Super liga Srbije

Crna Gora, Hrvatska, Makedonija, Slovenija, Srbija

Moderatori/ce: geronimo,VanBasten,Devil,dubrava,Trigger

Novi sampion Srbije ce da bude

Partizan
62
48%
Crvena zvezda
66
52%
 
Ukupno glasova: 128

underPFC
Postovi: 952
Pridružen/a: 24 jun 2012, 17:56
Lokacija: JUG
Kontakt:

Re: Jelen Super liga Srbije

Post Postao/la underPFC » 08 avg 2012, 00:23

Devile a nisi rekao kako je Sloboda dovela nekog Jerrya iz Mozambika ;)

Sada Jagodina ima šest stranaca?! El Monir,jednog makedonca,ovu dvojicu i onog brazilca,te onog iz Siera Leonea.
BORBA ZA PRAVDU! PRAVDA ZA GROBARE!

underPFC
Postovi: 952
Pridružen/a: 24 jun 2012, 17:56
Lokacija: JUG
Kontakt:

Re: Jelen Super liga Srbije

Post Postao/la underPFC » 10 avg 2012, 11:26

Utakmicom Rad-Radnički Kragujevac (17:30,Arena) počinje šampionat Srbije u fudbalu.

Ne bih previše davio (u toku dana ću nešto više napisat o očekivanjima,timovima i ostalom), očekujem nešto kvalitetniji fudbal,više gledalaca, manje kontroverzi i kvalitetnije medijskog praćenje lige,nego što je bilo u eri RTS-a.

Ne sumnjam da će se glavna bitka za trofeje voditi između Partizana,Zvezde i Vojvodine.... Od timova od kojih se još nešto može očekivati su: RKG,Sloboda,Smederevo i eventualno Jagodina....
BORBA ZA PRAVDU! PRAVDA ZA GROBARE!

Avatar
Devil
Moderator
Postovi: 24076
Pridružen/a: 13 jun 2009, 00:17
Lokacija: Grad Greha
Kontakt:

Re: Jelen Super liga Srbije

Post Postao/la Devil » 12 avg 2012, 21:22

Malo kasnimo sa najavom sezone,ali jbg nisam ni ja u Beogradu tako da i nemam puno vremena,prepustio sam se carima odmora i vrlo malo vremena provodim piskarajuci po internetu,sto mi je bas drago.

Prvo kolo je zavrseno,tacnije ostaje da se odigra utakmica Javor-CZV naknadno jer je zbog Guce odgodjena.Ostale utakmice su odigrane i postignuti su sledeci rezultati...
Partizan-BSK 7:0
Vosa -Smederevo 0:0
Rad-Radnicki 2:0
Jagodina-Hajduk 1:0
Novi Pazar-Radnicki Nis 3:0
OFK-Donji Srem 0:1
Sloboda-Spartak 2:0


Sto se tice nove sezone ocekujem dosta.Ocekujem ponovno povecanje posete,povecanje kvaliteta fudbala za koliko toliko,i zanimljive utakmice.Jos uvek sam i ja relativno daleko od svog tog desavanja pa iz prikrajka pratim sva desavanja,ali vec od nekog 3-4 kola vracam se na stare puteve pracenja. :)


Gledajuci pripreme ekipa ostao sam iznenadjen porazom OFK.Vrlo dobro su izgledali na pripremama.Gledao sam im prijateljski mec protiv Novog Sada na Karaburmi kada su dobili 2:1 prosle srede i relativno ostao zadovoljan vidjenim ali ipak Donji Srem im odnese bodove sa gostovanja.Lepa ekipa je napravljena to se ne moze osporiti,mislim i igracki jaca nego prosle sezone i bas me zanima sta se dogodilo juce.Oni mogu opet u gornji dom lige.

Sloboda iz Uzica je napravila jedan solidan posao u ovome periodu,sto se videlo vec u prvoj utakmici.Lepa selekcija igraca.Ostace zal sto nisu uspeli da zadrze za mene u poslednje dve godine najboljeg zadnjeg u ligi Bosmana,ali ipak verujem da ce bar donekle uspeti da ga nadomeste veznjaci pristigli ovoga leta Puric i Knezevic.Oni ce takodje biti plasirani u gornji dom.

