. Ti klnstantno pises neke stvari da 1. ili trolujes 2. ili dizes Hr u ovom slucaju.

Covjece, predstavljas neke likove od 24 koji su presli u yebeni Sassuolo kao neke velike projekte. Sassuolo ybt. Prosjecna Italijanska ekipa. Mali Ilić vec 2 godine pisha Serie A u slicnoj prosjecnoj ekipi Veroni i on ce s 21-22 u neki od najjacih timova Serie A ili druge lige 5, pa ga niko toliko ne glorifikije kao ti neke polovnjake i jos nedokazane igrace!

Jedini koji vam je bas veliki prospekt, projekat, kako god, za sada, je Gvardiol jer momak vec s 19-20 igra ozbiljan fudbal.
Ovo sve ostalo je prosjek, barem za sada... ;)

Sassuolo, Besiktas, Hertha, Lokomotiva Moskva, HSV.. su timcine, a Fiorentina, Getafe, Bochum, Werder...qrtoni. How yes no :kafa:
Crveno-bela boja kad se razlije svud', suze mi jurnu u oči, a srce iz grudi nema kud'...

Avatar
dscile
Postovi: 6170
Pridružen/a: 28 mar 2014, 00:19
Kontakt:

Re: Stanje fudbala u Ex-Yu drzavama

Post Postao/la dscile » 28 jun 2022, 15:46

marconato je napisao/la:
28 jun 2022, 12:44

Sergej 70 mil > Kovačić 42 mil > Brozović 40 mil > Pašalić 28 mil > Modrić 10 mil....

Ili moze ovako: Sergej+Lukić+Ilić = 99 mil. > od Kovačić+Brozović+Modrić = 92 mil.

So what? :roll:
Ovo je pobjeda :rol: :salut:


Realno, objasnio si koliko je smijesan ovaj "football manager" pogled na fudbal, gdje na osnovu transfermarkt cijene ili imena kluba odredjuje ko je kvalitetniji :rol:

Avatar
Felixians4
Postovi: 7448
Pridružen/a: 09 apr 2020, 19:20
Kontakt:

Re: Stanje fudbala u Ex-Yu drzavama

Post Postao/la Felixians4 » 28 jun 2022, 15:54

Fascinanto je ovo vazda. Podcijenjen je bio SER fudbal zadnjih 20 godina jer eto nije reprezentacija imala puno plasmana i niti jedan prolaz grupe,jel? I zaista je legitimno uspoređivati Srbiju i Hrvatsku trenutno, realno al-pari je to po individualnoj kvaliteti i Srbija se ima čime pohvaliti otkad je Piksi preuzeo,igraju i atraktivno i efikasno. ALI--- NE MOŽETE dok se ne dokaže na najvećoj sceni makar jednom,ići u takve usporedbe,odnosno bilo bi mangupski i pošteno da se šuti dok se na djelu ne pokaže da ste u vrhu. Tako npr.hajdukovci stalno laprdaju i uspoređuju,relativiziraju,a Dinamo proizveo u zadnjih 20 godina 20 svjetskih klasa i uglavnom realno nikakva mrlja na njihovim osvajanjima prvenstva ne postoji,ali mit je da su oni krađama i filijalama se gostili.


Imamo reference,argumente i činjenice, no ljudi posebno u EX-YU vole subjektivan doživljaj pretvarati u istinu, vole licemjerno se prikazivati,a ukazivati drugima na razne mane koje dijele itd.



Nepojmljivo je kako konstantno gdjegod naletiš svakodnevno su neke usporedbem,neka sprdanja nekih,pravljenaj razlika, ratovi čiji je jači ovo-ono. I kad nema ništa,kad se ništa ne događa,iz dosade se pokreću takve teme,a onda pomalo to izraste u tarapanu. Kafanski

Avatar
marconato
Postovi: 12159
Pridružen/a: 10 jan 2009, 11:33
Kontakt:

Re: Stanje fudbala u Ex-Yu drzavama

Post Postao/la marconato » 28 jun 2022, 18:10

Felixians4 je napisao/la:
28 jun 2022, 15:54
Fascinanto je ovo vazda. Podcijenjen je bio SER fudbal zadnjih 20 godina jer eto nije reprezentacija imala puno plasmana i niti jedan prolaz grupe,jel? I zaista je legitimno uspoređivati Srbiju i Hrvatsku trenutno, realno al-pari je to po individualnoj kvaliteti i Srbija se ima čime pohvaliti otkad je Piksi preuzeo,igraju i atraktivno i efikasno. ALI--- NE MOŽETE dok se ne dokaže na najvećoj sceni makar jednom,ići u takve usporedbe,odnosno bilo bi mangupski i pošteno da se šuti dok se na djelu ne pokaže da ste u vrhu. Tako npr.hajdukovci stalno laprdaju i uspoređuju,relativiziraju,a Dinamo proizveo u zadnjih 20 godina 20 svjetskih klasa i uglavnom realno nikakva mrlja na njihovim osvajanjima prvenstva ne postoji,ali mit je da su oni krađama i filijalama se gostili.


Imamo reference,argumente i činjenice, no ljudi posebno u EX-YU vole subjektivan doživljaj pretvarati u istinu, vole licemjerno se prikazivati,a ukazivati drugima na razne mane koje dijele itd.



Nepojmljivo je kako konstantno gdjegod naletiš svakodnevno su neke usporedbem,neka sprdanja nekih,pravljenaj razlika, ratovi čiji je jači ovo-ono. I kad nema ništa,kad se ništa ne događa,iz dosade se pokreću takve teme,a onda pomalo to izraste u tarapanu. Kafanski
Niko se i ne poredi za Hrvatskom, ljudi imaju jednog Modrića koji moze biti prevaga vs bilo koje reprezentacije svijeta, a da ne pricamo o ostalom rosteru i sto je najvaznije iskustvu i mentalitetu kakav ova ekipa posjeduje.
Ima i Srbija svojih aduta naravno, ali kao sto kazes nismo najjaci na svijetu nakon pobjede u Portugalu. Realan domet ove ekipe cemo vidjeti koncem godine i u narednim godinama ukoliko Pixi ostane selektor.
Tako da se u tome slazemo, uz malu digresuju koju je upravo sam Pixi izgovorio. Parafraziram; Sve postujemo, ali neka na terenu dokazu da su bolji od nas.. ;) Upravo u tome i lezi "preporod", pa ako hoces i kvalitet ove ekipe.
Ja prvi ne zivim ni u kakvim iluzijama da mozemo biti prvaci svijeta, ali da sam optimista i da vjerujem da mozemo mnogo, definitivno. Koliko je to, vidjecemo....
Felixians4 je napisao/la:
28 jun 2022, 15:54
Imamo reference,argumente i činjenice, no ljudi posebno u EX-YU vole subjektivan doživljaj pretvarati u istinu, vole licemjerno se prikazivati,a ukazivati drugima na razne mane koje dijele itd.
Upravo imas primjer ovog lika sto pise kako je Veljković 0 jer je proslu sezonu igrao Cvajtu (iako je 4-5 sezona prije toga bio standardni Bundesligaš), dok je Erlić koji je s 24 iz pazi sad SPEZIE presao u Sassuolo igračina :salut:

Kad mu napises da je dojucerasnji Chempionship boy pojam napadaca za sve Hr napadace trenutno, maca pojela jezik... :kafa:
Crveno-bela boja kad se razlije svud', suze mi jurnu u oči, a srce iz grudi nema kud'...

Avatar
Felixians4
Postovi: 7448
Pridružen/a: 09 apr 2020, 19:20
Kontakt:

Re: Stanje fudbala u Ex-Yu drzavama

Post Postao/la Felixians4 » 28 jun 2022, 18:21

pa može srbija u kataru daleko. al to može reći doslovno 20 reprezentacija sasvim legitimno.

a standardna prepucavanja koja unatoč svim argumentima,ne možeš ti izvojevati forumsku "pobjedu" jer takvi ne priznaju ništa nego ono kako oni vide stvari. Generalno se prevelike razlike stvaraju u profi sportu,a rijetko u kojem ima u kontinuitetu nedodirljivih osim njih 4-5 individualno il timski,ostalo sve kako koje godine nema senzacije da npr. neka Češka izbaci Belgiju ili u tenisu npr. 41.igrač dobije top10 na velikom turniru datog dana.


