Stanje fudbala u Ex-Yu drzavama

Crna Gora, Hrvatska, Makedonija, Slovenija, Srbija

Moderatori/ce: geronimo,VanBasten,Devil,dubrava,Trigger

Avatar
alan_kardec
Postovi: 14562
Pridružen/a: 19 jul 2008, 11:19
Lokacija: Crazy North
Kontakt:

Re: Stanje fudbala u Ex-Yu drzavama

Post Postao/la alan_kardec » 04 jan 2022, 19:24

momak je izgleda čvrsto riješio da u nicku izmijenja sve afričke fudbalere koji su igrali za Dinamo. Pitam se samo ko je sljedeći? Soudani? Guela? Addy?
Kako god, samo naprijed momčino, ne daj se omesti :salut: :arrow:
Buka dobija nove decibele, bubne opne lete u komadiće, Crvena zvezda vodi sa 1:0!
RIP Adis Selmanović

Avatar
MathiasChago
Postovi: 54
Pridružen/a: 29 dec 2021, 11:29
Kontakt:

Re: Stanje fudbala u Ex-Yu drzavama

Post Postao/la MathiasChago » 04 jan 2022, 19:33

alan_kardec je napisao/la:
04 jan 2022, 19:24
momak je izgleda čvrsto riješio da u nicku izmijenja sve afričke fudbalere koji su igrali za Dinamo. Pitam se samo ko je sljedeći? Soudani? Guela? Addy?
Kako god, samo naprijed momčino, ne daj se omesti :salut: :arrow:
Idi tuzi me kevi...pardon adminu...

Avatar
EpateguiHuleteti
Postovi: 1925
Pridružen/a: 02 maj 2021, 16:55
Lokacija: Danas Conference Center
Kontakt:

Re: Stanje fudbala u Ex-Yu drzavama

Post Postao/la EpateguiHuleteti » 04 jan 2022, 19:34

Kucamo na vrata zaboravljenih asova:
slika

Avatar
alan_kardec
Postovi: 14562
Pridružen/a: 19 jul 2008, 11:19
Lokacija: Crazy North
Kontakt:

Re: Stanje fudbala u Ex-Yu drzavama

Post Postao/la alan_kardec » 04 jan 2022, 19:39

MathiasChago je napisao/la:
04 jan 2022, 19:33
Idi tuzi me kevi...pardon adminu...
jadan ne bio ko te tužio? Kardec nije adminu tužio ni mnogo veće trollove od tebe, tako da :wave:
i čemu pominjanje keve?
Buka dobija nove decibele, bubne opne lete u komadiće, Crvena zvezda vodi sa 1:0!
RIP Adis Selmanović

Avatar
MathiasChago
Postovi: 54
Pridružen/a: 29 dec 2021, 11:29
Kontakt:

Re: Stanje fudbala u Ex-Yu drzavama

Post Postao/la MathiasChago » 04 jan 2022, 19:50

alan_kardec je napisao/la:
04 jan 2022, 19:39
MathiasChago je napisao/la:
04 jan 2022, 19:33
Idi tuzi me kevi...pardon adminu...
jadan ne bio ko te tužio? Kardec nije adminu tužio ni mnogo veće trollove od tebe, tako da :wave:
i čemu pominjanje keve?
Mala djeca zovu mamu, a ti i Kristijan (veze nemam ko je lik) admina.

Avatar
alan_kardec
Postovi: 14562
Pridružen/a: 19 jul 2008, 11:19
Lokacija: Crazy North
Kontakt:

Re: Stanje fudbala u Ex-Yu drzavama

Post Postao/la alan_kardec » 04 jan 2022, 19:56

jel ko ili tko :tokralju: :tokralju: :rol: :rol:
Buka dobija nove decibele, bubne opne lete u komadiće, Crvena zvezda vodi sa 1:0!
RIP Adis Selmanović

Avatar
Felixians4
Postovi: 7428
Pridružen/a: 09 apr 2020, 19:20
Kontakt:

Re: Stanje fudbala u Ex-Yu drzavama

Post Postao/la Felixians4 » 04 jan 2022, 19:59

alan_kardec je napisao/la:
04 jan 2022, 19:56
jel ko ili tko :tokralju: :tokralju: :rol: :rol:
Na stranu drugo,ne znam što ti je tu čudno. Ja isto nekad napišem tko,nekad ko. Nekad pokušavam pisati književno hrvatski,nekad po dalmatinski(iako mi na Braču drugačije pišemo,odnosno govorimo nego Splićani,štoviše na samom Otoku imaš različite dijalekte prilično). Nekad pišem normalno,nekad ne uključujem caps lock i tako. Nebitno za ismijavanje.

Avatar
alan_kardec
Postovi: 14562
Pridružen/a: 19 jul 2008, 11:19
Lokacija: Crazy North
Kontakt:

Re: Stanje fudbala u Ex-Yu drzavama

Post Postao/la alan_kardec » 04 jan 2022, 20:02

Soudani ili Guela?
ili možda Atiemwen? :hmmmmm:

ismijavam ga zato što lik uopšte nije Hrvat, pretvara se... U pitanju je lik sa još nekoliko nickova ovdje
Buka dobija nove decibele, bubne opne lete u komadiće, Crvena zvezda vodi sa 1:0!
RIP Adis Selmanović

Avatar
Felixians4
Postovi: 7428
Pridružen/a: 09 apr 2020, 19:20
Kontakt:

Re: Stanje fudbala u Ex-Yu drzavama

Post Postao/la Felixians4 » 04 jan 2022, 20:23

alan_kardec je napisao/la:
04 jan 2022, 20:02


ismijavam ga zato što lik uopšte nije Hrvat, pretvara se... U pitanju je lik sa još nekoliko nickova ovdje
ne znam,ali ko što sam ti istakao,na pogrešnoj osnovi donosiš zaključak. i ko i tko ti je hrvatsko

Avatar
alan_kardec
Postovi: 14562
Pridružen/a: 19 jul 2008, 11:19
Lokacija: Crazy North
Kontakt:

Re: Stanje fudbala u Ex-Yu drzavama

Post Postao/la alan_kardec » 04 jan 2022, 20:36

iskren da budem, nisam znao da je i ko bez t gramatički ispravno u hrvatskom jeziku. nije ni bitno, ja sam zaključak o dotičnom donio mnogo prije, o čemu sam i par puta pisao ovdje.
Buka dobija nove decibele, bubne opne lete u komadiće, Crvena zvezda vodi sa 1:0!
RIP Adis Selmanović

Avatar
Felixians4
Postovi: 7428
Pridružen/a: 09 apr 2020, 19:20
Kontakt:

Re: Stanje fudbala u Ex-Yu drzavama

Post Postao/la Felixians4 » 04 jan 2022, 20:39

alan_kardec je napisao/la:
04 jan 2022, 20:36
iskren da budem, nisam znao da je i ko bez t gramatički ispravno u hrvatskom jeziku. nije ni bitno, ja sam zaključak o dotičnom donio mnogo prije, o čemu sam i par puta pisao ovdje.
nisam to napisao,moraš čitati pozornije. tko je gramatički ispravno,a znam da je ko valjda "vaše". u dalmaciji je "ko" ovako kolokvijalno,ima masu talijanizama,mađrizama,srbizama,turcizama koji su ostali ukorijenjeni. evo npr. mi tu stalno govorimo ne tisuću nego iljadu. a ispravno je naravno na hrvatskome tisuća. i tako milijun primjera imaš.

Avatar
MathiasChago
Postovi: 54
Pridružen/a: 29 dec 2021, 11:29
Kontakt:

Re: Stanje fudbala u Ex-Yu drzavama

Post Postao/la MathiasChago » 04 jan 2022, 20:56

alan_kardec je napisao/la:
04 jan 2022, 19:56
jel ko ili tko :tokralju: :tokralju: :rol: :rol:
:lol:

Pisem uglavnom tko, ali s obzirom da u razgovoru govorim ko i sluzim se ikavicom, znam pisati i tako, pogotovo po forumima i slicnim mjestima.
U ozbiljnijim tekstovima, dopisima ili mejlovima ( :crazy: ), iskljucivo knjizevni hrvatski jezik.