Radnicki iz Kragujevca me blago razocarao na premijeri,ali ce me ovo njihovo razocaranje obradovati ako ipak bude da je Rad uspeo da se konsoliduje i dobije potrebnu fudbalsku srecu.Prosle godine su imali igru i sve ali rezultat nikako,pa je red da ove godine to naplate.Ipak vratimo se Radnickom.Prodali su Kostica neki ce reci glavnog igraca,ali za mene pored Spalevica nikad'.Otisao je u Groningen,zamena njegovog kvaliteta nije dovedena,to je istina,ali doveden je Djurickovic,Sikimic,pa odlicni Pejcic iz Radnickog iz Nisa i to su napadacke opcije koje su sa Spalevicem i Popovicem po meni sasvim dovoljne.Ove godine vec ocekujem da budu prostudirani i da ipak zavrsene nize plasirani nego prosle godine.Ipak daleko od toga da su losi.

Jagodina mi je enigma.Odigrali su ocekivano mlako protiv Ordabasya,ali ipak pricali su mi da su na pripremama radili odlicno.Sada su doveli jos par nekih stranaca,stigao je i Milan Djuric iz Radnika i vec u prvom kolu su pobedili Hajduk iz Kule.Nije to nikakav dokaz kvalitete ali ipak mnogo znaci uvodna pobeda za jednu relativno novu ekipu kojoj je otislo par igraca.

SPartak je veoma zanimljiv period okoncao.Mnogo promena u ekipi,ali ipak ono sto je najbitnije za njih ulaze jaci u novu sezonu.Bar mi tako izgleda na papiru jer nisam upoznat sa njihovim kvalitetom priprema.Zadrzali su sve bolje igrace racunajuci i Aleksica,OTasevica,Bratica,Stevanovica,Torbicu,Adamovica...pridodali njima Borka Veselinovica,Novicu Milenovica,Gorana Adamovica i dobili jednu bar meni vrlo skaldnu ekipicu.Poraz od Slobode nista ne mora da znaci,ali ja se nadam u njihove odlicne partije.

U donjem domu ocekujem Javor.Nista oni znacajno u prelaznom roku nisu dobili.Ionako skromna ekipa je ostale bez Stanisavljevica,Veljivica,Odite i Vujadinovica.Borba za opstanak predosecam.

BSK.Uvek se opeknem o tu ekipu.No ipak njoj bi trebalo vec sada uruciti zahvalnicu za nastupe u Superligi i poslati ih malo prvoligasima.Ocajna ekipa,koju je iskreno iznenadjujuce za mene pojacao Vuk Sotirovic,a nesta ranije i Milojevic.Visok poraz od Partizana je samo nagovestaj onoga cemu se ja nadam a to je ispadanje.Uz Javor glavni kandidati za to.

Smederevo se malo pretumbalo.Dosao je kes,dosli su lepi igraci i sredina tabele je nesta sasvim realno.Cilj ove sezone je stabilizacija kluba i do toga ce doci verujem.Vrlo lep prelazni rok i ekipa mi se pocela svidjati.Jos da je vidim na delu.

Radnicki iz Nisa u debitantskoj sezoni zeli samo jedno a to je opstanak.Cetiri kluba su konkuretni za to.Uz ta dva glavna Javor i BSK,Radnicki iz Nisa i Donji Srem ce pokusati da ostanu bar jednu sezonu u JSL.Ekipa je pojacana,solidno.Da li i dovoljno videcemo.Cair nije gotov ali kada bude,Radnicki ce da ima fenomenalnu podrsku sa tribina i voleo bih da ostanu u ligi.

Donji Srem nije neki znacajan posao uradio u prelaznom roku.Par rokada ali uglavnom teret ce da iznese stara ekipa koja je mora se reci odlicno igrala u prvoligaskom drustvu.Ocekivao sam da ce se vise obaviti na igrackom kadru ali ipak nije do toga doslo.Igrace za pocetak u Novom Sadu,nece biti neke znacajne podrske ali ipak ova tri boda iz Beograda daju nadu u opstanak na kraju.

Hajduk je opet mnogo menjao i opet ce to da ih kosta.Dali su dosta vaznih igraca,zamene cemo videti kakve su ali oni idu negde oko 11-12 pozicije na kraju.Opstanak lagano ali to je sve.


Neka sezona bude jos bolja nego prethodna,neka se vide kvalitetne utakmice i meni nista vise ne treba. ;)
Pozdravlja vas Cika Devil. Secajte me se. :)))

Avatar
Devil
Moderator
Postovi: 24076
Pridružen/a: 13 jun 2009, 00:17
Lokacija: Grad Greha
Kontakt:

Re: Jelen Super liga Srbije

Post Postao/la Devil » 13 avg 2012, 01:33

slika

Ova slika mora da se vidi.Duletov cale na mecu Rad-Radnicki. :cry:
Pozdravlja vas Cika Devil. Secajte me se. :)))

underPFC
Postovi: 952
Pridružen/a: 24 jun 2012, 17:56
Lokacija: JUG
Kontakt:

Re: Jelen Super liga Srbije

Post Postao/la underPFC » 14 avg 2012, 16:05

:(

Da i ja napišem koju o ovom šampionatu koji je počeo (doduše zbog Guče sam propustio utakmice).