generalno,modernizira se i ide naprijed po mnogim paramterima i u ex-yu,prate se trendovi struke,analitike,infrastrukturno,smanjuje se kriminal i utjecaj politike prljave. talenta uvijek postojanog u velikim dokazama uz solidan sustav i ne podmetanja,uvijek donosi rezultat mada nemamo brojnost ni sustav i sve posloženo financijski ni uvjetima kao Francuzi,Turci,Rusi,Japanci,Španjolci itd. no **** smo na ovim prostorima genetski nadareni i jako snalažljivi pa tako i u sportu gdjegod imamo motiva.


no isto tako često smo nerealni i uvijek gledamo jednu stranu zanemarujući utjecaj suparničke strane ili jednostavno okolnosti-sreća npr. se premalo spominje,a na toj razini u kontinuitetu donosi i odnosi velike rezultate i medalje jako često.

Kenonan
Postovi: 395
Pridružen/a: 18 okt 2012, 18:47
Kontakt:

Re: Stanje fudbala u Ex-Yu drzavama

Post Postao/la Kenonan » 28 jun 2022, 20:50

ovom marconatu iz svake rijeci sija zavist i ljubomora

jeste, bolja je Srbija, jos od vremena Bambija i Laneta samo nema srece smrc

Avatar
marconato
Postovi: 12159
Pridružen/a: 10 jan 2009, 11:33
Kontakt:

Re: Stanje fudbala u Ex-Yu drzavama

Post Postao/la marconato » 28 jun 2022, 20:53

Kenonan je napisao/la:
28 jun 2022, 20:50
ovom marconatu iz svake rijeci sija zavist i ljubomora

jeste, bolja je Srbija, jos od vremena Bambija i Laneta samo nema srece smrc
U pravu si, ali samo da je tada i bila bolja. Ipak su Lane i Bambi bili u Africi za razliku od Srne... ;)
:mrgreen:
Crveno-bela boja kad se razlije svud', suze mi jurnu u oči, a srce iz grudi nema kud'...

Srebrenko
Postovi: 436
Pridružen/a: 15 feb 2022, 23:49
Kontakt:

Re: Stanje fudbala u Ex-Yu drzavama

Post Postao/la Srebrenko » 28 jun 2022, 23:06

Felixians4 je napisao/la:
28 jun 2022, 15:54
Tako npr.hajdukovci stalno laprdaju i uspoređuju,relativiziraju,a Dinamo proizveo u zadnjih 20 godina 20 svjetskih klasa i uglavnom realno nikakva mrlja na njihovim osvajanjima prvenstva ne postoji,ali mit je da su oni krađama i filijalama se gostili.[/b]
Moram ti odg.jer očigledno nisi upućen u osvajanje dinamovih titula,da se ne blamiraš sa ovakvim izjavama!
Mamić je držao monopol u HNL-u zadnjih 15 god,a zadnjih 7-8 godina i u HNS-u!Znači imao je apsolutno svu moć u HR nogometu,od sudačke organizacije(koju smatram najvećim problemom,jer su sabotirali sve klubove koji su "pravili" problem,sudili su u korist dinamu,čak su i javno bili uhvaćeni u uzimanju mita da bi sudili "pošteno"),do fiktivnih klubova(Lokomotiva) koja po zakonu nije smjela ni igrati 1.HNL jer je bila filijala dinamu(znalo je biti i po 12-13 igrača na posudbi iz dinama) i automatski je dinamo imao već prednost od 12 bodova na tabeli prije svakog prvenstva,ako me razumiješ.Svrha svega je novac koji su dobijali za igranje u Europi i prodaja igrača kako kroz klub tako i kroz reprezentaciju.dinamo je MORAO biti prvak!!!Mogao bih ti napisati cijeli elaborat o malverzacijama i nepravdi što su sve radili ali....
Zakljucak je da su uništavali HNL godinama i da im je trenutno predsjednik kluba(Mamić)dokazani kriminalac i traženi bjegunac zbog svega što je činio!
Vjerovat ću da nisi znao pa si ovako nešto napisao,u protivnom si pošten kao i sve titule što su osvojene bez mrlje!

