Stanje fudbala u Ex-Yu drzavama

Crna Gora, Hrvatska, Makedonija, Slovenija, Srbija

Moderatori/ce: geronimo,VanBasten,Devil,dubrava,Trigger

NP14
Postovi: 6
Pridružen/a: 17 mar 2013, 00:16
Kontakt:

Re: Stanje fudbala u Ex-Yu drzavama

Post Postao/la NP14 » 04 apr 2013, 14:29

Iznosenje bilo kakvih cinjenica je preglupo kad ovaj gore kaze za Partizan "rezem si jaja ako su jaci od Hajduka".
Ako je cijela HNL Dinamo onda je jaca od JSL jer za cijeli taj koeficijent je zasluzan Dinamo,koji je imao blago receno
srece da za ulazak u ligu sampiona igra sa Malmom ili Mariborom.Jer da je Dinamo nesto jaci od Partizana uzeo bi u grupi Ls barem 3-4 boda.Ovako sve je to priblizno i blago receno tuga (i HNL i JSL).

Avatar
England
Postovi: 2001
Pridružen/a: 21 avg 2011, 11:11
Kontakt:

Re: Stanje fudbala u Ex-Yu drzavama

Post Postao/la England » 04 apr 2013, 15:15

marconato je napisao/la:@England, nisi mi odg na gore postavljeno pitanje! Imas li ti cinjenice za svoju konstataciju??
Ostvaruje se plasman na velika natjecanja, u ovom trenutku su do 17 Evropskom, do 20 na svjetskom...to su sve igrači koji su iz HNl a, zar to nije dovoljno. Hajduk, Dinamo i Osijek su među 20 uEvropi po radu sa mladima.
Partizan je tu drugi, ali samo Partizan.
Tom Hanks je bio vatrogasac i **** nam je svima mater.

Avatar
marconato
Postovi: 12158
Pridružen/a: 10 jan 2009, 11:33
Kontakt:

Re: Stanje fudbala u Ex-Yu drzavama

Post Postao/la marconato » 04 apr 2013, 16:06

Malo si se presao!

http://www.****.com/vesti/top-2 ... -zvezda-20" onclick="window.open(this.href);return false;

Kao sto vidis, i Zvezda i OFK su na toj listi... ;)

Svaka cast, ali pola nasih iz U17 su prekomandovani u U19, iz U19 u U21, iz U21 u A selekciju...
Ova generacija U21 sto je sa DRUGOM POSTAVOM ispala od Engleza u barazu je igracki jedna od najjacih u Evropi sigurno!
To su igraci rodjeni 1990. i posle: Nastasic, Ignjovski, Djuricic, Rodic, Ljajic, Markovic, Medojevic, Lazovic....i skoro svi vec sad igraju u jakim evropskim klubovima i ligama, a potekli su iz klubova JSL... ;)
Crveno-bela boja kad se razlije svud', suze mi jurnu u oči, a srce iz grudi nema kud'...

Avatar
England
Postovi: 2001
Pridružen/a: 21 avg 2011, 11:11
Kontakt:

Re: Stanje fudbala u Ex-Yu drzavama

Post Postao/la England » 04 apr 2013, 18:58

@marconato
U21 sto je sa DRUGOM POSTAVOM ispala od Engleza
Postavlja se pitanje kako uvjek postava, loš smjer se čini, protiv Hrvatske ste sa kadetima igrali, sada protiv Engleza druga postava, ko u ta sranja može vjerovati, dobri ti argumenti, čestitam.

Prava ste patnja, jedno ime, jedna tuga...

