Fudbalska reprezentacija Srbije

Crna Gora, Hrvatska, Makedonija, Slovenija, Srbija

Moderatori/ce: geronimo,VanBasten,Devil,dubrava,Trigger

Cipiripiblicblic
Postovi: 5206
Pridružen/a: 06 jan 2021, 22:25
Kontakt:

Re: Fudbalska reprezentacija Srbije

Post Postao/la Cipiripiblicblic » 02 dec 2022, 22:40

deantinho je napisao/la:
02 dec 2022, 22:13
-
Napisao sam tipove na onoj temi, ne moraš se mučiti...

Avatar
deantinho
Postovi: 1215
Pridružen/a: 17 jul 2022, 16:02
Kontakt:

Re: Fudbalska reprezentacija Srbije

Post Postao/la deantinho » 02 dec 2022, 22:40

? % ¥. ' ?, " је на ' ", $ је & $.
& " ". ' ', " свега, % " & % су ?, - је -.

Avatar
DavidMoyes
Postovi: 40
Pridružen/a: 18 nov 2022, 15:39
Kontakt:

Re: Fudbalska reprezentacija Srbije

Post Postao/la DavidMoyes » 02 dec 2022, 22:41

Piksi teško razocaranje. Uvjerljivo najlošiji nastup neke europske reprezentacije u historiji Mundijala, nema se tu sta vise reci. sasvim zaluzeno zadnje mjesto.

Avatar
Shadows
Postovi: 2439
Pridružen/a: 26 dec 2015, 20:30
Kontakt:

Re: Fudbalska reprezentacija Srbije

Post Postao/la Shadows » 02 dec 2022, 22:44

deantinho je napisao/la:
02 dec 2022, 22:40
? % ¥. ' ?, " је на ' ", $ је & $.
& " ". ' ', " свега, % " & % су ?, - је -.
Kad skontas i da smo dobili,ne bi prosli.
Brazil pustio Kamerunu.

Avatar
Arvid
Postovi: 17193
Pridružen/a: 06 feb 2021, 10:46
Kontakt:

Re: Fudbalska reprezentacija Srbije

Post Postao/la Arvid » 02 dec 2022, 23:15

Ja sam nekako mišljenja da je Piksi baš loše vodio utakmicu, i večeras i protiv Kameruna. Promašene izmjene i pristup u drugom poluvremenu na obje tekme. Ne znam šta je ideja sa Gudeljom bila, možda i nisam pohvatao najbolje pošto sam gledao u društvu, ali ispade da je ugasio vezni red u onom trenutku, a tu ne pomaže ni Ronaldo Nazario u napadu. Pa Pavlović u jednom momentu i stoper, i bek i vezni. Ne znam, loše. Ali opet, bez Piksija možda ne bi ni igrali večeras tako da ono, kontam da je zaslužio kredita još za Euro.
I found freedom. Losing all hope was freedom.

Avatar
deantinho
Postovi: 1215
Pridružen/a: 17 jul 2022, 16:02
Kontakt:

Re: Fudbalska reprezentacija Srbije

Post Postao/la deantinho » 02 dec 2022, 23:16

Arvid je napisao/la:
02 dec 2022, 23:15
Ja sam nekako mišljenja da je Piksi baš loše vodio utakmicu, i večeras i protiv Kameruna. Promašene izmjene i pristup u drugom poluvremenu na obje tekme. Ne znam šta je ideja sa Gudeljom bila, možda i nisam pohvatao najbolje pošto sam gledao u društvu, ali ispade da je ugasio vezni red u onom trenutku, a tu ne pomaže ni Ronaldo Nazario u napadu. Pa Pavlović u jednom momentu i stoper, i bek i vezni. Ne znam, loše. Ali opet, bez Piksija možda ne bi ni igrali večeras tako da ono, kontam da je zaslužio kredita još za Euro.
? ' је $. То " " не %.
? ' " ону " са $, $ су " ?. Опет $.
" ? " " " " ?.
На све то " " & ?.
& $, % / " ? ?. ;)

Avatar
salex90
Postovi: 438
Pridružen/a: 24 maj 2018, 15:29
Lokacija: RS
Kontakt:

Re: Fudbalska reprezentacija Srbije

Post Postao/la salex90 » 02 dec 2022, 23:24

teska noc, a jutro ce biti i gore

poraz koji boli, poraz koji nisam ocekivao, bez obzira sto je Brazil pustio Kamerunu, verovatno bi to uradili i da je nasa ekipa vodila

zamerki je vise, ali nista to nece promeniti

ocekivanja su bila veca, sve je bilo nekako dobro do tog prvog meca

a onda afera za aferom, umesto da se bavimo sastavom, bavili smo se starletama i suprugama, ko je kome i koliko i kad

bez obzira, fudbalska reprezentacija je razocarala

VMS i SP svaka cast momci, bili ste sjajni
Ostali podbacili i to bas mnogo

navijacima svaka cast, ne pamtim kada je ovoliko navijaca selekcija imala na prvenstvima, veceras sigurno oko 10000, a samo jedan mec kosta 2000- 3000 evra.kao da se igralo u Kragujevcu .. bili su neverovatni i zasluzili su vise

sutra cu malo o selektoru i sustini naseg problema vec godinama

Avatar
Shadows
Postovi: 2439
Pridružen/a: 26 dec 2015, 20:30
Kontakt:

Re: Fudbalska reprezentacija Srbije

Post Postao/la Shadows » 02 dec 2022, 23:37

Kako ocjenjujete Tadica?

Avatar
BosniaBoston
Postovi: 15725
Pridružen/a: 29 nov 2018, 22:07
Kontakt:

Re: Fudbalska reprezentacija Srbije

Post Postao/la BosniaBoston » 02 dec 2022, 23:46

Shadows je napisao/la:
02 dec 2022, 23:37
Kako ocjenjujete Tadica?
Najveći gospodin u reprezentaciji Srbije.

Objektivno je ovo prvenstvo bilo osudjeno na propast, najviše zbog haosa u svlačionici ali i tih povreda koje se vuku prije svega po meni Kostića koji je ključ kao i luzerskog mentaliteta koji krasi svaku balkansku repku koja se ne zove Hrvatska. Mitar 2 gola u 3 tekme, ima vrhunski nos mora mu se priznat. SMS dokazao da će zauvijek ostati igrač za srednji evropski stalež odnosno baja u svom selu, već drugo prvenstvo ne pruža očekivane partije. Mogao bih dalje nabrajati o igračima ali Piksi je najviše zakazao. Pogotovo jer su srbijanski navijaci očekivali da će on biti prevaga ali potpuno suprotno, svaku utakmicu je fulio osim prvog poluvremena sa Brazilcima. Mišljenja sam da treba školovaniji trener da posloži a on može ostati savjetnik jer zna nahajcat i ogroman je autoritet.
1STappen/Beantown/King of clay/Li8nel/Barça

"Željo je religija i život. Nije to samo fudbal, već stil življenja i ponašanja. Za mene je to sjesti na most na Malti i popričati o svemu, pa otići na piće.“ - Ivica Osim

Avatar
jasmin10
Postovi: 13652
Pridružen/a: 22 avg 2011, 01:29
Lokacija: Jablanica
Kontakt:

Re: Fudbalska reprezentacija Srbije

Post Postao/la jasmin10 » 03 dec 2022, 00:01

Brazil pustio Kamerun da Srbija ispadne.

gruezi
Postovi: 3894
Pridružen/a: 30 jul 2010, 05:56
Kontakt:

Re: Fudbalska reprezentacija Srbije

Post Postao/la gruezi » 03 dec 2022, 00:14

jedanjeborac je napisao/la:
02 dec 2022, 22:30
Robust je napisao/la:
02 dec 2022, 22:25



slika


joj bosanskog pravoslavca sto glumi srbijanca a srbijanci pravi te nazivaju bosancem al zato je tu penicilin :kafa: :kafa:

granit silni :beba:
Razumijem tvoje uvrede potpuno. Nije ti lako. Ni imena, ni države. Na 24% sabijen u s mogu, a na vakcinu u Beograd. Takva ti sudbina. Idi prati Kirin kup, tamo možda igrate. Ovo je tema učesnika SP-a. Srbije. Kojoj ste na zadnja tri meča dali tačno NULA golova. Ugodna noć.
Tebe Je neki vladika karao u guzu I to dobro.. kakvo ti ime imas jado ..do jucer bio pravoslavni vlah pa mu pedofili iz spc rekli da bude srbin... a ovi albanci u svicarskoj se fakat kvalitetno pisaju po vama vec dugo vremena... prosto je nevjerovatno kako olako vasi igraci dopustaju da ih xhaka isprovocira... lik vas poznaje u dusu I zna tacno kako da vas izbaci iz takta...

