Nogometna reprezentacija Hrvatske

Crna Gora, Hrvatska, Makedonija, Slovenija, Srbija

Moderatori/ce: geronimo,VanBasten,Devil,dubrava,Trigger

Ko je najbolji golman u povijesti reprezentacije

Ladić
10
19%
Pletikosa
16
30%
Subašić
28
52%
 
Ukupno glasova: 54

Avatar
Pitagora
Postovi: 1293
Pridružen/a: 10 avg 2020, 12:44
Kontakt:

Re: Nogometna reprezentacija Hrvatske

Post Postao/la Pitagora » 12 avg 2020, 20:42

Ma vjerujem da bi ga Bilic isforsirao maksimalno ako bi ga doveo, sve bi bilo na njemu.
U Atleticu nema sanse, i ako prodaju Oblaka dovest ce neko zvucno ime, stvarno ne vjerujem da ce uci u sezoni s Grbicem na golu.

Kenonan
Postovi: 395
Pridružen/a: 18 okt 2012, 18:47
Kontakt:

Re: Nogometna reprezentacija Hrvatske

Post Postao/la Kenonan » 12 avg 2020, 20:49

Pa ne mora znaciti, Atletico ima tradiciju odlicnog skautiranja golmana, Oblaka su doveli iz Benfike za slicne pare oko 4 milijuna.

Skoro identicna prica je i Curtois, doveden za slicne pare.

De Gea recimo, iz njihove skole, dali su mu priliku. To su tri njihova zadnja golmana u nekom okviru 11-12 godina, svi su u prvi tim promovirani kao prakticno anonimusi.

Oni tako rade, ne kupuju zvucna golmanska imena, nadajmo se da ce u slucaju transfera slicna prica biti i sa Grbicem.

Avatar
Pitagora
Postovi: 1293
Pridružen/a: 10 avg 2020, 12:44
Kontakt:

Re: Nogometna reprezentacija Hrvatske

Post Postao/la Pitagora » 12 avg 2020, 20:57

Jbg, jedno je doci iz Benfice, drugo iz Lokomotive. Courtois je bio igrac Chelseaja na posudbi, tada smatran najvecim golmanskim talentom na svijetu. Doveden u doba kad na golu nisu imali mozda i najboljeg golmana na svijetu niti su imali reputaciju kao sto imaju danas, da prakticki redovno igraju zavrsnicu LP.
Uostalom, znat ce i sam kakav mu je status. Cijelu sezonu biti na klupi je katastrofa, bolje da ide u nekakav Eibar, mislim da ponuda za posudbu nece nedostajati.

Kenonan
Postovi: 395
Pridružen/a: 18 okt 2012, 18:47
Kontakt:

Re: Nogometna reprezentacija Hrvatske

Post Postao/la Kenonan » 12 avg 2020, 21:30

Da samo sto je Oblak u Benfici bio u drugom planu, stalno na posudbi u slabijim ekipama. Nije imao skoro nikakav status u prvoj ekipi.

Znas kako je to u nogometu, dok te netko ne otkrije mozes biti ne znam ti kakav talent. Pjaca je po meni bio daleko veci potencijal od Rebica, pa nista od njega, "zahvaljujuci" onoj ozljedi u Estoniji koja ga je unistila. Rebic se trazio trazio, i onda ga je Kovac profilirao u ono sto je danas.

Pasalic godinama na posudbama, gdje god je igrao pokazao je puno, Chelsea mu nije vjerovao. Evo veceras zabio PSGu upravo, golcina.


Avatar
Pitagora
Postovi: 1293
Pridružen/a: 10 avg 2020, 12:44
Kontakt:

Re: Nogometna reprezentacija Hrvatske

Post Postao/la Pitagora » 17 avg 2020, 14:59

Ok popis. Bas me zanima stoperski par, hoce li i dalje to biti Vida i Lovren ili ce Caleta Car izbaciti Vidu iz prvih XI

Kenonan
Postovi: 395
Pridružen/a: 18 okt 2012, 18:47
Kontakt:

Re: Nogometna reprezentacija Hrvatske

Post Postao/la Kenonan » 17 avg 2020, 20:54

Poznavajuci Dalica, Vida i Lovren su standardni.