Avatar
EpateguiHuleteti
Postovi: 1925
Pridružen/a: 02 maj 2021, 16:55
Lokacija: Danas Conference Center
Kontakt:

Re: Stanje fudbala u Ex-Yu drzavama

Post Postao/la EpateguiHuleteti » 04 jan 2022, 21:01

Staroslovenski je "kto", srece se u srpskim srednjevekovnim spisima, pa se onda to "t" s vekovima, a i logicno zbog tezeg izgovora, zagubilo. Rusi su medjutim do danas sacuvali to originalno "kto" u svom knjizevnom jeziku i izgovoru. Ko, tko, kto, sve je nase slovensko, Srbi, Hrvati, Rusi koriste razlicite varijante istog korena. Slazem se sa Felixiansom.

A sto se tice Kwedija, ponavljam, ne smeta mi, ali ako ce opet ulaziti u sukobe sa drugim forumasima na kontu predjasnjeg nicka i te zaostavstine, onda ne vidim svrhu novog logovanja. Ne zbog drugih, nego spram njega. Nisam za verbalne sukobe, ako se moze kulturno i civilizovano debatovati bez uvreda i tematski, meni ne smeta. Na njemu je kakav ce model komunikacije odabrati.

Ja sam se o Kwedija priznajem jednom ogresio. Pomesao sam ga sa likom koji je vrsljao i na jednom forumu iz Srbije na kojem sam preko sest godina. Doticni je na tom srpskom forumu skoro banovan na odredjeno vreme, a posto sam na tom forumu u konzilijumu lekara koji odlucuje o duzini terapije, tu mi je i zapao za oko. S tim sto na tom drugom forumu ne tolerisemo kloniranje. Jednom trajni ban - nema vise nazad.

Avatar
MathiasChago
Postovi: 54
Pridružen/a: 29 dec 2021, 11:29
Kontakt:

Re: Stanje fudbala u Ex-Yu drzavama

Post Postao/la MathiasChago » 05 jan 2022, 09:03

EpateguiHuleteti je napisao/la:
04 jan 2022, 21:01
A sto se tice Kwedija, ponavljam, ne smeta mi, ali ako ce opet ulaziti u sukobe sa drugim forumasima na kontu predjasnjeg nicka i te zaostavstine, onda ne vidim svrhu novog logovanja. Ne zbog drugih, nego spram njega. Nisam za verbalne sukobe, ako se moze kulturno i civilizovano debatovati bez uvreda i tematski, meni ne smeta. Na njemu je kakav ce model komunikacije odabrati.
Ako "ne ulaziti u sukobe" znaci pisati da su Tadic i Kostic igraci za top klubove, zaboravi. Pogotovo sto su cinjenice i aktualno stanje debelo na mojoj strani, dok ste vi pristrani i neobjektivni.
S tim da po meni mozemo zavrsiti s tim i preci na nesto drugo. Prezvakali smo tu temu, pa da zapocnem nesto drugo:
Tko su po vama top 5 nogometasa svih vremena s ex-yu prostora? Poredani od najboljeg, pa dalje. Ili, da rasprava bude konstruktivna, najbolji od 1990. do danas.