Trebate odrediti datum za igranje sa prvom postavom, 29.02, to je dovoljno. Ne želim govoriti o zaostalosti, al' sa takvim argumentima ništa ne možeš ni očekivati. Reci , bolja je Hrvatska, pobjedite Hrvatsku na Marakani i budi gospodin u porazu ili se ubij. Kakva je tvoja konstrukcija na pijesku su temelji, što reći.?
Imaš tekmu da pobjediš, kući. Dobiješ i ja ti čestitam. Sport je danas jesi , sutra si kita. Ove kvalifikacije su okrutne, i onda dobiješ Hrvatsku ili Hrvati Srbiju, gdje realno nema veze sa sportom, ako Bog dana nikada i neće imati, ja ne želim. Ne želim da Hrvatska igra sa Srbijom nikada više, što je realno neizvedivo, al' što rjeđe, tim bolje. To je negativno i nije dobro, al' je najbolje za sve. Tu prestaje patnja i struke, sudionika i gledatelja , organizatoar i definitivni argumenti su da nije dobro, a i usporedbe bilo kakve prestaju i glupe priče o regionalnol ligi, toliko država u Evropi , a pojedinci bi međusobno igrali ligu, ta mentalna slika za mene je neprihvatljiva. A nisam Gebels, a volim Wagnera. !

[youtube][/youtube]
Tom Hanks je bio vatrogasac i **** nam je svima mater.

Avatar
marconato
Postovi: 12158
Pridružen/a: 10 jan 2009, 11:33
Kontakt:

Re: Stanje fudbala u Ex-Yu drzavama

Post Postao/la marconato » 04 apr 2013, 21:54

Koji si ti cirkusant... :lol:

Ja nikad nemam problem da priznam nesto sto jeste, a to je da je Hrvatska REPREZENTACIJA bolja od Srpske! To nikad nisam osporio i napisao sam da ste nas zasluzeno dobili sad u Zagrebu! Medjutim, to uopste nema veze sa ovom temom... ;)

Dalje, cinjenica je da smo sa Englezima igrali fakticki s drugom postavom, jer su Nastasic, Maksimovic, Ignjovski, Krsticic, Djuricic, Markovic, Scepovic... bili prije tih meceva prekomandovani u A selekciju + Ljajic koji je isto njihova generacija. Tako da ne sumnjam da bi ih prosli da smo bili kompletni, jer su oba meca bila egal, tamo nas dobili 1-0, a u Krusevcu smo primili gol u 93-oj kada su sve otisli u napad na korner!

Sve i da nije tako, ova imena jesu sama po sebi dovoljan argument mojoj tezi da nemate bolje mlade igrace kao sto si ti gore napisao... ;)
Crveno-bela boja kad se razlije svud', suze mi jurnu u oči, a srce iz grudi nema kud'...

Avatar
sock56
Postovi: 435
Pridružen/a: 27 mar 2013, 11:18
Kontakt:

Re: Stanje fudbala u Ex-Yu drzavama

Post Postao/la sock56 » 05 apr 2013, 00:27

u17 reprezentacija Hrvatske se plasirala na Euro koji će se igrati ove godine u Slovačkoj. Srbije nema.
GRUPA A: Slovačka, Austrija, Švicarska, Švedska. GRUPA B: Rusija, Ukrajina, Hrvatska, Italija.

Prošle godine na Euru do 19 godina u Estoniji smo vas pobjedili sa 3:0. Ove godine se igra u Litvi, ali još traju kvalifikacije.

Na zadnjem SP do 20 godina, Srbija se nije ni plasirala, iako smo i mi tu odigralo jako loše. Na ovome od ove godine koji će se igrati u Turskoj se opet niste plasirali, a Hrvatska je u grupi sa Novim Zelandom, Uzbekistanom i Urugvajem.

Avatar
marconato
Postovi: 12158
Pridružen/a: 10 jan 2009, 11:33
Kontakt:

Re: Stanje fudbala u Ex-Yu drzavama

Post Postao/la marconato » 05 apr 2013, 01:40

Svaka cast, ja to ni jednom nisam negirao! ;)

Samo kazem da kod nas recimo ta U20 mislim i ne postoji (nisam siguran)... :? Za tu reprerzentaciju po godistu imaju pravo nastupa i Nastasic i Markovic recimo, a oni ne igraju ni za U21, a kamoli za U19 ili U20 ako uopste i postoji... ;)

Poslednjih godina je JSL izbacila vise kvalitetnih mladih igraca u inostranstvo nego HNL i to je cinjenica, sad kako ce biti u buducnosti, to ne znam... ;)
Crveno-bela boja kad se razlije svud', suze mi jurnu u oči, a srce iz grudi nema kud'...

