Fudbalska reprezentacija Srbije

Crna Gora, Hrvatska, Makedonija, Slovenija, Srbija

Moderatori/ce: geronimo,VanBasten,Devil,dubrava,Trigger

Avatar
deantinho
Postovi: 1215
Pridružen/a: 17 jul 2022, 16:02
Kontakt:

Re: Fudbalska reprezentacija Srbije

Post Postao/la deantinho » 07 mar 2023, 11:12

Neka je Lučića pozvao. Što se ostalih tiče, Stojić i Simić suvišni. A ako je njih zvao mogao je slobodno zvati i Uroševića.

Avatar
Suvorov
Postovi: 1448
Pridružen/a: 31 jul 2022, 08:54
Kontakt:

Re: Fudbalska reprezentacija Srbije

Post Postao/la Suvorov » 07 mar 2023, 16:14

Lijepo je sto nema Stefana Mitrovica stopera, da je srece da nikad nije igrao za reprezentaciju.

Avatar
Kristijan
Postovi: 747
Pridružen/a: 26 maj 2019, 10:40
Kontakt:

Re: Fudbalska reprezentacija Srbije

Post Postao/la Kristijan » 08 mar 2023, 15:03

Vala ne znam cime je i drugi Mitrovic (Czv) zasluzio poziv. Ocajan je ove godine.

Avatar
deantinho
Postovi: 1215
Pridružen/a: 17 jul 2022, 16:02
Kontakt:

Re: Fudbalska reprezentacija Srbije

Post Postao/la deantinho » 09 mar 2023, 16:41

Stare zasluge. Izabrao Srbiju umjesto Kanade. :mrgreen:

MunjirkaPFC
Postovi: 341
Pridružen/a: 19 avg 2022, 02:32
Kontakt:

Re: Fudbalska reprezentacija Srbije

Post Postao/la MunjirkaPFC » 10 mar 2023, 05:10

Kristijan je napisao/la:
08 mar 2023, 15:03
Vala ne znam cime je i drugi Mitrovic (Czv) zasluzio poziv. Ocajan je ove godine.
Mlad i brz. Na tu foru su igrali i Nemanja Radonjic i Lazar Markovic u reprezentaciji. Selektori bodu, pa ako ubodu :kafa:
Nirton je napisao/la: ↑
29 jan 2023, 11:40
Tsitsipas se vraca u ovom mecu, zapisite sta sam rekao :kafa:


Avatar
alan_kardec
Postovi: 14564
Pridružen/a: 19 jul 2008, 11:19
Lokacija: Crazy North
Kontakt:

Re: Fudbalska reprezentacija Srbije

Post Postao/la alan_kardec » 11 mar 2023, 16:14

FIFA dala dozvolu Lazaru Samardžiću da od sada igra za Srbiju. Nadam se da će debitovati već protiv Litvaniji ili CG.


Cijenim da bismo se trebali vratiti na četvoricu u zadnjoj liniji. Iako skoro da nemamo bekova (ovako sa trojicom pozadi ih nemamo pogotovo), treba da pokušamo sa Terzićem lijevo, desno recimo Milenković. Msm da i Gudelj može desno. Doduše bilo je dosta davno, ali ja ga se sjećam da je u mladoj repki igrao db. Lijevo Terzić. Pokušati tako, što da ne. Jer ovo što mi pokazujemo u defanzivi već duže vrijeme, je blagi užas. Katar da se što prije zaboravi i izbriše iz sjećanja. Defanzivno smo izgledali naivno ko da smo neka juniorska ekipa.
Šteta što smo izgubili ovog malog Kerkeza iz Alkmara, legao bi nam na lijevog beka pravo.
Buka dobija nove decibele, bubne opne lete u komadiće, Crvena zvezda vodi sa 1:0!
RIP Adis Selmanović

Avatar
marconato
Postovi: 12161
Pridružen/a: 10 jan 2009, 11:33
Kontakt:

Re: Fudbalska reprezentacija Srbije

Post Postao/la marconato » 11 mar 2023, 17:01

alan_kardec je napisao/la:
11 mar 2023, 16:14
FIFA dala dozvolu Lazaru Samardžiću da od sada igra za Srbiju. Nadam se da će debitovati već protiv Litvaniji ili CG.