Avatar
alan_kardec
Postovi: 14562
Pridružen/a: 19 jul 2008, 11:19
Lokacija: Crazy North
Kontakt:

Re: Stanje fudbala u Ex-Yu drzavama

Post Postao/la alan_kardec » 05 jan 2022, 09:30

konsultuj transfermarket, kao i obično ;)
Buka dobija nove decibele, bubne opne lete u komadiće, Crvena zvezda vodi sa 1:0!
RIP Adis Selmanović

Avatar
MathiasChago
Postovi: 54
Pridružen/a: 29 dec 2021, 11:29
Kontakt:

Re: Stanje fudbala u Ex-Yu drzavama

Post Postao/la MathiasChago » 05 jan 2022, 09:39

alan_kardec je napisao/la:
05 jan 2022, 09:30
konsultuj transfermarket, kao i obično ;)
Ne trolaj, pokusavamo razviti zdravu raspravu ili po vaski, diskusiju

Avatar
EpateguiHuleteti
Postovi: 1925
Pridružen/a: 02 maj 2021, 16:55
Lokacija: Danas Conference Center
Kontakt:

Re: Stanje fudbala u Ex-Yu drzavama

Post Postao/la EpateguiHuleteti » 05 jan 2022, 10:48

MathiasChago je napisao/la:
05 jan 2022, 09:03
EpateguiHuleteti je napisao/la:
04 jan 2022, 21:01
A sto se tice Kwedija, ponavljam, ne smeta mi, ali ako ce opet ulaziti u sukobe sa drugim forumasima na kontu predjasnjeg nicka i te zaostavstine, onda ne vidim svrhu novog logovanja. Ne zbog drugih, nego spram njega. Nisam za verbalne sukobe, ako se moze kulturno i civilizovano debatovati bez uvreda i tematski, meni ne smeta. Na njemu je kakav ce model komunikacije odabrati.
Ako "ne ulaziti u sukobe" znaci pisati da su Tadic i Kostic igraci za top klubove, zaboravi. Pogotovo sto su cinjenice i aktualno stanje debelo na mojoj strani, dok ste vi pristrani i neobjektivni.
S tim da po meni mozemo zavrsiti s tim i preci na nesto drugo. Prezvakali smo tu temu, pa da zapocnem nesto drugo:
Tko su po vama top 5 nogometasa svih vremena s ex-yu prostora? Poredani od najboljeg, pa dalje. Ili, da rasprava bude konstruktivna, najbolji od 1990. do danas.
Kostic je na pragu Intera, Tadic sa Ajaksom ciji je lider opet ima odlicnu sezonu u Ligi sampiona, ali ne vredi da te ubedjujem. Nisam na to mislio inace. Dusan Tadic je jedan od najboljih fudbalera koje sam gledao uzivo na Marakani, a prodefilovalo je tim stadionom sijaset fudbalskih velemajstora. Tehnicki savrsen igrac. Njegov kratak pas je nesto posebno.
Najbolja dva fudbalera koja sam gledao na Marakani u poslednjih 5 godina su Kristijano Ronaldo i Nejmar.

Inace Tadic i Kostic ne mogu u istu recenicu. Tadic je za klasu jaci igrac od Koleta.
Da se podsetimo L'Ekipove desetke:
5 najboljih? Nezahvalan izbor jer moras dosta vrhunskih imena da izostavis.

Ali posto sam ih sve gledao hronoloski cu u prvih 5 izdvojiti: Savicevica, Sukera, Ibrahimovica, Vidica i Modrica.
A opet tu nema jednog Stojkovica (sa 80-ima bi bio u top5 pre Vidica), Prosineckog, Boksica, Bobana, Mijatovica, Mihajlovica (zbog prekida), Rakitica, Mandzukica, Tadica... Tezak odabir uvek.

Avatar
MathiasChago
Postovi: 54
Pridružen/a: 29 dec 2021, 11:29
Kontakt:

Re: Stanje fudbala u Ex-Yu drzavama

Post Postao/la MathiasChago » 05 jan 2022, 12:00

Realno, niti jedan igrac nije ni blizu Modricu.
Tko je deset godina top3 igrac kluba kao sto je Real, nositelj igre, osvajac 4 Lige prvaka, Zlatna lopta, najbolji igrac Svjetskog prvenstva?
Ima tu jos masa odlicnih igraca, velemajstora, ali Modric je svijet za sebe. Nikakvi Sukeri, Vidici, Savicevici mu nisu blizu.