Avatar
Felixians4
Postovi: 7448
Pridružen/a: 09 apr 2020, 19:20
Kontakt:

Re: Stanje fudbala u Ex-Yu drzavama

Post Postao/la Felixians4 » 28 jun 2022, 23:26

Srebrenko je napisao/la:
28 jun 2022, 23:06
Felixians4 je napisao/la:
28 jun 2022, 15:54
Tako npr.hajdukovci stalno laprdaju i uspoređuju,relativiziraju,a Dinamo proizveo u zadnjih 20 godina 20 svjetskih klasa i uglavnom realno nikakva mrlja na njihovim osvajanjima prvenstva ne postoji,ali mit je da su oni krađama i filijalama se gostili.[/b]
Moram ti odg.jer očigledno nisi upućen u osvajanje dinamovih titula,da se ne blamiraš sa ovakvim izjavama!
Mamić je držao monopol u HNL-u zadnjih 15 god,a zadnjih 7-8 godina i u HNS-u!Znači imao je apsolutno svu moć u HR nogometu,od sudačke organizacije(koju smatram najvećim problemom,jer su sabotirali sve klubove koji su "pravili" problem,sudili su u korist dinamu,čak su i javno bili uhvaćeni u uzimanju mita da bi sudili "pošteno"),do fiktivnih klubova(Lokomotiva) koja po zakonu nije smjela ni igrati 1.HNL jer je bila filijala dinamu(znalo je biti i po 12-13 igrača na posudbi iz dinama) i automatski je dinamo imao već prednost od 12 bodova na tabeli prije svakog prvenstva,ako me razumiješ.Svrha svega je novac koji su dobijali za igranje u Europi i prodaja igrača kako kroz klub tako i kroz reprezentaciju.dinamo je MORAO biti prvak!!!Mogao bih ti napisati cijeli elaborat o malverzacijama i nepravdi što su sve radili ali....
Zakljucak je da su uništavali HNL godinama i da im je trenutno predsjednik kluba(Mamić)dokazani kriminalac i traženi bjegunac zbog svega što je činio!
Vjerovat ću da nisi znao pa si ovako nešto napisao,u protivnom si pošten kao i sve titule što su osvojene bez mrlje!
itekako sam upućen. kao super aktivan navijač hajduka u mladim danima sam i ja smatrao tako,no osvijestio sam se vremenom. jedino kada se hajduk mogao žaliti na suđenje,a da je bio u igri za trofeje su finale kupa 2009. i 2018.

čuj,hajduk je zapravo uhvaćen u toj aferi pošteno suđenje. hajduk je poslovao direktno s prodajom andrijaševića u dinamo s njima,hajduk nije plaćao šibeniku i zavlačio. svi imaju tu prste u pekmezu sem vjerojatno slaven belupa kroz povijest. naravno da je istina da su dinamo i mamić imali to sve(po meni bih dodao još štošta mafijaški),ali su bili najbolji,ali su u europi prolazili stalno neusporedivo bolje od svih i stvaraju već 2 dekade na desetke igračina koji tvore elitnu reprezentaciju. prepoznati su kao veliki klub i svako par godina prosječno posluju s preozbiljnim ciframa s najjačim klubovima. to su sve činjenice.

to s lokomotivom računaj 12 bodova i 4 utakmice više,a ne 12 bodova ako ćeš i tako računati iako je to bedastoća. ove godine i prije 4 godine lokomotiva im se nauzimala bodova kada su se direktno borili da se održe na prvoj poziciji,u proljeće!!! dakle,demantiram te činjenicama kadgod.


ne trebaš mi ništa pisati,bolje sam upoznat od tebe. no isti ti je k u grčkoj,srbiji,portugalu,italiji,rumunjskoj,bugarskoj,rusiji itd. mafija u portu,benfici,sportingu,olympiacosu,panathinaikosu,paoku,spartaku,steaui,dinamu buk. cluju itd. do unedogled.