sto se tice igre , najveci problem srbije je taj sto igrac od kojeg se ocekuje da nosi ekipu nije dorastao Tom zadatku... naravno mislim na sms.. definitivno ima taj neki mentalni blok u glavi koji ga sprijecava da u repci igra na nivou na kojem igra u klubu...

spursman
Postovi: 703
Pridružen/a: 29 sep 2014, 12:25
Kontakt:

Re: Fudbalska reprezentacija Srbije

Post Postao/la spursman » 03 dec 2022, 08:42

Možda je Srbiji sinoć falila jedna staloženost i smirenost izbornika, kao što to Hrvatska ima u Daliću. Drugi problem je da Srbija nije dobro izbalansirana ekipa. Vrhunski napad, ne prate neke druge pozicije, najprije desno krilo, veznjak i još jedan stoper, klasične bekove i nemate, za neki već rezultat morat će te tu izmislit neke nove igrače
audere est facere!

Avatar
boatenkk
Postovi: 422
Pridružen/a: 01 dec 2020, 13:01
Kontakt:

Re: Fudbalska reprezentacija Srbije

Post Postao/la boatenkk » 03 dec 2022, 09:19

ovo što se prikazali na sp je sramota.. klasičan seljački mentalitet u zadnjoj utakmici gdje se cijela klupa upeca na jeftine provokacije.. piksi me razocarao.. a i igrom ste zalutali.. bez ljutnje..

Avatar
dscile
Postovi: 6170
Pridružen/a: 28 mar 2014, 00:19
Kontakt:

Re: Fudbalska reprezentacija Srbije

Post Postao/la dscile » 03 dec 2022, 09:57

spursman je napisao/la:
03 dec 2022, 08:42
Možda je Srbiji sinoć falila jedna staloženost i smirenost izbornika, kao što to Hrvatska ima u Daliću. Drugi problem je da Srbija nije dobro izbalansirana ekipa. Vrhunski napad, ne prate neke druge pozicije, najprije desno krilo, veznjak i još jedan stoper, klasične bekove i nemate, za neki već rezultat morat će te tu izmislit neke nove igrače
Falilo je i malo Dalicevog znanja. Piksi je dosta podbacio ovo SP, sto izborom tima, sto sa izmjenama na utakmicama. Ali u svakom slucaju treba jos ostati i shvatiti da ne mozemo igrati sa ovakvom odbranom protiv ozbiljnijeg protivnika. Jos na kraju ubacuje Gudelja da se hrva sa Embolom, ono, koji k?

Zivkovic ne moze na desnog beka u ovoj formaciji, duvaju vjetrovi preko te strane. Veljkovic je ocajan, a Milenkovic je negativno iznenadio. Jedino svaka cast Pavlovicu, nadam se da cemo sa njim i Erakovicem imati tandem za buducnost.

SMS-a ili treba staviti na poziciju koja mu odgovara ili ne stavljati uopste u igru.
VMS je definitivno postao br.1 golman za narednih nekoliko godina.

Avatar
salex90
Postovi: 438
Pridružen/a: 24 maj 2018, 15:29
Lokacija: RS
Kontakt:

Re: Fudbalska reprezentacija Srbije

Post Postao/la salex90 » 04 dec 2022, 17:42

Tadicu se nema sta zameriti na partiji, uz Vanju nas najbolji igrac u trecem kolu

Piksi potvrdio da zeli ostati selektor, lepa vest, nadam se da i u Savezu ima pameti da tako i bude

Avatar
marconato
Postovi: 12161
Pridružen/a: 10 jan 2009, 11:33
Kontakt:

Re: Fudbalska reprezentacija Srbije

Post Postao/la marconato » 04 dec 2022, 17:48

Konacno, koliko toliko hladne glave...Ukratko.

Glavni i najveci krivac - Pixi.