Avatar
Devil
Moderator
Postovi: 24076
Pridružen/a: 13 jun 2009, 00:17
Lokacija: Grad Greha
Kontakt:

Re: Stanje fudbala u Ex-Yu drzavama

Post Postao/la Devil » 05 apr 2013, 01:43

marconato je napisao/la:Svaka cast, ja to ni jednom nisam negirao! ;)

Samo kazem da kod nas recimo ta U20 mislim i ne postoji (nisam siguran)... :? Za tu reprerzentaciju po godistu imaju pravo nastupa i Nastasic i Markovic recimo, a oni ne igraju ni za U21, a kamoli za U19 ili U20 ako uopste i postoji... ;)

Poslednjih godina je JSL izbacila vise kvalitetnih mladih igraca u inostranstvo nego HNL i to je cinjenica, sad kako ce biti u buducnosti, to ne znam... ;)
Pa i ne postoji. U20 ti je U19 reprezentacija,samo sto sve reprezentacije nju formiraju kada se ide na SP. ;)

p.s. Izvinjavam se sto slagah da cu dati odgovore danas,ali otisao sam od kuce. :oops:
Pozdravlja vas Cika Devil. Secajte me se. :)))

Avatar
England
Postovi: 2001
Pridružen/a: 21 avg 2011, 11:11
Kontakt:

Re: Stanje fudbala u Ex-Yu drzavama

Post Postao/la England » 05 apr 2013, 09:45

Poslednjih godina je JSL izbacila vise kvalitetnih mladih igraca u inostranstvo
Važno je danas, ni na mapi nema Srbije, nigdje, krahirali u neznanju.
Samo kazem da kod nas recimo ta U20 mislim i ne postoji (nisam siguran)
Eto vidiš, kada se ne plasiraš ne postojiš, nema te. Tu si u pravu.
Tom Hanks je bio vatrogasac i **** nam je svima mater.

Avatar
marconato
Postovi: 12158
Pridružen/a: 10 jan 2009, 11:33
Kontakt:

Re: Stanje fudbala u Ex-Yu drzavama

Post Postao/la marconato » 05 apr 2013, 10:37

Bravo, jako konstruktivni odgovori... :lol:
Crveno-bela boja kad se razlije svud', suze mi jurnu u oči, a srce iz grudi nema kud'...

Avatar
sock56
Postovi: 435
Pridružen/a: 27 mar 2013, 11:18
Kontakt:

Re: Stanje fudbala u Ex-Yu drzavama

Post Postao/la sock56 » 05 apr 2013, 12:48

marconato je napisao/la:Svaka cast, ja to ni jednom nisam negirao! ;)
Pa naravno da će biti više igrača iz JSL kada Srbija ima duplo više stanovnika od Hrvatske, sukladno tome i nogometaša. Pa bilo bi žalosno da su i u tom segmentu inferirorni. A jedna jako bitna stvar je, što je više od pola tih igrača otišlo u Europu sa 16-17 godina, dakle, nisu afirmirani u Srbiji tj. u JSL-u. Tako da mi to nije nikakav argument za JSL, možda za omladinske škole.

Bitna je kvaliteta, a ne kvantitet. Šta će ti 300 igrača ako te nema nigdje ni u u17 ni u19 (i u20 koja se, samo da znaš, formira od u19).

Avatar
marconato
Postovi: 12158
Pridružen/a: 10 jan 2009, 11:33
Kontakt:

Re: Stanje fudbala u Ex-Yu drzavama

Post Postao/la marconato » 05 apr 2013, 13:29

Ne ne, @England je poceo pricu o tome kako puno vise dobrih mladih igraca ima u HNL nego bilo gdje u regiji, pa se ja pitam gdje su ti mladi igraci prethodnih par god??!

Jovetic, Ljajic, Tadic, Stevanovic, Medojevic, Rajkovic, Savic, Rodic...su igrali najmanje 2 sezone u JSL, pa su sa oko 18-21 otisli u inostranstvo.

