Nogometna reprezentacija Hrvatske

Crna Gora, Hrvatska, Makedonija, Slovenija, Srbija

Moderatori/ce: geronimo,VanBasten,Devil,dubrava,Trigger

Ko je najbolji golman u povijesti reprezentacije

Ladić
10
19%
Pletikosa
16
30%
Subašić
28
52%
 
Ukupno glasova: 54

Avatar
Pitagora
Postovi: 1293
Pridružen/a: 10 avg 2020, 12:44
Kontakt:

Re: Nogometna reprezentacija Hrvatske

Post Postao/la Pitagora » 24 sep 2020, 17:40

BELGIJA - JUPILER LEAGUE PRO:
Letica (Club Brugge)
Mitrovic (Club Brugge)
Milic (Anderlecht)
Cop (Standard)
Matijas (Antwerp)

TURSKA - SUPER LIG:
Vida (Besiktas)
Situm (Kayserispor)
Melnjak (Rizespor)
Sarlija (Ankaragucu)
Kulusic (Ankaragucu)

UKRAJINA - PREMIER LIGA:
Cvek (Zorya)
Puclin (Vorskla)
Pesic (Vorskla)
Bartulovic (Ingulets)
Matic (Minaj)
Celic (PFK Lviv)

AUSTRIJA - BUNDESLIGA:
Sucic (Salzburg)
Filipovic (LASK)
Barac (Rapid)
Alar (Rapid)
Lukacevic (Admira)
Petrovic (Hartberg)
Ljubicic (St. Polten)

GRCKA - SUPER LEAGUE:
Misic (PAOK)
Colak (PAOK)
Livaja (AEK)
Datkovic (Aris)
Tomasevic (Atromitos)
Zizic (Larisa)
Muzek (Larisa)
Krizman (PAS Giannina)

SKOTSKA - PREMIERSHIP:
Katic (Rangers)
Barisic (Rangers)

SVICARSKA - SUPER LEAGUE:
Domgojni (Zurich)
Martic (Sion)
Grgic (Sion)
Maric (Lugano)
Kukuruzovic (Lausanne)

CESKA - FORTUNA LIGA:
Musa (Slavia Prag)
Alvir (Plzen)
Radic (Sigma Olomouc)
Mrsic (Dynamo Ceske Budejovice)

Avatar
Pitagora
Postovi: 1293
Pridružen/a: 10 avg 2020, 12:44
Kontakt:

Re: Nogometna reprezentacija Hrvatske

Post Postao/la Pitagora » 29 sep 2020, 16:13

Krovinovic ponovno na posudbi u WBA. Treci nas igrac u PL ili bolje receno drugi jer je Kalinic tek treci golman u Aston Villi i gotovo sigurno nece branit ni u kupu.

Avatar
Drape
Postovi: 10417
Pridružen/a: 20 feb 2018, 12:07
Kontakt:

Re: Nogometna reprezentacija Hrvatske

Post Postao/la Drape » 05 okt 2020, 14:28

Dalić odgovara kritičarima :hmmmm:



Vi ste nakon poraza u Portu promijenili ton, odjednom je Liga nacija postala bitna? Ili je stvar u prezentaciji i posljedicama kad Hrvatska primi četiri komada na utakmici?

"Utakmica protiv Portugala je bila jako loša u svim segmentima. Primili smo osam golova i to će fokus baciti na obranu, ali braniti se mora cijela momčad. Protiv Francuske smo bili bolji, nismo trebali izgubiti tu utakmicu, al' nismo bili dovoljno spretni da je dobijemo. Da, nakon Portugala smo napravili sastanak i analizirali smo što se dogodilo. Neću izlaziti u javnost s tim jer nikad neću optuživati svoje igrače javno, ali na sastanku sam im rekao da to nije bilo dobro. Tada smo protiv Francuske pokazali drugo lice, koštala nas je dekoncentracija. Ali nisu igrači krivi za poraze, ja sam taj. Ja stvaram taktiku, zajedništvo s igračima i homogenost. Kad smo duže zajedno, već je bolje nego ovako u dva-tri dana. Kako god, ja ne želim kritizirati igrače, na meni je da to riješim."

Je li obrana ključan problem sada?