Nadam se da ce u skorije vrijeme raditi na tome da Uremovica ubaci u sastav, sa obzirom da je jedan od najboljih stopera ruske lige ali jos vaznije je sto igra desnog, u sustavu sa 3 stopera desnog stopera a sa 4 branica nerijetko je i desni bek, takodje i Sutalo slicna prica ali on je jos sa U21

Da nekako pokrpamo tu za nas nezgodnu poziciju

slika

Avatar
Pitagora
Postovi: 1293
Pridružen/a: 10 avg 2020, 12:44
Kontakt:

Re: Nogometna reprezentacija Hrvatske

Post Postao/la Pitagora » 17 avg 2020, 22:21

Dosta tanka mi je ova u21 reprezentacija. Jedino na stoperskim pozicijama i u sredini smo bas kvalitetno popunjeni. Ajde...i na lijevom beku ne mogu reci da smo slabi, ostalo (golman, desni bek, krila, napad) dosta tanko za nase standarde.

Kakav je ovaj Musa? Vidim da trpa nemilosrdno u Ceskoj. 1.90 visok, mozda novi Dzeko. :-)

Kenonan
Postovi: 395
Pridružen/a: 18 okt 2012, 18:47
Kontakt:

Re: Nogometna reprezentacija Hrvatske

Post Postao/la Kenonan » 18 avg 2020, 00:34

Golmani odlicni, zadnja linija odlicna, vezni red ok, solidan, napad onako prosjecno. Sve u svemu solidna generacija sto i prosjecni rezultati govore, ali sa par svjetskih talenata poput Gvardiola.

Ali nebitno, vec u sljedecoj generaciji su Julardzija, Sucic, Krizmanic, Beljo kao interesantan napadac, godinu mladji Bartol Franjic po svemu sudeci vanserijski napadac u buducnosti.

Kenonan
Postovi: 395
Pridružen/a: 18 okt 2012, 18:47
Kontakt:

Re: Nogometna reprezentacija Hrvatske

Post Postao/la Kenonan » 18 avg 2020, 00:41

Cak bi rekao da i vezni red ima dosta potencijala, kao i obrana, napad mi djeluje prilicno sterilno jedino da vidimo tog Musu. Kulenovic nista posebno za sada.

Dosta zanimljivih igraca, stvarno imamo iz godine u godinu sve vise talentiranih igraca, poceli su i manji klubovi raditi velike transfere, Grbic trenutno, zatim Sutalo iz Osijeka, Bistrovic iz Slavena, Musa iz Zapresica ali nisamk ga gledao niti jednom u Ceskoj pa ne znam sta reci. Cesi ga hvale, oni stvarno cekaju novog Dzeku, jednom im se posrecilo pa sad misle opet ce.

Gvardiol ima samo 18 a vec je prerastao i stariju u19 generaciju, ne sjecam se da smo imali takvog mladog stopera ikada, jedino Tudor u svoje vrijeme.

Avatar
marconato
Postovi: 12161
Pridružen/a: 10 jan 2009, 11:33
Kontakt:

Re: Nogometna reprezentacija Hrvatske

Post Postao/la marconato » 18 avg 2020, 07:50

Ko vam je ovaj Dario Melnjak? Vidim igra u Turskoj, a nije bas da je perspektivni klinac...Pretpostavljam da je neki bek.
Crveno-bela boja kad se razlije svud', suze mi jurnu u oči, a srce iz grudi nema kud'...

Avatar
Pitagora
Postovi: 1293
Pridružen/a: 10 avg 2020, 12:44
Kontakt:

Re: Nogometna reprezentacija Hrvatske

Post Postao/la Pitagora » 18 avg 2020, 08:27

marconato je napisao/la:
18 avg 2020, 07:50
Ko vam je ovaj Dario Melnjak? Vidim igra u Turskoj, a nije bas da je perspektivni klinac...Pretpostavljam da je neki bek.
Lijevi bek. Strinica nema vec dvije godine zbog problema sa srcem, a Pivarica zbog ozljeda, pa je on pozvan kao rezerva Barisicu, mada u ozbiljnoj utakmici bi se vjerojatno krpalo s Jedvajem lijevo.

Avatar
Tritolone
Postovi: 12328
Pridružen/a: 12 apr 2011, 21:19
Lokacija: Croatia
Kontakt:

Re: Nogometna reprezentacija Hrvatske

Post Postao/la Tritolone » 18 avg 2020, 08:42

Pozvan zato sta je iz Varazdina vjerojatno, bolje da je pozvao Bradarica iz Lillea.
Io non rubo il campionato ed in Serie B non sono mai stato!

