Fudbalska reprezentacija Srbije

Crna Gora, Hrvatska, Makedonija, Slovenija, Srbija

Moderatori/ce: geronimo,VanBasten,Devil,dubrava,Trigger

Avatar
marconato
Postovi: 12159
Pridružen/a: 10 jan 2009, 11:33
Kontakt:

Re: Fudbalska reprezentacija Srbije

Post Postao/la marconato » 22 avg 2021, 09:10

Mozda i nije tako lose sto Milenković ostaje, jer mu je dosao Nastasić. Imacemo uigran stoperski par. Fiorentina postaje kao Benfica nekada :)

slika

Nego, juce "Italijani" ofanzivno usli u sezonu. Sergej gol + asist, Đuričić isto, Lazović asist ;)
Crveno-bela boja kad se razlije svud', suze mi jurnu u oči, a srce iz grudi nema kud'...

Avatar
Felixians4
Postovi: 7430
Pridružen/a: 09 apr 2020, 19:20
Kontakt:

Re: Fudbalska reprezentacija Srbije

Post Postao/la Felixians4 » 22 avg 2021, 15:32

Pa eto,Svilaru se pridružuje navodno i Radonjić u Benfici,sad fali da vrate i Matića koji je tamo zapravo se vinuo u euro elitu, izgledao je ko top5 veznjak svijeta.

Avatar
EpateguiHuleteti
Postovi: 1925
Pridružen/a: 02 maj 2021, 16:55
Lokacija: Danas Conference Center
Kontakt:

Re: Fudbalska reprezentacija Srbije

Post Postao/la EpateguiHuleteti » 22 avg 2021, 22:14

Felixians4 je napisao/la:
22 avg 2021, 15:32
Pa eto,Svilaru se pridružuje navodno i Radonjić u Benfici,sad fali da vrate i Matića koji je tamo zapravo se vinuo u euro elitu, izgledao je ko top5 veznjak svijeta.
Kada? Pre 7-8 godina... Top 5 veznjak je preterano (nije bio ni medju prvih 10), bilo je tu mnogo ala u to vreme, bio je top 5 na poziciji DM.

Danas Matic meni i da se nije povukao ne bi imao mesta u reprezentaciji. Ima mladjih, boljih, potentnijih. Sa 33-godisnjim Maticem se ne ide napred.

Drago mi je za Matiju sto je pobegao iz onog raspalog Schalke(t)a. Zapravo vratio se na pocetak, u "Violu". Prosli mandat u Firenci bio je najbolji deo njegove karijere. Inace znam decka, tacnije znam ga jos kao klinca dok je bio na Teleoptiku, sve najlepse o njemu. Izdanak je valjevskog ZSK-a, malog amaterskog kluba iz valjevske cetvrti Zlokucani, secam ih se pre 20-ak godina, igrali su sezonu ili dve i drugu ligu kada je ova brojala 50+ klubova (u doba Miljana i Bate Bulatovica).

Avatar
Felixians4
Postovi: 7430
Pridružen/a: 09 apr 2020, 19:20
Kontakt:

Re: Fudbalska reprezentacija Srbije

Post Postao/la Felixians4 » 23 avg 2021, 00:56

EpateguiHuleteti je napisao/la:
22 avg 2021, 22:14
Felixians4 je napisao/la:
22 avg 2021, 15:32
Pa eto,Svilaru se pridružuje navodno i Radonjić u Benfici,sad fali da vrate i Matića koji je tamo zapravo se vinuo u euro elitu, izgledao je ko top5 veznjak svijeta.
Kada? Pre 7-8 godina... Top 5 veznjak je preterano (nije bio ni medju prvih 10), bilo je tu mnogo ala u to vreme, bio je top 5 na poziciji DM.

Danas Matic meni i da se nije povukao ne bi imao mesta u reprezentaciji. Ima mladjih, boljih, potentnijih. Sa 33-godisnjim Maticem se ne ide napred.