Cijenim da bismo se trebali vratiti na četvoricu u zadnjoj liniji. Iako skoro da nemamo bekova (ovako sa trojicom pozadi ih nemamo pogotovo), treba da pokušamo sa Terzićem lijevo, desno recimo Milenković. Msm da i Gudelj može desno. Doduše bilo je dosta davno, ali ja ga se sjećam da je u mladoj repki igrao db. Lijevo Terzić. Pokušati tako, što da ne. Jer ovo što mi pokazujemo u defanzivi već duže vrijeme, je blagi užas. Katar da se što prije zaboravi i izbriše iz sjećanja. Defanzivno smo izgledali naivno ko da smo neka juniorska ekipa.
Šteta što smo izgubili ovog malog Kerkeza iz Alkmara, legao bi nam na lijevog beka pravo.
Pa meni je vise problem izbor igraca, nego sama formacija!
Ne mozes istovremeno igrati sa Kostićem i Živkkovićem po bokovima, kad su obojica operisana od defanzive + da pri tome nemas klasicnog zadnjeg veznog.
To nas je najvise ubilo, a ne sama formacija kao takva.
Dalje, kad igramo s 2 spica, onda moras zrtvovati Sergeja, jer on i Tadić svojim defanzivnim ne ptisustvom i ne ucescem guse jedan drugog, tj. stvaraju nam situaciji da imamo "igraca manje" na terenu.
Znaci, ili Mitar- Vlahovic i iza Tadić, uz 2 "osiguraca", tipa Gudelj i Lukić/Ilić ili samo jedan spic, a iza Tadić, Sergej i 2 osigurača.
Ovo sve pricam iz pozicije da igramo s ozbiljnim protivnicima.

Sa Litvancima i Crnogorcima mozemo "kako god hocemo"...
Crveno-bela boja kad se razlije svud', suze mi jurnu u oči, a srce iz grudi nema kud'...

Avatar
alan_kardec
Postovi: 14564
Pridružen/a: 19 jul 2008, 11:19
Lokacija: Crazy North
Kontakt:

Re: Fudbalska reprezentacija Srbije

Post Postao/la alan_kardec » 11 mar 2023, 17:28

Ne govorim ja samo o Kataru, već generalno o čitavoj našoj istoriji sa tom formacijom. Sjećam se kvalifikacija za Katar, ali i kvalifikacija za Rusiju, pod Muslinom.

I u jednom i u drugom ciklusu, čitava kamara naivnih i kiks golova.
Buka dobija nove decibele, bubne opne lete u komadiće, Crvena zvezda vodi sa 1:0!
RIP Adis Selmanović

Avatar
Arvid
Postovi: 17193
Pridružen/a: 06 feb 2021, 10:46
Kontakt:

Re: Fudbalska reprezentacija Srbije

Post Postao/la Arvid » 11 mar 2023, 17:35

alan_kardec je napisao/la:
11 mar 2023, 16:14
Šteta što smo izgubili ovog malog Kerkeza iz Alkmara, legao bi nam na lijevog beka pravo.
Wut, pa za koga nastupa? :mrgreen:

Morao sam izguglati dok sam još post pisao, e čuj Mađarska, svašta :urnebes:
I found freedom. Losing all hope was freedom.

Avatar
marconato
Postovi: 12161
Pridružen/a: 10 jan 2009, 11:33
Kontakt:

Re: Fudbalska reprezentacija Srbije

Post Postao/la marconato » 11 mar 2023, 18:13

alan_kardec je napisao/la:
11 mar 2023, 17:28
Ne govorim ja samo o Kataru, već generalno o čitavoj našoj istoriji sa tom formacijom. Sjećam se kvalifikacija za Katar, ali i kvalifikacija za Rusiju, pod Muslinom.

I u jednom i u drugom ciklusu, čitava kamara naivnih i kiks golova.
Sa 4-4-2 je kao nesto bilo bolje? Francuzi nas na Marakani sabili s igracem manje, raspad sistema u Africi, blamaza sa Estonijom kuci itd...
Crveno-bela boja kad se razlije svud', suze mi jurnu u oči, a srce iz grudi nema kud'...

