Stanje fudbala u Ex-Yu drzavama

Crna Gora, Hrvatska, Makedonija, Slovenija, Srbija

Moderatori/ce: geronimo,VanBasten,Devil,dubrava,Trigger

Avatar
marconato
Postovi: 12161
Pridružen/a: 10 jan 2009, 11:33
Kontakt:

Re: Stanje fudbala u Ex-Yu drzavama

Post Postao/la marconato » 04 avg 2020, 09:46

Crveno-bela boja kad se razlije svud', suze mi jurnu u oči, a srce iz grudi nema kud'...

Avatar
marconato
Postovi: 12161
Pridružen/a: 10 jan 2009, 11:33
Kontakt:

Re: Stanje fudbala u Ex-Yu drzavama

Post Postao/la marconato » 21 sep 2020, 10:30





Crveno-bela boja kad se razlije svud', suze mi jurnu u oči, a srce iz grudi nema kud'...

Avatar
Pitagora
Postovi: 1293
Pridružen/a: 10 avg 2020, 12:44
Kontakt:

Re: Stanje fudbala u Ex-Yu drzavama

Post Postao/la Pitagora » 21 sep 2020, 14:53

Samo dva Zvezdina u zadnjih 15 godina

Avatar
marconato
Postovi: 12161
Pridružen/a: 10 jan 2009, 11:33
Kontakt:

Re: Stanje fudbala u Ex-Yu drzavama

Post Postao/la marconato » 21 sep 2020, 15:23

Pitagora je napisao/la:
21 sep 2020, 14:53
Samo dva Zvezdina u zadnjih 15 godina
Sad vidim da su propustili par igraca, recimo Žigića 2007 - Racing Santander 6.000.000. €.

Generalno, Zvezda prodaje igrace debelo ispod cijene. Jednog Vidića su prodali za 4.5 mil sto je smijesna cifra cak i za to doba... ;)
Crveno-bela boja kad se razlije svud', suze mi jurnu u oči, a srce iz grudi nema kud'...

Avatar
marconato
Postovi: 12161
Pridružen/a: 10 jan 2009, 11:33
Kontakt:

Re: Stanje fudbala u Ex-Yu drzavama

Post Postao/la marconato » 23 sep 2020, 12:26

Uzeti su u obzir samo mecevi u grupnim fazama LŠ i LE i u eleminacionoj fazi nakon istih u ovom vijeku.
Hajduk, Rijeka i Vardar su takodje ucestvovali, ali ih nisu stavili zbog relativno skromnog uzorka i zato sto su igrali samo LE.

slika

Dinamo (pobjede):

- Arsenal, Atalanta, Villareal, Benfica, Anderlecht (2x), Seltik, Fenerbahce, Club Brugge, NEC, Beveren, Viktoria Plzen, Spartak Trnava (2x), Astra, Temisoara.

Partizan:

- Shahktar, Dnipro, Young Boys, AZ (2x), Augsburg, Astana (2x), Egaleo, Skenderbeu.

Zvezda:

- Liverpool, Roma, Köln (2x), Olympiakos

Maribor:

- Wigan, Panathinaikos, Zulte Waregem.
Crveno-bela boja kad se razlije svud', suze mi jurnu u oči, a srce iz grudi nema kud'...

Avatar
SiamoNoi
Postovi: 25687
Pridružen/a: 04 maj 2012, 15:23
Lokacija: Zagreb
Kontakt:

Re: Stanje fudbala u Ex-Yu drzavama

Post Postao/la SiamoNoi » 23 sep 2020, 20:24

I od tih 16 pobjeda i 10 neriješenih 7 pobjeda i 4 neriješene su u dvije sezone pod otjeranim Bjelicom :urnebes:

Bez Bjelice 9-6-45.Što će reći da je score sa Bjelicom 7-4-5.Uz gol razliku 26-21.Bez Bjelice score je nekih 2.5 primljenih golova po utakmici ako ne i gore,gol razlika -80 ili tako nešto :urnebes:

Avatar
marconato
Postovi: 12161
Pridružen/a: 10 jan 2009, 11:33
Kontakt:

Re: Stanje fudbala u Ex-Yu drzavama

Post Postao/la marconato » 11 dec 2020, 08:01

Mali update nakon grupne faze:
marconato je napisao/la:
23 sep 2020, 12:26
Uzeti su u obzir samo mecevi u grupnim fazama LŠ i LE i u eleminacionoj fazi nakon istih u ovom vijeku.
Hajduk, Rijeka i Vardar su takodje ucestvovali, ali ih nisu stavili zbog relativno skromnog uzorka i zato sto su igrali samo LE.