Srebrenko
Postovi: 436
Pridružen/a: 15 feb 2022, 23:49
Kontakt:

Re: Stanje fudbala u Ex-Yu drzavama

Post Postao/la Srebrenko » 29 jun 2022, 15:51

Felixians4 je napisao/la:
28 jun 2022, 23:26
Srebrenko je napisao/la:
28 jun 2022, 23:06
Felixians4 je napisao/la:
28 jun 2022, 15:54
Tako npr.hajdukovci stalno laprdaju i uspoređuju,relativiziraju,a Dinamo proizveo u zadnjih 20 godina 20 svjetskih klasa i uglavnom realno nikakva mrlja na njihovim osvajanjima prvenstva ne postoji,ali mit je da su oni krađama i filijalama se gostili.[/b]
Moram ti odg.jer očigledno nisi upućen u osvajanje dinamovih titula,da se ne blamiraš sa ovakvim izjavama!
Mamić je držao monopol u HNL-u zadnjih 15 god,a zadnjih 7-8 godina i u HNS-u!Znači imao je apsolutno svu moć u HR nogometu,od sudačke organizacije(koju smatram najvećim problemom,jer su sabotirali sve klubove koji su "pravili" problem,sudili su u korist dinamu,čak su i javno bili uhvaćeni u uzimanju mita da bi sudili "pošteno"),do fiktivnih klubova(Lokomotiva) koja po zakonu nije smjela ni igrati 1.HNL jer je bila filijala dinamu(znalo je biti i po 12-13 igrača na posudbi iz dinama) i automatski je dinamo imao već prednost od 12 bodova na tabeli prije svakog prvenstva,ako me razumiješ.Svrha svega je novac koji su dobijali za igranje u Europi i prodaja igrača kako kroz klub tako i kroz reprezentaciju.dinamo je MORAO biti prvak!!!Mogao bih ti napisati cijeli elaborat o malverzacijama i nepravdi što su sve radili ali....
Zakljucak je da su uništavali HNL godinama i da im je trenutno predsjednik kluba(Mamić)dokazani kriminalac i traženi bjegunac zbog svega što je činio!
Vjerovat ću da nisi znao pa si ovako nešto napisao,u protivnom si pošten kao i sve titule što su osvojene bez mrlje!
itekako sam upućen. kao super aktivan navijač hajduka u mladim danima sam i ja smatrao tako,no osvijestio sam se vremenom. jedino kada se hajduk mogao žaliti na suđenje,a da je bio u igri za trofeje su finale kupa 2009. i 2018.

čuj,hajduk je zapravo uhvaćen u toj aferi pošteno suđenje. hajduk je poslovao direktno s prodajom andrijaševića u dinamo s njima,hajduk nije plaćao šibeniku i zavlačio. svi imaju tu prste u pekmezu sem vjerojatno slaven belupa kroz povijest. naravno da je istina da su dinamo i mamić imali to sve(po meni bih dodao još štošta mafijaški),ali su bili najbolji,ali su u europi prolazili stalno neusporedivo bolje od svih i stvaraju već 2 dekade na desetke igračina koji tvore elitnu reprezentaciju. prepoznati su kao veliki klub i svako par godina prosječno posluju s preozbiljnim ciframa s najjačim klubovima. to su sve činjenice.

to s lokomotivom računaj 12 bodova i 4 utakmice više,a ne 12 bodova ako ćeš i tako računati iako je to bedastoća. ove godine i prije 4 godine lokomotiva im se nauzimala bodova kada su se direktno borili da se održe na prvoj poziciji,u proljeće!!! dakle,demantiram te činjenicama kadgod.


ne trebaš mi ništa pisati,bolje sam upoznat od tebe. no isti ti je k u grčkoj,srbiji,portugalu,italiji,rumunjskoj,bugarskoj,rusiji itd. mafija u portu,benfici,sportingu,olympiacosu,panathinaikosu,paoku,spartaku,steaui,dinamu buk. cluju itd. do unedogled.

Nek' si se ti osvijestio,kao što kažeš,i nek' nisi više naivan i glup da ti mogu prosipati tamo neku priču o nepošteno osvojenim titulama dinama!
Živ ti meni bio :salut:

PS.Sve sam čuo izreke ali za "super aktivan navijač" još nisam :rol: i to u mladim danima :urnebes:

Odgovori

Natrag na “Fudbal u regionu”

Online

Trenutno korisnika/ca: Nema prijavljenih korisnika/ca. i 10 gostiju.