"Primili smo osam golova i to je znak da nam obrana nije dobra. Ali obranu igra cijela ekipa, ne samo zadnja četiri igrača. Na SP-u obrana ponekad nije imala posla jer su igrači ispred njih sjajno igrali. Nisu dva stopera kriva za osam golova. Činjenica je da smo nakon Rusije imali problema s obranom."

Ovo će biti posebno okupljanje i zbog individualnih odnosa koje treba riješiti. Mario Pašalić i Andrej Kramarić s vrha najjačih liga Europe dolaze vam u reprezentaciju kao nedefinirani igrači, a vi obećavate proteklih dana da ćete im pronaći mjesto? To može zvučati i kao opravdanje?

"Opet ću reći da se ne moram opravdavati. Reprezentacija ima svoj stil igre i mi ga moramo sačuvati. Svi igraju u nekom klubu, ne možemo podrediti svakome, to je 11 igrača i ne igraju svi u reprezentaciji ono što igraju u klubu. Moj je zadatak pronaći stil igre da iskoristim njihov maksimum, od toga ne bježim i u tome svi moramo biti složni, da napravimo najbolje za reprezentaciju. No mi imamo jedan trening i onda igramo utakmicu. Lakše kad smo skupa barem pet-šest dana. Odmah se porazi dočekuju na nož, neusporedivo je prije kada smo igrali protiv Malte i Cipra, sada igramo s prvacima Europe i svijeta, nema više laganog puta."

Je li vam drugo mjesto ponekad i uteg?

"Postaje nekad uteg s rezultatske snage, ali zato što nismo realni u analizama. I što smo imali krivi pristup. Nama je cilj da ostanemo u skupini iako nemamo toliki roster i moramo stalno tražiti najbolje. Svaki ponedjeljak zovu me da je neki igrač dao gol ili obrani loptu i pitaju hoću li ga zvati u reprezentaciju. Dosad sam 40 imena već trebao pozvati, evo svaki ponedjeljak je netko drugi. Reprezentacija je nešto drugo. Nismo realni. Da, zabio je gol jer je napadač i mora zabijati golove, što mu je posao. Kod nas odmah mora u reprezentaciju, čitam to svaki tjedan. Kod mene nema kalkulacija. Ne kažem da uvijek pogodim, ali uvijek idem s ciljem da izaberem najbolje. Nema depresije, ako smo loše procijenili situacije, za to ćemo odgovarati."

spursman
Postovi: 703
Pridružen/a: 29 sep 2014, 12:25
Kontakt:

Re: Nogometna reprezentacija Hrvatske

Post Postao/la spursman » 05 okt 2020, 14:58

Drape je napisao/la:
05 okt 2020, 14:28
Dalić odgovara kritičarima :hmmmm:



Vi ste nakon poraza u Portu promijenili ton, odjednom je Liga nacija postala bitna? Ili je stvar u prezentaciji i posljedicama kad Hrvatska primi četiri komada na utakmici?

"Utakmica protiv Portugala je bila jako loša u svim segmentima. Primili smo osam golova i to će fokus baciti na obranu, ali braniti se mora cijela momčad. Protiv Francuske smo bili bolji, nismo trebali izgubiti tu utakmicu, al' nismo bili dovoljno spretni da je dobijemo. Da, nakon Portugala smo napravili sastanak i analizirali smo što se dogodilo. Neću izlaziti u javnost s tim jer nikad neću optuživati svoje igrače javno, ali na sastanku sam im rekao da to nije bilo dobro. Tada smo protiv Francuske pokazali drugo lice, koštala nas je dekoncentracija. Ali nisu igrači krivi za poraze, ja sam taj. Ja stvaram taktiku, zajedništvo s igračima i homogenost. Kad smo duže zajedno, već je bolje nego ovako u dva-tri dana. Kako god, ja ne želim kritizirati igrače, na meni je da to riješim."

Je li obrana ključan problem sada?

"Primili smo osam golova i to je znak da nam obrana nije dobra. Ali obranu igra cijela ekipa, ne samo zadnja četiri igrača. Na SP-u obrana ponekad nije imala posla jer su igrači ispred njih sjajno igrali. Nisu dva stopera kriva za osam golova. Činjenica je da smo nakon Rusije imali problema s obranom."