Urlando contro il cielo

Tu regina di milano
Io son pazzo di te

Go into a room too fast kid, the room eats you.

Avatar
Pitagora
Postovi: 1293
Pridružen/a: 10 avg 2020, 12:44
Kontakt:

Re: Nogometna reprezentacija Hrvatske

Post Postao/la Pitagora » 18 avg 2020, 08:54

Trenutno odradjeni transferi hrvatskih nogometasa

Mario Pasalic :arrow: Atalanta, 15m (otkupili ugovor nakon posudbe)
Marko Rog :arrow: Cagliari, 13m (otkupili ugovor nakon posudbe)
Dejan Lovren :arrow: Zenit, 12m
Nikola Moro :arrow: Dynamo Moskva, 8.5m+bonusi

Do sada dosta skromno, ali bi do kraja dosta igraca trebalo promijeniti klubove.

Avatar
marconato
Postovi: 12161
Pridružen/a: 10 jan 2009, 11:33
Kontakt:

Re: Nogometna reprezentacija Hrvatske

Post Postao/la marconato » 18 avg 2020, 09:03

Pitagora je napisao/la:
18 avg 2020, 08:27
marconato je napisao/la:
18 avg 2020, 07:50
Ko vam je ovaj Dario Melnjak? Vidim igra u Turskoj, a nije bas da je perspektivni klinac...Pretpostavljam da je neki bek.
Lijevi bek. Strinica nema vec dvije godine zbog problema sa srcem, a Pivarica zbog ozljeda, pa je on pozvan kao rezerva Barisicu, mada u ozbiljnoj utakmici bi se vjerojatno krpalo s Jedvajem lijevo.
Joj ti bekovi su i nama rak rana. Nakon Ivanovića nemamo krstenog desnog beka, a jos i kad Kolarov ode ne znam nikog osim mozda Ristića i Rodića iz Zvezde da bi to mogao igrati u formaciji sa 4 nazad... :roll:
Crveno-bela boja kad se razlije svud', suze mi jurnu u oči, a srce iz grudi nema kud'...

Avatar
Pitagora
Postovi: 1293
Pridružen/a: 10 avg 2020, 12:44
Kontakt:

Re: Nogometna reprezentacija Hrvatske

Post Postao/la Pitagora » 18 avg 2020, 09:14

marconato je napisao/la:
18 avg 2020, 09:03
Pitagora je napisao/la:
18 avg 2020, 08:27
marconato je napisao/la:
18 avg 2020, 07:50
Ko vam je ovaj Dario Melnjak? Vidim igra u Turskoj, a nije bas da je perspektivni klinac...Pretpostavljam da je neki bek.
Lijevi bek. Strinica nema vec dvije godine zbog problema sa srcem, a Pivarica zbog ozljeda, pa je on pozvan kao rezerva Barisicu, mada u ozbiljnoj utakmici bi se vjerojatno krpalo s Jedvajem lijevo.
Joj ti bekovi su i nama rak rana. Nakon Ivanovića nemamo krstenog desnog beka, a jos i kad Kolarov ode ne znam nikog osim mozda Ristića i Rodića iz Zvezde da bi to mogao igrati u formaciji sa 4 nazad... :roll:
Sto se Hrvatske tice, mi na lijevom boku trenutno imamo Barisica iz Rangersa i on je prva opcija. Od mladjih tu je Bradaric koji s 20 godina igra standardno u Lilleu, Sosa koji je puno vise obecavao, trenutno je u Stuttgartu, te Colina iz Hajduka koji se povezuje sa Celticom. Ajmo rec da imamo perspektivne igrace, a sto ce biti na kraju vrijeme ce pokazat. Bradaric je vec kalibar za A tim, ali jos uvijek je u u21 s tim da ga nema na zadnjem popisu jer je pod suspenzijom zbog crvenog kartona.

Godinama je lijevi bocni bio crna rupa u sastavu, a trenutno je to desni. Vrsaljko ne moze povezati tri utakmice bez ozljede, a prvi sljedeci pravi bek je Bartolec koji s 25 godina ne igra standardno u Kopenhagenu. Tu vec vidim krpanje sa Jedvajem ili cak Vidom. Sto je najgore, ne vidim ni nekog mladjeg da se nametne u blizoj buducnosti. U Dinamu su tu Slovenac i Iranac, u Hajduku Juranovic kojeg su prodali u Poljsku, u Rijeci Crnogorac, Osijeku Brazilac...