Kao što i rekoh jedan dosta skroman prelazni rok je obavljen ovog leta.... Nije bilo nekih ekstra pojačanja,baš kao što nije bilo ni nekih ekstra prodaja. Kvalitet same lige će verovatno ostati sličan onom prethodne godine,još jedna velika sredina kao što je NIš je dobila prvoligaša to je u svakom slučaju pozitivno. Međutim ima tu i dosta negativnosti Spartak,Rad,Javor,Donji Srem praktično nemaju uslova za igranje lige,a ipak igraju,tu je naravno i OFK.

Što se tiče borbe za titulu glavni favorit je aktuelni šampion Partizan,koji je zadržao glavne igrače,odradio dosta slab prelazni rok doduše,ali i takav i dalje je najbolji u Srbiji.
Zvezda će sasvim sigurno biti glavni rival,međutim možda i subjektivno smatram da su dosta ograničena ekipa,prvenstveno kada je reč o realizaciji,a ukoliko se desi da im jedan igrač zadnje linije fali, oseti se itekako.
Vojvodina je tim koji je odradio sasvim solidan prelazni rok,doveli su dva iskusna igrača Greena i Jokića,Bilbija je dočekao svojih pet minuta,ipak mislim da su Vošine šanse za čudo minimalne i da su trenutno treći tim u ligi.
Jagodina je kasno počela misliti na pojačanja,doveli su bruku stranca,međutim valja to ukomponovati. RKG je razočarao na startu u jednoj solidnoj tekmi, neverujem da ove godine mogu ponoviti prošlu i ući u borbu za vrh. Sloboda je možda i najveća nepoznanica i oni će verovatno se boriti za Evropu. Smederevo bi moglo biti za 2-3 pozicije bolje plasirano. Novajlija Radnički NIš će veliku borbu voditi za opstanak,ali mislim da će opstati,siguran sam.
Što se ostalih tiče dva glavna rivala za ispadanje su sasvim sigurno BSK i Javor,doduše tu je i Donji Srem za koje bi volio da ispadnu.

Pohvalno je i što se dobio jedan sponzor u vidu Arene,kao i što će ove godine klubovi od tv prava dobiti neki keš.
BORBA ZA PRAVDU! PRAVDA ZA GROBARE!

underPFC
Postovi: 952
Pridružen/a: 24 jun 2012, 17:56
Lokacija: JUG
Kontakt:

Re: Jelen Super liga Srbije

Post Postao/la underPFC » 15 avg 2012, 23:36

Odgledah na SOSu emisiju posvećenu JSL i samim večitima.... Šećerov i Pantić su pričali nekoliko dobrih stvari je rečeno,međutim kako više pratim sve više kontam da iza njih dvojice stoje nekakvi tipovi,možda grešim.....

Pantić se osvrnuo na nacionalni stadion i istakao kako bi on mnogo značio,ja baš i nisam ubeđen da bi takav model sponzorstva doneo tu idilu o kojoj je on govorio sa toliko optimizma,doduše on se sigurno više razume od mene u te stvari... Naglasio je Pantić i Toplicu,a opet Džajića nazvao žrtvom!? Tu mi je glavna nelogičnost njegove priče 70 i nešto emisija koje vodi,nekako mi je kontradiktorno?! Da li je još neko od vas pratio?
BORBA ZA PRAVDU! PRAVDA ZA GROBARE!

Avatar
Devil
Moderator
Postovi: 24076
Pridružen/a: 13 jun 2009, 00:17
Lokacija: Grad Greha
Kontakt:

Re: Jelen Super liga Srbije

Post Postao/la Devil » 15 avg 2012, 23:39

Nacionalni stadion jedino ako to podrazumeva renoviranje Karaburme,tacnije pravljenje na njemu,ili rusenje Marakane i JNA te gradnju jednog na kome bi igrali i Zvezda i Partizan.Sve ostalo sto bi podrazumevalo ostanak na istom ta tri stadiona je velika glupost.
Pozdravlja vas Cika Devil. Secajte me se. :)))

Avatar
braoolyo
Postovi: 1691
Pridružen/a: 09 jul 2011, 12:33
Kontakt:

Re: Jelen Super liga Srbije

Post Postao/la braoolyo » 15 avg 2012, 23:42

Ko je Pantic? Onaj sto vodi ono "Dodjite na stadion", blaza verzija idiota Andjusa?
Sta je problem sa Dzajicem?

underPFC
Postovi: 952
Pridružen/a: 24 jun 2012, 17:56
Lokacija: JUG
Kontakt:

Re: Jelen Super liga Srbije

Post Postao/la underPFC » 15 avg 2012, 23:44

Devil ne podrazumeva ništa od navedenog ;)
O tome je Pantić baš raspredao a o tom nacionalnom stadionu je karikiram pričao kao o jednoj fabrici koja bi klubovima godišnje donosila 400 000 evra,a uz sve to kaže da bi se investitor našao za 15 minuta čim bi se objavio konkurs :)....

I kažem koliko god mi sve to bilo čudno,nekako Pantića počinjem gledati kao čoveka iza koga stoji neko krupan,iako i sam vodi neku vrstu javnog rata protiv i Lukića i Đurića sve ove mesece....

braoolyo to je taj! Sa Džajićem ma ništa čist kao opanak na Guči... :)
BORBA ZA PRAVDU! PRAVDA ZA GROBARE!

Avatar
Devil
Moderator
Postovi: 24076
Pridružen/a: 13 jun 2009, 00:17
Lokacija: Grad Greha
Kontakt:

Re: Jelen Super liga Srbije

Post Postao/la Devil » 15 avg 2012, 23:49

Znam da ne podrazumeva ali to su dve opcije sa kojima bih ja bez dileme podrzao taj projekat.Jos 1-2 o kojima bi se moglo razmisliti i ostale u ovom trenutku koje bi bile odbacene bez razmisljanja.
Pozdravlja vas Cika Devil. Secajte me se. :)))

underPFC
Postovi: 952
Pridružen/a: 24 jun 2012, 17:56
Lokacija: JUG
Kontakt:

Re: Jelen Super liga Srbije

Post Postao/la underPFC » 15 avg 2012, 23:53

Budimo realni Zvezda i Partizan nikako ali nikako i ni pod kojim uslovima ne bi mogli deliti jedan stadion ;)
Večita priča o ulaganjima,dugovima, prihodima,tv pravima i svemu ostalom ;) A i ruku na srce kao grobar ,pre svega beograđanin, nepojmljivo mi je da ne postoji jedna Marakana ili JNA! Smatram to našim sportskim svetinjama,baš kao i Pionir i mislim da nikada ne treba dopustiti da neko kupi to zemljište i bruka ga nekim projektima....
BORBA ZA PRAVDU! PRAVDA ZA GROBARE!

Avatar
Devil
Moderator
Postovi: 24076
Pridružen/a: 13 jun 2009, 00:17
Lokacija: Grad Greha
Kontakt:

Re: Jelen Super liga Srbije

Post Postao/la Devil » 15 avg 2012, 23:56

Sa finansijske strane ne stoji.Mnogo isplativija varijanta sa jednim stadionom.Jedina mana tome je sto bi se navijacima bilo tesko navici na novi stadion.Ostalo je sve pozitiva.
Pozdravlja vas Cika Devil. Secajte me se. :)))

underPFC
Postovi: 952
Pridružen/a: 24 jun 2012, 17:56
Lokacija: JUG
Kontakt:

Re: Jelen Super liga Srbije

Post Postao/la underPFC » 16 avg 2012, 12:30

Ali Pantić je isključivo potencirao upravo tu finansijsku stranu jednog takvog objekta ;)
Istakavši kako bi svaki JSL ligaš godišnje dobijao oko 400 000,to bi bio nekakav šoping mol sa svim mogućim sadržajima u okviru kog bi delovali svi najjači domaći i strani proizvođači i kuće..... e sad naravno da li je to Pantiću naređeno da priča ili ipak čovek ima viziju kako je Srbiji zaista takvo nešto potrebno to je druga stvar....
BORBA ZA PRAVDU! PRAVDA ZA GROBARE!

Avatar
Devil
Moderator
Postovi: 24076
Pridružen/a: 13 jun 2009, 00:17
Lokacija: Grad Greha
Kontakt:

Re: Jelen Super liga Srbije

Post Postao/la Devil » 16 avg 2012, 22:09

Jel' to "Dodjite na stadion" bilo ili neka druga emisija ? :?