Ovo će biti posebno okupljanje i zbog individualnih odnosa koje treba riješiti. Mario Pašalić i Andrej Kramarić s vrha najjačih liga Europe dolaze vam u reprezentaciju kao nedefinirani igrači, a vi obećavate proteklih dana da ćete im pronaći mjesto? To može zvučati i kao opravdanje?

"Opet ću reći da se ne moram opravdavati. Reprezentacija ima svoj stil igre i mi ga moramo sačuvati. Svi igraju u nekom klubu, ne možemo podrediti svakome, to je 11 igrača i ne igraju svi u reprezentaciji ono što igraju u klubu. Moj je zadatak pronaći stil igre da iskoristim njihov maksimum, od toga ne bježim i u tome svi moramo biti složni, da napravimo najbolje za reprezentaciju. No mi imamo jedan trening i onda igramo utakmicu. Lakše kad smo skupa barem pet-šest dana. Odmah se porazi dočekuju na nož, neusporedivo je prije kada smo igrali protiv Malte i Cipra, sada igramo s prvacima Europe i svijeta, nema više laganog puta."

Je li vam drugo mjesto ponekad i uteg?

"Postaje nekad uteg s rezultatske snage, ali zato što nismo realni u analizama. I što smo imali krivi pristup. Nama je cilj da ostanemo u skupini iako nemamo toliki roster i moramo stalno tražiti najbolje. Svaki ponedjeljak zovu me da je neki igrač dao gol ili obrani loptu i pitaju hoću li ga zvati u reprezentaciju. Dosad sam 40 imena već trebao pozvati, evo svaki ponedjeljak je netko drugi. Reprezentacija je nešto drugo. Nismo realni. Da, zabio je gol jer je napadač i mora zabijati golove, što mu je posao. Kod nas odmah mora u reprezentaciju, čitam to svaki tjedan. Kod mene nema kalkulacija. Ne kažem da uvijek pogodim, ali uvijek idem s ciljem da izaberem najbolje. Nema depresije, ako smo loše procijenili situacije, za to ćemo odgovarati."
Dalić već 2 godine ne može "izmisliti" desnog beka. Jedvaj je preplaćen na tu poziciju jer mu je zajedno igrao sa starim. Jedvaj je zadnju službenu utakmicu odigrao u klubu u 5. mjesecu. Poziva se Vrsaljko koji tko zna hoće li se više moć baviti profesionalno nogometom, kojeg zove zbog atmosfere. A onda priča priču o nedodirljivima, a na popisu mu svaki put Škorić i Melnjak
audere est facere!

Avatar
Pitagora
Postovi: 1293
Pridružen/a: 10 avg 2020, 12:44
Kontakt:

Re: Nogometna reprezentacija Hrvatske

Post Postao/la Pitagora » 05 okt 2020, 16:04

Dalic je bio na prvom mjestu u pravo vrijeme, trebao je samo postaviti igrace Brozovic-Modric-Rakitic u sredinu, na krila Perisic i Rebic, u spic Mandzo, obrana takodjer sve bilo jasno Vrsaljko-Vida-Lovren-Strinic...
Sad ipak treba napraviti sustav u kojem ce maksimalno iskoristiti neke nove igrace, prije svih Pasalica, Vlasica i Kramarica, naci najbolje rjesenje za desnog beka jer Vrsaljko ne postoji zadnje dvije godine... Tu se vidi da je Dalic nedorastao svom poslu, ali morat cemo ga istrpiti barem do Eura.

Avatar
Pitagora
Postovi: 1293
Pridružen/a: 10 avg 2020, 12:44
Kontakt:

Re: Nogometna reprezentacija Hrvatske

Post Postao/la Pitagora » 06 okt 2020, 06:18

Ante Budimir iz Mallorce na posudbu u Osasunu. Jos jedan igrac u La Ligi. :thumbup:

Kalinic iz Atletica u Veronu. :hmmmmm:

Letica iz Club Bruggea u Sampdoriu na posudbu.