Drago mi je za Matiju sto je pobegao iz onog raspalog Schalke(t)a. Zapravo vratio se na pocetak, u "Violu". Prosli mandat u Firenci bio je najbolji deo njegove karijere. Inace znam decka, tacnije znam ga jos kao klinca dok je bio na Teleoptiku, sve najlepse o njemu. Izdanak je valjevskog ZSK-a, malog amaterskog kluba iz valjevske cetvrti Zlokucani, secam ih se pre 20-ak godina, igrali su sezonu ili dve i drugu ligu kada je ova brojala 50+ klubova (u doba Miljana i Bate Bulatovica).
Nisam rekao da je bio nego je djelovao tako u smislu da je bio totalno dominantan svima, ne samo u Portugalu nego i u EL,nebitno. Bio je fantastičan.

Srbija pojedinačno ima dobru reprezentaciju. Možda fali 1-2 svjetske klase jbg, no to je skup od 15-ak jako kvalitetnih igrača,a nije da nema dubine. Mix iskusnjara koji nisu problematični tipovi i talentiranih mladića razasutih po Europi.

E sad, da li ćete i kada to pretočiti u neki kontinuitet makar 2 natjecanja na kojića ćete se plasirati pa tamo što bude,nitko ne zna.

Avatar
EpateguiHuleteti
Postovi: 1925
Pridružen/a: 02 maj 2021, 16:55
Lokacija: Danas Conference Center
Kontakt:

Re: Fudbalska reprezentacija Srbije

Post Postao/la EpateguiHuleteti » 24 avg 2021, 07:47

"Pred izabranicima Zvonka Živkovića je težak zadatak da se nađu među dve prvoplasirane ekipe, u grupi gde su još Francuska, Ukrajina, Jermenija, Severna Makedonija i Farska Ostrva.
Sigurno da sa poslednje tri selekcije ne bi trebalo da bude problema kao sa prve dve koje predstavljaju izazov za "orliće".
Kvalifikacije će početi 3. septambra kada će Srbija na terenu Kuće fudbala u Staroj Pazovi dočekati Ukrajinu, dok će četiri dana kasnije igrati sa Severnom Makedonijom u Ohridu.

Selektor Zvonko Živković je objavio spisak igrača na koje računa za ove dve utakmice i na njemu su:

Golmani: Miloš Gordić (Crvena zvezda), Aleksa Milojević (OFK Bačka), Lazar Slavković (Zemun),
Odbrana: Svetozar Marković (Olimpijakos), Dimitrije Kamenović (Lacio), Sava Aranđel Čestić (Keln), Boris Popović (Serkl Briž), Zlatan Šehović (Makabi Netanja), Damjan Daničić (Istra), Danilo Mitrović (Linc), Marko Bjeković (Vojvodina),
Sredina: Dejan Tetek (Reding), Ivan Milosavljević (Voždovac), Mirko Topić (Vojvodina), Lazar Pavlović (Partizan), Armin Đerlek (Sivaspor), Dejan Zukić (Vojvodina), Željko Gavrić (Ferencvaroš), Filip Stevanović (Herenven), Milutin Vidosavljević (Levante),
Napad: Slobodan Tedić (Cvole), Aleksa Janković (Čukarički), Nemanja Jović (Partizan), Uroš Milovanović (Radnik).

Okupljanje mlade reprezentacije Srbije je zakazano za 30. avgust."