S druge strane, imas Matica, Djuricica, Nastasica, Sulejmanija, Ignjovskog, Krsticica... koji nisu zbog raznoraznih razloga stigli da pokazu svoje znanje i talenat u domacem sampionatu pa su nesto ranije od gore navedenih otisli u inostranstvo...

Upravo ti pricam o kvalitetu, samo je sustinska razlika sto se kod vas ocigledno bolje radi na reprezentativnom planu, jer se tacno zna sta je U17, sta U19, sta U21, dok je kod nas sve 'normalno', da su igraci od 28 stari za 'A' reprezentaciju, dok su oni od 19 'stari' za U21, pa igraju za A... :roll:

Opet, ne moze mi niko reci da trenutno bilo ko iz regije toliko po kvalitetu i talentu odskace od jednog Ninkovica, Markovica, Lazovica, Mitrovica, Milivojevica, Mijailovica, Spajica...jer ce oni svi vec 'danas - sutra' putem nesto starijih im kolega koje sam vec naveo!

Dakle, kvalitet nije sporan ako pricamo o POJEDINCIMA, jer to je isto kao kad bi ti rekao: dzaba vam Ljajic, Matic, Jankovic, Vidic...kad repreentacije nema rezultate, a oni u sustini zapravo i ne igraju za reprezentaciju... ;)
Crveno-bela boja kad se razlije svud', suze mi jurnu u oči, a srce iz grudi nema kud'...

Avatar
sock56
Postovi: 435
Pridružen/a: 27 mar 2013, 11:18
Kontakt:

Re: Stanje fudbala u Ex-Yu drzavama

Post Postao/la sock56 » 05 apr 2013, 14:31

Pa i kod nas Kovačić igra za A tim, Radošević isto tako, iako su obojica 94. godište tj. mogu još igrati i za u19, da ne spominjem u21. U u21 su Čalušić i Rebić itd.

A Hrvatska ima strašnu ovu generaciju koja sada igra za u17. Sigurno ponajbolja reprezentacija u Europi u tom godištu, predvođenja Bašićem, Roguljićem, Brodićem i Halilovićem. U kvalifikacijama su pobjedili i Španjolce i Francuze. Ove starije (Jedvaj, Šimunović itd.) ne treba ni spominjati.

Avatar
marconato
Postovi: 12158
Pridružen/a: 10 jan 2009, 11:33
Kontakt:

Re: Stanje fudbala u Ex-Yu drzavama

Post Postao/la marconato » 05 apr 2013, 14:39

Jeste, kod vas su 2 igraca igrala za 'A' reprezentaciju u dosadasnjim utakmicama kvalifikacija, a koji imaju pravo nastupa za mlade, dok je kod nas takvih 12... ;)

Ne sumnjam da imate dobru generaciju, kao sto sam gore vec naveo, ocigledno da su pravi ljudi na pravim mjestima, koji prave dobru selekciju igraca... ;)
Crveno-bela boja kad se razlije svud', suze mi jurnu u oči, a srce iz grudi nema kud'...

Avatar
sock56
Postovi: 435
Pridružen/a: 27 mar 2013, 11:18
Kontakt:

Re: Stanje fudbala u Ex-Yu drzavama

Post Postao/la sock56 » 05 apr 2013, 14:47

marconato je napisao/la:Jeste, kod vas su 2 igraca igrala za 'A' reprezentaciju u dosadasnjim utakmicama kvalifikacija, a koji imaju pravo nastupa za mlade, dok je kod nas takvih 12... ;)

Ne sumnjam da imate dobru generaciju, kao sto sam gore vec naveo, ocigledno da su pravi ljudi na pravim mjestima, koji prave dobru selekciju igraca... ;)

Pa Siniša je najavio smjenu generacije, pa je valjda zbog toga uveo par mladih igrača. Kakvih 12???
A igrači u vašoj A reprezentaciji koji mogu igrati za u21 su Nastasić i Đuričić. Šćepović i Stevanović su 91. godište.
Eventualno još Lazar Marković i Srđan Mijailović koji nisu bili na zadnjem popisu.