Kenonan
Postovi: 395
Pridružen/a: 18 okt 2012, 18:47
Kontakt:

Re: Nogometna reprezentacija Hrvatske

Post Postao/la Kenonan » 07 okt 2020, 22:42

Doma Bradaric izdominirao, kakva igra za 20-godisnjaka

veliko pojacanje

i Budimir djeluje kao pojacanje, ima ga svugdje, bori se, dobar skok, a ne sumnjam da je i po gol opasan... asistencija

Avatar
Pitagora
Postovi: 1293
Pridružen/a: 10 avg 2020, 12:44
Kontakt:

Re: Nogometna reprezentacija Hrvatske

Post Postao/la Pitagora » 09 okt 2020, 09:41

Srbija prosla Norvesku nakon produzetaka, Skotska Izrael poslije penala.
Pobjednik dvoboja Srbija - Skotska je nas protivnik u grupnoj fazi EP sljedece godine. Nadam se da ce to biti Skoti jer su laksi protivnik, ali mislim da ce Srbi proci.

1. Hrvatska
2. Engleska
3. Ceska
4. Srbija/Skotska

Zanimljiva grupa, s Englezima znamo igrati (ako zanemarimo one dvije utakmice :rol: ), a od ostalih smo jaci ali moramo to dokazati i na terenu. :kafa:

Avatar
Pitagora
Postovi: 1293
Pridružen/a: 10 avg 2020, 12:44
Kontakt:

Re: Nogometna reprezentacija Hrvatske

Post Postao/la Pitagora » 12 okt 2020, 08:48

Dosta solidna igra sinoc i pobjeda nad Svedjanima 2:1.

Caleta Car se isprofilirao kao prvi stoper reprezentacije i mislim da bi u buducnosti trebali gledati tandem Caleta Car - Lovren, mada bih ja osobno volio da se Pongracic sto prije vrati i da njih dvojica budu bedem u buducnosti. Mislim da takva dva stopera u isto vrijeme nikad nismo imali. :thumbup:
Uremovic se pokazao kao bolja opcija na beku od Jedvaja, dok u sredini Kovacic jos jednom nista nije pokazao. Ostalo vise manje standardno.

Protiv Francuza se nadam opet dobroj igri.

Avatar
Pitagora
Postovi: 1293
Pridružen/a: 10 avg 2020, 12:44
Kontakt:

Re: Nogometna reprezentacija Hrvatske

Post Postao/la Pitagora » 12 okt 2020, 08:59

Evo bas nesto razmisljam, iako je dosta do toga i moguce su ozljede i izostanci, kakav bi trebao biti popis za EP. Svjestan sam da ovako nece biti i da Dalic ima neke svoje igrace, ali ovo bi bio moj popis:

Vratari: Livakovic, Grbic, Semper
Bekovi: Vrsaljko, Uremovic, Barisic, Bradaric
Stoperi: Lovren, Vida, Caleta Car, Pongracic
Vezni: Modric, Brozovic, Kovacic, Vlasic, Pasalic, Moro
Krila: Perisic, Rebic, Brekalo
Napadaci: Kramaric, Petkovic, Budimir

Moro kao alternativa Brozovicu na zadnjem, a ne da se krpamo kao sto to obicno biva. Mislim da je ovo jaci popis po imenima nego onaj iz Rusije. Od vaznijih igraca ne bi bilo Rakete i Mandze, a od ovih ostalih sto bi otpali usli bi bolji igraci. :kralj:

Kenonan
Postovi: 395
Pridružen/a: 18 okt 2012, 18:47
Kontakt:

Re: Nogometna reprezentacija Hrvatske

Post Postao/la Kenonan » 14 okt 2020, 01:36

Slazem se sa popisom

Imamo jako puno potencijala za buducnost, a ne vjerujem u instant rezultat na Euru. Ipak cemo sacekati, ali vrijedi cekati.

Nasa trenutna U21 ima bar pet sest imena koji se mogu prometnuti u vrhunski nogomet.