Avatar
marconato
Postovi: 12159
Pridružen/a: 10 jan 2009, 11:33
Kontakt:

Re: Stanje fudbala u Ex-Yu drzavama

Post Postao/la marconato » 05 jan 2022, 12:47

Uzimajuci sve u obzir, po meni se dvojica izdvajaju.

1. Modrić - Nesumnjivo najbolji, nema potrebe pricati zasto. Zlatna lopta je (izmedju ostalog) dovoljna.
2. Vidić - Jedan od najboljih stopera u istoriji fudbala.

Dalje od toga je sve relativno, jer imas 10+ igraca koji su tu negdje.
Crveno-bela boja kad se razlije svud', suze mi jurnu u oči, a srce iz grudi nema kud'...

Avatar
EpateguiHuleteti
Postovi: 1925
Pridružen/a: 02 maj 2021, 16:55
Lokacija: Danas Conference Center
Kontakt:

Re: Stanje fudbala u Ex-Yu drzavama

Post Postao/la EpateguiHuleteti » 05 jan 2022, 19:26

Ibrahimovic je najveci igrac, da se ne zaje*avamo. Covek je igrao kada su Mesi i Ronaldo bili na vrhuncu, a uz spanski dvojac iz Barse godinama bio odmah iza njih. Za vecinu je Zlatan Ibrahimovic treci najbolji svetski fudbaler u poslednjih 15 godina i delim to misljenje.
Modric nije bio glavni igrac Reala, ne spinuj. Od 2009. do 2018. kada je Real osvajao trofeje Lige sampiona gazda i bog-otac Reala je bio Kristijano Ronaldo. Drugi su bili njemu podredjeni. Sve se vrtelo oko CR7. Odlaskom Ronalda Real se raspao (videsmo sta im je sledece godine Tadic radio na Bernabeuu). Posle Ronija igrali su NIJEDNO finale.
Sa Modricem moze u recenicu bez problema i Savicevic koga nisi ni gledao jer nisi postojao tada na ovom svetu. Bio je sa dva kluba evropski prvak kao glavni igrac oba tima.
Sa Zvezdom je postao evropski i svetski prvak sa odbranom u kojoj su igrali Marovic, Radinovic, Ratkovic, Sabanadzovic, sve sami prosecni i ispodprosecni igraci. U Milanu je bio glavna faca, a imao je oko sebe imena poput Barezija, Maldinija, Badja, Papena, Bobana...
1991. prvak Evrope sa Zvezdom
1992. polufinalista sa "krnjom" Zvezdom, da se igralo u Beogradu, "klepili" bi i tada usonju
1993. finalista sa Milanom, mada nije igrao zbog sukoba sa Kapelom
1994. prvak Evrope sa Milanom i one-man-show u finalu protiv Barse se sa Romariom, Stickovom, Kumanom i spanskom reprezentacijom (4:0)
1995. finalista sa Milanom, u finalu nije igrao zbog povrede ili kartona, ne secam se vise, ali ih je odveo u finale gala-predstavom protiv tada favorizovanog PSZ sa Veom
Reprezentativno u tom periodu nije imao pravo nastupa osim u kvalifikacijama za EURO '92 (kvalifikovali se ispred buduceg prvaka Evrope). I sa reprezentacijom bi isao tada daleko, 98. je Dejo vec bio 32-godisnji polupenzioner koga su i ceste povrede i zasicenost fudbalom polako odvajali od zelenog terena.

Po majstorstvu uz Ibrahimovica, Modrica, Savicevica mogu se ravnati i Piksi Stojkovic, Pape Susic, Dragan Dzajic, Dragoslav Sekularac (proglasavan za najboljeg igraca mundijala u Cileu). I za Bajdu Vukasa su govorili da je bio tog ranga, ali on je igrao kada video-snimaka skoro nije ni bilo.
Zadnja izmjena: EpateguiHuleteti, dana/u 05 jan 2022, 19:36, ukupno mijenjano 1 put.

Odgovori

Natrag na “Fudbal u regionu”

Online

Trenutno korisnika/ca: Nema prijavljenih korisnika/ca. i 3 gosta.