slika

Dinamo - skor 20-12-50

Pobjede:

- Arsenal, Atalanta, Villareal, Benfica, Anderlecht (2x), Seltik, Fenerbahce, Club Brugge, NEC, Beveren, Viktoria Plzen, Spartak Trnava (2x), Astra, Temisoara, CSKA Moskva, Feyenoord, Wolfsberger (2x)

Partizan:

- Shahktar, Dnipro, Young Boys, AZ (2x), Augsburg, Astana (2x), Egaleo, Skenderbeu

Zvezda - skor - 8-8-18.

- Liverpool, Roma, Köln (2x), Olympiakos, Gent, Slovan Liberec (2x)

Maribor:

- Wigan, Panathinaikos, Zulte Waregem
Crveno-bela boja kad se razlije svud', suze mi jurnu u oči, a srce iz grudi nema kud'...

spursman
Postovi: 703
Pridružen/a: 29 sep 2014, 12:25
Kontakt:

Re: Stanje fudbala u Ex-Yu drzavama

Post Postao/la spursman » 11 dec 2020, 09:39

Nepravedno je i Rijeku ne staviti pogotovo što su odigrali solidno svoja 4 nastupa u grupnim fazama čak i bolje od Maribora
Skor 5-7-12
Pobjede AZ Alkmaar, Austria Beč, AC Milan, Feyenoord, Standard Liege.
audere est facere!

Avatar
marconato
Postovi: 12161
Pridružen/a: 10 jan 2009, 11:33
Kontakt:

Re: Stanje fudbala u Ex-Yu drzavama

Post Postao/la marconato » 11 dec 2020, 09:49

Svakako, ali ja sam se samo vodio ovom grafikom.

Eto, dobro da si ti naveo koga su sve dobili. Mene mrzilo da trazim.
Crveno-bela boja kad se razlije svud', suze mi jurnu u oči, a srce iz grudi nema kud'...

Avatar
Pitagora
Postovi: 1293
Pridružen/a: 10 avg 2020, 12:44
Kontakt:

Re: Stanje fudbala u Ex-Yu drzavama

Post Postao/la Pitagora » 11 dec 2020, 10:43

Ma Rijeka je najbolja kad vidis odnos izmedju ulaganja, kvalitete momcadi, ocekivanja i rezultata. Plasirali su se u skupine iako ih je tamo malo tko vidio, a onda u daleko najtezoj skupini za njih osvojili cetiri boda + su mogli i vise jer su protiv Sociedada kuci drzali nulu do 93. minute, a i tamo su dva puta vodili da bi na kraju bilo 2:2. Momcad maksimalno limitirana, ni upola jaka kao ona od prije pet godina...

jolicnikola
Postovi: 5410
Pridružen/a: 11 sep 2017, 02:31
Kontakt:

Re: Stanje fudbala u Ex-Yu drzavama

Post Postao/la jolicnikola » 12 dec 2020, 19:37

sačuvaj me Bože gladi, kuge i ovakvog Hajduka

Avatar
marconato
Postovi: 12161
Pridružen/a: 10 jan 2009, 11:33
Kontakt:

Re: Stanje fudbala u Ex-Yu drzavama

Post Postao/la marconato » 03 jan 2021, 11:39

slika
Crveno-bela boja kad se razlije svud', suze mi jurnu u oči, a srce iz grudi nema kud'...

Avatar
marconato
Postovi: 12161
Pridružen/a: 10 jan 2009, 11:33
Kontakt:

Re: Stanje fudbala u Ex-Yu drzavama

Post Postao/la marconato » 26 feb 2021, 17:02

Nakon sinocnjeg meca u Milanu, iskopao sam zanimljivu statistiku:

Pozitivni (neporazeni) rezultati "velike 4-ke" vs klubova iz liga 5 u gostima nakon rata:

1. Zvezda - 7


- Montpellier 2:2 (1999)
- Leicester 1:1 (2000)
- Chievo Verona 2-0 (2002)
- Strasbourg 2-2 (2005)
- Arsenal 0-0 (2018)
- Köln 1:0 (2018)
- Milan 1:1 (2021)