Avatar
marconato
Postovi: 12158
Pridružen/a: 10 jan 2009, 11:33
Kontakt:

Re: Stanje fudbala u Ex-Yu drzavama

Post Postao/la marconato » 05 apr 2013, 15:23

Za U21 su u proteklim kvalifikacijama pravo nastupa imali: Nastasic, Maksimovic, Mijailovic, Ignjovski, Krsicic, Lazovic, Djuricic, Ljajic, Markovic, Scepovic, Stevanovic, jer je to geneacija od 90-og godista pa na dalje koja je zapocela kvalifikacije... ;)

Svakog do njih je Mihajlovc zvao bar jednom u A selekciju, a cesto se znalo desiti da zovne vecinu igraca odjednom, pa je tako U21 i pored svega toga bila prva u grupi, a kako su sve reprezentacije igrale baraz, tako smo ispali od Engleza, a u tim kljucnim mecevima sa Englezima su falili skoro svi gore nabrojani, tacnije, samo je Lazovic igrao!

Kakva crna smjena generacija, a ne igraju nam igraci u najboljim godinama... :roll:
Crveno-bela boja kad se razlije svud', suze mi jurnu u oči, a srce iz grudi nema kud'...

Avatar
Devil
Moderator
Postovi: 24076
Pridružen/a: 13 jun 2009, 00:17
Lokacija: Grad Greha
Kontakt:

Re: Stanje fudbala u Ex-Yu drzavama

Post Postao/la Devil » 05 apr 2013, 20:13

marconato je napisao/la:Za U21 su u proteklim kvalifikacijama pravo nastupa imali: Nastasic, Maksimovic, Mijailovic, Ignjovski, Krsicic, Lazovic, Djuricic, Ljajic, Markovic, Scepovic, Stevanovic, jer je to geneacija od 90-og godista pa na dalje koja je zapocela kvalifikacije... ;)

Svakog do njih je Mihajlovc zvao bar jednom u A selekciju, a cesto se znalo desiti da zovne vecinu igraca odjednom, pa je tako U21 i pored svega toga bila prva u grupi, a kako su sve reprezentacije igrale baraz, tako smo ispali od Engleza, a u tim kljucnim mecevima sa Englezima su falili skoro svi gore nabrojani, tacnije, samo je Lazovic igrao!

Kakva crna smjena generacija, a ne igraju nam igraci u najboljim godinama... :roll:
Cuj kakva smena generacija. :o
Pa logicna (za Mihajlovica i Toleta doduse jedino :roll: ),bolje zamenjuju losiji fudbaleri. :mrgreen:
Pozdravlja vas Cika Devil. Secajte me se. :)))

Avatar
IlProfessore
Postovi: 1790
Pridružen/a: 20 jan 2014, 00:37
Lokacija: Piazza del Duomo
Kontakt:

Re: Stanje fudbala u Ex-Yu drzavama

Post Postao/la IlProfessore » 06 sep 2014, 12:40

Dolaze bolji dani za balkanski nogomet.

Nakon Rijeke i Sarajeva, nove vlasnike je dobila Crvena Zvezda, a jos se ceka prodaja Partizana austrijskoj fondaciji i Vojvodine francuzima!

Ove godine gledamo u Europa Ligi Partizan, Dinamo i Rijeku.
U Ligi prvaka se plasirao samo slovenski Maribor!

Definitivno se dize klupski nogomet na balkanu!
Izvor fb :)
“Čuvajte i očuvajte svoju naciju i ime Bošnjak, vjeru i tradiciju. Gubitak identiteta plaća se ropstvom i poniženjem.”

Dado
Postovi: 1848
Pridružen/a: 08 sep 2008, 20:28
Kontakt:

Re: Stanje fudbala u Ex-Yu drzavama

Post Postao/la Dado » 27 okt 2014, 20:38

Cisto radi uporedbe evo kako bi danas izgledale prva i druga “jugoslovenska” liga. Bazirano po UEFA-inim timskim kvocijentima, s tim sto vodeca cetvorka jos nisu zavrsile svoje ovogodisnje evropsko sudjelovanje. Dole sasvim ispod su iste table od prije tri godine radi uporedbe progresa.