Mnogo nelogicnosti i Panticevih "izvedbi".400000 po klubu ? Znaci 6400000 godisnje od stadiona samo klubovima ? :lol: Mnogo predobro samo mnogo nestvarno. ;)
Ko to jos moze iznajmiti prostore unutar stadiona i ostvariti prihode vece od 10 miliona . :roll:


Ako je Dodjite na stadion probaj se setiti koja je emisija po redu da je nadjem na YT da ne lutam bezveze cekajuci taj deo.
Pozdravlja vas Cika Devil. Secajte me se. :)))

underPFC
Postovi: 952
Pridružen/a: 24 jun 2012, 17:56
Lokacija: JUG
Kontakt:

Re: Jelen Super liga Srbije

Post Postao/la underPFC » 17 avg 2012, 11:27

Neka druga emisija,ustvari ona gde je Šećerov stalno konsultant a posvećena srpskom fudbalu, JSL ;)


Nego danas se igra derbi meč ovog kola Radnički Kragujevac - Novi Pazar,od 17:30 Arena. Očekuje se fina poseta i smatram da je RKG bliži pobedi,tim pre što su u prvom kolu poraženi na Banjici. Gosti mogu igrati opuštenije jer su u prvom kolu pobedili Nišlije. Sve u svemu nadat se solidnoj utakmici i da sve prođe bez incidenata....
BORBA ZA PRAVDU! PRAVDA ZA GROBARE!

Avatar
ASUS
Postovi: 170
Pridružen/a: 25 jul 2012, 10:52
Lokacija: & ?
Kontakt:

Re: Jelen Super liga Srbije

Post Postao/la ASUS » 17 avg 2012, 11:38

Koji je razlog suspendovanja one dvojice iz Voše?
Banjaluka - Novi Sad, jedna dusa - jedan grad!

http://www.youtube.com/watch?v=1W0L-v2NlRk

underPFC
Postovi: 952
Pridružen/a: 24 jun 2012, 17:56
Lokacija: JUG
Kontakt:

Re: Jelen Super liga Srbije

Post Postao/la underPFC » 17 avg 2012, 11:41

Još uvek se nagađa. ;)
Biće verovatno zbog one utakmice u Beču da je razlog,a možda i zbog nezalaganja na prvenstvenoj utakmici protiv Smedereva.... Čuo sam od par firmaša da je Škuletić najomraženiji igrač kako u svlačionici tako i na tribinama i da ga navijači očima ne mogu,e sad naravno koliko su te priče tačne pitanje je.... ;)
BORBA ZA PRAVDU! PRAVDA ZA GROBARE!

Avatar
ASUS
Postovi: 170
Pridružen/a: 25 jul 2012, 10:52
Lokacija: & ?
Kontakt:

Re: Jelen Super liga Srbije

Post Postao/la ASUS » 17 avg 2012, 11:43

Ja se bojim da se kod braće to baš često dešava, imaju problema sa (ne)disciplinom
Banjaluka - Novi Sad, jedna dusa - jedan grad!

http://www.youtube.com/watch?v=1W0L-v2NlRk

underPFC
Postovi: 952
Pridružen/a: 24 jun 2012, 17:56
Lokacija: JUG
Kontakt:

Re: Jelen Super liga Srbije

Post Postao/la underPFC » 17 avg 2012, 21:38

Odigran je i derbi meč drugog kola JSL,prva utakmica kola RKG-NPZ 1-1. Jedna za srpske uslove dobra utakmica,dosta zanimljiva,sa dosta šansi,solidnog tempa. RKG dosta kvalitetniji tim,al tek u 92oj minuti dođoše do boda i to sa igračem više.... NPZ preko Rašćića poveo i kontrolisao to vođstvo pre svega zahvaljujući golmanu Đogatoviću. Sudija jedan od lošijih elemenata tekme,mislim da je dao 10ak žutih kartona,iako nije bilo toliko grubosti... Poseta ispod očekivanja,verovatno je malo i sam termin petkom uticao,nešto ispod 5000.
BORBA ZA PRAVDU! PRAVDA ZA GROBARE!

Avatar
sasagmp
Postovi: 1187
Pridružen/a: 15 sep 2009, 02:53
Kontakt:

Re: Jelen Super liga Srbije

Post Postao/la sasagmp » 18 avg 2012, 02:53

ASUS je napisao/la:Koji je razlog suspendovanja one dvojice iz Voše?
Ako sam dobro saznao tuca u jednom Novosadskom nocnom klubu.

Odgovori

Natrag na “Fudbal u regionu”

Online

Trenutno korisnika/ca: Nema prijavljenih korisnika/ca. i 3 gosta.