2. Partizan - 4

- Lazio 0-0 (1998)
- Newcastle 1-0 (2003)
- Lazio 2-2 (2004)
- Augsburg 3-1 (2015)

3. Dinamo - 3


- Manchester United 0-0 (1999)
- Marseille 2-2 (1999)
- Rennes 1-1 (2007)

4. Hajduk -3

- Sampdoria 1-1 (2007)
- Deportivo 0-0 (2008)
- Inter 2-0 (2012)

Iznenadio me Dinamo, mislio sam da ima vise, posebno sto su 2/3 ova rezultata bila jos iz doba Kroacije. Medjutim, Dinamo ima najjacu pobjedu van ovih klubova lige 5 - onu u Amsterdamu... ;)
Crveno-bela boja kad se razlije svud', suze mi jurnu u oči, a srce iz grudi nema kud'...

Avatar
Pitagora
Postovi: 1293
Pridružen/a: 10 avg 2020, 12:44
Kontakt:

Re: Stanje fudbala u Ex-Yu drzavama

Post Postao/la Pitagora » 06 mar 2021, 07:49

Gledam malo stanje u reprezentacijama (u regiji) na poziciji desnog beka, zapravo odavno vec mi je u glavi kako je Hrvatska odjednom postala tanka na toj poziciji, pa je sad to postala svojevrsna crna rupa sto je 20 godina bila lijeva strana gdje sad imamo Barisica iz Rangersa, Sosu iz Stuttgarta, Bradarica iz Lillea, a vidimo da i Gvardiol to igra u Dinamu...situacija je stvarno kriticna, realno Hrvatska izuzev Vrsaljka koji od Rusije nije povezao tri utakmice, nema igraca koji je kalibar za reprezentaciju. Ima tu solidnih igraca (Mikanovic, Bartolec, Juranovic) ali to je debelo ispod renomea momcadi.
Onda u BiH situacija jos sto puta gora, Mateo Susic i Kadusic najjace opcije, znaci potop teski. Ok, BiH nikad nije ni imala neku sirinu, ali je imala Mujdzu i tog nesretnog Vranjesa kojem to nije glavna pozicija, ali igrao je dobro.
Slovenci imaju Skubica i Stojanovica, a znamo koliko je "dobar" Stojanovic. Skubica nisam ni pratio, ali ne vjerujem da se u Konyi krije neka igracina vrijedna milijun i pol po transfermarktu.
Srbi takodjer nista vrijedno paznje, a ne tako davno su imali jednog Ivanovica koji je bio ponajbolji na svojoj poziciji u svijetu.
Makedonci imaju Ristovskog koji ozivljava karijeru u Dinamu, na kraju ostadose Crnogorci koji imaju Marusica iz Lazija i moze se reci da su oni najkvalitetnije pokriveni ako uzmemo u obzir da je Vrsaljko vise u bolnici nego na terenu.

Avatar
marconato
Postovi: 12161
Pridružen/a: 10 jan 2009, 11:33
Kontakt:

Re: Stanje fudbala u Ex-Yu drzavama

Post Postao/la marconato » 06 mar 2021, 09:40

Bas tako.

Sa Salihamidžića, Ivanovića i Srne, spalo se na Marušića kao najboljeg.

Nije situacija puno bolja na na ostalim pozicijama. Srbija je prije 10-ak godina imala mozda i najjacu zadnju liniju na svijetu, a sada kao najbolji defanzivac vazi momak koji igra u Fiorentini i koji tek treba da se dokaze u jacem klubu.
Ni kod vas nije bolja situacija...

Ni u ostalim linijama tima igraci koji su u prajmu ili blizu istog nisu nivo Modrića, Stankovića, Rakitića, Džeke, Mandžukića...
Crveno-bela boja kad se razlije svud', suze mi jurnu u oči, a srce iz grudi nema kud'...