Sezona 2014/2015
Prva Liga
1 GNK Dinamo Zagreb CRO 22.500
2 NK Maribor SVN 21.175
3 FK Partizan SRB 13.725
4 HNK Rijeka CRO 11.500
5 HNK Hajduk Split CRO 11.000
6 FK Crvena zvezda SRB 7.725
7 RNK Split CRO 7.000
8 FK Vojvodina SRB 6.225
9 FK Željezničar BIH 6.000
10 NK Slaven Koprivnica CRO 5.500
11 FK Sarajevo BIH 5.500
12 NK Varaždin CRO 5.500
13 ND Mura 05 SVN 5.175
14 HNK Šibenik CRO 5.000
15 HNK Cibalia CRO 5.000
16 NK Osijek CRO 5.000
17 NK Lokomotiva Zagreb CRO 5.000
18 NK Olimpija Ljubljana SVN 4.925

Druga Liga
1 FK Rabotnicki MKD 4.675
2 FC Koper SVN 4.425
3 NK Široki Brijeg BIH 4.250
4 HŠK Zrinjski BIH 4.000
5 FK Jagodina SRB 3.975
6 FK Spartak Zlatibor voda SRB 3.825
7 FK Sloboda Užice SRB 3.825
8 FK Budućnost Podgorica MNE 3.875
9 OFK Beograd SRB 3.725
10 FK Spartak Subotica SRB 3.725
11 ND Gorica SVN 3.675
12 FK Metalurg Skopje MKD 3.675
13 NK Domžale SVN 3.425
14 FK Rudar Pljevlja MNE 3.375
15 FK Rad SRB 3.225
16 FK Borac Banja Luka BIH 3.250
17 FK Čukarički SRB 3.225
18 FK Zeta MNE 3.200
Sezona 2011/2012
Prva Liga
1 GNK Dinamo Zagreb CRO 24.774
2 FK Partizan SRB 14.350
3 FK Crvena zvezda SRB 10.850
4 HNK Hajduk Split CRO 7.774
5 NK Maribor SVN 6.424
6 FK Rabotnicki MKD 5.633
7 NK Slaven Koprivnica CRO 4.774
8 RNK Split CRO 4.774
9 NK Varaždin CRO 4.774
10 HNK Rijeka CRO 4.774
11 FK Vojvodina SRB 4.350
12 HNK Šibenik CRO 4.274
13 HNK Cibalia CRO 4.274
14 FK Sarajevo BIH 4.183
15 FK Spartak Zlatibor voda SRB 3.850
16 FK Sloboda Užice SRB 3.850
17 OFK Beograd SRB 3.850
18 FK Željezničar BIH 3.683

Druga Liga
1 HŠK Zrinjski BIH 3.683
2 FK Mogren MNE 3.375
3 FK Rad SRB 3.350
4 FK Borac Banja Luka BIH 3.183
5 NK Široki Brijeg BIH 2.933
6 FK Borac Čačak SRB 2.850
7 FK Bežanija SRB 2.850
8 FK Slavija Sarajevo BIH 2.683
9 NK Olimpija Ljubljana SVN 2.674
10 FC Koper SVN 2.674
11 FK Renova MKD 2.633
12 ND Gorica SVN 2.424
13 NK IB Ljubljana SVN 2.424
14 FK Budućnost Podgorica MNE 2.375
15 FK Rudar Pljevlja MNE 2.375
16 FK Shkëndija 79 MKD 2.133
17 NK Domžale SVN 1.924
18 NK Rudar Velenje SVN 1.924

Zdravko
Postovi: 14
Pridružen/a: 12 jan 2015, 23:50
Kontakt:

Re: Stanje fudbala u Ex-Yu drzavama

Post Postao/la Zdravko » 14 jan 2015, 12:23

HNL pa tri mjesta nitko.

Odgovori

Natrag na “Fudbal u regionu”

Online

Trenutno korisnika/ca: Nema prijavljenih korisnika/ca. i 6 gostiju.