Na prvi pogled izgleda potanko :hmmmmm:
Medjutim, "problem" ove reprezentacije je sto su joj tri ubedljivo najbolja fudbalera integralni deo A-reprezentacije: Dusan Vlahovic (Fjorentina), Strahinja Pavlovic (Monako) i Ivan Ilic (Verona). Sa njima trojicom je to sasvim drugi sastav, vrlo ozbiljan za ovaj uzrast na evropskom nivou. Inace, mislim da je na spisku bilo mesta i za Dekijevog sina Filipa Stankovica, ali Zivkovic ga iz nekog razloga ne zove. Svaka cast Milojevicu i Slavkovicu, ali Stankovic junior je perspektivniji golman od obojice. Ostalo je manje-vise ocekivano i najbolje u ovom trenutku. Sto se tice dvojca iz Zvezde Erakovic - Radulovic, prvi je u losoj formi trenutno, videlo se to i neki dan protiv TSC gde je prvo poluvreme odigrao na levom beku (menjao Rodica), a u drugom se vratio na svoju prirodnu stopersku poziciju, dok je kod Radulovica glava ocigledan problem, zbog cega je i prekomandovan u Graficar, mada ni tamo ne prikazuje ocekivane igre, pa samim tim ni ne zasuzuje poziv u mladu reprezentaciju u ovom trenutku.

Ocekujem ovu postavu kao najjacu trenutno:

.....................Gordic.........................

..Bjekovic...Cestic...Markovic...Kamenovic..
..................Tetek...Topic....................
..Stevanovic......Gavric..............Jovic.....
......................Tedic.........................

Najjace karike u timu su: Markovic, Topic, Stevanovic i Jovic. Pa i Kamenovic koji je ovog leta odbio Zvezdu i zeli da radi i napreduje pod Sarijevom palicom u rimskom Laciju.

Eventualno moze Milovanovic da upadne umesto Tedica, ali posto je debitant mislim da ce u jednom od dva meca uci sa klupe. Jankovic ce sigurno biti opcija kao izmena, Pavlovic i Zukic takodje. Sehovic je takodje opcija pozadi na jednoj od bekovskih pozicija.
Kada su spic-igraci u pitanju, u buducnosti ce morati biti mesta i za Kabica iz Vojvodine, Stulic iz Partizana mora da menja sredinu do kraja prelaznog, mora negde na pozajmicu jer se u Partizanu nece naigrati. Andrej Ilic takodje zeli napustiti ivanjicki Javor, navodno su u opciji Austrija i Skotska, ali su izgleda Ivanjicani za njega previse zacepili kada je odsteta u pitanju.

Sa Pavlovicem umesto Cestica, Ivanom Ilicem umesto Teteka i Vlahovicem umesto Tedica bi ovo bila ekipa sigurna na top-2 pozicije u ovoj grupi. Ovako, bice tesko i plej-of izboriti. Mada nismo bez sansi. Start je izuzetno bitan.
U Zivkovica verujem, svojevremeno je iz omladinskih selekcija izvlacio maksimum maksimuma, ne vidim prepreku da to i sada ne ponovi. Mislim da je dobar izbor na ovom mestu. Daleko bolji od Stolice, Milovanovica i drugih mediokriteta.

Avatar
marconato
Postovi: 12159
Pridružen/a: 10 jan 2009, 11:33
Kontakt:

Re: Fudbalska reprezentacija Srbije

Post Postao/la marconato » 24 avg 2021, 19:04

Radonjić na pozajmici u Benfici.

Maksimović presao u Genovu.

slika

Dakle, za sada ovaj prelazni rok:

Dmitrović: Eibar :arrow: Sevillja
Radunović: Verona :arrow: Cagliari
Kamenović: Čukarički :arrow: Lazio
S. Mitrović: Strasbourg :arrow: Getafe
Nastasić: Shalke :arrow: Fiorentina
Maksimović: Napoli :arrow: Genova
Iilić: City :arrow: Verona
Grujić: Liverpool :arrow: Porto
Stevanović: City :arrow: Hereenveen (pozajmica)
Radonjić: Marseille :arrow: Benfica (pozajmica)
Birmančević: Čukarički :arrow: Malmö
Joveljić: Frankfurt :arrow: LA Galaxy
Crveno-bela boja kad se razlije svud', suze mi jurnu u oči, a srce iz grudi nema kud'...