Avatar
Pitagora
Postovi: 1293
Pridružen/a: 10 avg 2020, 12:44
Kontakt:

Re: Stanje fudbala u Ex-Yu drzavama

Post Postao/la Pitagora » 06 mar 2021, 09:52

Hrvatska je, kad gledamo individualnu kvalitetu, sigurno u padu, ali isto tako sigurno u zadnjih 20 godina nismo imali ovako izbalansiranu momcad. Uvijek je tu falilo nesto, najvise pokoji brzi igrac koji ce igrati okomitije, a zadnjih godina smo i to dobili.
Nisam pesimist, imamo svijetlu buducnost ukoliko se nadje netko pametan tko ce to iskoristiti.
Na golu Livakovic, na stoperima Caleta Car (Marseille), Pongracic (Wolfsburg), Gvardiol (Leipzig), a puno ocekujem i od Sutala i Vuskovica. Lijevo Sosa, Barisic, Bradaric, nikad nismo imali takvu konkurenciju na toj poziciji. U sredini ce se pad najvise osjetiti, Rakitica nema, Modric je veteran, Brozovic svaki dan sve stariji. Pozitivno je sto se Kovacic popravio otkad je Tuchel preuzeo Chelsea, a od mladjih volio bih ozbiljnije vidjeti Basica iz Bordeauxa. Rog, Pasalic...tesko da mogu zamijeniti Rakitica.
Na krilnim pozicijama su tu Perisic, Rebic i Brekalo, ne kazem da je to nesto wow ali u usporedbi s onim sto smo imali ranije tj. uglavnom nismo imali nista pa su tu igrali Kranjcar, Rakitic, Olic...ovo je ko jackpot. + Tu je Orsic, Pjaca je izgleda skroz propao, treba vidjeti moze li se na Lovrica racunati, ostalo tanko.
U spici smo nekad imali po 7-8 imena iz liga Petice, danas smo spali na svega par ozbiljnih opcija. Kramaric je medju najboljim napadacima u Bundesligi, ali u reprezentaciji nije na toj razini. Petkovic s druge strane nije neko ime za one koji ne prate hrvatski nogomet toliko dobro, ali za mene i za veliku vecinu je to jedan od najjacih nasih napadaca od samostalnosti.

Avatar
Pitagora
Postovi: 1293
Pridružen/a: 10 avg 2020, 12:44
Kontakt:

Re: Stanje fudbala u Ex-Yu drzavama

Post Postao/la Pitagora » 06 mar 2021, 09:55

Srpska obrana koju su cinili Ivanovic, Subotic, Vidic, Kolarov je sigurno u svoje vrijeme bila najjaca obrana svijeta. Znam da nisu puno igrali zajedno, ali barem na papiru je to djelovalo impresivno. Tesko da ce ijedna reprezentacija van ovih par najjacih i najvecih uspjeti sloziti i blizu nesto tako.

Avatar
marconato
Postovi: 12161
Pridružen/a: 10 jan 2009, 11:33
Kontakt:

Re: Stanje fudbala u Ex-Yu drzavama

Post Postao/la marconato » 06 mar 2021, 10:11

Pitagora je napisao/la:
06 mar 2021, 09:55
Srpska obrana koju su cinili Ivanovic, Subotic, Vidic, Kolarov je sigurno u svoje vrijeme bila najjaca obrana svijeta. Znam da nisu puno igrali zajedno, ali barem na papiru je to djelovalo impresivno. Tesko da ce ijedna reprezentacija van ovih par najjacih i najvecih uspjeti sloziti i blizu nesto tako.
I nismo je iskoristili ni 10 %... :tokralju: Antiću je Luković (koji i nije klasican stoper) imao prednost u odnosu na Subotića.
Vidić se s 30 povukao iz reprezentacije...
Crveno-bela boja kad se razlije svud', suze mi jurnu u oči, a srce iz grudi nema kud'...

Avatar
marconato
Postovi: 12161
Pridružen/a: 10 jan 2009, 11:33
Kontakt:

Re: Stanje fudbala u Ex-Yu drzavama

Post Postao/la marconato » 19 mar 2021, 16:17

Novi update. Bilansi klubova iz ex yu u grupnim i eliminacionim fazama evro takmicenjjma, naravno, nakon rata, tj. od kako se igraju grupne faze:

slika
Crveno-bela boja kad se razlije svud', suze mi jurnu u oči, a srce iz grudi nema kud'...

Avatar
Sjevernokorejskipas
Postovi: 738
Pridružen/a: 19 feb 2021, 19:13
Kontakt:

Re: Stanje fudbala u Ex-Yu drzavama

Post Postao/la Sjevernokorejskipas » 19 mar 2021, 16:21

Ako može, poređenja radi, statistika najboljih eu klubova Reala, Barce itd?

Odgovori

Natrag na “Fudbal u regionu”

Online

Trenutno korisnika/ca: Nema prijavljenih korisnika/ca. i 10 gostiju.