Avatar
alan_kardec
Postovi: 14564
Pridružen/a: 19 jul 2008, 11:19
Lokacija: Crazy North
Kontakt:

Re: Fudbalska reprezentacija Srbije

Post Postao/la alan_kardec » 11 mar 2023, 18:39

Ja ne govorim o jednoj, dvije ili tri utakmice, govorim generalno o našim iskustvima sa tri igrača pozadi u formaciji. Ne moramo uopšte pričati o Kataru, treba se prisjetiti kvalifikacija za Katar i Lige nacija, Muslinovog mandata... premotati film i vidjeti kakve kiks golove smo primali.
O našoj defanzivi ja ovdje guslam godinama bukvalno.
A ti navodiš konkretne primjere koji idu u prilog tvojoj tezi... Msm poređenje je glupo, ali kad već pominješ te Francuze protiv kojih smo spasavali živu glavu pred punom Marakanom, sa igračem više, onda se prisjeti i sp, i iste te ekipe koja pobjeđuje Njemačku, takođe sa igračem više. Lupam. Ili Rumunije 3:2 i 5:0, Austrije 3:1... Konkretni primjeri za jednu ili drugu stranu nas neće odvesti nigdje.
Treba samo analizirati defanzivne postavke u reprezentaciji za vrijeme Muslina i sad Piksija i načine na koje smo primali i primamo golove...
Buka dobija nove decibele, bubne opne lete u komadiće, Crvena zvezda vodi sa 1:0!
RIP Adis Selmanović

Avatar
marconato
Postovi: 12161
Pridružen/a: 10 jan 2009, 11:33
Kontakt:

Re: Fudbalska reprezentacija Srbije

Post Postao/la marconato » 11 mar 2023, 19:04

alan_kardec je napisao/la:
11 mar 2023, 18:39
Ja ne govorim o jednoj, dvije ili tri utakmice, govorim generalno o našim iskustvima sa tri igrača pozadi u formaciji. Ne moramo uopšte pričati o Kataru, treba se prisjetiti kvalifikacija za Katar i Lige nacija, Muslinovog mandata... premotati film i vidjeti kakve kiks golove smo primali.
O našoj defanzivi ja ovdje guslam godinama bukvalno.
A ti navodiš konkretne primjere koji idu u prilog tvojoj tezi... Msm poređenje je glupo, ali kad već pominješ te Francuze protiv kojih smo spasavali živu glavu pred punom Marakanom, sa igračem više, onda se prisjeti i sp, i iste te ekipe koja pobjeđuje Njemačku, takođe sa igračem više. Lupam. Ili Rumunije 3:2 i 5:0, Austrije 3:1... Konkretni primjeri za jednu ili drugu stranu nas neće odvesti nigdje.
Treba samo analizirati defanzivne postavke u reprezentaciji za vrijeme Muslina i sad Piksija i načine na koje smo primali i primamo golove...
Tu Njemacku smo btw dobili na srecu. Ljudi nas sabili s igracem manje, ispromasivali se, promasili penal...
Nije problem kazem u formaciji, nego u izboru igraca. Pa mi smo i sa 3 i sa 4 nazad svake kvale izmijenjali po 18 igraca. Nema kontinuiteta, a gdje toga nema, nema ni uigranosti. To je problem.
S Njemackom igramo s Vidicem i sa Suboticem, s Austealijom Lukovic umjesti Subotica. S 3 sa i ne pricam. S Muslinom,a i pod Pixijem se izmijenjalo xy igraca...To je tek jedan od problema.
Klnkretno a Pixijem,veci je problem ovo sto sam u prethodnom postu naveo.
Crveno-bela boja kad se razlije svud', suze mi jurnu u oči, a srce iz grudi nema kud'...

MunjirkaPFC
Postovi: 341
Pridružen/a: 19 avg 2022, 02:32
Kontakt:

Re: Fudbalska reprezentacija Srbije

Post Postao/la MunjirkaPFC » 12 mar 2023, 01:44

Post sa teme zelje, cestitke i pozdravi :mrgreen:
Varg je napisao/la:
19 sep 2022, 19:22
BenjooJutub je napisao/la:
19 sep 2022, 18:34
Mogao se je možda zaganjati ovaj Lazar Samardžić, oni su iz Živinica porijeklom... Ali već ga je Piksi kaparisao ;)
frajer odbio srbiju kamoli BiH, samo njemacka kaze
Cuj odbio Srbiju :mrgreen:
samo njemacka kaze :kafa:
Nirton je napisao/la: ↑
29 jan 2023, 11:40
Tsitsipas se vraca u ovom mecu, zapisite sta sam rekao :kafa:

Avatar
marconato
Postovi: 12161
Pridružen/a: 10 jan 2009, 11:33
Kontakt:

Re: Fudbalska reprezentacija Srbije

Post Postao/la marconato » 12 mar 2023, 12:44

MunjirkaPFC je napisao/la:
12 mar 2023, 01:44
Post sa teme zelje, cestitke i pozdravi :mrgreen:
Varg je napisao/la:
19 sep 2022, 19:22
BenjooJutub je napisao/la:
19 sep 2022, 18:34
Mogao se je možda zaganjati ovaj Lazar Samardžić, oni su iz Živinica porijeklom... Ali već ga je Piksi kaparisao ;)
frajer odbio srbiju kamoli BiH, samo njemacka kaze
Cuj odbio Srbiju :mrgreen:
samo njemacka kaze :kafa:
Ma ljudi svasta pisu, ne treba se obazirati na to. Covjek garant nije ni cuo za Živinice, ali eto...

Meni je vise sto se pravi neki hajp oko njega, a realno lik je rezerva u Udineseu... :roll:

Edit: Kakav prodor Radonjića i asis za Sanabriu :tokralju:
Crveno-bela boja kad se razlije svud', suze mi jurnu u oči, a srce iz grudi nema kud'...

Avatar
salex90
Postovi: 438
Pridružen/a: 24 maj 2018, 15:29
Lokacija: RS
Kontakt:

Re: Fudbalska reprezentacija Srbije

Post Postao/la salex90 » 17 mar 2023, 13:59


MunjirkaPFC
Postovi: 341
Pridružen/a: 19 avg 2022, 02:32
Kontakt:

Re: Fudbalska reprezentacija Srbije

Post Postao/la MunjirkaPFC » 17 mar 2023, 15:42

Erakovic, Racic, Radonjic, Joveljic :roll: :facepalm: :puke:
Malo je ovo, treba jos skartova iz doticne interesne zone :kafa:
Nirton je napisao/la: ↑
29 jan 2023, 11:40
Tsitsipas se vraca u ovom mecu, zapisite sta sam rekao :kafa:

MunjirkaPFC
Postovi: 341
Pridružen/a: 19 avg 2022, 02:32
Kontakt:

Re: Fudbalska reprezentacija Srbije

Post Postao/la MunjirkaPFC » 17 mar 2023, 16:41

marconato je napisao/la:
12 mar 2023, 12:44
MunjirkaPFC je napisao/la:
12 mar 2023, 01:44
Post sa teme zelje, cestitke i pozdravi :mrgreen:
Varg je napisao/la:
19 sep 2022, 19:22


frajer odbio srbiju kamoli BiH, samo njemacka kaze
Cuj odbio Srbiju :mrgreen:
samo njemacka kaze :kafa:
Meni je vise sto se pravi neki hajp oko njega, a realno lik je rezerva u Udineseu... :roll:
Njemacki mediji dosta pisu o Samardzicu i zale zbog njegove odluke o promjeni drzavnog dresa. Racunali su na njega ozbiljno. Mlad je to igrac.
Nirton je napisao/la: ↑
29 jan 2023, 11:40
Tsitsipas se vraca u ovom mecu, zapisite sta sam rekao :kafa:

Avatar
deantinho
Postovi: 1215
Pridružen/a: 17 jul 2022, 16:02
Kontakt:

Re: Fudbalska reprezentacija Srbije

Post Postao/la deantinho » 17 mar 2023, 22:23

Dvije pobjede ne bi trebale doći u pitanje. Razlika u kvalitetu je enormna. Ipak očekujem neki bratski x u Podgorici.

Avatar
Kristijan
Postovi: 747
Pridružen/a: 26 maj 2019, 10:40
Kontakt:

Re: Fudbalska reprezentacija Srbije

Post Postao/la Kristijan » 18 mar 2023, 12:20

Idiotska odluka je da se sa Litvanijom igra u Beogradu.

Odgovori

Natrag na “Fudbal u regionu”

Online

Trenutno korisnika/ca: Nema prijavljenih korisnika/ca. i 13 gostiju.