Avatar
marconato
Postovi: 12159
Pridružen/a: 10 jan 2009, 11:33
Kontakt:

Re: Fudbalska reprezentacija Srbije

Post Postao/la marconato » 25 avg 2021, 08:43

Birmančević razbija u Malmeu. 11 golova na 21 mecu. Nadam se da ce mu i Pixi dati neku minutazu... ;)
Crveno-bela boja kad se razlije svud', suze mi jurnu u oči, a srce iz grudi nema kud'...

Avatar
marconato
Postovi: 12159
Pridružen/a: 10 jan 2009, 11:33
Kontakt:

Re: Fudbalska reprezentacija Srbije

Post Postao/la marconato » 25 avg 2021, 13:08

Jako skroman i kulturan decko. Nije ni cudo sto je na pravom putu ;)

Crveno-bela boja kad se razlije svud', suze mi jurnu u oči, a srce iz grudi nema kud'...

Avatar
EpateguiHuleteti
Postovi: 1925
Pridružen/a: 02 maj 2021, 16:55
Lokacija: Danas Conference Center
Kontakt:

Re: Fudbalska reprezentacija Srbije

Post Postao/la EpateguiHuleteti » 25 avg 2021, 17:48

Najbolji igrac sveCkog Malme(t)a ove sezone...
Generacije 94, 95, 96. i 97. su bile ekstra talentovane u srpskom fudbalu.
Generacija 98. je proglasena netalentovanom. Velja ipak dokazuje da i u tom godistu ima fudbalera kadrih da u perspektivi dosegnu trzisnu vrednost od minimum 15.000.000-20.000.000 evradi...

Pirocanac Kamenovic u rimskom Laciju, Sapcanin Birmancevic hit u skandinavskom fudbalu. Rad i forsiranje mladih igraca u FK Cukaricki pocinje da daje polako rezultate :kafa:



@ marconato

Vlahovic je zemunsko dete ;)
Poput Dekija Stankovica i mnogih drugih zemunskih asova u proslosti. Talenat, rad i skromnost.

Doduse u Vlahovicevoj generaciji je dosta odlicnih fudbalera i sa prostora Republike Srpske u nasem fudbalu. Sa "nase" strane su Vlahovic, Ivan Ilic (Nis), Strahinja Pavlovic (Sabac) i Filip Stevanovic (Arilje). Dok su sa "vase" Sveta Markovic (Bijeljina), Nemanja Jovic (Zvornik) i Mirko Topic (odrastao u NS, ali su mu roditelji kao izbeglice dosli iz Bosne u Novi Sad za vreme rata).

Avatar
alan_kardec
Postovi: 14562
Pridružen/a: 19 jul 2008, 11:19
Lokacija: Crazy North
Kontakt:

Re: Fudbalska reprezentacija Srbije

Post Postao/la alan_kardec » 27 avg 2021, 21:39

Ivan Ilić strijelac za Veroni protiv Intera :salut:
Buka dobija nove decibele, bubne opne lete u komadiće, Crvena zvezda vodi sa 1:0!
RIP Adis Selmanović

Avatar
marconato
Postovi: 12159
Pridružen/a: 10 jan 2009, 11:33
Kontakt:

Re: Fudbalska reprezentacija Srbije

Post Postao/la marconato » 28 avg 2021, 12:20

alan_kardec je napisao/la:
27 avg 2021, 21:39
Ivan Ilić strijelac za Veroni protiv Intera :salut:
I to veoma lijep gol ;)

Crveno-bela boja kad se razlije svud', suze mi jurnu u oči, a srce iz grudi nema kud'...

Avatar
EpateguiHuleteti
Postovi: 1925
Pridružen/a: 02 maj 2021, 16:55
Lokacija: Danas Conference Center
Kontakt:

Re: Fudbalska reprezentacija Srbije

Post Postao/la EpateguiHuleteti » 28 avg 2021, 15:06

Piksijev pres :kafa:

O okupljanju reprezentacije, reprezentativcima, protivnicima, "vecitima", aktuelnom trenutku u srpskom fudbalu, evro-jeseni, izgradnji novih stadiona po Srbiji...