Us'ao sve vs Kameruna ubacivsi najsporijeg umjesto najbrzeg stopera.
Kulminacija tekma sa Švajcarcima. Ne mozes igrati moderan fudbal s 2 klasicna napadaca, a bez klasicnog zadnjeg veznog. U sredini nastao krater jer je SMS neko za koga se trči i igra u Laziu Tadića, a mi Tadića vec imamo. S Gudeljom umjesto Sergeja bi imali balans na sredini terena, a on to nije provalio ni nakon 2-1, ni nakon 2-2 gdje su ljudi objektivno bili opasniji prvo poluvrijeme.
Dalje, Živković nije bek niti bocni igrac, svaki put je ispadao. Momak igra krilnog napadaca...
U onakvoj formaciji ni Vidic i Bane nam ne bi puno pomogli, a kamoli Veljkovic i Milenkovic.

Jos kad se na sve to doda da smo jedina ekipa iz Evrope na SP koja nije imala psihologa.... :facepalm: :roll:

Vruce glave bih volio odmah da je dao otkaz, ovako bih mu dao jos jednu sansu, da ne bi bilo sve Jovo na novo...

P.S. Bravo za Vanju, dobili smo golmana za narednih 10 godina.

Mitar brat i pored losije forme i svih povreda strpao 2 komada. Ukupno 52, isto koliko i Žiru koji je upravo postao najbolji strijelac Francuske :tokralju:
Crveno-bela boja kad se razlije svud', suze mi jurnu u oči, a srce iz grudi nema kud'...

Avatar
Felixians4
Postovi: 7494
Pridružen/a: 09 apr 2020, 19:20
Kontakt:

Re: Fudbalska reprezentacija Srbije

Post Postao/la Felixians4 » 04 dec 2022, 19:45

Izuzetna generacija,bolno je da vas opet Xhaka i Shaqiri svladaju,isprovociraju i da na kraju bude gori učinak uz sličan tok i dojam kao u Rusiji,u skoro istoj grupi. Upropastio je masu,masu dobrog Piksi od preuzimanja,no jasno da zavređuje da nastavi,makar da započne u kvalama za Euro na koji se niste odavna plasirali,a lakše je nego na SP,paradoks.

Marconato-solidna zaključna analiza premda ne bih baš proturao Vanju Milinković Savića jer i konkurenti brane u sličnim klubovima liga 5 te su dobro branili za Srbiju proteklih godina. Branio je OK,no naprimao se golova.

Ivan Ilić je mogao dobiti kojih desetak minuta više,no njegovo vrijeme stiže bude li sve u redu.

Avatar
marconato
Postovi: 12161
Pridružen/a: 10 jan 2009, 11:33
Kontakt:

Re: Fudbalska reprezentacija Srbije

Post Postao/la marconato » 04 dec 2022, 20:09

Felixians4 je napisao/la:
04 dec 2022, 19:45

Marconato-solidna zaključna analiza premda ne bih baš proturao Vanju Milinković Savića jer i konkurenti brane u sličnim klubovima liga 5 te su dobro branili za Srbiju proteklih godina. Branio je OK,no naprimao se golova.

Ivan Ilić je mogao dobiti kojih desetak minuta više,no njegovo vrijeme stiže bude li sve u redu.
Vanja vec duzi niz mjeseci pokazuje da je nas najkompletniji golman. Koliko god paradoksalno bilo, spasio nas je jos par komada na ovom SP. Covjek skoro 2 m, igra vise no dobro nogama. Brzo ce on iz Torina.

Sazem se u vezi Ilića. Bolji je vec sada igrac od Maksimovića i slicnih, ali ko zna, imao je dugo tu povredu zbog koje nije igrao poslednjih mjesec dana za Veronu.

Ako bude imalo pravde o pameti, kad se Tadić (relativno skoro) optosti, na sredini graditi igru oko njega i Sergeja i Lukića. Gudelj polako ulazi u godine...Pavlović stub odbrane, a gore imas Mitra jos 4-5 godina, a Vlahovića jos 10-ak.

Dati mu sansu u kvalama za EP i valjda skonta gdje su sve bili propusti.
U suprotnom ce nam se ponoviti greske iz proslosti kad smo redom smjenjivali one koji su nas odveli kroz teze kvale za SP, a padali smo na ovim laksim za EP sa nekim šarlatanima na klupi.
Crveno-bela boja kad se razlije svud', suze mi jurnu u oči, a srce iz grudi nema kud'...