Avatar
Pitagora
Postovi: 1293
Pridružen/a: 10 avg 2020, 12:44
Kontakt:

Re: Nogometna reprezentacija Hrvatske

Post Postao/la Pitagora » 14 okt 2020, 16:36

Realno, ovo je jedna od jacih u21 reprezentacija u povijesti. Mislim, po imenima. Svi imaju potencijal za velike karijere, ali ja osobno najvise ocekujem od Gvardiola, Sutala, More i Ivanuseca.
Dvije jake u21 momcadi mozemo sastaviti u ovom trenutku, to realno nismo imali nikad. Prije desetak godina smo imali strasnu generaciju s Rakiticem, Badeljom, Vidom, Lovrenom, Jajalom, Ademijem, Perisicem, Kalinicem, nesto mladjim Kramaricem, Vrsaljkom...ali nismo imali bas toliko sirok kadar kvalitetnih igraca kao sada. + Smo tad bili tanki na golmanskoj poziciji, a bogme i na lijevom beku, a tu smo sad jaki ko beton.

Avatar
Pitagora
Postovi: 1293
Pridružen/a: 10 avg 2020, 12:44
Kontakt:

Re: Nogometna reprezentacija Hrvatske

Post Postao/la Pitagora » 14 okt 2020, 22:55

Nemocni smo opet protiv Francuza. Ljudi nista posebno, nisu ni igrali u najvisoj brzini, ali igraju brzo i s maksimalno dva dodira. Fali im kreacije u sredini, ali su fizicki premocni pa i to mogu nadomjestiti.
Sudac izgubljen, objektivno nas solidno ostetio veceras, a ruku na srce i neke dobre prilike smo promasili.
Nakon ove utakmice ako Dalicu nije napokon jasno da Vida nije vise za prvih XI onda mu nikad nista nece biti jasno. Petkovicu bih dao fore do kraja godine da se dovede u red ili ga nikad vise ne bih pozivao pa taman igrao Ante Vukusic.

Avatar
JonSnow
Postovi: 6181
Pridružen/a: 17 jun 2014, 00:28
Kontakt:

Re: Nogometna reprezentacija Hrvatske

Post Postao/la JonSnow » 14 okt 2020, 23:19

Pitagora je napisao/la:
14 okt 2020, 22:55
Nemocni smo opet protiv Francuza. Ljudi nista posebno, nisu ni igrali u najvisoj brzini, ali igraju brzo i s maksimalno dva dodira. Fali im kreacije u sredini, ali su fizicki premocni pa i to mogu nadomjestiti.
Sudac izgubljen, objektivno nas solidno ostetio veceras, a ruku na srce i neke dobre prilike smo promasili.
Nakon ove utakmice ako Dalicu nije napokon jasno da Vida nije vise za prvih XI onda mu nikad nista nece biti jasno. Petkovicu bih dao fore do kraja godine da se dovede u red ili ga nikad vise ne bih pozivao pa taman igrao Ante Vukusic.
Oni su ovako igrali čitavo SP u Rusiji, pa čak i finalnu utakmicu. Naizgled bezidejnom, boleku.rčivo i preko one stvari, a sve su utakmice dobili. Jednostavno je tu previše individualne kvalitete da se ne moraju ni trudit.

Avatar
Pitagora
Postovi: 1293
Pridružen/a: 10 avg 2020, 12:44
Kontakt:

Re: Nogometna reprezentacija Hrvatske

Post Postao/la Pitagora » 14 okt 2020, 23:23

JonSnow je napisao/la:
14 okt 2020, 23:19
Pitagora je napisao/la:
14 okt 2020, 22:55
Nemocni smo opet protiv Francuza. Ljudi nista posebno, nisu ni igrali u najvisoj brzini, ali igraju brzo i s maksimalno dva dodira. Fali im kreacije u sredini, ali su fizicki premocni pa i to mogu nadomjestiti.
Sudac izgubljen, objektivno nas solidno ostetio veceras, a ruku na srce i neke dobre prilike smo promasili.
Nakon ove utakmice ako Dalicu nije napokon jasno da Vida nije vise za prvih XI onda mu nikad nista nece biti jasno. Petkovicu bih dao fore do kraja godine da se dovede u red ili ga nikad vise ne bih pozivao pa taman igrao Ante Vukusic.
Oni su ovako igrali čitavo SP u Rusiji, pa čak i finalnu utakmicu. Naizgled bezidejnom, boleku.rčivo i preko one stvari, a sve su utakmice dobili. Jednostavno je tu previše individualne kvalitete da se ne moraju ni trudit.
Pa to je to. Oni i kad naprave tri prilike na utakmici mogu racunati da ce zabiti barem dva komada.
I da ne racunas ove igrace sto su startali veceras, imaju valjda 30 igraca koji bi se usetali kod nas u prvih XI. Trenutno su sto se igrackog kadra tice daleko najjaci na svijetu, nekakvi rivali u vidu Spanjolske, Njemacke, Brazila...im nisu ni do koljena... Nevjerojatna kolicina kvalitete...