Avatar
marconato
Postovi: 12161
Pridružen/a: 10 jan 2009, 11:33
Kontakt:

Re: Nogometna reprezentacija Hrvatske

Post Postao/la marconato » 18 avg 2020, 09:20

Pitagora je napisao/la:
18 avg 2020, 09:14

Sto se Hrvatske tice, mi na lijevom boku trenutno imamo Barisica iz Rangersa i on je prva opcija. Od mladjih tu je Bradaric koji s 20 godina igra standardno u Lilleu, Sosa koji je puno vise obecavao, trenutno je u Stuttgartu, te Colina iz Hajduka koji se povezuje sa Celticom. Ajmo rec da imamo perspektivne igrace, a sto ce biti na kraju vrijeme ce pokazat. Bradaric je vec kalibar za A tim, ali jos uvijek je u u21 s tim da ga nema na zadnjem popisu jer je pod suspenzijom zbog crvenog kartona.

Godinama je lijevi bocni bio crna rupa u sastavu, a trenutno je to desni. Vrsaljko ne moze povezati tri utakmice bez ozljede, a prvi sljedeci pravi bek je Bartolec koji s 25 godina ne igra standardno u Kopenhagenu. Tu vec vidim krpanje sa Jedvajem ili cak Vidom. Sto je najgore, ne vidim ni nekog mladjeg da se nametne u blizoj buducnosti. U Dinamu su tu Slovenac i Iranac, u Hajduku Juranovic kojeg su prodali u Poljsku, u Rijeci Crnogorac, Osijeku Brazilac...
Imamo i mi u perspektivi lijevo Terzića iz Fiorentine, 99 godiste, ali ima skoro nikakvu minutazu. Pitanje je hoce li se izboriti. Desno niko vrijedan pomena. Trpaju Milenkovića ili Maksimovića da krpe...
Crveno-bela boja kad se razlije svud', suze mi jurnu u oči, a srce iz grudi nema kud'...

Avatar
Tritolone
Postovi: 12328
Pridružen/a: 12 apr 2011, 21:19
Lokacija: Croatia
Kontakt:

Re: Nogometna reprezentacija Hrvatske

Post Postao/la Tritolone » 18 avg 2020, 09:25

Ima i Uremovic za desnoga, vec je igrao to ove sezone.
Io non rubo il campionato ed in Serie B non sono mai stato!

Urlando contro il cielo

Tu regina di milano
Io son pazzo di te

Go into a room too fast kid, the room eats you.

Kenonan
Postovi: 395
Pridružen/a: 18 okt 2012, 18:47
Kontakt:

Re: Nogometna reprezentacija Hrvatske

Post Postao/la Kenonan » 18 avg 2020, 14:42

Uremovic i B. Sutalo mogu skrpati desnog beka, a i to krpanje je tek u buducnosti jer su jos premladi igraci odnosno nisu u sustavu reprezentacije.

Krpanje nije isto sto i kvalitetan bek, ali sta da radis kad ga nema. Nade polazem u Uremovica, gledao sam bas utakmicu gdje igra desnog beka i dobro to izgleda. Bar za pokrpati ako bude trebalo. Cudi me da je Jedvaj pa recimo los kao bek, sjecam se kad je tek presao u Bayer da je igrao odlicno, prodorno, istina u obrani je visio valjda mu je to i problem. On kao stoper je dobar, ali bek bas i ne.

Lijevo jos i ima neke nade za Sosu a Bradaric ce vjerojatno biti pravi, naravno i Barisic je vec sjajan lijevi bek, wing back modernog tipa. Eto nakon sto smo muku mucili sa lijevim bekom, sad lijevog i imamo, a desnog bas i ne :)
Vrsaljko je navodno konacno operirao koljeno pa se nadajmo da je rijesio problem koji ga godinama muci.

Kenonan
Postovi: 395
Pridružen/a: 18 okt 2012, 18:47
Kontakt:

Re: Nogometna reprezentacija Hrvatske

Post Postao/la Kenonan » 20 avg 2020, 14:15

Grbic i zvanicno novi golman Atletico Madrida.

U drugom smjeru u redove Lokomotive dosao treci golman Atletica, Dos Santos.

Odgovori

Natrag na “Fudbal u regionu”

Online

Trenutno korisnika/ca: Nema prijavljenih korisnika/ca. i 19 gostiju.