Avatar
Felixians4
Postovi: 7494
Pridružen/a: 09 apr 2020, 19:20
Kontakt:

Re: Fudbalska reprezentacija Srbije

Post Postao/la Felixians4 » 04 dec 2022, 20:22

marconato je napisao/la:
04 dec 2022, 20:09
Felixians4 je napisao/la:
04 dec 2022, 19:45

Marconato-solidna zaključna analiza premda ne bih baš proturao Vanju Milinković Savića jer i konkurenti brane u sličnim klubovima liga 5 te su dobro branili za Srbiju proteklih godina. Branio je OK,no naprimao se golova.

Ivan Ilić je mogao dobiti kojih desetak minuta više,no njegovo vrijeme stiže bude li sve u redu.
Vanja vec duzi niz mjeseci pokazuje da je nas najkompletniji golman. Koliko god paradoksalno bilo, spasio nas je jos par komada na ovom SP. Covjek skoro 2 m, igra vise no dobro nogama. Brzo ce on iz Torina.

Sazem se u vezi Ilića. Bolji je vec sada igrac od Maksimovića i slicnih, ali ko zna, imao je dugo tu povredu zbog koje nije igrao poslednjih mjesec dana za Veronu.

Ako bude imalo pravde o pameti, kad se Tadić (relativno skoro) optosti, na sredini graditi igru oko njega i Sergeja i Lukića. Gudelj polako ulazi u godine...Pavlović stub odbrane, a gore imas Mitra jos 4-5 godina, a Vlahovića jos 10-ak.

Dati mu sansu u kvalama za EP i valjda skonta gdje su sve bili propusti.
U suprotnom ce nam se ponoviti greske iz proslosti kad smo redom smjenjivali one koji su nas odveli kroz teze kvale za SP, a padali smo na ovim laksim za EP sa nekim šarlatanima na klupi.
Ne znam da li je najkompletniji,no ako i jest,ne znači da je nužno i bolji vratar/izbor. Pa fala k,obranio je,no i 8 komada(2,3 i 3) primljenih je previše da ne obrani štagod. Ne može se reći da je krivnja na njemu,no isto tako,daleko od tog da je briljirao.

Nekako ne vidim kapacitet za leadera,a da nije vratar/branič sem A.Mitrovića,valjda će se netko iskristalizirati. Desni bočni,ha ono,kubure skoro svi na svijetu,i tu će se već netko pronaći. Eto taj Gobeljić uvijek nešto sprdan,a lik je dobar,ispunjava ulogu u jednoj od jačih CZV ikada i sigurno je zavrijedio Katar

Avatar
marconato
Postovi: 12161
Pridružen/a: 10 jan 2009, 11:33
Kontakt:

Re: Fudbalska reprezentacija Srbije

Post Postao/la marconato » 04 dec 2022, 20:40

Jeste, 8 komada, ali nije kriv ni za jedan! U prvom poluvremenu protiv Švice je covjek spasio 2-3 gola. Protiv Brazila 3-4...Nemoj zayebavat. Djecko je jedina ono, bas svijetla tacka turnira, ponavljam, ma koliko paradoksalno zvucalo...

Kakav Gobeljić. To je poluamater, cak i za Zvezdine standarde. Odigra 1 extra, 5 use.e. Mi nemamo bekove i ovaj sistem je za nas ok, ali uz odredjene korekcije vs ozbiljnih ekipa. Ne mogu ti oba bocna biti ofanzivna, dovoljan je jedan - Kostić i moras imati 2 "osiguraca" na srcu terena: Gudelj/Ilić - Lukić. SMS i Tadić mogu zajedno vs ovih sto nas sad cekaju u kvalama, ali u A ligi nacija tesko (ako ce igrati sa oba napadaca)...
Ne moze i jedni i drugo.
On je prakticki protiv Švice na terenu imao 3-1-3-1-2. To ne postoji ni u crtanim filmovima.
Crveno-bela boja kad se razlije svud', suze mi jurnu u oči, a srce iz grudi nema kud'...

Odgovori

Natrag na “Fudbal u regionu”

Online

Trenutno korisnika/ca: Nema prijavljenih korisnika/ca. i 16 gostiju.