Avatar
marconato
Postovi: 12159
Pridružen/a: 10 jan 2009, 11:33
Kontakt:

Re: Fudbalska reprezentacija Srbije

Post Postao/la marconato » 28 avg 2021, 22:21

Vlahović nastavlja da trpa :thumbup: Lukić asist.

Crveno-bela boja kad se razlije svud', suze mi jurnu u oči, a srce iz grudi nema kud'...

Avatar
marconato
Postovi: 12159
Pridružen/a: 10 jan 2009, 11:33
Kontakt:

Re: Fudbalska reprezentacija Srbije

Post Postao/la marconato » 29 avg 2021, 09:57



Crveno-bela boja kad se razlije svud', suze mi jurnu u oči, a srce iz grudi nema kud'...

Avatar
alan_kardec
Postovi: 14562
Pridružen/a: 19 jul 2008, 11:19
Lokacija: Crazy North
Kontakt:

Re: Fudbalska reprezentacija Srbije

Post Postao/la alan_kardec » 29 avg 2021, 12:03

samo mi nije jasno šta mu bi da u ovim godinama ode u mls :think:
Buka dobija nove decibele, bubne opne lete u komadiće, Crvena zvezda vodi sa 1:0!
RIP Adis Selmanović

Avatar
Felixians4
Postovi: 7430
Pridružen/a: 09 apr 2020, 19:20
Kontakt:

Re: Fudbalska reprezentacija Srbije

Post Postao/la Felixians4 » 29 avg 2021, 14:23

alan_kardec je napisao/la:
29 avg 2021, 12:03
samo mi nije jasno šta mu bi da u ovim godinama ode u mls :think:
Lova,sigurno igranje, USA kvragu, a i podcijenjen level je tamo

Avatar
EpateguiHuleteti
Postovi: 1925
Pridružen/a: 02 maj 2021, 16:55
Lokacija: Danas Conference Center
Kontakt:

Re: Fudbalska reprezentacija Srbije

Post Postao/la EpateguiHuleteti » 29 avg 2021, 15:35

Pa veza Crvena zvezda - Aleksandar Katai. Oni su garantovali za njega kod Galaksija. Kao sto su Zvezda i Luka Jovic kada je dolazio u Ajntraht iz Frankfurta :kafa:
Bez Kataija i Jovica, dva Zvezdasa i saigraca u reprezentacij(ama), ne bi video ni Frankfurt, ni LA. Prodali bi ga ko zna gde. Verovatno negde u Rusiju, Poljsku ili drugu spansku ligu. Tamo negde otprilike.

Avatar
marconato
Postovi: 12159
Pridružen/a: 10 jan 2009, 11:33
Kontakt:

Re: Fudbalska reprezentacija Srbije

Post Postao/la marconato » 01 sep 2021, 22:03

Vlahović i Jović :cool:
Crveno-bela boja kad se razlije svud', suze mi jurnu u oči, a srce iz grudi nema kud'...

Avatar
marconato
Postovi: 12159
Pridružen/a: 10 jan 2009, 11:33
Kontakt:

Re: Fudbalska reprezentacija Srbije

Post Postao/la marconato » 01 sep 2021, 23:53

Crveno-bela boja kad se razlije svud', suze mi jurnu u oči, a srce iz grudi nema kud'...

Avatar
EpateguiHuleteti
Postovi: 1925
Pridružen/a: 02 maj 2021, 16:55
Lokacija: Danas Conference Center
Kontakt:

Re: Fudbalska reprezentacija Srbije

Post Postao/la EpateguiHuleteti » 02 sep 2021, 00:05

A sada za vikend 4-5 komada Luksemburgu u Begesu, da se zapecati baraz najmanje, nabije gol-razlika i preuzme nakon septembarskog ciklusa 1. mesto u kvalifikacionoj grupi :kafa:

Odgovori

Natrag na “Fudbal u regionu”

Online

Trenutno korisnika/ca: Nema prijavljenih korisnika/ca. i 3 gosta.