Hans
Postovi: 954
Pridružen/a: 21 nov 2011, 16:55
Kontakt:

Re: Nogometna reprezentacija Hrvatske

Post Postao/la Hans » 15 okt 2020, 12:14

"Nemocni" je pregruba rijec. U više navrata se stisnulo cijelu njihovu ekipu na 30m od gola, mislim da to Francuzima ne može svatko uraditi. A kad ti sudac ne dosudi cist penal protiv ovakve ekipe, to znaci jako puno po pitanju krajnjeg rezultata.

Sve u svemu, dobra reprezentativna stanka, 3 jako dobro odigrane utakmice. Ako je sramota nadigrati, ali tijesno izgubiti od svjetskih prvaka, nek ih je sram :D

Kenonan
Postovi: 395
Pridružen/a: 18 okt 2012, 18:47
Kontakt:

Re: Nogometna reprezentacija Hrvatske

Post Postao/la Kenonan » 16 okt 2020, 15:57

Francuzi samo izgledaju da se ne trose, itekako se oni trose jer trce puno, kretanje na vrhunskom nivou, to je Deschampov stil zato mu recimo jedan Aouar sjedi na klupi a decko je kreativno novi Zidane recimo tako.

Oni forsiraju taj stil i imaju rezultate, sto bi ista mijenjali.

Avatar
Pitagora
Postovi: 1293
Pridružen/a: 10 avg 2020, 12:44
Kontakt:

Re: Nogometna reprezentacija Hrvatske

Post Postao/la Pitagora » 20 okt 2020, 08:45

Nasi igraci u Ligi prvaka ove sezone:

Grbic (Atletico)
Vrsaljko (Atletico)
Corluka (Lokomotiv)
Sucic (Salzburg)
Modric (Real Madrid)
Brozovic (Inter)
Perisic (Inter)
Caleta Car (Marseille)
Kotarski (Ajax)
Sutalo (Atalanta)
Pasalic (Atalanta)
Rakitic (Sevilla)
Kovacic (Chelsea)
Lovren (Zenit)
Mitrovic (Club Brugge)
Baturina (Ferencvaros)
Heister (Ferencvaros)

Avatar
Pitagora
Postovi: 1293
Pridružen/a: 10 avg 2020, 12:44
Kontakt:

Re: Nogometna reprezentacija Hrvatske

Post Postao/la Pitagora » 20 okt 2020, 08:57

Nasi igraci u Europa ligi ove sezone:

Djokovic (Cluj)
Debeljuh (Cluj)
Musa (Slavia Prag)
Jedvaj (Leverkusen)
Barac (Rapid Bec)
Colak (PAOK)
Malenica (Lech)
Muhar (Lech)
Katic (Rangers)
Barisic (Rangers)
Cop (Standard)
Cvek (Zorya)
Livaja (AEK)
Rebic (AC Milan)
Bradaric (Lille)
Ozobic (Qarabag)
Filipovic (LASK)
Matijas (Antwerp)
Bistrovic (CSKA Moskva)
Vlasic (CSKA Moskva)
Vizinger (Wolfsberger)
Kramaric (Hoffenheim)

+ Dinamo i Rijeka

Avatar
Pitagora
Postovi: 1293
Pridružen/a: 10 avg 2020, 12:44
Kontakt:

Re: Nogometna reprezentacija Hrvatske

Post Postao/la Pitagora » 11 nov 2020, 16:18

Sastav veceras:

Sluga, Juranovic, Uremovic, Vida(Pongracic), Melnjak, Badelj, Rog, Orsic, Pasalic, Bradaric, Budimir

Ne znam u kojem sastavu ce igrati Turci, ali ko se kladi nek proba sa kecom :D

Odgovori

Natrag na “Fudbal u regionu”

Online

Trenutno korisnika/ca: Nema prijavljenih korisnika/ca. i 20 gostiju.